VetaranOL, 2010-05-18, Klassresultatlista
2010-05-18
Bana 1 | | 4700 meter | | 27 anmälda |
Pl | Namn | Förening | Tid |
1 | Jan Lindberg | Korsnäs IF OK | 42:43 |
2 | Kennet Andersson | Grycksbo IF OK | 44:33 |
3 | Anders Gedin | OK Kåre | 45:55 |
4 | Karl Johansson | IFK Hedemora OK | 49:04 |
5 | Hans Kruskopf | Korsnäs IF OK | 56:42 |
6 | Stig-Olof Asplund | Karlsbyhedens IK | 60:43 |
7 | Anders Johansson | IFK Moras OK | 60:46 |
8 | Doris Larsson | IFK Moras OK | 62:44 |
9 | Sven Gustav Dahlberg | Storvik IF | 65:08 |
10 | Janne Skarner | Leksands OK | 65:31 |
11 | Mia Gustafsson | OK Kåre | 67:35 |
12 | Benny Rendalen | Korsnäs IF OK | 68:17 |
13 | Jan Johansson | IFK Hedemora OK | 70:36 |
14 | Tryggve Ottosson | Korsnäs IF OK | 70:41 |
15 | Bengt Erlandsson | Svärdsjö IF | 71:34 |
16 | Sven-Olof Asp | Leksands OK | 72:25 |
17 | Bo Artur Dahlström | Smedjebackens OK | 73:05 |
18 | Eva Halvarson | OK Kåre | 73:11 |
19 | Rolf Bjärud | Grangärde OK | 73:48 |
20 | Karl Henrik Lovang | Smedjebackens OK | 77:11 |
21 | Hans L. Andersson | Västerbergslagens OL | 78:21 |
22 | Hans Grudd | Stora Tuna OK | 79:47 |
23 | Göran Ekebjär | OK Kåre | 80:28 |
24 | John Vallin | Stora Tuna OK | 81:57 |
25 | Henning Waltgård | Domnarvets GOIF | 114:15 |
| Olle Johansson | IFK Hedemora OK | Ej godk. |
Bana 2D | | 3000 meter | | 6 anmälda |
Pl | Namn | Förening | Tid |
1 | Inga Lisa Nordqvist | Västerbergslagens OL | 50:13 |
2 | Gunvor Nyström | Stora Tuna OK | 51:32 |
3 | Anita Morelius | St Skedvi | 53:31 |
4 | Britta Olsson | Stora Skedvi IK SOFF | 56:40 |
5 | Siv Stam | Säterbygdens OK | 57:07 |
6 | Irma Bjärud | Västerbergslagens OL | 60:56 |
Bana 2H | | 3325 meter | | 32 anmälda |
Pl | Namn | Förening | Tid |
1 | Tord Halvarsson | OK Kåre | 37:07 |
2 | Torsten Dalström | Kvarnsvedens GOIF OK | 43:05 |
3 | Ingemar Johansson | IFK Hedemora OK | 43:35 |
4 | Eino Vilho Rokka | Långshyttans AIK OK | 45:23 |
5 | Mats Andersson | Stora Skedvi IK SOFF | 45:52 |
6 | Karl-åke Dahlgren | Svärdsjö IF | 47:39 |
7 | S-E Widin | DGOIF | 47:46 |
8 | Janne Månsson | Leksands OK | 48:19 |
9 | Lars-Arne Forsberg | Leksands OK | 48:46 |
10 | Torsten Löfgren | Karlsbyhedens IK | 50:32 |
11 | Stig Östh | Korsnäs IF OK | 50:34 |
12 | Björn Olhans | OK Kåre | 51:38 |
13 | Stig Nordqvist | Smedjebackens OK | 51:54 |
14 | Rolf Johansson | Säterbygdens OK | 52:13 |
15 | Sören Andersson | Järbo OK | 53:07 |
16 | Stig Hansson | Karlsbyhedens IK | 53:40 |
17 | Mats Eriksson | IFK Moras OK | 54:00 |
18 | Stig Sundin | vBOL | 56:34 |
19 | Erik Svensson | Korsnäa OK | 56:39 |
20 | Svante Nyström | OK Malmia | 57:38 |
21 | Sten Blomkvist | Västerbergslagens OL | 57:53 |
22 | Christer Lindèn | Karlsbyhedens IK | 61:35 |
23 | Bo Danmo | Domnarvets GOIF | 61:49 |
24 | Sören Gustafsson | Säterbygdens OK | 62:16 |
25 | Lars Back | IFK Moras OK | 63:57 |
26 | Folke Nyström | OK Malmia | 65:49 |
27 | Bo Sandberg | IK Jarl Rättvik | 66:08 |
28 | Kjell Persson | DGOIF | 67:55 |
29 | Folke Werstberg | Säterbygdens OK | 68:07 |
30 | Bore Nyberg | Säterbygdens OK | 69:41 |
31 | Ragnar Sundberg | Säterbygdens OK | 69:53 |
| Erik Lindberg | Karlsbyhedens IK | Ej godk. |
Bana 3D | | 2250 meter | | 17 anmälda |
Pl | Namn | Förening | Tid |
1 | Lena Wahss | Avesta OK | 37:51 |
2 | Gunilla Rylander | Stora Tuna OK | 40:13 |
3 | HampuAnna Liljegren | OK Kåre | 47:08 |
4 | Anna Larsson | IK Jarl Rättvik | 49:42 |
5 | Lillemor Rystedt | St Tuna | 50:05 |
6 | Elisabeth Liljegren | OK Kåre | 52:06 |
7 | Silva Jonsson | Gagnefs OK | 56:04 |
8 | Kerstin Johansson | IFK Hedemora OK | 56:16 |
9 | Gudrun Dalström | Kvarnsvedens GOIF OK | 56:33 |
10 | Anna Mattsson | Insjöns IF OK | 58:29 |
11 | Barbro Bobäck | Långshyttans AIK OK | 62:39 |
12 | Karin Robertsson | OK Kåre | 76:27 |
13 | Inger Daniels-Östh | Korsnäs IF OK | 79:10 |
| Ing-Marie Mozelius | St Tuna | Ej godk. |
| Anna Hellgren | St Tuna | Ej godk. |
| Gunborg Westin | Leksands OK | Ej godk. |
| Sonia Johansson | Kvarnsvedens GOIF OK | Ej godk. |
Bana 3H | | 2525 meter | | 34 anmälda |
Pl | Namn | Förening | Tid |
1 | Arne Pettersson | IFK Moras OK | 39:51 |
2 | Sture Westin | Hofors OK | 40:31 |
3 | Sven-Edward Lentz | Västerbergslagens OL | 42:24 |
4 | Bengt Johansson | Rembo IK | 43:01 |
5 | Stig Bleckur | Korsnäs IF OK | 43:20 |
6 | Bengt Swenson | Säterbygdens OK | 44:06 |
7 | Stig Jansson | DGOIF | 44:26 |
8 | Karl-Erik Norrgård | St Skedvi | 44:55 |
9 | Nils Emanuelsson | OK Malmia | 45:35 |
10 | Stig Karlsson | Korsnäs IF OK | 47:28 |
11 | Jan Olof Hedberg | Gagnefs OK | 48:18 |
12 | Hans Eric Robertsson | OK Kåre | 50:05 |
13 | Lars Danielsson | Grycksbo IF OK | 52:38 |
14 | Bertil Norman | IFK Hedemora OK | 53:40 |
15 | Sten Bergman | Korsnäs IF OK | 54:09 |
16 | Alvar Jönsson | Hofors OK | 54:16 |
17 | Ingmar Nykvist | Rembo IK | 54:54 |
18 | Göran Grundén | Kvarnsvedens GOIF OK | 58:15 |
19 | Nils Jonsson | OK Kåre | 59:08 |
20 | Anders Lyck | Leksands OK | 59:28 |
21 | Ragnar Wahlström | OK Kåre | 59:44 |
22 | Arne Gustavsson | Säterbygdens OK | 63:24 |
23 | Lennart Lind | IFK Moras OK | 64:14 |
24 | Åke Eriksson | Säterbygdens OK | 64:50 |
25 | Bert Wikström | IK Jarl Rättvik | 66:36 |
26 | Rune Mases | Leksands OK | 68:01 |
27 | Tore Södersten | IFK Moras OK | 71:27 |
28 | Arne Gustafsson | IFK Moras OK | 75:14 |
29 | Rolf Grälls | OK Kåre | 80:50 |
30 | Lars Jofnell | Malungs OK Skogsmårdarna | 83:46 |
31 | Jan Bobäck | Långshyttans AIK OK | 84:01 |
32 | Torsten Bodin | Säterbygdens OK | 107:09 |
| Johan Eriksson | Grangärde OK | Ej godk. |
| Hans Modigs | Leksands OK | Ej godk. |
Bana 4 | | 1700 meter | | 21 anmälda |
Pl | Namn | Förening | Tid |
1 | Östen Andersson | Grycksbo IF OK | 25:02 |
2 | Lars Erik Jansson | Stora Tuna OK | 30:24 |
3 | Olle Åkerlund | IK Jarl Rättvik | 33:21 |
4 | Stig Heineman | Leksands OK | 35:36 |
5 | Ulla Nykvist | Rembo IK | 38:21 |
6 | Lena Spännar | Kvarnsvedens GOIF OK | 42:18 |
7 | Eric Nilsson | Domnarvets GOIF | 43:22 |
8 | Inga-Lisa Eriksson | Hofors OK | 43:51 |
9 | Nils Eriksson | OK Kåre | 44:02 |
10 | Berit Karlsson | OK Kåre | 45:55 |
11 | Stig Östlund | Säterbygdens OK | 51:46 |
12 | Ingvar Arvidsson | Säterbygdens OK | 52:27 |
13 | Sven Wåhlberg | OK Kåre | 53:27 |
14 | Maj Lis Knutsson | Kvarnsvedens GOIF OK | 54:11 |
15 | Erik Tegmark | Domnarvets GOIF | 56:01 |
16 | Stig Sundberg | Säterbygdens OK | 57:27 |
17 | K-G Jonsson | St Tuna | 59:36 |
18 | Bernt Liljegren | OK Kåre | 65:59 |
| Kerstin Melin | Leksands OK | Ej godk. |
| Viveka Johansson | Säterbygdens OK | Ej godk. |
| Kristina Persson | DGOIF | Ej godk. |
Skapad 2010-05-27 20:30:54 med OLA version 4.1.6