Bjursåsluffen 2010, Klassresultatlista

2010-08-15


D10 2425 meter 10 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Alva RingiOK Kåre17:580:00
2Ella OlssonGrycksbo IF OK18:390:41
3Sara JunevikLeksands OK20:032:05
4Adelina FunkeLeksands OK20:042:06
5Karin JohanssonGagnefs OK29:0811:10
6Lilian PalmHJS-Vansbro OK29:1311:15
7Hanna DanielsAvesta OK29:2411:26
8Johanna RåstockSvärdsjö IF31:3013:32
9Elin DicksvedBjursås OK32:3514:37
10Ronja JuhlinGagnefs OK49:2331:25

D12 2875 meter 24 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Tova OlssonGrycksbo IF OK25:190:00
2Lisa DammvikStora Tuna OK25:500:31
3Erika DuhlboIFK Moras OK26:170:58
4Ellen SarasGrycksbo IF OK26:321:13
5Carolina OlssonÄlvdalens IF OK26:491:30
6Madeleine LiljedahlVästerbergslagens OL26:581:39
7Frida PetersonÄlvdalens IF OK28:092:50
8Vilma Von KrusenstiernaOK Kåre30:475:28
9Sofia I ErikssonStora Tuna OK32:307:11
10Isabelle KruskopfKorsnäs IF OK36:2811:09
11Isa HalvarssonStora Tuna OK38:4313:24
12Ida HallgrenBjursås OK39:2314:04
13Elin HållHJS-Vansbro OK39:5414:35
14Noa-Ristin C LagerqvistGrycksbo IF OK40:5315:34
15Sara ErikssonIFK Moras OK41:5216:33
16Matilda MelénOK Kåre42:4617:27
17Wilma BergerDomnarvets GOIF43:0717:48
18Amanda HalvarssonLeksands OK46:1320:54
19Cornelia LundénAvesta OK53:3528:16
20Elin VikerOK Kåre68:5043:31
Frida FredrikssonKorsnäs IF OKEj godk.
Alma AnderssonDomnarvets GOIFEj start
Kristin AnderssonBjursås OKEj start
Maria BergströmGrycksbo IF OKEj start

D14 3525 meter 18 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Ellen SarenmarkLeksands OK32:460:00
2Matilda DammvikStora Tuna OK34:001:14
3Erica EdmanKorsnäs IF OK36:193:33
4Sara WadmanIFK Moras OK37:354:49
5Elin PetersonÄlvdalens IF OK37:515:05
6Jessica HallqvistMalungs OK Skogsmårdarna38:466:00
7Hanna ForsKvarnsvedens GOIF OK39:096:23
8Hanna BarkegrenStora Tuna OK39:396:53
9Kajsa MattssonOK Kåre41:188:32
10Amanda DanielsAvesta OK42:429:56
11Elin FältmanLeksands OK44:0511:19
12Cecilia KruskopfKorsnäs IF OK49:2416:38
13Emma JanssonStora Tuna OK50:2717:41
14Linn JanssonVästerbergslagens OL66:5834:12
Karin HållHJS-Vansbro OKEj start
Anna LångStora Tuna OKEj start
Elsa AnderssonDomnarvets GOIFEj start
Isabelle G LagerqvistGrycksbo IF OKEj start

D16 4100 meter 17 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Linnea MalmbergStora Tuna OK40:450:00
2Emma BacklundSäterbygdens OK41:330:48
3Kajsa EngströmOK Kåre42:361:51
4Maria AnderssonVästerbergslagens OL44:213:36
5Hanna GustafssonOK Kåre44:484:03
6Sarah HaleOK Kåre44:504:05
7Lovisa DanielssonHJS-Vansbro OK45:154:30
8Hanna SahlinOK Kåre47:336:48
9Amelie EkströmOK Kåre49:358:50
10Erika MickelsonAvesta OK52:5412:09
11Hanna ErikssonIFK Moras OK54:3813:53
12Elina Von KrusenstiernaOK Kåre57:0616:21
13Hanna BerglundOK Kåre57:2216:37
14Sonja PalmHJS-Vansbro OK59:5719:12
15Linnéa HahneInsjöns IF OK67:1726:32
Hanna AspforsDomnarvets GOIFEj godk.
Maja ErikssonDomnarvets GOIFEj start

D18 E 5675 meter 9 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Lisa RisbyOK Kåre51:500:00
2Marie SpångmyrLeksands OK64:3112:41
3Lisa LindgrenStora Tuna OK69:4117:51
4Agnes ElfvingIFK Moras OK82:3730:47
5Hanna KlaarSäterbygdens OK94:4542:55
Linnea EkskogKvarnsvedens GOIF OKEj godk.
Michaela HallqvistMalungs OK SkogsmårdarnaEj godk.
Malin EngströmOK KåreEj start
Ingrid StigsmarkKvarnsvedens GOIF OKEj start

D20 E 6525 meter 6 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Linnéa WikingOK Kåre64:100:00
2Kajsa RisbyOK Kåre65:531:43
3Linn GrällsOK Kåre66:112:01
4Ellinor SternerIK Hakarpspojkarna70:186:08
5Maria BoisMalungs OK Skogsmårdarna70:316:21
6Ulrika LindstamSol Tranås75:2411:14

D21 5225 meter 4 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Karin StåhlOK Kåre57:120:00
2Eva TiseliusOK Kåre57:430:31
3Martina ArkåsenOK Kåre66:169:04
4Sigrid LarssonLeksands OK76:5719:45

D21 E 8000 meter 18 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Martina KarlssonStora Tuna OK63:520:00
2Anna MårsellStora Tuna OK65:191:27
3Tove AlexanderssonStora Tuna OK69:335:41
4Sofia AdolfssonOK Kåre72:468:54
5Annica GustafssonIFK Lidingös Skid o OK73:5710:05
6Lina SundqvistOK Kåre75:2711:35
7Magdalena OlssonIFK Moras OK75:5412:02
8Johanna LindbergDomnarvets GOIF76:2412:32
9Elin EkIFK Moras OK76:5713:05
10Sofia TörnqvistAlfta-Ösa OK77:1413:22
11Charlotte LindkvistOK Denseln78:1014:18
12Helena NorbergStora Tuna OK81:1617:24
13Eva ElfvingDomnarvets GOIF88:0424:12
14Jenny SanderOK Kåre90:5727:05
15Linda LindkvistOK Denseln91:1827:26
Ida LindkvistOK DenselnEj start
Lena GillgrenStora Tuna OKEj start
Karin ErssonIFK Moras OKEj start

D21 M 5375 meter 1 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Stina FranzonHofors OK70:050:00

D35 4450 meter 5 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Karin MöllerbergValbo Allmänna IF53:400:00
2Jenny JohanssonValbo Allmänna IF55:221:42
3Karin JohnssonOK Kåre56:182:38
4Helena KruskopfKorsnäs IF OK57:564:16
Marit SöderqvistLeksands OKEj start

D35 M 4050 meter 3 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Kristin RamsellLeksands OK54:500:00
Annelie LiljedahlVästerbergslagens OLEj godk.
Anna FunkeLeksands OKEj start

D40 3875 meter 19 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Maria JunevikLeksands OK34:150:00
2Kersti RingiOK Kåre35:531:38
3Therese ForsKvarnsvedens GOIF OK37:563:41
4Stina NordahlDomnarvets GOIF38:344:19
5Siv DahlströmKvarnsvedens GOIF OK41:337:18
6Izabell BirklinOK Kåre43:118:56
7Erica HållHJS-Vansbro OK44:1610:01
8Berit GummusIFK Moras OK44:4310:28
9Erika FältmanLeksands OK45:4711:32
10Eva-Lena HahneInsjöns IF OK46:5412:39
11Ulrika JanssonOK Kåre47:2313:08
12Åsa Gahne SpikLeksands OK49:2615:11
13Maria GustavssonIFK Moras OK50:1415:59
14Susanna Erikers BrandshageIK Jarl Rättvik54:1019:55
15Barbro StigsmarkKvarnsvedens GOIF OK54:4520:30
16Cecilia ForslundOK Kåre56:2822:13
17Anna WadmanIFK Moras OK61:2827:13
Karin SvenskStora Tuna OKEj godk.
Anette PalmHJS-Vansbro OKEj start

D45 3875 meter 17 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Maria BergfältDomnarvets GOIF32:020:00
2Ingrid AlexanderssonStora Tuna OK33:261:24
3Ulrika ErikssonStora Tuna OK37:525:50
4Anna Von KrusenstiernaOK Kåre41:429:40
5Marianne OttossonVästerbergslagens OL44:0612:04
6Anna WidströmKvarnsvedens GOIF OK46:4714:45
7Eva PetersonÄlvdalens IF OK47:5515:53
8Katarina Hoffsten-SundqOK Kåre48:3016:28
9Mia GustafssonOK Kåre49:5417:52
10Åsa NylanderLeksands OK50:3118:29
11Christina SternerOK Njudung54:2822:26
12Helena ThunströmKorsnäs IF OK56:1824:16
13Lena RosinVästerbergslagens OL64:1332:11
Anita KlaarSäterbygdens OKEj godk.
Anna-Karin ÖhgrenKarlsbyhedens IKEj start
Eva LångStora Tuna OKEj start
Gunilla BergströmGrycksbo IF OKEj start

D45 M 3525 meter 4 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Inga FredbergKorsnäs IF OK65:410:00
2Karin PerérsKorsnäs IF OK66:200:39
3Elisabeth OlssonÄlvdalens IF OK71:215:40
4Erica JonssonDomnarvets GOIF76:5111:10

D50 3525 meter 9 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Kane AnderssonIFK Moras OK38:210:00
2Mona ÅkermanGävle OK39:381:17
3Agneta HammarströmLeksands OK40:582:37
4Marie MalmbergKvarnsvedens GOIF OK44:045:43
5Gunilla GedinOK Måsen47:048:43
6Sofie NylanderOK Kåre48:2210:01
7Kerstin ErikssonOK Kåre51:5913:38
8Laila SpångmyrIK Jarl Rättvik53:3115:10
9Jannike WåhlbergOK Kåre54:5216:31

D60 3525 meter 9 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Eva HalvarsonOK Kåre42:090:00
2Inger LöfgrenStora Tuna OK43:281:19
3Monica HolmIFK Moras OK47:054:56
4Britt-Marie DalinLeksands OK47:105:01
5Pirkko StenerhagVästerbergslagens OL55:4913:40
6Ing-Mari HolmStorviks IF58:0315:54
7Britt Marie PersIK Jarl Rättvik65:4223:33
Karin JosefssonIFK Hedemora OKEj start
Lilly Britt HansesIK Jarl RättvikEj start

D65 2975 meter 9 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Lena LeanderssonÄlvdalens IF OK34:140:00
2Ing-Marie MozéliusStora Tuna OK37:243:10
3Anita MoreliusStora Skedvi IK SOFF41:247:10
4Gunvor JonssonVänersborgs SK45:5611:42
5Irma BjärudVästerbergslagens OL52:4218:28
6Berit StåhlAvesta OK53:0818:54
7Åsa TörnströmStorviks IF55:1821:04
8Ingrid AnderssonIFK Moras OK56:2622:12
Ann-Margret PerssonGävle OKEj start

D70 2475 meter 4 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Kerstin JohanssonIFK Hedemora OK38:420:00
2Barbro BlomFrölunda OL43:154:33
3Anna LarssonIK Jarl Rättvik47:569:14
4Inger Daniels-ÖsthKorsnäs IF OK66:3427:52

D75 2475 meter 4 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Laila NygrenSäterbygdens OK56:250:00
2Ulla-Britt ÅlebergAttunda OK74:4318:18
Gunborg WåhlbergOK KåreEj godk.
Inga-Lisa ErikssonHofors OKEj godk.

H10 2475 meter 7 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Viktor SvenskStora Tuna OK15:270:00
2Johannes ÖhgrenKarlsbyhedens IK18:082:41
3Rikard BergströmKvarnsvedens GOIF OK22:517:24
4Viktor WallinKorsnäs IF OK24:008:33
5Victor BergIK Jarl Rättvik27:2311:56
6Zeb PalmHJS-Vansbro OK28:1112:44
Adam HahneInsjöns IF OKEj start

H12 2900 meter 15 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Jesper SvenskStora Tuna OK19:270:00
2Isac Von KrusenstiernaOK Kåre22:112:44
3Isak ÅbergKorsnäs IF OK22:373:10
4Viktor BarkegrenStora Tuna OK23:594:32
4Isak BergkvistBjursås OK23:594:32
6Gustav ÖhgrenKarlsbyhedens IK35:3316:06
7Jonas DelbomDomnarvets GOIF35:3616:09
8Samuel HöjlindIFK Moras OK36:5217:25
9Isak TegmarkOK Kåre40:5121:24
10Alexander RåstockSvärdsjö IF42:1022:43
11Elias FredrikssonStora Skedvi IK SOFF45:0125:34
12Jakob BergmanOK Kåre51:3232:05
13Niklas FaktBjursås OK55:5036:23
Henning SjökvistStora Tuna OKEj start
Byron PalmHJS-Vansbro OKEj start

H14 4075 meter 16 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Nils AlexanderssonStora Tuna OK34:460:00
2Jonas ErikssonStora Tuna OK37:573:11
3André AnderssonVästerbergslagens OL38:514:05
4Filip HahneInsjöns IF OK41:316:45
5Emil ÅbergKorsnäs IF OK41:507:04
6Fredrik BergstrandVästerbergslagens OL43:118:25
7Jonathan PerssonKarlsbyhedens IK43:298:43
8Fredrik PerssonDomnarvets GOIF45:2710:41
9Filip BergströmKvarnsvedens GOIF OK45:4210:56
10Jonas GustafssonOK Kåre47:0612:20
11Daniel DuhlboIFK Moras OK48:1213:26
12Gabriel HöjlindIFK Moras OK49:1214:26
13Martin BergmanOK Kåre54:1919:33
14Andreas BrandowGrycksbo IF OK84:5650:10
15Magnus ÖstgrenOK Kåre85:3650:50
Pontus HolstKarlsbyhedens IKEj start

H16 4800 meter 18 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Simon ForsKvarnsvedens GOIF OK39:060:00
2Johan SöderlundLeksands OK44:455:39
3Johan WintherVästerbergslagens OL45:186:12
4David StigsmarkKvarnsvedens GOIF OK46:507:44
5Torgny PalmHJS-Vansbro OK47:148:08
6Wilhelm Finn ErikssonDomnarvets GOIF51:3612:30
7Viktor LundénAvesta OK56:4217:36
8Fredrik WallinStora Tuna OK64:2425:18
9Per-Erik FredbergKorsnäs IF OK74:5135:45
10Gustav AnderssonAvesta OK75:0936:03
11Magnus LiljedahlVästerbergslagens OL86:4247:36
Rikard MattssonLeksands OKEj godk.
Anton GustafssonStora Tuna OKEj godk.
Jonathan HelinOckelbo OKEj start
Fredrik HammarlundOckelbo OKEj start
Jonatan HöjlindIFK Moras OKEj start
Petter AnderssonOckelbo OKEj start
Elias ÖhgrenOK KåreEj start

H18 E 7450 meter 8 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Jan CermákOK Kåre59:220:00
2Emil SvenskStora Tuna OK59:480:26
3TomᚠKubelkaOK Kåre61:322:10
4Jonathan WintherVästerbergslagens OL69:3410:12
5Markus WallinStora Tuna OK77:2718:05
6Nils ErkersLeksands OK80:3221:10
7Filip ZáveskýOK Kåre86:4127:19
Jan PetrželaOK KåreEj start

H20 7225 meter 2 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Emil BrynforsVästerbergslagens OL114:090:00
Filip BrynforsVästerbergslagens OLEj godk.

H20 E 10300 meter 1 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Erik FernlundSäterbygdens OK95:230:00

H21 8000 meter 6 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Jonas BirgersonMalungs OK Skogsmårdarna72:050:00
2Henrik SandénIFK Lidingös Skid o OK74:202:15
3Thomas HermanssonIFK Moras OK80:007:55
Erik ÅbergKorsnäs IF OKEj start
Anders DalinLeksands OKEj start
Niclas ErikssonOK KåreEj start

H21 E 13900 meter 15 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Henrik LöfåsOK Linné96:030:00
2Stepan KodedaIFK Moras OK106:2010:17
3Pelle EngstrandStora Tuna OK107:1711:14
4Erik Ivarsson SandbergOK Denseln108:3312:30
5Peter ArnessonUlricehamns OK111:0214:59
6Björn LjunggrenOK Hammaren115:1819:15
7Erik LindIFK Umeå118:4222:39
8Mattias MårtsStora Tuna OK119:1523:12
9Martin HederskogMalungs OK Skogsmårdarna121:5125:48
10Thomas CarlssonMalungs OK Skogsmårdarna122:5426:51
11Tobias WahlgrenLeksands OK129:4433:41
12Marcus HylénOK Kåre132:4236:39
Johan LindbergMalungs OK SkogsmårdarnaEj godk.
Joakim SvenskStora Tuna OKEj godk.
Erik BlomgrenStora Tuna OKEj start

H35 7225 meter 5 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Pontus FunkeLeksands OK53:180:00
2Niklas AldinStora Tuna OK57:254:07
3Niklas ErikssonVästerbergslagens OL60:016:43
4Patrik JohnssonOK Kåre72:4219:24
5Pär HöökIFK Moras OK148:3595:17

H35 L 8000 meter 4 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Magnus GörasLeksands OK68:220:00
2Anders HellmanLeksands OK68:320:10
Thomas E ErikssonKexholms SKEj godk.
Staffan ÅkerblomOK LinnéEj godk.

H35 M 6425 meter 2 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Stefan LiljedahlVästerbergslagens OL60:510:00
Jörgen KarlssonLeksands OKEj start

H40 5860 meter 17 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Anders ÖstbergLeksands OK44:560:00
2Thomas HöjsgaardLeksands OK45:400:44
3Per SpikLeksands OK46:261:30
4Kennet AnderssonGrycksbo IF OK47:062:10
5Lars ÖhgrenKarlsbyhedens IK49:344:38
6Peter JunevikLeksands OK50:005:04
7Tomas NormanLeksands OK50:105:14
8Stefan JonssonDomnarvets GOIF51:426:46
9Jonas PetterssonOK Tisaren56:0011:04
10Alf NordanbroMalungs OK Skogsmårdarna56:0311:07
11Lars-Göran KarlssonLeksands OK61:2216:26
12Janne SkarnerLeksands OK61:3116:35
13Rickard LindkvistOK Denseln61:4116:45
14Fredrik MånssonLunds OK70:3525:39
Martin PerssonOK KåreEj godk.
Johan KruskopfKorsnäs IF OKEj godk.
Magnus BergmanOK KåreEj start

H45 5860 meter 22 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Niklas LöwegrenStora Tuna OK41:340:00
2Johan ÖstbergStora Tuna OK42:070:33
3Jonas LångStora Tuna OK43:422:08
4Lars NordinSundsvalls OK43:432:09
5Sören VillamoOrnäs IK45:083:34
6Jonny DanielssonHJS-Vansbro OK46:274:53
7Mikael PerérsKorsnäs IF OK47:586:24
8Tomas KarlssonOK Njudung50:359:01
9Thomas HahneInsjöns IF OK53:0111:27
10Tomas ForsKvarnsvedens GOIF OK53:2111:47
11Mats ErikssonDomnarvets GOIF55:2213:48
12Lars GustafssonOK Kåre55:3414:00
12Lars KarlssonOK Hammaren55:3414:00
14Kalle ÖstgrenOK Kåre57:2015:46
15Torbjörn SöderlundLeksands OK58:2916:55
16Olle NordinOslättforspojkarnas IK59:0317:29
17Magnus BacklundSäterbygdens OK60:0418:30
18Stefan MalmbergStora Tuna OK62:3521:01
19Inge AnderssonRembo IK70:1728:43
20Robert ÖstlundSäterbygdens OK73:5232:18
Jan LindbergKorsnäs IF OKEj godk.
Lars JohanssonKarlsbyhedens IKEj start

H45 M 5375 meter 1 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Peter LagerqvistGrycksbo IF OK77:330:00

H50 5525 meter 14 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Tryggve OttossonVästerbergslagens OL47:010:00
2Kjell KlaarSäterbygdens OK48:461:45
3Lars MattssonOK Kåre51:014:00
4Thomas ÖstlundIFK Moras OK51:284:27
5Stefan NilssonStora Tuna OK52:295:28
6Hans-Peter OlssonÄlvdalens IF OK52:315:30
7Sten-Olof MattssonLeksands OK59:4212:41
8Svante LindgrenKorsnäs IF OK62:1115:10
9Ola HedinOK Hammaren62:5615:55
10Martin RåmanKvarnsvedens GOIF OK63:2016:19
11Erik WadmanIFK Moras OK69:4622:45
12Åke SundinHällefors OK73:5026:49
13Lars SpångmyrIK Jarl Rättvik83:0436:03
Roger EngmanNAIS OrienteringsklubbEj start

H55 5225 meter 18 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Roger LindLeksands OK44:270:00
2Torbjörn OttossonStora Tuna OK48:133:46
3Jan BergströmGrycksbo IF OK51:186:51
4Olle RönnolsSäterbygdens OK51:216:54
5Jan LärfarsLeksands OK53:549:27
6Ulf HenrikssonKorsnäs IF OK56:2611:59
7Kenneth WåhlbergOK Kåre57:2512:58
8Anders Stefan VestlundOK Kåre57:5013:23
9Örjan StahlGrycksbo IF OK58:5014:23
10Hans-Olof FröjdOslättforspojkarnas IK59:4015:13
11Anders MalmbergKvarnsvedens GOIF OK60:1515:48
12Dan WesterbergOK Kåre66:1721:50
13Stig Olof AsplundKarlsbyhedens IK66:4222:15
14Sven LarssonSärna SK78:1033:43
Sune SisellOK SödertörnEj start
Roland JosefssonIFK Hedemora OKEj start
Karl-Erik AnderssonIFK Moras OKEj start
Per LindskogGotlands Bro OrienteringsklubbEj start

H55 M 4450 meter 6 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Lars SahlbergLeksands OK58:070:00
2Jan DelbomDomnarvets GOIF59:030:56
3Yngve FrostIFK Moras OK64:376:30
4Henning WaltgårdDomnarvets GOIF102:1844:11
Björn ÅhsLeksands OKEj start
Svante Gunnar OlssonOK KåreEj start

H60 4450 meter 16 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Göran FredbergKorsnäs IF OK45:020:00
2Lasse HolmStorviks IF47:402:38
3Hans Ove JohanssonTimrå SOK49:154:13
4John JohanssonHJS-Vansbro OK49:294:27
5Åke DalinLeksands OK49:444:42
6Bengt StenerhagVästerbergslagens OL53:328:30
7Leif MathisenEskilstuna OL53:408:38
8Ola KarlssonStorviks IF54:559:53
9Mats MårtenssonStora Tuna OK55:5710:55
10Sven-Erik CarlssonAlfta-Ösa OK59:3514:33
11Vilho RokkaLångshyttans AIK OK62:3917:37
12Royne LenngrenIK Jarl Rättvik63:3518:33
13Sivar CliffoordHofors OK64:0719:05
14Kurt NilssonGrycksbo IF OK69:3224:30
15Sven-Erik KempeOslättforspojkarnas IK70:0725:05
Lars-Erik TjäderIFK Moras OKEj godk.

H65 3975 meter 21 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Olle JohanssonIFK Hedemora OK38:500:00
2Ulf LöfgrenStora Tuna OK39:250:35
3Benny RendalenKorsnäs IF OK39:360:46
4Sören GunnarssonGävle OK43:214:31
5Lennart MagnussonIFK Hedemora OK45:036:13
5Hans KruskopfKorsnäs IF OK45:036:13
7Rolf BjärudVästerbergslagens OL46:447:54
8Sven-Olof AspLeksands OK47:188:28
9Gunnar TiseliusOK Kåre47:348:44
10Nils BoremyrKvarnsvedens GOIF OK49:0610:16
11Hans GruddStora Tuna OK50:4011:50
12Mats AnderssonStora Skedvi IK SOFF52:1213:22
13Hans AnderssonStora Skedvi IK SOFF52:5014:00
14Ronnie GustavssonRembo IK53:5715:07
15Per-Erik ThunströmOK Linné55:5817:08
16Stig-Olof StåhlAvesta OK62:1023:20
17Kenneth JonssonVänersborgs SK62:5024:00
18Stig KarlssonKorsnäs IF OK75:3236:42
19Anders LyckLeksands OK96:5458:04
Olle AnderssonIFK Moras OKEj godk.
Jan ÅhsNorbergs OKEj start

H70 3975 meter 14 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Karl JohanssonIFK Hedemora OK34:570:00
2Torsten LöfgrenKarlsbyhedens IK46:4411:47
3Karl-åke DahlgrenSvärdsjö IF52:2317:26
4Karl Gunnar BacklundOckelbo OK52:2817:31
5Stig ÖsthKorsnäs IF OK53:0518:08
6Sven-Erik WidinDomnarvets GOIF56:3321:36
7Erik LindbergKarlsbyhedens IK58:5824:01
8Jan-Anders JanssonOK Kåre61:3426:37
9Sven LeanderssonÄlvdalens IF OK66:4531:48
10Bror NylundOslättforspojkarnas IK89:2854:31
11Sune ErikersIK Jarl Rättvik103:2668:29
Åke SundbergFagersta OKEj godk.
Erik SvenssonKorsnäs IF OKEj godk.
Allan HaglundGävle OKEj start

H75 2975 meter 7 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Ingemar JohanssonIFK Hedemora OK36:400:00
2Arne GustavssonSäterbygdens OK42:456:05
3Bo SandbergIK Jarl Rättvik43:587:18
4Olle OlofssonStorviks IF44:397:59
5Bengt SwensonSäterbygdens OK53:1116:31
6Rolf BlomFrölunda OL54:4618:06
7Sten BergmanKorsnäs IF OK55:1518:35

H80 2975 meter 10 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Inge HåkanssonOK Linné43:120:00
2Hans Eric RobertssonOK Kåre48:014:49
3Ragnar WahlströmOK Kåre58:3415:22
4Olle ÅkerlundIK Jarl Rättvik58:3615:24
5Nils Gösta SemnebyOrsa IF OK60:5017:38
6Lennart LindIFK Moras OK65:4422:32
7Göte AnderssonLeksands OK74:0930:57
8Rune MasesLeksands OK78:3035:18
9Sven WåhlbergOK Kåre95:5352:41
Bertil NormanIFK Hedemora OKEj godk.

INSK 1925 meter 39 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
Adam HanssonStora Tuna OKGodkänd
Agnes WallinKorsnäs IF OKGodkänd
Alva BäckmanGagnefs OKGodkänd
Alva VikerOK KåreGodkänd
Anja BergerDomnarvets GOIFGodkänd
Anja MickelsonAvesta OKGodkänd
August GörasLeksands OKGodkänd
Axel HellströmLeksands OKGodkänd
Casper NormanLeksands OKGodkänd
Christoffer RåstockSvärdsjö IFGodkänd
Daniel HanssonStora Tuna OKGodkänd
Ella BrandshageIK Jarl RättvikGodkänd
Ellen FunkeLeksands OKGodkänd
Elsa GörasLeksands OKGodkänd
Elsa HermanssonIFK Moras OKGodkänd
Filip IsakssonGrycksbo IF OKGodkänd
Gustav LjunggrenOK HammarenGodkänd
Gustav MöllerbergValbo Allmänna IFGodkänd
Hilma BrandshageIK Jarl RättvikGodkänd
Jonathan Nordahl GahnsIK Jarl RättvikGodkänd
Klara HellströmLeksands OKGodkänd
Lea BörjesIK Jarl RättvikGodkänd
Leo LagerqvistGrycksbo IF OKGodkänd
Lina TegmarkOK KåreGodkänd
Linus NilssonOK ÖsteråkerGodkänd
Lisa EkströmOK KåreGodkänd
Lova BrandshageIK Jarl RättvikGodkänd
Lovisa MasesStora Tuna OKGodkänd
Max DicksvedBjursås OKGodkänd
Olle DalinLeksands OKGodkänd
Olle RingiOK KåreGodkänd
Oscar A.HöjsgaardDomnarvets GOIFGodkänd
Sebastian RåstockSvärdsjö IFGodkänd
Theo SkarnerLeksands OKGodkänd
Tilda BergIK Jarl RättvikGodkänd
Tove RingiOK KåreGodkänd
Wille SöderqvistOK KåreGodkänd
William FaktBjursås OKGodkänd
Nils BergkvistBjursås OKEj start

U1 2525 meter 12 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Mattias ÖstbergStora Tuna OK19:110:00
2Vendela SöderqvistOK Kåre28:139:02
3Christoffer LindgrenOK Kåre30:1511:04
3Cecilia LindgrenOK Kåre30:1511:04
5Felicia Karls KnutssonIK Jarl Rättvik32:3613:25
6Emilia JohnssonOK Kåre34:4815:37
7Oskar JonssonDomnarvets GOIF36:0016:49
8Agnes JonssonDomnarvets GOIF37:4418:33
9Hilma HammarströmStora Skedvi IK SOFF42:4323:32
10Elmer ÖhgrenKarlsbyhedens IK43:0023:49
11Eskil NääsLeksands OK47:2628:15
12Nelli NääsLeksands OK59:0139:50

U2 2675 meter 10 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Tilda ÖstbergStora Tuna OK21:090:00
2Fredrik JunevikLeksands OK21:360:27
3Albin BergerDomnarvets GOIF25:124:03
4Ida JohnssonOK Kåre27:126:03
5Therese NilssonOK Österåker29:098:00
6Minda HeldersOK Kåre34:5213:43
7Klara SpikLeksands OK46:5425:45
8Julia FunkeLeksands OK47:0025:51
Hugo HammarströmStora Skedvi IK SOFFEj start
Klara AnderssonDomnarvets GOIFEj start

U3 2875 meter 7 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Fredrik HeldersOK Kåre32:270:00
2Erik BerglundOK Kåre35:092:42
3Lina FredrikssonKorsnäs IF OK35:563:29
4Simon GustafssonOK Kåre39:297:02
5David TegmarkOK Kåre40:097:42
6Ella HalvarssonStora Tuna OK40:398:12
7Tobias BäckmanGagnefs OK53:0420:37

Ö1 2675 meter 9 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Valter PetterssonOK Tisaren23:210:00
2Anna-Maria ÖstlundVästerbergslagens OL35:3012:09
3Filippa SkarnerLeksands OK37:0013:39
4Ulrika DanielsAvesta OK37:2214:01
5Markus HalvarsonLeksands OK38:3415:13
6Margareta NybeliusKorsnäs IF OK40:4217:21
7Alfred JanssonVästerbergslagens OL43:2420:03
8Helena LagerqvistGrycksbo IF OK49:2626:05
9Linnéa SjögrenKarlsbyhedens IK53:5230:31

Ö2 3325 meter 12 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Ylva KarlssonInsjöns IF OK34:540:00
2Hanna MyhlbackBjursås44:5510:01
3Mia Sjösten AnderssonIFK Moras OK49:2714:33
4Erica BergIK Jarl Rättvik50:0115:07
5Cecilia ErikssonOrnäs IK50:2515:31
6Jonas EngbergKorsnäs IF OK51:2716:33
7Elisabeth HanssonStora Tuna OK52:1917:25
8Ulf GahnsIK Jarl Rättvik59:0124:07
9Zara HedIK Jarl Rättvik59:0824:14
10Håkan ElfvingIK Jarl Rättvik71:1936:25
11Katarina GustafssonKlubblös84:4549:51
12Marita OlhansOK Kåre86:5351:59

Ö3 4900 meter 5 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Mårten LångKisa SK35:280:00
2Stefan HedIK Jarl Rättvik43:408:12
3Mattias NääsLeksands OK53:0117:33
4Marie JonssonKorsnäs IF OK63:1127:43
5Monica JonssonKorsnäs IF OK86:3851:10

Ö4 3025 meter 18 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Gustaf ElfvingIK Jarl Rättvik31:220:00
2Christina BäckmanGagnefs OK37:276:05
3Hanne Marie AnderssonVästerbergslagens OL38:247:02
4Maj-Lis BergströmHofors OK39:588:36
5Annika HaleOK Kåre47:4316:21
6Emma JonssonStigmännen Karlshamns OK48:2317:01
7Birgitta MattssonOK Kåre48:3217:10
8Arne WiklundKarlsbyhedens IK51:1619:54
9Nils JonssonOK Kåre51:5320:31
10Rolf KarlssonOK Fjällstigen53:2121:59
11Maria Johansson LissGagnefs OK53:4222:20
12Mikael BarkegrenStora Tuna OK56:3625:14
13Ann-Sofie AtterbrandOK Kåre56:4225:20
14Carina ÅkermanGrycksbo IF OK57:1425:52
15Mats SjögrenKarlsbyhedens IK57:5626:34
16Eva FredrikssonStora Skedvi IK SOFF60:2929:07
17Annica BergerDomnarvets GOIF69:0637:44
18Stig ErikssonAvesta OK70:1438:52

Ö5 4050 meter 20 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Erik StigsmarkKvarnsvedens GOIF OK38:460:00
2Anders MasesStora Tuna OK40:411:55
3Kristin BackåkersLeksands OK40:542:08
4Mia DammvikStora Tuna OK41:422:56
5Anna NilssonGagnefs OK41:513:05
6Staffan BergströmHofors OK44:476:01
7Karin JanssonKisa SK49:0510:19
8Karin KarlssonKatrineholms OK52:3413:48
9Karin ElfvingIK Jarl Rättvik53:2814:42
10Lena HöjlindIFK Moras OK54:3915:53
11Anders BobäckLångshyttans AIK OK55:0816:22
12Gunilla LärfarsLeksands OK55:5517:09
13Jonas HellströmLeksands OK56:2117:35
14Per Henrik EngbergKorsnäs IF OK56:3817:52
15Olga PasichnaNAsh club57:5419:08
16Thomas JanssonStora Tuna OK59:0520:19
17Maria EngbergKorsnäs IF OK60:4321:57
18Per NordahlDomnarvets GOIF67:3928:53
19Barbro KarlssonKatrineholms OK67:4829:02
20Per GustafssonOKänd69:3130:45

Ö6 5525 meter 4 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
Jan LundOK KåreEj godk.
Lena ErikssonOK KåreEj godk.
Björn OlhansOK KåreEj godk.
Mikael SöderlundKarlsbyhedens IKEj godk.

Ö7 2975 meter 29 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Peter EdmanKorsnäs IF OK28:580:00
2Johanna SarenmarkLeksands OK28:590:01
3Mikael RingiOK Kåre30:171:19
4Lennart GustafssonStora Tuna OK32:203:22
5Anki Svärdby-BergmanOK Kåre32:573:59
6Anna BörjesIK Jarl Rättvik33:124:14
7Johan NilssonStigmännen Karlshamns OK33:384:40
8Elin FranzonStora Tuna OK33:585:00
9Karina ÖstlundIFK Moras OK34:425:44
10Åsa RydellLeksands OK34:565:58
11Anders MattssonLeksands OK35:386:40
12Martina MorellOK Kåre36:137:15
13Anders HanssonStora Tuna OK36:267:28
14Jenny Lind ÖhgrenKarlsbyhedens IK36:277:29
15Jens ÅkermanGävle OK38:159:17
16Bo CarlssonKatrineholms OK43:0114:03
17Anna LiljegrenOK Kåre45:5716:59
18Anna T PerssonOK Kåre45:5817:00
19Stig JanssonDomnarvets GOIF46:3417:36
20Stig BleckurKorsnäs IF OK48:0919:11
21Ewa EdmanKorsnäs IF OK48:3619:38
22Petra Hurtig HalvarsonLeksands OK49:5420:56
23Håkan DuhlboIFK Moras OK49:5921:01
24Barbro CarlssonAlfta-Ösa OK50:1021:12
25Bo PetterssonIK Jarl Rättvik50:5621:58
26Ingvar JohannessonSolna OK53:5925:01
27Bernt LiljegrenOK Kåre67:1538:17
28Elisabet LiljegrenOK Kåre68:2139:23
Johan LindOK KåreEj godk.

Ö8 5225 meter 21 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Håkan ErikssonMalungs OK Skogsmårdarna34:450:00
2Per BrandtMalungs OK Skogsmårdarna40:205:35
3Sven LarssonLeksands OK48:2313:38
4Lars ErikssonStora Tuna OK49:1514:30
5Torbjörn NilssonStora Tuna OK49:2014:35
6Lennart KnutssonOK Tyr49:2714:42
7Anders HaglundLeksands OK49:4515:00
8Per WintherVästerbergslagens OL50:5516:10
9Lars SarasGrycksbo IF OK52:1717:32
10Anders AtterbrandOK Kåre53:1718:32
11Mathias WestinKramfors-Alliansen56:0421:19
12Kristin KarlssonSOK Aneby60:5726:12
13Susanne LüscherStora Tuna OK63:0128:16
14Gustav KarlssonKatrineholms OK64:4429:59
15Magnus FredrikssonKorsnäs IF OK64:5630:11
16Elenore AndréSvärdsjö IF66:0131:16
17Ulf ErikssonIFK Moras OK72:4037:55
18Bengt AnderssonIFK Moras OK73:2238:37
19Stefan AnderssonIFK Moras OK74:4039:55
20Peter ÖstlundSmedjebackens OK84:1049:25
Kajsa RichardsonVästvärmlands OKEj godk.

Ö9 7225 meter 11 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Johan NordlundLeksands OK46:310:00
2Johan GranathLeksands OK48:532:22
3Nils OlssonStora Tuna OK49:383:07
4Daniel KaipeLeksands OK50:394:08
5Mikael KristenssonLeksands OK50:444:13
6Urban AndréHammarby IF51:244:53
7Sven LundbäckStora Tuna OK65:1418:43
8Anders PermanOK Kåre69:0722:36
9Niclas NilssonOK Österåker70:3924:08
10Lena NordlundLeksands OK72:1925:48
Linda NääsStockholms MultisportEj godk.


Skapad 2010-08-19 21:43:05 med OLA version 4.1.6