Resultatlista för Öppna banor stafett-DM 140913, 2014-09-13, skapad ur data från Eventor
Tävlingens namn: Öppna banor stafett-DM 140913
Arrangör: Leksands OK
Datum: 2014-09-13
ÖM1 |
ÖM1: 9 anmälda, 9 startande, Banlängd= 2330 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Sofia Hansen |
Leksands OK |
19:22 |
|
2 |
André Östman |
Västerbergslagens OL |
22:47 |
|
3 |
Nora Liljegren |
Leksands OK |
25:11 |
|
4 |
Nora Nordlund |
OK Kåre |
26:15 |
|
5 |
Hanna Hvittfeldt |
IFK Moras OK |
32:13 |
|
6 |
André Bergkvist |
Västerbergslagens OL |
40:51 |
|
7 |
Olof Ersson |
OK Kåre |
43:45 |
|
8 |
Sigurd Nilsson |
Gagnefs OK |
55:16 |
|
9 |
Signe Nilsson |
Gagnefs OK |
56:07 |
|
ÖM5 |
ÖM5: 17 anmälda, 17 startande, Banlängd= 4230 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Peter Edman |
Korsnäs IF OK |
31:56 |
|
2 |
Ylva Lorentzon |
OK Kåre |
33:21 |
|
3 |
Peter Bergkvist |
Västerbergslagens OL |
38:24 |
|
4 |
Niclas Sundstedt |
Korsnäs IF OK |
39:20 |
|
5 |
Anders Thomée |
IFK Moras OK |
44:39 |
|
6 |
Cecilia Lindgren |
OK Kåre |
45:34 |
|
7 |
Petra Lorentzon |
Leksands OK |
45:36 |
|
8 |
Lars-Olof Ersson |
OK Kåre |
48:08 |
|
9 |
Lennart Lundin |
Kvarnsvedens GOIF OK |
49:50 |
|
10 |
Eva Fredriksson |
Korsnäs IF OK |
58:28 |
|
11 |
Eriksson Torbjörn |
Klubblös |
59:56 |
|
12 |
Åsa Pettersson |
Säterbygdens OK |
67:37 |
|
13 |
Sidonie Winther |
Västerbergslagens OL |
71:08 |
|
14 |
Åsa Wärnberg |
Kvarnsvedens GOIF OK |
81:24 |
|
15 |
Bror Halvarsson |
Klubblös |
86:12 |
|
|
Bernt Löfkvist |
Bjursås OK |
|
Felstämplat |
|
Birgitta Mattsson |
OK Kåre |
|
Felstämplat |
ÖM7 |
ÖM7: 19 anmälda, 19 startande, Banlängd= 3210 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Maria Bergkvist |
IFK Moras OK |
32:22 |
|
2 |
Thomas Andersson |
Dalaportens OL |
33:29 |
|
3 |
Karin Stenback |
Kvarnsvedens GOIF OK |
34:32 |
|
4 |
Ulf Wuopio |
HJS-Vansbro OK |
34:47 |
|
5 |
Andersson Göran |
Dalaportens OL |
35:54 |
|
6 |
Patrik Sveder |
Domnarvets GOIF |
36:41 |
|
7 |
Alf Larsson |
HJS-Vansbro OK |
36:44 |
|
8 |
Lotta Stål |
Västbergslagen ol |
44:09 |
|
9 |
Karin Hvittfeldt |
IFK Moras OK |
45:45 |
|
10 |
Evelin Magnusson |
Sala OK |
48:00 |
|
11 |
Bengt Holm |
IFK Moras OK |
48:19 |
|
12 |
Linnea Nordkvist |
Gagnefs OK |
50:48 |
|
13 |
Yvonne Toven |
Stora Tuna OK |
56:39 |
|
14 |
Anna-Karin Rytther |
Västerbergslagens OL |
56:49 |
|
15 |
Olga Pasichna |
Stora Tuna OK |
59:42 |
|
16 |
Rolf Blom |
Frölunda OL |
62:54 |
|
|
Lennart Magnusson |
IFK Hedemora OK |
|
Felstämplat |
|
Jesper Nordin |
Korsnäs IF OK |
|
Felstämplat |
|
Backman Lars-Erik |
Leksands OK |
|
Felstämplat |
ÖM8 |
ÖM8: 7 anmälda, 7 startande, Banlängd= 5270 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Lars Magnusson |
OK Linné |
37:37 |
|
2 |
Lars Hedström |
Klubblös |
47:02 |
|
3 |
Mia Dammvik |
Stora Tuna OK |
50:45 |
|
4 |
Berit Gummus |
IFK Moras OK |
67:28 |
|
5 |
Klas Lindgren |
Klubblös |
76:45 |
|
6 |
Matilda Buske |
Säterbygdens OK |
83:34 |
|
7 |
Maja Myrén |
Klubblös |
83:35 |
|