D21E |
D21E: 16 anmälda, 16 startande, Banlängd= 8190 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Kajsa Risby |
OK Kåre |
66:54 |
|
2 |
Karolina A.Höjsgaard |
Domnarvets GOIF |
69:54 |
|
3 |
Anna Mårsell |
Stora Tuna OK |
71:44 |
|
4 |
Martina Karlsson |
Stora Tuna OK |
72:27 |
|
5 |
Lovisa Larsson |
OK Linné |
73:47 |
|
6 |
Samantha Saeger |
OK Linné |
74:54 |
|
7 |
Johanna Lindberg |
Domnarvets GOIF |
75:29 |
|
8 |
Jenny Eriksson |
OK Kåre |
80:10 |
|
9 |
Cecilia Einarsson |
Västerås SOK |
83:09 |
|
10 |
Marie Spångmyr |
Leksands OK |
84:47 |
|
11 |
Annika Ridell |
IF Thor |
87:17 |
|
12 |
Charlotte Lindkvist |
Leksands OK |
87:32 |
|
13 |
Johanna Erlandsson |
Stora Tuna OK |
87:49 |
|
|
Lisa Carlsson |
OK Linné |
|
Felstämplat |
|
Linda Lindkvist |
Leksands OK |
|
Felstämplat |
|
Elisa Elstner |
OK Linné |
|
Felstämplat |
H21E |
H21E: 14 anmälda, 12 startande, Banlängd= 11360 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Johan Bäckman |
Malungs OK Skogsmårdarna |
75:37 |
|
2 |
Erik Rost |
Malungs OK Skogsmårdarna |
76:38 |
|
3 |
Johan Nordlund |
Malungs OK Skogsmårdarna |
77:07 |
|
4 |
Jakob Lööf |
Malungs OK Skogsmårdarna |
81:44 |
|
5 |
David Lingfors |
OK Linné |
83:25 |
|
6 |
Johan Hamelius |
OK Linné |
83:45 |
|
7 |
Fredrik Norman |
Leksands OK |
88:04 |
|
8 |
Erik Fernlund |
Säterbygdens OK |
92:17 |
|
9 |
Sven Lundbäck |
Stora Tuna OK |
102:50 |
|
|
Erik Boman |
Gävle OK |
|
Ej Start |
|
Greger Tysk |
Leksands OK |
|
Felstämplat |
|
Ross Smith |
OK Linné |
|
Återbud |
|
Lasse Jansson |
Gävle OK |
|
Felstämplat |
|
Anders Håkansson |
OK Linné |
|
Felstämplat |
D20E |
D20E: anmälda, startande, Banlängd= 0 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
|
Maria Andersson |
Västerbergslagens OL |
|
Återbud |
H20E |
H20E: 2 anmälda, 1 startande, Banlängd= 8190 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Simon Fors |
Stora Tuna OK |
63:29 |
|
|
Erik Björklund |
Bjursås OK |
|
Ej Start |
D18E |
D18E: 11 anmälda, 10 startande, Banlängd= 5930 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Märta Ransjö Zander |
OK Tyr |
62:28 |
|
2 |
Matilda Dammvik |
Stora Tuna OK |
64:45 |
|
3 |
Ronja Björklund |
Bjursås OK |
68:24 |
|
4 |
Kristin Boman |
Gävle OK |
68:38 |
|
5 |
Jenny Lindberg |
Vandrarringen |
70:45 |
|
6 |
Emma Bengtsson |
Årsunda IF |
72:44 |
|
7 |
Kajsa Mattsson |
OK Kåre |
78:48 |
|
8 |
Matilda Eriksson |
Västerbergslagens OL |
78:54 |
|
9 |
Anna Björklund |
Bjursås OK |
111:00 |
|
|
Hanna Barkergren |
Stora Tuna OK |
|
Ej Start |
|
Engla Fläck |
Grycksbo IF OK |
|
Felstämplat |
H18E |
H18E: 10 anmälda, 8 startande, Banlängd= 7470 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Jonas Gustafsson |
OK Kåre |
58:38 |
|
2 |
Emil Åberg |
Korsnäs IF OK |
65:53 |
|
3 |
John Gunnarsson |
Surahammars SOK |
71:32 |
|
4 |
Fredrik Persson |
Domnarvets GOIF |
73:53 |
|
5 |
André Andersson |
Västerbergslagens OL |
75:49 |
|
6 |
Erik Calleberg |
Snättringe SK |
97:03 |
|
|
Amadeus Hansson |
Gotlands Bro OK |
|
Ej Start |
|
Eric Danielsson |
OK Kåre |
|
Ej Start |
|
Johan Ryding |
Södertälje-Nykvarn OF |
|
Felstämplat |
|
Erik Berglund |
OK Kåre |
|
Felstämplat |
D21 |
D21: 2 anmälda, 1 startande, Banlängd= 6850 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
|
Hanna Brus |
Västerbergslagens OL |
|
Ej Start |
|
Maria Andersson |
Västerbergslagens OL |
|
Felstämplat |
H21 |
H21: 3 anmälda, 3 startande, Banlängd= 8190 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Patrik Johnsson |
OK Kåre |
69:12 |
|
2 |
Peter Kolmskog |
OK Kåre |
80:48 |
|
3 |
Marcus Ramström |
OK Kåre |
82:07 |
|
D20 |
D20: anmälda, startande, Banlängd= 0 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
|
Sara Andersson |
Norbergs OK |
|
Återbud |
H20 |
H20: anmälda, startande, Banlängd= 0 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
|
Kristoffer Holmström |
Västerbergslagens OL |
|
Återbud |
H18 |
H18: anmälda, startande, Banlängd= 0 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
|
Erik Calleberg |
Snättringe SK |
|
Återbud |
D16 |
D16: 6 anmälda, 5 startande, Banlängd= 4190 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Ronja Jungåker |
Korsnäs IF OK |
56:53 |
|
2 |
Johanna Börjesson Eriksson |
Storviks IF |
59:02 |
|
3 |
Matilda Melén |
OK Kåre |
63:17 |
|
4 |
Jennie Börjesson Eriksson |
Storviks IF |
75:54 |
|
|
Cornelia Lundén |
Avesta OK |
|
Ej Start |
|
Elin Viker |
OK Kåre |
|
Felstämplat |
H16 |
H16: 13 anmälda, 10 startande, Banlängd= 5540 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Jesper Svensk |
Stora Tuna OK |
42:54 |
|
2 |
Isac von Krusenstierna |
OK Kåre |
43:54 |
|
3 |
Andreas Persson |
OK Hammaren |
50:23 |
|
4 |
Olle Grywenz |
OK Linné |
53:06 |
|
5 |
Martin Mörsell |
OK Kåre |
54:27 |
|
6 |
Viktor Barkegren |
Stora Tuna OK |
55:50 |
|
7 |
Johan Giberg |
Tumba-Mälarhöjden OK |
57:45 |
|
8 |
Gustav Öhgren |
Karlsbyhedens IK |
59:38 |
|
9 |
Gustav Johnsson |
OK Tor |
60:18 |
|
|
Axel Jutterström |
IFK Moras OK |
|
Ej Start |
|
Emil Arvidsson |
Säterbygdens OK |
|
Ej Start |
|
Isak Åberg |
Korsnäs IF OK |
|
Ej Start |
|
Rikard Holmström |
Västerbergslagens OL |
|
Felstämplat |
D14 |
D14: 13 anmälda, 12 startande, Banlängd= 3490 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Tilda Östberg |
Stora Tuna OK |
28:27 |
|
2 |
Katrin Sjödén |
Älvdalens IF OK |
30:58 |
|
3 |
Maja Mörth |
Leksands OK |
31:41 |
|
4 |
Elin Lindblad |
OK Djerf |
33:12 |
|
5 |
Ida Johnsson |
OK Kåre |
35:36 |
|
6 |
Emma Hansen |
Avesta OK |
37:39 |
|
7 |
Karolina Holmström |
Västerbergslagens OL |
38:24 |
|
8 |
Alva Rytther |
Västerbergslagens OL |
38:50 |
|
9 |
Elvira Silver |
Gävle OK |
44:04 |
|
10 |
Julia Wanner |
Avesta OK |
51:07 |
|
11 |
Karin Johansson |
Gagnefs OK |
53:45 |
|
|
Tindra Jernström |
Avesta OK |
|
Ej Start |
|
Emma Johnsson |
OK Tor |
|
Felstämplat |
H14 |
H14: 7 anmälda, 7 startande, Banlängd= 3490 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Viktor Svensk |
Stora Tuna OK |
24:25 |
|
2 |
Johan Calleberg |
Snättringe SK |
28:38 |
|
3 |
Johannes Öhgren |
Karlsbyhedens IK |
31:48 |
|
4 |
Albin Berger |
Domnarvets GOIF |
35:47 |
|
5 |
Johan B Nordahl |
Domnarvets GOIF |
37:51 |
|
6 |
Henrik Petrisi |
Västerbergslagens OL |
38:31 |
|
7 |
Axel Andersson |
Norbergs OK |
46:37 |
|
D14K |
D14K: 1 anmälda, 1 startande, Banlängd= 2990 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Hanna Eriksson |
Norbergs OK |
65:42 |
|
|
Elvira Silver |
Gävle OK |
|
Återbud |
H14K |
H14K: 1 anmälda, 0 startande, Banlängd= 2990 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
|
Erik Broback |
OK Kåre |
|
Ej Start |
D12 |
D12: 11 anmälda, 8 startande, Banlängd= 2990 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Maja Bergqvist |
Korsnäs IF OK |
29:14 |
|
2 |
Emilia johnsson |
OK Kåre |
33:23 |
|
3 |
Karin Ingeborg Wedman |
Västerbergslagens OL |
33:57 |
|
4 |
Alma Wallman |
Västerbergslagens OL |
52:59 |
|
5 |
Alma Sand |
Västerbergslagens OL |
53:59 |
|
6 |
My Blixt Isaksson |
Avesta OK |
57:37 |
|
7 |
Tilda Borgström |
Avesta OK |
65:41 |
|
8 |
Frida Andersson |
Norbergs OK |
71:42 |
|
|
Vendela Söderqvist |
OK Kåre |
|
Ej Start |
|
Linnea Danielsson |
Västerbergslagens OL |
|
Ej Start |
|
Emma Eliasson |
Domnarvets GOIF |
|
Ej Start |
H12 |
H12: 9 anmälda, 8 startande, Banlängd= 2990 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Mattias Östberg |
Stora Tuna OK |
21:56 |
|
2 |
Felix Silver |
Gävle OK |
22:27 |
|
3 |
Eric Hallner |
Ockelbo OK |
29:07 |
|
4 |
Erik Brandt |
Domnarvets GOIF |
34:31 |
|
5 |
Lucas Ahlström |
Västerås SOK |
35:09 |
|
6 |
Markus Melén |
OK Kåre |
53:44 |
|
7 |
Elmer Öhgren |
Karlsbyhedens IK |
60:08 |
|
8 |
Ossian Kihlström |
Dalaportens OL |
81:52 |
|
|
Alfred Nykvist |
Dalaportens OL |
|
Ej Start |
D12K |
D12K: 2 anmälda, 0 startande, Banlängd= 2090 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
|
Maria Berglund |
Dalaportens OL |
|
Ej Start |
|
Clara Jansson |
Avesta OK |
|
Ej Start |
D10 |
D10: 13 anmälda, 13 startande, Banlängd= 2090 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Moa Birkebaek |
Stora Tuna OK |
20:24 |
|
2 |
Moa Bergqvist |
Korsnäs IF OK |
23:43 |
|
3 |
Liv Norberg |
Avesta OK |
23:49 |
|
4 |
Jonna Lindblad |
OK Djerf |
23:57 |
|
5 |
Saga Mattsson |
Dalaportens OL |
25:58 |
|
6 |
Signe Öhgren |
Karlsbyhedens IK |
25:59 |
|
7 |
Elsa Kaipe |
OK Kåre |
26:28 |
|
8 |
Karolina Andersson |
Dalaportens OL |
31:05 |
|
9 |
Hedda Borgström |
Avesta OK |
34:29 |
|
10 |
Anja Mickelson |
Avesta OK |
36:04 |
|
11 |
Elsa Brandt |
Domnarvets GOIF |
38:16 |
|
12 |
Anja Berger |
Domnarvets GOIF |
41:27 |
|
13 |
Tilde Blixt Isaksson |
Avesta OK |
44:09 |
|
H10 |
H10: 9 anmälda, 8 startande, Banlängd= 2090 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Lucas Wanner |
Avesta OK |
20:05 |
|
2 |
Linus Sjödén |
Älvdalens IF OK |
22:21 |
|
3 |
Wille Söderqvist |
OK Kåre |
26:10 |
|
4 |
Nils Arvid Wedman |
Västerbergslagens OL |
27:47 |
|
5 |
Edvin Berggren |
Fagersta OK |
30:28 |
|
6 |
Arvid Eriksson |
Norbergs OK |
34:50 |
|
7 |
Linus Folkjern |
Dalaportens OL |
53:44 |
|
8 |
Olle Wallman |
Västerbergslagens OL |
57:31 |
|
|
Olle Hallner |
Ockelbo OK |
|
Ej Start |
D35 |
D35: anmälda, startande, Banlängd= 0 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
|
Therese Bergqvist |
Korsnäs IF OK |
|
Återbud |
H35 |
H35: 1 anmälda, 1 startande, Banlängd= 7670 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Rickard Svensson |
Västerås SOK |
73:22 |
|
|
Patrik Johnsson |
OK Kåre |
|
Återbud |
D40 |
D40: 8 anmälda, 8 startande, Banlängd= 5100 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Karin Johnsson |
OK Kåre |
55:41 |
|
2 |
Anna Nygård |
Västerås SOK |
61:19 |
|
3 |
Marit Söderqvist |
OK Kåre |
63:13 |
|
4 |
Cecilia Johnsson |
OK Tor |
87:30 |
|
5 |
Ulrika Silver |
Gävle OK |
88:03 |
|
6 |
Marie Berggren |
Fagersta OK |
92:05 |
|
|
Marie Lindblad |
OK Djerf |
|
Felstämplat |
|
Helena Backlund |
Gävle OK |
|
Felstämplat |
H40 |
H40: 10 anmälda, 10 startande, Banlängd= 7470 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Johan Ahlström |
Västerås SOK |
62:49 |
|
2 |
Mikael Östlund |
Kvarnsvedens GOIF OK |
63:29 |
|
3 |
Jonas Olsson |
Stora Tuna OK |
64:06 |
|
4 |
Anders Oksvold |
OK Kåre |
66:08 |
|
5 |
Ingemar Stålberg |
Gävle OK |
70:13 |
|
6 |
Johan Sundén |
Västerås SOK |
70:14 |
|
7 |
Martin Persson |
OK Kåre |
76:24 |
|
8 |
Per Brandt |
Domnarvets GOIF |
77:11 |
|
9 |
Tomas Viker |
OK Kåre |
100:49 |
|
10 |
Jakob Wedman |
Västerbergslagens OL |
131:41 |
|
D45 |
D45: 11 anmälda, 10 startande, Banlängd= 4390 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Ingela Eriksson |
Gävle OK |
46:27 |
|
2 |
Monica Boman |
Gävle OK |
50:47 |
|
3 |
Lena Petrisi |
Västerbergslagens OL |
51:24 |
|
4 |
Charlotta Thureson Giberg |
Hellas Orientering |
51:25 |
|
5 |
Stina Nordahl |
Domnarvets GOIF |
53:48 |
|
6 |
Lotta Jungåker |
Korsnäs IF OK |
56:22 |
|
7 |
Anna Von Krusenstierna |
OK Kåre |
57:52 |
|
8 |
Monika Blomberg |
Dalaportens OL |
62:37 |
|
9 |
Cecilia Forslund |
OK Kåre |
70:13 |
|
10 |
Lena Broberg |
Snättringe SK |
73:40 |
|
|
Anneli Östberg |
Stora Tuna OK |
|
Ej Start |
H45 |
H45: 18 anmälda, 16 startande, Banlängd= 6290 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Lars Karlsson |
Valbo AIF |
53:04 |
|
2 |
Thomas Höjsgaard |
Domnarvets GOIF |
53:10 |
|
3 |
Johan Enges |
Leksands OK |
54:10 |
|
4 |
Kennet Andersson |
Grycksbo IF OK |
57:42 |
|
5 |
Lars Öhgren |
Karlsbyhedens IK |
59:41 |
|
6 |
Tomas Norman |
Leksands OK |
62:14 |
|
7 |
Magnus Fredriksson |
Korsnäs IF OK |
63:48 |
|
8 |
Magnus Hjorth |
Domnarvets GOIF |
65:22 |
|
9 |
Torbjörn Nilsson |
Stora Tuna OK |
69:36 |
|
10 |
Per Winther |
Västerbergslagens OL |
72:14 |
|
11 |
Anders Karlsson |
OK Kåre |
72:55 |
|
12 |
Anders Ingemarsson |
Hestra IF |
74:17 |
|
13 |
Tomas Jonsson |
Vandrarringen |
76:15 |
|
14 |
Fredrik Petrisi |
Västerbergslagens OL |
81:59 |
|
15 |
Stefan Henriksson |
IFK Enskede |
101:43 |
|
|
Petter Ranefall |
IF Thor |
|
Ej Start |
|
Per Nordahl |
Domnarvets GOIF |
|
Ej Start |
|
Henrik Johnsson |
OK Tor |
|
Felstämplat |
D50 |
D50: 10 anmälda, 10 startande, Banlängd= 3880 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Maria Bergfält |
Domnarvets GOIF |
38:01 |
|
2 |
Lisbet Lidman |
HJS-Vansbro OK |
40:39 |
|
3 |
Sussie Björkman |
Dalaportens OL |
48:49 |
|
4 |
Gunilla Rylander |
Stora Tuna OK |
49:34 |
|
5 |
Anna-Lena Stenquist |
Gagnefs OK |
50:04 |
|
6 |
Mia Gustafsson |
OK Kåre |
52:13 |
|
7 |
Åsa Boberg |
Söderhamns OK |
56:06 |
|
8 |
Marianne Ottosson |
Västerbergslagens OL |
61:36 |
|
9 |
Anna Albinsson |
IFK Moras OK |
71:39 |
|
|
Sofie Nylander |
OK Kåre |
|
Felstämplat |
H50 |
H50: 18 anmälda, 17 startande, Banlängd= 5930 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Håkan Eriksson |
Malungs OK Skogsmårdarna |
43:04 |
|
2 |
Per Melén |
OK Kåre |
51:16 |
|
3 |
Peo Svensk |
Stora Tuna OK |
51:45 |
|
4 |
Mats Jönsson |
Korsnäs IF OK |
57:03 |
|
5 |
Per Eriksson |
Västerbergslagens OL |
58:31 |
|
6 |
Jan Lindberg |
Korsnäs IF OK |
58:46 |
|
7 |
Anders Lundh |
Järfälla OK |
59:05 |
|
8 |
Lars Spånberg |
Gävle OK |
59:25 |
|
9 |
Mikael Backlund |
Dalaportens OL |
60:51 |
|
10 |
Erik Wadman |
IFK Moras OK |
62:41 |
|
11 |
Björn Albinsson |
IFK Moras OK |
62:42 |
|
12 |
Thomas Arvidsson |
Säterbygdens OK |
64:45 |
|
13 |
Bo Börjesson |
Storviks IF |
65:04 |
|
14 |
Kalle Östgren |
OK Kåre |
71:15 |
|
15 |
Bosse Wigge |
Säterbygdens OK |
72:41 |
|
16 |
Robert Östlund |
Säterbygdens OK |
74:49 |
|
|
Anders Winald |
Hellas Orientering |
|
Ej Start |
|
Thomas Calleberg |
Snättringe SK |
|
Felstämplat |
D55 |
D55: 6 anmälda, 5 startande, Banlängd= 3880 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Mona Åkerman |
Valbo AIF |
49:03 |
|
2 |
Susanne Lüscher |
Stora Tuna OK |
52:10 |
|
3 |
Mari-Louise Lundgren |
Stora Tuna OK |
58:37 |
|
4 |
Ingela Bengtsson |
Årsunda IF |
60:08 |
|
5 |
Britt Claesson |
IFK Moras OK |
78:01 |
|
|
Kristina Eriksson |
Dalaportens OL |
|
Ej Start |
H55 |
H55: 15 anmälda, 13 startande, Banlängd= 5320 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Lars Harkman |
Malungs OK Skogsmårdarna |
47:34 |
|
2 |
Tryggve Ottosson |
Västerbergslagens OL |
48:55 |
|
3 |
Jan-Olof Björklund |
Bjursås OK |
52:12 |
|
4 |
Roger Lind |
Leksands OK |
52:19 |
|
5 |
Anders Silvemark |
Dalaportens OL |
56:00 |
|
6 |
Per-Erik Björklund |
Bjursås OK |
56:34 |
|
7 |
Svante Lindgren |
Korsnäs IF OK |
58:31 |
|
8 |
Mats Carlsson |
OK Ödmården |
61:51 |
|
9 |
Peter Herbert |
Gävle OK |
64:05 |
|
10 |
Carl-Erik Berglöw |
Fagersta OK |
66:27 |
|
11 |
Christer Segerqvist |
Gävle OK |
70:40 |
|
12 |
Sven-Erik Levin |
Tierps SOK |
75:40 |
|
13 |
Göran Hedman |
Valbo AIF |
94:55 |
|
|
Mats Lundberg |
Dalaportens OL |
|
Ej Start |
|
Anders Gedin |
Säterbygdens OK |
|
Ej Start |
D60 |
D60: 3 anmälda, 3 startande, Banlängd= 3110 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Margareta Wuopio |
HJS-Vansbro OK |
39:13 |
|
2 |
Solvej Carlson |
IFK Hedemora OK |
44:55 |
|
3 |
Marianne Einarsson |
Fagersta OK |
47:21 |
|
H60 |
H60: 12 anmälda, 11 startande, Banlängd= 5100 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Peter Sundgren |
Vallentuna-Össeby OL |
51:57 |
|
2 |
Örjan Stahl |
Grycksbo IF OK |
58:27 |
|
3 |
Anders Stefan Vestlund |
OK Kåre |
60:44 |
|
4 |
Ulf Wuopio |
HJS-Vansbro OK |
64:18 |
|
5 |
Karl-Erik Andersson |
IFK Moras OK |
69:16 |
|
6 |
Lasse Kokkonen |
Långshyttans AIK OK |
70:47 |
|
7 |
Lars Erik Hermansson |
OK Linné |
70:49 |
|
8 |
Sven Larsson |
Särna SK |
75:32 |
|
9 |
Anders Gunnarsson |
Surahammars SOK |
107:06 |
|
|
Bengt Hansson |
Säterbygdens OK |
|
Ej Start |
|
Dan Westerberg |
OK Kåre |
|
Felstämplat |
|
Roland Berg |
Säterbygdens OK |
|
Felstämplat |
D65 |
D65: 8 anmälda, 8 startande, Banlängd= 3110 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Britt Linnéa Eriksson |
Sala OK |
37:33 |
|
2 |
Maud Sundén Mossberg |
OK Järnbärarna |
41:38 |
|
3 |
Solveig Svahn |
Ockelbo OK |
47:26 |
|
4 |
Eva Halvarson |
OK Kåre |
47:40 |
|
5 |
Pirkko Stenerhag |
Västerbergslagens OL |
51:26 |
|
6 |
Marianne Sellgren |
Sigtuna OK |
57:07 |
|
7 |
Ingela Hurtig |
Kvarnsvedens GOIF OK |
62:28 |
|
8 |
Elisabeth Lindholm |
Domnarvets GOIF |
87:33 |
|
H65 |
H65: 23 anmälda, 20 startande, Banlängd= 4390 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Bengt Stenerhag |
Västerbergslagens OL |
43:18 |
|
2 |
Bo Sundqvist |
Ockelbo OK |
44:50 |
|
3 |
Hans Johansson |
IFK Moras OK |
48:49 |
|
4 |
Claes Nideborn |
Stora Tuna OK |
48:51 |
|
5 |
Anders Sellgren |
Sigtuna OK |
49:25 |
|
6 |
Leif Eriksson |
Heby AIF |
50:53 |
|
7 |
Nils-Erik Eriksson |
Sala OK |
53:42 |
|
8 |
Bertil Höök |
Västerbergslagens OL |
54:19 |
|
9 |
Inge Persson |
Ockelbo OK |
55:50 |
|
10 |
Ulf Kjellin |
OK Hedströmmen |
56:15 |
|
11 |
Mats Mårtensson |
Stora Tuna OK |
61:25 |
|
12 |
Stig Oveland |
Valbo AIF |
61:27 |
|
13 |
Bernt Löfkvist |
Bjursås OK |
63:13 |
|
14 |
Sven-Olof Asp |
Leksands OK |
63:36 |
|
15 |
Lars Dahlström |
Västerbergslagens OL |
63:37 |
|
16 |
Anders Hurtig |
Kvarnsvedens GOIF OK |
64:40 |
|
17 |
Tommy Lundqvist |
Bjursås OK |
69:33 |
|
18 |
Sven-Erik Kempe |
Oslättforspojkarnas IK |
76:47 |
|
19 |
Anders Claesson |
IFK Moras OK |
80:25 |
|
20 |
Henning Waltgård |
Domnarvets GOIF |
108:40 |
|
|
Johan Källman |
Norbergs OK |
|
Ej Start |
|
Nils Boremyr |
Kvarnsvedens GOIF OK |
|
Ej Start |
|
Ragnar Widenbring |
Sala OK |
|
Ej Start |
D70 |
D70: 4 anmälda, 4 startande, Banlängd= 2740 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Ing-Marie Mozelius |
Stora Tuna OK |
37:39 |
|
2 |
Gunborg Westin |
Leksands OK |
43:07 |
|
3 |
Ingrid Jansson |
Säterbygdens OK |
44:10 |
|
4 |
Siv Stam |
Säterbygdens OK |
52:00 |
|
H70 |
H70: 21 anmälda, 19 startande, Banlängd= 3580 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
P-G Jansson |
Säterbygdens OK |
41:28 |
|
2 |
Ragnar Eriksson |
OK Hedströmmen |
42:43 |
|
3 |
Jan Johansson |
IFK Hedemora OK |
42:59 |
|
4 |
Håkan Mossberg |
OK Järnbärarna |
44:54 |
|
4 |
Jan Olof Dahlström |
Bjursås OK |
44:54 |
|
6 |
Olle Johansson |
IFK Hedemora OK |
46:32 |
|
7 |
Tryggve Ottosson |
Korsnäs IF OK |
47:14 |
|
8 |
Rolf Bjärud |
Västerbergslagens OL |
47:39 |
|
9 |
Hans Grudd |
Stora Tuna OK |
49:17 |
|
10 |
Jörgen Bergström |
Norbergs OK |
50:57 |
|
11 |
Sven Nilsson |
Malungs OK Skogsmårdarna |
54:01 |
|
12 |
Östen Andersson |
Västerbergslagens OL |
55:02 |
|
13 |
Hans L Andersson |
Västerbergslagens OL |
55:03 |
|
14 |
Torbjörn Tirén |
Hellas Orientering |
55:14 |
|
15 |
Lars-B Larsson |
OK Tyr |
55:43 |
|
16 |
Sven-Erik Widin |
Domnarvets GOIF |
61:00 |
|
17 |
Bo Danmo |
Domnarvets GOIF |
64:40 |
|
18 |
Anders Persson |
OK Hammaren |
65:57 |
|
19 |
Jan Olof Hedberg |
Gagnefs OK |
69:58 |
|
|
Mats Andersson |
Stora Skedvi IK SOFF |
|
Ej Start |
|
Göran Nilsson |
Valbo AIF |
|
Ej Start |
D75 |
D75: 3 anmälda, 3 startande, Banlängd= 2740 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Siv Hasselgrund |
Bjursås OK |
43:35 |
|
2 |
Maud Bengtsson |
Sala OK |
55:40 |
|
3 |
Inger Daniels-Östh |
Korsnäs IF OK |
86:39 |
|
H75 |
H75: 12 anmälda, 12 startande, Banlängd= 3230 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Folke Nyström |
Västerbergslagens OL |
44:25 |
|
2 |
Ingemar Johansson |
IFK Hedemora OK |
45:50 |
|
3 |
Folke Lindblom |
Heby AIF |
46:06 |
|
4 |
Karl Henrik Lovang |
Västerbergslagens OL |
51:12 |
|
5 |
Torsten Löfgren |
Karlsbyhedens IK |
51:25 |
|
6 |
Svante Nyström |
Västerbergslagens OL |
51:40 |
|
7 |
Stig Östh |
Korsnäs IF OK |
56:44 |
|
8 |
St John Vallin |
OK Hedströmmen |
57:47 |
|
9 |
P - O Eriksson |
OK Hammaren |
58:43 |
|
10 |
Erik Lindberg |
Karlsbyhedens IK |
61:23 |
|
11 |
Stig Jansson |
Domnarvets GOIF |
65:33 |
|
12 |
Lennart Eriksson |
OK Enen |
66:08 |
|
H80 |
H80: 3 anmälda, 3 startande, Banlängd= 2740 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Arne Gustavsson |
Säterbygdens OK |
48:09 |
|
2 |
Sture Roland Josefsson |
OK Kåre |
50:36 |
|
3 |
Bert Wikström |
IK Jarl Rättvik |
56:08 |
|
H85 |
H85: 3 anmälda, 2 startande, Banlängd= 2740 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Gösta Magnusson |
IFK Hedemora OK |
56:24 |
|
2 |
Thorwald Jansson |
Västerbergslagens OL |
82:27 |
|
|
Bertil Norman |
IFK Hedemora OK |
|
Ej Start |
Insk |
Insk: 10 anmälda, 10 startande, Banlängd= 1380 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Axel Lindblad |
OK Djerf |
0:00 |
|
2 |
Felicia Björkman |
Domnarvets GOIF |
0:00 |
|
3 |
Hilda Sand |
Västerbergslagens OL |
0:00 |
|
4 |
Iris Wikström |
OK Hammaren |
0:00 |
|
5 |
Isak Stinessen |
Dalaportens OL |
0:00 |
|
6 |
Leo Wikström |
OK Hammaren |
0:00 |
|
7 |
My Offrell |
Gävle OK |
0:00 |
|
8 |
Per Gustav Wedman |
Västerbergslagens OL |
0:00 |
|
9 |
Rie Offerell |
Gävle OK |
0:00 |
|
10 |
Tua Offrell |
Gävle OK |
0:00 |
|
U1 |
U1: 12 anmälda, 10 startande, Banlängd= 1890 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Elias Källman |
Norbergs OK |
21:07 |
|
2 |
Ted Nilsson |
OK Kåre |
22:15 |
|
3 |
Albin Ahlström |
Västerås SOK |
29:44 |
|
4 |
Elma Wikström |
OK Hammaren |
32:12 |
|
5 |
Signe Folkjern |
Dalaportens OL |
34:11 |
|
6 |
Meja Kihlström |
Dalaportens OL |
37:48 |
|
7 |
Fredrik Ericson |
Fagersta OK |
39:15 |
|
8 |
Tindra Sälmark |
Sala OK |
52:41 |
|
9 |
Isabelle Bergman |
Sala OK |
52:42 |
|
10 |
Ella Sand |
Västerbergslagens OL |
53:14 |
|
|
Isak Stinessen |
Dalaportens OL |
|
Återbud |
|
Oskar Kaipe |
OK Kåre |
|
Ej Start |
|
Walter Söderqvist |
OK Kåre |
|
Ej Start |
U2 |
U2: 6 anmälda, 6 startande, Banlängd= 2090 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Andre Östman |
Västerbergslagens OL |
31:12 |
|
2 |
Hanna Östberg |
Stora Tuna OK |
33:24 |
|
3 |
Alma Nordkvist |
Storviks IF |
34:43 |
|
4 |
Frida Nilsson |
OK Triangeln |
41:50 |
|
5 |
Enni Lundberg |
OK Kåre |
42:36 |
|
6 |
Hugo Zetterberg |
Västerås SKOK |
76:23 |
|
ÖM2 |
ÖM2: 2 anmälda, 2 startande, Banlängd= 3380 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Karin Brandt |
Domnarvets GOIF |
46:11 |
|
2 |
Malin Wilhelmsson |
Korsnäs IF OK |
97:57 |
|
ÖM3 |
ÖM3: 6 anmälda, 5 startande, Banlängd= 2990 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Linnea Sjödin |
Avesta OK |
37:36 |
|
2 |
Maria Wikström |
OK Hammaren |
58:25 |
|
3 |
Lotta Larsson |
klubblös |
61:37 |
|
4 |
Anett Dahlbäck |
Stora Tuna OK |
74:07 |
|
|
Ingela Broback |
OK Kåre |
|
Ej Start |
|
Alexander Sjödin |
Avesta OK |
|
Felstämplat |
ÖM4 |
ÖM4: 5 anmälda, 4 startande, Banlängd= 4050 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Stina Franzon |
Hofors OK |
44:38 |
|
2 |
Joakim Gustavsson |
klubblös |
44:40 |
|
3 |
Marie Andersson |
Norbergs OK |
54:51 |
|
4 |
Sidonie Winther |
Västerbergslagens OL |
85:39 |
|
|
Sara Andersson |
Norbergs OK |
|
Ej Start |
ÖM5 |
ÖM5: 16 anmälda, 15 startande, Banlängd= 3420 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Helena Wallman |
Västerbergslagens OL |
31:29 |
|
2 |
Christer Ekström |
Stora Tuna OK |
34:43 |
|
3 |
Lisa Dammvik |
Stora Tuna OK |
39:22 |
|
4 |
Per Stinessen |
Dalaportens OL |
47:18 |
|
5 |
Eva Fredriksson |
Korsnäs IF OK |
49:20 |
|
6 |
Marie Lindström |
OK Triangeln |
50:23 |
|
7 |
Filip Nilsson |
OK Triangeln |
51:13 |
|
8 |
Örjan Eriksson |
Stora Tuna OK |
51:19 |
|
9 |
Britt Björklund |
Bjursås OK |
53:01 |
|
10 |
Lotta Wedman |
Västerbergslagens OL |
53:51 |
|
11 |
Sofia Persson |
Domnarvets GOIF |
54:10 |
|
12 |
Lillvor Nordström |
klubblös |
66:08 |
|
13 |
Anki Åberg |
IFK Hedemora OK |
85:54 |
|
14 |
Barbro Melvinger |
OK Enen |
111:57 |
|
|
Mikael Silver |
Gävle OK |
|
Ej Start |
|
Mats Wallman |
Västerbergslagens OL |
|
Felstämplat |
ÖM6 |
ÖM6: 2 anmälda, 2 startande, Banlängd= 6260 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Marianne Björklund |
Bjursås OK |
77:38 |
|
2 |
Patrik Gustafsson |
klubblös |
88:54 |
|
ÖM7 |
ÖM7: 19 anmälda, 19 startande, Banlängd= 2740 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Nils Alexandersson |
Stora Tuna IK SK |
22:19 |
|
2 |
Ingrid Alexandersson |
Stora Tuna OK |
26:36 |
|
3 |
Johan Klundberg |
OK Kåre |
28:29 |
|
4 |
Christer Blomqvist |
Rembo IK |
33:00 |
|
5 |
Katarina Goude |
IFK Hedemora OK |
33:01 |
|
6 |
Gunilla Håkansson |
IFK Hedemora OK |
37:41 |
|
7 |
Lennart Lundin |
Kvarnsvedens GOIF OK |
41:03 |
|
8 |
Maria Björklund |
Leksands OK |
41:41 |
|
9 |
Gunilla Blomqvist |
Rembo IK |
44:24 |
|
10 |
Pelle Engstrand |
Stora Tuna OK |
46:44 |
|
11 |
Maria Hjorth |
Domnarvets GOIF |
48:46 |
|
12 |
Jan Åhs |
Norbergs OK |
49:00 |
|
13 |
Leif Björkman |
Dalaportens OL |
50:00 |
|
14 |
Göran Söderström |
Domnarvets GOIF |
50:45 |
|
15 |
Gun Millinger |
Västerås SOK |
50:52 |
|
16 |
Maria Liss |
Gagnefs OK |
51:57 |
|
17 |
Anders Millinger |
Västerås SOK |
58:51 |
|
18 |
Anna-Karin Rytther |
Västerbergslagens OL |
65:12 |
|
|
Malin Björkman |
Domnarvets GOIF |
|
Återbud |
|
Hans Bergström |
Norbergs OK |
|
Felstämplat |
ÖM8 |
ÖM8: 23 anmälda, 23 startande, Banlängd= 4390 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Gustav Andersson |
Stora Tuna OK |
39:43 |
|
2 |
Therese Bergqvist |
Korsnäs IF OK |
39:54 |
|
3 |
Marie-Louise Kaipe |
OK Kåre |
45:08 |
|
4 |
Arne Back |
IFK Hedemora OK |
45:57 |
|
5 |
Ruhdi Karlsson |
Västerås SOK |
46:41 |
|
6 |
Emma Östberg |
Stora Tuna OK |
47:10 |
|
6 |
Thomas Norgren |
Stora Tuna OK |
47:10 |
|
8 |
Olov Gohde |
Dalaportens OL |
49:09 |
|
9 |
Anna C. Haglund |
Leksands OK |
49:10 |
|
10 |
Johanna Nordström |
OK Kåre |
52:54 |
|
11 |
Thomas Landenberg |
klubblös |
54:07 |
|
12 |
Anna Zetterberg |
Västerås SOK |
55:08 |
|
13 |
Magnus Berger |
Domnarvets GOIF |
56:30 |
|
14 |
Jenny Wåhlin |
Domnarvets GOIF |
57:23 |
|
15 |
Leif Kling |
Ockelbo OK |
61:27 |
|
16 |
Olof Nilsson |
OK Triangeln |
63:37 |
|
17 |
Per Andersson |
Norbergs OK |
64:47 |
|
18 |
Alf Larsson |
HJS-Vansbro OK |
69:28 |
|
19 |
Elisabet Elmertoft |
Norbergs OK |
69:34 |
|
20 |
Annika Holmström |
Västerbergslagens OL |
79:17 |
|
21 |
Magnus Östgren |
OK Kåre |
93:41 |
|
|
Kristin Ramsell |
Leksands OK |
|
Felstämplat |
|
Kristoffer Holmström |
Västerbergslagens OL |
|
Felstämplat |
ÖM9 |
ÖM9: 9 anmälda, 9 startande, Banlängd= 7470 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Johan Alfredsson |
Stora Tuna OK |
68:42 |
|
2 |
Ola Nyberg |
OK Kåre |
68:57 |
|
3 |
Oskar Karlsson |
Norbergs OK |
75:47 |
|
4 |
Marcus Mattsson |
IFK Hedemora OK |
78:14 |
|
5 |
Stephen Palmer |
Malungs OK Skogsmårdarna |
78:21 |
|
6 |
Hans Westman |
Västerås SOK |
112:44 |
|
7 |
Matilda Buske |
klubblös |
139:57 |
|
|
Staffan Åkerblom |
OK Linné |
|
Felstämplat |
|
Elisabeth Westman |
Västerås SOK |
|
Felstämplat |