D21 |
D21: anmälda, startande, Banlängd= 0 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Johanna Lindberg |
Domnarvets GOIF |
54:56 |
|
2 |
Annika Östman |
Domnarvets GOIF |
56:36 |
|
3 |
Lenka Klimplova |
OK Kåre |
71:13 |
|
4 |
Julia Adolfsson |
OK Kåre |
81:01 |
|
5 |
Sofia Hägglund |
OK Hammaren |
85:16 |
|
|
Catharina Asph |
IFK Moras OK |
|
Ej Start |
|
Hanna Berglund |
OK Kåre |
|
Felstämplat |
|
Marika Hagelberg |
OK Kåre |
|
Felstämplat |
|
Mirjam Fässler |
Hagaby GOIF |
|
Ej Start |
H21 |
H21: anmälda, startande, Banlängd= 0 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Johan Lindberg |
IFK Moras OK |
45:07 |
|
2 |
Rikard Claesson |
Stora Tuna OK |
47:15 |
|
3 |
Kristian Dahlström |
IFK Moras OK |
53:56 |
|
4 |
Joakim Ingelsson |
OK Hammaren |
54:12 |
|
4 |
Lasse Jansson |
Gävle OK |
54:12 |
|
6 |
Linus Larsson |
OK Kåre |
56:04 |
|
7 |
Johan Hallgren |
Bjursås OK |
56:21 |
|
8 |
Johan Karlsson |
OK Kåre |
58:46 |
|
9 |
Albin Detterfelt |
Linköpings OK |
65:14 |
|
10 |
Ola Zetterström |
Bjursås OK |
71:01 |
|
11 |
Dmitri Potchepko |
OK Kåre |
94:59 |
|
|
Anders Oksvold |
OK Kåre |
|
Felstämplat |
|
Håkan Olsson |
OK Hammaren |
|
Ej Start |
|
Fredrik Granath |
Svärdsjö Skid och Orienteringsklubb |
|
Ej Start |
|
Erik Folkesson Blom |
IFK Moras OK |
|
Ej Start |
|
Mattias Mårts |
Stora Tuna OK |
|
Felstämplat |
D18 |
D18: anmälda, startande, Banlängd= 0 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Kajsa Mattsson |
OK Kåre |
47:19 |
|
2 |
Anna Björklund |
Bjursås OK |
81:29 |
|
|
Engla Fläck |
Grycksbo IF OK |
|
Ej Start |
H18 |
H18: anmälda, startande, Banlängd= 0 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Albin Bergkvist |
Bjursås OK |
42:34 |
|
2 |
Fredrik Persson |
Domnarvets GOIF |
48:15 |
|
3 |
Erik Berglund |
OK Kåre |
57:06 |
|
4 |
Jonathan Persson |
Karlsbyhedens IK |
57:50 |
|
5 |
Eric Danielsson |
OK Kåre |
59:23 |
|
6 |
Kalle Johansson |
OK Hammaren |
64:48 |
|
|
Filip Ivarsson |
OK Hammaren |
|
Ej Start |
D16 |
D16: anmälda, startande, Banlängd= 0 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Emma Blixt |
OK Hammaren |
46:38 |
|
2 |
Ellen Skoog |
OK Hammaren |
50:45 |
|
3 |
Tove Flodman |
OK Hammaren |
58:14 |
|
H16 |
H16: anmälda, startande, Banlängd= 0 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Andreas Persson |
OK Hammaren |
40:41 |
|
2 |
Ignacio Muñoz |
OK Hammaren |
50:09 |
|
|
Gustav Stål |
Västerbergslagens OL |
|
Ej Start |
D14 |
D14: anmälda, startande, Banlängd= 0 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Alva Ringi |
OK Kåre |
32:38 |
|
2 |
Tilda Östberg |
Stora Tuna OK |
34:07 |
|
3 |
Karin Johansson |
Gagnefs OK |
62:13 |
|
4 |
Agnes Jonsson |
Domnarvets GOIF |
66:27 |
|
|
Astrid Norgren |
Stora Tuna OK |
|
Ej Start |
|
Lisa Hallgren |
Bjursås OK |
|
Ej Start |
H14 |
H14: anmälda, startande, Banlängd= 0 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Rasmus Täck |
OK Hammaren |
32:25 |
|
2 |
Samuel Johansson |
OK Hammaren |
44:53 |
|
3 |
Viktor Wallin |
Korsnäs IF OK |
45:33 |
|
4 |
John Granath |
Svärdsjö Skid och Orienteringsklubb |
46:58 |
|
5 |
Martin Danielsson |
OK Kåre |
54:49 |
|
6 |
Jonas Carlsson |
Stora Tuna OK |
56:40 |
|
7 |
Johan B Nordahl |
Domnarvets GOIF |
57:10 |
|
8 |
Rasmus Nordgren |
OK Kåre |
61:29 |
|
9 |
Erik Flodman |
OK Hammaren |
66:44 |
|
|
Anton Mäkinen |
OK Hammaren |
|
Felstämplat |
|
Albin Berger |
Domnarvets GOIF |
|
Ej Start |
|
Johannes Öhgren |
Karlsbyhedens IK |
|
Ej Start |
D12 |
D12: anmälda, startande, Banlängd= 0 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Tove Ringi |
OK Kåre |
18:05 |
|
2 |
Maja Bergqvist |
Korsnäs IF OK |
19:22 |
|
3 |
Jennifer Svensson |
Korsnäs IF OK |
23:04 |
|
4 |
Isabella Joons |
Leksands OK |
27:43 |
|
5 |
Julia Berg |
Karlsbyhedens IK |
29:32 |
|
6 |
Thea Nordin |
Korsnäs IF OK |
30:11 |
|
7 |
Tilda Golsäter |
Korsnäs IF OK |
31:25 |
|
8 |
Julia Carlsson |
Gagnefs OK |
32:41 |
|
9 |
Julia Näslund |
OK Hammaren |
33:09 |
|
10 |
Malin Wilhelmsson |
Korsnäs IF OK |
33:46 |
|
11 |
Alma Sand |
Västerbergslagens OL |
36:28 |
|
12 |
Alice Thornell |
Västerås SOK |
38:33 |
|
|
Vendela Söderqvist |
OK Kåre |
|
Ej Start |
H12 |
H12: anmälda, startande, Banlängd= 0 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Mattias Östberg |
Stora Tuna OK |
13:23 |
|
2 |
Erik Brandt |
Domnarvets GOIF |
16:13 |
|
3 |
Linus Täck |
OK Hammaren |
17:13 |
|
4 |
Markus Melén |
OK Kåre |
19:24 |
|
5 |
Karl Granath |
Svärdsjö Skid och Orienteringsklubb |
20:40 |
|
6 |
Melker Nordgren |
OK Kåre |
21:20 |
|
7 |
Jesper Berg |
Domnarvets GOIF |
23:24 |
|
8 |
Albin Björk |
OK Hammaren |
24:35 |
|
9 |
Christoffer Lindgren |
OK Kåre |
28:30 |
|
10 |
Elmer Öhgren |
Karlsbyhedens IK |
42:25 |
|
|
Henrik Petrisi |
Västerbergslagens OL |
|
Ej Start |
|
Jakob Widelund |
OK Kåre |
|
Ej Start |
|
Henrik Norgren |
Stora Tuna OK |
|
Ej Start |
|
Eskil Fläck |
Grycksbo IF OK |
|
Ej Start |
D10 |
D10: anmälda, startande, Banlängd= 0 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Moa Bergqvist |
Korsnäs IF OK |
17:03 |
|
2 |
Moa Birkebaek |
Stora Tuna OK |
18:44 |
|
3 |
Elise Edler |
OK Hammaren |
20:08 |
|
4 |
Sanna Hörnell |
Domnarvets GOIF |
24:24 |
|
5 |
Julia Hagelberg Nordahl |
OK Kåre |
26:51 |
|
6 |
Mira Nordin |
Korsnäs IF OK |
27:54 |
|
7 |
Alva Nordin |
Korsnäs IF OK |
28:45 |
|
8 |
Agnes Wallin |
Korsnäs IF OK |
29:07 |
|
9 |
Elsa Brandt |
Domnarvets GOIF |
29:13 |
|
10 |
Sandra Sköld |
Säterbygdens OK |
29:39 |
|
11 |
Elin Bryggar |
Grycksbo IF OK |
33:20 |
|
12 |
Sara Wallin |
Korsnäs IF OK |
33:38 |
|
13 |
Martina Sveder |
Domnarvets GOIF |
36:54 |
|
14 |
Elma Wikström |
OK Hammaren |
38:18 |
|
15 |
Anna Bryggar |
Grycksbo IF OK |
39:22 |
|
16 |
Irma Berg |
Domnarvets GOIF |
42:36 |
|
17 |
Alma Jöhnemark |
Stora Tuna OK |
42:44 |
|
18 |
Zara Flodström Lindborg |
Grycksbo IF OK |
49:21 |
|
|
Sofie Thornell |
Västerås SOK |
|
Ej Start |
|
Anja Berger |
Domnarvets GOIF |
|
Ej Start |
|
Signe Öhgren |
Karlsbyhedens IK |
|
Ej Start |
|
Elsa Wengelin |
Svärdsjö Skid och Orienteringsklubb |
|
Ej Start |
|
Lina Widelund |
OK Kåre |
|
Ej Start |
|
Mikaela Sveder |
Domnarvets GOIF |
|
Ej Start |
H10 |
H10: anmälda, startande, Banlängd= 0 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Olle Ringi |
OK Kåre |
15:19 |
|
2 |
Jakob Carlsson |
Stora Tuna OK |
18:59 |
|
3 |
Jon Hansson |
OK Kåre |
20:44 |
|
4 |
Albin Sjöblom |
OK Kåre |
21:58 |
|
5 |
Helmer Jöhnemark |
Stora Tuna OK |
22:44 |
|
6 |
Joel Golsäter |
Korsnäs IF OK |
23:19 |
|
7 |
Filip Sköld |
Säterbygdens OK |
24:09 |
|
8 |
Pelle Nilsson |
Karlsbyhedens IK |
24:19 |
|
9 |
Axel Eriksson |
Stora Tuna OK |
25:53 |
|
10 |
Isak Dalkarls |
Grycksbo IF OK |
26:00 |
|
11 |
Samuel Flodström Lindborg |
Grycksbo IF OK |
27:38 |
|
12 |
William Stenberg |
Korsnäs IF OK |
28:54 |
|
13 |
Axel Mäkinen |
OK Hammaren |
29:50 |
|
14 |
Samuel Aspfors |
OK Hammaren |
30:07 |
|
15 |
Oskar Björk |
OK Hammaren |
42:19 |
|
16 |
Nils Pettersson |
OK Kåre |
45:28 |
|
17 |
Elis Lundvall |
Bjursås OK |
50:32 |
|
|
Rasmus Widelund |
OK Kåre |
|
Ej Start |
|
Olof Olsson |
OK Kåre |
|
Ej Start |
|
Einar Lindberg |
Bjursås OK |
|
Ej Start |
|
Eric Johansson |
OK Kåre |
|
Ej Start |
|
Johannes Wengelin |
Svärdsjö Skid och Orienteringsklubb |
|
Ej Start |
|
Wille Söderqvist |
OK Kåre |
|
Ej Start |
|
Petter Granath |
Svärdsjö Skid och Orienteringsklubb |
|
Ej Start |
D40 |
D40: anmälda, startande, Banlängd= 0 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Anneli Östberg |
Stora Tuna OK |
45:30 |
|
2 |
Ingela Eriksson |
Gävle OK |
45:53 |
|
3 |
Weronica Morell |
OK Kåre |
46:49 |
|
4 |
Florence Berg |
Domnarvets GOIF |
50:06 |
|
5 |
Karin Johansson |
OK Hammaren |
50:51 |
|
6 |
Anna Djärv-Danielsson |
OK Kåre |
53:12 |
|
7 |
Ann-Sofie Täck |
OK Hammaren |
60:20 |
|
8 |
Ylva Lorentzon |
OK Kåre |
63:20 |
|
9 |
Lotta Stål |
Västerbergslagens OL |
65:33 |
|
|
Liselott Nordgren |
OK Kåre |
|
Felstämplat |
|
Jenny Lind Öhgren |
Karlsbyhedens IK |
|
Ej Start |
|
Malin Widelund |
OK Kåre |
|
Ej Start |
|
Åsa Detterfelt |
Linköpings OK |
|
Ej Start |
H40 |
H40: anmälda, startande, Banlängd= 0 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Lars Magnusson |
OK Linné |
47:55 |
|
2 |
Pär Stål |
Västerbergslagens OL |
49:34 |
|
3 |
Anders Östberg |
Stora Tuna OK |
49:53 |
|
4 |
Lars Öhgren |
Karlsbyhedens IK |
52:01 |
|
5 |
Kennet Andersson |
Grycksbo IF OK |
52:46 |
|
6 |
Per Brandt |
Domnarvets GOIF |
54:10 |
|
7 |
Stefan Jonsson |
Domnarvets GOIF |
56:32 |
|
8 |
Magnus Bergman |
OK Kåre |
56:56 |
|
9 |
Fredrik Mäkinen |
OK Hammaren |
57:03 |
|
10 |
Per Winther |
Västerbergslagens OL |
59:03 |
|
11 |
Henrik Björk |
OK Hammaren |
60:02 |
|
12 |
Anders Berg |
Domnarvets GOIF |
62:23 |
|
13 |
Tomas Norman |
Leksands OK |
63:07 |
|
14 |
Magnus Flodman |
OK Hammaren |
69:19 |
|
15 |
Mathias Westin |
OK Kåre |
70:00 |
|
|
Per Nordahl |
Domnarvets GOIF |
|
Ej Start |
|
Anders Löwgren |
OK Milan |
|
Ej Start |
|
Fredrik Petrisi |
Västerbergslagens OL |
|
Ej Start |
D50 |
D50: anmälda, startande, Banlängd= 0 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Anna-Lena Stenquist |
Gagnefs OK |
34:24 |
|
2 |
Susanne Lüscher |
Stora Tuna OK |
39:33 |
|
3 |
Jannike Wåhlberg |
OK Kåre |
39:48 |
|
4 |
Mari-Louise Lundgren |
Stora Tuna OK |
42:29 |
|
5 |
Sofie Nylander |
OK Kåre |
43:10 |
|
6 |
Carina Holmberg |
OK Hammaren |
45:26 |
|
7 |
Anna-Karin Adolfsson |
OK Kåre |
51:58 |
|
8 |
Britt Björklund |
Bjursås OK |
55:51 |
|
9 |
Anna Widström |
Kvarnsvedens GOIF OK |
66:39 |
|
H50 |
H50: anmälda, startande, Banlängd= 0 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Christer Morell |
OK Kåre |
37:39 |
|
2 |
Per Melén |
OK Kåre |
44:14 |
|
3 |
Tryggve Ottosson |
Västerbergslagens OL |
44:55 |
|
4 |
Lars Mattsson |
OK Kåre |
45:31 |
|
5 |
Roger Lind |
Leksands OK |
46:00 |
|
6 |
Anders Gedin |
Säterbygdens OK |
47:56 |
|
7 |
Jan-Olof Björklund |
Bjursås OK |
48:05 |
|
8 |
Ragnar Oscarsson |
Gävle OK |
50:49 |
|
9 |
Kalle Östgren |
OK Kåre |
51:32 |
|
10 |
Martin Råman |
Kvarnsvedens GOIF OK |
54:24 |
|
11 |
Ola Hedin |
OK Hammaren |
61:56 |
|
12 |
Robert Östlund |
Säterbygdens OK |
65:31 |
|
13 |
Jonas Näslund |
OK Hammaren |
83:51 |
|
|
Johan Hallgren |
Bjursås OK |
|
Återbud |
|
Bosse Wigge |
Säterbygdens OK |
|
Felstämplat |
D60 |
D60: anmälda, startande, Banlängd= 0 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Lisbeth Hörnell |
Domnarvets GOIF |
46:05 |
|
2 |
Britt Marie Pers |
IK Jarl Rättvik |
58:40 |
|
H60 |
H60: anmälda, startande, Banlängd= 0 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Jan Lärfars |
Leksands OK |
37:22 |
|
2 |
Gert Lundquist |
Gotlands Bro OK |
38:32 |
|
3 |
Per-Erik Fogel |
OK Kåre |
41:21 |
|
4 |
Lasse Kokkonen |
Långshyttans AIK OK |
46:36 |
|
5 |
Anders Stefan Vestlund |
OK Kåre |
47:50 |
|
6 |
Bengt Stenerhag |
Västerbergslagens OL |
47:56 |
|
7 |
Ola Karlsson |
Storviks IF |
48:03 |
|
8 |
Claes Nideborn |
Stora Tuna OK |
51:43 |
|
9 |
Jan Kinsten |
Kvarnsvedens GOIF OK |
51:51 |
|
10 |
Roland Berg |
Säterbygdens OK |
54:06 |
|
11 |
Sven-Olof Asp |
Leksands OK |
54:19 |
|
12 |
Ulf Kjellin |
OK Hedströmmen |
55:50 |
|
13 |
Alf Helander |
Ornäs IK |
55:55 |
|
14 |
Bernt Löfkvist |
Bjursås OK |
57:21 |
|
15 |
Mats Mårtensson |
Stora Tuna OK |
57:48 |
|
16 |
Ove Larsson |
Kvarnsvedens GOIF OK |
64:04 |
|
17 |
Sven-Erik Kempe |
OK Hammaren |
68:01 |
|
18 |
Johan Eriksson |
Grangärde OK |
76:38 |
|
19 |
Örjan Persson |
Bjursås OK |
90:14 |
|
20 |
Henning Waltgård |
Domnarvets GOIF |
99:18 |
|
|
Royne Lenngren |
IK Jarl Rättvik |
|
Ej Start |
|
Nils Boremyr |
Kvarnsvedens GOIF OK |
|
Ej Start |
|
Olle Rönnols |
Säterbygdens OK |
|
Felstämplat |
D70 |
D70: anmälda, startande, Banlängd= 0 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Ing-Marie Mozelius |
Stora Tuna OK |
35:56 |
|
2 |
Gunborg Westin |
Leksands OK |
36:01 |
|
3 |
Siv Stam |
Säterbygdens OK |
39:06 |
|
4 |
Siv Hasselgrund |
Bjursås OK |
49:15 |
|
5 |
Margareta Löfkvist |
Bjursås OK |
55:38 |
|
6 |
Sonia Johansson |
Kvarnsvedens GOIF OK |
57:11 |
|
7 |
Anne-Marie Lundquist |
Gotlands Bro OK |
57:36 |
|
|
Irma Bjärud |
Västerbergslagens OL |
|
Felstämplat |
H70 |
H70: anmälda, startande, Banlängd= 0 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Karl Johansson |
IFK Hedemora OK |
29:45 |
|
2 |
Torsten Löfgren |
Karlsbyhedens IK |
31:12 |
|
3 |
Jan Johansson |
IFK Hedemora OK |
32:38 |
|
4 |
Stig Östh |
Korsnäs IF OK |
40:10 |
|
5 |
Karl Henrik Lovang |
Västerbergslagens OL |
42:22 |
|
6 |
St John Vallin |
OK Hedströmmen |
42:54 |
|
7 |
Mats Andersson |
Stora Skedvi IK SOFF |
44:23 |
|
8 |
Rolf Bjärud |
Västerbergslagens OL |
44:24 |
|
9 |
Stig Jansson |
Domnarvets GOIF |
45:05 |
|
10 |
Östen Andersson |
Västerbergslagens OL |
46:37 |
|
11 |
Åke Sundberg |
Fagersta OK |
50:39 |
|
12 |
Erik Lindberg |
Karlsbyhedens IK |
50:42 |
|
13 |
Jan Olof Hedberg |
Gagnefs OK |
51:52 |
|
14 |
Bo Danmo |
Domnarvets GOIF |
55:38 |
|
15 |
Stig-Olof Ståhl |
Avesta OK |
60:21 |
|
|
Anders Persson |
OK Hammaren |
|
Felstämplat |
|
Sven-Erik Widin |
Domnarvets GOIF |
|
Ej Start |
|
Ulf Waldenfjord |
Linköpings OK |
|
Ej Start |
H80 |
H80: anmälda, startande, Banlängd= 0 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Sture Roland Josefsson |
OK Kåre |
61:48 |
|
|
Hans Eric Robertsson |
OK Kåre |
|
Ej Start |
|
Bo Sandberg |
IK Jarl Rättvik |
|
Ej Start |
Insk |
Insk: anmälda, startande, Banlängd= 0 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
André Östman |
Västerbergslagens OL |
0:00 |
|
2 |
Annie Modigs |
Korsnäs IF OK |
0:00 |
|
3 |
Anton Modigs |
Korsnäs IF OK |
0:00 |
|
4 |
Arvid Nilsson |
Karlsbyhedens IK |
0:00 |
|
5 |
Axel Sand |
Västerbergslagens OL |
0:00 |
|
6 |
Ebba Flodman |
OK Hammaren |
0:00 |
|
7 |
Edvin Mäkinen |
OK Hammaren |
0:00 |
|
8 |
Einar Åberg |
Korsnäs IF OK |
0:00 |
|
9 |
Elin Sundstedt |
Korsnäs IF OK |
0:00 |
|
10 |
Ella Sand |
Västerbergslagens OL |
0:00 |
|
11 |
Elsa Golsäter |
Korsnäs IF OK |
0:00 |
|
12 |
Erik Nordahl |
Domnarvets GOIF |
0:00 |
|
13 |
Frida Sjöblom |
OK Kåre |
0:00 |
|
14 |
Gustav Fernvik |
Stora Tuna OK |
0:00 |
|
15 |
Hilda Sand |
Västerbergslagens OL |
0:00 |
|
16 |
Hugo Claesson |
Stora Tuna OK |
0:00 |
|
17 |
Iris Wikström |
OK Hammaren |
0:00 |
|
18 |
Isak Björk |
OK Hammaren |
0:00 |
|
19 |
Joel Svensson |
Korsnäs IF OK |
0:00 |
|
20 |
John Sundstedt |
Korsnäs IF OK |
0:00 |
|
21 |
Julia Lindhe Stille |
Korsnäs IF OK |
0:00 |
|
22 |
Kasper Hållén |
OK Kåre |
0:00 |
|
23 |
Leo Wikström |
OK Hammaren |
0:00 |
|
24 |
Maj Rendalen |
Korsnäs IF OK |
0:00 |
|
25 |
Maja Mases |
Stora Tuna OK |
0:00 |
|
26 |
Matailda Lindhe Stille |
Korsnäs IF OK |
0:00 |
|
27 |
Märta Ström |
Gagnefs OK |
0:00 |
|
28 |
Märta Åberg |
Korsnäs IF OK |
0:00 |
|
29 |
Olivia Andersson Forslund |
Stora Skedvi IK SOFF |
0:00 |
|
30 |
Signe Edler |
OK Hammaren |
0:00 |
|
31 |
Wilhelm Lindhe Stille |
Korsnäs IF OK |
0:00 |
|
|
Viggo Lindgren |
OK Kåre |
|
Ej Start |
|
Ylva Hansson |
OK Kåre |
|
Ej Start |
|
Axel Gräfnings |
Grycksbo IF OK |
|
Ej Start |
|
Svante Lindgren |
Korsnäs IF OK |
|
Felstämplat |
ÖM1 |
ÖM1: anmälda, startande, Banlängd= 0 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Ida Jonsson |
OK Kåre |
27:57 |
|
2 |
Jonna Hedlund |
Gagnefs OK |
28:43 |
|
3 |
Anna Hedlund |
Gagnefs OK |
29:12 |
|
4 |
Nils Hård |
Gagnefs OK |
32:35 |
|
|
Walter Söderqvist |
OK Kåre |
|
Ej Start |
ÖM5 |
ÖM5: anmälda, startande, Banlängd= 0 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Anders Ström |
Gagnefs OK |
33:42 |
|
2 |
Anders Jansson |
Grycksbo IF OK |
44:07 |
|
3 |
Patrik Sveder |
Domnarvets GOIF |
44:30 |
|
4 |
Lena Sundstedt |
Korsnäs IF OK |
48:28 |
|
5 |
Niclas Sjöblom |
OK Kåre |
49:05 |
|
6 |
Lars Nyström |
Avesta OK |
51:16 |
|
7 |
Petra Lorentzon |
Leksands OK |
51:27 |
|
8 |
Ulla-Kari Pontén |
Stora Tuna OK |
51:49 |
|
9 |
Bo Sundberg |
IFK Hedemora OK |
52:27 |
|
10 |
Annica Berger |
Domnarvets GOIF |
53:31 |
|
11 |
Göran Juhlin |
Gagnefs OK |
53:35 |
|
12 |
Kerstin Granath |
Svärdsjö Skid och Orienteringsklubb |
55:12 |
|
13 |
Christer Ekström |
Stora Tuna OK |
55:14 |
|
14 |
Mari Fläck |
Grycksbo IF OK |
56:20 |
|
15 |
Lennart Tägtström |
Domnarvets GOIF |
56:21 |
|
16 |
Olga Pasichna |
Stora Tuna OK |
56:32 |
|
17 |
Solweig Palm |
Avesta OK |
57:29 |
|
18 |
Daniel Edler |
OK Hammaren |
59:26 |
|
19 |
Maria Liss |
Gagnefs OK |
63:18 |
|
20 |
Ulric Carlsson |
IFK Lidingö SOK |
63:48 |
|
21 |
Marcus Nordvall |
Domnarvets GOIF |
64:22 |
|
22 |
Lars Nordvall |
Domnarvets GOIF |
64:28 |
|
23 |
Sofia Persson |
Domnarvets GOIF |
65:50 |
|
24 |
Anders Hedlund |
Gagnefs OK |
66:46 |
|
25 |
Jacob Hedlund |
Gagnefs OK |
66:57 |
|
26 |
Torbjörn Eriksson |
klubblös |
71:21 |
|
27 |
Lilly Britt Hanses |
IK Jarl Rättvik |
71:28 |
|
28 |
David Åberg |
Korsnäs IF OK |
72:15 |
|
29 |
Camilla Flodman |
OK Hammaren |
83:05 |
|
30 |
Anna Sjöberg |
OK Hammaren |
83:09 |
|
31 |
Monica Carlsson |
Gagnefs OK |
87:10 |
|
32 |
Anna Liljegren |
OK Kåre |
94:42 |
|
|
Christina Sveder |
Domnarvets GOIF |
|
Återbud |
|
Gunilla Gräfnings |
Grycksbo IF OK |
|
Ej Start |
|
Elias Näslund |
OK Hammaren |
|
Ej Start |
|
Örjan Eriksson |
Stora Tuna OK |
|
Felstämplat |
|
Camilla Näslund |
OK Hammaren |
|
Felstämplat |
ÖM8 |
ÖM8: anmälda, startande, Banlängd= 0 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Kjell Klaar |
Säterbygdens OK |
38:42 |
|
2 |
Peter Östman |
Västerbergslagens OL |
39:24 |
|
3 |
Anders Haglund |
Leksands OK |
40:34 |
|
4 |
Annika Zell |
OK Kåre |
40:36 |
|
5 |
Bengt Pontén |
Stora Tuna OK |
41:44 |
|
6 |
Andreas Persson |
Domnarvets GOIF |
43:57 |
|
7 |
Per Carlsson |
Stora Tuna OK |
44:26 |
|
8 |
Ingrid Svensson |
Stora Tuna OK |
46:55 |
|
9 |
Lars Hedström |
klubblös |
47:05 |
|
10 |
Johnny Nilsson |
Stora Skedvi IK SOFF |
48:42 |
|
11 |
Magnus Berger |
Domnarvets GOIF |
48:50 |
|
12 |
Hans Bergström |
Norbergs OK |
49:25 |
|
13 |
Lena Mases |
Stora Tuna OK |
49:26 |
|
14 |
Johanna Nordström |
OK Kåre |
50:38 |
|
15 |
Michaela Hallqvist |
Malungs OK Skogsmårdarna |
50:42 |
|
16 |
Hanna Sahlin |
OK Kåre |
51:06 |
|
17 |
Sofia Stenberg |
Domnarvets GOIF |
52:16 |
|
18 |
Ulrika Jansson |
OK Kåre |
58:50 |
|
19 |
Peter Thornell |
Västerås SOK |
59:56 |
|
20 |
Roger Larsson |
OK Kåre |
60:49 |
|
21 |
Joakim Nilsson |
Stora Skedvi IK SOFF |
61:25 |
|
22 |
Kristin Ramsell |
Leksands OK |
65:49 |
|
23 |
Bengt Erlandsson |
Svärdsjö Skid och Orienteringsklubb |
71:06 |
|
24 |
Lennart Lundin |
Kvarnsvedens GOIF OK |
72:09 |
|
25 |
Stina Franzon |
Hofors OK |
76:42 |
|
26 |
Joakim Gustavsson |
klubblös |
76:43 |
|
27 |
Evelin Magnusson |
Sala OK |
77:16 |
|
ÖM3 |
ÖM3: anmälda, startande, Banlängd= 0 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Anna Jöhnemark |
Stora Tuna OK |
26:44 |
|
2 |
Carina Jarl |
Domnarvets GOIF |
34:04 |
|
3 |
Jan Delbom |
Domnarvets GOIF |
35:37 |
|
4 |
Markus Lindborg |
Grycksbo IF OK |
35:45 |
|
5 |
Karina Dahlbäck |
Stora Tuna OK |
44:54 |
|
6 |
Pirkko Stenerhag |
Västerbergslagens OL |
47:19 |
|
7 |
Sidonie Winther |
Västerbergslagens OL |
49:11 |
|
8 |
Ronja Juhlin |
Gagnefs OK |
51:03 |
|
9 |
Yvonne Näsvall-Helander |
Ornäs IK |
53:11 |
|
10 |
Iris Eriksson |
Korsnäs IF OK |
56:13 |
|
11 |
Ann-sofie Rendalen |
Korsnäs IF OK |
60:13 |
|
12 |
Bror Halvarsson |
klubblös |
69:13 |
|
13 |
Julia Nordvall |
Domnarvets GOIF |
72:41 |
|
14 |
Ulrika Carlsson |
OK Kåre |
73:13 |
|
|
Anett Dahlbäck |
Stora Tuna OK |
|
Felstämplat |
|
Anders Bryggar |
Grycksbo IF OK |
|
Felstämplat |
ÖM9 |
ÖM9: anmälda, startande, Banlängd= 0 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Staffan Eriksson |
Stora Tuna OK |
44:22 |
|
2 |
Sven Lundbäck |
Stora Tuna OK |
50:49 |
|
3 |
Erik Sundberg |
Stora Tuna OK |
51:10 |
|
4 |
Johan Alfredsson |
Stora Tuna OK |
51:26 |
|
5 |
Andreas Forslund |
Avesta OK |
57:01 |
|
6 |
Mikael Blessborn |
Domnarvets GOIF |
69:57 |
|
7 |
Daniel Frodin |
klubblös |
75:38 |
|
8 |
Jan Bergman |
Sundbybergs IK |
76:41 |
|
|
Rose-Marie Forslund |
Stora Skedvi IK SOFF |
|
Felstämplat |