D21 |
D21: 13 anmälda, 12 startande, Banlängd= 0 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Eva Singman Palm |
Västerås SOK |
31:47 |
|
2 |
Erika Jansson |
Rasbo IK |
32:39 |
|
3 |
Samantha Ahlgren |
OK Roslagen |
35:33 |
|
4 |
Evelina Christoffersson |
OK Renen |
35:38 |
|
5 |
Lia Patscheider |
A.S.D. Terlaner OL |
35:39 |
|
6 |
Kristin E Karlsson |
SOK Aneby |
37:12 |
|
7 |
Åsa Berg |
Sigtuna OK |
37:16 |
|
8 |
Ebba Westerberg |
OK Kolmården |
38:26 |
|
9 |
Anna Nystedt |
Sundsvalls OK |
39:28 |
|
10 |
Sara Hamrefors |
Västerås SOK |
39:40 |
|
11 |
Sara Ivarsson |
OK Kullingshof |
40:27 |
|
12 |
Elin Lind |
Tierps SOK |
42:46 |
|
|
Stina Andreasson |
Gustavsbergs OK |
|
Ej Start |
|
Lia Patscheider |
A.S.D. Terlaner OL |
|
Återbud |
H21 |
H21: 27 anmälda, 25 startande, Banlängd= 0 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Christoffer Winander-Schönning |
Järfälla OK |
28:40 |
|
2 |
Håkan Eriksson |
Malungs OK Skogsmårdarna |
30:08 |
|
3 |
Matjaz Stanfel |
Malungs OK Skogsmårdarna |
30:54 |
|
4 |
Vladimir Tregubov |
Malungs OK Skogsmårdarna |
30:55 |
|
5 |
Anders Boström |
Järfälla OK |
31:34 |
|
6 |
Henrik Berggren |
OK Denseln |
32:26 |
|
7 |
Algirdas Bartkevicius |
OK Denseln |
32:32 |
|
8 |
Joar Svartholm |
Bergnäsets AIK |
32:47 |
|
9 |
Oskar Eklöf |
Ulricehamns OK |
33:00 |
|
10 |
Thomas Pettersson |
IF Thor |
34:35 |
|
11 |
Thomas E Eriksson |
Kexholms SK |
36:08 |
|
12 |
David Sundström |
Söderhamns OK |
36:19 |
|
13 |
Daniel Berggren |
Östersunds OK |
36:56 |
|
14 |
Tobias Johansson |
Falköpings AIK OK |
38:46 |
|
15 |
Jesper Nilsson |
Ulricehamns OK |
39:17 |
|
16 |
Per-Ove Melinder |
Tullinge SK |
40:39 |
|
17 |
Viktor Lundén |
Avesta OK |
40:55 |
|
18 |
Lars Segerman |
Skarpnäcks OL |
43:47 |
|
19 |
Marcus Ramström |
OK Kåre |
47:22 |
|
20 |
Ruben Svartholm |
Gammelstads IF |
47:38 |
|
21 |
Joel Ahlqvist |
Skarpnäcks OL |
47:56 |
|
22 |
Samuel Henriksson |
Skarpnäcks OL |
50:17 |
|
23 |
Andreas Winander-Schönning |
Järfälla OK |
52:01 |
|
24 |
Joakim Olsson |
Väsby OK |
57:24 |
|
25 |
Johan Blixt |
Avesta OK |
64:44 |
|
|
Patrik Sjökvist |
OK Orion |
|
Ej Start |
|
Martin Sundström |
Söderhamns OK |
|
Ej Start |
H20 |
H20: 1 anmälda, 1 startande, Banlängd= 0 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Gottfrid Arksand |
Vallentuna-Össeby OL |
50:47 |
|
D18 |
D18: 1 anmälda, 1 startande, Banlängd= 0 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Barbara Vavrysova |
OK Tisaren |
32:49 |
|
H18 |
H18: 10 anmälda, 10 startande, Banlängd= 0 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Fabian Steen |
OK Enen |
23:08 |
|
2 |
Lukas Olsson |
Väsby OK |
25:28 |
|
3 |
Lucas Holgersson Rohdin |
Sigtuna OK |
28:34 |
|
4 |
Nicklas DeWitt |
Länna IF |
29:42 |
|
5 |
Bobby Brahm |
Långhundra IF |
31:20 |
|
6 |
Emil Eriksson |
Tierps SOK |
42:14 |
|
7 |
Erik Calleberg |
Snättringe SK |
43:41 |
|
|
Erik Berglund |
OK Kåre |
|
Felstämplat |
|
Jakob Lilja |
OK Enen |
|
Felstämplat |
|
Andreas Näslund |
OK Roslagen |
|
Felstämplat |
D16 |
D16: 13 anmälda, 9 startande, Banlängd= 0 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Elsa Andersson |
Bredaryds SOK |
31:17 |
|
2 |
Tora Westerberg |
OK Kolmården |
34:03 |
|
3 |
Vilma Von Krusenstierna |
OK Kåre |
34:33 |
|
4 |
Frida Andersson |
OK Nolaskogsarna |
36:38 |
|
5 |
Wilma Gille |
OK Roslagen |
37:10 |
|
6 |
Erika Duhlbo |
IFK Moras OK |
38:09 |
|
7 |
Moira Nilsson |
IF Thor |
40:58 |
|
8 |
Elin Nallgård |
Västerås SOK |
42:42 |
|
9 |
Julia Andersson |
OK Roslagen |
62:29 |
|
|
Ellen Frost |
OK Roslagen |
|
Ej Start |
|
Carolina Jonsell |
Vallentuna-Össeby OL |
|
Återbud |
|
Hanna Tynong |
Tullinge SK |
|
Ej Start |
|
Anna Karlström |
OK Linné |
|
Ej Start |
|
Ronja Jungåker |
Korsnäs IF OK |
|
Ej Start |
H16 |
H16: 19 anmälda, 17 startande, Banlängd= 0 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Johan Lindman |
Finspångs SOK |
23:32 |
|
2 |
Johan Edenhamn |
Länna IF |
24:55 |
|
3 |
Emil Pettersson |
OK Dacke |
26:37 |
|
4 |
John Larsson |
Rånäs OK |
27:12 |
|
5 |
Fredrik Hamrefors |
Västerås SOK |
27:17 |
|
6 |
William Ernlund |
OK Linné |
29:49 |
|
7 |
Ignacio Muñoz |
OK Hammaren |
30:35 |
|
8 |
Adam Lilja |
OK Enen |
31:17 |
|
9 |
Henrik Hamrefors |
Västerås SOK |
33:12 |
|
10 |
Alfred Lönn |
Västerås SOK |
33:51 |
|
11 |
Anton Källström |
Sala OK |
34:17 |
|
12 |
Jesper Nyström |
IF Thor |
42:23 |
|
13 |
Hugo Dalhammer |
OK Roxen |
43:14 |
|
14 |
Fredrik Palm |
OK Triangeln |
52:41 |
|
15 |
Jakob Näslund |
OK Roslagen |
56:59 |
|
16 |
Oskar Andersson |
OK Linné |
57:30 |
|
17 |
Gustav Nordfors |
OK Enen |
62:41 |
|
|
Oliver Angelsiöö |
OK Linné |
|
Ej Start |
|
Simon Schuster |
Vallentuna-Össeby OL |
|
Ej Start |
D16K |
D16K: 2 anmälda, 2 startande, Banlängd= 0 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Tilda Nordenholm |
IF Thor |
71:29 |
|
|
Agnes Carlström |
OK Enen |
|
Felstämplat |
H16K |
H16K: 2 anmälda, 2 startande, Banlängd= 0 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Daniel Carlgren |
Sala OK |
42:55 |
|
2 |
Simon Bengtsson |
OK Linné |
133:27 |
|
D14 |
D14: 12 anmälda, 11 startande, Banlängd= 0 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Alva Ringi |
OK Kåre |
24:02 |
|
2 |
Lovisa Johansson |
OK Dacke |
29:14 |
|
3 |
Agnes Källström |
Sala OK |
29:47 |
|
4 |
Emma Jansson |
OK Linné |
34:11 |
|
5 |
Sofia Giding |
Vallentuna-Össeby OL |
36:06 |
|
6 |
Kari Löe |
OK Linné |
36:21 |
|
7 |
Anna Lithell |
OK Linné |
39:37 |
|
8 |
Shanti Söderström |
Sala OK |
42:20 |
|
9 |
Miranda Nordqvist |
IF Thor |
48:56 |
|
10 |
Vendela Jonsell |
Vallentuna-Össeby OL |
51:03 |
|
|
Ida Johnsson |
OK Kåre |
|
Ej Start |
|
Malva Steen |
OK Enen |
|
Felstämplat |
H14 |
H14: 21 anmälda, 19 startande, Banlängd= 0 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Viktor Svensk |
Stora Tuna OK |
19:28 |
|
2 |
Gunnar Karlström |
OK Linné |
22:51 |
|
3 |
Johan Calleberg |
Snättringe SK |
22:57 |
|
4 |
Andreas Näslund |
Västerås SOK |
23:06 |
|
5 |
Leo Johansson |
OK Kolmården |
23:09 |
|
6 |
Kalle Åkerman Sjöström |
Västerås SOK |
23:42 |
|
7 |
Niklas Gillberg |
Långhundra IF |
28:29 |
|
8 |
Arvid Umegård |
Långhundra IF |
28:54 |
|
9 |
Samuel Norén |
OK Enen |
29:09 |
|
10 |
Edvin Wiklund |
OK Enen |
30:44 |
|
11 |
Filip Elihn |
OK Linné |
30:45 |
|
12 |
Ville Thorburn Fontell |
OK Enen |
32:34 |
|
13 |
Felix Svensson |
Rasbo IK |
35:19 |
|
14 |
Filip Nilsson |
OK Triangeln |
38:18 |
|
15 |
Matviy Khotyaintsev |
IF Thor |
40:25 |
|
16 |
Erik Beskow |
OK Linné |
52:03 |
|
17 |
Elias Larsson |
OK Enen |
54:03 |
|
18 |
Oskar Stenvi |
OK Linné |
55:01 |
|
|
Simon Kjörling-Skoglund |
Rånäs OK |
|
Ej Start |
|
Johannes Öhgren |
Karlsbyhedens IK |
|
Ej Start |
|
Filip Hassel |
OK Triangeln |
|
Felstämplat |
D14K |
D14K: 5 anmälda, 4 startande, Banlängd= 0 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Anna Carlson |
IF Thor |
34:35 |
|
2 |
Rita Hugas Söderbaum |
IF Thor |
34:53 |
|
3 |
Jennifer Söderholm |
Rasbo IK |
35:37 |
|
4 |
Emy Saetre |
Långhundra IF |
38:51 |
|
|
Vigdis Regius-Nygaard |
Sigtuna OK |
|
Ej Start |
H14K |
H14K: 3 anmälda, 3 startande, Banlängd= 0 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Henrik Carlström |
OK Enen |
24:25 |
|
2 |
Maximilian Berglund |
Länna IF |
46:49 |
|
3 |
Benjamin Hennerfors |
OK Linné |
47:18 |
|
D12 |
D12: 18 anmälda, 15 startande, Banlängd= 0 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Ida Hofstedt |
Vallentuna-Össeby OL |
19:12 |
|
2 |
Cornelia Krafft |
Länna IF |
20:38 |
|
3 |
Lisa Jarpner |
Vallentuna-Össeby OL |
24:02 |
|
4 |
Emilia johnsson |
OK Kåre |
24:27 |
|
5 |
Lovisa Hambäck |
Långhundra IF |
25:33 |
|
6 |
Linnea Persson |
Valbo AIF |
27:07 |
|
7 |
Alma Nordström |
Långhundra IF |
28:34 |
|
8 |
Emma Ivarsson |
OK Kullingshof |
32:00 |
|
9 |
Amanda Wieland |
Sigtuna OK |
32:05 |
|
10 |
Johanna Palm |
OK Triangeln |
32:30 |
|
11 |
Sofie Jonsell |
IF Thor |
36:25 |
|
12 |
My Blixt Isaksson |
Avesta OK |
37:31 |
|
13 |
Linn Risto |
OK Linné |
40:35 |
|
14 |
Felicia Svensson |
Rasbo IK |
48:54 |
|
|
Klara Strand |
OK Linné |
|
Ej Start |
|
Hannah Örtlund |
Rånäs OK |
|
Ej Start |
|
Maja Martinell |
IF Thor |
|
Ej Start |
|
Stina Umegård |
Långhundra IF |
|
Felstämplat |
H12 |
H12: 23 anmälda, 19 startande, Banlängd= 0 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Eric Hallner |
Ockelbo OK |
18:43 |
|
2 |
Oskar Sundblom |
Rånäs OK |
21:30 |
|
3 |
Marcus Ekman |
Vallentuna-Össeby OL |
22:45 |
|
4 |
Carl Henriksson |
Rånäs OK |
23:25 |
|
5 |
Elias Westerbergh |
Rasbo IK |
24:21 |
|
6 |
Anton Karlsson |
Länna IF |
25:24 |
|
7 |
Hugo Bergendahl-Hansson |
IF Thor |
27:32 |
|
8 |
Simon Bernet Wahlnäs |
OK Linné |
29:44 |
|
9 |
Petter Nordenholm |
IF Thor |
29:57 |
|
10 |
Hampus Görl |
OK Enen |
31:17 |
|
11 |
Aron Johansson |
Rasbo IK |
33:29 |
|
12 |
Tobias Lindqvist |
Västerås SOK |
34:11 |
|
13 |
Alex Österman |
Rasbo IK |
35:44 |
|
14 |
Elias Jeb Bergroth |
Västerås SOK |
36:07 |
|
15 |
Emil Weiselius |
OK Linné |
36:15 |
|
16 |
Edvin Hellström |
Långhundra IF |
36:33 |
|
17 |
Oskar Bengtsson |
OK Linné |
41:18 |
|
18 |
David Näslund |
OK Roslagen |
61:05 |
|
|
Einar Lundkvist |
Länna IF |
|
Ej Start |
|
John Mclelland |
OK Rodhen |
|
Ej Start |
|
William Adamsson |
Rånäs OK |
|
Ej Start |
|
Ludvig Hassel |
OK Triangeln |
|
Ej Start |
|
Erik Cnattingius |
Länna IF |
|
Felstämplat |
D12K |
D12K: 4 anmälda, 4 startande, Banlängd= 0 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Malva Möller |
OK Linné |
19:14 |
|
2 |
Karin Larsson |
OK Enen |
34:04 |
|
3 |
Minna Meyerson |
OK Linné |
38:26 |
|
|
Frida Nilsson |
OK Triangeln |
|
Felstämplat |
H12K |
H12K: 4 anmälda, 3 startande, Banlängd= 0 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Viktor Granberg |
IF Thor |
20:53 |
|
2 |
Zebastian Jönsson -Ulate |
OK Triangeln |
31:49 |
|
|
Teodor Uddmäre |
Sigtuna OK |
|
Ej Start |
|
Pierre Holtz |
OK Linné |
|
Felstämplat |
D10 |
D10: 27 anmälda, 21 startande, Banlängd= 0 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Frida Melin |
OK Rodhen |
21:47 |
|
2 |
Moa Lundin |
OK Linné |
23:21 |
|
3 |
Malin Nilsson |
OK Linné |
23:57 |
|
4 |
Ella Servin |
Långhundra IF |
24:43 |
|
5 |
Måna Bertilsson Skog |
OK Linné |
25:11 |
|
6 |
Malin Edman |
Sigtuna OK |
26:11 |
|
7 |
Tilde Blixt Isaksson |
Avesta OK |
27:02 |
|
8 |
Klara Hart |
OK Linné |
28:09 |
|
9 |
Edit Jonsson |
Långhundra IF |
28:51 |
|
10 |
Alicia Bohman |
Sigtuna OK |
29:40 |
|
11 |
Ellen Saetre |
Långhundra IF |
31:35 |
|
12 |
Doris Larsson |
OK Linné |
32:04 |
|
13 |
Isabella Forssell |
Länna IF |
32:06 |
|
14 |
Elin Fornander |
Sigtuna OK |
33:50 |
|
15 |
Aura Rönnemaa Morén |
OK Linné |
37:08 |
|
16 |
Sara Jonsell |
IF Thor |
38:15 |
|
17 |
Emelie Engvall |
Sala OK |
40:33 |
|
18 |
Hillevi Larsson |
OK Enen |
41:50 |
|
|
Matilda Ekman |
Vallentuna-Össeby OL |
|
Ej Start |
|
Alva Johansson |
Rånäs OK |
|
Ej Start |
|
Matilda Weiselius |
OK Linné |
|
Återbud |
|
Alva Sundblom |
Rånäs OK |
|
Ej Start |
|
Erica Karlsson |
OK Rodhen |
|
Ej Start |
|
Elsa Hedin |
OK Linné |
|
Ej Start |
|
Tove Karlsson |
OK Rodhen |
|
Ej Start |
|
Hedvig Lundkvist |
Länna IF |
|
Felstämplat |
|
Elsa Söllvander Eklund |
OK Rodhen |
|
Felstämplat |
|
Nadine Huss Landström |
OK Linné |
|
Felstämplat |
H10 |
H10: 24 anmälda, 18 startande, Banlängd= 0 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Jacob Henriksson |
Rånäs OK |
17:19 |
|
2 |
Emil Åberg |
OK Linné |
17:48 |
|
3 |
Markus Ljungqvist |
Kexholms SK |
18:58 |
|
4 |
Josiah Bergroth |
Västerås SOK |
20:51 |
|
5 |
Valle Larsson |
IF Thor |
22:30 |
|
6 |
Albin Åslund |
OK Linné |
23:31 |
|
7 |
Gustav Lyckebäck |
Sigtuna OK |
25:13 |
|
8 |
Filip Lindqvist |
Täby OK |
26:09 |
|
9 |
Lukas Hambäck |
Långhundra IF |
30:20 |
|
10 |
Oliver Johansson |
Rasbo IK |
32:10 |
|
11 |
Edvin Persson |
Valbo AIF |
34:32 |
|
12 |
Samuel Lindqvist |
Västerås SOK |
34:56 |
|
13 |
Elis Bergendahl-Hansson |
IF Thor |
40:27 |
|
14 |
Oscar Åslund |
OK Linné |
42:36 |
|
15 |
Tor Nylund |
OK Linné |
54:14 |
|
|
Elias Javehed |
Vallentuna-Össeby OL |
|
Ej Start |
|
David Berglund |
IF Thor |
|
Ej Start |
|
Jakob Nordström |
Sigtuna OK |
|
Ej Start |
|
Hugo Örtlund |
Rånäs OK |
|
Ej Start |
|
Skarpi Freysson |
Vallentuna-Össeby OL |
|
Ej Start |
|
Gustaf Hofstedt |
Vallentuna-Össeby OL |
|
Ej Start |
|
Aron Broman |
Länna IF |
|
Felstämplat |
|
Axel Thornberg |
OK Linné |
|
Felstämplat |
|
Arvid Persson |
Valbo AIF |
|
Felstämplat |
H35 |
H35: 6 anmälda, 5 startande, Banlängd= 0 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Patrik Johnsson |
OK Kåre |
36:23 |
|
2 |
Jonas Selling |
Länna IF |
45:25 |
|
3 |
Svante Gustafson |
Länna IF |
58:05 |
|
|
Mats Warvelin |
Långhundra IF |
|
Ej Start |
|
Andreas Ehn |
IF Thor |
|
Felstämplat |
|
Robert Cederholm |
Länna IF |
|
Felstämplat |
D40 |
D40: 10 anmälda, 10 startande, Banlängd= 0 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Tina Junegard |
Tullinge SK |
24:31 |
|
2 |
Yvonne Grehn |
OK Rodhen |
29:44 |
|
3 |
Karin Johnsson |
OK Kåre |
32:19 |
|
4 |
Annika Sundström |
Västerås SOK |
32:53 |
|
5 |
Karin Hofstedt |
Vallentuna-Össeby OL |
33:15 |
|
6 |
Gith Thellsén |
OK Roxen |
38:20 |
|
7 |
Marie Lindström |
OK Triangeln |
47:10 |
|
8 |
Karolina Andersson |
Länna IF |
53:34 |
|
9 |
Elisabet Lindblom-Larsson |
OK Enen |
71:31 |
|
|
Sofie Bergendahl |
IF Thor |
|
Felstämplat |
H40 |
H40: 14 anmälda, 12 startande, Banlängd= 0 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Ulf Bergström |
OK Rodhen |
26:51 |
|
2 |
John Solbreck |
Långhundra IF |
29:02 |
|
3 |
Oskar Forsberg |
Skogslöparna |
29:53 |
|
4 |
Andreas Krafft |
Länna IF |
32:15 |
|
5 |
Anders Arfwedson |
Frölunda OL |
32:34 |
|
6 |
Johan Kügler |
Sigtuna OK |
33:02 |
|
7 |
Fredrik Lindell |
IF Thor |
33:25 |
|
8 |
Alexander Gillberg |
Långhundra IF |
33:52 |
|
9 |
Pål Jansson |
OK Roslagen |
36:55 |
|
10 |
Marcus Johnsson |
Avesta OK |
38:24 |
|
11 |
Tomas Lindqvist |
Västerås SOK |
50:35 |
|
12 |
Erik Jonsson |
Långhundra IF |
58:53 |
|
|
Henrik Holmberg |
Köping-Kolsva OK |
|
Ej Start |
|
Jonas Hassel |
OK Triangeln |
|
Ej Start |
D45 |
D45: 16 anmälda, 16 startande, Banlängd= 0 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Inger Gunnarsson |
Västerås SOK |
26:44 |
|
2 |
Anna Johansson |
Jönköpings OK |
27:40 |
|
3 |
Camilla Adlerteg |
OK Enen |
28:41 |
|
4 |
Anna Von Krusenstierna |
OK Kåre |
28:47 |
|
5 |
Lotta Jungåker |
Korsnäs IF OK |
28:52 |
|
6 |
Eva Pettersson |
OK Dacke |
28:53 |
|
7 |
Ammie Berglund |
IF Thor |
28:56 |
|
8 |
Lena Lindman |
Finspångs SOK |
28:59 |
|
9 |
Anne Johansson |
OK Dacke |
30:10 |
|
10 |
Izabell Birklin |
OK Kåre |
33:35 |
|
11 |
Anette Arksand |
Vallentuna-Össeby OL |
36:01 |
|
12 |
Helena Holmberg |
Köping-Kolsva OK |
36:40 |
|
13 |
Lena Broberg |
Snättringe SK |
39:45 |
|
14 |
Anna Norrbom |
Sala OK |
43:48 |
|
15 |
Charlotta Askeljung |
OK Klemmingen |
45:02 |
|
16 |
Annette Wigertz |
Långhundra IF |
51:56 |
|
H45 |
H45: 35 anmälda, 33 startande, Banlängd= 0 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Per Ek |
Nyköpings OK |
25:16 |
|
2 |
Pär Ericson |
Nyköpings OK |
27:06 |
|
3 |
Robert Palm |
Västerås SOK |
27:22 |
|
4 |
Olle Lindman |
Finspångs SOK |
28:39 |
|
4 |
Fredrik Smedberg |
OK Skogsfalken |
28:39 |
|
6 |
Mårten Källström |
Sala OK |
29:51 |
|
7 |
Magnus Fredriksson |
Korsnäs IF OK |
29:53 |
|
8 |
Tommy Johansson |
Stångenäs AIS |
32:21 |
|
9 |
Niclas Hällström |
IF Thor |
32:48 |
|
10 |
Jonas Giding |
Vallentuna-Össeby OL |
32:56 |
|
11 |
Mats Ljungqvist |
Kexholms SK |
33:10 |
|
12 |
Anders Lillieström |
OK Roxen |
33:11 |
|
13 |
Johan Hofstedt |
Vallentuna-Össeby OL |
34:50 |
|
14 |
Mats Jonsell |
IF Thor |
34:54 |
|
15 |
Johan Enges |
Leksands OK |
34:56 |
|
16 |
Thomas Persson |
OK Denseln |
35:14 |
|
17 |
Ove Näslund |
OK Roslagen |
37:44 |
|
18 |
Michael Palm |
OK Triangeln |
37:56 |
|
19 |
Håkan Persson |
Valbo AIF |
38:13 |
|
20 |
Jonas Eklund |
Vallentuna-Össeby OL |
38:19 |
|
21 |
Arne Jansson |
OK Klemmingen |
38:49 |
|
22 |
Stefan Nordström |
Sigtuna OK |
39:35 |
|
23 |
Patrik Steen |
OK Enen |
40:19 |
|
24 |
Christer Arksand |
Vallentuna-Össeby OL |
40:43 |
|
25 |
Svante Jonsell |
Vallentuna-Össeby OL |
40:48 |
|
26 |
Niclas Ahlström |
Västerås SOK |
41:06 |
|
27 |
Tore Nallgård |
Västerås SOK |
42:03 |
|
28 |
Magnus Johansson |
Långhundra IF |
42:21 |
|
29 |
Esa Myllyvainio |
Sundbybergs IK |
44:48 |
|
30 |
Johan Åberg |
OK Landehof |
51:03 |
|
31 |
Thomas Wieland |
Sigtuna OK |
69:37 |
|
|
Staffan Broman |
OK Roslagen |
|
Ej Start |
|
Peter Lindberg |
OK Roslagen |
|
Ej Start |
|
Pontus Gille |
OK Roslagen |
|
|
|
Anders Pettersson |
OK Dacke |
|
Felstämplat |
D50 |
D50: 19 anmälda, 18 startande, Banlängd= 0 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Christina Smedberg |
OK Skogsfalken |
24:38 |
|
2 |
Cathrine Johansson |
Tierps SOK |
28:15 |
|
3 |
Dorothe Spillmann |
IF Thor |
30:45 |
|
4 |
Annika Ardell |
OK Rodhen |
30:51 |
|
5 |
Kia Nordström |
Täby OK |
31:15 |
|
6 |
Annika Davidsson |
Västerås SOK |
32:59 |
|
7 |
Annika Leandersson |
OK Tyr |
33:49 |
|
8 |
Kerstin Tjernlund |
OK Vilse 87 |
34:22 |
|
9 |
Katarina Bengtsson |
Långhundra IF |
34:50 |
|
10 |
Eva Svanberg |
Järfälla OK |
36:08 |
|
11 |
Karin Jansson |
OK Rodhen |
36:38 |
|
12 |
Gunilla Gedin |
Göteborg-Majorna OK |
37:25 |
|
13 |
Mia Gustafsson |
OK Kåre |
37:59 |
|
14 |
Sussie Björkman |
Dalaportens OL |
40:46 |
|
15 |
Ann-Louise Notstam Hjorth |
Arboga OK |
41:30 |
|
16 |
Eva Sundgren |
Vallentuna-Össeby OL |
43:46 |
|
17 |
Malin Broman |
Länna IF |
46:21 |
|
|
Gunilla Thunstedt |
Järfälla OK |
|
Ej Start |
|
Ingela Andersson |
Lunds OK |
|
Felstämplat |
H50 |
H50: 33 anmälda, 31 startande, Banlängd= 0 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Niklas Löwegren |
Stora Tuna OK |
23:57 |
|
2 |
Stefan Nyberg |
Avesta OK |
25:15 |
|
3 |
Anders Dalhammer |
OK Roxen |
25:27 |
|
4 |
Johan Hallgren |
Bjursås OK |
25:38 |
|
5 |
Stefan Thellsén |
OK Roxen |
25:44 |
|
6 |
Lars Palmqvist |
Järfälla OK |
25:47 |
|
7 |
Frans Wickbom |
I 19 IF |
26:19 |
|
8 |
Per Sundström |
Västerås SOK |
26:20 |
|
9 |
Tommy Åhman |
Långhundra IF |
26:26 |
|
10 |
Thomas Calleberg |
Snättringe SK |
26:58 |
|
11 |
Ulf Wallin |
Göteborg-Majorna OK |
27:31 |
|
12 |
Sven Wigertz |
Långhundra IF |
28:46 |
|
13 |
Peter Hambäck |
Långhundra IF |
28:51 |
|
14 |
Jan-Olov Bergman |
Västerås SOK |
29:01 |
|
15 |
Anders Sjögren |
OK Kullingshof |
29:03 |
|
16 |
Per Edenhamn |
Länna IF |
29:17 |
|
17 |
Mats Carlsson |
Sundbybergs IK |
29:48 |
|
18 |
Anders Rooth |
Västerås SOK |
31:19 |
|
19 |
Jan Nylund |
Mariestads FK |
31:47 |
|
20 |
Peter Brämerson |
Tibro OK |
31:55 |
|
21 |
Torbjörn Söderlund |
Leksands OK |
32:12 |
|
22 |
Thomas Jansson |
Länna IF |
32:23 |
|
23 |
Kenneth Hermansson |
Sigtuna OK |
33:36 |
|
24 |
Mikael Davidsson |
Västerås SOK |
34:03 |
|
25 |
Björn Alpberg |
Almby IK |
34:14 |
|
26 |
Lars Gustafsson |
OK Kåre |
35:17 |
|
27 |
Björn Lundsten |
Vittjärvs IK |
35:21 |
|
28 |
Karl-Erik Engblom |
Valbo AIF |
36:50 |
|
29 |
Ulf Hamrefors |
Västerås SOK |
38:59 |
|
30 |
Per-Olof Svensson |
Länna IF |
53:11 |
|
|
Håkan Lång |
Länna IF |
|
Ej Start |
|
Mats Javehed |
Vallentuna-Össeby OL |
|
Ej Start |
|
Mats Jönsson |
Korsnäs IF OK |
|
Felstämplat |
D55 |
D55: 7 anmälda, 5 startande, Banlängd= 0 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Helena Ekbrink |
IF Thor |
37:56 |
|
2 |
Elise Johansson |
Falköpings AIK OK |
38:01 |
|
3 |
Maria Andersson |
Bredaryds SOK |
39:43 |
|
4 |
My Rönnols |
Täby OK |
46:14 |
|
5 |
Gittel Karlsson |
Attunda OK |
55:15 |
|
|
Eva Elnerud |
Sigtuna OK |
|
Ej Start |
|
Ylva Grape Andersson |
Dalaportens OL |
|
Ej Start |
H55 |
H55: 14 anmälda, 13 startande, Banlängd= 0 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Lars Mattsson |
OK Kåre |
26:44 |
|
2 |
Anders Löfgren |
Järfälla OK |
27:21 |
|
3 |
Gunnar Langs |
Skarpnäcks OL |
27:33 |
|
4 |
Pär Jansson |
IF Thor |
28:30 |
|
5 |
Mats Lundberg |
Dalaportens OL |
29:21 |
|
6 |
Roland Notstam |
Arboga OK |
29:24 |
|
7 |
Mats Lundman |
OK Roslagen |
30:20 |
|
8 |
Tomas Andersson |
OK Tor |
30:57 |
|
9 |
Lars-Ove Skogh |
Österfärnebo IF |
34:26 |
|
10 |
Sören Andersson |
Väsby OK |
34:49 |
|
11 |
Tore Tjernlund |
OK Vilse 87 |
35:51 |
|
12 |
Tjelvar Otterbjörk |
Umeå OK |
37:38 |
|
13 |
Gunnar Svanberg |
Järfälla OK |
38:49 |
|
|
Curt Reinholdsson |
IF Thor |
|
Ej Start |
D60 |
D60: 2 anmälda, 2 startande, Banlängd= 0 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Maria Nordwall |
OK Kolmården |
30:27 |
|
2 |
Marita Berg |
Sigtuna OK |
31:56 |
|
H60 |
H60: 14 anmälda, 13 startande, Banlängd= 0 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Peter Sundgren |
Vallentuna-Össeby OL |
27:39 |
|
2 |
Gunnar Munktelius |
Surahammars SOK |
31:52 |
|
3 |
Anders Gunnar Dahlgren |
Hagaby GOIF |
32:21 |
|
4 |
Mats Lilja |
OK Enen |
33:00 |
|
5 |
Göran Davidsson |
OK Klemmingen |
33:04 |
|
6 |
Sven Hedman |
Attunda OK |
33:16 |
|
7 |
Bror Widén |
Uddevalla OK |
34:24 |
|
8 |
Lars Pontén |
IF Thor |
34:59 |
|
9 |
Christer Ljungdahl |
Hjärnarps GH OL |
35:52 |
|
10 |
Bo-Göran Karlsson |
Avesta OK |
39:49 |
|
11 |
Kjell Jansson |
Långhundra IF |
40:51 |
|
12 |
Tommy Höglund |
Långhundra IF |
40:54 |
|
13 |
Jan Johansson |
IF Thor |
41:17 |
|
|
Bo Salomon |
OK Linné |
|
Ej Start |
D65 |
D65: 7 anmälda, 6 startande, Banlängd= 0 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Britt Linnéa Eriksson |
Sala OK |
26:02 |
|
2 |
Birgitta Billstam |
Järfälla OK |
28:43 |
|
3 |
Birgitta Klang |
Långhundra IF |
33:58 |
|
4 |
Gun-Inger Sahlberg |
Långhundra IF |
34:20 |
|
5 |
Agneta Pihl Skoog |
Enköpings AIF |
44:16 |
|
6 |
Ulla Nilsson |
SOK Viljan |
68:41 |
|
|
Barbro Edström |
Kovlands IF |
|
Ej Start |
H65 |
H65: 14 anmälda, 11 startande, Banlängd= 0 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Stig Johansson |
Falköpings AIK OK |
28:52 |
|
2 |
Torsten Pettersson |
Långhundra IF |
31:38 |
|
3 |
Lars Erik Orvendal |
Heby AIF |
32:32 |
|
4 |
Roland Nilsson |
SOK Viljan |
32:34 |
|
5 |
Robert Svartholm |
Gammelstads IF |
32:49 |
|
6 |
Anders Axelsson |
Sävedalens AIK |
33:31 |
|
7 |
Tomas Åhgren |
Långhundra IF |
33:39 |
|
8 |
Sven Pihl |
Enköpings AIF |
35:08 |
|
9 |
Jan-Olov Rask |
OK Enen |
37:58 |
|
10 |
Bo Winander |
Järfälla OK |
38:12 |
|
11 |
Ulf Skogtjärn |
OK Linné |
65:04 |
|
|
Rolf Hjort |
Rånäs OK |
|
Ej Start |
|
Ingemar Bernhed |
Tolered-Utby Ol-klubb |
|
Ej Start |
|
Carl-Henry Andersson |
OK Orinto |
|
Ej Start |
D70 |
D70: 4 anmälda, 3 startande, Banlängd= 0 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Caje Jacobsson |
IF Thor |
42:10 |
|
2 |
Margaretha Nyström |
Länna IF |
46:12 |
|
3 |
Britt-Marie Sjöberg |
OK Tor |
60:01 |
|
|
Marianne Bernhed |
Tolered-Utby Ol-klubb |
|
Ej Start |
H70 |
H70: 11 anmälda, 11 startande, Banlängd= 0 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Lars Jonasson |
Järfälla OK |
32:14 |
|
2 |
Lars-Erik Karlsson |
Rasbo IK |
33:15 |
|
3 |
Sören Johansson |
Sala OK |
36:15 |
|
4 |
Kjell Tancred |
IBM-Klubben |
36:47 |
|
5 |
Sören Winge |
Upsala IF |
37:44 |
|
6 |
Staffan Gantelius |
Vallentuna-Össeby OL |
41:45 |
|
7 |
Hans Sahlberg |
Långhundra IF |
44:24 |
|
8 |
Sven-Erik Sjöberg |
OK Tor |
46:01 |
|
9 |
Sven Jacobsson |
IF Thor |
48:39 |
|
10 |
Rune Thuren |
Vallentuna-Össeby OL |
59:25 |
|
|
Göran Andersson |
Täby OK |
|
Felstämplat |
H75 |
H75: 5 anmälda, 5 startande, Banlängd= 0 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Folke Lindblom |
Heby AIF |
33:08 |
|
2 |
Karl Henrik Lovang |
Västerbergslagens OL |
34:53 |
|
3 |
Torbjörn Johansson |
Sala OK |
37:28 |
|
4 |
Bo Löwegren |
Västerås SOK |
38:15 |
|
5 |
Eddy Lundqvist |
Heby AIF |
40:01 |
|
Insk |
Insk: 9 anmälda, 8 startande, Banlängd= 0 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Noah Meyerson |
OK Linné |
24:01 |
|
2 |
Frida Perbst |
Västerås SOK |
25:30 |
|
3 |
Olga Bertilsson Skog |
OK Linné |
28:48 |
|
4 |
Lukas Cnattingius |
Länna IF |
32:21 |
|
5 |
Ville Gavelin |
OK Linné |
32:59 |
|
6 |
Matilda Persson |
OK Enen |
36:47 |
|
7 |
Jonatan Persson |
OK Enen |
36:52 |
|
8 |
Lukas Lundin |
OK Linné |
41:02 |
|
|
Ellen Hedin |
OK Linné |
|
Ej Start |
U1 |
U1: 53 anmälda, 45 startande, Banlängd= 0 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Rasmus Görl |
OK Enen |
17:41 |
|
2 |
Ida Palm |
OK Linné |
17:46 |
|
3 |
Sara Roos |
OK Linné |
17:47 |
|
4 |
Signe Palm |
OK Linné |
19:17 |
|
5 |
Viggo Ingwersen |
OK Enen |
20:03 |
|
6 |
Mathias Nordlinder |
OK Linné |
20:39 |
|
7 |
Hanna Granberg |
IF Thor |
20:41 |
|
8 |
Elina Hedenius |
Sigtuna OK |
22:37 |
|
9 |
Rasmus Exell |
Långhundra IF |
23:02 |
|
10 |
Jonatan Meyerson |
OK Linné |
24:03 |
|
11 |
Jessica Borg |
OK Linné |
24:07 |
|
12 |
Viktor Jansson |
Sala OK |
24:17 |
|
13 |
Teo Lundin |
OK Linné |
24:21 |
|
14 |
Elis Quistberg |
IF Thor |
25:09 |
|
15 |
Alve Berglund |
Länna IF |
25:22 |
|
16 |
Melvin Sjöberg |
IF Thor |
25:32 |
|
17 |
Viktor Nilsson |
OK Linné |
26:31 |
|
18 |
Albin Åberg |
Klubblös |
27:09 |
|
19 |
Harald Olsson |
OK Linné |
27:37 |
|
20 |
Tora Jonsell |
IF Thor |
27:49 |
|
21 |
Jessica Svärd |
IF Thor |
28:36 |
|
22 |
Ellen Aarnio |
OK Linné |
28:51 |
|
23 |
Martin Dicksved |
IF Thor |
28:52 |
|
24 |
Samuel Jansson |
Sala OK |
28:57 |
|
25 |
Arvid Tögenmark |
OK Linné |
28:59 |
|
26 |
Tilda Atkinson |
IF Thor |
30:22 |
|
27 |
Stig Larsson |
OK Linné |
30:51 |
|
28 |
Frida Österman |
Rasbo IK |
31:49 |
|
29 |
Tuva Ekmyr |
Rasbo IK |
31:56 |
|
30 |
Alfons Westerbergh |
Rasbo IK |
32:11 |
|
31 |
Sheldon Nealis |
Länna IF |
32:15 |
|
32 |
Olle Gavelin |
OK Linné |
33:19 |
|
33 |
Tommy Johansson |
OK Enen |
33:49 |
|
34 |
Märta Säfsten |
OK Linné |
34:21 |
|
35 |
Vera Zäll |
OK Linné |
34:47 |
|
36 |
Theo Risto |
OK Linné |
40:00 |
|
37 |
Albin Johansson |
Rasbo IK |
40:43 |
|
38 |
Märta Örtqvist |
OK Linné |
41:39 |
|
39 |
Lukas Lind |
IF Thor |
43:24 |
|
40 |
Matilda Servin |
Långhundra IF |
46:56 |
|
41 |
Alma Andersson |
IF Thor |
51:34 |
|
42 |
Jelmer Selling |
Länna IF |
54:19 |
|
43 |
Antro Selling |
Länna IF |
54:20 |
|
44 |
Hugo Berglund |
Uppsala |
54:27 |
|
|
Felix Wilhelm |
Sigtuna OK |
|
Ej Start |
|
Elin Palm |
Västerås SOK |
|
Ej Start |
|
Elliot Harrysson |
Länna IF |
|
Ej Start |
|
Nils Stråle |
Länna IF |
|
Ej Start |
|
Simon Widerlund Therus |
IF Thor |
|
Ej Start |
|
Ceasar Martinell |
IF Thor |
|
Ej Start |
|
Emelie Wilhelm |
Sigtuna OK |
|
Ej Start |
|
Hugo Blomster |
IF Thor |
|
Ej Start |
|
Albin Jemth |
IF Thor |
|
Felstämplat |
U2 |
U2: 27 anmälda, 20 startande, Banlängd= 0 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Edvin Tögenmark |
OK Linné |
22:09 |
|
2 |
Hampus Persson |
OK Enen |
23:23 |
|
3 |
Love Umegård |
Långhundra IF |
25:40 |
|
4 |
Theo Sjöberg |
IF Thor |
25:57 |
|
5 |
Lukas Anjou |
OK Linné |
25:58 |
|
6 |
Kevin Bernhed |
Rånäs OK |
27:11 |
|
7 |
Miro Mårtensson |
IF Thor |
29:28 |
|
8 |
Matilda Weiselius |
OK Linné |
30:48 |
|
9 |
Signe Örtqvist |
OK Linné |
30:56 |
|
10 |
Gustav Svensson |
Rånäs OK |
31:44 |
|
11 |
Felicia Krafft |
Länna IF |
31:58 |
|
12 |
Artur Rönnemaa Morén |
OK Linné |
32:15 |
|
13 |
Ture Björklin |
Länna IF |
32:36 |
|
14 |
Erik Palm |
Västerås SOK |
35:32 |
|
15 |
Louise Jansson |
Länna IF |
36:03 |
|
16 |
Adam Korsfeldt |
OK Linné |
38:59 |
|
17 |
Gabriel Nilsson |
Rasbo IK |
41:07 |
|
18 |
Mya Berglund |
Länna IF |
47:32 |
|
19 |
Fabian Nilsson |
IF Thor |
57:24 |
|
20 |
Gustav Vising |
OK Triangeln |
69:11 |
|
|
Emelie Svärd |
IF Thor |
|
Ej Start |
|
Johanna Blomberg |
Sigtuna OK |
|
Ej Start |
|
Elliot Petersson |
OK Roslagen |
|
Ej Start |
|
Erik Wadstedt |
Länna IF |
|
Ej Start |
|
Olle Rosén Berecz |
Rånäs OK |
|
Ej Start |
|
Alva Olá |
Rånäs OK |
|
Ej Start |
|
Jonna Taxén |
Länna IF |
|
Ej Start |
ÖM1 |
ÖM1: 2 anmälda, 2 startande, Banlängd= 0 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Josefin Meyerson |
OK Linné |
24:58 |
|
|
Karin Servin |
Långhundra IF |
|
Felstämplat |
ÖM3 |
ÖM3: 23 anmälda, 22 startande, Banlängd= 0 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Ursa Tomacin |
OK Acamut |
28:07 |
|
2 |
Carl Mohlin |
OK Linné |
28:44 |
|
3 |
Daniel Palm |
Klubblös |
29:21 |
|
4 |
Elin Tögenmark |
OK Linné |
30:06 |
|
5 |
Emma Olofsson |
Västerås SOK |
32:19 |
|
6 |
Kerstin Umegård |
Långhundra IF |
32:29 |
|
7 |
Ulrika Bohlin |
OK Triangeln |
33:22 |
|
8 |
Morten Ingwersen |
Klubblös |
34:27 |
|
9 |
Magnus Hellström |
Långhundra IF |
35:20 |
|
10 |
Elin Lindberg |
Vandrarringen |
36:17 |
|
11 |
Elina Rönnemaa |
OK Linné |
36:23 |
|
12 |
Nils Wildhaber |
Klubblös |
36:45 |
|
13 |
Alice Helmersson |
Vandrarringen |
36:49 |
|
14 |
Elisabeth Nordfors |
OK Enen |
39:18 |
|
15 |
Laila Svensson |
Rasbo IK |
41:53 |
|
16 |
Carolina Jonsell |
Vallentuna-Össeby OL |
43:33 |
|
17 |
Gunilla Mårtensson |
Gävle OK |
45:08 |
|
18 |
Annika Eriksson |
Tierps SOK |
52:27 |
|
19 |
Karin Lindqvist |
Västerås SOK |
56:08 |
|
20 |
Gunnar Ericson |
Nyköpings OK |
59:58 |
|
21 |
Karin Jonsell |
Vallentuna-Össeby OL |
80:32 |
|
|
Therése Nealis |
Länna IF |
|
Ej Start |
|
Erik Mohlin |
Klubblös |
|
Felstämplat |
ÖM5 |
ÖM5: 58 anmälda, 57 startande, Banlängd= 0 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Emil Gregoricia |
Klubblös |
28:35 |
|
2 |
Hana Hancikova |
Alfta-Ösa OK |
29:13 |
|
3 |
Anna Beskow |
OK Linné |
30:45 |
|
4 |
Björn Ramén |
Klubblös |
30:46 |
|
5 |
Niklas Wiklund |
OK Enen |
32:17 |
|
6 |
Mattias Thorsell |
Vattenfalls IF Stockholm |
34:19 |
|
7 |
Viktoria Lindberg |
OK Djerf |
34:27 |
|
8 |
Håkan Lindberg |
OK Djerf |
34:31 |
|
9 |
Tero Mäkinen |
Väsby OK |
34:55 |
|
10 |
Sara Lind |
IF Thor |
35:13 |
|
11 |
Erika Fältman |
Leksands OK |
36:50 |
|
12 |
Stig-Göran Mårtensson |
Gävle OK |
37:25 |
|
13 |
Berit Ekman |
Vallentuna-Össeby OL |
37:57 |
|
14 |
Nils Olsson |
Vandrarringen |
38:05 |
|
14 |
Lars Weiselius |
OK Linné |
38:05 |
|
16 |
Karin Hannrup |
IF Thor |
38:06 |
|
17 |
Jan Kalered |
OK Denseln |
38:49 |
|
18 |
Maria Kvarnlöf |
OK Roslagen |
39:02 |
|
19 |
Lennart Gardelius |
IF Hansa-Hoburg |
39:08 |
|
20 |
Sara Sundblom |
Rånäs OK |
39:50 |
|
21 |
Åsa Hedin |
Hjärnarps GH OL |
40:38 |
|
22 |
Jesper Henriksson |
Rånäs OK |
41:50 |
|
23 |
Ulf Pettersson |
Kungälvs OK |
42:59 |
|
24 |
Anna-Lena Jacobsson |
Degerfors OK |
43:11 |
|
25 |
Robert Larsson |
IF Thor |
43:55 |
|
26 |
Karin Lind |
Tierps SOK |
45:00 |
|
27 |
Anders Falk |
IF Thor |
45:36 |
|
28 |
Birgitta Mattson |
OK Kåre |
45:39 |
|
29 |
Magnus Johansson |
Rasbo IK |
45:42 |
|
30 |
Magnus Birgersson |
Klubblös |
46:29 |
|
31 |
Tore Carlström |
OK Enen |
47:34 |
|
32 |
Robin Bergroth |
Västerås SOK |
48:09 |
|
33 |
Karin Palm |
OK Linné |
48:14 |
|
34 |
Sara Beskow |
Rasbo IK |
48:35 |
|
35 |
Anders Lundberg |
OK Roslagen |
48:50 |
|
36 |
Tina Saetre |
Långhundra IF |
48:57 |
|
37 |
Max Nilsson |
IF Thor |
55:30 |
|
38 |
Andrea Jonsson |
Långhundra IF |
56:54 |
|
39 |
Nils Johansson |
Vandrarringen |
57:57 |
|
40 |
Karolina Vessby |
IF Thor |
58:59 |
|
41 |
Karin Hallgren |
Klubblös |
60:13 |
|
42 |
Ann-Sofie Jemth |
IF Thor |
60:32 |
|
43 |
Malin Karlsson |
Långhundra IF |
60:46 |
|
44 |
Damon Groot |
OK Enen |
60:54 |
|
45 |
Lill Nallgård |
Västerås SOK |
60:55 |
|
46 |
Lisa Jansson |
Långhundra IF |
64:01 |
|
47 |
Ante Eriksson |
Vallentuna-Össeby OL |
66:01 |
|
48 |
Jonas Dahlström |
IFK Tumba SOK |
68:22 |
|
49 |
Ulf Lilja |
IFK Tumba SOK |
68:24 |
|
50 |
Sara Johansson |
Rasbo IK |
71:24 |
|
51 |
Jan-Erik Kraft |
Hallstahammars OK |
71:38 |
|
52 |
Maria Frisk |
Attunda OK |
80:44 |
|
53 |
Hanna Lauri |
Länna IF |
92:06 |
|
54 |
Linnéa Karlsson |
OK Skogsstjärnan |
142:20 |
|
|
Mats Frost |
OK Roslagen |
|
Ej Start |
|
Jonas Byström |
Skogslöparna |
|
Felstämplat |
|
Anton Hallgren |
Klubblös |
|
Felstämplat |
|
Lars Hallgren |
Klubblös |
|
Felstämplat |
ÖM7 |
ÖM7: 61 anmälda, 58 startande, Banlängd= 0 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Staffan Jacobsson Svärd |
IF Thor |
19:13 |
|
2 |
Henrik Wilmar |
IFK Tumba SOK |
24:28 |
|
3 |
Marlena Ehn |
OK Tisaren |
24:35 |
|
4 |
Ulf Stigberg |
IFK Tumba SOK |
25:51 |
|
5 |
Johan Hammarström |
OK Måsen |
26:09 |
|
6 |
Mia Lindberg |
Boxholm-Mjölby OL |
26:15 |
|
7 |
Thorsten Svensson |
Finspångs SOK |
27:12 |
|
8 |
Ulf Lindberg |
Boxholm-Mjölby OL |
27:13 |
|
9 |
Kjell Risto |
OK Linné |
27:23 |
|
10 |
Göran Andersson |
OK Rodhen |
27:37 |
|
11 |
Karin Svensk |
BORLÄNGE |
27:41 |
|
12 |
Monica Kollberg |
Eksjö SOK |
27:53 |
|
13 |
Sofia Nilsson |
Umeå OK |
28:06 |
|
14 |
Alexander Alness |
Långhundra IF |
28:45 |
|
15 |
Åsa Blomster |
IF Thor |
29:41 |
|
16 |
Amanda Delvén |
Nyköpings OK |
29:58 |
|
17 |
Runo Johansson |
Kristinehamns OK |
30:13 |
|
18 |
Gabriella Melin |
OK Rodhen |
30:17 |
|
19 |
Cecilia Olsson |
IF Thor |
30:36 |
|
20 |
Birgitta Olsson |
OK Skogsfalken |
30:51 |
|
21 |
Therese Alfredsson |
Sävedalens AIK |
31:12 |
|
22 |
Clas Johnsson |
OK Rodhen |
32:47 |
|
23 |
Karin Elfving |
Domnarvets GOIF |
33:04 |
|
24 |
Karl-Otto Andersson |
Heby AIF |
33:27 |
|
25 |
Åsa Rydell |
Leksands OK |
33:40 |
|
26 |
Kristina Karlsson |
Långhundra IF |
33:59 |
|
27 |
Christoffer Berglund |
Länna IF |
34:14 |
|
28 |
Bengt Classon |
OK Orinto |
34:16 |
|
29 |
Patrick Djerf |
Lerums SOK |
34:29 |
|
30 |
Malin Ekman |
Sala OK |
34:39 |
|
31 |
Elisabeth Westman |
Västerås SOK |
34:54 |
|
32 |
Håkan Duhlbo |
IFK Moras OK |
34:56 |
|
33 |
Rolf Ekman |
Sala OK |
35:21 |
|
34 |
Kristina Martelius |
Attunda OK |
36:58 |
|
35 |
Torborg Sturesdotter-Hoppe |
IF Thor |
37:04 |
|
36 |
Ritva Kärkkäinen |
Avesta OK |
37:06 |
|
37 |
Ingela Alness |
Långhundra IF |
37:25 |
|
38 |
Claes Landqvist |
Vallentuna-Össeby OL |
39:07 |
|
39 |
Filip Olsson |
Väsby OK |
39:45 |
|
40 |
Per-Erik Åslund |
OK Linné |
41:30 |
|
41 |
Birgitta Johansson |
Kristinehamns OK |
41:39 |
|
42 |
Pirkko Hammarström |
OK Måsen |
41:58 |
|
43 |
Karin Dahlgren |
Garphyttan |
43:29 |
|
44 |
Leif Berg |
Sigtuna OK |
44:03 |
|
45 |
Annika Davidsson |
OK Klemmingen |
46:25 |
|
46 |
Annica Magnusson |
KFUM Örebro OK |
49:40 |
|
47 |
Kenneth Alness |
Långhundra IF |
50:46 |
|
48 |
Gudrun Elvhage |
IF Thor |
52:42 |
|
49 |
Ingrid Munktelius Öhlén |
Surahammars SOK |
53:38 |
|
50 |
Elisabeth Hector |
Snättringe SK |
54:19 |
|
51 |
Inge Larsson |
IF Thor |
55:17 |
|
52 |
Sofia Krafft |
Länna IF |
59:30 |
|
53 |
Gert Olsson |
Malmö OK |
59:31 |
|
54 |
Gun Millinger |
Västerås SOK |
60:20 |
|
55 |
Mikko Aarnio |
OK Linné |
60:53 |
|
56 |
Anders Millinger |
Västerås SOK |
67:54 |
|
57 |
Viviann Andersson |
Snättringe SK |
77:41 |
|
58 |
Gunilla Nilsson |
Hjärnarps GH OL |
90:41 |
|
|
Rebecka Hoppe |
IF Thor |
|
Ej Start |
|
Sofia Åslund |
OK Linné |
|
Ej Start |
|
Malin Rehnholm |
Falköpings AIK OK |
|
Ej Start |
ÖM8 |
ÖM8: 58 anmälda, 57 startande, Banlängd= 0 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Liutauras Bilevicius |
OK Linné |
28:56 |
|
2 |
Bettina Aebi |
OK Tisaren |
32:01 |
|
3 |
Sten Leandersson |
OK Tyr |
32:33 |
|
4 |
Anders Frisk |
Attunda OK |
32:54 |
|
5 |
Jonas Merz |
OK Tisaren |
33:03 |
|
6 |
Håkan Berglund |
IF Thor |
33:51 |
|
7 |
Marcus Phersson |
OK Linné |
35:01 |
|
8 |
Erik Zander |
IFK Moras OK |
35:16 |
|
9 |
Jörgen Hellgren |
IF Thor |
35:21 |
|
10 |
Ulf Hylander |
Nyköpings OK |
36:18 |
|
11 |
Roger Östlund |
IFK Tumba SOK |
36:37 |
|
12 |
Hampus Westman |
Västerås SOK |
36:42 |
|
13 |
Klas Birgersson |
Långhundra IF |
37:13 |
|
14 |
Ulf Johansson |
OK Dacke |
38:47 |
|
15 |
Olov Goode |
Dalaportens OL |
39:00 |
|
16 |
Jenny Westerbergh |
Rasbo IK |
39:05 |
|
17 |
Mats Bredfelt |
Lunds OK |
40:18 |
|
18 |
Johan Perbst |
Västerås SOK |
40:31 |
|
19 |
Mats Käll |
IFK Tumba SOK |
41:19 |
|
20 |
Oskar Engman |
Nyköpings OK |
42:23 |
|
21 |
Johan Westerbergh |
Rasbo IK |
42:50 |
|
22 |
Lars Jacobsson |
Degerfors OK |
42:56 |
|
23 |
Lars Karlsson |
OK Skogsstjärnan |
43:27 |
|
24 |
Thomas Stenström |
Linköpings OK |
43:46 |
|
25 |
Ola Envall |
Tullinge SK |
45:27 |
|
26 |
Maria Olsson |
HJS-Vansbro OK |
46:13 |
|
26 |
Linnea Troeng |
Skogslöparna |
46:13 |
|
28 |
Willy Olsson |
OK Skogsfalken |
48:44 |
|
29 |
Arne Andersson |
Bredaryds SOK |
49:23 |
|
30 |
Per Säfsten |
OK Linné |
52:10 |
|
31 |
Lennart Myrehed |
Vandrarringen |
52:17 |
|
32 |
Joakim Jansson |
Bredaryds SOK |
53:07 |
|
33 |
Christoph Wildhaber |
Klubblös |
53:32 |
|
33 |
Patrik Servin |
Långhundra IF |
53:32 |
|
35 |
Magnus Hoppe |
IF Thor |
53:45 |
|
36 |
Claes-Erik Karlsson |
Attunda OK |
54:13 |
|
37 |
Bo Magnusson |
KFUM Örebro OK |
54:53 |
|
38 |
Amanda Jacobsson |
Degerfors OK |
55:01 |
|
39 |
Stig Löfgren |
Attunda OK |
56:00 |
|
40 |
Leif Wadman |
Köping-Kolsva OK |
57:35 |
|
41 |
Stefan Martelius |
Attunda OK |
58:16 |
|
42 |
Olof Nilsson |
OK Triangeln |
58:21 |
|
43 |
Carina Kalered |
OK Denseln |
59:22 |
|
44 |
Kristina Spångberg |
Lunds OK |
60:12 |
|
45 |
Hans Westman |
Västerås SOK |
62:45 |
|
46 |
Anne Löfgren |
Klubblös |
62:48 |
|
47 |
Christer Nilsson |
Lunds OK |
63:32 |
|
48 |
Carl Lundkvist |
Länna IF |
66:15 |
|
49 |
Per Andén |
Hässleholms OK |
69:05 |
|
50 |
Dorothea Wildhaber |
Klubblös |
75:33 |
|
51 |
Helga Larsson |
Forsa OK |
83:09 |
|
52 |
Magnus Lindberg |
Vandrarringen |
84:09 |
|
53 |
Ann-Sofie Edenhamn |
Länna IF |
87:10 |
|
|
Linn Bylars |
Forsa OK |
|
Ej Start |
|
Dan Jensen |
Malmö OK |
|
Felstämplat |
|
Robert Alm |
Länna IF |
|
Felstämplat |
|
Karin Lindell |
IF Thor |
|
Felstämplat |
|
Claes Andersson |
Snättringe SK |
|
Felstämplat |
H10UNT |
H10UNT: 6 anmälda, 6 startande, Banlängd= 2580 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Viktor Jemth |
IF Thor |
21:00 |
|
2 |
Axel Andersson |
IF Thor |
24:38 |
|
3 |
Hugo Nylund |
OK Linné |
24:39 |
|
3 |
Viktor Boström |
OK Linné |
24:39 |
|
5 |
Love Bylund |
IF Thor |
24:49 |
|
6 |
Axel Gidlund |
OK Linné |
27:48 |
|
H12UNT |
H12UNT: 14 anmälda, 14 startande, Banlängd= 3090 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Emil Boström |
OK Linné |
20:44 |
|
2 |
David Melin |
OK Rodhen |
21:06 |
|
3 |
Albin Forsberg |
Långhundra IF |
22:35 |
|
4 |
Gustav Kügler |
Sigtuna OK |
23:25 |
|
5 |
Karl Grywenz |
OK Linné |
23:29 |
|
6 |
Aron Hellgren |
IF Thor |
23:45 |
|
7 |
Pelle Nilsson |
OK Linné |
26:01 |
|
8 |
Kevin Sjölander |
OK Rodhen |
27:47 |
|
9 |
Lukas Aarnio |
OK Linné |
27:49 |
|
10 |
Viktor Jansson |
OK Roslagen |
29:47 |
|
11 |
Martin Grönholm |
IF Thor |
29:48 |
|
12 |
Elliot Angelsiöö |
OK Linné |
30:03 |
|
13 |
Arvid Bylund |
IF Thor |
33:37 |
|
14 |
Simon Petersson |
OK Roslagen |
35:58 |
|
H14UNT |
H14UNT: 13 anmälda, 13 startande, Banlängd= 3360 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Joel Wahlqvist |
OK Roslagen |
25:20 |
|
2 |
Andreas Johnson |
Sigtuna OK |
25:40 |
|
3 |
Emil Jonsell |
IF Thor |
25:41 |
|
4 |
Arvid Roos |
OK Linné |
25:46 |
|
5 |
Erik Hannrup |
IF Thor |
25:54 |
|
6 |
Nils Strand |
OK Linné |
27:49 |
|
7 |
Hugo Bäsén |
IF Thor |
27:57 |
|
8 |
Erling Holst |
OK Linné |
29:02 |
|
9 |
Axel Leijon Thorell |
Långhundra IF |
29:54 |
|
10 |
Karl Brahm |
Långhundra IF |
33:10 |
|
11 |
Victor Bylund |
IF Thor |
33:29 |
|
12 |
Anton Segerman |
IF Thor |
49:49 |
|
|
Axel Bergström |
OK Rodhen |
|
|
H16UNT |
H16UNT: 4 anmälda, 2 startande, Banlängd= 3570 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Tuve Möller |
OK Linné |
27:40 |
|
|
Gustaf Berglund |
Sigtuna OK |
|
Ej Start |
|
Waldemar Andersson |
OK Roslagen |
|
Ej Start |
|
Emil Grehn |
OK Rodhen |
|
Felstämplat |
D10UNT |
D10UNT: 6 anmälda, 6 startande, Banlängd= 2370 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Johanna Roos |
OK Linné |
20:26 |
|
2 |
Fannie Sjölander |
OK Rodhen |
20:27 |
|
3 |
Agnes Söllvander Eklund |
OK Rodhen |
21:45 |
|
4 |
Ester Blomster |
IF Thor |
21:51 |
|
5 |
Ines Aarnio |
OK Linné |
22:51 |
|
|
Lisa Nilsson |
OK Linné |
|
Felstämplat |
D12UNT |
D12UNT: 13 anmälda, 12 startande, Banlängd= 2740 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Ebba Lindell |
IF Thor |
21:29 |
|
2 |
Emilia Karlsson |
Långhundra IF |
22:55 |
|
3 |
Emilia Bergström |
OK Rodhen |
23:03 |
|
4 |
Joni Müller af Uhr |
OK Linné |
24:36 |
|
5 |
Elsa Bäsén |
IF Thor |
25:33 |
|
6 |
Agnes Weiss |
Långhundra IF |
25:44 |
|
7 |
Emma Lundberg |
OK Roslagen |
25:59 |
|
8 |
Elsa Karlsson |
IF Thor |
28:06 |
|
9 |
Ellen Hannrup |
IF Thor |
28:07 |
|
10 |
Alva Nyström |
IF Thor |
28:20 |
|
11 |
Anni Häggholm |
Sigtuna OK |
29:51 |
|
12 |
Hanna Jonsell |
IF Thor |
32:25 |
|
|
Maja Wilmar |
IF Thor |
|
Ej Start |
D14UNT |
D14UNT: 8 anmälda, 6 startande, Banlängd= 2960 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Lina Svärd |
IF Thor |
25:16 |
|
2 |
Agnes Broman |
OK Roslagen |
25:22 |
|
3 |
Alva Lindell |
IF Thor |
25:37 |
|
4 |
Klara Möller |
OK Linné |
27:49 |
|
5 |
Alva Jonsson |
Långhundra IF |
30:48 |
|
|
Lovisa Wigertz |
Långhundra IF |
|
Ej Start |
|
Ida Häggholm |
Sigtuna OK |
|
Ej Start |
|
Anna Nordström |
Sigtuna OK |
|
Felstämplat |
D16UNT |
D16UNT: 4 anmälda, 2 startande, Banlängd= 3100 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Sofia Berglund |
Sigtuna OK |
31:32 |
|
2 |
Ellen Broman |
OK Roslagen |
35:36 |
|
|
Maria Jansson |
OK Linné |
|
Ej Start |
|
Sandra Boström |
OK Linné |
|
Ej Start |