D21 heat A |
D21 heat A: anmälda, startande, Banlängd= 0 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Helena Karlsson |
IFK Lidingö SOK |
54:47 |
|
2 |
Josefine Engström |
Alfta-Ösa OK |
55:12 |
|
3 |
Anna Mårsell |
Stora Tuna OK |
57:13 |
|
4 |
Annica Gustafsson |
IFK Lidingö SOK |
58:06 |
|
5 |
Tove Alexandersson |
Stora Tuna OK |
58:50 |
|
6 |
Amilia Björklund |
Sävedalens AIK |
59:03 |
|
7 |
Emma Klingenberg |
Järla Orientering |
60:02 |
|
8 |
Emma Bergman |
Göteborg-Majorna OK |
60:16 |
|
9 |
Fredrika Vångell |
Linköpings OK |
60:21 |
|
10 |
Åsa Otterbjörk |
Umeå OK |
61:45 |
|
11 |
Rebecka Olsson |
OK Linné |
62:13 |
|
12 |
Lisa Carlsson |
OK Linné |
62:57 |
|
13 |
Ellinor Tjernlund |
OK Vilse 87 |
64:14 |
|
14 |
Jenny Wegmüller |
OK Rodhen |
64:31 |
|
15 |
Lisa Andersson |
Ärla IF |
65:15 |
|
16 |
Alva Olsson |
Linköpings OK |
66:41 |
|
17 |
Josefin Persson |
Järla Orientering |
69:13 |
|
18 |
Linn Grälls |
OK Kåre |
69:27 |
|
19 |
Elsa Jansson |
Järla Orientering |
70:04 |
|
20 |
Maria Von Schmalensée |
Attunda OK |
70:47 |
|
21 |
Louise Markstedt |
OK Södertörn |
71:39 |
|
22 |
Jannie Hagård |
OK Pan-Kristianstad |
74:50 |
|
23 |
Johanna Hallberg |
Umeå OK |
75:47 |
|
24 |
Linnéa Claesdotter |
OK Denseln |
78:50 |
|
25 |
Elin Winblad |
Hagaby GOIF |
79:31 |
|
26 |
Andrea Wickbom |
Vittjärvs IK |
81:36 |
|
27 |
Lina Johansson |
Skattkärrs IF |
86:48 |
|
28 |
My Westlund |
OK Tyr |
92:25 |
|
29 |
Viktoria Helmersson |
OK Ravinen |
101:56 |
|
|
Sara Lundblad |
Tullinge SK |
|
Ej Start |
|
Sara Johansson |
Domnarvets GOIF |
|
Återbud |
|
Hilda Forsgren |
OK Linné |
|
Återbud |
|
Annie Forsberg |
OK Ravinen |
|
Återbud |
|
Lisa Risby |
OK Kåre |
|
Återbud |
|
Jenny Eriksson |
OK Kåre |
|
Felstämplat |
D21 heat B |
D21 heat B: anmälda, startande, Banlängd= 0 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Lena Eliasson |
Domnarvets GOIF |
55:37 |
|
2 |
Maria Magnusson |
Sävedalens AIK |
55:51 |
|
3 |
Lina Strand |
Göteborg-Majorna OK |
56:22 |
|
4 |
Elin Hemmyr Skantze |
Järla Orientering |
56:44 |
|
5 |
Rebecka Lindberg |
OK Roslagen |
59:11 |
|
6 |
Sofia Törnqvist |
IFK Lidingö SOK |
59:44 |
|
7 |
Kristin Löfgren |
Järfälla OK |
59:49 |
|
8 |
Ida Lindkvist |
Leksands OK |
60:17 |
|
9 |
Matleena Boström |
IFK Lidingö SOK |
60:19 |
|
10 |
Åsa Zetterberg-Eriksson |
OK Djerf |
60:31 |
|
11 |
Olga Panchenko |
IFK Moras OK |
60:43 |
|
12 |
Anna Forsberg |
Göteborg-Majorna OK |
61:35 |
|
13 |
Benita Hansson |
Hagaby GOIF |
61:40 |
|
14 |
Maria Sjölander |
OK Rodhen |
63:43 |
|
15 |
Kristin Hylander |
Nyköpings OK |
63:45 |
|
16 |
Johanna Bergman |
Sundsvalls OK |
64:16 |
|
17 |
Amy Rankka |
Linköpings OK |
64:26 |
|
18 |
Rebecka Nylin |
OK Tisaren |
65:25 |
|
19 |
Johanna Lindberg |
Domnarvets GOIF |
65:26 |
|
20 |
Matilda Andersson |
OK Kåre |
65:51 |
|
21 |
Elsa Ekelin |
KFUM Örebro OK |
67:48 |
|
22 |
Kajsa Hammarström |
OK Hällen |
68:10 |
|
23 |
Elna Forsberg |
IK Hakarpspojkarna |
68:33 |
|
24 |
Rasa Ptasekaite |
OK Linné |
68:43 |
|
25 |
Linda Lindkvist |
Leksands OK |
69:56 |
|
26 |
Lovisa Adolfsson |
OK Denseln |
70:58 |
|
27 |
Amanda Holmgren |
Vittjärvs IK |
72:54 |
|
28 |
Jolanta Kolosinska |
OK Skogsfalken |
73:57 |
|
29 |
Lena Birkebaek |
Stora Tuna OK |
74:55 |
|
30 |
Annika Björk |
OK Kåre |
77:46 |
|
31 |
Lina Nilsson |
Ulricehamns OK |
78:17 |
|
32 |
Frida Andersson |
Falkenbergs OK |
80:14 |
|
33 |
Lisa Westerberg |
OK Milan |
80:40 |
|
|
Emma Pihl Skoog |
OK Linné |
|
Ej Start |
|
Maja Pettersson |
OK Dacke |
|
Ej Start |
D21 heat C |
D21 heat C: anmälda, startande, Banlängd= 0 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Annika Billstam |
OK Linné |
55:11 |
|
2 |
Kajsa Risby |
OK Kåre |
56:50 |
|
3 |
Lilian Forsgren |
OK Tisaren |
57:38 |
|
4 |
Emma Johansson |
Domnarvets GOIF |
58:11 |
|
4 |
Sara Eskilsson |
Haninge SOK |
58:11 |
|
6 |
Anna Bachman |
IFK Lidingö SOK |
59:14 |
|
7 |
Nadiya Volynska |
OK Orion |
59:33 |
|
8 |
Johanna Lönnkvist |
Tullinge SK |
60:44 |
|
9 |
Viktoria Ernstsson |
Göteborg-Majorna OK |
62:59 |
|
10 |
Malin Jacobsson |
OK Rodhen |
63:26 |
|
11 |
Catherine Taylor |
OK Linné |
64:13 |
|
12 |
Marie Pettersson |
OK Djerf |
64:23 |
|
13 |
Johanna Engström |
OK Hällen |
64:25 |
|
14 |
Rebecka Heinrup |
Tullinge SK |
65:29 |
|
15 |
Inga Kazlauskaite |
OK Linné |
65:43 |
|
16 |
Josefin Tjernlund |
OK Vilse 87 |
66:18 |
|
16 |
Amanda Leo |
Bredaryds SOK |
66:18 |
|
18 |
Charlotta Bergqvist |
Gävle OK |
66:34 |
|
19 |
Sofia Adolfsson |
IFK Lidingö SOK |
68:00 |
|
20 |
Sofia Salomonsson |
Linköpings OK |
68:14 |
|
21 |
Samantha Saeger |
OK Linné |
69:12 |
|
22 |
Sofia Holmgård |
Kils OK |
69:33 |
|
23 |
Emma Andersson |
Ärla IF |
72:12 |
|
24 |
Elin Sjölander |
OK Rodhen |
72:46 |
|
25 |
Sara Bengtsson |
Långhundra IF |
75:48 |
|
26 |
Hanna Johansson |
Skattkärrs IF |
76:38 |
|
27 |
Linnea Sundström |
OK Renen |
77:13 |
|
28 |
Julia Davidsson |
OK Klemmingen |
77:23 |
|
29 |
Marie Spångmyr |
Leksands OK |
77:59 |
|
30 |
Christina Løvald Hellberg |
Täby OK |
79:18 |
|
31 |
Sara Lundsten |
OK Linné |
89:26 |
|
|
Sofia Lönnkvist |
Tullinge SK |
|
Återbud |
|
Frida Nero |
Göteborg-Majorna OK |
|
Felstämplat |
|
Johanna Erlandsson |
Stora Tuna OK |
|
Ej Start |
|
Sofia Grawé |
Ärla IF |
|
Ej Start |
|
Lovisa Persson |
OK Tisaren |
|
Felstämplat |
H21 heat A |
H21 heat A: anmälda, startande, Banlängd= 0 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Rassmus Andersson |
OK Linné |
55:48 |
|
2 |
Olle Boström |
Järla Orientering |
56:11 |
|
3 |
Filip Dahlgren |
IFK Lidingö SOK |
56:43 |
|
4 |
Eric Börjeskog |
Södertälje-Nykvarn OF |
57:05 |
|
5 |
Niklas Olofsson |
OK Pan-Kristianstad |
57:54 |
|
6 |
Johan Nordlund |
Malungs OK Skogsmårdarna |
58:24 |
|
7 |
Jerker Lysell |
Rehns BK |
58:39 |
|
8 |
Gustav Bergman |
OK Ravinen |
58:40 |
|
9 |
Julian Dent |
IFK Lidingö SOK |
58:41 |
|
10 |
Joakim Hederskog |
IK Hakarpspojkarna |
58:48 |
|
11 |
Jakob Enmark |
Gävle OK |
59:01 |
|
12 |
Rasmus Thrane Hansen |
Järla Orientering |
59:14 |
|
13 |
Erik Rost |
Malungs OK Skogsmårdarna |
59:27 |
|
14 |
Henrik Jonsson |
OK Rodhen |
60:36 |
|
15 |
Nicolas Simonin |
IFK Lidingö SOK |
61:04 |
|
16 |
Anders Hedberg |
Göteborg-Majorna OK |
61:15 |
|
17 |
Henrik Lundgren |
Sävedalens AIK |
62:18 |
|
18 |
Mikael Andersson |
Linköpings OK |
62:30 |
|
19 |
Jakob Wallenhammar |
Hagaby GOIF |
62:44 |
|
20 |
Patrik Lind |
Ärla IF |
63:12 |
|
21 |
Tomas Hallmén |
OK Tisaren |
64:06 |
|
22 |
Jesper Lysell |
Rehns BK |
64:10 |
|
23 |
Nils Spetz |
Ulricehamns OK |
64:12 |
|
24 |
Jacob Lindstam |
OK Ravinen |
64:27 |
|
25 |
Erik Boman |
Gävle OK |
64:30 |
|
26 |
Mats Nordbrøden |
Järla Orientering |
65:06 |
|
27 |
Harri Karlsson |
OK Denseln |
65:12 |
|
28 |
Jakob Andersson |
Bredaryds SOK |
66:07 |
|
29 |
Johan Wikström |
OK Tyr |
69:49 |
|
30 |
Markus Adolfsson |
Tullinge SK |
70:08 |
|
31 |
Ludvig Eriksson |
Södertälje-Nykvarn OF |
70:12 |
|
32 |
Viktor Antonsson |
Eksjö SOK |
71:09 |
|
33 |
Magnus Björk |
OK Borgen |
80:16 |
|
34 |
Anders Hultgren |
Sundsvalls OK |
81:20 |
|
35 |
Joakim Axelsson |
Trollhättans SOK |
82:36 |
|
|
Jo Indgaard |
IFK Lidingö SOK |
|
Återbud |
|
Anders Håkansson |
OK Linné |
|
Återbud |
|
David Andersson |
Malungs OK Skogsmårdarna |
|
Återbud |
|
Gustav Eklöf |
Ulricehamns OK |
|
Felstämplat |
H21 heat B |
H21 heat B: anmälda, startande, Banlängd= 0 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Fredrik Johansson |
IFK Lidingö SOK |
54:40 |
|
2 |
Gernot Kerschbaumer |
OK Pan-Kristianstad |
58:16 |
|
3 |
Kent Ohlsson |
Södertälje-Nykvarn OF |
58:23 |
|
4 |
Pavlo Ushkvarok |
OK Denseln |
58:34 |
|
5 |
Johan Bäckman |
Malungs OK Skogsmårdarna |
59:48 |
|
6 |
Johan Högstrand |
Markbygdens OK |
60:49 |
|
7 |
Oleksandr Kratov |
OK Orion |
61:20 |
|
8 |
Jakob Lööf |
Malungs OK Skogsmårdarna |
62:12 |
|
9 |
Henrik Löfås |
OK Linné |
62:25 |
|
10 |
Erik Ivarsson Sandberg |
IFK Lidingö SOK |
62:29 |
|
11 |
Thomas Carlsson |
Malungs OK Skogsmårdarna |
62:38 |
|
12 |
Peter Hemmyr |
Järla Orientering |
63:17 |
|
13 |
Niklas Aldén |
OK Linné |
63:28 |
|
14 |
Oskar Ljungqvist |
IK Hakarpspojkarna |
63:41 |
|
15 |
Johan Aronsson |
OK Tisaren |
64:43 |
|
16 |
Göran Winblad |
Rehns BK |
65:18 |
|
17 |
Hans Persson |
Gävle OK |
65:32 |
|
18 |
Matt Ogden |
OK Linné |
65:38 |
|
19 |
Sigge Lundedal |
OK Denseln |
65:47 |
|
20 |
Viktor Larsson |
Hagaby GOIF |
68:18 |
|
21 |
Tommy Söderberg |
OK Hällen |
68:23 |
|
22 |
Oscar Björck |
Järla Orientering |
69:36 |
|
23 |
Emil Kalered |
OK Denseln |
69:40 |
|
24 |
Richard Sjöholm |
OK Pan-Kristianstad |
70:11 |
|
25 |
Kristian Dahlström |
IFK Moras OK |
70:21 |
|
26 |
Andreas Calleberg |
Rehns BK |
72:19 |
|
27 |
Per Carlborg |
Linköpings OK |
73:15 |
|
28 |
Anders Jansson |
Täby OK |
74:51 |
|
29 |
Fredrik Ingelsson |
Rehns BK |
76:25 |
|
30 |
Mattias Eriksson |
OK Denseln |
76:39 |
|
31 |
Mikael Nilsson |
Snättringe SK |
77:52 |
|
32 |
Alexander Hansen |
Söders-Tyresö |
78:35 |
|
33 |
Aleksandr Manoilov |
Järfälla OK |
117:39 |
|
|
Oskar Carlborg |
OK Hällen |
|
Ej Start |
|
Markus Hederskog |
IK Hakarpspojkarna |
|
Felstämplat |
|
Linus Rapp |
IFK Moras OK |
|
Återbud |
|
Simon Jakobsson |
Långhundra IF |
|
Återbud |
|
Pontus Johansson |
OK Linné |
|
Ej Start |
|
Johan Levin |
Sävedalens AIK |
|
Felstämplat |
|
Per-Åke Olsson |
OK Ravinen |
|
Felstämplat |
H21 heat C |
H21 heat C: anmälda, startande, Banlängd= 0 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Emil Svensk |
Stora Tuna OK |
56:20 |
|
2 |
Jonas Leandersson |
Södertälje-Nykvarn OF |
56:38 |
|
3 |
Albin Ridefelt |
OK Linné |
56:51 |
|
4 |
Jens Wängdahl |
Nyköpings OK |
57:10 |
|
5 |
Karl Walheim |
Ärla IF |
57:23 |
|
6 |
Davis Dislers |
IK Hakarpspojkarna |
57:48 |
|
7 |
Mårten Boström |
IFK Lidingö SOK |
57:57 |
|
8 |
Joakim Svensk |
Stora Tuna OK |
59:11 |
|
9 |
Jonas Engström |
OK Hällen |
59:39 |
|
10 |
Jan Troeng |
OK Linné |
59:46 |
|
11 |
Måns Sandgren |
OK Orion |
60:24 |
|
12 |
Josef Nordlund |
OK Linné |
61:00 |
|
13 |
Daniel Attås |
OK Tisaren |
61:10 |
|
14 |
Denys Shcherbakov |
OK Pan-Kristianstad |
61:11 |
|
15 |
Anton Östlin |
Malungs OK Skogsmårdarna |
61:17 |
|
16 |
Øystein Kvaal Østerbø |
IFK Lidingö SOK |
61:46 |
|
17 |
Emil Lauri |
Järla Orientering |
62:01 |
|
18 |
Rickard Börjesson |
Vänersborgs SK |
62:35 |
|
19 |
Mathias Hallmén |
Attunda OK |
63:10 |
|
20 |
Jörgen Ohlin |
OK Linné |
64:03 |
|
21 |
Espen Hultgreen Weltzien |
Järla Orientering |
65:01 |
|
22 |
Viktor Silvemark |
Ärla IF |
65:08 |
|
23 |
Martin Ahlberger |
Hestra IF |
66:09 |
|
24 |
Martin Jansson |
OK Rodhen |
66:14 |
|
25 |
Rasmus Palmqvist Aslaksen |
Järfälla OK |
67:21 |
|
26 |
Leonas Mockunas |
Hellas Orientering |
67:58 |
|
27 |
Peter Eriksson |
Linköpings OK |
69:35 |
|
28 |
Mattias Karlsson |
Växjö OK |
69:41 |
|
29 |
Johan Lindqvist |
Täby OK |
74:05 |
|
30 |
Robert Johansson |
Täby OK |
75:02 |
|
31 |
Peter Arnesson |
Malungs OK Skogsmårdarna |
76:07 |
|
32 |
Conny Rantzow |
Hestra IF |
77:33 |
|
33 |
Joel Käll-Karlsson |
Linköpings OK |
78:25 |
|
34 |
Ross Smith |
OK Linné |
80:19 |
|
|
Liutauras Bilevicius |
OK Linné |
|
Felstämplat |
|
Jonathan Andersson |
Hagaby GOIF |
|
Återbud |
|
Andreas Bergander |
Eksjö SOK |
|
Återbud |
|
Mattias Millinger |
Järla Orientering |
|
Återbud |
|
Martin Regborn |
Hagaby GOIF |
|
Felstämplat |
|
Simon Hedlund |
Ärla IF |
|
Felstämplat |
H21 heat D |
H21 heat D: anmälda, startande, Banlängd= 0 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Johan Runesson |
Göteborg-Majorna OK |
53:58 |
|
2 |
Oskar Sjöberg |
OK Linné |
54:54 |
|
3 |
Artem Panchenko |
IFK Moras OK |
58:21 |
|
4 |
Marcus Millegård |
Sävedalens AIK |
58:29 |
|
5 |
Erik Pettersson |
OK Denseln |
58:30 |
|
6 |
William Lind |
Malungs OK Skogsmårdarna |
58:57 |
|
7 |
Ivar Lundanes |
Södertälje-Nykvarn OF |
59:20 |
|
8 |
Emil Andersson |
Ärla IF |
59:22 |
|
9 |
Lukas Peterson |
IFK Umeå |
59:30 |
|
10 |
Anton Sjökvist |
Stora Tuna OK |
59:39 |
|
11 |
Robbin Kantarp |
Ärla IF |
59:41 |
|
12 |
Johan Strand |
Göteborg-Majorna OK |
59:59 |
|
13 |
David Bejbom |
Järla Orientering |
60:07 |
|
14 |
Anton Lif |
Rehns BK |
60:51 |
|
15 |
Martin Hederskog |
Malungs OK Skogsmårdarna |
61:24 |
|
16 |
Anton Tynong |
Gävle OK |
62:06 |
|
17 |
Erik Classon |
OK Orinto |
63:08 |
|
18 |
Martin Hammarberg |
Malungs OK Skogsmårdarna |
63:09 |
|
19 |
David Lingfors |
OK Linné |
63:43 |
|
20 |
Oscar Vångell |
Ärla IF |
64:10 |
|
21 |
Börje Pauler |
Skogslöparna |
64:49 |
|
22 |
Stefan Sjölund |
Skogslöparna |
64:56 |
|
23 |
Martin Larsson |
Hestra IF |
65:01 |
|
24 |
Johan Hamelius |
OK Linné |
65:16 |
|
25 |
Rikard Claesson |
Stora Tuna OK |
65:23 |
|
26 |
Gustav Nordström |
Gävle OK |
65:36 |
|
27 |
Gustaf Wennerberg |
OK Pan-Kristianstad |
65:46 |
|
28 |
Daniel Martinsson |
Göteborg-Majorna OK |
66:37 |
|
29 |
Rasmus Elmelid |
Skåneslättens OL |
67:46 |
|
30 |
Per Eklöf |
OK Milan |
67:54 |
|
31 |
Johan Lindahl |
Täby OK |
72:20 |
|
32 |
Albin Sjöhed |
Gävle OK |
72:37 |
|
33 |
Axel Wrådhe |
Attunda OK |
75:15 |
|
34 |
Kent Lundvall |
Täby OK |
82:36 |
|
35 |
David Dahlgren |
Göteborg-Majorna OK |
90:35 |
|
|
Jonas Lindahl |
OK Milan |
|
Återbud |
|
Tomas Kobayashi |
Surahammars SOK |
|
Återbud |
|
Johan Lindberg |
IFK Moras OK |
|
Återbud |
|
Andreas Holmqvist |
Hestra IF |
|
Återbud |
|
Josh Beech |
OK Södertörn |
|
Ej Start |
D20 heat A |
D20 heat A: anmälda, startande, Banlängd= 0 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Sara Hagström |
Falköpings AIK OK |
54:49 |
|
2 |
Emma Bjessmo |
Bromma-Vällingby SOK |
56:22 |
|
3 |
Amanda Hansson |
Bredaryds SOK |
58:05 |
|
4 |
Anna Wallin |
Göteborg-Majorna OK |
58:16 |
|
5 |
Agnes Leo |
Bredaryds SOK |
59:45 |
|
6 |
Malin Leandersson |
OK Tyr |
59:51 |
|
7 |
Alice Hugosson |
Sundsvalls OK |
59:54 |
|
8 |
Moa Enmark |
Gävle OK |
60:43 |
|
9 |
Frida Brogren |
Kungälvs OK |
61:09 |
|
10 |
Tove Lagerberg |
OK Södertörn |
61:54 |
|
10 |
Lisa Malmström |
GOIF Tjalve |
61:54 |
|
12 |
Matilda Martinsson |
Falkenbergs OK |
63:43 |
|
13 |
Amelie Ekström |
OK Kåre |
63:48 |
|
14 |
Rebecka Hylander |
Nyköpings OK |
64:09 |
|
15 |
Lovisa Leman |
Göteborgs SK |
65:36 |
|
16 |
Elin Classon |
OK Orinto |
65:44 |
|
17 |
Filippa Johansson |
Jönköpings OK |
66:12 |
|
18 |
Linnéa Engstedt |
Tullinge SK |
66:25 |
|
19 |
Sanna Skoog |
Södertälje-Nykvarn OF |
70:20 |
|
20 |
Josefine Wallenhammar |
Hagaby GOIF |
71:30 |
|
21 |
Emma Backlund |
Säterbygdens OK |
71:32 |
|
22 |
Ebba Askeljung |
OK Klemmingen |
72:28 |
|
23 |
Ebba Jansson Järpling |
OK Klemmingen |
79:59 |
|
24 |
Linneá Hahne |
Insjöns IF OK |
93:01 |
|
|
Caroline Lindelöw |
Härlövs IF |
|
Ej Start |
|
Tove Forshällen |
Attunda OK |
|
Återbud |
|
Josefin Mikaelsson |
OK Nolaskogsarna |
|
Ej Start |
|
Erica Pettersson |
IFK Göteborg |
|
Återbud |
|
Frida Lövgren |
IFK Moras OK |
|
Återbud |
D20 heat B |
D20 heat B: anmälda, startande, Banlängd= 0 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Josefine Klintberg |
Eksjö SOK |
55:20 |
|
2 |
Moa Leijon Lind |
Haninge SOK |
57:11 |
|
3 |
Frida Sandberg |
Säterbygdens OK |
57:57 |
|
4 |
Julia Ohlsson |
Uddevalla OK |
59:22 |
|
5 |
Frida Jönsson Hellstadius |
Södertälje-Nykvarn OF |
60:36 |
|
6 |
Nicole Ljungdahl |
Hjärnarps GH OL |
61:09 |
|
7 |
Stina Nilsson |
Umeå OK |
61:36 |
|
8 |
Ida Kallur |
OK Ravinen |
61:50 |
|
9 |
Kristin Olovsson |
Rehns BK |
62:58 |
|
10 |
Aina Edgren |
Trollhättans SOK |
63:47 |
|
11 |
Annika Carlberg |
Sundsvalls OK |
64:33 |
|
12 |
Channa Lönne |
Tullinge SK |
64:51 |
|
13 |
Evelina Wickbom |
Vittjärvs IK |
65:52 |
|
14 |
Malin Widén |
Uddevalla OK |
67:00 |
|
15 |
Junia Birgersson |
Visborgs OK |
68:13 |
|
16 |
Sofie Gustavsson |
OK Tyr |
68:24 |
|
17 |
Linnea Malmberg |
Stora Tuna OK |
68:34 |
|
18 |
Johanna Larsson |
Köping-Kolsva OK |
68:49 |
|
19 |
Linnea Adolfsson |
Tullinge SK |
71:22 |
|
20 |
Josefin Carlsson |
Tormestorps IF |
72:11 |
|
21 |
Klara Pålsson |
Kungälvs OK |
72:41 |
|
22 |
Josefine Tuoremaa |
Vittjärvs IK |
73:52 |
|
23 |
Eva Gustafsson |
Hagaby GOIF |
75:33 |
|
24 |
Julia Adolfsson |
OK Kåre |
79:31 |
|
25 |
Frida Strömgård |
Uddevalla OK |
88:21 |
|
|
Laura D'Angelo |
Attunda OK |
|
Återbud |
|
Hanna Berglund |
OK Kåre |
|
Felstämplat |
|
Mathilda Karlsson |
OK Rodhen |
|
Ej Start |
|
Ellinor Eriksson |
KFUM Örebro OK |
|
Felstämplat |
H20 heat A |
H20 heat A: anmälda, startande, Banlängd= 0 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Anton Johansson |
OK Orion |
52:27 |
|
2 |
Oskar Andrén |
OK Tisaren |
55:35 |
|
3 |
Johan Ek-Larsson |
Södertälje-Nykvarn OF |
55:40 |
|
4 |
Gustav Hindér |
OK Tisaren |
56:09 |
|
5 |
Erik Berzell |
Attunda OK |
57:38 |
|
6 |
Gustaf Sparrevik |
IK Hakarpspojkarna |
58:12 |
|
7 |
William Pommer |
Stora Tuna OK |
58:16 |
|
8 |
Martin Hunhammar |
OK Ravinen |
58:28 |
|
9 |
Martin Gelinder |
Attunda OK |
59:55 |
|
10 |
Jens Rönnols |
Täby OK |
60:58 |
|
11 |
Kevin Ståhl |
OK Hammaren |
62:05 |
|
12 |
Arvid Våg |
Lerums SOK |
62:37 |
|
13 |
Petter Johansson |
Linköpings OK |
63:29 |
|
14 |
Niklas Gustafsson |
OK Tisaren |
63:39 |
|
15 |
Anton Nilsson |
OK Tranan |
63:46 |
|
16 |
Sixten Walheim |
OK Rodhen |
64:11 |
|
17 |
Victor Flingmark |
Uddevalla OK |
65:34 |
|
18 |
Anders Vedin |
Sundsvalls OK |
65:43 |
|
19 |
Adam Granstedt |
IK Hakarpspojkarna |
65:58 |
|
20 |
Philip Persson |
OK Orion |
66:11 |
|
21 |
Sebastian Agerhäll |
OK Tisaren |
66:26 |
|
22 |
Fredrik Ahnlén |
OK Hammaren |
66:44 |
|
23 |
Jesper Lund |
Haninge SOK |
67:10 |
|
24 |
Erik Lindgren |
KFUM Örebro OK |
67:31 |
|
25 |
Wiliam Nilsson |
OK Södertörn |
69:10 |
|
26 |
Pontus Jansson |
OK Orinto |
75:11 |
|
27 |
Erik Lenning |
Skåneslättens OL |
75:25 |
|
28 |
Axel Christoffersson |
OK Renen |
76:30 |
|
29 |
Gustav Andersson |
Stora Tuna OK |
77:50 |
|
30 |
Johan Larsson |
OK Skogshjortarna |
81:32 |
|
31 |
Fredrik Wennermark |
OK Skogsfalken |
81:35 |
|
32 |
Håkan Palm |
OK Klemmingen |
88:20 |
|
|
Oskar Jensen Sondén |
OK Orion |
|
Ej Start |
|
Johannes Knutas |
Attunda OK |
|
Felstämplat |
|
Johannes Kuhlin |
Göteborg-Majorna OK |
|
Felstämplat |
H20 heat B |
H20 heat B: anmälda, startande, Banlängd= 0 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Ludwig Ljungqvist |
IK Hakarpspojkarna |
54:05 |
|
2 |
Rudolfs Zernis |
Ärla IF |
55:27 |
|
3 |
Emil Granqvist |
OK Ravinen |
55:41 |
|
4 |
Erik Andersson |
OK Orion |
56:07 |
|
5 |
Ludvig Åhlund |
OK Nolaskogsarna |
56:51 |
|
6 |
Björn Cederberg |
OK Pan-Kristianstad |
57:59 |
|
7 |
Assar Hellström |
OK Ravinen |
59:54 |
|
8 |
Einar Johansson |
OK Tyr |
60:11 |
|
9 |
Jonatan Aronsson |
OK Tisaren |
60:51 |
|
10 |
Erik Karlsson |
OK Ravinen |
61:13 |
|
11 |
Pontus Karlsson |
Markbygdens OK |
61:22 |
|
12 |
Daniel Nilsson |
Nyköpings OK |
62:19 |
|
13 |
Carl Näslund |
Västerås SOK |
63:15 |
|
14 |
Rasmus Svantesson |
OK Pan-Kristianstad |
63:36 |
|
15 |
Oskar Lundqvist |
OK Orion |
63:46 |
|
16 |
Simon Lundin |
Finspångs SOK |
63:49 |
|
17 |
Jefta Langerak |
Järfälla OK |
64:06 |
|
18 |
David Hector |
Snättringe SK |
64:14 |
|
19 |
Simon Andersson |
OK Rodhen |
65:59 |
|
20 |
Simon Martelius |
Attunda OK |
66:51 |
|
21 |
Filip Salén |
OK Renen |
67:26 |
|
22 |
Henrik Håkansson |
OK Kolmården |
67:32 |
|
23 |
David Mellin |
Sundbybergs IK |
67:42 |
|
24 |
Martin Dahlgren Rosen |
Järla Orientering |
68:39 |
|
25 |
Henrik Andersson |
Bredaryds SOK |
69:29 |
|
26 |
Kasper Westman |
Västerås SOK |
69:51 |
|
27 |
Jesper Kullin Alfredsson |
OK Tyr |
70:45 |
|
28 |
Emil Rankka |
OK Roxen |
71:40 |
|
29 |
Fredrik Regborn |
Hagaby GOIF |
72:29 |
|
30 |
Emil Andersson |
Tullinge SK |
73:46 |
|
31 |
Johan Söderlund |
Leksands OK |
75:04 |
|
32 |
Erik Björklund |
Bjursås OK |
75:27 |
|
33 |
Albin Detterfelt |
Linköpings OK |
85:58 |
|
34 |
Oskar Pettersson |
OK Njudung |
88:01 |
|
|
Henning Ottmer |
Tormestorps IF |
|
Ej Start |
|
Karl Modig |
OK Alehof |
|
Ej Start |
D18 heat A |
D18 heat A: anmälda, startande, Banlängd= 0 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Johanna Öberg |
Ryda SK |
48:23 |
|
2 |
Klara Yngvesson |
Umeå OK |
51:43 |
|
3 |
Linnéa Golsäter |
Eksjö SOK |
52:47 |
|
4 |
Josefine Kristiansson |
Trollhättans SOK |
53:26 |
|
5 |
Kajsa Mattsson |
OK Kåre |
55:42 |
|
6 |
Maja Enges |
Leksands OK |
55:55 |
|
7 |
Elin Lindberg |
OK Djerf |
55:57 |
|
8 |
Hanna Åberg |
OK Landehof |
56:59 |
|
9 |
Ebba Pegestam |
OK Ravinen |
57:33 |
|
10 |
Fanny Asketun |
OK Roxen |
57:56 |
|
11 |
Moa Gustafsson |
Uddevalla OK |
58:02 |
|
12 |
Märta Ransjö Zander |
OK Tyr |
58:24 |
|
13 |
Erica Edman |
Korsnäs IF OK |
58:33 |
|
14 |
Ellen Sarenmark |
Leksands OK |
58:48 |
|
15 |
Emma Helmersson |
Vandrarringen |
58:53 |
|
16 |
Frida Junegard |
Tullinge SK |
59:21 |
|
17 |
Line Cederberg |
Vänersborgs SK |
62:50 |
|
18 |
Johanna Sjölund |
Sundsvalls OK |
62:58 |
|
19 |
Linda Brolin |
OK Roslagen |
64:34 |
|
20 |
Linnea Wejås |
Nyköpings OK |
66:52 |
|
21 |
Frida Jonsson |
Alfta-Ösa OK |
70:12 |
|
22 |
Caroline Løchting Thunberg |
OK Roslagen |
70:29 |
|
23 |
Linnea Gustafsson |
OK Gynge |
72:45 |
|
24 |
Hanna Barkergren |
Stora Tuna OK |
80:49 |
|
25 |
Signe Leffler-Rosendahl |
OK Renen |
107:27 |
|
|
Kristin Boman |
Gävle OK |
|
Felstämplat |
|
Ebba Ekman |
OK Tyr |
|
Ej Start |
|
Emma Bengtsson |
Årsunda IF |
|
Återbud |
D18 heat B |
D18 heat B: anmälda, startande, Banlängd= 0 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Andrea Svensson |
OK Tisaren |
49:32 |
|
2 |
Louise Lundgren |
Växjö OK |
51:30 |
|
3 |
Amanda Falck Weber |
Eksjö SOK |
53:14 |
|
4 |
Isabel Salén |
OK Renen |
53:33 |
|
5 |
Elin Carlsson |
Tormestorps IF |
54:38 |
|
6 |
Magdalena Van de Voorde |
Tullinge SK |
54:52 |
|
7 |
Jeanette Jönsson Hellstadius |
Södertälje-Nykvarn OF |
54:54 |
|
8 |
Sara Kindlund |
OK Tranan |
55:10 |
|
9 |
Moa Pettersson |
OK Dacke |
55:33 |
|
10 |
Hanna Korhonen |
Haninge SOK |
56:40 |
|
11 |
Hanna Lindström |
OK Tranan |
56:45 |
|
12 |
Matilda Eriksson |
Västerbergslagens OL |
58:14 |
|
13 |
Annie Önsten |
IK Vista |
59:39 |
|
14 |
Matilda Dammvik |
Stora Tuna OK |
59:53 |
|
15 |
Tyra Kleijn |
Södertälje-Nykvarn OF |
60:18 |
|
16 |
Sandra Näslund |
Västerås SOK |
62:11 |
|
17 |
Ida Torbiörnsson |
Järla Orientering |
65:53 |
|
18 |
Emma Sundvall |
Järla Orientering |
66:03 |
|
19 |
Alice Frost |
OK Roslagen |
67:34 |
|
20 |
Moa Hedegård |
OK Kolmården |
69:00 |
|
21 |
Freja Vredin |
IFK Umeå |
69:08 |
|
22 |
Jenny Lindberg |
Vandrarringen |
69:44 |
|
23 |
Ida Nordlund |
Piteå IF |
71:14 |
|
24 |
Sigrid Holmgren |
OK Renen |
73:00 |
|
25 |
Ellen Forsgren |
Forsa OK |
73:03 |
|
26 |
Rebecca Mårtensson |
Köping-Kolsva OK |
75:11 |
|
27 |
Madelene Axelsson |
Härlövs IF |
93:55 |
|
|
Hanna Gustavsson |
OK Tyr |
|
Återbud |
D18 heat C |
D18 heat C: anmälda, startande, Banlängd= 0 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Anna Kindlundh |
Södertälje-Nykvarn OF |
51:47 |
|
2 |
Tilda Johansson |
OK Orion |
52:37 |
|
3 |
Sara Wadman |
IFK Moras OK |
53:23 |
|
4 |
Elin Pettersson |
IFK Göteborg |
53:40 |
|
5 |
Amanda Berggren |
Tullinge SK |
54:57 |
|
6 |
Anna Dahlgren-Rosén |
Järla Orientering |
55:37 |
|
7 |
Elvira Björklund |
Trollhättans SOK |
55:51 |
|
8 |
Emma Nilsson |
OK Tranan |
57:01 |
|
9 |
Pim Hedberg |
OK Skogsfalken |
58:33 |
|
10 |
Gabriella Gustafsson |
IK Hakarpspojkarna |
60:38 |
|
11 |
Rebecka Hoppe |
IF Thor |
60:55 |
|
12 |
Ella Wallinder |
Göteborg-Majorna OK |
61:49 |
|
13 |
Linnéa Andersson |
Bredaryds SOK |
61:55 |
|
14 |
Julia Frejd |
OK Ravinen |
62:40 |
|
15 |
Elvira Larsson |
Ryda SK |
62:59 |
|
16 |
Nelly Carlsson |
Tormestorps IF |
63:28 |
|
17 |
Elin Lundqvist |
Nybro OK |
65:45 |
|
18 |
Elin Fältman |
Leksands OK |
65:58 |
|
19 |
Ronja Björklund |
Bjursås OK |
66:33 |
|
20 |
Elin Johansson |
Finspångs SOK |
66:36 |
|
21 |
Hedwig Almqvist Haas |
Nybro OK |
67:38 |
|
22 |
Olivia Kvarnlöf |
OK Roslagen |
71:13 |
|
23 |
Josefine Höög |
Hagaby GOIF |
72:01 |
|
24 |
Carolina Nealis |
Länna IF |
78:06 |
|
25 |
Sara Brolin |
OK Roslagen |
78:36 |
|
26 |
Erica Eriksson |
Hjärnarps GH OL |
78:37 |
|
27 |
Johanna Henriksson |
Ärla IF |
81:00 |
|
|
Melina Toven |
Stora Tuna OK |
|
Återbud |
H18 heat A |
H18 heat A: anmälda, startande, Banlängd= 0 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Simon Hector |
Snättringe SK |
53:04 |
|
2 |
Samuel Plumppu |
Hestra IF |
56:30 |
|
3 |
Filip Grahn |
Hestra IF |
57:51 |
|
4 |
Linus Landergren |
Hestra IF |
58:15 |
|
5 |
August Mikaelsson |
Västerås SOK |
59:58 |
|
6 |
Arvid Nord |
IK Hakarpspojkarna |
60:28 |
|
7 |
Olle Andersson |
Tullinge SK |
62:31 |
|
8 |
Edvin Smedberg |
OK Skogsfalken |
62:45 |
|
9 |
Mattias Johansson |
Stångenäs AIS |
63:47 |
|
10 |
Fredrik Levin |
Svaide Roma SOK |
64:01 |
|
11 |
Oskar Lindqvist |
Sävedalens AIK |
64:03 |
|
12 |
Albin Bergkvist |
Bjursås OK |
64:16 |
|
13 |
Emil Thellsén |
OK Roxen |
64:38 |
|
14 |
Johannes Ridefelt |
OK Linné |
66:07 |
|
15 |
Philip Edvardsson |
Eksjö SOK |
66:42 |
|
16 |
August Kollberg |
Eksjö SOK |
66:49 |
|
17 |
Emil Åberg |
Korsnäs IF OK |
67:00 |
|
18 |
Amadeus Hansson |
Gotlands Bro OK |
67:03 |
|
19 |
Mathias Myrefelt Norlinger |
Järla Orientering |
68:25 |
|
20 |
Rasmus Arfwedson |
Frölunda OL |
69:57 |
|
21 |
Andreas Petersson |
Burseryds IF |
70:25 |
|
22 |
Eric Danielsson |
OK Kåre |
72:29 |
|
23 |
Johan Eklund |
Växjö OK |
72:50 |
|
24 |
Nils Wärnsberg |
Eksjö SOK |
73:17 |
|
25 |
Olle Skog |
Tullinge SK |
73:52 |
|
26 |
Markus Larsson |
Hestra IF |
75:08 |
|
27 |
Joel Einarsson |
Tormestorps IF |
81:31 |
|
28 |
Erik Nallgård |
Västerås SOK |
88:44 |
|
29 |
Joakim Skärlén |
Haninge SOK |
105:14 |
|
|
Lukas Olsson |
Väsby OK |
|
Återbud |
|
Ludvig Sandahl |
IFK Enskede |
|
Ej Start |
|
David Svensson |
Skåneslättens OL |
|
Felstämplat |
|
Gustaf Sundbüe |
OK Hällen |
|
Felstämplat |
H18 heat B |
H18 heat B: anmälda, startande, Banlängd= 0 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Joakim Andén |
Södertälje-Nykvarn OF |
54:55 |
|
2 |
Albin Lillieström |
OK Roxen |
56:10 |
|
3 |
Per Lindman |
Finspångs SOK |
56:44 |
|
4 |
Ville Johansson |
OK Kolmården |
56:57 |
|
5 |
Jonas Gustafsson |
OK Kåre |
58:02 |
|
6 |
Niklas Sundqvist |
Tullinge SK |
58:37 |
|
7 |
André Andersson |
Västerbergslagens OL |
58:58 |
|
8 |
Karl Enges |
Attunda OK |
59:43 |
|
9 |
Isak Langerak |
Järfälla OK |
59:56 |
|
10 |
Oskar Lind |
Eksjö SOK |
61:10 |
|
11 |
Martin Olsson |
IK Hakarpspojkarna |
61:23 |
|
12 |
Johan Wennermark |
OK Skogsfalken |
61:38 |
|
13 |
Johan Lenning |
Skåneslättens OL |
62:07 |
|
14 |
Erik Barr Zeilon |
Skåneslättens OL |
62:12 |
|
15 |
Jakob Fransson |
OK Milan |
62:20 |
|
16 |
Anton Hansson |
IK Hakarpspojkarna |
62:57 |
|
17 |
Martin Norrbom |
Sala OK |
63:24 |
|
18 |
Henrik Eklund |
Växjö OK |
63:25 |
|
19 |
John Gunnarsson |
Surahammars SOK |
63:42 |
|
20 |
Fredrik Persson |
Domnarvets GOIF |
65:02 |
|
21 |
Elias Rankka |
OK Roxen |
66:16 |
|
22 |
Hugo Dahlberg |
Haninge SOK |
68:22 |
|
23 |
Adrian Dahlström |
IFK Moras OK |
68:33 |
|
24 |
Johan Nordin |
Sundsvalls OK |
69:53 |
|
25 |
Fabian Steen |
OK Enen |
70:32 |
|
26 |
Anton Gumaelius |
Waxholms OK |
71:15 |
|
27 |
Oskar Engman |
Nyköpings OK |
71:41 |
|
28 |
Filip Ivarsson |
OK Hammaren |
72:41 |
|
29 |
Daniel Andersson |
OK Löftan |
73:25 |
|
30 |
Felix Garmer |
Göteborg-Majorna OK |
85:28 |
|
31 |
Ludwig Bergfalk |
Järfälla OK |
89:31 |
|
32 |
Oskar Öqvist |
Bergnäsets AIK |
91:24 |
|
|
Ivar Sörqvist |
Markbygdens OK |
|
Återbud |
H18 heat C |
H18 heat C: anmälda, startande, Banlängd= 0 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Harald Larsson |
Hagaby GOIF |
53:08 |
|
2 |
Filip Wadsten |
OK Landehof |
53:34 |
|
3 |
Filip Karlsson |
IF Hagen |
55:43 |
|
4 |
Oskar Leinonen |
OK Kolmården |
57:13 |
|
5 |
Oskar Sandberg |
Säterbygdens OK |
57:41 |
|
6 |
Jesper Sjöblom |
Södertälje-Nykvarn OF |
57:50 |
|
7 |
Filip Ossiansson |
IK Hakarpspojkarna |
57:55 |
|
8 |
Samuel Hedlund |
Köping-Kolsva OK |
58:29 |
|
9 |
Heino Ollin |
Sävedalens AIK |
58:58 |
|
10 |
Martin Särnbrink |
OK Tisaren |
59:48 |
|
11 |
Viktor Janrik |
Bromma-Vällingby SOK |
60:00 |
|
12 |
Olle Nilsson |
OK Linné |
60:22 |
|
13 |
Mattias Perneby |
IFK Lidingö SOK |
60:30 |
|
14 |
Filip Jacobsson |
Degerfors OK |
61:13 |
|
15 |
Sven Engström |
Linköpings OK |
62:05 |
|
16 |
Alexander Wiklund |
Finspångs SOK |
62:22 |
|
17 |
Simon Wikström |
Halmstad OK |
63:13 |
|
18 |
Lucas Sundblad |
Eksjö SOK |
64:08 |
|
19 |
Mattis Hallberg |
IK Uven |
64:31 |
|
20 |
Loke Agmarken |
Halmstad OK |
66:21 |
|
21 |
Arvid Persson |
Täby OK |
70:31 |
|
22 |
Jonathan Envall |
Tullinge SK |
71:17 |
|
23 |
Daniel Carlson Bjernald |
OK Linné |
72:04 |
|
24 |
Olle Hansson |
OK Roxen |
73:48 |
|
25 |
Daniel Duhlbo |
IFK Moras OK |
75:56 |
|
26 |
Oscar Wiberg |
Järla Orientering |
77:03 |
|
27 |
Lukas Eveborn |
OK Roxen |
77:43 |
|
28 |
Nils Henriksson |
Seskarö IF |
78:59 |
|
29 |
Johan Stenström |
Linköpings OK |
90:20 |
|
30 |
Simon Jansson Järpling |
OK Klemmingen |
90:57 |
|
|
Nils Gumaelius |
Waxholms OK |
|
Ej Start |
|
Andreas Hultqvist |
Tullinge SK |
|
Felstämplat |
|
Oscar Sundlöf |
Sundsvalls OK |
|
Felstämplat |
|
Johan Ryding |
Södertälje-Nykvarn OF |
|
Felstämplat |