D21 | ||||
---|---|---|---|---|
D21: 23 anmälda, 21 startande, Banlängd= 16400 meter | ||||
Plac | Namn | Klubb | Tid | Status |
1 | Anna Bachman | IFK Lidingö SOK | 121:32 | |
2 | Kajsa Risby | OK Kåre | 121:35 | |
3 | Annika Billstam | OK Linné | 125:29 | |
4 | Lisa Andersson | Ärla IF | 129:52 | |
5 | Rebecka Olsson | OK Linné | 130:07 | |
6 | Inga Kazlauskaite | OK Linné | 130:11 | |
7 | Louise Markstedt | OK Södertörn | 130:12 | |
8 | Marie Pettersson | OK Djerf | 130:14 | |
9 | Josefin Tjernlund | OK Vilse 87 | 130:41 | |
10 | Ellinor Tjernlund | OK Vilse 87 | 130:42 | |
11 | Anette Carlsson | KFUM Örebro OK | 137:03 | |
12 | Kajsa Hammarström | OK Hällen | 137:12 | |
13 | Rebecka Lindberg | OK Roslagen | 139:07 | |
14 | Lovisa Persson | OK Tisaren | 156:44 | |
15 | Annika Björk | OK Kåre | 167:51 | |
16 | Annika Ridell | IF Thor | 183:43 | |
Sarah-Jane Gaffney | OK Ravinen | Återbud | ||
Sarah-Jane Gaffney | OK Ravinen | Diskad | ||
Viktoria Ernstsson | Göteborg-Majorna OK | Diskad | ||
Linn Axelsson | Ärla IF | Ej Start | ||
Åsa Zetterberg-Eriksson | OK Djerf | Diskad | ||
Emma Bergman | Göteborg-Majorna OK | Ej Start | ||
Helena Markstedt | OK Södertörn | Diskad | ||
Hiromi Iwaya | Surahammars SOK | Diskad | ||
H21 | ||||
H21: 40 anmälda, 37 startande, Banlängd= 23200 meter | ||||
Plac | Namn | Klubb | Tid | Status |
1 | Øystein Kvaal Østerbø | IFK Lidingö SOK | 143:08 | |
2 | Martin Regborn | Hagaby GOIF | 143:12 | |
3 | Karl Walheim | Ärla IF | 143:15 | |
4 | Robbin Kantarp | Ärla IF | 143:22 | |
5 | Artem Panchenko | IFK Moras OK | 143:23 | |
6 | Joakim Svensk | Stora Tuna OK | 144:26 | |
7 | Jonas Engström | OK Hällen | 144:30 | |
8 | Kent Ohlsson | Södertälje-Nykvarn OF | 148:54 | |
9 | Viktor Larsson | Hagaby GOIF | 152:36 | |
10 | Johan Runesson | Göteborg-Majorna OK | 152:51 | |
11 | Niklas Olofsson | OK Pan-Kristianstad | 153:46 | |
12 | David Lingfors | OK Linné | 161:53 | |
13 | Zsolt Lenkei | IFK Moras OK | 162:38 | |
14 | Jakob Andersson | Bredaryds SOK | 169:29 | |
15 | Daniel Martinsson | Göteborg-Majorna OK | 169:42 | |
16 | Erik Boman | Gävle OK | 173:08 | |
17 | Lars Lundström | IF Hallby SOK | 173:49 | |
18 | Joel Käll-Karlsson | Linköpings OK | 173:52 | |
19 | Ken Peeters | Göteborg-Majorna OK | 174:01 | |
20 | Nicolas Simonin | IFK Lidingö SOK | 177:01 | |
21 | Martin Ahlberger | Hestra IF | 182:10 | |
22 | Matt Ogden | OK Linné | 184:40 | |
23 | Patrik Lind | Ärla IF | 184:42 | |
24 | Ivan Forsgren | OK Tisaren | 191:51 | |
25 | Niclas Tjernlund | OK Vilse 87 | 192:33 | |
Emil Kalered | OK Denseln | Diskad | ||
Nils Spetz | Ulricehamns OK | Diskad | ||
Josef Nordlund | OK Linné | Ej Start | ||
Anders Österlund | Västerås SOK | Diskad | ||
Oskar Sjöberg | OK Linné | Ej Start | ||
Jakob Lööf | Malungs OK Skogsmårdarna | Diskad | ||
Johan Nordlund | Malungs OK Skogsmårdarna | Ej Start | ||
Ivar Lundanes | Södertälje-Nykvarn OF | Diskad | ||
Emil Svensk | Stora Tuna OK | Diskad | ||
Emil Lauri | Järla Orientering | Diskad | ||
Jo Indgaard | IFK Lidingö SOK | Diskad | ||
Johan Aronsson | OK Tisaren | Diskad | ||
John Börjesson | Göteborg-Majorna OK | Diskad | ||
Lukas Peterson | IFK Umeå | Diskad | ||
Anders Hultgren | Sundsvalls OK | Diskad | ||
D20 | ||||
D20: 20 anmälda, 16 startande, Banlängd= 12800 meter | ||||
Plac | Namn | Klubb | Tid | Status |
1 | Evelina Wickbom | Vittjärvs IK | 108:45 | |
2 | Frida Sandberg | Säterbygdens OK | 108:47 | |
3 | Nicole Ljungdahl | Hjärnarps GH OL | 108:55 | |
4 | Amanda Hansson | Bredaryds SOK | 109:09 | |
5 | Julia Ohlsson | Uddevalla OK | 109:11 | |
6 | Sofie Gustavsson | OK Tyr | 109:22 | |
7 | Moa Enmark | Gävle OK | 110:52 | |
8 | Filippa Johansson | Jönköpings OK | 120:07 | |
9 | Ida Kallur | OK Ravinen | 120:20 | |
10 | Josefine Wallenhammar | Hagaby GOIF | 122:05 | |
11 | Annika Carlberg | Sundsvalls OK | 123:56 | |
12 | Elin Classon | OK Orinto | 125:08 | |
13 | Ellinor Eriksson | KFUM Örebro OK | 131:20 | |
14 | Frida Lövgren | IFK Moras OK | 141:10 | |
15 | Eva Gustafsson | Hagaby GOIF | 150:00 | |
16 | Channa Lönne | Tullinge SK | 151:36 | |
Anna Wallin | Göteborg-Majorna OK | Ej Start | ||
Tove Forshällen | Attunda OK | Ej Start | ||
Frida Brogren | Kungälvs OK | Ej Start | ||
Alice Hugosson | Sundsvalls OK | Ej Start | ||
H20 | ||||
H20: 32 anmälda, 31 startande, Banlängd= 16200 meter | ||||
Plac | Namn | Klubb | Tid | Status |
1 | Ludwig Ljungqvist | IK Hakarpspojkarna | 103:26 | |
2 | Daniel Nilsson | Nyköpings OK | 103:30 | |
3 | Rudolfs Zernis | Ärla IF | 103:41 | |
4 | Erik Berzell | Attunda OK | 103:46 | |
5 | Jens Rönnols | Täby OK | 103:57 | |
6 | Martin Hunhammar | OK Ravinen | 104:01 | |
7 | Niklas Gustafsson | OK Tisaren | 104:05 | |
8 | Jonatan Aronsson | OK Tisaren | 105:32 | |
9 | Arvid Våg | Lerums SOK | 105:37 | |
10 | Gustaf Sparrevik | IK Hakarpspojkarna | 105:40 | |
11 | Anton Nilsson | OK Tranan | 105:42 | |
12 | Emil Rankka | OK Roxen | 105:52 | |
13 | Sebastian Agerhäll | OK Tisaren | 106:22 | |
14 | Erik Karlsson | OK Ravinen | 106:43 | |
15 | Ludvig Åhlund | OK Nolaskogsarna | 111:41 | |
16 | Sixten Walheim | OK Rodhen | 111:44 | |
17 | Emil Granqvist | OK Ravinen | 112:25 | |
18 | Fredrik Wigertz | Långhundra IF | 117:42 | |
19 | Gustav Hindér | OK Tisaren | 120:29 | |
20 | Petter Johansson | Linköpings OK | 121:09 | |
21 | Kasper Westman | Västerås SOK | 121:20 | |
22 | Simon Lundin | Finspångs SOK | 124:19 | |
23 | David Hector | Snättringe SK | 125:58 | |
24 | Simon Andersson | OK Rodhen | 132:12 | |
25 | Johan Sandlund | OK Njudung | 141:23 | |
26 | Pontus Jansson | OK Orinto | 149:19 | |
Carl Näslund | Västerås SOK | Diskad | ||
Martin Gelinder | Attunda OK | Diskad | ||
Johannes Eklöf | IF Hallby SOK | Diskad | ||
Björn Cederberg | OK Pan-Kristianstad | Ej Start | ||
Henrik Andersson | Bredaryds SOK | Diskad | ||
Henning Ottmer | Tormestorps IF | Diskad | ||
D18 | ||||
D18: 39 anmälda, 37 startande, Banlängd= 10400 meter | ||||
Plac | Namn | Klubb | Tid | Status |
1 | Jeanette Jönsson Hellstadius | Södertälje-Nykvarn OF | 83:11 | |
2 | Magdalena Van de Voorde | Tullinge SK | 83:44 | |
3 | Sarah Persson | OK Denseln | 83:49 | |
4 | Hanna Hänström | Täby OK | 83:51 | |
5 | Jonna Jungåker | Korsnäs IF OK | 87:27 | |
6 | Hedwig Almqvist Haas | Nybro OK | 87:30 | |
7 | Märta Ransjö Zander | OK Tyr | 87:34 | |
8 | Hanna Hugosson | Sundsvalls OK | 87:36 | |
9 | Rebecca Waldenfjord | Järfälla OK | 87:42 | |
10 | Gabriella Gustafsson | IK Hakarpspojkarna | 87:43 | |
11 | Anna Hallmén | OK Tisaren | 87:45 | |
12 | Emma Nilsson | OK Tranan | 87:46 | |
13 | Amanda Berggren | Tullinge SK | 87:52 | |
14 | Isabel Salén | OK Renen | 87:55 | |
15 | Anna Dahlgren-Rosén | Järla Orientering | 88:24 | |
16 | Anna Kindlundh | Södertälje-Nykvarn OF | 91:56 | |
17 | Frida Junegard | Tullinge SK | 95:18 | |
18 | Elin Lindberg | OK Djerf | 95:34 | |
19 | Sara Kindlund | OK Tranan | 95:53 | |
20 | Emma Helmersson | Vandrarringen | 95:55 | |
21 | Ronja Björklund | Bjursås OK | 96:32 | |
22 | Ebba Pegestam | OK Ravinen | 99:34 | |
23 | Rebecka Hoppe | IF Thor | 102:25 | |
24 | Maja Enges | Leksands OK | 102:41 | |
25 | Elsa Andersson | Domnarvets GOIF | 102:43 | |
26 | Josefine Höög | Hagaby GOIF | 102:45 | |
27 | Matilda Dammvik | Stora Tuna OK | 102:46 | |
28 | Erica Edman | Korsnäs IF OK | 104:16 | |
29 | Emma Bengtsson | Årsunda IF | 104:29 | |
30 | Stina Nordin | Sundsvalls OK | 114:33 | |
31 | Elsa Holmgård | Kils OK | 117:09 | |
32 | Jenny Lindberg | Vandrarringen | 141:58 | |
33 | Frida Jonsson | Alfta-Ösa OK | 156:14 | |
Johanna Henriksson | Ärla IF | Ej Start | ||
Klara Yngvesson | Umeå OK | Diskad | ||
Sophie Nilsson | Hjärnarps GH OL | Ej Start | ||
Sara Wadman | IFK Moras OK | Diskad | ||
Sandra Näslund | Västerås SOK | Diskad | ||
Johanna Sjölund | Sundsvalls OK | Diskad | ||
H18 | ||||
H18: 55 anmälda, 46 startande, Banlängd= 12800 meter | ||||
Plac | Namn | Klubb | Tid | Status |
1 | Simon Hector | Snättringe SK | 80:00 | |
2 | Jesper Svensk | Stora Tuna OK | 80:06 | |
3 | Filip Ossiansson | IK Hakarpspojkarna | 80:19 | |
4 | Heino Ollin | Sävedalens AIK | 85:19 | |
5 | Oskar Lind | Eksjö SOK | 85:21 | |
6 | Samuel Hedlund | Köping-Kolsva OK | 85:22 | |
7 | Jonas Eriksson | Stora Tuna OK | 85:28 | |
8 | Samuel Plumppu | Hestra IF | 85:29 | |
9 | Harald Larsson | Hagaby GOIF | 85:37 | |
10 | Karl Enges | Attunda OK | 85:46 | |
11 | Lucas Sundblad | Eksjö SOK | 86:13 | |
12 | Simon Imark | Tullinge SK | 86:15 | |
13 | Simon Larsson | OK Hällen | 86:17 | |
14 | Martin Olsson | IK Hakarpspojkarna | 88:09 | |
15 | Niklas Sundqvist | Tullinge SK | 88:27 | |
16 | Olle Andersson | Tullinge SK | 89:32 | |
17 | Albin Lillieström | OK Roxen | 89:42 | |
18 | Arvid Nord | IK Hakarpspojkarna | 92:54 | |
19 | Isac von Krusenstierna | OK Kåre | 94:43 | |
20 | Jesper Sjöblom | Södertälje-Nykvarn OF | 94:44 | |
21 | Erik Barr Zeilon | Skåneslättens OL | 94:47 | |
22 | Anton Hansson | IK Hakarpspojkarna | 94:58 | |
23 | Emil Åberg | Korsnäs IF OK | 96:34 | |
24 | Amadeus Hansson | Gotlands Bro OK | 98:51 | |
25 | Linus Landergren | Hestra IF | 98:52 | |
26 | August Mollén | OK Denseln | 98:55 | |
27 | Jonas Gustafsson | OK Kåre | 99:11 | |
28 | August Kollberg | Eksjö SOK | 100:59 | |
29 | Per Lindman | Finspångs SOK | 104:08 | |
30 | Fredrik Persson | Domnarvets GOIF | 104:56 | |
31 | Adrian Dahlström | IFK Moras OK | 105:49 | |
32 | Tobias Bjernulf | Sundbybergs IK | 106:04 | |
33 | Sven Engström | Linköpings OK | 106:06 | |
34 | Martin Norrbom | Sala OK | 110:04 | |
35 | Viktor Janrik | Bromma-Vällingby SOK | 110:40 | |
36 | Lukas Olsson | Väsby OK | 123:01 | |
Gustaf Sundbüe | OK Hällen | Ej Start | ||
Emil Thellsén | OK Roxen | Diskad | ||
André Andersson | Västerbergslagens OL | Ej Start | ||
Philip Edvardsson | Eksjö SOK | Ej Start | ||
Martin Herbert | Täby OK | Ej Start | ||
Filip Ivarsson | OK Hammaren | Ej Start | ||
Johan Nordin | Sundsvalls OK | Diskad | ||
Albin Bergkvist | Bjursås OK | Ej Start | ||
John Gunnarsson | Surahammars SOK | Diskad | ||
Anton Forsberg | Långhundra IF | Diskad | ||
Joakim Skärlén | Haninge SOK | Ej Start | ||
Mathias Myrefelt Norlinger | Järla Orientering | Ej Start | ||
Olle Nilsson | OK Linné | Diskad | ||
August Mikaelsson | Västerås SOK | Diskad | ||
Filip Jacobsson | Degerfors OK | Ej Start | ||
Jakob Fransson | OK Milan | Diskad | ||
Filip Karlsson | IF Hagen | Diskad | ||
Oskar Lindqvist | Sävedalens AIK | Diskad | ||
Johan Lenning | Skåneslättens OL | Diskad |