D21 |
D21: 11 anmälda, 11 startande, Banlängd= 0 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Emma Claesson |
Stora Tuna OK |
57:37 |
|
2 |
Karolina A.Höjsgaard |
Domnarvets GOIF |
57:47 |
|
3 |
Therese Bergqvist |
Korsnäs IF OK |
59:47 |
|
4 |
Elin Dahlstedt Tysk |
Leksands OK |
59:52 |
|
5 |
Malin Annegård |
Centrum OK |
62:20 |
|
6 |
Eva Elfving |
Domnarvets GOIF |
63:25 |
|
7 |
Sara Johansson |
Göteborg-Majorna OK |
65:50 |
|
8 |
Susanna Mårtensson |
Stora Tuna OK |
67:39 |
|
9 |
Elin Dahlin |
Domnarvets GOIF |
67:44 |
|
10 |
Olga Pasichna |
Stora Tuna OK |
86:02 |
|
|
Anna Mårsell |
Stora Tuna OK |
|
|
H21 |
H21: 22 anmälda, 22 startande, Banlängd= 0 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Johan Bäckman |
Malungs OK Skogsmårdarna |
69:11 |
|
2 |
Rikard Claesson |
Stora Tuna OK |
69:53 |
|
3 |
Johan Nordlund |
Malungs OK Skogsmårdarna |
70:33 |
|
4 |
Vladimir Tregubov |
Malungs OK Skogsmårdarna |
74:03 |
|
5 |
Thomas Carlsson |
Malungs OK Skogsmårdarna |
75:00 |
|
6 |
Greger Tysk |
Leksands OK |
75:16 |
|
7 |
Leif Bader |
OK Kåre |
76:01 |
|
8 |
Mattias Mårts |
Stora Tuna OK |
76:33 |
|
9 |
Fredrik Norman |
Leksands OK |
77:22 |
|
10 |
Erik Sundberg |
Stora Tuna OK |
80:23 |
|
11 |
Tobias Eliasson |
Sundsvalls OK |
83:17 |
|
12 |
Göran Anlind |
OK Kåre |
85:54 |
|
13 |
Mikael Andersson |
IF Rigor |
87:20 |
|
14 |
Anders Oksvold |
OK Kåre |
93:41 |
|
15 |
Peter Kolmskog |
OK Kåre |
94:02 |
|
16 |
Isak Jakobsson |
OK Kåre |
95:10 |
|
17 |
Marcus Andersson |
KFUM Örebro OK |
95:18 |
|
18 |
Patrik Johnsson |
OK Kåre |
100:04 |
|
19 |
Jens Wicksén |
Centrum OK |
115:53 |
|
20 |
Sven Lundbäck |
Stora Tuna OK |
115:55 |
|
|
Christer Carlsson |
Alfta-Ösa OK |
|
|
|
Elis Franzén |
Leksands OK |
|
Felstämplat |
D20 |
D20: 1 anmälda, 0 startande, Banlängd= 0 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
|
Lovisa Östman |
Avesta OK |
|
Ej Start |
H20 |
H20: 2 anmälda, 2 startande, Banlängd= 0 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Johan Winther |
Västerbergslagens OL |
76:10 |
|
2 |
Viktor Djerf |
Västerbergslagens OL |
90:07 |
|
D18 |
D18: 3 anmälda, 3 startande, Banlängd= 0 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Lina Fredriksson |
Korsnäs IF OK |
56:44 |
|
2 |
Elsa Andersson |
Domnarvets GOIF |
64:12 |
|
3 |
Jessica Hallqvist |
OK Tisaren |
66:21 |
|
D17-20K |
D17-20K: 1 anmälda, 0 startande, Banlängd= 0 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
|
Tova Stål |
Västerbergslagens OL |
|
Ej Start |
D16 |
D16: 13 anmälda, 13 startande, Banlängd= 0 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Jonna Jungåker |
Korsnäs IF OK |
41:02 |
|
2 |
Vilma Von Krusenstierna |
OK Kåre |
44:51 |
|
3 |
Ronja Jungåker |
Korsnäs IF OK |
46:06 |
|
4 |
Sofia Eriksson |
Stora Tuna OK |
48:17 |
|
5 |
Elvira Danielsson |
Köping-Kolsva OK |
50:27 |
|
6 |
Frida Fredriksson |
Korsnäs IF OK |
54:29 |
|
7 |
Erika Duhlbo |
IFK Moras OK |
56:31 |
|
8 |
Elin Håll |
HJS-Vansbro OK |
61:49 |
|
9 |
Alma Andersson |
Domnarvets GOIF |
63:11 |
|
10 |
Vilma Berger |
Domnarvets GOIF |
63:49 |
|
11 |
Ida Larsson |
HJS-Vansbro OK |
80:42 |
|
12 |
Elin Viker |
OK Kåre |
90:59 |
|
|
Cecilia Djerf |
Västerbergslagens OL |
|
Felstämplat |
H16 |
H16: 6 anmälda, 5 startande, Banlängd= 0 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Isac von Krusenstierna |
OK Kåre |
33:36 |
|
2 |
Rikard Holmström |
Västerbergslagens OL |
45:19 |
|
3 |
Gustav Öhgren |
Karlsbyhedens IK |
47:15 |
|
4 |
Gustav Stål |
Västerbergslagens OL |
64:08 |
|
5 |
Emil Arvidsson |
Säterbygdens OK |
66:24 |
|
|
Jesper Nordqvist |
Västerbergslagens OL |
|
Ej Start |
D14 |
D14: 15 anmälda, 14 startande, Banlängd= 0 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Alva Ringi |
OK Kåre |
36:41 |
|
2 |
Sara Junevik |
Leksands OK |
43:12 |
|
3 |
Emma Hansen |
Avesta OK |
43:54 |
|
4 |
Tilda Östberg |
Stora Tuna OK |
45:43 |
|
5 |
Adelina Funke |
Leksands OK |
51:14 |
|
6 |
Maja Mörth |
Leksands OK |
51:19 |
|
7 |
Julia Wanner |
Avesta OK |
54:14 |
|
8 |
Iris van Loenhout |
OK Hedströmmen |
57:00 |
|
9 |
Ida johnsson |
OK Kåre |
58:44 |
|
10 |
Alva Rytther |
Västerbergslagens OL |
60:43 |
|
11 |
Cecilia Lindgren |
OK Kåre |
65:09 |
|
12 |
Karin Johansson |
Gagnefs OK |
72:21 |
|
13 |
Karolina Djerf |
Västerbergslagens OL |
86:53 |
|
|
Emelie Brudin |
IFK Moras OK |
|
Ej Start |
|
Karolina Holmström |
Västerbergslagens OL |
|
Felstämplat |
H14 |
H14: 7 anmälda, 7 startande, Banlängd= 0 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Viktor Svensk |
Stora Tuna OK |
34:07 |
|
2 |
Johannes Öhgren |
Karlsbyhedens IK |
39:45 |
|
3 |
Zeb Palm |
HJS-Vansbro OK |
43:25 |
|
4 |
Albin Berger |
Domnarvets GOIF |
47:10 |
|
5 |
John Granath |
Svärdsjö Skid och Orienterings |
49:28 |
|
6 |
Viktor Wallin |
Korsnäs IF OK |
49:55 |
|
|
Samuel Stålnäbb |
Kvarnsvedens GOIF OK |
|
Felstämplat |
D14K |
D14K: 1 anmälda, 1 startande, Banlängd= 0 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
|
Lisa Vogt |
Västerbergslagens OL |
|
Felstämplat |
D12 |
D12: 16 anmälda, 15 startande, Banlängd= 0 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Vendela Söderqvist |
OK Kåre |
23:18 |
|
2 |
Klara Andersson |
Domnarvets GOIF |
26:53 |
|
3 |
Emma Eliasson |
Domnarvets GOIF |
27:30 |
|
4 |
Karin Ingeborg Wedman |
Västerbergslagens OL |
28:40 |
|
5 |
Lilian Palm |
HJS-Vansbro OK |
29:02 |
|
6 |
Tove Ringi |
OK Kåre |
29:23 |
|
7 |
Emilia johnsson |
OK Kåre |
29:31 |
|
8 |
Julia Funke |
Leksands OK |
32:10 |
|
9 |
Liv Åkerman |
Älvdalens IF OK |
40:54 |
|
10 |
Sofia Djerf |
Västerbergslagens OL |
45:53 |
|
11 |
Elsa Göras |
Leksands OK |
51:54 |
|
12 |
Elsa Forsgren |
Västerbergslagens OL |
55:05 |
|
13 |
Alma Sand |
Västerbergslagens OL |
70:59 |
|
|
Maja Bergqvist |
Korsnäs IF OK |
|
Felstämplat |
|
Kajsa Ivarsson |
Västerbergslagens OL |
|
Ej Start |
|
Alma Wallman |
Västerbergslagens OL |
|
Felstämplat |
H12 |
H12: 9 anmälda, 8 startande, Banlängd= 0 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Mattias Östberg |
Stora Tuna OK |
17:36 |
|
2 |
Fredrik Junevik |
Leksands OK |
23:27 |
|
3 |
Christoffer Lindgren |
OK Kåre |
24:21 |
|
4 |
Jonas Carlsson |
Stora Tuna OK |
25:25 |
|
5 |
Karl Granath |
Svärdsjö Skid och Orienterings |
29:25 |
|
6 |
Henrik Norgren |
Stora Tuna OK |
34:36 |
|
7 |
Hannes Lindahl |
Sundsvalls OK |
34:52 |
|
8 |
Elmer Öhgren |
Karlsbyhedens IK |
38:14 |
|
|
Henrik Petrisi |
Västerbergslagens OL |
|
Ej Start |
D12K |
D12K: 1 anmälda, 1 startande, Banlängd= 0 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Ingrid Nyman |
Västerbergslagens OL |
35:06 |
|
H12K |
H12K: 1 anmälda, 1 startande, Banlängd= 0 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Karl Vogt |
Västerås SK OK |
28:15 |
|
D10 |
D10: 11 anmälda, 10 startande, Banlängd= 0 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Moa Birkebaek |
Stora Tuna OK |
20:03 |
|
2 |
Moa Bergqvist |
Korsnäs IF OK |
21:51 |
|
3 |
Ellen Funke |
Leksands OK |
23:24 |
|
4 |
Elsa Kaipe |
OK Kåre |
29:49 |
|
5 |
Agnes Wallin |
Korsnäs IF OK |
36:30 |
|
6 |
Sara Wallin |
Korsnäs IF OK |
39:59 |
|
7 |
Emma Ehrin |
IFK Hedemora OK |
43:36 |
|
8 |
Lovisa Djerf |
Västerbergslagens OL |
48:28 |
|
9 |
Alicia Bergkvist |
Västerbergslagens OL |
66:46 |
|
|
Saga Mattsson |
Dalaportens OL |
|
Ej Start |
|
Signe Öhgren |
Karlsbyhedens IK |
|
Felstämplat |
H10 |
H10: 9 anmälda, 9 startande, Banlängd= 0 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Olle Ringi |
OK Kåre |
16:55 |
|
2 |
Wille Söderqvist |
OK Kåre |
19:28 |
|
3 |
Lucas Wanner |
Avesta OK |
21:02 |
|
4 |
Olle Dalin |
OK Kåre |
23:10 |
|
5 |
Karl Forsgren |
Västerbergslagens OL |
29:01 |
|
6 |
Nils Arvid Wedman |
Västerbergslagens OL |
30:51 |
|
7 |
Isaak Gustafsson |
Västerbergslagens OL |
31:36 |
|
8 |
Johannes Karlsson |
Västerbergslagens OL |
32:53 |
|
9 |
Erik Åkerman |
Älvdalens IF OK |
35:11 |
|
H35 |
H35: 4 anmälda, 3 startande, Banlängd= 0 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Daniel Kaipe |
Leksands OK |
52:54 |
|
2 |
Pontus Funke |
Leksands OK |
53:23 |
|
3 |
Matti Janlöv |
IF Åland |
54:50 |
|
|
Kalle Dalin |
Leksands OK |
|
Ej Start |
D40 |
D40: 7 anmälda, 7 startande, Banlängd= 0 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Elin Ek |
IFK Moras OK |
45:31 |
|
2 |
Kersti Ringi |
OK Kåre |
58:16 |
|
3 |
Karin Johnsson |
OK Kåre |
61:33 |
|
4 |
Marit Söderqvist |
OK Kåre |
62:45 |
|
5 |
Marie Berggren |
Fagersta OK |
70:50 |
|
6 |
Jenny Lind Öhgren |
Karlsbyhedens IK |
83:54 |
|
|
Marina Dickfors |
Avesta OK |
|
Felstämplat |
H40 |
H40: 11 anmälda, 11 startande, Banlängd= 0 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Pär Höök |
IFK Moras OK |
61:52 |
|
2 |
Fredrik Granath |
Svärdsjö Skid och Orienterings |
62:09 |
|
3 |
Martin Persson |
OK Kåre |
68:31 |
|
4 |
Pär-Magnus Bjurek |
Tibro OK |
69:34 |
|
5 |
Magnus Göras |
Leksands OK |
69:36 |
|
6 |
Ulf Fredriksson |
Korsnäs IF OK |
71:35 |
|
7 |
Jan Ehnberg |
Sala OK |
72:43 |
|
8 |
Jonas Birgerson |
Malungs OK Skogsmårdarna |
76:37 |
|
9 |
Marcus Johnsson |
Avesta OK |
78:06 |
|
10 |
Henrik Ehrin |
IFK Hedemora OK |
78:21 |
|
11 |
Lars Åkerman |
Malungs OK Skogsmårdarna |
92:30 |
|
D45 |
D45: 11 anmälda, 10 startande, Banlängd= 0 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Catarina Öberg |
Stora Tuna OK |
42:38 |
|
2 |
Maria Junevik |
Leksands OK |
46:54 |
|
3 |
Karin Svensk |
Stora Tuna OK |
50:44 |
|
4 |
Weronica Morell |
OK Kåre |
51:00 |
|
5 |
Anna Von Krusenstierna |
OK Kåre |
51:23 |
|
6 |
Lotta Jungåker |
Korsnäs IF OK |
57:23 |
|
7 |
Erica Håll |
HJS-Vansbro OK |
64:54 |
|
8 |
Anna-Karin Lövgren |
Avesta OK |
70:58 |
|
9 |
Maria Strömberg |
Avesta OK |
72:07 |
|
10 |
Carina Folkegård |
Sala OK |
75:44 |
|
|
Eva-Lotta Löfgren |
Stora Tuna OK |
|
Ej Start |
H45 |
H45: 7 anmälda, 7 startande, Banlängd= 0 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Ola Jernström |
Avesta OK |
54:01 |
|
2 |
Mattias Lindahl |
Sundsvalls OK |
57:53 |
|
3 |
Lars Öhgren |
Karlsbyhedens IK |
60:28 |
|
4 |
Thomas Höjsgaard |
Domnarvets GOIF |
60:38 |
|
5 |
Magnus Fredriksson |
Korsnäs IF OK |
60:51 |
|
6 |
Anders Eriksson |
OK Linné |
64:37 |
|
|
Tomas Jonsson |
Vandrarringen |
|
Felstämplat |
D50 |
D50: 9 anmälda, 8 startande, Banlängd= 0 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Ulrika Eriksson |
Stora Tuna OK |
38:13 |
|
2 |
Ingrid Svensson |
Stora Tuna OK |
44:10 |
|
3 |
Anna-Karin Öhgren |
Karlsbyhedens IK |
44:27 |
|
4 |
Anna-Lena Stenquist |
Gagnefs OK |
46:23 |
|
5 |
Sussie Björkman |
Dalaportens OL |
52:56 |
|
6 |
Anita Klaar |
Säterbygdens OK |
63:37 |
|
|
Annika Engström |
OK Kåre |
|
Ej Start |
|
Karin Profors |
Köping-Kolsva OK |
|
Felstämplat |
|
Åsa Pettersson |
Säterbygdens OK |
|
Felstämplat |
H50 |
H50: 17 anmälda, 16 startande, Banlängd= 0 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Lars Johansson |
Karlsbyhedens IK |
41:55 |
|
2 |
Christer Morell |
OK Kåre |
43:52 |
|
3 |
Ulf Magnusson |
Leksands OK |
45:55 |
|
4 |
Stefan Bjurstedt |
Surahammars SOK |
54:17 |
|
5 |
Åke Johansson |
HJS-Vansbro OK |
55:19 |
|
6 |
Jan Lindberg |
Korsnäs IF OK |
58:22 |
|
7 |
Mats Jönsson |
Korsnäs IF OK |
58:33 |
|
8 |
Thomas Arvidsson |
Säterbygdens OK |
64:41 |
|
9 |
Lars-Åke Dickfors |
Avesta OK |
67:10 |
|
10 |
Bo Börjesson |
Storviks IF |
67:35 |
|
11 |
Mikael Backlund |
Dalaportens OL |
71:47 |
|
12 |
Robert Östlund |
Säterbygdens OK |
73:45 |
|
13 |
Kjell Klaar |
Säterbygdens OK |
75:07 |
|
14 |
Henrik Hallor |
Lindebygdens OK |
78:35 |
|
15 |
Gunnar Jonsson |
Hallstahammars OK |
84:11 |
|
16 |
Anders S Nyberg |
Säterbygdens OK |
90:34 |
|
|
Niklas Löwegren |
Stora Tuna OK |
|
Ej Start |
D55 |
D55: 3 anmälda, 3 startande, Banlängd= 0 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Susanne Lüscher |
Stora Tuna OK |
44:29 |
|
2 |
Gudrun Persson |
Hallstahammars OK |
52:49 |
|
|
Gunilla Lärfars |
Leksands OK |
|
Felstämplat |
H55 |
H55: 9 anmälda, 8 startande, Banlängd= 0 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Roger Lind |
Leksands OK |
46:42 |
|
2 |
Lars Harkman |
Malungs OK Skogsmårdarna |
47:30 |
|
3 |
Tryggve Ottosson |
Västerbergslagens OL |
49:28 |
|
4 |
Mats Lundberg |
Dalaportens OL |
51:15 |
|
5 |
Jan-Olof Björklund |
Bjursås OK |
52:27 |
|
6 |
Torbjörn Ottosson |
Stora Tuna OK |
58:31 |
|
7 |
Svante Lindgren |
Korsnäs IF OK |
62:17 |
|
8 |
Leif Gustafsson |
Säterbygdens OK |
82:22 |
|
|
Carl-Erik Berglöw |
Fagersta OK |
|
Ej Start |
D60 |
D60: 5 anmälda, 5 startande, Banlängd= 0 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Lena Janson |
Arboga OK |
52:23 |
|
2 |
Elisabeth Jonsson |
Malungs OK Skogsmårdarna |
59:23 |
|
3 |
Inger Mattsson |
Västerbergslagens OL |
63:52 |
|
4 |
Lena Jakobsson |
Västerås SOK |
70:57 |
|
|
Annika Norström |
Hallstahammars OK |
|
Felstämplat |
H60 |
H60: 13 anmälda, 13 startande, Banlängd= 0 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Jan Lärfars |
Leksands OK |
45:48 |
|
2 |
Lars Jakobsson |
Västerås SOK |
50:40 |
|
3 |
Anders Malmberg |
Kvarnsvedens GOIF OK |
55:22 |
|
4 |
Lars Janlöv |
IF Åland |
55:34 |
|
5 |
Hans-Erik Skalberg |
Västerås SOK |
58:32 |
|
6 |
Lasse Kokkonen |
Långshyttans AIK OK |
61:27 |
|
7 |
Örjan Stahl |
Grycksbo IF OK |
66:07 |
|
8 |
Gunnar Munktelius |
Surahammars SOK |
69:18 |
|
9 |
Bernt Åström |
Västerås SOK |
70:42 |
|
10 |
Leif Åkerblom |
Stora Tuna OK |
76:43 |
|
11 |
Gunde Hjalmarsson |
Stora Tuna OK |
77:26 |
|
12 |
Bengt Hansson |
Säterbygdens OK |
83:11 |
|
|
Roland Berg |
Säterbygdens OK |
|
Felstämplat |
D65 |
D65: 7 anmälda, 7 startande, Banlängd= 0 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Britt Linnéa Eriksson |
Sala OK |
48:16 |
|
2 |
Lena Hedman |
Hallstahammars OK |
57:06 |
|
3 |
Siv Frodin |
Köping-Kolsva OK |
58:54 |
|
4 |
Eva Halvarson |
OK Kåre |
65:26 |
|
5 |
Kristin Pettersson |
Stora Tuna OK |
66:12 |
|
6 |
Margareta Löfqvist |
Västerås SOK |
77:19 |
|
7 |
Elisabeth Lindholm |
Domnarvets GOIF |
80:07 |
|
H65 |
H65: 13 anmälda, 13 startande, Banlängd= 0 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Alf Lindberg |
Köping-Kolsva OK |
45:56 |
|
2 |
Hans Käck |
Dalaportens OL |
49:29 |
|
3 |
Olle Granath |
Surahammars SOK |
53:05 |
|
4 |
Bertil Höök |
Västerbergslagens OL |
53:54 |
|
5 |
Benny Rendalen |
Korsnäs IF OK |
55:59 |
|
6 |
Johan Källman |
Norbergs OK |
58:32 |
|
7 |
Tommy Lundqvist |
Bjursås OK |
59:37 |
|
8 |
John Sivars |
Dalaportens OL |
62:03 |
|
9 |
Mats Mårtensson |
Stora Tuna OK |
64:28 |
|
10 |
Sven-Olof Asp |
Leksands OK |
65:04 |
|
11 |
Kjell Frodin |
Köping-Kolsva OK |
67:47 |
|
12 |
Sven-Erik Kempe |
Oslättforspojkarnas IK |
70:48 |
|
13 |
Henning Waltgård |
Domnarvets GOIF |
100:38 |
|
D70 |
D70: 9 anmälda, 9 startande, Banlängd= 0 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Lena Leandersson |
Älvdalens IF OK |
39:33 |
|
2 |
Ing-Marie Mozelius |
Stora Tuna OK |
50:07 |
|
3 |
Gunborg Westin |
Leksands OK |
52:51 |
|
4 |
Ingrid Jansson |
Säterbygdens OK |
56:44 |
|
5 |
Inger Olsson |
Sala OK |
58:28 |
|
6 |
Siv Stam |
Säterbygdens OK |
63:22 |
|
7 |
Rose-Marie Karlsson |
Köping-Kolsva OK |
72:08 |
|
|
Margareta Löfkvist |
Bjursås OK |
|
Felstämplat |
|
Ethel Nord |
Lindebygdens OK |
|
Felstämplat |
H70 |
H70: 29 anmälda, 27 startande, Banlängd= 0 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Olle Johansson |
IFK Hedemora OK |
43:39 |
|
2 |
Jan Johansson |
IFK Hedemora OK |
45:56 |
|
3 |
Karl Johansson |
IFK Hedemora OK |
47:15 |
|
4 |
Ragnar Eriksson |
OK Hedströmmen |
49:15 |
|
5 |
Jan Olof Dahlström |
Bjursås OK |
50:55 |
|
6 |
Folke Björkman |
Dalaportens OL |
52:03 |
|
7 |
Hans Grudd |
Stora Tuna OK |
52:27 |
|
8 |
Gunnar Löfkvist |
Bjursås OK |
53:39 |
|
9 |
Janne Jansson |
Malungs OK Skogsmårdarna |
54:33 |
|
10 |
Karl-Gustav Klemets |
Köping-Kolsva OK |
54:56 |
|
11 |
Per Sundberg |
Gävle OK |
54:57 |
|
12 |
Ingemar Jonsson |
Hallstahammars OK |
56:11 |
|
13 |
Sven Leandersson |
Älvdalens IF OK |
56:40 |
|
14 |
Hans Kruskopf |
Korsnäs IF OK |
57:51 |
|
15 |
Gunnar Tiselius |
OK Kåre |
58:46 |
|
16 |
Sven Nilsson |
Malungs OK Skogsmårdarna |
58:51 |
|
17 |
Ulf Svedestam |
Eskilstuna OL |
60:18 |
|
18 |
Hans L Andersson |
Västerbergslagens OL |
60:36 |
|
19 |
Sven-Erik Widin |
Domnarvets GOIF |
60:55 |
|
20 |
Tryggve Ottosson |
Korsnäs IF OK |
64:27 |
|
21 |
Östen Andersson |
Västerbergslagens OL |
65:09 |
|
22 |
Mats Andersson |
Stora Skedvi IK SOFF |
67:02 |
|
23 |
Roland Nord |
Lindebygdens OK |
70:05 |
|
24 |
Rolf Bjärud |
Västerbergslagens OL |
70:37 |
|
25 |
Rune Persson |
Malungs OK Skogsmårdarna |
75:43 |
|
26 |
Bo Danmo |
Domnarvets GOIF |
88:15 |
|
|
P-G Jansson |
Säterbygdens OK |
|
Ej Start |
|
Håkan Hallberg |
IFK Moras OK |
|
Ej Start |
|
Jan Olof Hedberg |
Gagnefs OK |
|
|
D75 |
D75: 3 anmälda, 3 startande, Banlängd= 0 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Asta Sjöberg |
Lindebygdens OK |
46:29 |
|
2 |
Siv Hasselgrund |
Bjursås OK |
59:35 |
|
|
Inger Daniels-Östh |
Korsnäs IF OK |
|
|
H75 |
H75: 12 anmälda, 12 startande, Banlängd= 0 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Ingemar Johansson |
IFK Hedemora OK |
47:40 |
|
2 |
Kjell Mjöberg |
Hallstahammars OK |
50:27 |
|
3 |
St John Vallin |
OK Hedströmmen |
52:31 |
|
4 |
Torsten Dalström |
Kvarnsvedens GOIF OK |
57:13 |
|
5 |
Folke Nyström |
Västerbergslagens OL |
58:35 |
|
6 |
Janne Månsson |
Leksands OK |
61:16 |
|
7 |
Svante Nyström |
Västerbergslagens OL |
64:28 |
|
8 |
Stig Östh |
Korsnäs IF OK |
64:48 |
|
9 |
Stig Jansson |
Domnarvets GOIF |
65:39 |
|
10 |
Erik Lindberg |
Karlsbyhedens IK |
76:31 |
|
11 |
Hjalmar Nordquist |
OK Järnbärarna |
78:18 |
|
|
Bo Karlsson |
Köping-Kolsva OK |
|
Felstämplat |
H80 |
H80: 5 anmälda, 4 startande, Banlängd= 0 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Signar Palm |
Hallstahammars OK |
54:32 |
|
2 |
Göran Ekebjär |
OK Kåre |
57:05 |
|
3 |
Bert Wikström |
IK Jarl Rättvik |
62:18 |
|
4 |
Bengt Swenson |
Säterbygdens OK |
66:51 |
|
|
Claes Sjöberg |
Lindebygdens OK |
|
Ej Start |
H85 |
H85: 3 anmälda, 3 startande, Banlängd= 0 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Hans Eric Robertsson |
OK Kåre |
53:59 |
|
2 |
Bertil Norman |
IFK Hedemora OK |
73:06 |
|
3 |
Thorwald Jansson |
Västerbergslagens OL |
93:54 |
|
Insk |
Insk: 17 anmälda, 17 startande, Banlängd= 0 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Olle Wallman |
Västerbergslagens OL |
13:04 |
|
2 |
Hugo Claesson |
Stora Tuna OK |
17:52 |
|
3 |
Erik Höjsgaard |
Domnarvets GOIF |
22:22 |
|
4 |
Jesper Ivarsson |
Västerbergslagens OL |
22:35 |
|
5 |
Elsa Ivarsson |
Västerbergslagens OL |
23:58 |
|
6 |
Gustav Norberg |
Västerås SOK |
24:31 |
|
7 |
Agnes Gustafsson |
Västerbergslagens OL |
25:06 |
|
8 |
Ida Ehrin |
IFK Hedemora OK |
25:54 |
|
9 |
Walter Oksvold |
OK Kåre |
26:14 |
|
10 |
Viggo Lindgren |
OK Kåre |
27:40 |
|
11 |
Felicia Björkman |
Domnarvets GOIF |
28:23 |
|
12 |
Ella Sand |
Västerbergslagens OL |
28:36 |
|
13 |
Nora Aldin |
Stora Tuna OK |
28:39 |
|
14 |
Hilda Sand |
Västerbergslagens OL |
29:47 |
|
15 |
Per Gustav Wedman |
Västerbergslagens OL |
33:30 |
|
16 |
Ellen Forsgren |
Västerbergslagens OL |
46:31 |
|
17 |
Nils Forsgren |
Västerbergslagens OL |
48:07 |
|
U1 |
U1: 10 anmälda, 10 startande, Banlängd= 0 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
William Oksvold |
OK Kåre |
11:47 |
|
2 |
Walter Söderqvist |
OK Kåre |
13:12 |
|
3 |
Malin Håll |
HJS-Vansbro OK |
13:44 |
|
4 |
Nora Nordlund |
OK Kåre |
14:24 |
|
5 |
Petter Granath |
Svärdsjö Skid och Orienterings |
15:07 |
|
6 |
Viktor Östberg |
Stora Tuna OK |
16:14 |
|
7 |
Malte Söderlund |
Karlsbyhedens IK |
16:54 |
|
8 |
Hilma Dalin |
OK Kåre |
17:16 |
|
9 |
Oskar Kaipe |
OK Kåre |
18:43 |
|
10 |
Ia Branth |
Stora Tuna OK |
26:37 |
|
U2 |
U2: 8 anmälda, 8 startande, Banlängd= 0 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Viktor Norberg |
Stora Tuna OK |
22:33 |
|
2 |
Viktor Graas |
Domnarvets GOIF |
33:36 |
|
3 |
Karin Nyman |
Västerbergslagens OL |
35:19 |
|
4 |
Dennis Bjurstedt |
Surahammars SOK |
36:26 |
|
5 |
August Göras |
Leksands OK |
38:33 |
|
6 |
Hanna Östberg |
Stora Tuna OK |
41:21 |
|
7 |
Linnea Junevik |
Leksands OK |
42:58 |
|
8 |
Maja Eliasson |
Domnarvets GOIF |
45:27 |
|
ÖM1 |
ÖM1: 6 anmälda, 6 startande, Banlängd= 0 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Gudrun Dalström |
Kvarnsvedens GOIF OK |
36:52 |
|
2 |
Jacob Magnusson |
Stora Tuna OK |
37:17 |
|
3 |
Karin Robertsson |
OK Kåre |
42:30 |
|
4 |
Barbro Lovang |
Västerbergslagens OL |
46:41 |
|
5 |
Per Åke Persson |
Västerbergslagens OL |
55:43 |
|
6 |
Margareta Nybelius |
Korsnäs IF OK |
161:23 |
|
ÖM3 |
ÖM3: 15 anmälda, 15 startande, Banlängd= 0 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Mats Wallman |
Västerbergslagens OL |
26:29 |
|
2 |
Karl Fredriksson |
Korsnäs IF OK |
30:14 |
|
3 |
Monika Nordlund |
OK Kåre |
32:26 |
|
4 |
Eva Fredriksson |
Korsnäs IF OK |
34:47 |
|
5 |
Lennart Tägtström |
Domnarvets GOIF |
35:29 |
|
6 |
Carl Åke Fredriksson |
Korsnäs IF OK |
36:21 |
|
7 |
Malin Fridell |
Smedjebackens OK |
39:54 |
|
8 |
Edla Fornander |
Västerbergslagens OL |
42:06 |
|
9 |
Lillvor Nordström |
OK Kåre |
45:20 |
|
10 |
Emma Yvell |
Kvarnsvedens GOIF OK |
46:02 |
|
11 |
Irma Fredriksson |
Korsnäs IF OK |
52:13 |
|
12 |
Jan-Erik Kraft |
Hallstahammars OK |
53:46 |
|
13 |
Görel Svedestam |
Eskilstuna OL |
54:54 |
|
14 |
Linnea Nyberg |
Säterbygdens OK |
56:22 |
|
15 |
Ulla Lansner |
Smedjebackens OK |
61:05 |
|
ÖM5 |
ÖM5: 24 anmälda, 24 startande, Banlängd= 0 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Johan Hjort |
Säterbygdens OK |
44:21 |
|
2 |
Ola Andersson |
Domnarvets GOIF |
48:31 |
|
3 |
Tobias Lindgren |
OK Kåre |
49:52 |
|
4 |
Helena Kruskopf |
Korsnäs IF OK |
50:57 |
|
5 |
Johan Wanner |
Avesta OK |
54:59 |
|
6 |
Stina Häggbrink |
Berga SOK |
55:08 |
|
7 |
Astrid Norgren |
Stora Tuna OK |
56:19 |
|
8 |
Thomas Norgren |
Stora Tuna OK |
56:37 |
|
9 |
Göran Juhlin |
Gagnefs OK |
58:43 |
|
10 |
Niklas Hedlund |
Gagnefs OK |
63:02 |
|
11 |
Anders Hedlund |
Gagnefs OK |
63:18 |
|
12 |
Charlotta Wallin |
Korsnäs IF OK |
64:20 |
|
13 |
Anna Funke |
Leksands OK |
65:16 |
|
14 |
Ida Stödeman |
Surahammars SOK |
66:23 |
|
15 |
Gustav Graas |
Domnarvets GOIF |
68:35 |
|
16 |
Emil Byberg |
Kvarnsvedens GOIF OK |
68:42 |
|
17 |
Jacob Hedlund |
Gagnefs OK |
70:27 |
|
18 |
Yvonne Karlsson |
Stora Tuna OK |
72:46 |
|
19 |
Sussie Björklund |
Kvarnsvedens GOIF OK |
76:20 |
|
20 |
Torbjörn Håll |
HJS-Vansbro OK |
87:52 |
|
21 |
Elisabeth Stödeman |
Surahammars SOK |
94:21 |
|
22 |
Bernt Forsgren |
Västerbergslagens OL |
105:41 |
|
23 |
Anna-Karin Rytther |
Västerbergslagens OL |
155:09 |
|
|
Johan Kruskopf |
Korsnäs IF OK |
|
Felstämplat |
ÖM6 |
ÖM6: 5 anmälda, 5 startande, Banlängd= 0 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Mikael Söderlund |
Karlsbyhedens IK |
65:29 |
|
2 |
Peter Bergkvist |
Västerbergslagens OL |
78:00 |
|
3 |
Kjell Bergqvist |
Smedjebackens OK |
100:20 |
|
4 |
Tomas Yvell |
Kvarnsvedens GOIF OK |
102:44 |
|
|
Ylva Lorentzon |
OK Kåre |
|
|
ÖM7 |
ÖM7: 21 anmälda, 21 startande, Banlängd= 0 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Marie-Louise Kaipe |
Leksands OK |
40:04 |
|
2 |
Pia Birkebæk |
Stora Tuna OK |
40:09 |
|
3 |
Mikko Rekilä |
OK Malmia |
53:37 |
|
4 |
Ya Granath |
Surahammars SOK |
57:16 |
|
5 |
Susanne Jakobsson |
Västerbergslagens OL |
57:53 |
|
6 |
Sven-Arne Fransson |
Avesta OK |
58:36 |
|
7 |
Anki Gustafsson |
Säterbygdens OK |
59:51 |
|
8 |
Elisabet Halvarsson |
KFUM Örebro OK |
60:54 |
|
9 |
Ingrid Munktelius Öhlén |
Surahammars SOK |
61:00 |
|
10 |
Christer Rognell |
Vallentuna-Össeby OL |
61:01 |
|
11 |
Anna-Lena Lundell |
Gävle OK |
62:58 |
|
12 |
Leif Björkman |
Dalaportens OL |
63:07 |
|
13 |
Maria Liss |
Gagnefs OK |
63:48 |
|
14 |
Ritva Kärkkäinen |
Avesta OK |
65:11 |
|
15 |
Ylva Andersson |
Domnarvets GOIF |
68:32 |
|
16 |
Elof Back |
Fagersta OK |
73:30 |
|
17 |
Filip Magnusson |
Stora Tuna OK |
74:09 |
|
18 |
Östen Eriksson |
Avesta OK |
77:19 |
|
19 |
Marie Malmberg |
Kvarnsvedens GOIF OK |
79:02 |
|
20 |
Gunilla Maria Brus |
Västerbergslagens OL |
82:04 |
|
21 |
Marita Stadig |
SK Trim/Virsbo |
92:59 |
|
ÖM8 |
ÖM8: 18 anmälda, 18 startande, Banlängd= 0 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Håkan Eriksson |
Malungs OK Skogsmårdarna |
32:45 |
|
2 |
Johan Östberg |
Stora Tuna OK |
37:07 |
|
3 |
Patrik Söderqvist |
OK Kåre |
37:19 |
|
4 |
Petra Baljeu |
Leksands OK |
37:25 |
|
5 |
Mikael Utter |
Västerås SOK |
39:53 |
|
6 |
Helena Norberg |
Stora Tuna OK |
41:34 |
|
7 |
Roger Åsberg |
OK Hedströmmen |
47:23 |
|
8 |
Lars Hedström |
Smedjebackens OK |
48:59 |
|
9 |
Mikael Ringi |
OK Kåre |
53:33 |
|
10 |
Esko Stadig |
SK Trim/Virsbo |
54:47 |
|
11 |
Magnus Berger |
Domnarvets GOIF |
55:23 |
|
12 |
Johanna Nordström |
OK Kåre |
60:38 |
|
13 |
Anna-Karin Nilsson |
Malungs OK Skogsmårdarna |
65:07 |
|
14 |
Sofie Nylander |
OK Kåre |
67:39 |
|
15 |
Anne Bader |
OK Kåre |
74:50 |
|
16 |
Håkan Duhlbo |
IFK Moras OK |
77:43 |
|
17 |
Magnus Lindberg |
Vandrarringen |
80:41 |
|
|
Jörgen Skoog |
Västerbergslagens OL |
|
Felstämplat |
ÖM9 |
ÖM9: 10 anmälda, 10 startande, Banlängd= 0 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Linnea Gustafsson |
OK Hällen |
56:40 |
|
2 |
Håkan Andersson |
Västerås SOK |
68:57 |
|
3 |
Niklas Aldin |
Stora Tuna OK |
70:27 |
|
4 |
Kristoffer Tåqvist |
Västerås SOK |
71:06 |
|
5 |
Hampus Westman |
Västerås SOK |
71:20 |
|
6 |
Henrik Törnqvist |
Arboga OK |
72:06 |
|
7 |
Annichen Kringsta |
OK Kåre |
75:59 |
|
8 |
Sara Viker |
OK Kåre |
76:03 |
|
9 |
Hans Westman |
Västerås SOK |
91:50 |
|
|
Elisabeth Westman |
Västerås SOK |
|
Felstämplat |