D21 |
D21: 15 anmälda, 14 startande, Banlängd= 7030 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Elin Hemmyr Skantze |
Järla Orientering |
53:14 |
|
2 |
Elsa Jansson |
Järla Orientering |
57:15 |
|
3 |
Karin Skogholm |
Tumba-Mälarhöjden OK |
62:26 |
|
4 |
Johanna Lönnkvist |
Tullinge SK |
63:10 |
|
5 |
Lenka Zatloukalova |
Tullinge SK |
66:20 |
|
6 |
Stina Jansson |
Järla Orientering |
66:39 |
|
7 |
Magdalena Carlstein |
IFK Lidingö SOK |
68:45 |
|
8 |
Martina Craig |
OK Ravinen |
70:18 |
|
9 |
Elin Carlsson |
IFK Lidingö SOK |
71:46 |
|
10 |
Linnea Börjars |
Kils OK |
74:25 |
|
11 |
Malin Annegård |
Centrum OK |
74:52 |
|
12 |
Karin Fägerlind |
Centrum OK |
77:40 |
|
13 |
Sara Grenmark |
Tullinge SK |
81:31 |
|
14 |
Therese Persson |
Snättringe SK |
107:03 |
|
|
Ida Kallur |
OK Ravinen |
|
Ej Start |
H21 |
H21: 22 anmälda, 17 startande, Banlängd= 9300 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Jakob Jansson |
Järla Orientering |
63:22 |
|
2 |
Göran Thimberg |
Söders-Tyresö |
65:46 |
|
3 |
Marcus Berggren |
Nyköpings OK |
66:30 |
|
4 |
Stephen Craig |
OK Ravinen |
68:29 |
|
5 |
Per-Åke Olsson |
OK Ravinen |
68:57 |
|
6 |
Henrik Eriksson |
Centrum OK |
71:47 |
|
7 |
Christian Rotviker |
Centrum OK |
72:20 |
|
8 |
Anders Boström |
Järfälla OK |
75:39 |
|
9 |
Oskar Gustafsson |
Centrum OK |
77:17 |
|
10 |
Andrew Quin |
IFK Lidingö SOK |
77:45 |
|
11 |
Niklas Westblad |
OK Ravinen |
78:08 |
|
12 |
Joar Svartholm |
Bergnäsets AIK |
80:16 |
|
13 |
Patrik Nilsson |
Snättringe SK |
83:47 |
|
14 |
Oskar Backlund |
Ärla IF |
86:26 |
|
15 |
Jens Wicksén |
Centrum OK |
94:06 |
|
16 |
Harald Henriksson |
Järla Orientering |
99:09 |
|
|
Mattias Ågren |
Centrum OK |
|
Felstämplat |
|
Adam Larsson |
OK Roxen |
|
Ej Start |
|
David Healy |
Järla Orientering |
|
Ej Start |
|
Anders Bögevig |
OK Ravinen |
|
Ej Start |
|
Adam Nyman |
Kristinehamns OK |
|
Ej Start |
|
Aleksandr Manoilov |
Järfälla OK |
|
Ej Start |
D20 |
D20: 1 anmälda, 1 startande, Banlängd= 5330 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Victoria Eriksson |
Piteå IF |
61:57 |
|
H20 |
H20: 8 anmälda, 6 startande, Banlängd= 7660 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
David Hector |
Snättringe SK |
56:45 |
|
2 |
Petter Johansson |
Linköpings OK |
61:38 |
|
3 |
Jakob Ivarsson |
Haninge SOK |
62:24 |
|
4 |
Simon Kappel |
OK Södertörn |
70:15 |
|
5 |
Martin Dahlgren Rosen |
Järla Orientering |
78:07 |
|
|
Andreas Winander-Schönning |
Järfälla OK |
|
Ej Start |
|
Arvid Henriksson |
Järla Orientering |
|
Ej Start |
|
Joakim Byström |
Järfälla OK |
|
Felstämplat |
D18 |
D18: 5 anmälda, 5 startande, Banlängd= 5160 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Hanna Korhonen |
Haninge SOK |
46:07 |
|
2 |
Caroline Längheim |
Tullinge SK |
71:05 |
|
|
Märta Berggren |
OK Kolmården |
|
Felstämplat |
|
Anna Dahlgren-Rosén |
Järla Orientering |
|
Felstämplat |
|
Ebba Pegestam |
OK Ravinen |
|
Felstämplat |
H18 |
H18: 5 anmälda, 4 startande, Banlängd= 6410 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Mathias Myrefelt Norlinger |
Skarpnäcks OL |
49:16 |
|
2 |
Hugo Dahlberg |
Haninge SOK |
53:18 |
|
3 |
Joakim Skärlén |
Haninge SOK |
55:41 |
|
4 |
Sixten Hillerhag |
IFK Lidingö SOK |
71:15 |
|
|
Oscar Wiberg |
Järla Orientering |
|
Ej Start |
D16 |
D16: 10 anmälda, 10 startande, Banlängd= 4400 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Vilma Karlsson |
Snättringe SK |
38:03 |
|
2 |
Rebecca Waldenfjord |
Järfälla OK |
38:13 |
|
3 |
Tone Albrektsson |
OK Ravinen |
39:17 |
|
4 |
Moa Westblad |
OK Ravinen |
43:22 |
|
5 |
Ebba Ganslandt |
IFK Lidingö SOK |
44:08 |
|
6 |
Ebba Leickt |
Tullinge SK |
56:06 |
|
7 |
Ellinor Östervall |
Tumba-Mälarhöjden OK |
56:25 |
|
|
Amanda Karlsson |
OK Ravinen |
|
Felstämplat |
|
Nora Hall |
Järla Orientering |
|
Felstämplat |
|
Tilda Andersson |
OK Ravinen |
|
Felstämplat |
H16 |
H16: 23 anmälda, 21 startande, Banlängd= 5300 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Erik Herne |
OK Ravinen |
39:30 |
|
2 |
Axel Granqvist |
OK Ravinen |
40:07 |
|
3 |
Egil Morast |
Haninge SOK |
40:57 |
|
4 |
Jason Bransome |
Skogsluffarnas OK |
42:23 |
|
5 |
Johan Giberg |
Tumba-Mälarhöjden OK |
43:19 |
|
6 |
Oskar Edvardsson |
Järfälla OK |
43:51 |
|
7 |
Albin Andersson |
OK Ravinen |
44:17 |
|
8 |
Lukas Hellgren |
OK Ravinen |
45:42 |
|
9 |
Georg Eklöw |
OK Södertörn |
47:11 |
|
10 |
Max Klasson |
OK Ravinen |
48:20 |
|
11 |
Viktor Wohlgemuth |
OK Ravinen |
48:29 |
|
12 |
Petter Boding |
IFK Lidingö SOK |
49:27 |
|
13 |
Axel Kudinoff |
OK Södertörn |
49:53 |
|
14 |
Hannes Svahn |
OK Ravinen |
50:16 |
|
15 |
Tobias Karlsson |
Snättringe SK |
52:32 |
|
16 |
Viking Freij |
Snättringe SK |
53:26 |
|
17 |
Hugo Lindbärg |
OK Södertörn |
57:26 |
|
18 |
Niclas Limnefelt |
IFK Lidingö SOK |
67:58 |
|
19 |
Lukas Arkäng |
Tullinge SK |
73:07 |
|
20 |
Johan Bengtsson |
Skarpnäcks OL |
93:27 |
|
|
Adam Hedberg |
OK Södertörn |
|
Felstämplat |
|
Hugo Thorell |
OK Ravinen |
|
Ej Start |
|
André Lindgren |
OK Ravinen |
|
Ej Start |
D14 |
D14: 20 anmälda, 19 startande, Banlängd= 3680 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Trine Karlberg |
Tullinge SK |
35:14 |
|
2 |
Linda Renner |
OK Södertörn |
35:54 |
|
3 |
Emilia Engel |
OK Ravinen |
38:26 |
|
4 |
Karin Modin |
Bromma-Vällingby SOK |
38:51 |
|
5 |
Elin Berg |
OK Ravinen |
40:29 |
|
6 |
Lovisa Längheim |
Tullinge SK |
41:45 |
|
7 |
Lovisa Larsson |
Tullinge SK |
45:13 |
|
8 |
Frida Hector |
Snättringe SK |
45:52 |
|
9 |
Lotten Sandén |
OK Södertörn |
50:05 |
|
10 |
Vilma Gothe |
OK Ravinen |
52:50 |
|
11 |
Ebba Adebrant |
Tumba-Mälarhöjden OK |
53:15 |
|
12 |
Petrina Costermans |
Järla Orientering |
60:15 |
|
13 |
Lova Aggefors |
OK Ravinen |
60:32 |
|
14 |
Ylva Sandén |
OK Södertörn |
64:23 |
|
15 |
Tyra Alm |
Järla Orientering |
66:55 |
|
16 |
Sofia Zilling |
OK Södertörn |
74:08 |
|
17 |
Katarina Norrby |
OK Södertörn |
74:50 |
|
18 |
Minette Sjögren |
Bromma-Vällingby SOK |
75:23 |
|
|
Lotta Duhs |
IFK Lidingö SOK |
|
Ej Start |
|
Klara Bolin |
Tullinge SK |
|
Felstämplat |
H14 |
H14: 28 anmälda, 25 startande, Banlängd= 3680 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Johan Langerak |
Järfälla OK |
30:07 |
|
2 |
Alexander Käll |
Tumba-Mälarhöjden OK |
31:28 |
|
3 |
Noel Waldenfjord |
Järfälla OK |
32:19 |
|
4 |
Simon Frisk |
Gustavsbergs OK |
32:54 |
|
5 |
Ivar Lidström Lauri |
Snättringe SK |
33:00 |
|
6 |
Felix Persson |
Haninge SOK |
34:45 |
|
7 |
Trevor Bransome |
Skogsluffarnas OK |
36:47 |
|
8 |
Melvin Jakobsson |
OK Södertörn |
37:03 |
|
9 |
Mattias Kallhauge |
Snättringe SK |
37:11 |
|
10 |
Viggo Klasson |
OK Ravinen |
37:38 |
|
11 |
Emil Gustafsson |
Järfälla OK |
40:47 |
|
12 |
Jonatan Graversen |
IFK Lidingö SOK |
41:03 |
|
13 |
Albin Norén |
Piteå IF |
41:48 |
|
14 |
Mattias Ivarez |
OK Södertörn |
43:59 |
|
15 |
Andreas Skeppling |
OK Södertörn |
44:06 |
|
16 |
Melker Hörnfeldt |
OK Ravinen |
44:54 |
|
17 |
Anton Borg |
OK Ravinen |
46:20 |
|
18 |
Hugo Nilsson |
OK Älvsjö-Örby |
49:38 |
|
19 |
Rasmus Klingberg |
Snättringe SK |
55:49 |
|
20 |
Martin Skärlén |
Haninge SOK |
56:12 |
|
21 |
Johan Karlsson |
OK Älvsjö-Örby |
56:52 |
|
22 |
Adam Bratt |
Tullinge SK |
63:27 |
|
23 |
Petter Myrenberg |
OK Älvsjö-Örby |
68:08 |
|
24 |
Johannes Bladh |
Tullinge SK |
79:51 |
|
25 |
Erik Åberg |
Tumba-Mälarhöjden OK |
83:43 |
|
|
Elias Tidevall |
Skogsluffarnas OK |
|
Ej Start |
|
Marcus Salomon-Sörensen |
Attunda OK |
|
Ej Start |
|
Ruben Bryngelsson |
Tullinge SK |
|
Ej Start |
D12 |
D12: 17 anmälda, 16 startande, Banlängd= 2950 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Tilda Mårtensson |
OK Ravinen |
34:44 |
|
2 |
Nina Persson |
Haninge SOK |
35:40 |
|
3 |
Amanda Granqvist |
OK Ravinen |
38:13 |
|
4 |
Sara Möller |
OK Södertörn |
38:31 |
|
5 |
Ella Karlsson |
Snättringe SK |
39:21 |
|
6 |
Maja Sandvik |
Attunda OK |
40:20 |
|
7 |
Matilda Frisk |
Gustavsbergs OK |
42:23 |
|
8 |
Cecilia Hector |
Snättringe SK |
42:49 |
|
9 |
Sanna Hedberg |
OK Södertörn |
43:45 |
|
10 |
Alva Bladh |
Tullinge SK |
46:19 |
|
11 |
Signe Hillerhag |
IFK Lidingö SOK |
47:49 |
|
12 |
Tove Sjöberg |
Tullinge SK |
55:43 |
|
13 |
Katja Leickt |
Tullinge SK |
59:07 |
|
14 |
Tilde Carlinger |
Skogsluffarnas OK |
59:32 |
|
|
Åsa Sundström |
Järla Orientering |
|
Ej Start |
|
Ella Forsberg |
Haninge SOK |
|
Felstämplat |
|
Karolina Bergh Papasikas |
Skarpnäcks OL |
|
Felstämplat |
H12 |
H12: 28 anmälda, 26 startande, Banlängd= 2950 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Erik Lidström Lauri |
Snättringe SK |
25:22 |
|
2 |
Alfred Längheim |
Tullinge SK |
26:17 |
|
3 |
Lukas Werner |
IFK Lidingö SOK |
27:16 |
|
4 |
Martin Rinnbäck |
OK Ravinen |
28:26 |
|
5 |
Albin Hainke |
Snättringe SK |
29:05 |
|
6 |
Oscar Wångberg-Aneland |
OK Ravinen |
31:34 |
|
7 |
Albin Lindskog |
OK Ravinen |
32:18 |
|
8 |
Ludvig Sigrand |
OK Södertörn |
34:17 |
|
9 |
Filip Storell |
Haninge SOK |
34:21 |
|
10 |
Elias Adebrant |
Tumba-Mälarhöjden OK |
34:41 |
|
11 |
Simon Lilja |
IFK Lidingö SOK |
35:36 |
|
12 |
Laban Bryngelsson |
Tullinge SK |
35:56 |
|
13 |
Elon Albrektsson |
OK Ravinen |
36:12 |
|
14 |
Måns Abrahamsson |
OK Södertörn |
36:33 |
|
15 |
Erik Bovallius |
Järfälla OK |
40:12 |
|
16 |
Linus Halvorsen |
Skarpnäcks OL |
43:20 |
|
17 |
Mattis Sandén |
OK Södertörn |
45:19 |
|
18 |
Lukas Gustafsson |
Järfälla OK |
49:58 |
|
19 |
Ludwig Berglind |
OK Södertörn |
50:23 |
|
20 |
Danni De Vylder |
Skarpnäcks OL |
50:28 |
|
21 |
Oliver Sjögren |
Bromma-Vällingby SOK |
53:08 |
|
22 |
Leon Ekselius Lagercrantz |
Skarpnäcks OL |
56:29 |
|
23 |
Gustav Björklund |
OK Ravinen |
60:40 |
|
24 |
John Wolgast |
Snättringe SK |
114:24 |
|
|
Ingemar Sandén |
OK Södertörn |
|
Felstämplat |
|
Isak Gelius |
Snättringe SK |
|
Ej Start |
|
Olle Kallur |
OK Ravinen |
|
Felstämplat |
|
Ludvig Jarlemark |
IFK Lidingö SOK |
|
Ej Start |
D10 |
D10: 10 anmälda, 10 startande, Banlängd= 2100 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Märta Sandvik |
Attunda OK |
17:49 |
|
2 |
Liv Herne |
OK Ravinen |
18:52 |
|
3 |
Elsa Käll |
Tumba-Mälarhöjden OK |
19:37 |
|
4 |
Miia Roller |
Järfälla OK |
19:53 |
|
5 |
Sanna Rinnbäck |
OK Ravinen |
20:11 |
|
6 |
Katja Gustafsson |
Trosabygdens OK |
21:37 |
|
7 |
Tilde Mansén |
Skarpnäcks OL |
23:31 |
|
8 |
Tindra Jonsson |
Skarpnäcks OL |
25:41 |
|
9 |
Alva Lidström Lauri |
Snättringe SK |
38:26 |
|
|
Estelle Sjögren |
Bromma-Vällingby SOK |
|
Felstämplat |
H10 |
H10: 18 anmälda, 18 startande, Banlängd= 2100 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Alvin Craig |
OK Ravinen |
13:17 |
|
2 |
Eskil Costermans |
Järla Orientering |
14:52 |
|
3 |
Björn Renner |
OK Södertörn |
15:34 |
|
4 |
Viktor Söderberg |
Järla Orientering |
16:43 |
|
5 |
Max Österling |
OK Södertörn |
17:22 |
|
6 |
Hugo Lindskog |
OK Ravinen |
17:37 |
|
7 |
Åke Falkenström |
Skogsluffarnas OK |
18:14 |
|
8 |
Carl-Johan Krook |
Söders-Tyresö |
18:23 |
|
9 |
Theodor Holmström |
Skogsluffarnas OK |
18:33 |
|
10 |
Melker Carlinger |
Skogsluffarnas OK |
18:54 |
|
11 |
Ludvig Ferdman |
Tullinge SK |
19:52 |
|
12 |
Erik Hellgren |
OK Ravinen |
19:56 |
|
13 |
Albert Nord |
Snättringe SK |
21:01 |
|
14 |
Viktor Zilling |
OK Södertörn |
21:47 |
|
15 |
Andreas Andersson |
Skogsluffarnas OK |
24:02 |
|
16 |
Martin Eriksson |
Väsby OK |
38:43 |
|
17 |
Olle Synnermark |
Skogsluffarnas OK |
41:59 |
|
|
Olle Thimberg |
Söders-Tyresö |
|
Felstämplat |
D35 |
D35: 4 anmälda, 4 startande, Banlängd= 5330 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Nina Thörnqvist |
Söders-Tyresö |
49:15 |
|
2 |
Malin Lindskog |
OK Ravinen |
53:17 |
|
3 |
Daniela Renner |
OK Södertörn |
55:39 |
|
4 |
Lina Matthews |
Tullinge SK |
56:20 |
|
D40 |
D40: 13 anmälda, 12 startande, Banlängd= 5160 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Maria Von Schmalensée |
Attunda OK |
43:35 |
|
1 |
Jessica Sjöberg |
Tullinge SK |
43:35 |
|
3 |
Anna Maja Svensson |
Söders-Tyresö |
46:29 |
|
4 |
Jenny Berg |
OK Ravinen |
46:30 |
|
5 |
Theres Ericsson |
OK Ravinen |
47:05 |
|
6 |
Camilla Engel |
OK Ravinen |
48:18 |
|
7 |
Ewa Albrektsson |
OK Ravinen |
50:39 |
|
8 |
Maria Lybert |
OK Ravinen |
52:36 |
|
9 |
Ann Roller |
Järfälla OK |
61:17 |
|
10 |
Charlotta Östervall |
Tumba-Mälarhöjden OK |
63:13 |
|
11 |
Lisa Leickt |
Tullinge SK |
74:33 |
|
12 |
Gabriella Frisk |
Gustavsbergs OK |
96:47 |
|
|
Anke Xylander |
Söders-Tyresö |
|
Ej Start |
H40 |
H40: 26 anmälda, 24 startande, Banlängd= 7920 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Mårten Waldenfjord |
Järfälla OK |
53:03 |
|
2 |
Ali Kuosku |
Skogsluffarnas OK |
55:59 |
|
3 |
Calle Bohman |
Hellas Orientering |
58:49 |
|
4 |
Gunnar Elveljung |
IFK Göteborg |
60:07 |
|
5 |
Nils Edvardsson |
Järfälla OK |
61:21 |
|
6 |
Stefan Svensson Gelius |
Snättringe SK |
62:07 |
|
7 |
Mattias Carlstein |
IFK Lidingö SOK |
62:09 |
|
8 |
Pär Lilja |
IFK Lidingö SOK |
65:42 |
|
9 |
Martin Sigrand |
OK Södertörn |
66:45 |
|
10 |
Mats Sandin |
IK Vikings OK |
67:40 |
|
11 |
Henrik Sjögren |
Haninge SOK |
69:21 |
|
12 |
Mattias Ganslandt |
IFK Lidingö SOK |
72:27 |
|
13 |
Joakim Persson |
Haninge SOK |
73:53 |
|
14 |
Robert Lidström |
Tullinge SK |
74:01 |
|
15 |
Joel Ahlqvist |
Skarpnäcks OL |
76:48 |
|
16 |
Fredrik Morast |
Haninge SOK |
78:05 |
|
17 |
Henrik Morast |
Haninge SOK |
78:23 |
|
18 |
Ulf Andersson |
Haninge SOK |
84:49 |
|
19 |
Magnus Lennartsson |
Järfälla OK |
85:48 |
|
20 |
Patrik Frisk |
Gustavsbergs OK |
87:29 |
|
21 |
Johan Hörnfeldt |
OK Ravinen |
96:48 |
|
22 |
Per Westerlund |
Skogsluffarnas OK |
167:04 |
|
|
Anders Wisén |
Snättringe SK |
|
Ej Start |
|
Lars Segerman |
Skarpnäcks OL |
|
Ej Start |
|
Björn Lovang |
IFK Lidingö SOK |
|
Felstämplat |
|
Johan Sällfors |
IFK Lidingö SOK |
|
Felstämplat |
D45 |
D45: 12 anmälda, 12 startande, Banlängd= 4480 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Charlotta Thureson Giberg |
Hellas Orientering |
43:40 |
|
2 |
Annica Jansson |
IFK Lidingö SOK |
45:53 |
|
3 |
Anna-Lena Längheim |
Tullinge SK |
49:01 |
|
4 |
Susanne Curman |
IFK Lidingö SOK |
49:39 |
|
5 |
Teija Leppinen |
IFK Lidingö SOK |
49:56 |
|
6 |
Mia Lilja |
IFK Lidingö SOK |
50:45 |
|
7 |
Gunilla Kallhauge |
Snättringe SK |
51:11 |
|
8 |
Ann Franzén |
OK Södertörn |
52:42 |
|
9 |
Ann Granqvist |
OK Ravinen |
56:07 |
|
10 |
Mari-helen Lidström |
Snättringe SK |
73:36 |
|
11 |
Karin Tidevall |
Skogsluffarnas OK |
75:47 |
|
12 |
Erika Carlinger |
Skogsluffarnas OK |
91:44 |
|
H45 |
H45: 27 anmälda, 23 startande, Banlängd= 6410 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Ingemar Stenbeck |
IFK Lidingö SOK |
47:22 |
|
2 |
Per Mårtensson |
OK Ravinen |
47:38 |
|
3 |
håkan jansson |
Nynäshamns OK |
49:13 |
|
4 |
Göran Längheim |
Tullinge SK |
50:10 |
|
5 |
Anders Brinkman |
Vandrarringen |
53:58 |
|
6 |
Urban Freij |
Snättringe SK |
54:50 |
|
7 |
Magnus Rajan |
IFK Lidingö SOK |
55:07 |
|
8 |
Anders Karlsson |
Snättringe SK |
59:23 |
|
9 |
Bo Söderquist |
IK Hakarpspojkarna |
62:45 |
|
10 |
Ola Bovallius |
Järfälla OK |
62:52 |
|
11 |
Mattias Skeppling |
OK Södertörn |
62:56 |
|
12 |
Lars Klasson |
OK Ravinen |
63:57 |
|
13 |
Johan Lidmar |
Snättringe SK |
66:08 |
|
14 |
Eric Huijsers |
Hammarby IF OF |
68:37 |
|
15 |
Oskar Nederheim |
Haninge SOK |
72:08 |
|
16 |
Magnus Hellgren |
OK Ravinen |
76:42 |
|
17 |
Olle Sandén |
OK Södertörn |
77:40 |
|
18 |
Nils Eriksson |
Väsby OK |
78:01 |
|
19 |
Tom Svensson |
Hammarby IF OF |
78:23 |
|
20 |
Ove Gustafsson |
Järfälla OK |
79:19 |
|
21 |
Robert Haglund |
Haninge SOK |
100:10 |
|
22 |
Peo Ekström |
OK Ravinen |
112:13 |
|
|
Nils Eklöw |
OK Södertörn |
|
Ej Start |
|
Eric Roller |
Järfälla OK |
|
Ej Start |
|
Anders Hedberg |
OK Södertörn |
|
Ej Start |
|
Patrik Leickt |
Tullinge SK |
|
Felstämplat |
|
Peter Salomon-Sörensen |
Attunda OK |
|
Ej Start |
D50 |
D50: 11 anmälda, 9 startande, Banlängd= 4070 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Marita Axelsson |
OK Ravinen |
38:04 |
|
2 |
Johanna Sundström |
Järla Orientering |
44:25 |
|
3 |
Mari Heijkenskjöld |
Tullinge SK |
48:09 |
|
4 |
Maria Bratt |
Tullinge SK |
49:16 |
|
5 |
Monica Fröjd |
Snättringe SK |
53:46 |
|
6 |
Caroline Johansson |
Södertälje-Nykvarn OF |
56:55 |
|
7 |
Kristina Klang |
Haninge SOK |
57:39 |
|
8 |
Kerstin Sandström |
Järla Orientering |
76:43 |
|
9 |
Elisabeth Hector |
Snättringe SK |
100:31 |
|
|
Annika Svensson |
Solna OK |
|
Ej Start |
|
Katarina Sahlsten |
Skarpnäcks OL |
|
Ej Start |
H50 |
H50: 22 anmälda, 20 startande, Banlängd= 6060 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Peter Albrektsson |
OK Ravinen |
44:09 |
|
2 |
Pär Westblad |
OK Ravinen |
45:10 |
|
3 |
Lars Palmqvist |
Järfälla OK |
45:17 |
|
4 |
Anders Mansén |
Skarpnäcks OL |
51:43 |
|
5 |
Per Kallhauge |
Snättringe SK |
52:21 |
|
6 |
Ola Henriksson |
Järla Orientering |
55:20 |
|
7 |
Bo Lauri |
Snättringe SK |
59:44 |
|
8 |
Jörgen Batz |
Skarpnäcks OL |
60:01 |
|
9 |
Michael Granqvist |
OK Ravinen |
62:49 |
|
10 |
Göran Eklund |
Skarpnäcks OL |
63:51 |
|
11 |
Ove Rinnbäck |
OK Ravinen |
64:56 |
|
12 |
Jan Lavén |
Gustavsbergs OK |
65:15 |
|
13 |
Staffan Zilling |
OK Södertörn |
65:50 |
|
14 |
Claes Renner |
OK Södertörn |
66:17 |
|
15 |
Johan Sköld |
Järfälla OK |
69:13 |
|
16 |
Mats Aronsson |
Bromma-Vällingby SOK |
70:19 |
|
17 |
Anders S Nyberg |
Säterbygdens OK |
71:02 |
|
18 |
Per Wolgast |
Snättringe SK |
81:08 |
|
19 |
Anders Winald |
Hellas Orientering |
93:13 |
|
|
Lars Greilert |
Haninge SOK |
|
Ej Start |
|
Joakim Eriksson |
Södertälje-Nykvarn OF |
|
Felstämplat |
|
Lars Öhrman |
Stockholms OK |
|
Ej Start |
D55 |
D55: 10 anmälda, 10 startande, Banlängd= 4070 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Lotta Valentin |
Gustavsbergs OK |
41:24 |
|
2 |
Pia-Lena Putkonen |
Tullinge SK |
49:17 |
|
3 |
Karin Ivarsson |
Haninge SOK |
51:47 |
|
4 |
Britt-Marie Hellgren |
OK Älvsjö-Örby |
54:30 |
|
5 |
Margareta Wadin |
OK Älvsjö-Örby |
59:02 |
|
6 |
Agneta Deckner |
Skarpnäcks OL |
66:22 |
|
7 |
Monika Larsson |
Skarpnäcks OL |
69:23 |
|
8 |
Christina Nordström |
Bodens BK |
70:15 |
|
9 |
Elisabeth Byberger |
Solna OK |
70:25 |
|
10 |
Anita Karlsson |
OK Södertörn |
78:09 |
|
H55 |
H55: 27 anmälda, 26 startande, Banlängd= 5710 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Gunnar Langs |
Skarpnäcks OL |
49:41 |
|
2 |
Anders Jakobsson |
OK Södertörn |
52:17 |
|
3 |
Jörgen Karlsson |
Attunda OK |
53:18 |
|
4 |
Ulf Burman |
Gustavsbergs OK |
54:23 |
|
5 |
Lars Andersson |
OK Södertörn |
55:26 |
|
6 |
Matts Andersson |
OK Ravinen |
56:33 |
|
7 |
Jan Gottfridsson |
Norbergs OK |
57:33 |
|
8 |
Stefan Myrefelt |
Skarpnäcks OL |
57:43 |
|
9 |
Ola Nyqvist |
OK Södertörn |
59:12 |
|
10 |
Tore Eklund |
Södertälje-Nykvarn OF |
59:44 |
|
11 |
Lars Hörnström |
Täby OK |
61:29 |
|
12 |
Jan Eskilsson |
Haninge SOK |
64:51 |
|
13 |
Håkan Tärnrot |
Hellas Orientering |
64:53 |
|
14 |
Lars Forsstedt |
Söders-Tyresö |
64:59 |
|
15 |
Kenneth Nordstrand |
Järfälla OK |
65:53 |
|
16 |
Sten-Olof Mattsson |
Leksands OK |
68:37 |
|
17 |
Glenn Widerström |
OK Ravinen |
73:18 |
|
18 |
Åke Kappel |
Gotlands Bro OK |
76:08 |
|
19 |
Johan Karlsten |
Solna OK |
80:29 |
|
20 |
Peter Axelsson |
OK Ravinen |
80:59 |
|
21 |
Tomas Holmberg |
Tumba-Mälarhöjden OK |
87:30 |
|
22 |
Kenneth Pettersson |
Järfälla OK |
97:32 |
|
23 |
Göran Ivarez |
OK Södertörn |
98:09 |
|
24 |
Torsten Cordes |
Söders-Tyresö |
100:18 |
|
25 |
Rolf Nilsson |
Tullinge SK |
101:10 |
|
|
Stefan Sundélius |
Järfälla OK |
|
Felstämplat |
|
Leif Mattsson |
Järla Orientering |
|
Ej Start |
D60 |
D60: 10 anmälda, 9 startande, Banlängd= 3430 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Anneli Lindkvist |
Gustavsbergs OK |
40:00 |
|
2 |
Ing-Marie Back |
IFK Hedemora OK |
41:46 |
|
3 |
Helena Korhonen |
Haninge SOK |
44:16 |
|
4 |
Aila Halttunen |
Haninge SOK |
44:17 |
|
5 |
Margareta Andersson |
Hellas Orientering |
47:10 |
|
6 |
Ulla Gummeson |
Väsby OK |
47:53 |
|
7 |
Ingrid Graneli |
Haninge SOK |
50:04 |
|
8 |
Helen Törnros |
Tumba-Mälarhöjden OK |
51:44 |
|
9 |
Anita Lindbohm |
Skarpnäcks OL |
101:44 |
|
|
Viveka Backman |
Tullinge SK |
|
Ej Start |
H60 |
H60: 19 anmälda, 15 startande, Banlängd= 5160 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
P-O Ivarsson |
Haninge SOK |
38:24 |
|
2 |
Per Ove Wallén |
Täby OK |
44:04 |
|
3 |
Dan Klang |
Haninge SOK |
46:50 |
|
4 |
Arne Johansson |
OK Ravinen |
49:01 |
|
5 |
Thomas Wester |
Gustavsbergs OK |
49:09 |
|
6 |
Lars-Gunnar Larsson |
OK Södertörn |
49:28 |
|
7 |
Olof Persson |
Snättringe SK |
53:19 |
|
8 |
Staffan Törnros |
Tumba-Mälarhöjden OK |
56:01 |
|
9 |
Tommy Lindberg |
Haninge SOK |
57:33 |
|
10 |
Milan Kopp |
Söders-Tyresö |
57:45 |
|
11 |
Reijo Korhonen |
Haninge SOK |
58:28 |
|
12 |
Anders Larsson |
OK Roxen |
60:11 |
|
13 |
Matts Björke |
Söders-Tyresö |
61:49 |
|
14 |
Magnus Haraldsson |
Gustavsbergs OK |
69:22 |
|
15 |
Sven-Inge Nylund |
Järfälla OK |
74:01 |
|
|
Matz Larsson |
Gustavsbergs OK |
|
Ej Start |
|
Bo Davidsson |
Solna OK |
|
Ej Start |
|
Eidar Lindgren |
OK Ravinen |
|
Ej Start |
|
Göran Hedström |
IFK Enskede |
|
Ej Start |
D65 |
D65: 16 anmälda, 16 startande, Banlängd= 3430 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Anne Lundmark |
Järfälla OK |
44:31 |
|
2 |
Maria Ehn |
Tullinge SK |
46:07 |
|
3 |
Margareta Hagstedt |
Väsby OK |
48:56 |
|
4 |
Birgitta Billstam |
Järfälla OK |
49:39 |
|
5 |
Margareta Haraldsson |
Gustavsbergs OK |
49:42 |
|
6 |
Carin Runqvist |
Järfälla OK |
52:08 |
|
7 |
Maud Nilsson |
HJS-Vansbro OK |
52:16 |
|
8 |
Inger Jansson |
Nynäshamns OK |
52:21 |
|
9 |
Kristina Nygren-Frisk |
Attunda OK |
52:29 |
|
10 |
Anna Blomgren |
Tullinge SK |
54:34 |
|
11 |
Anna-Lena Lundell |
Gävle OK |
59:16 |
|
12 |
Marianne Sellgren |
Sigtuna OK |
59:37 |
|
13 |
Gunvor Sandberg |
Bromma-Vällingby SOK |
63:06 |
|
14 |
Kerstin Blom |
OK Kolmården |
74:29 |
|
15 |
Karin Tibbelin |
Turebergs IF |
90:02 |
|
|
Birgitta Olsson |
Tullinge SK |
|
Felstämplat |
H65 |
H65: 26 anmälda, 24 startande, Banlängd= 4480 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Gunnar Ehn |
Tullinge SK |
45:24 |
|
2 |
Paul Norén |
OK Södertörn |
47:47 |
|
3 |
Bror Fureskog |
Alfta-Ösa OK |
49:30 |
|
4 |
Åke Wansölin |
Söders-Tyresö |
49:43 |
|
5 |
Leif Nordin |
Attunda OK |
50:38 |
|
6 |
Per-Erik Wåhlberg |
OK Linné |
51:36 |
|
7 |
Ulf Kjellin |
OK Hedströmmen |
55:32 |
|
8 |
Robert Svartholm |
Gammelstads IF |
55:43 |
|
9 |
Göran Larbo |
Attunda OK |
55:55 |
|
10 |
Bengt Eklund |
Fredrikshofs IF Skid & OK |
55:59 |
|
11 |
Willy Ljungdell |
Täby OK |
56:13 |
|
12 |
Alf Lång |
Söders-Tyresö |
57:11 |
|
13 |
Ebbe Adolfsson |
Sundbybergs IK |
58:01 |
|
14 |
Kjell Hemmyr |
Tegs SK |
60:50 |
|
15 |
Ingvar Svensson |
Bjursås OK |
61:28 |
|
16 |
Jan Bojling |
Solna OK |
61:30 |
|
17 |
John Östlund |
Sundbybergs IK |
61:33 |
|
18 |
Göran Frisk |
Attunda OK |
61:44 |
|
19 |
Gunnar Hedberg |
Östersunds OK |
62:13 |
|
20 |
Hans Carlsson |
Hellas Orientering |
71:45 |
|
21 |
Ingemar Bernhed |
Tolered-Utby Ol-klubb |
73:23 |
|
22 |
Bo Winander |
Järfälla OK |
83:04 |
|
23 |
Ulric Carlsson |
IFK Lidingö SOK |
90:00 |
|
|
Örjan Kampegård |
OK Södertörn |
|
Ej Start |
|
Tage Sandberg |
Bromma-Vällingby SOK |
|
Felstämplat |
|
Anders Wetterling |
Stigmännen Karlshamns OK |
|
Ej Start |
D70 |
D70: 3 anmälda, 2 startande, Banlängd= 2950 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Eva-Stina Svärd |
Haninge SOK |
42:10 |
|
2 |
Inger Pahlén |
Söders-Tyresö |
45:36 |
|
|
Marianne Hamilton |
Enebybergs IF |
|
Ej Start |
H70 |
H70: 15 anmälda, 15 startande, Banlängd= 4070 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Leif Strandberg |
Gustavsbergs OK |
50:56 |
|
2 |
Staffan Elmhagen |
Söders-Tyresö |
52:13 |
|
3 |
Torbjörn Tirén |
Hellas Orientering |
53:59 |
|
4 |
Reine Borgström |
Skogsluffarnas OK |
54:00 |
|
5 |
Jan-Erik Wiberg |
Järla Orientering |
57:26 |
|
6 |
Rolf Jakobsson |
Alfta-Ösa OK |
61:19 |
|
7 |
Börje Pahlén |
Söders-Tyresö |
62:05 |
|
8 |
Håkan Sjökvist |
Söders-Tyresö |
63:29 |
|
9 |
Hans L Andersson |
Västerbergslagens OL |
63:35 |
|
10 |
Lars Öhman |
Fredrikshofs IF Skid & OK |
65:21 |
|
11 |
Ingemar Johnsson |
Haninge SOK |
68:48 |
|
11 |
Per Sundberg |
Gävle OK |
68:48 |
|
13 |
Leif Hermundstad |
Snättringe SK |
74:02 |
|
14 |
Göran Haglund |
Haninge SOK |
75:06 |
|
15 |
Lars Nordin |
Solna OK |
81:40 |
|
D75 |
D75: 4 anmälda, 4 startande, Banlängd= 2950 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Ulla Andersson |
OK Södertörn |
48:30 |
|
2 |
Gunnel Junegard |
OK Södertörn |
52:08 |
|
3 |
Ann Sjöberg |
Enebybergs IF |
55:03 |
|
4 |
Sonja Sundell |
Sundbybergs IK |
63:46 |
|
H75 |
H75: 7 anmälda, 6 startande, Banlängd= 3430 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Rune Carlsson |
Sundbybergs IK |
37:00 |
|
2 |
Jan-Erik Danell |
Tullinge SK |
38:17 |
|
3 |
Lars Cedérus |
Snättringe SK |
42:20 |
|
4 |
Bjarne Erlandsson |
Hammarby IF OF |
47:08 |
|
5 |
Lars Persson |
Väsby OK |
55:54 |
|
6 |
Gunnar Dahlström |
Fredrikshofs IF Skid & OK |
63:50 |
|
|
Åke Sander |
IFK Lidingö SOK |
|
Ej Start |
H80 |
H80: 2 anmälda, 2 startande, Banlängd= 2950 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Sten Bergstrand |
Skogsluffarnas OK |
47:44 |
|
2 |
Anders Back |
OK Ravinen |
55:37 |
|
H85 |
H85: 2 anmälda, 2 startande, Banlängd= 2950 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Henning Hamilton |
Enebybergs IF |
58:53 |
|
2 |
Per Wester |
Gustavsbergs OK |
64:07 |
|
Insk |
Insk: 19 anmälda, 17 startande, Banlängd= 1670 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
alfred BERGLIND |
Klubblös |
0:00 |
|
2 |
Anton Hedström |
Klubblös |
0:00 |
|
3 |
Edith Kuosku |
Järfälla OK |
0:00 |
|
4 |
Elise Lupcke |
OK Ravinen |
0:00 |
|
5 |
Elsa Wretö |
IFK Lidingö SOK |
0:00 |
|
6 |
Eskil Myrberger |
Tullinge SK |
0:00 |
|
7 |
Gustav Lupcke |
OK Ravinen |
0:00 |
|
8 |
Hjalmar Holmström |
Skogsluffarnas OK |
0:00 |
|
9 |
LUKAS DJURSTEDT |
Klubblös |
0:00 |
|
10 |
Maja Thimberg |
Söders-Tyresö |
0:00 |
|
11 |
Majken Lindqvist |
Skogsluffarnas OK |
0:00 |
|
12 |
Melker Hagwall |
Järla Orientering |
0:00 |
|
13 |
Nellie Bohlin |
Tullinge SK |
0:00 |
|
14 |
Nova Matthews |
Tullinge SK |
0:00 |
|
15 |
Olof Hagwall |
Järla Orientering |
0:00 |
|
16 |
Tomas Axell |
IFK Enskede |
0:00 |
|
17 |
Vigdis Kuosku |
Järfälla OK |
0:00 |
|
|
Stella Richardson |
Skogsluffarnas OK |
|
Ej Start |
|
Samuel Richardson |
Skogsluffarnas OK |
|
Ej Start |
U1 |
U1: 28 anmälda, 27 startande, Banlängd= 1750 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Erik Nederheim |
Haninge SOK |
12:45 |
|
2 |
Svante Sandvik |
Attunda OK |
13:39 |
|
3 |
Rebecca Craig |
OK Ravinen |
14:19 |
|
4 |
Miriam Gustafsson |
Trosabygdens OK |
15:18 |
|
5 |
Klara Graversen |
IFK Lidingö SOK |
16:57 |
|
6 |
Ludvig Nord |
Snättringe SK |
16:58 |
|
6 |
Maja Lilja |
IFK Lidingö SOK |
16:58 |
|
6 |
Gustav Myrberger |
Tullinge SK |
16:58 |
|
9 |
Simon Adebrant |
Tumba-Mälarhöjden OK |
17:44 |
|
10 |
Felix Arkäng |
Tullinge SK |
18:06 |
|
11 |
Emma Hallendal |
IFK Enskede |
18:22 |
|
12 |
Hampus Glanshed |
Haninge SOK |
19:13 |
|
13 |
Wilma Alm |
Järla Orientering |
19:29 |
|
14 |
Moa Glanshed |
Haninge SOK |
19:41 |
|
15 |
Ludvig Hagwall |
Järla Orientering |
20:18 |
|
16 |
Paula Struck |
OK Ravinen |
21:42 |
|
17 |
Dag Sochman |
Skogsluffarnas OK |
23:06 |
|
18 |
Sofie Lindell |
IFK Enskede |
23:46 |
|
19 |
Nora Lenberg |
Skogsluffarnas OK |
24:01 |
|
20 |
Stina Goetzinger |
Skogsluffarnas OK |
24:03 |
|
21 |
Linton Bryngelsson |
Tullinge SK |
25:46 |
|
22 |
Nora Ahlström |
IFK Enskede |
26:37 |
|
23 |
Molly Sundgren |
Skogsluffarnas OK |
33:05 |
|
24 |
Stig Sochman |
Skogsluffarnas OK |
35:19 |
|
25 |
Folke Svanängen |
Skogsluffarnas OK |
37:11 |
|
26 |
Filip Hagnell |
Skogsluffarnas OK |
37:21 |
|
|
Johan Santesson |
Skogsluffarnas OK |
|
Ej Start |
|
Lovisa Lindqvist |
IFK Enskede |
|
Felstämplat |
U2 |
U2: 26 anmälda, 24 startande, Banlängd= 2100 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Olivia Engel |
OK Ravinen |
19:02 |
|
2 |
Hilda Mård |
OK Ravinen |
19:03 |
|
3 |
Teo Struck |
OK Ravinen |
19:05 |
|
4 |
Ellen Wångberg Aneland |
OK Ravinen |
19:18 |
|
5 |
Hanna Andersson |
Skogsluffarnas OK |
19:46 |
|
6 |
Sixten Lindqvist |
Skogsluffarnas OK |
21:24 |
|
7 |
Wilma Mårtensson |
OK Ravinen |
21:59 |
|
8 |
Hanna Carlqvist |
Snättringe SK |
22:26 |
|
9 |
Davina Pihl |
Tullinge SK |
22:47 |
|
10 |
Hannes Lindqvist |
IFK Enskede |
22:59 |
|
11 |
Arvid Myrberger |
Tullinge SK |
23:05 |
|
12 |
Evelina Ott |
Söders-Tyresö |
24:29 |
|
13 |
Ella Sahl |
Söders-Tyresö |
24:32 |
|
14 |
Siri Tärnrot |
Hellas Orientering |
24:37 |
|
15 |
simon stridh |
Skogsluffarnas OK |
24:38 |
|
16 |
Elias Bladh |
Tullinge SK |
25:01 |
|
17 |
Edvin Wollbrand |
OK Ravinen |
26:17 |
|
18 |
Hugo Aggefors |
OK Ravinen |
26:31 |
|
19 |
Lena Persson |
Tullinge SK |
26:45 |
|
20 |
Carl Claesson |
Skogsluffarnas OK |
27:04 |
|
21 |
Melker Goetzinger |
Skogsluffarnas OK |
31:59 |
|
22 |
Ture Johansson |
Skogsluffarnas OK |
32:29 |
|
23 |
Truls Mansén |
Skarpnäcks OL |
33:37 |
|
24 |
Agneta Carlsson |
Klubblös |
37:54 |
|
|
Sigrid Svanängen |
Skogsluffarnas OK |
|
Ej Start |
|
Noa Mäkinen |
Skogsluffarnas OK |
|
Ej Start |
ÖM1 |
ÖM1: 4 anmälda, 4 startande, Banlängd= 2100 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Elin Wolgast |
Snättringe SK |
26:35 |
|
2 |
Pontus Axell |
IFK Enskede |
26:41 |
|
3 |
Ludvig Blom |
IFK Enskede |
29:42 |
|
4 |
Tomas Sjöberg |
Solna OK |
73:40 |
|
ÖM2 |
ÖM2: 2 anmälda, 2 startande, Banlängd= 3860 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Anna Norén |
Piteå IF |
31:32 |
|
2 |
Bo Pettersson |
Klubblös |
47:59 |
|
ÖM3 |
ÖM3: 27 anmälda, 26 startande, Banlängd= 2940 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Anton Steen |
Tumba-Mälarhöjden OK |
27:14 |
|
2 |
Herman Svahn |
OK Ravinen |
33:03 |
|
3 |
Håkan Svahn |
OK Ravinen |
33:31 |
|
4 |
Johan Berg |
OK Ravinen |
36:23 |
|
5 |
Dan Mattisson |
Haninge SOK |
36:51 |
|
6 |
Erik Wretö |
IFK Lidingö SOK |
39:22 |
|
7 |
Sonia Ling Persson |
Haninge SOK |
41:49 |
|
8 |
Agnes Ekstrand |
Ludvika OK |
44:33 |
|
9 |
Ylva Fornander |
Västerbergslagens OL |
44:35 |
|
10 |
Fanny Lindén |
Järfälla OK |
44:54 |
|
11 |
Evelina Berg |
OK Ravinen |
52:08 |
|
12 |
elisabeth lindstedt |
Klubblös |
53:38 |
|
13 |
Gunilla Berg |
OK Ravinen |
53:48 |
|
14 |
Karin Svartholm |
Gammelstads IF |
54:29 |
|
15 |
Albin Johansson |
Skogsluffarnas OK |
57:56 |
|
16 |
Maj Eriksson Gothe |
OK Ravinen |
58:00 |
|
17 |
Ann Karlsten |
Solna OK |
58:20 |
|
18 |
Lillvor Silander |
Väsby OK |
62:30 |
|
19 |
Pyttan Asplund |
OK Södertörn |
66:52 |
|
20 |
Marie Martinsson |
OK Ravinen |
67:25 |
|
21 |
Ingrid Paulsson |
Skogsluffarnas OK |
77:16 |
|
22 |
Ulla-Britt Åleberg |
Attunda OK |
77:34 |
|
23 |
Solveig Spångberg |
IFK Lidingö SOK |
77:52 |
|
24 |
Nora Lundin |
Skogsluffarnas OK |
88:49 |
|
25 |
Sofia Hagnell |
Skogsluffarnas OK |
88:50 |
|
|
Jörg Pliquett |
Söders-Tyresö |
|
Ej Start |
|
Helena Nilsson |
OK Älvsjö-Örby |
|
Återbud |
|
Nils Forsberg Rundström |
IFK Enskede |
|
Felstämplat |
ÖM4 |
ÖM4: 9 anmälda, 9 startande, Banlängd= 4510 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Örjan Arkäng |
Tullinge SK |
50:50 |
|
2 |
Helena Falk |
Haninge SOK |
52:03 |
|
3 |
Annika Karlsson |
Klubblös |
59:16 |
|
4 |
Helene Swartz |
IFK Lidingö SOK |
64:15 |
|
5 |
Sverker Tirén |
Hellas Orientering |
65:08 |
|
6 |
Helena Berglind |
OK Södertörn |
66:48 |
|
7 |
Mia Hillerhag |
IFK Lidingö SOK |
72:31 |
|
8 |
Tony Lyden |
Klubblös |
95:14 |
|
9 |
Ingemar Oskarsson |
Klubblös |
95:36 |
|
ÖM5 |
ÖM5: 36 anmälda, 36 startande, Banlängd= 3320 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Henrik Hagwall |
Järla Orientering |
33:04 |
|
2 |
Sofia Persson |
Tullinge SK |
40:00 |
|
3 |
Torbjörn Bergman |
Snättringe SK |
40:09 |
|
4 |
Alexander Ahlgren |
Täby OK |
40:58 |
|
5 |
Per Einarsson |
Tullinge SK |
45:39 |
|
6 |
Björn Sandén |
OK Södertörn |
47:00 |
|
7 |
Gislind Berger |
ASVÖ Österrike |
47:19 |
|
8 |
Ingrid Mattsson |
OK Älvsjö-Örby |
47:39 |
|
9 |
lina färje |
Klubblös |
48:43 |
|
10 |
Gunnar Lindholm |
Klubblös |
48:54 |
|
11 |
Ida Hamner |
OK Ravinen |
50:45 |
|
12 |
Jenny Söderberg |
Järla Orientering |
52:53 |
|
13 |
Malin Mårtensson |
OK Ravinen |
53:13 |
|
14 |
Benny Bogstedt |
Tullinge SK |
56:47 |
|
15 |
Anna-Lena Costermans |
Järla Orientering |
60:24 |
|
16 |
Thomas Karlsson |
OK Älvsjö-Örby |
60:45 |
|
16 |
Anneli Lidmar |
Snättringe SK |
60:45 |
|
18 |
Christina Willén |
OK Ravinen |
61:07 |
|
19 |
Sara Thörn |
OK Södertörn |
62:06 |
|
20 |
Lisa Österling |
OK Södertörn |
63:12 |
|
21 |
Carina Möller |
OK Södertörn |
63:46 |
|
22 |
Robert Puusta |
OK Älvsjö-Örby |
64:16 |
|
23 |
Tina Zilling |
OK Södertörn |
65:45 |
|
24 |
Åke Andreasson |
Gustavsbergs OK |
67:57 |
|
25 |
Eva Hagwall |
Järla Orientering |
68:27 |
|
26 |
Helena Nilsson |
OK Älvsjö-Örby |
69:26 |
|
27 |
Lennart Frisk |
Gustavsbergs OK |
69:48 |
|
28 |
Maria Wretö |
IFK Lidingö SOK |
71:52 |
|
29 |
Margaretha Nylund |
OK Södertörn |
72:13 |
|
30 |
Yvonne Branting |
Skarpnäcks OL |
86:40 |
|
31 |
Karin Zackrisson |
Tumba-Mälarhöjden OK |
87:06 |
|
32 |
Lennart Westergren |
Söders-Tyresö |
87:38 |
|
33 |
Birgitta Westergren |
Täby OK |
87:44 |
|
34 |
Emma Simmerlein |
Haninge SOK |
91:42 |
|
|
Helena Ganslandt |
IFK Lidingö SOK |
|
Felstämplat |
|
Anna-Karin Björck |
Sundbybergs IK |
|
Felstämplat |
ÖM6 |
ÖM6: 9 anmälda, 9 startande, Banlängd= 5600 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Mikael Jansson |
IFK Lidingö SOK |
42:48 |
|
2 |
Mats Zackrisson |
OK Älvsjö-Örby |
61:03 |
|
3 |
Sara Sjökvist |
Järla Orientering |
63:21 |
|
4 |
Tomas Borg |
Sundbybergs IK |
68:05 |
|
5 |
Jakob Hård |
OK Södertörn |
80:32 |
|
6 |
Jan Sturestig |
OK Södertörn |
82:37 |
|
|
Stefan Gothe |
OK Ravinen |
|
Återbud |
|
Malin Carlsson |
Klubblös |
|
Felstämplat |
|
Peter Sundén |
Stockholm Multisport Klubb |
|
Felstämplat |
|
Thomas Lilja |
Klubblös |
|
Felstämplat |
ÖM7 |
ÖM7: 62 anmälda, 59 startande, Banlängd= 3110 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Arne Back |
IFK Hedemora OK |
28:43 |
|
2 |
RICKARD OHLSSON |
Kamrat och IF KIF |
28:48 |
|
3 |
Per Ljung |
Stockholms OK |
29:08 |
|
4 |
Torbjörn Jarlemark |
IFK Lidingö SOK |
30:28 |
|
5 |
Mats Windstedt |
Fredrikshofs IF Skid & OK |
30:45 |
|
6 |
Viktor Häggström |
Skarpnäcks OL |
31:19 |
|
7 |
Carin Rosén |
Gustavsbergs OK |
32:23 |
|
8 |
Ingemar Gard |
Söders-Tyresö |
32:30 |
|
9 |
Simon Törnqvist |
OK Ravinen |
32:52 |
|
10 |
Anna-Karin Strömstedt |
Kamrat och IF KIF |
33:17 |
|
11 |
Gia Wickbom |
Vittjärvs IK |
33:33 |
|
12 |
Åsa Sundberg |
OK Södertörn |
35:40 |
|
13 |
Mats Gustafsson |
Trosabygdens OK |
36:50 |
|
14 |
Leif Mörkfors |
Järfälla OK |
37:40 |
|
15 |
Henrik Hellborg |
Centrum OK |
38:24 |
|
16 |
Monika Persson |
OK Södertörn |
38:35 |
|
17 |
Anna Karlqvist |
IFK Lidingö SOK |
39:08 |
|
18 |
Anna Ågren |
Centrum OK |
39:14 |
|
18 |
Sven-åke Svensson |
Snättringe SK |
39:14 |
|
20 |
Henrik Boding |
IFK Lidingö SOK |
39:51 |
|
21 |
Anna Tedhamre |
Snättringe SK |
39:57 |
|
22 |
Göran Modin |
Bromma-Vällingby SOK |
40:19 |
|
23 |
Mimmi Westblad |
OK Ravinen |
41:23 |
|
24 |
Kenneth Berglund |
Hellas Orientering |
41:29 |
|
24 |
Agneta Holmgren |
Bergnäsets AIK |
41:29 |
|
26 |
Åsa Jansson |
Klubblös |
41:34 |
|
27 |
Sven-Erik Amrén |
Snättringe SK |
41:53 |
|
27 |
Anna Knutes |
Järla Orientering |
41:53 |
|
29 |
Åke Strid |
Almby IK |
42:30 |
|
30 |
mattias jonsson |
Malungs OK Skogsmårdarna |
42:48 |
|
31 |
Lars Segerqvist |
Skarpnäcks OL |
43:17 |
|
32 |
Siv Johansson |
Klubblös |
43:18 |
|
33 |
Birgitta Thunell |
IFK Lidingö SOK |
43:36 |
|
34 |
Ingemar Tedhamre |
Snättringe SK |
43:44 |
|
35 |
Markus Aggefors |
OK Ravinen |
43:59 |
|
36 |
Anders Winell |
Tumba-Mälarhöjden OK |
45:01 |
|
37 |
Thomas Hallengren |
Klubblös |
45:03 |
|
38 |
Ulla Lindell |
OK Hällen |
45:29 |
|
39 |
Eva Kappel |
Gotlands Bro OK |
45:42 |
|
40 |
Ulf Lundström |
Haninge SOK |
45:53 |
|
41 |
Fredrik Holmgren |
Bergnäsets AIK |
46:44 |
|
42 |
Ulrika Andersson |
Haninge SOK |
49:00 |
|
43 |
Klas Langels |
Skarpnäcks OL |
50:00 |
|
44 |
Gunilla Sandström |
Almby IK |
50:54 |
|
45 |
Georg Larsson |
Fredrikshofs IF Skid & OK |
51:12 |
|
46 |
Garnet Schindler |
Snättringe SK |
52:19 |
|
47 |
Erika Hörnfeldt |
OK Ravinen |
52:46 |
|
48 |
Yngve Rahlén |
OK Ravinen |
53:01 |
|
49 |
Siv Frölund |
Haninge SOK |
53:35 |
|
49 |
Curt Rahlén |
OK Ravinen |
53:35 |
|
51 |
Anna Myrberger |
Tullinge SK |
54:49 |
|
52 |
Viviann Andersson |
Snättringe SK |
59:32 |
|
53 |
Lars Heijkenskjöld |
Tullinge SK |
59:50 |
|
54 |
Stefan Gothe |
OK Ravinen |
62:40 |
|
55 |
Bror Wahlberg |
Haninge SOK |
67:56 |
|
56 |
Annakarin Rahlén |
OK Ravinen |
68:54 |
|
57 |
Bengt Åhlander |
Hammarby IF OF |
70:43 |
|
|
Daniel Lundin |
Skogsluffarnas OK |
|
Ej Start |
|
Erik Danielsson |
Skogsluffarnas OK |
|
Ej Start |
|
Helena Areschoug |
|
|
Återbud |
|
Lisa Ström |
|
|
Återbud |
|
Minna Sahlsten |
Skarpnäcks OL |
|
Ej Start |
|
Marianne Jernberg |
Söders-Tyresö |
|
Felstämplat |
|
Olle Öberg |
Skogsluffarnas OK |
|
Felstämplat |
ÖM8 |
ÖM8: 45 anmälda, 45 startande, Banlängd= 4650 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Jonas Halai |
Centrum OK |
34:08 |
|
2 |
Mårten Frendelius |
IFK Lidingö SOK |
34:43 |
|
3 |
Per Wollbrand |
OK Ravinen |
35:21 |
|
4 |
Stefan Berg |
OK Ravinen |
37:16 |
|
5 |
Andreas Karlsson |
Mariestads FK |
37:34 |
|
6 |
Mats Käll |
Tumba-Mälarhöjden OK |
40:52 |
|
7 |
Joakim Karlsson |
Mariestads FK |
41:39 |
|
8 |
Torbjörn Johansson |
OK Södertörn |
41:49 |
|
9 |
Emma Tarandi |
IFK Lidingö SOK |
42:48 |
|
10 |
Håkan Kallur |
OK Ravinen |
43:01 |
|
11 |
Matts Tenland |
Andrarums IF |
43:10 |
|
12 |
Björn Linder |
Gustavsbergs OK |
43:13 |
|
13 |
Janne Nilsson |
Centrum OK |
43:28 |
|
14 |
Ida Wikström Holmgren |
IFK Lidingö SOK |
43:35 |
|
15 |
Patrik Ahlgren |
Täby OK |
43:49 |
|
16 |
Kennet Nilsson |
OK Älvsjö-Örby |
44:00 |
|
17 |
Peter Westman |
Vittjärvs IK |
44:56 |
|
18 |
Bodil Nord |
Södertälje IF |
45:07 |
|
19 |
Nina Herne |
OK Ravinen |
45:08 |
|
20 |
Patrik Adebrant |
Tumba-Mälarhöjden OK |
45:10 |
|
21 |
Karin Gustafsson |
Strängnäs-Malmby OL |
45:54 |
|
22 |
Lukas Granlund |
Hammarby IF OF |
46:29 |
|
23 |
Karin Fuhr Lindqvist |
Skogsluffarnas OK |
46:33 |
|
24 |
Torbjörn Stenbäck |
Mälarö SOK |
47:13 |
|
25 |
Helena Adebrant |
Tumba-Mälarhöjden OK |
47:34 |
|
26 |
Henrik Andersson |
Snättringe SK |
48:17 |
|
27 |
Emil Nilsson |
OK Älvsjö-Örby |
50:00 |
|
28 |
Johanna Einarsson |
Tullinge SK |
50:22 |
|
29 |
Elisabeth Ahlgren |
Linköping ok |
50:30 |
|
30 |
Erik Lindén |
Järfälla OK |
50:32 |
|
31 |
Kerstin Sjökvist |
OK Österåker |
50:58 |
|
32 |
Stefan Lindström |
Sundbybergs IK |
53:09 |
|
33 |
Rune Graversen |
IFK Lidingö SOK |
55:35 |
|
34 |
peter lind |
Klubblös |
56:51 |
|
35 |
Eva Englid |
Tumba-Mälarhöjden OK |
57:19 |
|
36 |
Mattias Liljedahl |
FK Boken |
59:29 |
|
37 |
Emma Englid |
Tumba-Mälarhöjden OK |
59:58 |
|
38 |
Mats Hainke |
Snättringe SK |
62:25 |
|
39 |
Martin Johansson |
Göteborg-Majorna OK |
63:26 |
|
40 |
Stefan Sjögen |
Bromma-Vällingby SOK |
63:46 |
|
41 |
Claes Andersson |
Snättringe SK |
64:54 |
|
42 |
Johnny Rahlén |
OK Ravinen |
67:23 |
|
43 |
Martin Eriksson |
OK Södertörn |
70:13 |
|
44 |
Per Ånmark |
Tumba-Mälarhöjden OK |
77:55 |
|
45 |
Olle Källbäck |
Hammarby IF OF |
84:59 |
|
ÖM9 |
ÖM9: 19 anmälda, 19 startande, Banlängd= 7780 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Martin Lindskog |
OK Ravinen |
51:43 |
|
2 |
Peter Hemmyr |
Järla Orientering |
54:32 |
|
3 |
Simon Hector |
Snättringe SK |
55:40 |
|
4 |
Lars Håkan Sandvik |
Attunda OK |
57:37 |
|
5 |
Hans Olof Amblie |
IFK Lidingö SOK |
57:50 |
|
6 |
Mattias Allared |
Tumba-Mälarhöjden OK |
61:28 |
|
7 |
Ingemar Åkerman |
Tullinge SK |
61:40 |
|
8 |
Håkan Malmström |
Klubblös |
63:19 |
|
9 |
Morgan Karlsson |
Sundbybergs IK |
70:54 |
|
10 |
Lars Andersson |
OK Ravinen |
72:03 |
|
11 |
Gunnar Johansson |
Skarpnäcks OL |
73:19 |
|
12 |
Elsa Törnros |
Tumba-Mälarhöjden OK |
74:07 |
|
13 |
Jerker Åberg |
Tumba-Mälarhöjden OK |
76:14 |
|
14 |
Rolf Söderholm |
Seskarö IF |
78:13 |
|
15 |
Johan Stenberg |
IF Thor |
89:12 |
|
16 |
Jonas Hamner |
OK Ravinen |
94:22 |
|
17 |
jitka zatkova |
Klubblös |
119:27 |
|
18 |
Helena Areschoug |
Klubblös |
188:09 |
|
19 |
lisa ström |
Klubblös |
188:15 |
|
D21K |
D21K: 7 anmälda, 7 startande, Banlängd= 5160 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Sofia Persson |
Snättringe SK |
48:01 |
|
2 |
Stina Andreasson |
Gustavsbergs OK |
50:44 |
|
3 |
Sanna Steen |
Tumba-Mälarhöjden OK |
56:32 |
|
4 |
Åsa Linnersjö |
Söders-Tyresö |
58:02 |
|
5 |
Anette Önerud |
OK Ravinen |
58:17 |
|
6 |
Kristin Andrée |
Järla Orientering |
60:20 |
|
7 |
Maxine Lindström-Bomgren |
OK Södertörn |
126:31 |
|
H21K |
H21K: 3 anmälda, 2 startande, Banlängd= 7660 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Magnus Johansson |
Waxholms OK |
98:38 |
|
2 |
Daniel Beutler |
OK Södertörn |
113:07 |
|
|
Dane Cavanagh |
Tullinge SK |
|
Ej Start |
D16K |
D16K: 2 anmälda, 2 startande, Banlängd= 3320 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Lovisa Danielsson |
Tullinge SK |
43:53 |
|
|
Astrid Henriksson |
Järla Orientering |
|
Felstämplat |
H16K |
H16K: 2 anmälda, 1 startande, Banlängd= 3680 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Gustav Lidmar |
Snättringe SK |
48:56 |
|
|
Simon Österling |
OK Södertörn |
|
Ej Start |
D14K |
D14K: 1 anmälda, 1 startande, Banlängd= 2950 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Hanna Söderlund |
OK Södertörn |
40:49 |
|
H14K |
H14K: 2 anmälda, 1 startande, Banlängd= 2950 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Josef Franzén |
Snättringe SK |
42:57 |
|
|
Jesper Lidmar |
Snättringe SK |
|
Ej Start |
D12K |
D12K: 2 anmälda, 2 startande, Banlängd= 2100 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Lisa Thunell |
IFK Lidingö SOK |
17:36 |
|
2 |
Malva Lindbärg |
OK Södertörn |
22:46 |
|
H12K |
H12K: 1 anmälda, 1 startande, Banlängd= 2100 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Jacob Wolgast |
Snättringe SK |
23:10 |
|