D21E |
D21E: 9 anmälda, 7 startande, Banlängd= 9820 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Lena Eliasson |
Domnarvets GOIF |
75:43 |
|
2 |
Anna Mårsell |
Stora Tuna OK |
84:46 |
|
3 |
Karolina A.Höjsgaard |
Domnarvets GOIF |
85:48 |
|
4 |
Inga Kazlauskaite |
OK Linné |
93:12 |
|
5 |
Sofia Holmgård |
Kils OK |
99:21 |
|
6 |
Johanna Erlandsson |
Stora Tuna OK |
104:32 |
|
7 |
Johanna Hallberg |
Umeå OK |
117:07 |
|
|
Anna Nilsson Simkovics |
Ulricehamns OK |
|
Ej Start |
|
Karin Waldemarsson |
Köping-Kolsva OK |
|
Ej Start |
|
Emma Backlund |
Säterbygdens OK |
|
Återbud |
H21E |
H21E: 14 anmälda, 12 startande, Banlängd= 13650 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Johan Nordlund |
Malungs OK Skogsmårdarna |
94:49 |
|
2 |
Rikard Claesson |
Stora Tuna OK |
96:43 |
|
3 |
Jonathan Rosendahl |
Ärla IF |
96:44 |
|
4 |
Simon Hedlund |
Ärla IF |
99:08 |
|
5 |
Peter Arnesson |
Malungs OK Skogsmårdarna |
100:15 |
|
6 |
Liutauras Bilevicius |
OK Linné |
101:18 |
|
7 |
Martin Hammarberg |
Malungs OK Skogsmårdarna |
102:57 |
|
8 |
Lasse Jansson |
Gävle OK |
104:31 |
|
9 |
Johannes Eklöf |
IF Hallby SOK |
116:16 |
|
10 |
Erik Björklund |
Bjursås OK |
128:18 |
|
|
Erik Fernlund |
Säterbygdens OK |
|
Ej Start |
|
Anders Österlund |
Västerås SOK |
|
Felstämplat |
|
Markus Johansson |
IFK Göteborg |
|
Ej Start |
|
Mattias Mårts |
Stora Tuna OK |
|
Felstämplat |
H20E |
H20E: anmälda, startande, Banlängd= 0 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
|
Johannes Eklöf |
IF Hallby SOK |
|
Återbud |
D18E |
D18E: 6 anmälda, 6 startande, Banlängd= 5740 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Kajsa Mattsson |
OK Kåre |
52:20 |
|
2 |
Elin Fältman |
Leksands OK |
54:54 |
|
3 |
Hanna Barkergren |
Stora Tuna OK |
57:54 |
|
4 |
Frida Jonsson |
Alfta-Ösa OK |
67:15 |
|
5 |
Sara Hamrefors |
Västerås SOK |
67:41 |
|
6 |
Anna Björklund |
Bjursås OK |
78:37 |
|
H18E |
H18E: 14 anmälda, 14 startande, Banlängd= 7530 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Fredrik Persson |
Domnarvets GOIF |
56:46 |
|
2 |
Martin Herbert |
Täby OK |
58:39 |
|
3 |
Mattias Perneby |
IFK Lidingö SOK |
58:54 |
|
4 |
Eric Danielsson |
OK Kåre |
63:22 |
|
5 |
Oscar Wiberg |
Järla Orientering |
68:21 |
|
6 |
Mikhail Kuleshov |
Belgorod |
68:26 |
|
7 |
Emil Eriksson |
Tierps SOK |
70:28 |
|
8 |
Jan Dalheimer |
IK Vikings OK |
70:53 |
|
9 |
Filip Hahne |
Insjöns IF OK |
73:54 |
|
10 |
Jonathan Persson |
Karlsbyhedens IK |
74:02 |
|
11 |
Erik Nallgård |
Västerås SOK |
74:25 |
|
12 |
Erik Berglund |
OK Kåre |
79:13 |
|
|
Simon Österlund |
Västerås SOK |
|
Felstämplat |
|
Felix Hellgren |
OK Ravinen |
|
Felstämplat |
D21 |
D21: 7 anmälda, 7 startande, Banlängd= 7300 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Emma Backlund |
Säterbygdens OK |
65:45 |
|
2 |
Stina Granefelt |
OK Tyr |
67:21 |
|
3 |
Kristin E Karlsson |
SOK Aneby |
67:37 |
|
4 |
Elin Lind |
Tierps SOK |
78:17 |
|
5 |
Ida Olsson |
OK Orion |
78:59 |
|
6 |
Karolina Erikers |
Skåneslättens OL |
87:59 |
|
7 |
Beatrice Köhler |
Säterbygdens OK |
90:23 |
|
H21 |
H21: 7 anmälda, 5 startande, Banlängd= 9820 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Jerk Rönnols |
Centrum OK |
83:31 |
|
2 |
Olov Ericson |
Rehns BK |
93:31 |
|
3 |
Tord Hederskog |
HJS-Vansbro OK |
96:07 |
|
4 |
Johan Höök |
IK Jarl Rättvik |
97:08 |
|
5 |
Johan Celander |
Köping-Kolsva OK |
102:49 |
|
|
Johan Andreasson |
Växjö OK |
|
Ej Start |
|
Filip Ivermark |
Västerås SOK |
|
Ej Start |
D18 |
D18: 2 anmälda, 2 startande, Banlängd= 5190 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Engla Fläck |
Grycksbo IF OK |
60:03 |
|
2 |
Amanda Daniels |
Avesta OK |
76:56 |
|
H18 |
H18: 3 anmälda, 2 startande, Banlängd= 6480 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Viktor Djerf |
Västerbergslagens OL |
59:01 |
|
2 |
Sixten Hillerhag |
IFK Lidingö SOK |
61:46 |
|
|
Erik Calleberg |
Snättringe SK |
|
Ej Start |
D16 |
D16: 28 anmälda, 27 startande, Banlängd= 4810 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Tone Albrektsson |
OK Ravinen |
38:38 |
|
2 |
Vilma Von Krusenstierna |
OK Kåre |
38:53 |
|
3 |
Stina Nordin |
Sundsvalls OK |
39:26 |
|
4 |
Moa Westblad |
OK Ravinen |
40:17 |
|
5 |
Ronja Jungåker |
Korsnäs IF OK |
40:19 |
|
6 |
Elsa Holmgård |
Kils OK |
42:12 |
|
7 |
Tova Olsson |
Grycksbo IF OK |
43:13 |
|
8 |
Mirjam Dalén |
Sala OK |
43:23 |
|
9 |
Lovisa Martinsson |
OK Tyr |
46:02 |
|
10 |
Sofia Eriksson |
Stora Tuna OK |
46:39 |
|
11 |
Carolina Olsson |
Älvdalens IF OK |
46:58 |
|
12 |
Tilda Andersson |
OK Ravinen |
47:52 |
|
13 |
Sanna Sjödén |
Älvdalens IF OK |
49:00 |
|
14 |
Ellen Saras |
Grycksbo IF OK |
50:45 |
|
15 |
Elin Jarlemark |
IFK Lidingö SOK |
51:11 |
|
16 |
Frida Peterson |
Älvdalens IF OK |
51:46 |
|
17 |
Amanda Halvarson |
Leksands OK |
53:04 |
|
18 |
Jenny Perérs |
Korsnäs IF OK |
53:12 |
|
19 |
Cecilia Djerf |
Västerbergslagens OL |
53:16 |
|
20 |
Elin Nallgård |
Västerås SOK |
53:29 |
|
21 |
Alma Andersson |
Domnarvets GOIF |
58:19 |
|
22 |
Rafaela Von Frenckell |
IFK Lidingö SOK |
63:32 |
|
23 |
Vilma Berger |
Domnarvets GOIF |
67:30 |
|
24 |
Alva Limbäck |
Västerås SOK |
71:54 |
|
|
Amanda Karlsson |
OK Ravinen |
|
Ej Start |
|
Matilda Forsberg |
OK Ravinen |
|
Felstämplat |
|
Malin Nyman |
OK Tyr |
|
Felstämplat |
|
Elin Viker |
OK Kåre |
|
Felstämplat |
H16 |
H16: 23 anmälda, 20 startande, Banlängd= 5700 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Isac von Krusenstierna |
OK Kåre |
34:05 |
|
2 |
Henning Sjökvist |
Stora Tuna OK |
37:31 |
|
3 |
Gustav Johnsson |
OK Tor |
39:13 |
|
4 |
Albin Andersson |
Tullinge SK |
39:32 |
|
5 |
Rikard Holmström |
Västerbergslagens OL |
40:22 |
|
6 |
Viktor Barkegren |
Stora Tuna OK |
41:08 |
|
7 |
Axel Granqvist |
OK Ravinen |
41:13 |
|
8 |
Isak Åberg |
Korsnäs IF OK |
44:33 |
|
9 |
Johan Giberg |
Tumba-Mälarhöjden OK |
44:52 |
|
10 |
Albin Andersson |
OK Ravinen |
45:08 |
|
11 |
Jonathan Björk |
Leksands OK |
45:46 |
|
12 |
Mårten Olsson |
Gävle OK |
51:24 |
|
13 |
Erik Olsson |
Gävle OK |
51:57 |
|
14 |
Petter Boding |
IFK Lidingö SOK |
54:12 |
|
15 |
Lukas Hellgren |
OK Ravinen |
56:26 |
|
16 |
Emil Arvidsson |
Säterbygdens OK |
57:04 |
|
17 |
Niclas Limnefelt |
IFK Lidingö SOK |
63:25 |
|
18 |
Dan Österlund |
Västerås SOK |
65:46 |
|
|
Isak Wadman |
Västerås SOK |
|
Ej Start |
|
Hugo Thorell |
OK Ravinen |
|
Ej Start |
|
Gustav Öhgren |
Karlsbyhedens IK |
|
Ej Start |
|
Håkan Ramberg |
Hallstahammars OK |
|
Felstämplat |
|
Henrik Hamrefors |
Västerås SOK |
|
Felstämplat |
H16K |
H16K: 1 anmälda, 1 startande, Banlängd= 3790 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Rasmus Larsson |
Garphyttans IF |
38:39 |
|
D14 |
D14: 29 anmälda, 26 startande, Banlängd= 3790 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Ella Olsson |
Grycksbo IF OK |
26:47 |
|
2 |
Julia Rajan |
IFK Lidingö SOK |
26:58 |
|
3 |
Katrin Sjödén |
Älvdalens IF OK |
28:24 |
|
4 |
Emma Hansen |
Avesta OK |
28:44 |
|
5 |
Tindra Jernström |
Avesta OK |
29:15 |
|
6 |
Karolina Holmström |
Västerbergslagens OL |
33:07 |
|
7 |
Maja Mörth |
Leksands OK |
35:05 |
|
8 |
Adelina Funke |
Leksands OK |
36:53 |
|
9 |
Emma Johnsson |
OK Tor |
37:02 |
|
10 |
Emelie Brudin |
IFK Moras OK |
37:30 |
|
11 |
Clara Spik |
Leksands OK |
37:31 |
|
12 |
Ida johnsson |
OK Kåre |
37:48 |
|
13 |
Karolina Djerf |
Västerbergslagens OL |
38:01 |
|
14 |
Elin Dahlmark |
Västerås SOK |
38:21 |
|
15 |
Julia Wanner |
Avesta OK |
39:00 |
|
16 |
Cecilia Lindgren |
OK Kåre |
39:02 |
|
17 |
Alva Rytther |
Västerbergslagens OL |
40:46 |
|
18 |
Thea Sjösten Andersson |
IFK Moras OK |
40:48 |
|
19 |
Karin Johansson |
Gagnefs OK |
43:16 |
|
20 |
Elsa Limbäck |
Västerås SOK |
44:49 |
|
21 |
Moa Sjösten Andersson |
IFK Moras OK |
45:18 |
|
22 |
Sara Mouazzen |
Västerås SOK |
46:21 |
|
23 |
Elin Norlin |
IFK Moras OK |
47:09 |
|
24 |
Emelie Björk |
Leksands OK |
58:02 |
|
25 |
Julia Gunnarsson |
Malungs OK Skogsmårdarna |
63:25 |
|
|
Alva Ringi |
OK Kåre |
|
Ej Start |
|
Tilda Östberg |
Stora Tuna OK |
|
Felstämplat |
|
Bianca Wiljebrand |
Västerås SOK |
|
Ej Start |
|
Moa Hjorth |
Domnarvets GOIF |
|
Ej Start |
H14 |
H14: 22 anmälda, 21 startande, Banlängd= 4100 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Viktor Svensk |
Stora Tuna OK |
23:51 |
|
2 |
Fredrik Hamrefors |
Västerås SOK |
27:14 |
|
3 |
Johannes Öhgren |
Karlsbyhedens IK |
30:24 |
|
3 |
Viktor Berg |
Leksands OK |
30:24 |
|
5 |
Johan Calleberg |
Snättringe SK |
31:21 |
|
6 |
Jonatan Graversen |
IFK Lidingö SOK |
32:21 |
|
7 |
Sixten Törnqvist |
Västerås SOK |
33:11 |
|
8 |
Martin Danielsson |
OK Kåre |
33:31 |
|
9 |
Mika Koskinen |
Grycksbo IF OK |
33:34 |
|
10 |
Zeb Palm |
HJS-Vansbro OK |
33:51 |
|
11 |
Gustav Björklund |
IFK Moras OK |
35:12 |
|
12 |
Adam Hane |
Insjöns IF OK |
38:23 |
|
13 |
Lucas Granberg |
OK Kåre |
39:19 |
|
14 |
Albin Berger |
Domnarvets GOIF |
39:56 |
|
15 |
Viktor Wallin |
Korsnäs IF OK |
41:33 |
|
16 |
Rasmus Nordgren |
OK Kåre |
42:06 |
|
17 |
Samuel Stålnäbb |
Kvarnsvedens GOIF OK |
42:21 |
|
18 |
Kalle Kjellberg |
Västerås SOK |
42:51 |
|
19 |
Markus Österlund |
Västerås SOK |
44:18 |
|
20 |
Pontus Lindgren |
Västerås SOK |
47:46 |
|
21 |
Love Alsenius |
IFK Lidingö SOK |
66:22 |
|
|
Noel Wiljebrand |
Västerås SOK |
|
Ej Start |
D14K |
D14K: 4 anmälda, 4 startande, Banlängd= 3050 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Maja Holmgren |
Västerås SOK |
34:21 |
|
2 |
Rebecca Eriksson-Brodin |
IFK Moras OK |
45:06 |
|
3 |
Wera Finn-Eriksson |
Domnarvets GOIF |
54:54 |
|
4 |
Agnes Jonsson |
Domnarvets GOIF |
62:57 |
|
H14K |
H14K: 1 anmälda, 1 startande, Banlängd= 3080 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Lukas Granqvist |
IFK Lidingö SOK |
51:30 |
|
D12 |
D12: 25 anmälda, 21 startande, Banlängd= 3050 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Klara Åkerman Sjöström |
Västerås SOK |
20:59 |
|
2 |
Nora Holmgård |
Kils OK |
23:49 |
|
3 |
Vendela Söderqvist |
OK Kåre |
24:34 |
|
4 |
Elsa Nilsson |
Domnarvets GOIF |
25:17 |
|
5 |
Klara Andersson |
Domnarvets GOIF |
25:41 |
|
6 |
Tove Ringi |
OK Kåre |
26:09 |
|
7 |
Maja Bergqvist |
Korsnäs IF OK |
27:16 |
|
8 |
Karin Ingeborg Wedman |
Västerbergslagens OL |
27:44 |
|
9 |
Ida Larsson |
Västerås SOK |
30:15 |
|
10 |
Amanda Granqvist |
OK Ravinen |
30:20 |
|
11 |
Amanda Hall |
Västerås SOK |
30:56 |
|
12 |
Emilia johnsson |
OK Kåre |
33:06 |
|
13 |
Kristina Lindgren |
Västerås SOK |
34:48 |
|
14 |
Alma Wallman |
Västerbergslagens OL |
43:47 |
|
15 |
Signe Hillerhag |
IFK Lidingö SOK |
46:21 |
|
16 |
Alma Sand |
Västerbergslagens OL |
47:29 |
|
17 |
Amelie Rajan |
IFK Lidingö SOK |
48:27 |
|
18 |
Lisa Thunell |
IFK Lidingö SOK |
48:34 |
|
19 |
Kajsa Ivarsson |
Västerbergslagens OL |
55:35 |
|
|
Alma Birklin |
OK Kåre |
|
Felstämplat |
|
Emma Eliasson |
Domnarvets GOIF |
|
Ej Start |
|
Elsa Hermansson |
IFK Moras OK |
|
Ej Start |
|
Isabella Joons |
Leksands OK |
|
Ej Start |
|
Lilian Palm |
HJS-Vansbro OK |
|
Ej Start |
|
Alva Viker |
OK Kåre |
|
Felstämplat |
H12 |
H12: 18 anmälda, 15 startande, Banlängd= 3080 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Mattias Östberg |
Stora Tuna OK |
16:58 |
|
2 |
Kalle Åkerman Sjöström |
Västerås SOK |
20:42 |
|
3 |
Christoffer Lindgren |
OK Kåre |
22:43 |
|
4 |
Melker Nordgren |
OK Kåre |
25:03 |
|
5 |
Henry Svens |
Västerbergslagens OL |
26:56 |
|
6 |
Albin Gezelius |
IFK Moras OK |
27:29 |
|
7 |
Henrik Petrisi |
Västerbergslagens OL |
28:39 |
|
8 |
Simon Karlsson Holmer |
IFK Moras OK |
29:16 |
|
9 |
Tobias Dahlmark |
Västerås SOK |
31:27 |
|
10 |
Emil Sone |
Attunda OK |
31:54 |
|
11 |
Tobias Lindqvist |
Västerås SOK |
32:20 |
|
12 |
Jakob Widelund |
OK Kåre |
35:24 |
|
13 |
Simon Schmutz |
Leksands OK |
35:45 |
|
14 |
Elmer Öhgren |
Karlsbyhedens IK |
36:28 |
|
|
Markus Halvarson |
Leksands OK |
|
Ej Start |
|
Emil Ahlström |
Västerås SOK |
|
Felstämplat |
|
Jesper Johansson |
OK Löftan |
|
Ej Start |
|
Alfred Liljeström |
Gävle OK |
|
Ej Start |
D12K |
D12K: 1 anmälda, 0 startande, Banlängd= 2760 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
|
Minoo Karlsson |
OK Ravinen |
|
Ej Start |
|
Signe Hillerhag |
IFK Lidingö SOK |
|
Återbud |
|
Lisa Thunell |
IFK Lidingö SOK |
|
Återbud |
H12K |
H12K: 5 anmälda, 2 startande, Banlängd= 2820 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Filip Persson |
Ockelbo OK |
23:31 |
|
2 |
Oskar Dalin |
Leksands OK |
24:06 |
|
|
Alfred Moen |
IK Vikings OK |
|
Ej Start |
|
Axel Perman |
OK Kåre |
|
Ej Start |
|
Marcus Nordvall |
Domnarvets GOIF |
|
Ej Start |
D10 |
D10: 17 anmälda, 15 startande, Banlängd= 2760 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Moa Bergqvist |
Korsnäs IF OK |
19:25 |
|
2 |
Maja Ahlström |
Västerås SOK |
19:56 |
|
3 |
Alva Ersson |
IFK Moras OK |
20:05 |
|
4 |
Anja Nilsson |
Domnarvets GOIF |
20:19 |
|
5 |
Ida Garfvé |
IFK Moras OK |
20:36 |
|
6 |
Sofie Karlsson Holmer |
IFK Moras OK |
24:12 |
|
7 |
Hanna Björk |
Leksands OK |
25:35 |
|
8 |
Malin Håll |
HJS-Vansbro OK |
25:47 |
|
9 |
Kajsa Hall |
Västerås SOK |
26:18 |
|
10 |
Agnes Wallin |
Korsnäs IF OK |
27:56 |
|
11 |
Sanna Hörnell |
Domnarvets GOIF |
28:13 |
|
12 |
Anja Berger |
Domnarvets GOIF |
29:45 |
|
13 |
Elsa Kaipe |
OK Kåre |
31:55 |
|
14 |
Lovisa Djerf |
Västerbergslagens OL |
32:28 |
|
15 |
Sara Wallin |
Korsnäs IF OK |
67:56 |
|
|
Julia Forsgren |
OK Tyr |
|
Ej Start |
|
Elin Bryggar |
Grycksbo IF OK |
|
Ej Start |
H10 |
H10: 17 anmälda, 15 startande, Banlängd= 2820 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Olle Ringi |
OK Kåre |
18:08 |
|
2 |
Tobias Johansson |
OK Löftan |
18:12 |
|
3 |
Olle Dalin |
OK Kåre |
18:33 |
|
4 |
Lucas Wanner |
Avesta OK |
18:48 |
|
5 |
Wille Söderqvist |
OK Kåre |
19:27 |
|
6 |
Isak Dalin |
Leksands OK |
22:33 |
|
7 |
Olle Wallman |
Västerbergslagens OL |
25:01 |
|
8 |
Hugo Atterbrand |
OK Kåre |
25:12 |
|
9 |
Linus Sjödén |
Älvdalens IF OK |
27:35 |
|
10 |
Rasmus Widelund |
OK Kåre |
31:48 |
|
11 |
Jesper Ivarsson |
Västerbergslagens OL |
44:16 |
|
12 |
Isak Holmgård |
Kils OK |
46:23 |
|
13 |
Elias Hörnell |
Domnarvets GOIF |
79:25 |
|
|
Samuel Lindqvist |
Västerås SOK |
|
Ej Start |
|
Melvin Fredriksson |
Korsnäs IF OK |
|
Ej Start |
|
Albin Hvittfeldt |
IFK Moras OK |
|
Felstämplat |
|
Nils Arvid Wedman |
Västerbergslagens OL |
|
Felstämplat |
H35 |
H35: 7 anmälda, 7 startande, Banlängd= 8170 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Kalle Dalin |
Leksands OK |
60:30 |
|
2 |
Anders Dalin |
Leksands OK |
64:39 |
|
3 |
Pontus Funke |
Leksands OK |
65:38 |
|
4 |
Patrik Johnsson |
OK Kåre |
70:55 |
|
5 |
Jonas Eriksson |
Rånäs OK |
72:09 |
|
6 |
Anders Oksvold |
OK Kåre |
76:29 |
|
7 |
Mats Hörnell |
Domnarvets GOIF |
108:46 |
|
D40 |
D40: 18 anmälda, 16 startande, Banlängd= 4890 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Charlotte Flansbjer |
OK Djerf |
43:07 |
|
2 |
Helena Backlund |
Gävle OK |
44:42 |
|
3 |
Ingela Eriksson |
Gävle OK |
45:14 |
|
4 |
Karin Johnsson |
OK Kåre |
46:02 |
|
5 |
Anna Lindgren |
Västerås SOK |
46:26 |
|
6 |
Anna Strand |
Attunda OK |
48:22 |
|
7 |
Kersti Ringi |
OK Kåre |
51:25 |
|
8 |
Ulrika Saras |
Grycksbo IF OK |
52:39 |
|
9 |
Cecilia Johnsson |
OK Tor |
53:11 |
|
10 |
Heléna Kruskopf |
Korsnäs IF OK |
59:36 |
|
11 |
Anna Hall |
Västerås SOK |
59:41 |
|
12 |
Charlotta Wallin |
Korsnäs IF OK |
60:06 |
|
13 |
Anna Djärv-Danielsson |
OK Kåre |
62:10 |
|
14 |
Marina Dickfors |
Avesta OK |
65:11 |
|
15 |
Ylva Lorentzon |
OK Kåre |
65:20 |
|
|
Marit Söderqvist |
OK Kåre |
|
Ej Start |
|
Liselott Nordgren |
OK Kåre |
|
Ej Start |
|
Annika Sundström |
Västerås SOK |
|
Felstämplat |
H40 |
H40: 13 anmälda, 10 startande, Banlängd= 7440 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Jimmy Birklin |
Malungs OK Skogsmårdarna |
55:59 |
|
2 |
Ingemar Stålberg |
Gävle OK |
57:05 |
|
3 |
Tomas Knutsson |
Ärla IF |
59:47 |
|
4 |
Tomas Viker |
OK Kåre |
64:02 |
|
5 |
Jörgen Granefelt |
Kils OK |
64:57 |
|
6 |
Pär-Magnus Bjurek |
Tibro OK |
73:51 |
|
7 |
Marcus Johnsson |
Avesta OK |
80:15 |
|
8 |
Roland Natanaelsson |
Skåneslättens OL |
80:37 |
|
9 |
Jakob Wedman |
Västerbergslagens OL |
84:47 |
|
|
Tomas Lindqvist |
Västerås SOK |
|
Ej Start |
|
Martin Persson |
OK Kåre |
|
Ej Start |
|
Björn Ljunggren |
OK Hammaren |
|
Ej Start |
|
Anders Atterbrand |
OK Kåre |
|
Felstämplat |
D45 |
D45: 23 anmälda, 22 startande, Banlängd= 4520 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Josefine Nordström |
OK Triangeln |
36:14 |
|
2 |
Catarina Öberg |
Stora Tuna OK |
36:46 |
|
3 |
Anna Von Krusenstierna |
OK Kåre |
39:00 |
|
4 |
Yvonne Sjödén |
Älvdalens IF OK |
40:11 |
|
5 |
Charlotta Thureson Giberg |
Hellas Orientering |
40:41 |
|
6 |
Anna-Karin Schmutz |
Leksands OK |
41:08 |
|
7 |
Inger Gunnarsson |
Västerås SOK |
44:28 |
|
8 |
Monica Boman |
Gävle OK |
44:54 |
|
9 |
Mia Lindberg |
Boxholm-Mjölby OL |
46:08 |
|
10 |
Anna Nordin |
Sundsvalls OK |
46:17 |
|
11 |
Izabell Birklin |
OK Kåre |
47:14 |
|
12 |
Lotta Jungåker |
Korsnäs IF OK |
47:35 |
|
13 |
Siv Dahlström |
Kvarnsvedens GOIF OK |
48:00 |
|
14 |
Åsa Gahne Spik |
Leksands OK |
48:22 |
|
15 |
Ann Granqvist |
OK Ravinen |
49:06 |
|
16 |
Karin Svensk |
Stora Tuna OK |
49:22 |
|
17 |
Erica Håll |
HJS-Vansbro OK |
53:14 |
|
18 |
Catarina Larsson |
Västerås SOK |
53:36 |
|
19 |
Lena Broberg |
Snättringe SK |
53:44 |
|
20 |
Eva-Lena Hahne |
Insjöns IF OK |
61:44 |
|
21 |
Carina Dickfors |
Dalaportens OL |
68:01 |
|
22 |
Ann-Sofie Brink |
Markaryds FK |
72:51 |
|
|
Anna-Karin Lövgren |
Avesta OK |
|
Ej Start |
H45 |
H45: 29 anmälda, 28 startande, Banlängd= 6460 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Dan Giberg |
Tumba-Mälarhöjden OK |
46:33 |
|
2 |
Magnus Johansson |
OK Löftan |
47:22 |
|
3 |
Thomas Höjsgaard |
Domnarvets GOIF |
47:46 |
|
3 |
Ola Jernström |
Avesta OK |
47:46 |
|
5 |
Lars Öhgren |
Karlsbyhedens IK |
47:48 |
|
6 |
Ola Hultin |
OK Roslagen |
47:59 |
|
7 |
Lars Karlsson |
Valbo AIF |
48:15 |
|
8 |
Stefan Jonsson |
Domnarvets GOIF |
49:50 |
|
9 |
Pär Nyman |
OK Tyr |
51:09 |
|
10 |
Henrik Johnsson |
OK Tor |
51:10 |
|
11 |
Kennet Andersson |
Grycksbo IF OK |
51:11 |
|
12 |
Magnus Rajan |
IFK Lidingö SOK |
52:14 |
|
13 |
Christer Ekskog |
Kvarnsvedens GOIF OK |
53:47 |
|
14 |
Magnus Hellgren |
OK Ravinen |
54:14 |
|
15 |
Stefan Karlsson |
OK Ravinen |
54:19 |
|
16 |
Sören Villamo |
Ornäs IK |
54:48 |
|
17 |
Magnus Larsson |
Västerås SOK |
56:04 |
|
18 |
Magnus Hjorth |
Domnarvets GOIF |
58:32 |
|
19 |
Joakim Ahlström |
Västerås SOK |
60:42 |
|
20 |
Anders L Olsson |
Gävle OK |
61:28 |
|
21 |
Mikael Danielsson |
OK Kåre |
66:00 |
|
22 |
Tore Nallgård |
Västerås SOK |
66:32 |
|
23 |
Mats Kjellberg |
Västerås SOK |
73:15 |
|
24 |
Anders Karlsson |
OK Kåre |
84:52 |
|
25 |
Peter Sjödén |
Älvdalens IF OK |
103:04 |
|
|
Thomas Johansson |
Sundsvalls OK |
|
Ej Start |
|
Magnus Lundin |
Avesta OK |
|
Felstämplat |
|
Lars Gunnarsson |
Malungs OK Skogsmårdarna |
|
Felstämplat |
|
Ulf Jansson |
OK Triangeln |
|
Felstämplat |
D50 |
D50: 22 anmälda, 20 startande, Banlängd= 4070 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Åsa Rydell |
Leksands OK |
41:25 |
|
2 |
Eva Wadman |
Västerås SOK |
41:55 |
|
3 |
Ulrika Eriksson |
Stora Tuna OK |
43:19 |
|
4 |
Annika Engström |
OK Kåre |
43:36 |
|
5 |
Karin Hederskog |
HJS-Vansbro OK |
44:40 |
|
6 |
Ingrid Svensson |
Stora Tuna OK |
45:28 |
|
7 |
Gunilla Boman |
Västerås SOK |
47:44 |
|
8 |
Åsa Boberg |
Söderhamns OK |
51:00 |
|
9 |
Susanne Johansson |
Fjärås AIK |
51:19 |
|
10 |
Eva Peterson |
Älvdalens IF OK |
51:48 |
|
11 |
Anita Østgård Olsen |
Løten o-lag |
51:52 |
|
12 |
Anita Bodin |
Gällstadbygdens SOK |
52:52 |
|
13 |
Annika Davidsson |
Västerås SOK |
53:36 |
|
14 |
Lisbet Lidman |
HJS-Vansbro OK |
56:26 |
|
15 |
Anna Weckner Westlund |
OK Tyr |
58:11 |
|
16 |
Ann-Louise Hjorth |
Arboga OK |
59:01 |
|
17 |
Ragnhild Svens |
Västerbergslagens OL |
60:09 |
|
18 |
Marie Björklund |
Eskilstuna OL |
61:41 |
|
|
Anna-Karin Öhgren |
Karlsbyhedens IK |
|
Ej Start |
|
Christina Sterner |
OK Njudung |
|
Ej Start |
|
Minna Seir |
HSOK.dk |
|
Felstämplat |
|
Sofie Nylander |
OK Kåre |
|
Felstämplat |
H50 |
H50: 35 anmälda, 35 startande, Banlängd= 6050 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Håkan Eriksson |
Malungs OK Skogsmårdarna |
39:47 |
|
2 |
Lars Johansson |
Karlsbyhedens IK |
41:56 |
|
3 |
Johan Hallgren |
Bjursås OK |
45:31 |
|
4 |
Mats Sundbüe |
Strängnäs-Malmby OL |
46:04 |
|
5 |
Mikael Ingelsson |
Ockelbo OK |
46:28 |
|
6 |
Åke Johansson |
HJS-Vansbro OK |
47:56 |
|
7 |
Lars Holmgård |
Kils OK |
49:25 |
|
8 |
Anders Lundh |
Järfälla OK |
50:13 |
|
9 |
Mats Eriksson |
Domnarvets GOIF |
50:23 |
|
10 |
Jan Lindberg |
Korsnäs IF OK |
52:52 |
|
11 |
Thomas Pettersson |
Strängnäs-Malmby OL |
53:46 |
|
12 |
Thomas Calleberg |
Snättringe SK |
54:01 |
|
13 |
Per Sundström |
Västerås SOK |
54:03 |
|
14 |
Göran Månsson |
OK Dacke |
55:04 |
|
15 |
Kalle Östgren |
OK Kåre |
55:05 |
|
16 |
Mikael Backlund |
Dalaportens OL |
55:22 |
|
17 |
Mikael Davidsson |
Västerås SOK |
55:23 |
|
18 |
Magnus Limbäck |
Västerås SOK |
55:26 |
|
19 |
Hans-Peter Olsson |
Älvdalens IF OK |
56:48 |
|
20 |
Ulf Larsson |
Garphyttans IF |
58:24 |
|
21 |
Mikael Perérs |
Korsnäs IF OK |
58:28 |
|
22 |
Carl-Johan Thorell |
OK Ravinen |
58:38 |
|
23 |
Thomas Arvidsson |
Säterbygdens OK |
59:10 |
|
24 |
Gunnar Spelkvist |
Hällefors OK |
61:24 |
|
25 |
Magnus Backlund |
Säterbygdens OK |
63:31 |
|
26 |
Anders Berggren |
Malungs OK Skogsmårdarna |
65:03 |
|
27 |
Ulf Hamrefors |
Västerås SOK |
65:11 |
|
28 |
Leif Sandahl |
OK Tyr |
65:56 |
|
29 |
Jan Viklund |
Västerås SOK |
65:59 |
|
30 |
Stefan Törnqvist |
Västerås SOK |
70:46 |
|
31 |
Michael Bergkvist |
Hällefors OK |
72:17 |
|
32 |
Per Wadman |
Västerås SOK |
122:50 |
|
|
Pär Westblad |
OK Ravinen |
|
Felstämplat |
|
Lars-Åke Dickfors |
Avesta OK |
|
Felstämplat |
|
Johan Östberg |
Stora Tuna OK |
|
Felstämplat |
D55 |
D55: 14 anmälda, 13 startande, Banlängd= 3960 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Mona Åkerman |
Valbo AIF |
39:53 |
|
2 |
Susanne Persson |
Ärla IF |
43:22 |
|
3 |
Lena Larsson |
Sala OK |
43:39 |
|
4 |
Karin Gunnarsson |
Stora Tuna OK |
45:44 |
|
5 |
Elisabeth Öström |
OK Tyr |
47:13 |
|
6 |
Marie Malmberg |
Kvarnsvedens GOIF OK |
47:46 |
|
7 |
Lotta Valentin |
Gustavsbergs OK |
49:47 |
|
8 |
Jannike Wåhlberg |
OK Kåre |
52:14 |
|
9 |
Kristina Eriksson |
Dalaportens OL |
54:14 |
|
10 |
Susanne Lüscher |
Stora Tuna OK |
55:39 |
|
11 |
Christina Ohlin |
Rånäs OK |
71:00 |
|
12 |
Rønnaug Sagbakken |
Løten o-lag |
74:23 |
|
13 |
Barbro Zetterling |
OK Tyr |
109:21 |
|
|
Eva Voxlin |
Alfta-Ösa OK |
|
Ej Start |
H55 |
H55: 26 anmälda, 23 startande, Banlängd= 5430 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Jan Nordin |
Sundsvalls OK |
39:44 |
|
2 |
Sixten Westlund |
OK Tyr |
40:48 |
|
3 |
Lars Harkman |
Malungs OK Skogsmårdarna |
43:11 |
|
4 |
Thomas Ericson |
Alfta-Ösa OK |
43:18 |
|
5 |
Tryggve Ottosson |
Västerbergslagens OL |
44:19 |
|
6 |
Roger Lind |
Leksands OK |
44:50 |
|
7 |
Per-Olov Sjöström |
Västerås SOK |
44:52 |
|
8 |
Sören Calleberg |
Söderhamns OK |
44:55 |
|
9 |
Yngve Gottfridsson |
Nittedal OL |
45:13 |
|
10 |
Jan-Olof Björklund |
Bjursås OK |
45:44 |
|
11 |
Anders Löfgren |
Järfälla OK |
46:39 |
|
12 |
Roland Notstam |
Arboga OK |
46:43 |
|
13 |
Jan Saevig |
Løten o-lag |
49:15 |
|
14 |
Lars Ohlin |
Rånäs OK |
49:26 |
|
15 |
Björn Rosendahl |
Ärla IF |
49:44 |
|
16 |
Torbjörn Ottosson |
Stora Tuna OK |
50:46 |
|
17 |
Jan-Olof Bäck |
OK Djerf |
53:13 |
|
18 |
Trond Olsen |
Løten o-lag |
53:22 |
|
19 |
Torben Seir |
HSOK.dk |
55:48 |
|
20 |
Ralf Lindgren |
NAIS Orienteringsklubb |
60:56 |
|
21 |
Ronnie Eriksson |
Malungs OK Skogsmårdarna |
69:15 |
|
22 |
Anders Alamaa |
IK Vikings OK |
75:24 |
|
23 |
Kenneth Pettersson |
Järfälla OK |
90:20 |
|
|
Alf Larsson |
HJS-Vansbro OK |
|
Ej Start |
|
Stefan Persson |
Södertälje-Nykvarn OF |
|
Ej Start |
|
Stefan Carlsson |
Alfta-Ösa OK |
|
Ej Start |
D60 |
D60: 8 anmälda, 6 startande, Banlängd= 3620 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Inger Lindholm |
Fjärås AIK |
43:48 |
|
2 |
Monica Gustafsson |
IK Jarl Rättvik |
44:44 |
|
3 |
Britt Gunnarsson |
Kristinehamns OK |
48:17 |
|
4 |
Lisbeth Hörnell |
Domnarvets GOIF |
51:47 |
|
5 |
Elisabeth Jonsson |
Malungs OK Skogsmårdarna |
54:33 |
|
|
Britt Marie Pers |
IK Jarl Rättvik |
|
Ej Start |
|
Ingeborg Torris |
Malungs OK Skogsmårdarna |
|
Ej Start |
|
Kristina Wåhlin |
OK Enen |
|
Felstämplat |
H60 |
H60: 26 anmälda, 21 startande, Banlängd= 4690 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Göran Hansson |
Täby OK |
42:18 |
|
2 |
Anders Stefan Vestlund |
OK Kåre |
42:22 |
|
3 |
Nils-Erik Bossel |
Älvdalens IF OK |
43:21 |
|
4 |
Sören Voxlin |
Alfta-Ösa OK |
43:32 |
|
5 |
Kenneth Wålberg |
OK Kåre |
44:01 |
|
6 |
Göran Larsson |
Sala OK |
44:17 |
|
7 |
Jan-Eric Hellgren |
Norbergs OK |
45:08 |
|
8 |
Per-Erik Fogel |
OK Kåre |
46:08 |
|
9 |
Lennart Hävrén |
Tullinge SK |
46:21 |
|
10 |
Stefan Gunnarsson |
Kristinehamns OK |
49:59 |
|
11 |
Ulf Wuopio |
HJS-Vansbro OK |
50:02 |
|
12 |
Hans Andersson |
Västerbergslagens OL |
50:17 |
|
13 |
Tommy Westerberg |
IF Hagen |
51:40 |
|
14 |
Matz Larsson |
Gustavsbergs OK |
52:26 |
|
15 |
Lennart Lundquist |
OK Nalle |
53:34 |
|
16 |
Erik Broman |
Alfta-Ösa OK |
54:42 |
|
17 |
Inge Hultman |
Kovlands IF |
56:49 |
|
18 |
Sven Larsson |
Särna SK |
57:40 |
|
19 |
Leif Åkerblom |
Stora Tuna OK |
59:48 |
|
20 |
Magnus Haraldsson |
Gustavsbergs OK |
62:00 |
|
21 |
Kurt Nilsson |
Grycksbo IF OK |
73:51 |
|
|
Anders Gunnar Dahlgren |
Hagaby GOIF |
|
Ej Start |
|
Jan Lärfars |
Leksands OK |
|
Ej Start |
|
Kaj Hoof |
Alfta-Ösa OK |
|
Ej Start |
|
Olov Öström |
OK Tyr |
|
Ej Start |
|
Carl Bachman |
Täby OK |
|
Ej Start |
D65 |
D65: 16 anmälda, 16 startande, Banlängd= 3590 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Anne Lundmark |
Järfälla OK |
45:53 |
|
2 |
Solveig Svahn |
Ockelbo OK |
46:39 |
|
3 |
Eva Halvarson |
OK Kåre |
48:02 |
|
4 |
Margareta Haraldsson |
Gustavsbergs OK |
49:21 |
|
5 |
Maud Nilsson |
HJS-Vansbro OK |
49:49 |
|
6 |
Gunilla Mäkinen |
OK Linné |
54:22 |
|
7 |
Pirkko Stenerhag |
Västerbergslagens OL |
57:11 |
|
8 |
Ewa Nordlund |
Länna IF |
62:21 |
|
9 |
Berit Edengren |
Nyköpings OK |
62:25 |
|
10 |
Agneta Pihl Skoog |
Enköpings AIF |
65:57 |
|
11 |
Kristina Eriksson |
Länna IF |
66:46 |
|
12 |
Monica Törnkvist |
Köping-Kolsva OK |
67:45 |
|
13 |
Barbro Carlsson |
Alfta-Ösa OK |
69:15 |
|
14 |
Elisabeth Lindholm |
Domnarvets GOIF |
78:35 |
|
|
Christina Flordal |
Ljusdals OK |
|
Felstämplat |
|
Inga Lisa Nordqvist |
Västerbergslagens OL |
|
Felstämplat |
H65 |
H65: 25 anmälda, 24 startande, Banlängd= 4540 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Bengt Stenerhag |
Västerbergslagens OL |
39:21 |
|
2 |
Torgny Pettersson |
Markbygdens OK |
41:22 |
|
3 |
Jonas Larsson |
OK Kullingshof |
46:59 |
|
4 |
Jan Fogelberg |
Västvärmlands OK |
47:38 |
|
5 |
Leif Eriksson |
Heby AIF |
48:14 |
|
5 |
Erik Johansson |
Avesta OK |
48:14 |
|
7 |
Ulf Kjellin |
OK Hedströmmen |
48:35 |
|
8 |
Leif Nordlund |
Länna IF |
48:54 |
|
9 |
Sven-Olof Asp |
Leksands OK |
49:35 |
|
10 |
Stig Landstorp |
OK Tor |
52:53 |
|
11 |
John Sivars |
Dalaportens OL |
53:16 |
|
12 |
Arve Smestad |
Løten o-lag |
53:37 |
|
13 |
Bertil Höök |
Västerbergslagens OL |
54:33 |
|
14 |
Ingemar Bernhed |
Tolered-Utby Ol-klubb |
55:33 |
|
15 |
Royne Lenngren |
IK Jarl Rättvik |
55:54 |
|
16 |
Sven Pihl |
Enköpings AIF |
56:19 |
|
17 |
Sven-Erik Carlsson |
Alfta-Ösa OK |
58:01 |
|
18 |
Tommy Wåhlin |
OK Enen |
60:28 |
|
19 |
Jon Flordal |
Ljusdals OK |
61:33 |
|
20 |
Örjan Persson |
Bjursås OK |
69:23 |
|
21 |
Östen Eriksson |
Avesta OK |
83:10 |
|
22 |
Henning Waltgård |
Domnarvets GOIF |
84:11 |
|
|
Anders Björnberg |
Frölunda OL |
|
Ej Start |
|
Urs Schmutz |
Leksands OK |
|
Felstämplat |
|
Kurt Bodin |
Gällstadbygdens SOK |
|
Felstämplat |
D70 |
D70: 9 anmälda, 9 startande, Banlängd= 3050 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Ing-Marie Mozelius |
Stora Tuna OK |
37:20 |
|
2 |
Lena Leandersson |
Älvdalens IF OK |
37:32 |
|
3 |
Gunborg Westin |
Leksands OK |
39:50 |
|
4 |
Mariann Nilsson |
Lustens OK |
48:26 |
|
5 |
Siv Hasselgrund |
Bjursås OK |
48:33 |
|
6 |
Margareta Löfkvist |
Bjursås OK |
51:03 |
|
7 |
Sonia Johansson |
Kvarnsvedens GOIF OK |
53:28 |
|
8 |
Siv Stam |
Säterbygdens OK |
55:24 |
|
9 |
Ann-Catrine Ahlström |
Fjärås AIK |
55:36 |
|
H70 |
H70: 22 anmälda, 21 startande, Banlängd= 3940 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Karl Johansson |
IFK Hedemora OK |
38:16 |
|
2 |
Olle Johansson |
IFK Hedemora OK |
42:32 |
|
3 |
Gunnar Löfkvist |
Bjursås OK |
43:28 |
|
4 |
Hans Persson |
OK Älgen |
44:20 |
|
5 |
Jan Johansson |
IFK Hedemora OK |
46:59 |
|
6 |
Lars-B Larsson |
OK Tyr |
47:37 |
|
7 |
Bo Romson |
Hellas Orientering |
49:31 |
|
8 |
Lars Ivar Bergman |
OK Fjällstigen |
50:02 |
|
9 |
Jan Olof Dahlström |
Bjursås OK |
50:18 |
|
10 |
Sven Nilsson |
Malungs OK Skogsmårdarna |
50:46 |
|
11 |
Sören Eriksson |
Länna IF |
53:13 |
|
12 |
Sven Leandersson |
Älvdalens IF OK |
53:19 |
|
13 |
Janne Jansson |
Malungs OK Skogsmårdarna |
55:20 |
|
14 |
Sven-Erik Widin |
Domnarvets GOIF |
56:06 |
|
15 |
Hans Grudd |
Stora Tuna OK |
56:25 |
|
16 |
Rune Persson |
Malungs OK Skogsmårdarna |
61:03 |
|
17 |
Jan-Erik Wiberg |
Järla Orientering |
66:26 |
|
18 |
Stig Nordqvist |
Västerbergslagens OL |
67:02 |
|
19 |
Bo Sunden |
Karlsbyhedens IK |
76:09 |
|
20 |
Jan Olof Hedberg |
Gagnefs OK |
81:34 |
|
|
Bo Danmo |
Domnarvets GOIF |
|
Felstämplat |
|
Folke Björkman |
Dalaportens OL |
|
Ej Start |
D75 |
D75: 1 anmälda, 1 startande, Banlängd= 2970 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Inger Daniels-Östh |
Korsnäs IF OK |
74:37 |
|
H75 |
H75: 8 anmälda, 7 startande, Banlängd= 3470 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Torsten Löfgren |
Karlsbyhedens IK |
35:55 |
|
2 |
Ingemar Johansson |
IFK Hedemora OK |
41:39 |
|
3 |
Hjalmar Nordquist |
OK Järnbärarna |
48:22 |
|
4 |
Erik Lindberg |
Karlsbyhedens IK |
53:49 |
|
5 |
Stig Östh |
Korsnäs IF OK |
58:07 |
|
6 |
Gunnar Dahlström |
Fredrikshofs IF Skid & OK |
62:23 |
|
|
Janne Månsson |
Leksands OK |
|
Ej Start |
|
Åke Sundberg |
Fagersta OK |
|
Felstämplat |
H80 |
H80: 6 anmälda, 6 startande, Banlängd= 3050 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Melvin Nilsson |
Lustens OK |
38:48 |
|
2 |
Valter Alamaa |
IK Vikings OK |
44:44 |
|
3 |
Sture Roland Josefsson |
OK Kåre |
46:46 |
|
4 |
Elof Back |
Fagersta OK |
52:08 |
|
5 |
Bo Sandberg |
IK Jarl Rättvik |
52:24 |
|
6 |
Arvo Hyvönen |
Skattkärrs IF |
53:32 |
|
H85 |
H85: 1 anmälda, 1 startande, Banlängd= 2970 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Bertil Norman |
IFK Hedemora OK |
60:27 |
|
Insk |
Insk: 16 anmälda, 15 startande, Banlängd= 2350 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Adrian Dahlgren |
Älvdalens IF OK |
0:00 |
|
2 |
Carl Gerker |
IK Jarl Rättvik |
0:00 |
|
3 |
Edvin Eriksson |
IFK Moras OK |
0:00 |
|
4 |
Elin Geselius |
IFK Moras OK |
0:00 |
|
5 |
Ella Sand |
Västerbergslagens OL |
0:00 |
|
6 |
Elsa Ivarsson |
Västerbergslagens OL |
0:00 |
|
7 |
Eric Viker |
OK Kåre |
0:00 |
|
8 |
Hugo Claesson |
Stora Tuna OK |
0:00 |
|
9 |
Ida Atterbrand |
OK Kåre |
0:00 |
|
10 |
John Danielsson |
IFK Moras OK |
0:00 |
|
11 |
Olivia Hermansson |
IFK Moras OK |
0:00 |
|
12 |
Sara Andersson |
IFK Moras OK |
0:00 |
|
13 |
Tyra Elgesjö |
Domnarvets GOIF |
0:00 |
|
14 |
Ville Elgesjö |
Domnarvets GOIF |
0:00 |
|
|
Viggo Lindgren |
OK Kåre |
|
Felstämplat |
|
Hilma Dalin |
OK Kåre |
|
Återbud |
|
Erik Gräfnings |
Grycksbo IF OK |
|
Ej Start |
U1 |
U1: 15 anmälda, 11 startande, Banlängd= 2340 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Nora Nordlund |
OK Kåre |
19:21 |
|
2 |
Hilma Dalin |
OK Kåre |
19:40 |
|
3 |
Fabian Törnqvist |
Attunda OK |
22:35 |
|
4 |
Agnes Nilsson |
Domnarvets GOIF |
26:54 |
|
5 |
Lina Widelund |
OK Kåre |
27:57 |
|
6 |
Oskar Kaipe |
OK Kåre |
29:31 |
|
7 |
Zara Flodström Lindborg |
Grycksbo IF OK |
32:27 |
|
8 |
Isac Wadman |
IFK Moras OK |
38:25 |
|
9 |
Samuel Norberg |
IFK Moras OK |
43:33 |
|
10 |
Walter Okswold |
OK Kårer |
45:46 |
|
|
Walter Söderqvist |
OK Kåre |
|
Ej Start |
|
Linnea Hermansson |
IFK Moras OK |
|
Ej Start |
|
Kalle Joons |
Leksands OK |
|
Ej Start |
|
William Ockswold |
OK Kåre |
|
Ej Start |
|
Stina Sandelin |
Leksands OK |
|
Felstämplat |
U2 |
U2: 10 anmälda, 9 startande, Banlängd= 2760 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Maja Eliasson |
Domnarvets GOIF |
28:26 |
|
2 |
Mikaela Sveder |
Domnarvets GOIF |
32:19 |
|
3 |
Axel Sandberg |
Domnarvets GOIF |
34:18 |
|
4 |
Angelica Dahlgren |
Älvdalens IF OK |
34:29 |
|
5 |
Martina Sveder |
Domnarvets GOIF |
39:21 |
|
6 |
Alfred Danielsson |
IFK Moras OK |
39:36 |
|
7 |
Hilda Perman |
OK Kåre |
47:47 |
|
8 |
Hilda Sand |
Västerbergslagens OL |
60:39 |
|
|
Gustav Ljunggren |
OK Hammaren |
|
Ej Start |
|
Thea Sandberg |
Domnarvets GOIF |
|
Felstämplat |
ÖM1 |
ÖM1: 2 anmälda, 2 startande, Banlängd= 2700 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Margareta Nybelius |
Korsnäs IF OK |
39:23 |
|
2 |
Kajsa Juhlin |
Gagnefs OK |
42:51 |
|
ÖM2 |
ÖM2: 2 anmälda, 2 startande, Banlängd= 3850 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Eva Lindström |
Avesta OK |
29:45 |
|
2 |
Kerstin Sundberg |
OK Kåre |
33:41 |
|
ÖM3 |
ÖM3: 16 anmälda, 15 startande, Banlängd= 3070 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Kristina Holmgren |
Västerås SOK |
29:31 |
|
2 |
Anders Stålnäbb |
Kvarnsvedens GOIF OK |
30:37 |
|
3 |
Ghaith Al-Tameemi |
Ockelbo OK |
31:23 |
|
4 |
Lennart Tägtström |
Domnarvets GOIF |
32:36 |
|
5 |
Tuva-Cajsa Spik |
Leksands OK |
33:51 |
|
6 |
Marcus Lindborg |
Grycksbo IF OK |
36:00 |
|
7 |
Lena Wahss |
Avesta OK |
36:48 |
|
8 |
Catharina Sjöholm Dahlmark |
Västerås SOK |
39:13 |
|
9 |
Lizkulla Pettersson |
Markbygdens OK |
41:35 |
|
10 |
Carina Sundbüe |
Strängnäs-Malmby OL |
42:13 |
|
11 |
Håkan Elfving |
IK Jarl Rättvik |
44:51 |
|
12 |
Conny Eriksson |
IFK Moras OK |
45:05 |
|
13 |
Ronja Juhlin |
Gagnefs OK |
50:01 |
|
14 |
Kerstin Wielander |
Älvdalens IF OK |
52:50 |
|
15 |
Hanna Fridén |
IFK Mora GK |
68:24 |
|
|
Karin Lindqvist |
Västerås SOK |
|
Ej Start |
ÖM4 |
ÖM4: 3 anmälda, 3 startande, Banlängd= 4820 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Christina Sveder |
Domnarvets GOIF |
52:58 |
|
2 |
Petra Lorentzon |
Leksands OK |
59:57 |
|
3 |
Christian Gerken |
IK Jarl Rättvik |
67:52 |
|
ÖM5 |
ÖM5: 27 anmälda, 24 startande, Banlängd= 3610 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Patrik Sveder |
Domnarvets GOIF |
30:22 |
|
2 |
Helena Wallman |
Västerbergslagens OL |
30:27 |
|
3 |
Jan Skarner |
Leksands OK |
30:50 |
|
4 |
Torsten Ramberg |
Hallstahammars OK |
34:12 |
|
5 |
Fredrik Dahlmark |
Västerås SOK |
34:14 |
|
6 |
Lena Ramberg |
Hallstahammars OK |
36:12 |
|
7 |
Birgitta Berglund |
OK Kåre |
36:44 |
|
8 |
Lola Björk |
Leksands OK |
40:43 |
|
9 |
Lotten Sjödén |
Älvdalens IF OK |
42:56 |
|
10 |
Birgitta Mattsson |
OK Kåre |
43:31 |
|
11 |
Anna-Karin Mouazzen |
OK Letstigen |
43:32 |
|
12 |
Anna Nilsson |
Ärla IF |
44:29 |
|
13 |
Gunilla Gräfnings |
Grycksbo IF OK |
44:57 |
|
14 |
Anna Gruvris |
IK Jarl Rättvik |
45:26 |
|
15 |
Anna-Karin Rytther |
Västerbergslagens OL |
46:34 |
|
16 |
Bertil Mäkinen |
OK Linné |
48:06 |
|
17 |
Björn Åhs |
Leksands OK |
49:37 |
|
18 |
Byron Palm |
HJS-Vansbro OK |
50:02 |
|
19 |
Sofia Persson |
Domnarvets GOIF |
50:11 |
|
20 |
Lill Nallgård |
Västerås SOK |
50:39 |
|
21 |
Lotta Wedman |
Västerbergslagens OL |
50:54 |
|
22 |
Marie Zetterling |
OK Tyr |
54:22 |
|
23 |
Mia Hillerhag |
IFK Lidingö SOK |
54:56 |
|
24 |
Anders Bertil Wielander |
Älvdalens IF OK |
75:56 |
|
|
Sven Larsson |
Leksands OK |
|
Återbud |
|
Lars-Erik Liljeström |
Gävle OK |
|
Ej Start |
|
Helena Liljeström |
Gävle OK |
|
Ej Start |
|
Christina Sveder |
Domnarvets GOIF |
|
Återbud |
|
Jan Kogner |
HJS-Vansbro OK |
|
Ej Start |
ÖM6 |
ÖM6: 9 anmälda, 9 startande, Banlängd= 5700 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Thobias Widelund |
OK Kåre |
45:47 |
|
2 |
Jonas Hedström |
klubblös |
48:58 |
|
3 |
Lars Hedström |
klubblös |
49:28 |
|
4 |
Stefan Pettersson |
Fjärås AIK |
56:19 |
|
5 |
Johan Wanner |
Avesta OK |
72:50 |
|
6 |
Ensio Koskinen |
Grycksbo IF OK |
74:37 |
|
7 |
Tanja Dalheima |
IK Vikings OK |
74:39 |
|
8 |
Lena Koskinen |
Grycksbo IF OK |
74:42 |
|
9 |
Annica Berger |
Domnarvets GOIF |
75:15 |
|
ÖM7 |
ÖM7: 30 anmälda, 30 startande, Banlängd= 3190 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Bengt Leandersson |
Älvdalens IF OK |
22:17 |
|
2 |
Sven Olsson |
Korsnäs IF OK |
22:36 |
|
3 |
Kristoffer Holmström |
Västerbergslagens OL |
23:04 |
|
4 |
Sven Larsson |
Leksands OK |
23:47 |
|
5 |
Benoit Dumas |
IK Vikings OK |
27:59 |
|
6 |
Josefine Söderlund |
Leksands OK |
30:00 |
|
7 |
Anders Jansson |
Grycksbo IF OK |
30:05 |
|
8 |
Jenny Wåhlin |
Domnarvets GOIF |
30:15 |
|
9 |
Mikael Ringi |
OK Kåre |
32:00 |
|
10 |
Anna-Karin Nilsson |
Malungs OK Skogsmårdarna |
35:05 |
|
11 |
Tobias Lindgren |
OK Kåre |
37:59 |
|
12 |
Liselotte Johansson |
OK Löftan |
38:27 |
|
13 |
Malena Ahlström |
Västerås SOK |
38:48 |
|
14 |
Johan Kruskopf |
Korsnäs IF OK |
38:55 |
|
15 |
Petra Hurtig Halvarson |
Leksands OK |
40:04 |
|
16 |
Mimmi Westblad |
OK Ravinen |
40:45 |
|
17 |
Magnus Daniels |
Avesta OK |
41:04 |
|
18 |
Annika Holmström |
Västerbergslagens OL |
41:43 |
|
19 |
Sven-Arne Fransson |
Avesta OK |
45:54 |
|
20 |
Kristin Ramsell |
Leksands OK |
46:09 |
|
21 |
Helena Lundin |
Avesta OK |
46:45 |
|
22 |
Amanda Johansson |
Kristinehamns OK |
50:08 |
|
23 |
Mari Fläck |
Grycksbo IF OK |
51:04 |
|
24 |
Emma Johansson |
Kristinehamns OK |
51:31 |
|
25 |
Maria Liss |
Gagnefs OK |
52:43 |
|
26 |
Matthias Kalle Dalheimer |
IK Vikings OK |
53:45 |
|
27 |
Karin Åkerman |
Västerås SOK |
61:11 |
|
28 |
Eva Lind |
OK Tor |
66:13 |
|
29 |
Stig Jansson |
Domnarvets GOIF |
66:52 |
|
|
Karin Elfving |
IK Jarl Rättvik |
|
Felstämplat |
ÖM8 |
ÖM8: 19 anmälda, 19 startande, Banlängd= 4480 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Maria Nilsson |
Domnarvets GOIF |
35:26 |
|
2 |
Håkan Nilsson |
Domnarvets GOIF |
37:20 |
|
3 |
Torbjörn Nilsson |
Stora Tuna OK |
41:14 |
|
4 |
Magnus Berger |
Domnarvets GOIF |
41:28 |
|
5 |
Martin Sellberg |
IFK Moras OK |
43:17 |
|
6 |
Christer Eriksson |
Tierps SOK |
43:24 |
|
7 |
Anna Elgesjö |
Domnarvets GOIF |
44:29 |
|
8 |
Jonny Birgersson |
Grycksbo IF OK |
44:33 |
|
9 |
Anne Mörk |
Älvdalens IF OK |
45:58 |
|
10 |
Leif Celander |
Kristinehamns OK |
47:37 |
|
11 |
Niclas Ahlström |
Västerås SOK |
48:32 |
|
12 |
Torbjörn Jarlemark |
IFK Lidingö SOK |
49:34 |
|
13 |
Johanna Sarenmark |
Leksands OK |
50:00 |
|
14 |
Elin Peterson |
IFK Moras OK |
50:42 |
|
15 |
Tommy Boman |
Västerås SOK |
56:05 |
|
16 |
Bertil Johansson |
Kristinehamns OK |
56:08 |
|
17 |
Joakim Ramsell |
Leksands OK |
57:10 |
|
18 |
Inge Mörk |
Älvdalens IF OK |
66:02 |
|
|
David Lindgren |
Västerås SOK |
|
Felstämplat |
ÖM9 |
ÖM9: 8 anmälda, 8 startande, Banlängd= 7490 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Andreas Elgesjö |
Domnarvets GOIF |
60:50 |
|
2 |
Jonas Fogelberg |
Västvärmlands OK |
62:25 |
|
3 |
Evgeniya Ryapolova |
IFK Moras OK |
64:36 |
|
4 |
Mikael Blessborn |
Domnarvets GOIF |
66:27 |
|
5 |
Jerker Boman |
Gävle OK |
68:04 |
|
6 |
Ragnhild Saevig |
Stord IL |
93:59 |
|
7 |
Sara Viker |
OK Kåre |
95:32 |
|
|
Aaron Scott |
klubblös |
|
Felstämplat |