D21E |
D21E: 29 anmälda, 28 startande, Banlängd= 5090 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Karolina A.Höjsgaard |
Domnarvets GOIF |
37:24 |
|
2 |
Anna Mårsell |
Stora Tuna OK |
38:08 |
|
3 |
Emma Claesson |
Stora Tuna OK |
39:02 |
|
4 |
Elin Dahlin |
Domnarvets GOIF |
39:20 |
|
5 |
Johanna Lindberg |
Domnarvets GOIF |
40:05 |
|
6 |
Evgeniya Ryapolova |
IFK Moras OK |
40:07 |
|
7 |
Inga Kazlauskaite |
OK Linné |
40:29 |
|
8 |
Irina Nyberg |
Hellas Orientering |
41:17 |
|
9 |
Linda Byström |
Stora Tuna OK |
42:19 |
|
10 |
Elin Karlsson |
OK Linné |
42:26 |
|
11 |
Helene Söderlund |
IFK Moras OK |
43:09 |
|
12 |
My Westlund |
OK Tyr |
43:30 |
|
13 |
Sara Rapp |
IFK Moras OK |
45:09 |
|
14 |
Eva Elfving |
Domnarvets GOIF |
46:16 |
|
15 |
Johanna Erlandsson |
Stora Tuna OK |
46:35 |
|
16 |
Hanna Brus |
Västerbergslagens OL |
46:36 |
|
17 |
Marie Spångmyr |
Leksands OK |
47:08 |
|
18 |
Hana Hancikova |
Alfta-Ösa OK |
47:33 |
|
19 |
Sofie Strömberg |
Matteus SI |
48:13 |
|
20 |
Lisa Silvemark |
Dalaportens OL |
48:28 |
|
21 |
Susanna Mårtensson |
Stora Tuna OK |
48:29 |
|
22 |
Charlotta Bergqvist |
Gävle OK |
48:57 |
|
23 |
Ulrika Lindstam |
OK Linné |
48:59 |
|
24 |
Lisa Larsen |
Täby OK |
53:57 |
|
25 |
Kristin E Karlsson |
SOK Aneby |
56:58 |
|
26 |
Ylva Kindlundh |
Alfta-Ösa OK |
57:26 |
|
27 |
Karin Elfving |
Domnarvets GOIF |
63:39 |
|
|
Emma Pihl Skoog |
OK Linné |
|
Felstämplat |
|
Moa Enmark |
Gävle OK |
|
Ej Start |
H21E |
H21E: 40 anmälda, 37 startande, Banlängd= 5650 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Roman Ryapolov |
IFK Moras OK |
32:51 |
|
2 |
Jakob Lööf |
Malungs OK Skogsmårdarna |
33:17 |
|
3 |
Erik Folkesson Blom |
IFK Moras OK |
33:26 |
|
4 |
Erik Rost |
Malungs OK Skogsmårdarna |
33:47 |
|
5 |
Artem Panchenko |
IFK Moras OK |
35:17 |
|
6 |
Staffan Eriksson |
Stora Tuna OK |
35:36 |
|
7 |
Andreas Holmberg |
IFK Moras OK |
35:53 |
|
8 |
Linus Rapp |
IFK Moras OK |
35:54 |
|
9 |
Johan Lindberg |
IFK Moras OK |
36:00 |
|
10 |
Simon Hodler |
IFK Moras OK |
36:09 |
|
11 |
Fredrik Norman |
Leksands OK |
36:44 |
|
12 |
Liutauras Bilevicius |
OK Linné |
36:46 |
|
13 |
Rikard Claesson |
Stora Tuna OK |
36:48 |
|
14 |
Håkan Eriksson |
Malungs OK Skogsmårdarna |
37:18 |
|
15 |
Lasse Jansson |
Gävle OK |
37:20 |
|
16 |
Thomas Carlsson |
Malungs OK Skogsmårdarna |
37:41 |
|
17 |
Henrik Löfås |
OK Linné |
38:00 |
|
18 |
Mattias Mårts |
Stora Tuna OK |
38:52 |
|
19 |
Erik Fernlund |
Säterbygdens OK |
39:08 |
|
20 |
Olle Carlsson |
Söders-Tyresö |
39:18 |
|
21 |
Erik Lind |
IFK Umeå |
39:35 |
|
22 |
Martin Hammarberg |
Malungs OK Skogsmårdarna |
39:36 |
|
23 |
Anders Håkansson |
OK Linné |
39:47 |
|
24 |
Mikael Andersson |
IF Rigor |
40:45 |
|
25 |
Tomas d.y. Löfgren |
Stora Tuna OK |
41:09 |
|
26 |
Anton Lif |
Rehns BK |
42:02 |
|
27 |
Gustav Eriksson |
Stora Tuna OK |
42:38 |
|
28 |
Patrik Svedberg |
Gävle OK |
43:17 |
|
29 |
Stefan Jonsson |
Malungs OK Skogsmårdarna |
43:22 |
|
30 |
Mathias Wilhelmsson |
Stora Tuna OK |
43:38 |
|
31 |
Markus Lang |
Stora Tuna OK |
43:42 |
|
32 |
Kristian Dahlström |
IFK Moras OK |
44:28 |
|
33 |
Charlie Stolt |
Rehns BK |
45:46 |
|
34 |
Marcus Andersson |
Matteus SI |
48:59 |
|
35 |
Johan Sonesson |
IFK Moras OK |
50:36 |
|
36 |
Jan Moberg |
Gävle OK |
51:16 |
|
37 |
Peter Löfås |
Stora Tuna OK |
51:51 |
|
|
Lars Åkerman |
Malungs OK Skogsmårdarna |
|
Ej Start |
|
Jonas Birgerson |
Malungs OK Skogsmårdarna |
|
Ej Start |
|
Jonathan Rosendahl |
Ärla IF |
|
Ej Start |
D20E |
D20E: 5 anmälda, 5 startande, Banlängd= 4310 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Emma Backlund |
Säterbygdens OK |
35:49 |
|
2 |
Linnea Malmberg |
Stora Tuna OK |
36:58 |
|
3 |
Hanna Eriksson |
IFK Moras OK |
37:42 |
|
4 |
Linneá Hahne |
Insjöns IF OK |
39:59 |
|
5 |
Maria Andersson |
Västerbergslagens OL |
44:35 |
|
H20E |
H20E: 8 anmälda, 8 startande, Banlängd= 4960 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Johan Söderlund |
Leksands OK |
30:15 |
|
2 |
Erik Björklund |
Bjursås OK |
35:39 |
|
3 |
Simon Fors |
Stora Tuna OK |
36:29 |
|
4 |
Jakob Ivarsson |
Haninge SOK |
38:40 |
|
5 |
Johan Winther |
Västerbergslagens OL |
40:15 |
|
6 |
Kristoffer Holmström |
Västerbergslagens OL |
43:56 |
|
7 |
David Stigsmark |
Stora Tuna OK |
72:42 |
|
|
Elis Franzén |
Leksands OK |
|
Felstämplat |
D18E |
D18E: 18 anmälda, 18 startande, Banlängd= 3950 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Sara Wadman |
IFK Moras OK |
31:25 |
|
2 |
Erica Edman |
Korsnäs IF OK |
32:35 |
|
3 |
Ronja Björklund |
Bjursås OK |
33:18 |
|
4 |
Ellen Sarenmark |
Leksands OK |
33:36 |
|
5 |
Anna Dahlgren-Rosén |
Järla Orientering |
33:40 |
|
6 |
Hanna Barkergren |
Stora Tuna OK |
36:34 |
|
7 |
Matilda Dammvik |
Stora Tuna OK |
36:35 |
|
8 |
Matilda Eriksson |
Västerbergslagens OL |
38:11 |
|
9 |
Vanessa Fricker |
Stora Tuna OK |
38:21 |
|
10 |
Elsa Andersson |
Domnarvets GOIF |
38:39 |
|
11 |
Stefania Corradini |
IFK Moras OK |
40:48 |
|
12 |
Maja Enges |
Leksands OK |
41:45 |
|
13 |
Lina Fredriksson |
Korsnäs IF OK |
42:30 |
|
14 |
Frida Jonsson |
Alfta-Ösa OK |
42:36 |
|
15 |
Anna Björklund |
Bjursås OK |
45:03 |
|
16 |
Elina Arvidsson |
Säterbygdens OK |
55:22 |
|
|
Camilla Nyqvist |
Järla Orientering |
|
Felstämplat |
|
Kristin Boman |
Gävle OK |
|
Felstämplat |
H18E |
H18E: 23 anmälda, 23 startande, Banlängd= 4240 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
August Mikaelsson |
Västerås SOK |
24:31 |
|
2 |
Oskar Sandberg |
Säterbygdens OK |
24:37 |
|
3 |
Nils Gumaelius |
Waxholms OK |
25:16 |
|
4 |
André Andersson |
Västerbergslagens OL |
26:47 |
|
5 |
Amadeus Hansson |
Gotlands Bro OK |
26:52 |
|
6 |
Jonas Eriksson |
Stora Tuna OK |
28:13 |
|
7 |
Fredrik Persson |
Domnarvets GOIF |
28:46 |
|
8 |
Emil Åberg |
Korsnäs IF OK |
28:54 |
|
9 |
Anton Gumaelius |
Waxholms OK |
29:06 |
|
10 |
Albin Bergkvist |
Bjursås OK |
29:44 |
|
11 |
John Gunnarsson |
Surahammars SOK |
29:58 |
|
12 |
Martin Norrbom |
Sala OK |
30:39 |
|
13 |
Erik Hållström |
Gävle OK |
31:13 |
|
14 |
Daniel Duhlbo |
IFK Moras OK |
31:33 |
|
15 |
Joakim Ståhl |
Järbo OK |
32:58 |
|
16 |
Lars Olovsson |
Rehns BK |
34:00 |
|
17 |
Adrian Dahlström |
IFK Moras OK |
34:28 |
|
18 |
Henrik Sparr |
IFK Moras OK |
39:02 |
|
19 |
Nils Alexandersson |
Stora Tuna OK |
39:38 |
|
20 |
Martin Persson |
Årsunda IF |
40:21 |
|
21 |
Jonathan Persson |
Karlsbyhedens IK |
41:03 |
|
22 |
Erik Calleberg |
Snättringe SK |
43:56 |
|
23 |
Filip Hahne |
Insjöns IF OK |
47:04 |
|
D21 |
D21: 5 anmälda, 5 startande, Banlängd= 4060 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Eva-Maj Erneby |
Surahammars SOK |
34:09 |
|
2 |
Laetitia Hächler |
OLG Pfaeffikon |
34:46 |
|
3 |
Anna-Karin Nilsson |
Malungs OK Skogsmårdarna |
41:34 |
|
4 |
Beatrice Köhler |
Säterbygdens OK |
44:42 |
|
5 |
Matilda Wigren Johansson |
IFK Hedemora OK |
53:16 |
|
H21 |
H21: 5 anmälda, 5 startande, Banlängd= 4510 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Johan Höök |
IK Jarl Rättvik |
35:31 |
|
2 |
Elias Melin |
IFK Hedemora OK |
37:50 |
|
3 |
Edwin Carlson |
IFK Hedemora OK |
40:32 |
|
4 |
Albin Carlson |
IFK Hedemora OK |
44:34 |
|
5 |
Robin Erneby |
Surahammars SOK |
47:04 |
|
H20 |
H20: 3 anmälda, 3 startande, Banlängd= 4060 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Per-Erik Fredberg |
OK Rodhen |
38:52 |
|
2 |
Viktor Djerf |
Västerbergslagens OL |
43:00 |
|
3 |
Marcus Hammarström |
Waxholms OK |
44:28 |
|
D18 |
D18: 3 anmälda, 2 startande, Banlängd= 3340 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Engla Fläck |
Grycksbo IF OK |
35:48 |
|
2 |
Amanda Daniels |
Avesta OK |
40:00 |
|
|
Tova Stål |
Västerbergslagens OL |
|
Ej Start |
D16 |
D16: 22 anmälda, 19 startande, Banlängd= 3360 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Tova Olsson |
Grycksbo IF OK |
26:01 |
|
2 |
Jonna Jungåker |
Korsnäs IF OK |
26:40 |
|
3 |
Carolina Olsson |
Älvdalens IF OK |
27:29 |
|
4 |
Mirjam Dalén |
Sala OK |
28:47 |
|
5 |
Sofia Eriksson |
Stora Tuna OK |
30:27 |
|
6 |
Frida Fredriksson |
Korsnäs IF OK |
31:43 |
|
7 |
Emma Hållström |
Gävle OK |
32:39 |
|
8 |
Sanna Sjödén |
Älvdalens IF OK |
33:58 |
|
9 |
Ellen Skoog |
OK Hammaren |
34:10 |
|
10 |
Wilma Lagerhäll |
Rehns BK |
35:14 |
|
11 |
Amanda Halvarson |
Leksands OK |
35:30 |
|
12 |
Anna Knutes |
Järla Orientering |
35:58 |
|
13 |
Tove Flodman |
OK Hammaren |
36:43 |
|
14 |
Ellen Saras |
Grycksbo IF OK |
37:26 |
|
15 |
Cecilia Djerf |
Västerbergslagens OL |
39:26 |
|
16 |
Emma Blixt |
OK Hammaren |
40:25 |
|
17 |
Sara Eriksson |
IFK Moras OK |
40:46 |
|
18 |
Magdalena Pölder |
Sala OK |
42:22 |
|
19 |
Vilma Berger |
Domnarvets GOIF |
44:41 |
|
|
Johanna Börjesson Eriksson |
Storviks IF |
|
Ej Start |
|
Jennie Börjesson Eriksson |
Storviks IF |
|
Ej Start |
|
Frida Peterson |
Älvdalens IF OK |
|
Ej Start |
H16 |
H16: 19 anmälda, 18 startande, Banlängd= 3600 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Jesper Svensk |
Stora Tuna OK |
20:44 |
|
2 |
Olle Grywenz |
OK Linné |
23:12 |
|
3 |
Isak Åberg |
Korsnäs IF OK |
24:34 |
|
4 |
Henning Sjökvist |
Stora Tuna OK |
25:04 |
|
5 |
Viktor Barkegren |
Stora Tuna OK |
25:23 |
|
6 |
Niklas Carlsson |
Sundbybergs IK |
27:22 |
|
7 |
Rikard Holmström |
Västerbergslagens OL |
27:40 |
|
8 |
Walter Lagerhäll |
Rehns BK |
29:01 |
|
9 |
Axel Jutterström |
IFK Moras OK |
29:50 |
|
10 |
Jonathan Björk |
Leksands OK |
30:08 |
|
11 |
Gustav Stål |
Västerbergslagens OL |
30:32 |
|
12 |
Andreas Persson |
OK Hammaren |
30:51 |
|
13 |
Oskar Persson |
Årsunda IF |
34:19 |
|
14 |
Emil Arvidsson |
Säterbygdens OK |
37:46 |
|
15 |
Jesper Nordqvist |
Västerbergslagens OL |
39:24 |
|
16 |
Wilmer Brodén |
Leksands OK |
40:47 |
|
17 |
Jonathan Magnusson |
Rehns BK |
44:49 |
|
18 |
Fredrik Norlin |
IFK Moras OK |
46:11 |
|
|
Gustav Öhgren |
Karlsbyhedens IK |
|
Ej Start |
D16K |
D16K: 2 anmälda, 2 startande, Banlängd= 3100 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Matilda Norlén |
Sala OK |
87:59 |
|
2 |
Amanda Lindgren |
Sala OK |
89:59 |
|
D14 |
D14: 22 anmälda, 21 startande, Banlängd= 2960 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Ella Olsson |
Grycksbo IF OK |
23:23 |
|
2 |
Katrin Sjödén |
Älvdalens IF OK |
24:09 |
|
3 |
Tindra Jernström |
Avesta OK |
25:19 |
|
4 |
Maja Mörth |
Leksands OK |
26:13 |
|
5 |
Tilda Östberg |
Stora Tuna OK |
27:39 |
|
6 |
Emelie Brudin |
IFK Moras OK |
29:16 |
|
7 |
Sara Junevik |
Leksands OK |
29:39 |
|
8 |
Karolina Holmström |
Västerbergslagens OL |
33:05 |
|
9 |
Selma Gumaelius |
Waxholms OK |
34:16 |
|
10 |
Moa Hjorth |
Domnarvets GOIF |
34:55 |
|
11 |
Lisa Hallgren |
Bjursås OK |
35:31 |
|
12 |
Emma Hansen |
Avesta OK |
36:07 |
|
13 |
Alva Rytther |
Västerbergslagens OL |
37:12 |
|
14 |
Moa Karlsson |
Storviks IF |
37:26 |
|
15 |
Karin Johansson |
Gagnefs OK |
42:00 |
|
16 |
Katja Dalén |
Sala OK |
46:26 |
|
17 |
Clara Spik |
Leksands OK |
47:36 |
|
18 |
Wilma Larsson |
OK Tor |
48:20 |
|
19 |
Karolina Djerf |
Västerbergslagens OL |
48:49 |
|
20 |
Julia Wanner |
Avesta OK |
50:58 |
|
|
Adelina Funke |
Leksands OK |
|
Ej Start |
|
Nickolina Hedenlund |
Täby OK |
|
Felstämplat |
H14 |
H14: 22 anmälda, 22 startande, Banlängd= 3100 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Viktor Svensk |
Stora Tuna OK |
18:29 |
|
2 |
Johannes Öhgren |
Karlsbyhedens IK |
24:05 |
|
3 |
Rasmus Täck |
OK Hammaren |
24:06 |
|
4 |
Ludvig Holmqvist |
OK Tor |
24:59 |
|
5 |
Jonatan Ståhl |
Sundbybergs IK |
25:14 |
|
6 |
Viktor Berg |
Leksands OK |
26:00 |
|
7 |
Viktor Wallin |
Korsnäs IF OK |
28:04 |
|
8 |
Zeb Palm |
HJS-Vansbro OK |
28:30 |
|
9 |
Nils Ottosson |
Gävle OK |
29:06 |
|
10 |
Mika Koskinen |
Grycksbo IF OK |
29:57 |
|
11 |
Albin Berger |
Domnarvets GOIF |
30:16 |
|
12 |
Max Hoppe |
Waxholms OK |
31:40 |
|
13 |
Samuel Stålnäbb |
Kvarnsvedens GOIF OK |
33:09 |
|
14 |
Rasmus Jonsson |
Domnarvets GOIF |
34:13 |
|
15 |
Gustav Björklund |
IFK Moras OK |
34:34 |
|
16 |
Adam Hane |
Insjöns IF OK |
35:58 |
|
17 |
Emil Byberg |
Kvarnsvedens GOIF OK |
43:12 |
|
18 |
Oscar Thornell |
Surahammars SOK |
45:54 |
|
19 |
Gustav Graas |
Domnarvets GOIF |
49:10 |
|
20 |
Erik Flodman |
OK Hammaren |
55:24 |
|
|
Johan Calleberg |
Snättringe SK |
|
Felstämplat |
|
Oskar Magnusson |
Rehns BK |
|
Felstämplat |
D14K |
D14K: 7 anmälda, 7 startande, Banlängd= 2350 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Moa Göransson |
Karlsbyhedens IK |
23:09 |
|
2 |
Louise Lindström |
OK Hammaren |
27:20 |
|
3 |
Rebecca Eriksson-Brodin |
IFK Moras OK |
35:47 |
|
4 |
Ida Pettersson |
Surahammars SOK |
39:59 |
|
5 |
Lisa Vogt |
Västerbergslagens OL |
45:47 |
|
6 |
Rose-Marie Karlsson |
Grycksbo IF OK |
66:07 |
|
7 |
Agnes Jonsson |
Domnarvets GOIF |
75:47 |
|
|
Amanda Lindgren |
Sala OK |
|
Återbud |
H14K |
H14K: 1 anmälda, 1 startande, Banlängd= 2300 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Samuel Sundström |
OK Hammaren |
32:50 |
|
D12 |
D12: 33 anmälda, 33 startande, Banlängd= 2300 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Klara Andersson |
Domnarvets GOIF |
20:01 |
|
2 |
Karin Ingeborg Wedman |
Västerbergslagens OL |
22:13 |
|
3 |
Maja Bergqvist |
Korsnäs IF OK |
22:27 |
|
4 |
Emma Eliasson |
Domnarvets GOIF |
22:43 |
|
5 |
Cornelia Ivarsson |
OK Hammaren |
23:19 |
|
6 |
Josefin Lindström |
OK Hammaren |
23:34 |
|
7 |
Elsa Nilsson |
Domnarvets GOIF |
23:38 |
|
8 |
Julia Funke |
Leksands OK |
25:01 |
|
9 |
Tilda Golsäter |
Korsnäs IF OK |
25:10 |
|
10 |
Linnea Persson |
Valbo AIF |
26:07 |
|
11 |
Disa Svensson |
Korsnäs IF OK |
26:11 |
|
12 |
Sofia Djerf |
Västerbergslagens OL |
26:40 |
|
13 |
Emilia Brangefält |
Västerås SOK |
27:05 |
|
14 |
Julia Näslund |
OK Hammaren |
27:45 |
|
15 |
Embla Bergström |
Täby OK |
28:19 |
|
16 |
Tilda Lagerhäll |
Rehns BK |
28:27 |
|
17 |
Isabella Joons |
Leksands OK |
28:55 |
|
18 |
Klara Göransson |
Karlsbyhedens IK |
29:10 |
|
19 |
Lilian Palm |
HJS-Vansbro OK |
30:19 |
|
20 |
Tilda Berg |
Leksands OK |
30:38 |
|
21 |
Jennifer Svensson |
Korsnäs IF OK |
31:07 |
|
22 |
Petronella Hedenlund |
Täby OK |
31:10 |
|
23 |
Wilma Thornell |
Surahammars SOK |
31:27 |
|
24 |
Tuva-Cajsa Spik |
Leksands OK |
32:23 |
|
25 |
Liv Åkerman |
Älvdalens IF OK |
34:27 |
|
26 |
Alma Sand |
Västerbergslagens OL |
37:17 |
|
27 |
Elsa Göras |
Leksands OK |
40:23 |
|
28 |
Alma Wallman |
Västerbergslagens OL |
40:30 |
|
29 |
Elsa Forsgren |
Västerbergslagens OL |
51:00 |
|
30 |
Kajsa Ivarsson |
Västerbergslagens OL |
54:17 |
|
31 |
Lina Hällsten |
Stora Tuna OK |
54:53 |
|
32 |
Tilda Borgström |
Avesta OK |
67:42 |
|
|
Frida Gunérus |
Surahammars SOK |
|
Återbud |
|
Ellen Asplund |
Surahammars SOK |
|
Felstämplat |
H12 |
H12: 23 anmälda, 17 startande, Banlängd= 2350 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Karl Grywenz |
OK Linné |
16:08 |
|
2 |
Mattias Östberg |
Stora Tuna OK |
17:11 |
|
3 |
Jonas Carlsson |
Stora Tuna OK |
19:00 |
|
4 |
Linus Täck |
OK Hammaren |
20:46 |
|
5 |
Simon Karlsson Holmer |
IFK Moras OK |
21:13 |
|
6 |
Henry Svens |
Västerbergslagens OL |
23:25 |
|
7 |
Fredrik Junevik |
Leksands OK |
23:26 |
|
8 |
Henrik Norgren |
Stora Tuna OK |
24:04 |
|
9 |
Alfred Liljeström |
Gävle OK |
27:13 |
|
10 |
Klockar Eskil Nääs |
Leksands OK |
29:33 |
|
11 |
Eskil Fläck |
Grycksbo IF OK |
29:58 |
|
12 |
Elmer Öhgren |
Karlsbyhedens IK |
39:44 |
|
13 |
Albin Björk |
OK Hammaren |
42:41 |
|
14 |
Isak Berggren |
Gävle OK |
45:36 |
|
15 |
Gustav Möllerberg |
Valbo AIF |
53:43 |
|
|
Markus Halvarson |
Leksands OK |
|
Ej Start |
|
Claes Nyqvist |
Järla Orientering |
|
Ej Start |
|
Eric Hallner |
Ockelbo OK |
|
Ej Start |
|
Henrik Petrisi |
Västerbergslagens OL |
|
Ej Start |
|
Adrian Hansson Bånga |
Alfta-Ösa OK |
|
Ej Start |
|
Malte Johansson |
OK Hammaren |
|
Felstämplat |
|
Edvin Öström |
Surahammars SOK |
|
Återbud |
|
Olof Flinth |
Leksands OK |
|
Ej Start |
|
Elis Sandberg |
Alfta-Ösa OK |
|
Felstämplat |
D12K |
D12K: 2 anmälda, 2 startande, Banlängd= 2090 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Linnea Fridolfsson |
Stora Tuna OK |
30:37 |
|
2 |
Frida Gunérus |
Surahammars SOK |
50:00 |
|
H12K |
H12K: 6 anmälda, 5 startande, Banlängd= 2130 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Marcus Nordvall |
Domnarvets GOIF |
22:39 |
|
2 |
Anton Beskow |
OK Kåre |
24:40 |
|
3 |
Philip Zetterström |
Bjursås OK |
30:33 |
|
4 |
Zebastian Jönsson -Ulate |
OK Triangeln |
34:47 |
|
5 |
Edvin Öström |
Surahammars SOK |
38:11 |
|
|
Karl Vogt |
Västerbergslagens OL |
|
Ej Start |
D10 |
D10: 24 anmälda, 22 startande, Banlängd= 2130 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Ebba Ottoson |
Gävle OK |
16:30 |
|
2 |
Ellen Funke |
Leksands OK |
16:44 |
|
3 |
Anja Nilsson |
Domnarvets GOIF |
23:54 |
|
4 |
Elin Bryggar |
Grycksbo IF OK |
24:34 |
|
5 |
Moa Birkebaek |
Stora Tuna OK |
26:20 |
|
6 |
Agnes Wallin |
Korsnäs IF OK |
28:08 |
|
7 |
Klara Ersson |
OK Kåre |
29:11 |
|
8 |
Alice Eriksson Björling |
Domnarvets GOIF |
29:26 |
|
9 |
Lovisa Mases |
Stora Tuna OK |
30:34 |
|
10 |
Sofie Karlsson Holmer |
IFK Moras OK |
31:38 |
|
11 |
Lina Holmqvist |
OK Tor |
32:12 |
|
12 |
Julia Hagelberg Nordahl |
OK Kåre |
38:26 |
|
13 |
Anja Mickelson |
Avesta OK |
40:39 |
|
14 |
Miia Roller |
Järfälla OK |
40:47 |
|
15 |
Hedda Borgström |
Avesta OK |
44:18 |
|
16 |
Sara Wallin |
Korsnäs IF OK |
44:33 |
|
17 |
Linnéa Borggren |
Domnarvets GOIF |
44:48 |
|
18 |
Elsa Kaipe |
OK Kåre |
45:02 |
|
19 |
Matilda Kihlberg-Öström |
Surahammars SOK |
46:58 |
|
20 |
Lovisa Djerf |
Västerbergslagens OL |
49:36 |
|
21 |
Rebecca Stålnäbb |
Kvarnsvedens GOIF OK |
68:39 |
|
|
Stella Hållmarker |
Bjursås OK |
|
Ej Start |
|
Ida Garfvé |
IFK Moras OK |
|
Ej Start |
|
Anna Bryggar |
Grycksbo IF OK |
|
Felstämplat |
H10 |
H10: 25 anmälda, 24 startande, Banlängd= 2090 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Johan Fochsen |
Waxholms OK |
14:49 |
|
2 |
Adam Brangefält |
Västerås SOK |
16:07 |
|
3 |
Jakob Carlsson |
Stora Tuna OK |
17:28 |
|
4 |
Erik Åkerman |
Älvdalens IF OK |
18:23 |
|
5 |
Linus Sjödén |
Älvdalens IF OK |
22:13 |
|
6 |
Viggo Berggren |
Gävle OK |
24:04 |
|
7 |
Malte Albinsson |
OK Österåker |
24:32 |
|
8 |
Hampus Karlsson |
Storviks IF |
24:38 |
|
9 |
Albin Sjöblom |
OK Kåre |
25:22 |
|
10 |
Anton Sundström |
OK Hammaren |
26:31 |
|
11 |
Isak Dalin |
Leksands OK |
27:05 |
|
12 |
Ludvig Kärreby |
Västerås SOK |
27:13 |
|
13 |
Olle Wallman |
Västerbergslagens OL |
29:43 |
|
14 |
Rasmus Widelund |
OK Kåre |
31:06 |
|
15 |
Hugo Atterbrand |
OK Kåre |
33:30 |
|
16 |
Nils Arvid Wedman |
Västerbergslagens OL |
37:15 |
|
17 |
Eric Johansson |
OK Kåre |
39:24 |
|
18 |
Karl Forsgren |
Västerbergslagens OL |
39:56 |
|
19 |
Simon Svensson |
Korsnäs IF OK |
41:08 |
|
20 |
Samuel Flodström Lindborg |
Grycksbo IF OK |
45:43 |
|
21 |
Arvid Gunérus |
Surahammars SOK |
48:40 |
|
22 |
Melvin Fredriksson |
Korsnäs IF OK |
50:44 |
|
|
Lucas Wanner |
Avesta OK |
|
Felstämplat |
|
Olle Hallner |
Ockelbo OK |
|
Ej Start |
|
Arvid Hedenlund |
Täby OK |
|
Felstämplat |
H35 |
H35: 6 anmälda, 5 startande, Banlängd= 4510 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Anders Dalin |
Leksands OK |
28:26 |
|
2 |
Pontus Funke |
Leksands OK |
29:27 |
|
3 |
Mattias Eklund |
Ockelbo OK |
36:55 |
|
4 |
Mark Baljeu |
Leksands OK |
41:09 |
|
5 |
Magnus Flodman |
OK Hammaren |
41:59 |
|
|
Staffan Åkerblom |
OK Linné |
|
Ej Start |
D40 |
D40: 19 anmälda, 19 startande, Banlängd= 3640 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Britta Backlund |
Stora Tuna OK |
28:42 |
|
2 |
Lena Karlsson Holmer |
IFK Moras OK |
32:07 |
|
3 |
Anna Berggren |
Gävle OK |
34:08 |
|
4 |
Karin Möllerberg |
Valbo AIF |
34:25 |
|
5 |
Eva Holmqvist |
OK Tor |
35:30 |
|
6 |
Jenny Wåhlin |
Domnarvets GOIF |
36:08 |
|
7 |
Ulrika Saras |
Grycksbo IF OK |
36:31 |
|
8 |
Anette Larsson |
Eskilstuna OL |
36:51 |
|
9 |
Ann Roller |
Järfälla OK |
37:04 |
|
10 |
Cecilia Fochsen |
Waxholms OK |
37:59 |
|
11 |
Ann-Sofie Täck |
OK Hammaren |
38:28 |
|
12 |
Anna Elgesjö |
Domnarvets GOIF |
38:41 |
|
13 |
Susanne Lindh |
Avesta OK |
42:27 |
|
14 |
Åsa Ahnlén Skoog |
OK Hammaren |
43:41 |
|
15 |
Maria Hållström |
Gävle OK |
44:29 |
|
16 |
Charlotta Wallin |
Korsnäs IF OK |
44:30 |
|
17 |
Sussie Björklund |
Kvarnsvedens GOIF OK |
51:03 |
|
18 |
Viktoria Hedenlund |
Täby OK |
58:37 |
|
19 |
Maria Westlin |
Valbo AIF |
65:57 |
|
H40 |
H40: 15 anmälda, 15 startande, Banlängd= 4030 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Tomas Albinsson |
OK Österåker |
26:21 |
|
2 |
Anders Hvittfeldt |
IFK Moras OK |
26:23 |
|
3 |
Niklas Aldin |
Stora Tuna OK |
27:04 |
|
4 |
Ulf Karlsson |
Storviks IF |
28:04 |
|
5 |
Lars-Erik Hasler |
Surahammars SOK |
28:12 |
|
6 |
Magnus Göras |
Leksands OK |
28:47 |
|
7 |
Ulf Fredriksson |
Korsnäs IF OK |
29:22 |
|
8 |
Peo Berg |
Leksands OK |
31:23 |
|
9 |
Magnus Thornell |
Surahammars SOK |
31:51 |
|
10 |
Jonas Ullberg |
IFK Moras OK |
32:46 |
|
11 |
Fredrik N. Jansson |
Västerbergslagens OL |
36:19 |
|
12 |
Krister Golsäter |
Korsnäs IF OK |
36:42 |
|
13 |
Marcus Johnsson |
Avesta OK |
36:50 |
|
14 |
Stellan Täck |
OK Hammaren |
39:12 |
|
15 |
Anders Galin |
Surahammars SOK |
47:53 |
|
D45 |
D45: 23 anmälda, 23 startande, Banlängd= 3190 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Catarina Öberg |
Stora Tuna OK |
22:41 |
|
2 |
Josefine Nordström |
OK Triangeln |
23:14 |
|
3 |
Maria Junevik |
Leksands OK |
26:41 |
|
4 |
Ingela Eriksson |
Gävle OK |
28:46 |
|
5 |
Lotta Jungåker |
Korsnäs IF OK |
29:44 |
|
6 |
Karin Svensk |
Stora Tuna OK |
29:47 |
|
7 |
Carina Sandberg |
Säterbygdens OK |
29:52 |
|
8 |
Monica Boman |
Gävle OK |
30:02 |
|
9 |
Therese Fors |
Kvarnsvedens GOIF OK |
30:10 |
|
10 |
Stina Nordahl |
Domnarvets GOIF |
30:22 |
|
11 |
Åsa Gahne Spik |
Leksands OK |
31:28 |
|
12 |
Lena Gumaelius |
Waxholms OK |
33:26 |
|
13 |
Berit Gummus |
IFK Moras OK |
36:31 |
|
14 |
Ann Lyrberg |
Valbo AIF |
36:48 |
|
15 |
Annika Holmström |
Västerbergslagens OL |
37:47 |
|
16 |
Anna Norrbom |
Sala OK |
38:04 |
|
17 |
Barbro Stigsmark |
Kvarnsvedens GOIF OK |
39:08 |
|
18 |
Susanna Erikers Brandshage |
IK Jarl Rättvik |
39:52 |
|
19 |
Åsa Detterfelt |
Linköpings OK |
40:07 |
|
20 |
Anna-Karin Lövgren |
Avesta OK |
44:10 |
|
21 |
Elisabeth Stödeman |
Surahammars SOK |
48:55 |
|
22 |
Lotta Stål |
Västerbergslagens OL |
52:55 |
|
23 |
Lena Broberg |
Snättringe SK |
53:49 |
|
H45 |
H45: 29 anmälda, 28 startande, Banlängd= 3870 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Ola Hultin |
OK Roslagen |
25:20 |
|
2 |
Johan Enges |
Leksands OK |
25:47 |
|
3 |
Mikael Nyberg |
Hellas Orientering |
25:58 |
|
4 |
Thomas Höjsgaard |
Domnarvets GOIF |
26:12 |
|
5 |
Ola Jernström |
Avesta OK |
26:47 |
|
6 |
Pär Stål |
Västerbergslagens OL |
27:47 |
|
7 |
Ulf Jansson |
OK Triangeln |
28:18 |
|
8 |
Jan Nordqvist |
Västerbergslagens OL |
28:44 |
|
9 |
Lars Karlsson |
Valbo AIF |
28:45 |
|
10 |
Kennet Andersson |
Grycksbo IF OK |
29:14 |
|
11 |
Magnus Fredriksson |
Korsnäs IF OK |
29:36 |
|
12 |
Peter Edman |
Korsnäs IF OK |
30:12 |
|
13 |
Magnus Hjorth |
Domnarvets GOIF |
30:39 |
|
14 |
Anders Eriksson |
OK Linné |
30:45 |
|
15 |
Nicklas Bergström |
Täby OK |
31:32 |
|
16 |
Peter Karsbo |
Edsbyns OK |
31:35 |
|
17 |
Thomas Ivarsson |
OK Hammaren |
32:42 |
|
18 |
Per Winther |
Västerbergslagens OL |
33:40 |
|
19 |
Patrik Ottosson |
Gävle OK |
34:08 |
|
20 |
Torbjörn Nilsson |
Stora Tuna OK |
34:54 |
|
21 |
Peter Sjödén |
Älvdalens IF OK |
35:06 |
|
22 |
Erik Stigsmark |
Kvarnsvedens GOIF OK |
35:33 |
|
23 |
Sven Persson |
Årsunda IF |
35:49 |
|
24 |
Mats Gavlefors |
OK Hammaren |
39:05 |
|
25 |
Stefan Jonsson |
OK Hedströmmen |
39:31 |
|
26 |
Jonas Detterfelt |
Linköpings OK |
40:24 |
|
27 |
Harald Hedenlund |
Täby OK |
56:40 |
|
|
Jonas Lång |
Stora Tuna OK |
|
Ej Start |
|
Christer Lagerhäll |
Rehns BK |
|
Felstämplat |
D50 |
D50: 17 anmälda, 15 startande, Banlängd= 3080 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Maria Bergfält |
Domnarvets GOIF |
24:21 |
|
2 |
Elisabet Enmark |
Gävle OK |
25:07 |
|
3 |
Ulrika Eriksson |
Stora Tuna OK |
27:11 |
|
4 |
Ragnhild Svens |
Västerbergslagens OL |
29:35 |
|
5 |
Annika Davidsson |
Västerås SOK |
31:44 |
|
6 |
Birgit Åkerblom |
Stora Tuna OK |
33:22 |
|
7 |
Sussie Björkman |
Dalaportens OL |
34:18 |
|
8 |
Annlouise Almqvist |
IFK Moras OK |
34:54 |
|
9 |
Christina Granath |
OK Södertörn |
35:44 |
|
9 |
Gunilla Rylander |
Stora Tuna OK |
35:44 |
|
11 |
Cathrine Johansson |
Tierps SOK |
35:47 |
|
12 |
Carina Johansson |
Tumba-Mälarhöjden OK |
36:34 |
|
13 |
Maria Emanuelsson |
Domnarvets GOIF |
37:22 |
|
14 |
Anki Gustafsson |
Säterbygdens OK |
37:54 |
|
15 |
Britt-Marie Eriksson |
Gävle OK |
43:18 |
|
|
Rose-Marie Hamelius |
Säterbygdens OK |
|
Ej Start |
|
Eva Peterson |
Älvdalens IF OK |
|
Ej Start |
H50 |
H50: 30 anmälda, 30 startande, Banlängd= 3670 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Johan Östberg |
Stora Tuna OK |
23:35 |
|
2 |
Ulf Magnusson |
Leksands OK |
23:40 |
|
3 |
Anders Jönsson |
OK Triangeln |
25:24 |
|
4 |
Peo Svensk |
Stora Tuna OK |
25:48 |
|
5 |
Johan Hallgren |
Bjursås OK |
25:55 |
|
6 |
Bengt Haglund |
Leksands OK |
27:08 |
|
7 |
Per Grywenz |
OK Linné |
27:20 |
|
8 |
Kjell Klaar |
Säterbygdens OK |
29:02 |
|
9 |
Anders Rönnlund |
Järbo OK |
29:11 |
|
10 |
Stefan Bjurstedt |
Surahammars SOK |
29:22 |
|
11 |
Hans Lemoine |
Gävle OK |
29:32 |
|
12 |
Erik Wadman |
IFK Moras OK |
29:34 |
|
13 |
Mats Eriksson |
Domnarvets GOIF |
29:43 |
|
14 |
Thomas Calleberg |
Snättringe SK |
29:59 |
|
15 |
Per Sandberg |
Säterbygdens OK |
31:24 |
|
16 |
Hans-Peter Olsson |
Älvdalens IF OK |
31:27 |
|
17 |
Thomas Hahne |
Insjöns IF OK |
32:23 |
|
18 |
Mikael Davidsson |
Västerås SOK |
33:16 |
|
19 |
Anders Flinth |
Leksands OK |
35:25 |
|
20 |
Thomas Arvidsson |
Säterbygdens OK |
35:26 |
|
21 |
Robert Östlund |
Säterbygdens OK |
35:54 |
|
22 |
Stefan Malmberg |
Stora Tuna OK |
37:12 |
|
23 |
Torbjörn Söderlund |
Leksands OK |
37:19 |
|
24 |
Bosse Wigge |
Säterbygdens OK |
37:56 |
|
25 |
Bo Börjesson |
Storviks IF |
38:07 |
|
26 |
Torbjörn Svensson |
Korsnäs IF OK |
39:02 |
|
27 |
Hans Malmberg |
Waxholms OK |
50:45 |
|
28 |
Anders Winald |
Hellas Orientering |
59:08 |
|
|
Björn Nyqvist |
Järla Orientering |
|
Felstämplat |
|
Magnus Backlund |
Säterbygdens OK |
|
Felstämplat |
D55 |
D55: 12 anmälda, 12 startande, Banlängd= 2930 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Karin Gunnarsson |
Stora Tuna OK |
26:47 |
|
2 |
Kane Andersson |
IFK Moras OK |
26:48 |
|
3 |
Ylva Grape Andersson |
Dalaportens OL |
28:15 |
|
4 |
Lena Larsson |
Sala OK |
28:55 |
|
5 |
Eva Voxlin |
Alfta-Ösa OK |
29:10 |
|
6 |
Marie Rapp |
IFK Moras OK |
29:13 |
|
7 |
My Rönnols |
Täby OK |
29:48 |
|
8 |
Mona Åkerman |
Valbo AIF |
30:56 |
|
9 |
Anita Karlsson |
OK Södertörn |
31:48 |
|
10 |
Marie Malmberg |
Kvarnsvedens GOIF OK |
32:00 |
|
11 |
Inga Fredberg |
OK Rodhen |
41:05 |
|
12 |
Karin Mood |
OK Tyr |
46:16 |
|
H55 |
H55: 33 anmälda, 31 startande, Banlängd= 3490 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Lars Harkman |
Malungs OK Skogsmårdarna |
24:59 |
|
2 |
Tommy Holmér |
Väsby OK |
25:06 |
|
3 |
Mats Lundberg |
Dalaportens OL |
25:10 |
|
4 |
Andreas Hjertson |
OK Linné |
26:30 |
|
5 |
Thomas Ericson |
Alfta-Ösa OK |
27:04 |
|
6 |
Stefan Carlsson |
Alfta-Ösa OK |
27:15 |
|
7 |
Roger Lind |
Leksands OK |
27:58 |
|
8 |
Krister Gumaelius |
Waxholms OK |
28:05 |
|
9 |
Gunnar Langs |
Skarpnäcks OL |
28:25 |
|
10 |
Anders Silvemark |
Dalaportens OL |
28:28 |
|
11 |
Ola Johansson |
Gävle OK |
28:59 |
|
12 |
Tryggve Ottosson |
Västerbergslagens OL |
29:27 |
|
13 |
Jan-Olof Björklund |
Bjursås OK |
29:30 |
|
14 |
Ragnar Oscarsson |
Skutskärs OK |
29:57 |
|
15 |
Lars Rönnols |
Täby OK |
30:09 |
|
16 |
Svante Lindgren |
Korsnäs IF OK |
31:16 |
|
17 |
Tore Eklund |
Södertälje-Nykvarn OF |
31:50 |
|
18 |
Mats Hedberg |
Årsunda IF |
32:01 |
|
19 |
Lars-Ove Skogh |
Österfärnebo IF |
33:04 |
|
20 |
Ulf Henriksson |
Korsnäs IF OK |
33:15 |
|
21 |
Sten-Olof Mattsson |
Leksands OK |
33:18 |
|
22 |
Kjell Emanuelsson |
Domnarvets GOIF |
34:31 |
|
23 |
Kjell Viklund |
Hofors OK |
34:32 |
|
24 |
Martin Råman |
Kvarnsvedens GOIF OK |
34:49 |
|
25 |
Leif Gustafsson |
Säterbygdens OK |
35:00 |
|
26 |
Sten Ove Norman |
Viksjöfors OK |
36:02 |
|
27 |
Ulf Eriksson |
Gävle OK |
37:30 |
|
28 |
Göran Hedman |
Valbo AIF |
40:21 |
|
29 |
Ronnie Eriksson |
Malungs OK Skogsmårdarna |
43:37 |
|
30 |
Lars Spångmyr |
IK Jarl Rättvik |
43:57 |
|
|
Börje Ahnlén |
OK Hammaren |
|
Felstämplat |
|
Tommy Berger |
Gävle OK |
|
Ej Start |
|
Göran Lyrberg |
Valbo AIF |
|
Ej Start |
D60 |
D60: 12 anmälda, 10 startande, Banlängd= 2690 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
IngMarie Åsenlund |
Gävle OK |
27:30 |
|
2 |
Ann-Marie Yxfeldt |
IFK Hedemora OK |
29:39 |
|
3 |
Christina Hjertson |
OK Linné |
32:00 |
|
4 |
Elisabeth Jonsson |
Malungs OK Skogsmårdarna |
34:53 |
|
5 |
Lisbeth Hörnell |
Domnarvets GOIF |
37:59 |
|
6 |
Solvej Carlson |
IFK Hedemora OK |
41:53 |
|
7 |
Mona Forsberg |
Hagaby GOIF |
42:04 |
|
8 |
Annica Lindell Lang |
Västerbergslagens OL |
43:23 |
|
9 |
Ingeborg Torris |
Malungs OK Skogsmårdarna |
53:39 |
|
|
Monica Gustafsson |
IK Jarl Rättvik |
|
Ej Start |
|
Inger Mattsson |
Västerbergslagens OL |
|
Ej Start |
|
Barbro Ljungberg |
Malungs OK Skogsmårdarna |
|
Felstämplat |
H60 |
H60: 31 anmälda, 30 startande, Banlängd= 3340 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Olle Rönnols |
Säterbygdens OK |
26:19 |
|
2 |
Hans-Erik Lang |
Västerbergslagens OL |
28:02 |
|
3 |
Nils-Erik Bossel |
Älvdalens IF OK |
28:12 |
|
4 |
Gunnar Munktelius |
Surahammars SOK |
28:16 |
|
5 |
Kaj Hoof |
Alfta-Ösa OK |
28:27 |
|
6 |
Anders Malmberg |
Kvarnsvedens GOIF OK |
28:37 |
|
7 |
Göran Fredberg |
OK Rodhen |
29:05 |
|
8 |
Jan Lärfars |
Leksands OK |
29:06 |
|
9 |
Ulf Persson |
Västerbergslagens OL |
29:09 |
|
10 |
Göran Larsson |
Sala OK |
29:51 |
|
11 |
Hasse Åberg |
Valbo AIF |
30:28 |
|
12 |
Arne Holmer |
IFK Moras OK |
30:29 |
|
13 |
Örjan Svahn |
IFK Moras OK |
30:47 |
|
14 |
Lars Erik Hermansson |
OK Linné |
31:52 |
|
15 |
Sören Voxlin |
Alfta-Ösa OK |
31:56 |
|
16 |
Jan Åsberg |
Häverödals SK |
32:11 |
|
17 |
Gunde Hjalmarsson |
Stora Tuna OK |
32:21 |
|
18 |
Per Lindskog |
Gotlands Bro OK |
32:40 |
|
19 |
Karl-Erik Andersson |
IFK Moras OK |
34:06 |
|
20 |
Staffan Vestbom |
Ockelbo OK |
36:45 |
|
21 |
Kurt Nilsson |
Grycksbo IF OK |
36:46 |
|
22 |
Leif Åkerblom |
Stora Tuna OK |
37:49 |
|
23 |
Jan Kinsten |
Kvarnsvedens GOIF OK |
37:55 |
|
24 |
Sven Larsson |
Särna SK |
38:06 |
|
25 |
Bo-Göran Karlsson |
Avesta OK |
39:45 |
|
26 |
Roland Berg |
Säterbygdens OK |
40:28 |
|
27 |
Bengt Hansson |
Säterbygdens OK |
41:07 |
|
28 |
Mats Olsson |
Kvarnsvedens GOIF OK |
41:39 |
|
29 |
Anders Gunnarsson |
Surahammars SOK |
41:43 |
|
30 |
Inge Swartling |
Leksands OK |
42:28 |
|
|
Johan Jungell |
Korsnäs IF OK |
|
Ej Start |
D65 |
D65: 11 anmälda, 11 startande, Banlängd= 2510 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Gun-Inger Sahlberg |
Långhundra IF |
27:46 |
|
2 |
Britt Linnéa Eriksson |
Sala OK |
29:38 |
|
3 |
Margareta Hagstedt |
Väsby OK |
30:53 |
|
4 |
Pirkko Stenerhag |
Västerbergslagens OL |
33:06 |
|
5 |
Agneta Pihl Skoog |
Enköpings AIF |
34:07 |
|
6 |
Lena Wahss |
Avesta OK |
36:32 |
|
7 |
Meit Kruskopf |
Korsnäs IF OK |
41:26 |
|
8 |
Kristin Pettersson |
Stora Tuna OK |
43:29 |
|
9 |
Bodil Thunholm |
IK Jarl Rättvik |
47:47 |
|
10 |
Inger Borg |
Ockelbo OK |
56:04 |
|
|
Agneta Österberg |
Hofors OK |
|
Felstämplat |
H65 |
H65: 34 anmälda, 32 startande, Banlängd= 2950 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Torgny Pettersson |
Markbygdens OK |
25:03 |
|
2 |
Bo Sundqvist |
Ockelbo OK |
26:28 |
|
3 |
Bengt Stenerhag |
Västerbergslagens OL |
27:11 |
|
4 |
Paul Erik Glasberg |
Västerbergslagens OL |
27:15 |
|
5 |
Martin Wilson |
BKO |
27:25 |
|
6 |
Per Elfström |
Årsunda IF |
27:28 |
|
6 |
Hans Johansson |
IFK Moras OK |
27:28 |
|
8 |
Ulf Kjellin |
OK Hedströmmen |
27:34 |
|
9 |
Per-Erik Wåhlberg |
OK Linné |
29:02 |
|
10 |
Mats Mårtensson |
Stora Tuna OK |
29:23 |
|
11 |
Hans Käck |
Dalaportens OL |
29:30 |
|
12 |
Ove Åberg |
Storviks IF |
29:40 |
|
13 |
Matts Engvall |
Bodens BK |
30:26 |
|
14 |
Sven-Olof Asp |
Leksands OK |
31:11 |
|
15 |
Lars Dahlström |
Västerbergslagens OL |
31:43 |
|
16 |
Tommy Wåhlin |
OK Enen |
32:01 |
|
17 |
Göran Forsberg |
Hagaby GOIF |
32:36 |
|
18 |
Anders Björnberg |
Frölunda OL |
33:05 |
|
19 |
John Johansson |
HJS-Vansbro OK |
33:27 |
|
20 |
Jan Bojling |
Solna OK |
33:53 |
|
21 |
Karl-Olov Borg |
Ockelbo OK |
34:57 |
|
22 |
Alf Helander |
Ornäs IK |
35:12 |
|
23 |
Ingemar Nygren |
Årsunda IF |
35:58 |
|
24 |
Henry Westman |
Sala OK |
36:37 |
|
25 |
Hasse Börjes |
IK Jarl Rättvik |
38:52 |
|
26 |
Örjan Persson |
Bjursås OK |
41:25 |
|
27 |
Lars-Erik Tjäder |
IFK Moras OK |
42:36 |
|
28 |
Ulf Skogtjärn |
OK Linné |
44:37 |
|
29 |
Stanley Holmer |
IFK Moras OK |
46:03 |
|
30 |
Sven Pihl |
Enköpings AIF |
46:45 |
|
31 |
Henning Waltgård |
Domnarvets GOIF |
58:19 |
|
32 |
Bengt Simonsson |
Älvdalens IF OK |
60:01 |
|
|
Benny Rendalen |
Korsnäs IF OK |
|
Ej Start |
|
Christer Lindèn |
Karlsbyhedens IK |
|
Ej Start |
D70 |
D70: 13 anmälda, 13 startande, Banlängd= 2490 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Lena Leandersson |
Älvdalens IF OK |
27:10 |
|
2 |
Ing-Marie Mozelius |
Stora Tuna OK |
32:28 |
|
3 |
Siv Stam |
Säterbygdens OK |
34:53 |
|
4 |
Sonia Johansson |
Kvarnsvedens GOIF OK |
40:48 |
|
5 |
Margareta Löfkvist |
Bjursås OK |
42:20 |
|
6 |
Kristina Skoglund |
Hellas Orientering |
46:49 |
|
7 |
Ann-Margret Persson |
Gävle OK |
47:23 |
|
8 |
Anita Carlsson |
Bjursås OK |
56:28 |
|
9 |
Margareta Gavlefors |
OK Hammaren |
66:49 |
|
10 |
Siv Andersson |
Kungsgårdens SK |
78:51 |
|
|
Gunborg Westin |
Leksands OK |
|
Felstämplat |
|
Gudrun Dalström |
Kvarnsvedens GOIF OK |
|
Felstämplat |
|
Margareta Hedberg |
Gagnefs OK |
|
Felstämplat |
H70 |
H70: 40 anmälda, 38 startande, Banlängd= 2890 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Karl Johansson |
IFK Hedemora OK |
24:10 |
|
2 |
Rolf Skoglund |
Hellas Orientering |
25:02 |
|
3 |
Olle Johansson |
IFK Hedemora OK |
27:07 |
|
4 |
Jan Johansson |
IFK Hedemora OK |
28:50 |
|
5 |
Hans Carlsson |
Bjursås OK |
29:15 |
|
6 |
Sören Johansson |
Sala OK |
29:20 |
|
7 |
Folke Björkman |
Dalaportens OL |
29:36 |
|
8 |
Hans Kruskopf |
Korsnäs IF OK |
30:23 |
|
8 |
Gunnar Löfkvist |
Bjursås OK |
30:23 |
|
10 |
Lars-B Larsson |
OK Tyr |
30:34 |
|
11 |
Bertil Holmgren |
Gävle OK |
30:49 |
|
12 |
Rune Rådeström |
Snättringe SK |
31:43 |
|
13 |
Tryggve Ottosson |
Korsnäs IF OK |
32:42 |
|
14 |
Hans Nyberg |
Gävle OK |
32:44 |
|
15 |
P-G Jansson |
Säterbygdens OK |
32:45 |
|
16 |
Elis Åberg |
Storviks IF |
32:50 |
|
17 |
Hans Grudd |
Stora Tuna OK |
33:52 |
|
18 |
Sven Gustav Dahlberg |
Storviks IF |
35:14 |
|
19 |
Rolf Gabrielsson |
IFK Moras OK |
35:29 |
|
20 |
Roland Forsblom |
Kungsgårdens SK |
35:54 |
|
21 |
Sven-Erik Widin |
Domnarvets GOIF |
36:38 |
|
22 |
Sven Leandersson |
Älvdalens IF OK |
36:49 |
|
23 |
Janne Jansson |
Malungs OK Skogsmårdarna |
37:21 |
|
24 |
Mats Andersson |
Stora Skedvi IK SOFF |
37:51 |
|
25 |
Rune Persson |
Malungs OK Skogsmårdarna |
37:57 |
|
26 |
Sven Nilsson |
Malungs OK Skogsmårdarna |
39:13 |
|
27 |
Sören Andersson |
Järbo OK |
39:48 |
|
28 |
Sverre Jonsson |
OK Ravinen |
40:45 |
|
29 |
Hans Sahlberg |
Långhundra IF |
40:51 |
|
30 |
Sture Bergström |
OK Hammaren |
41:25 |
|
31 |
Bernt Johansson |
Häverödals SK |
42:45 |
|
32 |
Kjell Wennergrund |
Järbo OK |
42:55 |
|
33 |
Ingvar Forsberg |
Kungsgårdens SK |
44:44 |
|
34 |
Håkan Hallberg |
IFK Moras OK |
46:00 |
|
35 |
Bo Sunden |
Karlsbyhedens IK |
60:13 |
|
36 |
Curt Tillman |
Linköpings OK |
66:03 |
|
|
Rolf Bjärud |
Västerbergslagens OL |
|
Ej Start |
|
Göran Nilsson |
Valbo AIF |
|
Ej Start |
|
Jan Olof Hedberg |
Gagnefs OK |
|
Felstämplat |
|
Olle Andersson |
IFK Moras OK |
|
Felstämplat |
D75 |
D75: 3 anmälda, 3 startande, Banlängd= 1930 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Siv Hasselgrund |
Bjursås OK |
32:57 |
|
2 |
Inga-Lena Bergfält |
Hudiksvalls OK |
39:36 |
|
3 |
Inger Daniels-Östh |
Korsnäs IF OK |
48:25 |
|
H75 |
H75: 18 anmälda, 18 startande, Banlängd= 2490 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Torsten Löfgren |
Karlsbyhedens IK |
27:08 |
|
2 |
Stig Östh |
Korsnäs IF OK |
28:25 |
|
3 |
Folke Nyström |
Västerbergslagens OL |
28:38 |
|
4 |
Svante Nyström |
Västerbergslagens OL |
28:40 |
|
5 |
St John Vallin |
OK Hedströmmen |
29:10 |
|
6 |
Rune Carlsson |
Sundbybergs IK |
30:16 |
|
7 |
Stig Berggren |
Årsunda IF |
32:44 |
|
8 |
Stig Jansson |
Domnarvets GOIF |
35:51 |
|
9 |
Janne Månsson |
Leksands OK |
36:04 |
|
10 |
Erik Lindberg |
Karlsbyhedens IK |
38:13 |
|
11 |
Lars Södersten |
IFK Moras OK |
40:48 |
|
12 |
Torsten Dalström |
Kvarnsvedens GOIF OK |
44:57 |
|
13 |
Tord Lind |
Valbo AIF |
48:29 |
|
14 |
Gunnar Dahlström |
Fredrikshofs IF Skid & OK |
56:51 |
|
15 |
Bo Winald |
Hellas Orientering |
61:34 |
|
|
Lennart Eriksson |
OK Enen |
|
Felstämplat |
|
Åke Sundberg |
Fagersta OK |
|
Felstämplat |
|
Bjarne Erlandsson |
Hammarby IF OF |
|
Felstämplat |
H80 |
H80: 8 anmälda, 7 startande, Banlängd= 1930 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Rolf Andersson |
Rimbo SOK |
18:03 |
|
2 |
Rolf Blom |
Frölunda OL |
19:01 |
|
3 |
Alf Persson |
OK Österåker |
27:14 |
|
4 |
Hans Bohlin |
IFK Moras OK |
27:54 |
|
5 |
Anders Ahnlén |
OK Hammaren |
28:20 |
|
6 |
Bo Sandberg |
IK Jarl Rättvik |
31:22 |
|
7 |
Kaj Nilsson |
Säterbygdens OK |
35:32 |
|
|
Bengt Swenson |
Säterbygdens OK |
|
Ej Start |
Insk |
Insk: 37 anmälda, 37 startande, Banlängd= 1620 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Agnes Lindberg |
Karlsbyhedens IK |
0:00 |
|
2 |
Alma Jöhnemark |
Stora Tuna OK |
0:00 |
|
3 |
Alvin Edbäck |
OK Kåre |
0:00 |
|
4 |
Axel Gräfnings |
Grycksbo IF OK |
0:00 |
|
5 |
Cornelia Lonevall |
Stora Tuna OK |
0:00 |
|
6 |
Edith Jones |
OK Kåre |
0:00 |
|
7 |
Elin Nordanbro |
Stora Tuna OK |
0:00 |
|
8 |
Ella Sand |
Västerbergslagens OL |
0:00 |
|
9 |
Ellen Forsgren |
Västerbergslagens OL |
0:00 |
|
10 |
Elsa Ivarsson |
Västerbergslagens OL |
0:00 |
|
11 |
Elsa Sidenvall |
IFK Umeå |
0:00 |
|
12 |
Erik Gräfnings |
Grycksbo IF OK |
0:00 |
|
13 |
Hennie Löfgren |
Stora Tuna OK |
0:00 |
|
14 |
Hugo Claesson |
Stora Tuna OK |
0:00 |
|
15 |
Ida Atterbrand |
OK Kåre |
0:00 |
|
16 |
Johan Holmberg |
Korsnäs IF OK |
0:00 |
|
17 |
Klara Backman |
OK Kåre |
0:00 |
|
18 |
Linnéa Westlin |
Valbo AIF |
0:00 |
|
19 |
Maja Maxén |
Stora Tuna OK |
0:00 |
|
20 |
Matilda Rullholm |
OK Ravinen |
0:00 |
|
21 |
Märta Eriksson |
Stora Tuna OK |
0:00 |
|
22 |
Natalie Hagström |
Karlsbyhedens IK |
0:00 |
|
23 |
Nora Aldin |
Stora Tuna OK |
0:00 |
|
24 |
Oliver Hagström |
Karlsbyhedens IK |
0:00 |
|
25 |
Olle Gahnshag |
OK Kåre |
0:00 |
|
26 |
Per Gustav Wedman |
Västerbergslagens OL |
0:00 |
|
27 |
Petter Nordlund |
OK Kåre |
0:00 |
|
28 |
Svea Borgström |
Avesta OK |
0:00 |
|
29 |
Ted Nilsson |
OK Kåre |
0:00 |
|
30 |
Tilda Backman |
OK Kåre |
0:00 |
|
31 |
Viggo Lindgren |
OK Kåre |
0:00 |
|
32 |
Viktor Kullman |
Stora Tuna OK |
0:00 |
|
33 |
Vilma Hagelberg Nordahl |
OK Kåre |
0:00 |
|
34 |
Wilmer Kärreby |
Västerås SOK |
0:00 |
|
35 |
Ylva Hansson |
OK Kåre |
0:00 |
|
36 |
Zara Flodström Lindborg |
Grycksbo IF OK |
0:00 |
|
|
Klara Vogt |
Västerbergslagens OL |
|
Felstämplat |
|
Amanda Borggren |
Domnarvets GOIF |
|
Återbud |
U1 |
U1: 23 anmälda, 23 startande, Banlängd= 2000 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Albin Hvittfeldt |
IFK Moras OK |
15:04 |
|
2 |
Max Ullberg |
IFK Moras OK |
15:08 |
|
3 |
Jonatan Haglund |
IFK Hedemora OK |
17:01 |
|
4 |
Hilma Dalin |
OK Kåre |
17:59 |
|
5 |
Oskar Kaipe |
OK Kåre |
18:47 |
|
6 |
Elias Hörnell |
Domnarvets GOIF |
19:12 |
|
7 |
Adam Jones |
OK Kåre |
21:15 |
|
8 |
Edvin Rosendahl |
OK Kåre |
22:19 |
|
9 |
Lea Börjes |
IK Jarl Rättvik |
23:07 |
|
10 |
Isak Björk |
OK Hammaren |
23:35 |
|
11 |
Kalle Joons |
Leksands OK |
23:43 |
|
12 |
Agnes Nilsson |
Domnarvets GOIF |
25:23 |
|
12 |
Maja Eliasson |
Domnarvets GOIF |
25:23 |
|
14 |
Lina Widelund |
OK Kåre |
28:12 |
|
15 |
Signe Eriksson-Björling |
Domnarvets GOIF |
29:43 |
|
16 |
Maja Mases |
Stora Tuna OK |
29:45 |
|
17 |
Amanda Borggren |
Domnarvets GOIF |
31:41 |
|
18 |
Klara Berglund |
Karlsbyhedens IK |
31:44 |
|
19 |
Ebba Flodman |
OK Hammaren |
35:48 |
|
20 |
Kerstin Spännar |
OK Kåre |
37:31 |
|
21 |
Isac Wadman |
IFK Moras OK |
39:49 |
|
22 |
Cornelia Carlson |
IFK Hedemora OK |
44:30 |
|
|
Viktor Östberg |
Stora Tuna OK |
|
Felstämplat |
U2 |
U2: 35 anmälda, 34 startande, Banlängd= 2490 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Jon Hansson |
OK Kåre |
22:59 |
|
2 |
Viktor Graas |
Domnarvets GOIF |
26:00 |
|
3 |
Maja Hoppe |
Waxholms OK |
26:30 |
|
4 |
Ida Jonsson |
OK Kåre |
27:51 |
|
5 |
Alfred Carlberg Nilsson |
Stora Tuna OK |
27:53 |
|
6 |
Mattias Ljunglund |
Klubblös |
29:09 |
|
7 |
Helmer Jöhnemark |
Stora Tuna OK |
29:38 |
|
8 |
Hanna Östberg |
Stora Tuna OK |
29:45 |
|
9 |
Ludvig Hasler |
Surahammars SOK |
30:51 |
|
10 |
Selma Ivarsson |
OK Hammaren |
31:03 |
|
11 |
Ella Sandberg |
Alfta-Ösa OK |
31:04 |
|
12 |
Knut Mossberg |
Karlsbyhedens IK |
31:30 |
|
13 |
Axel Granberg |
Domnarvets GOIF |
32:20 |
|
14 |
Elias Hällsten |
Stora Tuna OK |
32:46 |
|
15 |
Axel Eriksson |
Stora Tuna OK |
34:02 |
|
16 |
Niklas Mähler Blom |
Valbo AIF |
34:33 |
|
17 |
Pauline Haglund |
IFK Hedemora OK |
36:55 |
|
18 |
Nils Pettersson |
OK Kåre |
38:03 |
|
19 |
Simon Berglund |
Karlsbyhedens IK |
38:10 |
|
20 |
Karolina Sunnanhagen |
Stora Tuna OK |
38:46 |
|
21 |
Linnea Junevik |
Leksands OK |
38:47 |
|
22 |
Sanna Hörnell |
Domnarvets GOIF |
42:21 |
|
22 |
Martin Nordanbro |
Stora Tuna OK |
42:21 |
|
24 |
Anja Berger |
Domnarvets GOIF |
42:49 |
|
25 |
Julia Nordvall |
Domnarvets GOIF |
43:09 |
|
26 |
Beatrice Österberg |
Surahammars SOK |
44:54 |
|
27 |
August Göras |
Leksands OK |
45:21 |
|
28 |
Pontus Hedberg |
Karlsbyhedens IK |
45:41 |
|
29 |
Ella Fridolfsson |
Stora Tuna OK |
46:06 |
|
30 |
Madelene Ahrenstedt |
Grycksbo IF OK |
47:24 |
|
31 |
Casper Lonevall |
Stora Tuna OK |
56:05 |
|
32 |
Hilda Sand |
Västerbergslagens OL |
64:16 |
|
33 |
Edwin Asplund |
Surahammars SOK |
71:09 |
|
34 |
Dennis Bjurstedt |
Surahammars SOK |
109:01 |
|
|
Elias Näslund |
OK Hammaren |
|
Ej Start |
ÖM1 |
ÖM1: 8 anmälda, 8 startande, Banlängd= 2460 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Marjana Daniels |
Hofors OK |
31:05 |
|
2 |
Annika Ljung-Vilén |
Säterbygdens OK |
34:19 |
|
3 |
Kerstin Wielander |
Älvdalens IF OK |
35:34 |
|
4 |
Jacob Magnusson |
Stora Tuna OK |
42:50 |
|
5 |
Margareta Nybelius |
Korsnäs IF OK |
49:49 |
|
6 |
Inger Boström |
Älvdalens IF OK |
65:58 |
|
|
Peter Åberg |
Korsnäs IF OK |
|
Felstämplat |
|
Sandra Pålsson |
Falun |
|
Felstämplat |
ÖM3 |
ÖM3: 36 anmälda, 36 startande, Banlängd= 2850 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Alma Birklin |
OK Kåre |
28:53 |
|
2 |
Jimmy Birklin |
Malungs OK Skogsmårdarna |
29:08 |
|
3 |
Sten Sundin |
OK Kåre |
33:52 |
|
4 |
Petra Lorentzon |
Leksands OK |
36:11 |
|
5 |
Julia Berg |
Karlsbyhedens IK |
36:13 |
|
6 |
Margareta Lemoine |
Gävle OK |
37:05 |
|
7 |
Anna-Karin Ekman |
OK Roxen |
39:13 |
|
8 |
Lizkulla Pettersson |
Markbygdens OK |
39:21 |
|
9 |
Håkan Elfving |
IK Jarl Rättvik |
40:23 |
|
10 |
Malin Spännar |
OK Kåre |
40:49 |
|
11 |
Leo Alvolin |
OK Kåre |
41:25 |
|
12 |
Linus Jernström |
Avesta OK |
43:36 |
|
13 |
Selma Mossberg |
Karlsbyhedens IK |
47:37 |
|
14 |
Oskar Dalin |
Leksands OK |
48:06 |
|
15 |
Kjell Persson |
Korsnäs IF OK |
48:32 |
|
16 |
Jennie Österberg |
Surahammars SOK |
48:35 |
|
17 |
Johanna Dahlin |
Leksands OK |
48:36 |
|
18 |
Helena Flodström |
Grycksbo IF OK |
48:44 |
|
19 |
Anders Bryggar |
Grycksbo IF OK |
49:01 |
|
20 |
Lena Vestbom |
Ockelbo OK |
49:10 |
|
21 |
Anika Henriksson |
Korsnäs IF OK |
49:52 |
|
22 |
Leif Göran Hagstedt |
Väsby OK |
50:30 |
|
23 |
Ghaith AL-Tameemi |
Ockelbo OK |
50:45 |
|
24 |
Lars Djerf |
Västerbergslagens OL |
51:53 |
|
25 |
Marie-Louise Djerf |
Västerbergslagens OL |
52:04 |
|
26 |
Joel Daniels |
Hofors OK |
55:33 |
|
27 |
Viktor Hedlund |
Klubblös |
56:04 |
|
28 |
Åsa Pettersson |
Säterbygdens OK |
63:16 |
|
29 |
Marcus Lindborg |
Grycksbo IF OK |
64:27 |
|
30 |
Carina Andersson |
Surahammars SOK |
71:43 |
|
31 |
Helen Nyqvist |
Järla Orientering |
71:45 |
|
32 |
Ulrika Persson |
OK Hammaren |
73:24 |
|
33 |
Viktoria Alvolin |
OK Kåre |
92:42 |
|
34 |
Camilla Flodman |
OK Hammaren |
112:01 |
|
|
Annika Björklund |
IFK Moras OK |
|
Återbud |
|
Alfred Björklund |
IFK Moras OK |
|
Återbud |
|
Sofia Persson |
Domnarvets GOIF |
|
Felstämplat |
|
Månica Nordlund |
Bjursås OK |
|
Felstämplat |
ÖM5 |
ÖM5: 78 anmälda, 77 startande, Banlängd= 3440 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Gustav Elfving |
IK Jarl Rättvik |
31:44 |
|
2 |
Johan Nilsson |
Stigmännen Karlshamns OK |
33:53 |
|
3 |
Mats Wallman |
Västerbergslagens OL |
34:36 |
|
4 |
Mikael Backman |
OK Kåre |
35:00 |
|
5 |
Mikael Söderlund |
Karlsbyhedens IK |
35:10 |
|
6 |
Fredrik Borgström |
Avesta OK |
35:25 |
|
7 |
Lotta Brangefält |
Västerås SOK |
35:27 |
|
8 |
Rickard Johansson |
Klubblös |
37:04 |
|
9 |
Linnea Petrisi |
Västerbergslagens OL |
40:31 |
|
10 |
Helena Wallman |
Västerbergslagens OL |
40:35 |
|
11 |
Anna Eriksson |
OK Kåre |
41:33 |
|
12 |
Alfred Björklund |
IFK Moras OK |
41:36 |
|
13 |
Torbjörn Blom |
Valbo AIF |
42:01 |
|
14 |
Maria Hållmarker |
Bjursås OK |
42:10 |
|
15 |
Sören Gustafsson |
Säterbygdens OK |
42:21 |
|
16 |
Hanna Fors |
Domnarvets GOIF |
42:32 |
|
17 |
Klara Petrisi |
Västerbergslagens OL |
43:24 |
|
18 |
Håkan Eriksson |
Domnarvets GOIF |
43:27 |
|
19 |
Lennart Tägtström |
Domnarvets GOIF |
43:29 |
|
20 |
Marita Karlsson |
Storviks IF |
43:30 |
|
21 |
Astrid Norgren |
Stora Tuna OK |
43:33 |
|
22 |
Elias Pontén |
Stora Tuna OK |
44:11 |
|
23 |
Johan Hjort |
Säterbygdens OK |
44:12 |
|
24 |
Lars-Erik Liljeström |
Gävle OK |
44:29 |
|
25 |
Helena Liljeström |
Gävle OK |
44:31 |
|
26 |
Anna Gruvris |
IK Jarl Rättvik |
45:02 |
|
27 |
Eva Fredriksson |
Korsnäs IF OK |
45:03 |
|
28 |
Daniel Drugge |
Korsnäs IF OK |
45:21 |
|
29 |
Vanessa Ulate |
OK Triangeln |
46:23 |
|
30 |
Isabelle Persson |
Stockviks SF |
47:01 |
|
31 |
Ola Andersson |
Domnarvets GOIF |
47:46 |
|
32 |
Niclas Sjöblom |
OK Kåre |
48:18 |
|
33 |
Annika Björklund |
IFK Moras OK |
48:21 |
|
34 |
Caroline Ottosson |
Gävle OK |
48:49 |
|
35 |
Lars Westlin |
Valbo AIF |
48:51 |
|
36 |
Marianne Alm |
Leksands OK |
49:33 |
|
37 |
Bernt Forsgren |
Västerbergslagens OL |
49:51 |
|
38 |
Maria Sundström |
Korsnäs IF OK |
49:57 |
|
39 |
Eleonora Björk |
Leksands OK |
49:59 |
|
40 |
Anders Stålnäbb |
Kvarnsvedens GOIF OK |
50:15 |
|
41 |
Åsa Blixt |
Järbo OK |
50:49 |
|
42 |
Maria Engblom Zetterström |
Bjursås OK |
51:08 |
|
43 |
Yvonne Bengtsson |
Korsnäs IF OK |
51:09 |
|
44 |
Mats Olov Thomson |
OK Kåre |
52:20 |
|
45 |
Anders Persson |
Domnarvets GOIF |
53:56 |
|
46 |
Elisabeth Olsson |
Älvdalens IF OK |
54:35 |
|
47 |
Gunilla Gräfnings |
Grycksbo IF OK |
55:15 |
|
48 |
Lars Erik Danielsson |
Insjöns IF OK |
57:59 |
|
49 |
Sara Göras |
Leksands OK |
58:12 |
|
50 |
Erica Berg |
Leksands OK |
58:15 |
|
51 |
Anna-Karin Rytther |
Västerbergslagens OL |
60:01 |
|
52 |
Sture Nyqvist |
Gävle OK |
60:16 |
|
53 |
Kerstin Åberg |
Korsnäs IF OK |
60:34 |
|
54 |
Bo Wallin |
Korsnäs IF OK |
60:49 |
|
55 |
Carl Åke Fredriksson |
Korsnäs IF OK |
61:02 |
|
56 |
Linda Kärreby |
Västerås SOK |
61:54 |
|
57 |
Peter Österberg |
Surahammars SOK |
63:51 |
|
58 |
Anna Mattsson |
Insjöns IF OK |
64:11 |
|
59 |
Helena Dalén |
Sala OK |
64:52 |
|
60 |
Jessica Eriksson |
Domnarvets GOIF |
65:20 |
|
61 |
Kurt Mattsson |
IFK Djura |
65:44 |
|
62 |
Gunilla Karlsson |
Säterbygdens OK |
66:15 |
|
63 |
Anna From |
Korsnäs IF OK |
66:54 |
|
64 |
Marianne Danielsson |
Insjöns IF OK |
68:34 |
|
65 |
Tommy Öström |
Surahammars SOK |
69:50 |
|
66 |
Lillvor Nordström |
Klubblös |
70:32 |
|
67 |
Jenny Ericson |
Klubblös |
71:43 |
|
68 |
Jonas Näslund |
OK Hammaren |
76:52 |
|
69 |
Anette Engström |
Valbo AIF |
80:06 |
|
70 |
Anders Bertil Wielander |
Älvdalens IF OK |
84:49 |
|
71 |
Christina Sveder |
Domnarvets GOIF |
87:01 |
|
72 |
Roland Hammarström |
Waxholms OK |
89:58 |
|
73 |
Bo Skoog |
Valbo AIF |
103:06 |
|
74 |
Barbro Melvinger |
OK Enen |
137:45 |
|
|
Christina Pripp Ivarsson |
OK Hammaren |
|
Ej Start |
|
Marika Sundin |
Klubblös |
|
Felstämplat |
|
Ingrid Svensson |
Stora Tuna OK |
|
Felstämplat |
|
Irma Fredriksson |
Korsnäs IF OK |
|
Felstämplat |
ÖM7 |
ÖM7: 59 anmälda, 58 startande, Banlängd= 2980 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Daniel Johansson |
OK Hammaren |
23:21 |
|
2 |
Fredrik Östberg |
Stora Tuna OK |
24:18 |
|
3 |
Lars Nordvall |
Domnarvets GOIF |
26:14 |
|
4 |
Pia Birkebaek |
Stora Tuna OK |
26:19 |
|
5 |
Thomas Norgren |
Stora Tuna OK |
27:45 |
|
6 |
Linda Mattsson |
Dalaportens OL |
27:48 |
|
7 |
Johanna Maxén |
Stora Tuna OK |
28:17 |
|
8 |
Torgny Palm |
HJS-Vansbro OK |
28:39 |
|
8 |
Lena Mases |
Stora Tuna OK |
28:39 |
|
10 |
Anders Jansson |
Grycksbo IF OK |
28:44 |
|
11 |
Åke Bolander |
Leksands OK |
28:57 |
|
12 |
Siv Dahlström |
Kvarnsvedens GOIF OK |
30:04 |
|
13 |
Mikael Blessborn |
Domnarvets GOIF |
30:48 |
|
14 |
Carin Rosén |
Gustavsbergs OK |
30:53 |
|
15 |
Josefine Söderlund |
Leksands OK |
31:22 |
|
16 |
Sonja Palm |
HJS-Vansbro OK |
32:21 |
|
17 |
Anette Palm |
HJS-Vansbro OK |
32:23 |
|
18 |
Anna Börjes |
IK Jarl Rättvik |
32:52 |
|
19 |
Andre Broden |
Klubblös |
33:11 |
|
20 |
Björn Alm |
Leksands OK |
34:13 |
|
21 |
Caroline Westbom |
OK Österåker |
34:55 |
|
22 |
Brittmari Holmberg |
Korsnäs IF OK |
36:42 |
|
23 |
Kerstin Blomgren |
Stora Tuna OK |
37:43 |
|
23 |
Magnus Daniels |
Avesta OK |
37:43 |
|
25 |
Mari Fläck |
Grycksbo IF OK |
38:07 |
|
26 |
Ewa Edman |
Korsnäs IF OK |
38:40 |
|
27 |
Elina Gustafsson |
Säterbygdens OK |
38:46 |
|
28 |
Bo Andersson |
Matteus SI |
38:59 |
|
29 |
Karin Elfving |
IK Jarl Rättvik |
39:21 |
|
30 |
Eva Påhlsson-Norlin |
IFK Moras OK |
40:46 |
|
30 |
Evelina Ruth |
IK Jarl Rättvik |
40:46 |
|
32 |
Zuzana Macuchova |
Domnarvets GOIF |
40:55 |
|
33 |
Helena Thunström |
Korsnäs IF OK |
41:27 |
|
34 |
Evelin Magnusson |
Sala OK |
43:05 |
|
35 |
Maria Gustafsson |
IFK Moras OK |
44:02 |
|
36 |
Mats Runvik |
Kvarnsvedens GOIF OK |
44:32 |
|
37 |
Lars Erik Backman |
Klubblös |
47:17 |
|
38 |
Ann-Sofi Lindskog |
Gotlands Bro OK |
48:48 |
|
39 |
Anna Funke |
Leksands OK |
49:30 |
|
40 |
Byron Palm |
HJS-Vansbro OK |
49:37 |
|
41 |
Annika Göransson |
Karlsbyhedens IK |
49:48 |
|
42 |
Solweig Palm |
Avesta OK |
50:43 |
|
43 |
Per-Erik Thunström |
Korsnäs IF OK |
50:48 |
|
44 |
Margareta Skoog |
Valbo AIF |
51:43 |
|
45 |
Sven-Åke Windahl |
Gävle OK |
52:40 |
|
46 |
Jan Andersson |
Norbergs OK |
52:42 |
|
47 |
Ingrid Munktelius Öhlén |
Surahammars SOK |
54:28 |
|
48 |
Maria Liss |
Gagnefs OK |
56:45 |
|
49 |
Tanja-Birgit Söderström |
Sala OK |
65:18 |
|
50 |
Jan Kogner |
HJS-Vansbro OK |
66:34 |
|
51 |
Anna-Karin Nordensten |
Surahammars SOK |
79:38 |
|
52 |
Jonas Nordensten |
Surahammars SOK |
79:40 |
|
|
Sven-Arne Fransson |
Avesta OK |
|
Felstämplat |
|
Magnus Brodén |
Leksands OK |
|
Återbud |
|
Lennart Magnusson |
IFK Hedemora OK |
|
Felstämplat |
|
Louise Persson |
Klubblös |
|
Felstämplat |
|
Gunilla Håkansson |
IFK Hedemora OK |
|
Felstämplat |
|
Per Kärreby |
Västerås SOK |
|
Ej Start |
|
Olof Eriksson |
IFK Moras OK |
|
Felstämplat |
|
Tommy Göransson |
Karlsbyhedens IK |
|
Felstämplat |
ÖM8 |
ÖM8: 49 anmälda, 49 startande, Banlängd= 4470 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Johan Nordlund |
Malungs OK Skogsmårdarna |
25:18 |
|
2 |
Lars Johansson |
Karlsbyhedens IK |
29:13 |
|
3 |
Björn Arvidsson |
Stora Tuna OK |
30:26 |
|
4 |
Marcus Kullman |
Stora Tuna OK |
31:48 |
|
5 |
Per Wärnberg |
Kvarnsvedens GOIF OK |
32:40 |
|
6 |
Lars Öhgren |
Karlsbyhedens IK |
32:59 |
|
7 |
Lars Magnusson |
OK Linné |
34:20 |
|
8 |
Maria Nilsson |
Domnarvets GOIF |
34:27 |
|
9 |
Håkan Nilsson |
Domnarvets GOIF |
34:59 |
|
10 |
Jan Lindberg |
Korsnäs IF OK |
36:17 |
|
11 |
Sven Lundbäck |
Stora Tuna OK |
36:41 |
|
12 |
Jesper Arnsesson |
Klubblös |
38:49 |
|
13 |
Per-Erik Björklund |
Bjursås OK |
38:54 |
|
14 |
Anna Lindblad |
Västerbergslagens OL |
40:18 |
|
15 |
Christer Ekskog |
Kvarnsvedens GOIF OK |
40:53 |
|
16 |
Elin Dahlstedt Tysk |
Leksands OK |
41:17 |
|
17 |
Tomas Sundström |
Korsnäs IF OK |
41:23 |
|
18 |
Anders Mases |
Stora Tuna OK |
41:32 |
|
19 |
Joacim Lindstedt |
Domnarvets GOIF |
42:55 |
|
20 |
Anders Henriksson |
IFK Moras OK |
43:11 |
|
21 |
Tony Björling |
Domnarvets GOIF |
43:19 |
|
22 |
Mats Lindqvist |
Kvarnsvedens GOIF OK |
44:26 |
|
23 |
Daniel Frodin |
Klubblös |
44:43 |
|
24 |
Olle Andersson |
Rehns BK |
44:47 |
|
25 |
Mats Hörnell |
Domnarvets GOIF |
46:16 |
|
26 |
Yvonne Sjödén |
Älvdalens IF OK |
46:43 |
|
26 |
Susanne Lüscher |
Stora Tuna OK |
46:43 |
|
28 |
Mia Dammvik |
Stora Tuna OK |
46:48 |
|
29 |
Kristofer Eriksson |
Kvarnsvedens GOIF OK |
48:54 |
|
30 |
Lars Danils |
Västerbergslagens OL |
49:57 |
|
31 |
Anders Björkman |
Klubblös |
50:41 |
|
32 |
Hans Westman |
Västerås SOK |
51:06 |
|
33 |
Anna-Karin Öhgren |
Karlsbyhedens IK |
51:11 |
|
34 |
Johanna Nordström |
OK Kåre |
51:55 |
|
35 |
Johan Vilén |
IFK Moras OK |
52:09 |
|
36 |
Heléna Kruskopf |
Korsnäs IF OK |
53:00 |
|
37 |
Kalle Eriksson |
Domnarvets GOIF |
54:54 |
|
38 |
Tomas Klingberg |
Klubblös |
56:51 |
|
39 |
Lena Risby |
OK Ravinen |
58:00 |
|
40 |
jörgen Fondelius |
Smedjebackens OK |
59:56 |
|
41 |
David Söderström |
Sala OK |
62:20 |
|
42 |
Elisabeth Westman |
Västerås SOK |
65:11 |
|
43 |
Johan Kruskopf |
Korsnäs IF OK |
66:31 |
|
44 |
Sverker Norlander |
Klubblös |
74:44 |
|
45 |
Tony Alfredsson |
Klubblös |
74:45 |
|
46 |
Magnus Brodén |
Leksands OK |
77:20 |
|
|
Stephen Palmer |
Malungs OK Skogsmårdarna |
|
Felstämplat |
|
Per Carlsson |
Stora Tuna OK |
|
Felstämplat |
|
Anton Enberg |
Domnarvets GOIF |
|
Felstämplat |
H85 |
H85: 4 anmälda, 3 startande, Banlängd= 1930 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Bengt Åhlander |
Hammarby IF OF |
37:34 |
|
2 |
Rune Berglind |
Västerbergslagens OL |
41:43 |
|
3 |
Lennart Lind |
IFK Moras OK |
57:29 |
|
|
Thorwald Jansson |
Västerbergslagens OL |
|
Ej Start |