D21 |
D21: 21 anmälda, 19 startande, Banlängd= 7480 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Frida Sandberg |
Säterbygdens OK |
60:11 |
|
2 |
Elin Winblad |
Hagaby GOIF |
62:06 |
|
3 |
Benita Hansson |
Hagaby GOIF |
63:00 |
|
4 |
Emma Andersson |
Ärla IF |
67:54 |
|
5 |
Linda Rinaldo |
OK Tor |
68:15 |
|
6 |
Eva-Maj Erneby |
Surahammars SOK |
68:16 |
|
7 |
Susanne Eriksson |
KFUM Örebro OK |
69:53 |
|
8 |
Cecilia Einarsson |
Västerås SOK |
72:10 |
|
8 |
Marie Pettersson |
OK Djerf |
72:10 |
|
10 |
Lovisa Persson |
OK Tisaren |
77:03 |
|
11 |
Sandra Burén |
Köping-Kolsva OK |
80:24 |
|
12 |
Karin Waldemarsson |
Köping-Kolsva OK |
82:12 |
|
13 |
Maria Ivermark |
Västerås SOK |
85:11 |
|
14 |
Lovisa Falk |
Hagaby GOIF |
86:03 |
|
15 |
Lisa Westerberg |
OK Milan |
86:49 |
|
16 |
Marika Lundin |
Tjällmo-Godegårds OK |
88:51 |
|
17 |
Sofie Wetter |
Arboga OK |
90:54 |
|
18 |
Anna Birkestål |
Köping-Kolsva OK |
97:21 |
|
|
Ida Olsson |
Ärla IF |
|
Ej Start |
|
Johanna Larsson |
Köping-Kolsva OK |
|
Ej Start |
|
My Westlund |
OK Tyr |
|
Felstämplat |
H21 |
H21: 33 anmälda, 29 startande, Banlängd= 9630 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Robbin Kantarp |
Ärla IF |
58:59 |
|
2 |
Fredrik Mattsson |
OK Kåre |
60:14 |
|
3 |
Anders Österlund |
Västerås SOK |
60:36 |
|
4 |
Simon Hedlund |
Ärla IF |
62:42 |
|
5 |
Magnus Persson |
OK Tisaren |
63:35 |
|
6 |
Sebastian Månsson |
Hagaby GOIF |
63:58 |
|
7 |
Johan Aronsson |
OK Tisaren |
65:03 |
|
8 |
Per Eklöf |
OK Milan |
65:34 |
|
9 |
Max Suderbys |
Västerås SOK |
70:04 |
|
10 |
Erik Lindgren |
KFUM Örebro OK |
71:00 |
|
11 |
Jonathan Rosendahl |
Ärla IF |
72:29 |
|
12 |
Samuel Hedlund |
Köping-Kolsva OK |
73:50 |
|
13 |
Jonas Ullberg |
IFK Moras OK |
76:17 |
|
14 |
Marcus Eek |
Köping-Kolsva OK |
79:11 |
|
15 |
John Oskarsson |
Hagaby GOIF |
79:44 |
|
16 |
Kasper Westman |
Västerås SOK |
81:52 |
|
17 |
Erik Melén |
Motala AIF OL |
83:05 |
|
18 |
Fredrik Regborn |
Hagaby GOIF |
83:09 |
|
19 |
Jonas Jensen-Tornehed |
Västerås SOK |
83:41 |
|
20 |
Henrik Wickström |
Arboga OK |
83:55 |
|
21 |
Håkan Pettersson |
OK Djerf |
85:46 |
|
22 |
Filip Ivermark |
Västerås SOK |
89:03 |
|
23 |
Viktor Öhlén |
Surahammars SOK |
89:51 |
|
24 |
Janne Selkälä |
Köping-Kolsva OK |
90:30 |
|
25 |
Arvid Rinaldo |
OK Tor |
90:58 |
|
26 |
Johan Celander |
Köping-Kolsva OK |
91:03 |
|
27 |
Hampus Westman |
Västerås SOK |
140:59 |
|
28 |
Johan Blixt |
Avesta OK |
165:24 |
|
|
Vidar Sjögren |
Tjällmo-Godegårds OK |
|
Ej Start |
|
Jonas Vikström |
Köping-Kolsva OK |
|
Ej Start |
|
Mattias Andersson |
OK Tisaren |
|
Ej Start |
|
Oscar Vångell |
Ärla IF |
|
Felstämplat |
|
Martin Regborn |
Hagaby GOIF |
|
Ej Start |
H20 |
H20: anmälda, startande, Banlängd= 0 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
|
Fredrik Regborn |
Hagaby GOIF |
|
Återbud |
|
Erik Lindgren |
KFUM Örebro OK |
|
Återbud |
D18 |
D18: 8 anmälda, 8 startande, Banlängd= 5320 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Sandra Näslund |
Västerås SOK |
47:44 |
|
2 |
Emma Helmersson |
Vandrarringen |
54:04 |
|
3 |
Matilda Eriksson |
Västerbergslagens OL |
54:28 |
|
4 |
Johanna Henriksson |
Ärla IF |
55:26 |
|
5 |
Jenny Lindberg |
Vandrarringen |
55:52 |
|
6 |
Sara Hamrefors |
Västerås SOK |
61:12 |
|
7 |
Amanda Daniels |
Avesta OK |
90:08 |
|
|
Rebecca Mårtensson |
Köping-Kolsva OK |
|
Felstämplat |
H18 |
H18: 7 anmälda, 5 startande, Banlängd= 7050 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
John Gunnarsson |
Surahammars SOK |
52:24 |
|
2 |
Martin Särnbrink |
OK Tisaren |
54:59 |
|
3 |
Erik Nallgård |
Västerås SOK |
66:39 |
|
4 |
Simon Österlund |
Västerås SOK |
72:47 |
|
5 |
Ludvig Larsendahl |
Västerås SOK |
84:51 |
|
|
August Mikaelsson |
Västerås SOK |
|
Ej Start |
|
Olle Lindgren |
KFUM Örebro OK |
|
Ej Start |
D16 |
D16: 16 anmälda, 15 startande, Banlängd= 4850 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Sandra Boström |
OK Linné |
40:12 |
|
2 |
Ronja Jungåker |
Korsnäs IF OK |
40:55 |
|
3 |
Anna Karlström |
OK Linné |
45:08 |
|
4 |
Jonna Fors |
OK Grip |
46:20 |
|
5 |
Malin Nyman |
OK Tyr |
47:26 |
|
6 |
Sofia Berglund |
Sigtuna OK |
48:13 |
|
7 |
Ellen Frost |
OK Roslagen |
48:42 |
|
8 |
Maja Mosslind |
Vandrarringen |
48:58 |
|
9 |
Mirjam Dalén |
Sala OK |
49:29 |
|
10 |
Ellen Broman |
OK Roslagen |
52:03 |
|
11 |
Elvira Danielsson |
Köping-Kolsva OK |
52:18 |
|
12 |
Klara Mandahl |
OK Linné |
59:52 |
|
13 |
Maria Jansson |
OK Linné |
61:21 |
|
14 |
Elin Nallgård |
Västerås SOK |
66:43 |
|
15 |
Alva Lamprecht |
Köping-Kolsva OK |
110:53 |
|
|
Julia Andersson |
OK Roslagen |
|
Ej Start |
H16 |
H16: 21 anmälda, 21 startande, Banlängd= 5840 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Olle Grywenz |
OK Linné |
38:09 |
|
2 |
Gustaf Berglund |
Sigtuna OK |
38:18 |
|
3 |
Gustav Johnsson |
OK Tor |
40:13 |
|
4 |
Simon Schuster |
Vallentuna-Össeby OL |
40:19 |
|
5 |
Johan Edenhamn |
Länna IF |
41:55 |
|
6 |
Tuve Möller |
OK Linné |
42:37 |
|
7 |
John Larsson |
Rånäs OK |
44:23 |
|
8 |
Anton Källström |
Sala OK |
44:56 |
|
9 |
Fredrik Hamrefors |
Västerås SOK |
46:42 |
|
10 |
Waldemar Andersson |
OK Roslagen |
46:54 |
|
11 |
Rasmus Möller |
Arboga OK |
47:18 |
|
12 |
Henrik Hamrefors |
Västerås SOK |
50:50 |
|
13 |
Alfred Lönn |
Västerås SOK |
51:38 |
|
14 |
Oliver Angelsiöö |
OK Linné |
55:55 |
|
15 |
Gustav Nyholm |
OK Linné |
56:17 |
|
16 |
Håkan Ramberg |
Hallstahammars OK |
59:00 |
|
17 |
Emil Grehn |
OK Rodhen |
68:57 |
|
18 |
Dan Österlund |
Västerås SOK |
79:58 |
|
19 |
Daniel Rönnqvist |
OK Linné |
83:44 |
|
20 |
Oskar Andersson |
OK Linné |
96:58 |
|
21 |
Axel Strid |
KFUM Örebro OK |
112:02 |
|
D14 |
D14: 14 anmälda, 12 startande, Banlängd= 3520 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Sofie Ohlsson |
Ärla IF |
33:34 |
|
2 |
Iris van Loenhout |
OK Hedströmmen |
37:25 |
|
3 |
Emma Johnsson |
OK Tor |
39:04 |
|
4 |
Olivia Fröberg |
OK Roxen |
39:15 |
|
5 |
Julia Wanner |
Avesta OK |
40:10 |
|
6 |
Alva Rytther |
Västerbergslagens OL |
42:50 |
|
7 |
Heidi Fors |
OK Grip |
42:55 |
|
8 |
Katja Dalén |
Sala OK |
46:25 |
|
9 |
Shanti Söderström |
Sala OK |
49:53 |
|
10 |
Paula Blockhammar |
OK Hedströmmen |
50:39 |
|
11 |
Agnes Källström |
Sala OK |
51:06 |
|
12 |
Andrea Lamprecht |
Köping-Kolsva OK |
55:26 |
|
|
Sara Junevik |
Leksands OK |
|
Ej Start |
|
Stina Johnsson |
OK Tor |
|
Ej Start |
H14 |
H14: 8 anmälda, 8 startande, Banlängd= 3520 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Pontus Olofsson-Bierfeldt |
Ärla IF |
26:33 |
|
2 |
Ludvig Holmqvist |
OK Tor |
28:09 |
|
3 |
Oskar Nyman |
OK Tyr |
29:13 |
|
4 |
Andreas Näslund |
Västerås SOK |
32:18 |
|
5 |
Sixten Törnqvist |
Västerås SOK |
33:36 |
|
6 |
Axel Andersson |
Norbergs OK |
40:20 |
|
7 |
Oscar Thornell |
Surahammars SOK |
48:18 |
|
|
Markus Österlund |
Västerås SOK |
|
Felstämplat |
D12 |
D12: 16 anmälda, 15 startande, Banlängd= 2810 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Klara Åkerman Sjöström |
Västerås SOK |
21:43 |
|
2 |
Cornelia Ivarsson |
OK Hammaren |
24:22 |
|
3 |
Malin Olofsson-Bierfeldt |
Ärla IF |
24:46 |
|
4 |
Ida Larsson |
Västerås SOK |
29:44 |
|
5 |
Ingrid Olsson |
OK Tor |
34:01 |
|
6 |
Agnes Olsson |
OK Tor |
34:07 |
|
7 |
Wilma Thornell |
Surahammars SOK |
35:38 |
|
8 |
Sanna Sander |
OK Milan |
38:29 |
|
9 |
Jonna Sandberg |
Köping-Kolsva OK |
39:15 |
|
10 |
Ida Hallin |
Surahammars SOK |
43:00 |
|
11 |
Elsa Forsgren |
Västerbergslagens OL |
44:27 |
|
12 |
Nora Händig |
OK Hedströmmen |
46:58 |
|
13 |
Rebecka Hasler |
Surahammars SOK |
48:36 |
|
14 |
Sigrid Fröberg |
OK Roxen |
60:17 |
|
15 |
My Blixt Isaksson |
Avesta OK |
66:57 |
|
|
Josefine Johnsson |
OK Tor |
|
Ej Start |
H12 |
H12: 12 anmälda, 10 startande, Banlängd= 2810 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Henrik Petrisi |
Västerbergslagens OL |
20:04 |
|
2 |
Kalle Åkerman Sjöström |
Västerås SOK |
22:15 |
|
3 |
Fredrik Junevik |
Leksands OK |
26:13 |
|
4 |
Emil Ahlström |
Västerås SOK |
26:56 |
|
5 |
Joel Aristondo Magnusson |
OK Tor |
27:13 |
|
6 |
Theodor Meijer |
Västerås SOK |
30:05 |
|
7 |
Mathias Ohlsson |
Ärla IF |
33:22 |
|
8 |
Martin Sandqvist |
Västerås SOK |
34:47 |
|
9 |
Ludvig Bylund |
Fagersta OK |
38:42 |
|
10 |
Tobias Lindqvist |
Västerås SOK |
39:30 |
|
|
Johan Ekberg |
Skattkärrs IF |
|
Ej Start |
|
Henry Svens |
Västerbergslagens OL |
|
Ej Start |
D12K |
D12K: 3 anmälda, 2 startande, Banlängd= 2650 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Julia Resmalm |
Eskilstuna OL |
27:24 |
|
2 |
Frida Andersson |
Norbergs OK |
30:12 |
|
|
Klara Söderlund |
Avesta OK |
|
Ej Start |
D10 |
D10: 9 anmälda, 9 startande, Banlängd= 2650 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Maja Ahlström |
Västerås SOK |
21:06 |
|
2 |
Saga Mattsson |
Dalaportens OL |
26:10 |
|
3 |
Lina Holmqvist |
OK Tor |
26:22 |
|
4 |
Liv Norberg |
Avesta OK |
26:54 |
|
5 |
Selma Ivarsson |
OK Hammaren |
28:13 |
|
6 |
Emma Kuja-Halkola |
OK Hedströmmen |
29:45 |
|
7 |
Tilde Blixt Isaksson |
Avesta OK |
33:47 |
|
8 |
Kornelia Rådberg |
Köping-Kolsva OK |
43:01 |
|
9 |
Alicia Bergkvist |
Västerbergslagens OL |
65:14 |
|
H10 |
H10: 11 anmälda, 11 startande, Banlängd= 2650 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Emil Larsson |
OK Tisaren |
17:41 |
|
2 |
Lucas Wanner |
Avesta OK |
23:10 |
|
3 |
Noel Helmersson |
OK Tisaren |
23:18 |
|
4 |
Dennis Bjurstedt |
Surahammars SOK |
28:36 |
|
5 |
Josiah Bergroth |
Västerås SOK |
30:32 |
|
6 |
Karl Forsgren |
Västerbergslagens OL |
30:45 |
|
7 |
Samuel Resmalm |
Eskilstuna OL |
34:01 |
|
8 |
Carl Sandqvist |
Västerås SOK |
35:25 |
|
9 |
Axel Ekberg |
Skattkärrs IF |
38:11 |
|
10 |
Edvin Berggren |
Fagersta OK |
41:13 |
|
11 |
Samuel Lindqvist |
Västerås SOK |
79:32 |
|
H35 |
H35: 2 anmälda, 2 startande, Banlängd= 7920 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Henrik Hellgren |
Norbergs OK |
95:54 |
|
2 |
Per Westerlund |
Skogsluffarnas OK |
145:33 |
|
D40 |
D40: 4 anmälda, 4 startande, Banlängd= 5940 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Cecilia Johnsson |
OK Tor |
58:52 |
|
2 |
Maria Bylund |
Fagersta OK |
59:15 |
|
3 |
Malena Ahlström |
Västerås SOK |
67:22 |
|
4 |
Marie Berggren |
Fagersta OK |
81:50 |
|
H40 |
H40: 16 anmälda, 14 startande, Banlängd= 7480 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Dan Larsson |
OK Tisaren |
56:06 |
|
2 |
Lars-Erik Hasler |
Surahammars SOK |
56:25 |
|
3 |
Magnus Thornell |
Surahammars SOK |
57:55 |
|
4 |
Magnus Öhling |
OK Tor |
60:16 |
|
5 |
Henrik Ortman |
Västerås SOK |
66:50 |
|
6 |
Rickard Jonforsen |
Hallstahammars OK |
70:44 |
|
7 |
Stefan Eriksson |
OK Hällen |
72:11 |
|
8 |
Urban Särnbrink |
OK Tisaren |
74:20 |
|
9 |
Anders Edquist |
Västerås SOK |
76:20 |
|
10 |
Pär-Magnus Bjurek |
Tibro OK |
76:35 |
|
11 |
Niklas Söderlund |
Avesta OK |
86:40 |
|
12 |
Marcus Johnsson |
Avesta OK |
86:43 |
|
13 |
Anders Galin |
Surahammars SOK |
95:51 |
|
14 |
Tomas Lindqvist |
Västerås SOK |
122:15 |
|
|
Henrik Holmberg |
Köping-Kolsva OK |
|
Ej Start |
|
Jörgen Johnsson |
OK Tor |
|
Ej Start |
D45 |
D45: 14 anmälda, 14 startande, Banlängd= 5320 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Inger Gunnarsson |
Västerås SOK |
46:52 |
|
2 |
Maria Olsson |
HJS-Vansbro OK |
49:12 |
|
3 |
Lena Petrisi |
Västerbergslagens OL |
53:18 |
|
4 |
Maria Junevik |
Leksands OK |
53:33 |
|
5 |
Lotta Jungåker |
Korsnäs IF OK |
54:22 |
|
6 |
Karin Nyman |
OK Tyr |
57:42 |
|
7 |
Annika Ohlsson |
Ärla IF |
63:14 |
|
8 |
Karin Swärd Lindberg |
Vandrarringen |
64:53 |
|
9 |
Anna Lundh |
Surahammars SOK |
65:12 |
|
10 |
Carina Regborn |
Hagaby GOIF |
65:31 |
|
11 |
Helena Holmberg |
Köping-Kolsva OK |
69:37 |
|
12 |
Ylva Ekberg |
Skattkärrs IF |
70:23 |
|
13 |
Kristina Fors |
OK Grip |
71:11 |
|
14 |
Elisabet Elmertoft |
Norbergs OK |
78:21 |
|
|
Lotta Stål |
Västerbergslagens OL |
|
Återbud |
H45 |
H45: 18 anmälda, 17 startande, Banlängd= 7050 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Pär Stål |
Västerbergslagens OL |
48:42 |
|
2 |
Ola Jernström |
Avesta OK |
51:53 |
|
3 |
Magnus Sterner |
Strängnäs-Malmby OL |
54:19 |
|
4 |
Henrik Johnsson |
OK Tor |
54:43 |
|
5 |
Anders Brinkman |
Vandrarringen |
57:53 |
|
6 |
Pär Nyman |
OK Tyr |
60:16 |
|
7 |
Håkan Olofsson |
Ärla IF |
61:49 |
|
8 |
Örjan Säker |
Hagaby GOIF |
62:19 |
|
9 |
Joakim Ahlström |
Västerås SOK |
62:50 |
|
10 |
Peter Junevik |
Leksands OK |
64:17 |
|
11 |
Urban Risberg |
Eskilstuna OL |
64:57 |
|
12 |
Tomas Jonsson |
Vandrarringen |
65:07 |
|
13 |
Gustaf Samelius |
Visborgs OK |
70:37 |
|
14 |
Tore Nallgård |
Västerås SOK |
74:29 |
|
15 |
Fredrik Petrisi |
Västerbergslagens OL |
78:48 |
|
|
Jörgen Dalén |
Sala OK |
|
Ej Start |
|
Thomas Ivarsson |
OK Hammaren |
|
Felstämplat |
|
Peter Fors |
OK Grip |
|
Felstämplat |
D50 |
D50: 19 anmälda, 17 startande, Banlängd= 4720 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Anna-Maria Backryd |
Lindebygdens OK |
40:26 |
|
2 |
Mona Bierfeldt |
Ärla IF |
42:55 |
|
3 |
Birgitta Olsson |
Täby OK |
43:53 |
|
4 |
Carina Sandberg |
Säterbygdens OK |
44:08 |
|
5 |
Lisbet Lidman |
HJS-Vansbro OK |
45:38 |
|
6 |
Ingrid Kensby |
OK Tyr |
45:59 |
|
7 |
Annika Brodin |
Lindebygdens OK |
46:51 |
|
8 |
Dorothe Spillmann |
IF Thor |
47:02 |
|
9 |
Sussie Björkman |
Dalaportens OL |
49:11 |
|
10 |
Annika Davidsson |
Västerås SOK |
51:37 |
|
11 |
Annika Larsson |
Arboga OK |
52:30 |
|
12 |
Helena Pepa |
Hagaby GOIF |
55:48 |
|
13 |
Anna Weckner Westlund |
OK Tyr |
57:27 |
|
14 |
Sofie Nylander |
OK Kåre |
57:30 |
|
15 |
Ann-Louise Notstam Hjorth |
Arboga OK |
63:43 |
|
16 |
Karin Profors |
Köping-Kolsva OK |
67:33 |
|
17 |
Lena Gustafsson |
Malungs OK Skogsmårdarna |
76:59 |
|
|
Annika Leandersson |
OK Tyr |
|
Ej Start |
|
Ragnhild Svens |
Västerbergslagens OL |
|
Ej Start |
H50 |
H50: 29 anmälda, 28 startande, Banlängd= 6520 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Ulf Magnusson |
Leksands OK |
47:09 |
|
2 |
Sten Leandersson |
OK Tyr |
48:04 |
|
3 |
Mikael Backlund |
Dalaportens OL |
53:29 |
|
4 |
Per Bjurström |
OK Tisaren |
54:00 |
|
5 |
Stefan Bjurstedt |
Surahammars SOK |
55:38 |
|
6 |
Per Sundström |
Västerås SOK |
56:27 |
|
7 |
Per Sandberg |
Säterbygdens OK |
58:25 |
|
8 |
Jan-Olov Bergman |
Västerås SOK |
58:36 |
|
9 |
Nils Aronsson |
OK Tisaren |
58:39 |
|
10 |
Tony Månsson |
Hagaby GOIF |
60:41 |
|
11 |
Björn Lindgren |
KFUM Örebro OK |
61:39 |
|
12 |
Ulf Hamrefors |
Västerås SOK |
62:14 |
|
13 |
Mikael Davidsson |
Västerås SOK |
62:59 |
|
14 |
Jan-Åke Israelsson |
OK Milan |
64:43 |
|
15 |
Torbjörn Söderlund |
Leksands OK |
65:43 |
|
16 |
Stefan Törnqvist |
Västerås SOK |
68:13 |
|
17 |
Björn Alpberg |
Almby IK |
68:39 |
|
18 |
David Söderström |
Sala OK |
69:44 |
|
19 |
Tomas Vidfelt |
Lindebygdens OK |
70:31 |
|
20 |
Henrik Hallor |
Lindebygdens OK |
71:35 |
|
21 |
Leif Sandahl |
OK Tyr |
72:29 |
|
22 |
Mats Kensby |
OK Tyr |
72:33 |
|
23 |
Gunnar Jonsson |
Hallstahammars OK |
72:56 |
|
24 |
Göran Larsendahl |
Västerås SOK |
78:05 |
|
25 |
Gunnar Spelkvist |
Hällefors OK |
78:38 |
|
26 |
Hans Westman |
Västerås SOK |
81:26 |
|
27 |
Erik Bengtsson |
Sala OK |
113:19 |
|
|
Bengt Haglund |
Leksands OK |
|
Ej Start |
|
Fredrik Nilsson |
KFUM Örebro OK |
|
Felstämplat |
D55 |
D55: 9 anmälda, 8 startande, Banlängd= 4720 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Lena Larsson |
Sala OK |
45:23 |
|
2 |
Elisabeth Öström |
OK Tyr |
48:28 |
|
3 |
Eva Oskarsson |
Hagaby GOIF |
48:29 |
|
4 |
Birgitta Gustafsson |
Hagaby GOIF |
57:48 |
|
5 |
Gudrun Persson |
Hallstahammars OK |
60:47 |
|
6 |
Marita Stadig |
SK Trim/Virsbo |
74:41 |
|
|
Bibi Silvemark |
Dalaportens OL |
|
Felstämplat |
|
Susanne Persson |
Ärla IF |
|
Felstämplat |
|
Barbro Isaksson |
OK Tisaren |
|
Ej Start |
H55 |
H55: 25 anmälda, 23 startande, Banlängd= 6210 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Lars Mattsson |
OK Kåre |
41:59 |
|
2 |
Sixten Westlund |
OK Tyr |
43:46 |
|
3 |
Roger Lind |
Leksands OK |
45:35 |
|
4 |
Lars-Åke Andersson |
Arboga OK |
47:34 |
|
5 |
Mats Lundberg |
Dalaportens OL |
49:15 |
|
6 |
Björn Rosendahl |
Ärla IF |
50:44 |
|
7 |
Mats Birkestål |
Köping-Kolsva OK |
51:43 |
|
8 |
Ulf Henriksson |
Korsnäs IF OK |
54:44 |
|
9 |
Mats Carlsvärd |
Almby IK |
56:31 |
|
10 |
Tomas Andersson |
OK Tor |
57:04 |
|
11 |
Håkan Trollvad |
Surahammars SOK |
57:59 |
|
12 |
Anders Silvemark |
Dalaportens OL |
58:36 |
|
13 |
Jan Gustafsson |
Hagaby GOIF |
59:35 |
|
14 |
Svante Lindgren |
Korsnäs IF OK |
60:06 |
|
15 |
Roland Notstam |
Arboga OK |
61:01 |
|
16 |
Håkan Gustafson |
Eskilstuna OL |
62:48 |
|
17 |
Ola Hedin |
OK Hammaren |
64:05 |
|
18 |
Lars Karlsson |
Almby IK |
65:12 |
|
19 |
Esko Stadig |
SK Trim/Virsbo |
65:48 |
|
20 |
Mats Landqvist |
Köping-Kolsva OK |
68:21 |
|
21 |
Henry Vestergård |
Almby IK |
75:43 |
|
22 |
Kjell Gustafsson |
OK Järnbärarna |
78:36 |
|
23 |
Håkan Svensson |
Almby IK |
90:08 |
|
|
Torbjörn Ottosson |
Stora Tuna OK |
|
Ej Start |
|
Tryggve Ottosson |
Västerbergslagens OL |
|
Ej Start |
D60 |
D60: 13 anmälda, 13 startande, Banlängd= 4060 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Inger Onsbring |
Eskilstuna OL |
38:04 |
|
2 |
Lena Janson |
Arboga OK |
39:43 |
|
3 |
Ann-Britt Göransson |
Almby IK |
41:18 |
|
4 |
Marianne Liss |
Eskilstuna OL |
42:52 |
|
5 |
Anna-Karin Johansson |
Vandrarringen |
43:33 |
|
6 |
Mona Forsberg |
Hagaby GOIF |
46:11 |
|
7 |
Mona Hull |
Almby IK |
54:46 |
|
8 |
Britt Gunnarsson |
Kristinehamns OK |
54:50 |
|
9 |
Gullan Andersson |
Strängnäs-Malmby OL |
56:30 |
|
10 |
Gun Millinger |
Västerås SOK |
59:19 |
|
11 |
Kerstin Liss |
Eskilstuna OL |
67:01 |
|
12 |
Annika Norström |
Hallstahammars OK |
67:50 |
|
|
Marianne Einarsson |
Fagersta OK |
|
Felstämplat |
H60 |
H60: 25 anmälda, 25 startande, Banlängd= 5870 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Olov Öström |
OK Tyr |
46:10 |
|
2 |
Olof Olofsson |
Hagaby GOIF |
46:44 |
|
3 |
Hans Andersson |
Västerbergslagens OL |
47:01 |
|
4 |
Anders Stefan Vestlund |
OK Kåre |
51:53 |
|
5 |
Göran Larsson |
Sala OK |
55:47 |
|
6 |
Hans Göran Pettersson |
KFUM Örebro OK |
57:27 |
|
7 |
Jan-Eric Hellgren |
Norbergs OK |
58:14 |
|
8 |
Per-Erik Fogel |
OK Kåre |
58:48 |
|
9 |
Gunnar Munktelius |
Surahammars SOK |
58:51 |
|
10 |
Stefan Gunnarsson |
Kristinehamns OK |
59:32 |
|
11 |
Leo Johansson |
Vandrarringen |
59:36 |
|
12 |
Mats Hastad |
Fellingsbro GOIF |
60:10 |
|
13 |
Lasse Kokkonen |
Långshyttans AIK OK |
61:16 |
|
14 |
Sven Erik Sundin |
Selånger SOK |
61:17 |
|
15 |
Bengt Johansson |
OK Skogshjortarna |
61:18 |
|
16 |
Per-Åke Hull |
Almby IK |
61:57 |
|
17 |
Stefan Öberg |
OK Milan |
62:54 |
|
18 |
Sten-Åke Holmberg |
Sala OK |
64:35 |
|
19 |
Hans-Erik Skalberg |
Västerås SOK |
66:22 |
|
20 |
Karl-Göran Wahlström |
Almby IK |
66:42 |
|
21 |
Leif Wadman |
Köping-Kolsva OK |
67:17 |
|
22 |
Peder Wickström |
Arboga OK |
67:27 |
|
23 |
Anders Valdemarsson |
Köping-Kolsva OK |
79:14 |
|
24 |
Anders Gunnarsson |
Surahammars SOK |
79:51 |
|
25 |
Bengt Hansson |
Säterbygdens OK |
81:05 |
|
D65 |
D65: 8 anmälda, 8 startande, Banlängd= 4060 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Britt Linnéa Eriksson |
Sala OK |
42:45 |
|
2 |
Inga Johansson |
Nyköpings OK |
43:48 |
|
3 |
Eva Halvarson |
OK Kåre |
52:21 |
|
4 |
Lena Hedman |
Hallstahammars OK |
53:38 |
|
5 |
Siv Frodin |
Köping-Kolsva OK |
55:16 |
|
6 |
Margareta Löfqvist |
Västerås SOK |
61:19 |
|
7 |
Elisabeth Eriksson |
KFUM Örebro OK |
64:13 |
|
|
Meit Kruskopf |
Korsnäs IF OK |
|
Felstämplat |
H65 |
H65: 15 anmälda, 14 startande, Banlängd= 5320 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Alf Lindberg |
Köping-Kolsva OK |
46:53 |
|
2 |
Hans Käck |
Dalaportens OL |
47:49 |
|
3 |
Stig Landstorp |
OK Tor |
51:17 |
|
4 |
Kurt Håkan Andersson |
OK Tor |
51:45 |
|
5 |
Ingemar Ziljat |
OK Djerf |
52:28 |
|
6 |
Göran Forsberg |
Hagaby GOIF |
54:22 |
|
7 |
Olle Granath |
Surahammars SOK |
55:04 |
|
8 |
Christer Nälemark |
OK Djerf |
66:50 |
|
9 |
Lennart Lindgren |
OK Järnbärarna |
69:21 |
|
10 |
Håkan Söderkvist |
Arboga OK |
69:58 |
|
11 |
Torbjörn Hellquist |
Tullinge SK |
70:15 |
|
12 |
Kjell Frodin |
Köping-Kolsva OK |
74:37 |
|
13 |
Anders Millinger |
Västerås SOK |
76:17 |
|
14 |
Kennet Löfqvist |
Västerås SOK |
118:29 |
|
|
Jan Lund |
OK Kåre |
|
Ej Start |
D70 |
D70: 10 anmälda, 10 startande, Banlängd= 3100 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Anita Johansson |
OK Tor |
31:35 |
|
2 |
Ing-Marie Mozelius |
Stora Tuna OK |
34:48 |
|
3 |
Eva Kjellman |
Vandrarringen |
36:34 |
|
4 |
Britt-Marie Eklöf |
OK Milan |
39:20 |
|
5 |
Siv Stam |
Säterbygdens OK |
43:02 |
|
6 |
Sonja Hansson |
GOIF Tjalve |
43:50 |
|
7 |
Ingalill Westberg |
SK Trim/Virsbo |
46:36 |
|
8 |
Inger Lund |
Sala OK |
50:43 |
|
9 |
Rose-Marie Karlsson |
Köping-Kolsva OK |
56:11 |
|
10 |
Irma Bjärud |
Västerbergslagens OL |
76:29 |
|
H70 |
H70: 17 anmälda, 16 startande, Banlängd= 4720 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Karl Johansson |
IFK Hedemora OK |
45:32 |
|
2 |
Folke Björkman |
Dalaportens OL |
50:48 |
|
3 |
Jan Johansson |
IFK Hedemora OK |
51:59 |
|
3 |
Jörgen Bergström |
Norbergs OK |
51:59 |
|
5 |
Lars-B Larsson |
OK Tyr |
53:36 |
|
6 |
Olle Johansson |
IFK Hedemora OK |
54:08 |
|
7 |
Thomas Kleist |
Boxholm-Mjölby OL |
56:40 |
|
7 |
Stig Israelsson |
OK Tylöskog |
56:40 |
|
9 |
Tryggve Ottosson |
Korsnäs IF OK |
58:29 |
|
10 |
Arne Karlsson |
OK Tor |
60:49 |
|
11 |
Lars Johansson I |
OK Tor |
60:58 |
|
12 |
Lars-Erik Rask |
Västerås SOK |
61:31 |
|
13 |
Rolf Bjärud |
Västerbergslagens OL |
64:24 |
|
14 |
Jan Åhs |
Norbergs OK |
75:32 |
|
15 |
Hans Kruskopf |
Korsnäs IF OK |
77:13 |
|
16 |
Leif Sund |
Norbergs OK |
117:17 |
|
|
Jan Rehdin |
Köping-Kolsva OK |
|
Ej Start |
|
Anders Johansson |
Nyköpings OK |
|
Återbud |
D75 |
D75: 5 anmälda, 5 startande, Banlängd= 2890 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Asta Sjöberg |
Lindebygdens OK |
33:32 |
|
2 |
Siv Hasselgrund |
Bjursås OK |
36:58 |
|
3 |
Göta Kåberg |
Köping-Kolsva OK |
53:11 |
|
4 |
Maud Bengtsson |
Sala OK |
63:40 |
|
|
Harriet Karlsson |
OK Grip |
|
Felstämplat |
H75 |
H75: 17 anmälda, 17 startande, Banlängd= 4060 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Kuno Österlund |
Västerås SOK |
35:36 |
|
2 |
Svante Nyström |
Västerbergslagens OL |
40:13 |
|
3 |
Ove Johansson |
OK Järnbärarna |
42:43 |
|
4 |
Mats Eriksson |
Sala OK |
43:05 |
|
5 |
Kjell Mjöberg |
Hallstahammars OK |
43:39 |
|
6 |
Ingemar Johansson |
IFK Hedemora OK |
45:12 |
|
7 |
Bo Karlsson |
Köping-Kolsva OK |
45:19 |
|
8 |
Hjalmar Nordquist |
OK Järnbärarna |
45:43 |
|
9 |
Lars Kjellman |
Vandrarringen |
46:28 |
|
10 |
Bo Källström |
OK Milan |
46:55 |
|
11 |
Bo Norenvik |
OK Tor |
51:41 |
|
12 |
Arvo Hyvönen |
Skattkärrs IF |
53:56 |
|
13 |
Karl Henrik Lovang |
Västerbergslagens OL |
54:14 |
|
14 |
Lennart Karlsson |
OK Grip |
54:57 |
|
15 |
Rolf Westberg |
SK Trim/Virsbo |
57:09 |
|
16 |
Kurt Zander |
Västerås SOK |
57:50 |
|
17 |
Lars Ahlström |
Västerås SOK |
58:55 |
|
H85 |
H85: 3 anmälda, 3 startande, Banlängd= 2890 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Bertil Norman |
IFK Hedemora OK |
44:58 |
|
2 |
Tage Eriksson |
Hallstahammars OK |
51:05 |
|
3 |
Nils Gunnar Karlsson |
Köping-Kolsva OK |
52:48 |
|
Insk |
Insk: 4 anmälda, 4 startande, Banlängd= 2780 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Robin Bergroth |
Västerås SOK |
26:50 |
|
2 |
Ellen Forsgren |
Västerbergslagens OL |
41:32 |
|
3 |
Gabriella Hasler |
Surahammars SOK |
70:17 |
|
|
Edwin Säker |
Hagaby GOIF |
|
Felstämplat |
U1 |
U1: 6 anmälda, 6 startande, Banlängd= 2780 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Jonatan Carlsson Haglund |
IFK Hedemora OK |
24:42 |
|
2 |
Jakob Sandberg |
Köping-Kolsva OK |
29:41 |
|
3 |
Linus Hallin |
Surahammars SOK |
32:01 |
|
4 |
Elias Källman |
Norbergs OK |
40:21 |
|
5 |
Castor Rådberg |
Köping-Kolsva OK |
45:51 |
|
6 |
Melker Thornell |
Surahammars SOK |
54:06 |
|
U2 |
U2: 7 anmälda, 7 startande, Banlängd= 2650 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Max Ullberg |
IFK Moras OK |
25:37 |
|
2 |
Arvid Jonforsen |
Hallstahammars OK |
25:45 |
|
3 |
Ludvig Hasler |
Surahammars SOK |
27:56 |
|
4 |
Mira-Li Eriksson |
Avesta OK |
29:58 |
|
5 |
Andre Östman |
Västerbergslagens OL |
30:51 |
|
6 |
Pauline Carlsson Haglund |
IFK Hedemora OK |
34:27 |
|
7 |
Linnea Junevik |
Leksands OK |
43:21 |
|
ÖM1 |
ÖM1: 4 anmälda, 4 startande, Banlängd= 2650 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Judit Källström |
OK Milan |
40:01 |
|
2 |
Jacob Magnusson |
Stora Tuna OK |
41:23 |
|
3 |
Fredrik Ericson |
Fagersta OK |
42:33 |
|
4 |
Berit Hildén |
OK Skogshjortarna |
66:19 |
|
ÖM3 |
ÖM3: 9 anmälda, 9 startande, Banlängd= 2810 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Tanja-Birgit Söderström |
Sala OK |
42:22 |
|
2 |
Pernilla Meijer |
Västerås SOK |
47:11 |
|
3 |
Carola Cederth |
Köping-Kolsva OK |
54:55 |
|
4 |
Pablo Aristondo Magnusson |
OK Tor |
58:46 |
|
5 |
Katarina Åberg |
Klubblös |
59:11 |
|
6 |
Hanna Eriksson |
Norbergs OK |
68:31 |
|
7 |
Jan-Erik Kraft |
Hallstahammars OK |
71:12 |
|
8 |
Lotta Larsson |
Smedjebackens OK |
77:44 |
|
9 |
Karin Sandqvist |
Västerås SOK |
121:14 |
|
ÖM5 |
ÖM5: 28 anmälda, 28 startande, Banlängd= 3520 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Lukas Larsson |
Arboga OK |
33:39 |
|
2 |
Henrik Hallin |
Surahammars SOK |
35:04 |
|
3 |
Per Pettersson |
OK Djerf |
38:17 |
|
4 |
Elisabeth Assarsson |
Avesta OK |
39:32 |
|
5 |
Ulrika Sander |
OK Milan |
40:04 |
|
6 |
Patrik Gustafsson |
Smedjebackens OK |
40:14 |
|
7 |
Anders Holmqvist |
OK Tor |
41:17 |
|
8 |
Malin Wanner |
Avesta OK |
45:17 |
|
9 |
Birgitta Mattsson |
OK Kåre |
46:09 |
|
10 |
Gunilla Sandström |
Almby IK |
49:56 |
|
11 |
Jörgen Holmström |
OK Milan |
50:49 |
|
12 |
Ingrid Munktelius Öhlén |
Surahammars SOK |
51:37 |
|
13 |
Inga Holmström |
OK Milan |
51:51 |
|
14 |
Per Stafström |
Köping-Kolsva OK |
52:06 |
|
15 |
Juhani Lehtola |
Klubblös |
53:26 |
|
16 |
Lena Ramberg |
Hallstahammars OK |
53:38 |
|
17 |
Elisabeth Stödeman |
Surahammars SOK |
53:53 |
|
18 |
Åsa Pettersson |
Säterbygdens OK |
54:43 |
|
19 |
Lill Nallgård |
Västerås SOK |
59:01 |
|
20 |
Agneta Fogeby |
Järfälla OK |
60:08 |
|
21 |
Helena Dalén |
Sala OK |
64:36 |
|
22 |
Lena Carlsson |
Västerås SOK |
68:42 |
|
23 |
Lena Lindgren |
OK Järnbärarna |
72:55 |
|
24 |
Eva Lind |
OK Tor |
74:48 |
|
25 |
Christina Pripp Ivarsson |
OK Hammaren |
75:32 |
|
26 |
Ingela Bengtsson |
Sala OK |
84:34 |
|
27 |
Amanda Lundh |
Surahammars SOK |
87:45 |
|
28 |
Karin Lindqvist |
Västerås SOK |
93:40 |
|
ÖM7 |
ÖM7: 31 anmälda, 30 startande, Banlängd= 3100 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Niklas Sander |
OK Milan |
25:22 |
|
2 |
Thomas Törnkvist |
Köping-Kolsva OK |
27:10 |
|
3 |
Linda Stinessen |
Dalaportens OL |
29:30 |
|
4 |
Catarina Larsson |
Västerås SOK |
32:52 |
|
5 |
Karin Åkerman |
Västerås SOK |
33:29 |
|
6 |
Bo Andersson |
Strängnäs-Malmby OL |
34:33 |
|
7 |
Linnea Petrisi |
Ludvika OK |
36:36 |
|
8 |
Frida Jonforsen |
Hallstahammars OK |
37:14 |
|
9 |
Klaus Tröster-Cederth |
Köping-Kolsva OK |
38:59 |
|
10 |
Mats Turesson |
OK Hedströmmen |
40:29 |
|
11 |
Lotta Stål |
Västerbergslagens OL |
40:35 |
|
12 |
Karin Särnbrink |
OK Tisaren |
40:46 |
|
13 |
Ia Granath |
Surahammars SOK |
41:25 |
|
14 |
Karin Lindholm Eriksson |
Västerbergslagens OL |
42:36 |
|
15 |
Östen Eriksson |
Avesta OK |
42:47 |
|
16 |
Anna-Karin Rytther |
Västerbergslagens OL |
44:15 |
|
17 |
Helen Magnusson |
OK Tor |
45:05 |
|
18 |
Carlos Aristondo Melgar |
OK Tor |
45:10 |
|
19 |
Mats Kåberg |
Köping-Kolsva OK |
45:24 |
|
20 |
Sven-Arne Fransson |
Avesta OK |
47:51 |
|
21 |
Pernilla Bengtsson |
Sala OK |
48:47 |
|
22 |
Petra Helmersson |
Vandrarringen |
50:25 |
|
23 |
Anders Johansson |
Nyköpings OK |
51:25 |
|
24 |
Ingrid Lundström |
Västerås SOK |
53:44 |
|
25 |
Bernt Forsgren |
Västerbergslagens OL |
54:08 |
|
26 |
Toni Andersson |
Västerås SOK |
55:37 |
|
27 |
Jan Fogeby |
Järfälla OK |
60:12 |
|
28 |
Barbro Nilsson |
Alvesta SOK |
71:52 |
|
29 |
Anna Fröberg |
OK Roxen |
74:02 |
|
|
Sofia Hasler |
Surahammars SOK |
|
Ej Start |
|
Dennis Lindroth |
OK Hedströmmen |
|
Felstämplat |
ÖM8 |
ÖM8: 20 anmälda, 20 startande, Banlängd= 4060 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Tobias Karlsson |
Hagaby GOIF |
32:19 |
|
2 |
Emil Döhl |
Malungs OK Skogsmårdarna |
35:07 |
|
3 |
Klas Thybeck |
Lindebygdens OK |
36:54 |
|
4 |
Katarina Olsson |
OK Tor |
38:49 |
|
5 |
Oskar Nederheim |
Haninge SOK |
39:02 |
|
6 |
Niclas Ahlström |
Västerås SOK |
39:55 |
|
7 |
Torsten Ramberg |
Hallstahammars OK |
41:31 |
|
8 |
Göran Hedberg |
Hagaby GOIF |
42:04 |
|
9 |
Lars-Olof Lundström |
Västerås SOK |
43:08 |
|
10 |
Åke Strid |
Almby IK |
43:56 |
|
11 |
Marika Lindahl |
OK Milan |
44:56 |
|
12 |
Per Andersson |
Norbergs OK |
46:05 |
|
13 |
Magnus Daniels |
Avesta OK |
49:28 |
|
14 |
Bengt Nilsson |
Alvesta SOK |
49:56 |
|
15 |
Carola Månsson |
Hagaby GOIF |
51:03 |
|
16 |
Teresa Stafström |
Idrottsföreningen OLGY Uppsala |
52:42 |
|
17 |
Christer Rognell |
Vallentuna-Össeby OL |
54:54 |
|
18 |
Per Andersson |
OK Linné |
55:57 |
|
19 |
Ulf Bolinder |
Västerås SOK |
61:14 |
|
20 |
Nils-Erik Hjelmer |
Vandrarringen |
65:08 |
|
ÖM4 |
ÖM4: 3 anmälda, 3 startande, Banlängd= 4710 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Kerstin Sundberg |
OK Kåre |
63:22 |
|
2 |
Carina Grill |
Sala OK |
113:38 |
|
|
Bernt Forsgren |
Västerbergslagens OL |
|
Återbud |
|
Cecilia Bjurström |
OK Tisaren |
|
Felstämplat |
ÖM6 |
ÖM6: 7 anmälda, 7 startande, Banlängd= 5840 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Mattias Gustafsson |
IF Start |
63:50 |
|
2 |
Peter Kraft |
Sala OK |
66:27 |
|
3 |
Kjell Holm |
Dalaportens OL |
71:09 |
|
|
Emilia Danielsson |
Köping-Kolsva OK |
|
Felstämplat |
|
Nils Sandqvist |
Västerås SOK |
|
Felstämplat |
|
Christer Nordling |
Surahammars SOK |
|
Felstämplat |
|
Peter Bergkvist |
Västerbergslagens OL |
|
Felstämplat |
ÖM9 |
ÖM9: 4 anmälda, 4 startande, Banlängd= 7920 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Per Eriksson |
Västerbergslagens OL |
72:16 |
|
2 |
Hans Egefalk |
Hagaby GOIF |
73:25 |
|
3 |
Filip Söderlund |
OK Milan |
81:58 |
|
4 |
Elisabeth Westman |
Västerås SOK |
111:51 |
|