D21 |
D21: 5 anmälda, 5 startande, Banlängd= 6900 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Malin Annegård |
Centrum OK |
65:33 |
|
2 |
Elin Sjölander |
OK Rodhen |
70:12 |
|
3 |
Elin Lind |
Tierps SOK |
78:34 |
|
4 |
Karna Thorsson |
OK Linné |
88:26 |
|
5 |
Malin Rehnholm |
Falköpings AIK OK |
132:26 |
|
H21 |
H21: 12 anmälda, 11 startande, Banlängd= 9900 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Morgan Karlsson |
Sundbybergs IK |
89:10 |
|
2 |
Kristoffer Edshage |
Centrum OK |
89:58 |
|
3 |
Erik Palmfjord |
Katrineholms OK |
92:49 |
|
4 |
Per Sundholm |
OK Nolaskogsarna |
102:58 |
|
5 |
Martin Hammarlund |
Motala AIF OL |
110:08 |
|
6 |
Lars Hagrot |
Täby OK |
112:19 |
|
|
Klas Bringert |
Katrineholms OK |
|
Ej Start |
|
David Dahlgren |
Göteborg-Majorna OK |
|
Diskad |
|
Mårten Lundquist |
Sundbybergs IK |
|
Diskad |
|
Simon Bohman |
Rånäs OK |
|
Diskad |
|
Tobias Johansson |
Falköpings AIK OK |
|
Diskad |
|
Henrik Åberg |
OK Linné |
|
Diskad |
D21K |
D21K: 2 anmälda, 2 startande, Banlängd= 5000 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Ebba Westerberg |
OK Kolmården |
61:24 |
|
2 |
Linda Eriksson |
Gävle OK |
88:27 |
|
H21K |
H21K: 3 anmälda, 2 startande, Banlängd= 8100 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Anders Johansson |
Uddevalla OK |
89:58 |
|
|
Magnus Johansson |
Waxholms OK |
|
Ej Start |
|
Emil Jansson |
OK Rodhen |
|
Diskad |
D18 |
D18: 1 anmälda, 1 startande, Banlängd= 5000 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Mathilda Linde |
IF Åland |
90:05 |
|
|
Engla Fläck |
Grycksbo IF OK |
|
Återbud |
H18 |
H18: 2 anmälda, 2 startande, Banlängd= 6300 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Simon Bernerson |
OK Enen |
75:31 |
|
2 |
Karl-Oskar Plen |
OK Enen |
78:03 |
|
D17-20K |
D17-20K: 1 anmälda, 1 startande, Banlängd= 4700 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Elin Mokvist |
Länna IF |
106:22 |
|
D16 |
D16: 9 anmälda, 9 startande, Banlängd= 4700 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Jenny Wegebro |
Umeå OK |
47:21 |
|
2 |
Sofia Westin |
Vittjärvs IK |
53:51 |
|
3 |
Elin Lundgren |
Vittjärvs IK |
54:51 |
|
4 |
Hanna E Tuoremaa |
Vittjärvs IK |
58:35 |
|
5 |
Lara Molloy |
Umeå OK |
104:22 |
|
6 |
Moira Nilsson |
IF Thor |
108:25 |
|
7 |
Louise Alm |
IF Åland |
119:51 |
|
8 |
Julia Andersson |
OK Roslagen |
132:13 |
|
9 |
Tilda Nordenholm |
IF Thor |
219:16 |
|
H16 |
H16: 8 anmälda, 7 startande, Banlängd= 5500 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Rasmus Wickbom |
Vittjärvs IK |
44:59 |
|
2 |
Truls Lindholm |
IFK Kiruna |
63:18 |
|
3 |
Nils Ottosson |
Gävle OK |
73:09 |
|
4 |
Jesper Nyström |
IF Thor |
98:31 |
|
5 |
Adam Lilja |
OK Enen |
111:11 |
|
6 |
Alexander Alness |
Långhundra IF |
111:52 |
|
|
Gustav Nordfors |
OK Enen |
|
Ej Start |
|
Erik Helén |
OK Rodhen |
|
Diskad |
D16K |
D16K: 1 anmälda, 1 startande, Banlängd= 4300 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Agnes Carlström |
OK Enen |
89:48 |
|
H16K |
H16K: 3 anmälda, 1 startande, Banlängd= 4300 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
|
Fredrik Palm |
OK Triangeln |
|
Ej Start |
|
Jonathan Persson |
Rasbo IK |
|
Ej Start |
|
Simon Bengtsson |
OK Linné |
|
Felstämplat |
D14 |
D14: 19 anmälda, 18 startande, Banlängd= 4300 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Lina Svärd |
IF Thor |
34:13 |
|
2 |
Selma Gumaelius |
Waxholms OK |
36:29 |
|
3 |
Agnes Broman |
OK Roslagen |
41:25 |
|
4 |
Malva Steen |
OK Enen |
43:31 |
|
5 |
Anna Nordström |
Sigtuna OK |
44:12 |
|
6 |
Lovisa Wigertz |
Långhundra IF |
51:01 |
|
7 |
Emma Bernerson |
OK Enen |
51:41 |
|
8 |
Alva Jonsson |
Långhundra IF |
52:03 |
|
9 |
Alva Lindell |
IF Thor |
54:10 |
|
10 |
Ida Häggholm |
Sigtuna OK |
59:59 |
|
11 |
Anna Lithell |
OK Linné |
60:34 |
|
12 |
Emma Jansson |
OK Linné |
64:05 |
|
13 |
Kari Löe |
OK Linné |
70:18 |
|
14 |
Hanna Karlsson |
Länna IF |
71:40 |
|
15 |
Sofia Giding |
Vallentuna-Össeby OL |
72:46 |
|
16 |
Klara Möller |
OK Linné |
75:23 |
|
17 |
Astrid Ander |
Vallentuna-Össeby OL |
78:15 |
|
18 |
Miranda Nordqvist |
IF Thor |
95:26 |
|
|
Trine Karlberg |
Tullinge SK |
|
Ej Start |
H14 |
H14: 34 anmälda, 29 startande, Banlängd= 4300 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Erik Hannrup |
IF Thor |
28:15 |
|
2 |
Jakob Sjöberg |
Gävle OK |
34:50 |
|
3 |
Kristoffer Tengroth |
Sundbybergs IK |
37:02 |
|
4 |
Axel Leijon Thorell |
Långhundra IF |
38:32 |
|
5 |
Hugo Bäsén |
IF Thor |
42:16 |
|
6 |
Niklas Gillberg |
Långhundra IF |
42:53 |
|
7 |
Joel Wahlqvist |
OK Roslagen |
43:27 |
|
8 |
Nils Strand |
OK Linné |
45:26 |
|
9 |
Erling Holst |
OK Linné |
46:53 |
|
10 |
Gunnar Karlström |
OK Linné |
46:54 |
|
11 |
Axel Bergström |
OK Rodhen |
47:32 |
|
12 |
Robert Cole |
Väsby OK |
47:54 |
|
13 |
Samuel Norén |
OK Enen |
48:18 |
|
14 |
Karl Brahm |
Långhundra IF |
49:41 |
|
15 |
Andreas Johnson |
Sigtuna OK |
50:09 |
|
16 |
Victor Bylund |
IF Thor |
50:50 |
|
17 |
Arvid Umegård |
Långhundra IF |
52:01 |
|
18 |
Otto Balck |
Vallentuna-Össeby OL |
62:53 |
|
19 |
Ville Thorburn Fontell |
OK Enen |
63:28 |
|
20 |
Emil Gustafsson |
Järfälla OK |
64:42 |
|
21 |
Philip Forngren |
Vallentuna-Össeby OL |
67:09 |
|
22 |
Sten Mårtensson |
OK Linné |
67:44 |
|
23 |
Filip Elihn |
OK Linné |
73:06 |
|
24 |
Anton Segerman |
IF Thor |
76:35 |
|
25 |
Oskar Stenvi |
OK Linné |
79:35 |
|
26 |
Filip Nilsson |
OK Triangeln |
82:03 |
|
27 |
Felix Svensson |
Rasbo IK |
120:01 |
|
|
Filip Hassel |
OK Triangeln |
|
Ej Start |
|
Karl Samuelsson |
OK Enen |
|
Ej Start |
|
David Fornander |
Sigtuna OK |
|
Ej Start |
|
Arvid Roos |
OK Linné |
|
Ej Start |
|
Simon Kjörling-Skoglund |
Rånäs OK |
|
Ej Start |
|
Elias Larsson |
OK Enen |
|
Diskad |
|
Oscar Palm |
OK Linné |
|
Diskad |
D14K |
D14K: 5 anmälda, 5 startande, Banlängd= 3000 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Emy Saetre |
Långhundra IF |
40:15 |
|
2 |
Vigdis Regius-Nygaard |
Sigtuna OK |
42:15 |
|
3 |
Anna Carlson |
IF Thor |
55:47 |
|
4 |
Rita Hugas Söderbaum |
IF Thor |
57:07 |
|
|
Jennifer Söderholm |
Rasbo IK |
|
Diskad |
H14K |
H14K: 5 anmälda, 4 startande, Banlängd= 3000 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Maximilian Berglund |
Länna IF |
36:31 |
|
2 |
Benjamin Hennerfors |
OK Linné |
38:58 |
|
3 |
Henrik Carlström |
OK Enen |
47:15 |
|
4 |
Erik Beskow |
OK Linné |
69:07 |
|
|
Joonas Koistinen |
OK Enen |
|
Ej Start |
D12 |
D12: 30 anmälda, 29 startande, Banlängd= 3000 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Kajsa Bogren |
Sundbybergs IK |
25:58 |
|
2 |
Ebba Lindell |
IF Thor |
26:12 |
|
3 |
Ida Hofstedt |
Vallentuna-Össeby OL |
30:25 |
|
4 |
Emilia Bergström |
OK Rodhen |
32:43 |
|
5 |
Stina Umegård |
Långhundra IF |
33:16 |
|
6 |
Cornelia Krafft |
Länna IF |
33:43 |
|
7 |
Lovisa Hambäck |
Långhundra IF |
35:18 |
|
8 |
Alva Nyström |
IF Thor |
36:28 |
|
9 |
Ebba Ottoson |
Gävle OK |
36:45 |
|
10 |
Emilia Karlsson |
Långhundra IF |
37:07 |
|
11 |
Elsa Karlsson |
IF Thor |
38:26 |
|
12 |
Amanda Sannicolo |
Täby OK |
39:02 |
|
13 |
Elsa Bäsén |
IF Thor |
39:43 |
|
14 |
Fanny Cedstedt |
Långhundra IF |
40:22 |
|
15 |
Ellen Grantinger |
OK Linné |
41:23 |
|
16 |
Tuva Falk |
Sundbybergs IK |
41:30 |
|
17 |
Alma Nordström |
Långhundra IF |
42:35 |
|
18 |
Malin Svensson |
Rånäs OK |
42:55 |
|
19 |
Joni Müller af Uhr |
OK Linné |
42:58 |
|
20 |
Maja Wilmar |
IF Thor |
43:09 |
|
21 |
Anni Häggholm |
Sigtuna OK |
43:54 |
|
22 |
Amanda Wieland |
Sigtuna OK |
46:19 |
|
23 |
Emma Lundberg |
OK Roslagen |
50:40 |
|
24 |
Linn Risto |
OK Linné |
51:24 |
|
25 |
Agnes Weiss |
Långhundra IF |
57:46 |
|
26 |
Ellen Hannrup |
IF Thor |
63:56 |
|
27 |
Sara Nyholm |
OK Linné |
64:22 |
|
28 |
Maja Martinell |
IF Thor |
66:48 |
|
|
Kajsa Uppsten |
OK Enen |
|
Återbud |
|
Klara Strand |
OK Linné |
|
Återbud |
|
Hannah Örtlund |
Rånäs OK |
|
Ej Start |
|
Felicia Svensson |
Rasbo IK |
|
Diskad |
H12 |
H12: 43 anmälda, 37 startande, Banlängd= 3000 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Karl Grywenz |
OK Linné |
23:23 |
|
2 |
David Melin |
OK Rodhen |
24:50 |
|
3 |
Emil Boström |
OK Linné |
26:13 |
|
4 |
Gustav Kügler |
Sigtuna OK |
30:07 |
|
5 |
Kevin Sjölander |
OK Rodhen |
30:26 |
|
6 |
Lukas Aarnio |
OK Linné |
31:53 |
|
7 |
Pelle Nilsson |
OK Linné |
32:30 |
|
8 |
Hampus Görl |
OK Enen |
33:51 |
|
9 |
Carl Henriksson |
Rånäs OK |
34:42 |
|
10 |
Oskar Sundblom |
Rånäs OK |
35:27 |
|
11 |
John McLelland |
OK Rodhen |
35:33 |
|
12 |
Oskar Bengtsson |
OK Linné |
38:01 |
|
13 |
Alex Österman |
Rasbo IK |
38:50 |
|
14 |
Edvin Hellström |
Långhundra IF |
39:44 |
|
15 |
Oscar Wahlberg |
Långhundra IF |
39:53 |
|
16 |
Oliver Ericsson |
Täby OK |
41:07 |
|
17 |
Bastien Köhler |
OK Linné |
41:43 |
|
18 |
Lukas Gustafsson |
Järfälla OK |
42:30 |
|
19 |
Martin Grönholm |
IF Thor |
42:34 |
|
20 |
Petter Nordenholm |
IF Thor |
42:45 |
|
21 |
Pontus Eggens |
IF Thor |
43:56 |
|
22 |
Arvid Bylund |
IF Thor |
44:11 |
|
23 |
Hugo Bergendahl-Hansson |
IF Thor |
44:30 |
|
24 |
Simon Bernet Wahlnäs |
OK Linné |
44:43 |
|
25 |
Einar Lundkvist |
Länna IF |
49:01 |
|
26 |
Albin Warvelin |
Långhundra IF |
51:32 |
|
27 |
Emil Weiselius |
OK Linné |
54:19 |
|
28 |
Anton Karlsson |
Länna IF |
55:31 |
|
29 |
David Näslund |
OK Roslagen |
61:13 |
|
30 |
Simon Petersson |
OK Roslagen |
64:12 |
|
31 |
Zakarias Koren |
Långhundra IF |
70:15 |
|
32 |
Viktor Knudsen |
Långhundra IF |
72:13 |
|
33 |
Artur Faxén |
OK Roslagen |
72:16 |
|
34 |
Isac Åsbrink |
OK Linné |
75:12 |
|
35 |
Erik Cnattingius |
Länna IF |
77:45 |
|
|
Elliot Angelsiöö |
OK Linné |
|
Ej Start |
|
Albin Forsberg |
Långhundra IF |
|
Ej Start |
|
William Lindgren |
Rånäs OK |
|
Ej Start |
|
Marcus Ekman |
Vallentuna-Össeby OL |
|
Ej Start |
|
Viktor Granberg |
IF Thor |
|
|
|
William Adamsson |
Rånäs OK |
|
Ej Start |
|
Viktor Jansson |
OK Roslagen |
|
Ej Start |
|
Sven Nyström |
OK Linné |
|
Diskad |
|
Ludvig Hassel |
OK Triangeln |
|
Återbud |
D12K |
D12K: 8 anmälda, 8 startande, Banlängd= 2500 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Malva Möller |
OK Linné |
21:23 |
|
2 |
Kajsa Uppsten |
OK Enen |
22:39 |
|
3 |
Johanna Palm |
OK Triangeln |
22:51 |
|
4 |
Minna Meyersson |
OK Linné |
23:29 |
|
5 |
Emilia Hagrot |
Täby OK |
27:52 |
|
6 |
Klara Strand |
OK Linné |
28:32 |
|
7 |
Hulda Almkvist |
OK Linné |
32:02 |
|
8 |
Karin Larsson |
OK Enen |
50:14 |
|
H12K |
H12K: 4 anmälda, 2 startande, Banlängd= 2500 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Teodor Uddmäre |
Sigtuna OK |
33:55 |
|
2 |
Zebastian Jönsson -Ulate |
OK Triangeln |
40:39 |
|
|
Oskar Svedin Jakobsson |
Långhundra IF |
|
Ej Start |
|
Aron Johansson |
Rasbo IK |
|
Ej Start |
D10 |
D10: 33 anmälda, 27 startande, Banlängd= 2500 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Johanna Roos |
OK Linné |
18:19 |
|
2 |
Agnes Söllvander Eklund |
OK Rodhen |
19:06 |
|
3 |
Elsa Hedin |
OK Linné |
20:24 |
|
4 |
Miia Roller |
Järfälla OK |
20:48 |
|
5 |
Ines Aarnio |
OK Linné |
21:27 |
|
6 |
Maja Falk |
Sundbybergs IK |
22:14 |
|
7 |
Elsa Söllvander Eklund |
OK Rodhen |
22:29 |
|
8 |
Moa Lundin |
OK Linné |
22:43 |
|
9 |
Sara Sundqvist |
Långhundra IF |
23:54 |
|
10 |
Lisa Nilsson |
OK Linné |
24:04 |
|
11 |
Edit Jonsson |
Långhundra IF |
25:11 |
|
12 |
Ellen Saetre |
Långhundra IF |
26:15 |
|
13 |
Moa Johansson |
Väsby OK |
26:54 |
|
14 |
Agnes Cedstedt |
Långhundra IF |
28:00 |
|
15 |
Ella Servin |
Långhundra IF |
28:23 |
|
16 |
Elin Fornander |
Sigtuna OK |
28:45 |
|
17 |
Hedvig Lundkvist |
Länna IF |
28:53 |
|
18 |
Klara Hart |
OK Linné |
30:49 |
|
19 |
Doris Iko |
Vallentuna-Össeby OL |
31:35 |
|
20 |
Malin Nilsson |
OK Linné |
32:14 |
|
21 |
Aura Rönnemaa Morén |
OK Linné |
32:54 |
|
22 |
Alicia Bohman |
Sigtuna OK |
33:06 |
|
23 |
Sandra Sköld |
Säterbygdens OK |
33:45 |
|
24 |
Malin Edman |
Sigtuna OK |
34:20 |
|
25 |
Hillevi Larsson |
OK Enen |
41:23 |
|
26 |
Isabella Forssell |
Länna IF |
45:20 |
|
27 |
Patricia Bergman |
Vallentuna-Össeby OL |
52:23 |
|
|
Tilde Söderlund |
OK Rodhen |
|
Återbud |
|
Sara Åbom |
Gävle OK |
|
Återbud |
|
Matilda Ekman |
Vallentuna-Össeby OL |
|
Ej Start |
|
Alva Sundblom |
Rånäs OK |
|
Ej Start |
|
Alva Johansson |
Rånäs OK |
|
Ej Start |
|
Fannie Sjölander |
OK Rodhen |
|
Ej Start |
|
Måna Bertilsson Skog |
OK Linné |
|
Ej Start |
|
Ester Blomster |
IF Thor |
|
Ej Start |
H10 |
H10: 29 anmälda, 26 startande, Banlängd= 2500 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Johan Fochsen |
Waxholms OK |
15:05 |
|
2 |
Viktor Jemth |
IF Thor |
16:36 |
|
3 |
Viktor Boström |
OK Linné |
17:11 |
|
4 |
Axel Gidlund |
OK Linné |
17:53 |
|
5 |
Elias Westerbergh |
Rasbo IK |
18:43 |
|
6 |
Jacob Henriksson |
Rånäs OK |
18:59 |
|
7 |
Aron Broman |
Länna IF |
20:54 |
|
8 |
Albin Åslund |
OK Linné |
21:28 |
|
9 |
Axel Andersson |
IF Thor |
21:55 |
|
10 |
Love Bylund |
IF Thor |
21:56 |
|
11 |
Emil Åberg |
OK Linné |
22:02 |
|
12 |
Filip Lindqvist |
Täby OK |
23:06 |
|
13 |
Elias Javehed |
Vallentuna-Össeby OL |
23:15 |
|
14 |
Elis Bergendahl-Hansson |
IF Thor |
23:43 |
|
15 |
Gustav Lyckebäck |
Sigtuna OK |
24:03 |
|
16 |
Oscar Åslund |
OK Linné |
25:10 |
|
17 |
Lukas Hambäck |
Långhundra IF |
25:32 |
|
18 |
Gustaf Hofstedt |
Vallentuna-Össeby OL |
26:07 |
|
19 |
Jakob Nordström |
Sigtuna OK |
26:28 |
|
20 |
Axel Balck |
Vallentuna-Össeby OL |
27:41 |
|
21 |
Malte Albinsson |
OK Österåker |
27:52 |
|
22 |
Hugo Nylund |
OK Linné |
28:03 |
|
23 |
Filip Sköld |
Säterbygdens OK |
30:16 |
|
24 |
David Berglund |
IF Thor |
41:37 |
|
25 |
Tor Nylund |
OK Linné |
43:35 |
|
26 |
Erik Bernerson |
OK Enen |
44:10 |
|
|
Adam Cleusix |
OK Linné |
|
Ej Start |
|
Hugo Örtlund |
Rånäs OK |
|
Ej Start |
|
Axel Wieland |
Sigtuna OK |
|
Ej Start |
D35 |
D35: 9 anmälda, 7 startande, Banlängd= 6000 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Jessica Söllvander |
OK Rodhen |
57:49 |
|
2 |
Magdalena Carlstein |
IFK Lidingö SOK |
58:17 |
|
3 |
Jenny Westerbergh |
Rasbo IK |
58:59 |
|
4 |
Marianne Gustafsson |
IF Thor |
61:58 |
|
5 |
Sofia Stenberg |
Domnarvets GOIF |
81:22 |
|
6 |
Åsa Berg |
Sigtuna OK |
81:49 |
|
7 |
Caroline Westbom |
OK Österåker |
86:09 |
|
|
Anna Löwegren |
Katrineholms OK |
|
Ej Start |
|
Helene Nilsson |
OK Linné |
|
Ej Start |
H35 |
H35: 5 anmälda, 3 startande, Banlängd= 8100 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Jonas Eklund |
OK Rodhen |
58:46 |
|
2 |
Daniel Alneberg |
Strängnäs-Malmby OL |
67:13 |
|
3 |
Jonas Eriksson |
Rånäs OK |
69:21 |
|
|
Carl Mohlin |
OK Linné |
|
Ej Start |
|
Jonas Selling |
Länna IF |
|
Ej Start |
D40 |
D40: 19 anmälda, 16 startande, Banlängd= 5000 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Anna Falk |
Sundbybergs IK |
45:26 |
|
2 |
Annika Lundström |
Sundbybergs IK |
49:52 |
|
3 |
Anna Karin Olm |
IF Thor |
53:56 |
|
4 |
Sofia Westerberg |
OK Kolmården |
57:22 |
|
5 |
Marie Lyckebäck |
Sigtuna OK |
58:03 |
|
6 |
Cecilia Fochsen |
Waxholms OK |
58:04 |
|
7 |
Yvonne Grehn |
OK Rodhen |
61:39 |
|
8 |
Anna Gillman |
OK Linné |
67:04 |
|
9 |
Karin Hofstedt |
Vallentuna-Össeby OL |
69:06 |
|
10 |
Gabriella Melin |
OK Rodhen |
69:39 |
|
11 |
Ann Roller |
Järfälla OK |
70:40 |
|
12 |
Karin Lindell |
IF Thor |
71:30 |
|
13 |
Carolina Andersson |
OK Roslagen |
79:36 |
|
14 |
Katja Kinnunen |
Vallentuna-Össeby OL |
91:54 |
|
15 |
Karolina Andersson |
Länna IF |
96:12 |
|
|
Marica Tynell |
Rånäs OK |
|
Ej Start |
|
Åsa Eriksson |
IF Thor |
|
Ej Start |
|
Ane Laugen |
OK Linné |
|
Ej Start |
|
Kristin Hellberg |
Sundbybergs IK |
|
Diskad |
H40 |
H40: 17 anmälda, 14 startande, Banlängd= 7500 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Mattias Carlstein |
IFK Lidingö SOK |
59:32 |
|
2 |
Tomas Albinsson |
OK Österåker |
62:13 |
|
3 |
Fredrik Sundin |
OK Linné |
62:24 |
|
4 |
Ronny Falk |
Sundbybergs IK |
62:29 |
|
5 |
Dan Hörnell |
OK Linné |
63:47 |
|
6 |
Ulf Bergström |
OK Rodhen |
64:13 |
|
7 |
Bo Segerman |
IF Thor |
67:00 |
|
8 |
Jonas Andersson |
IF Thor |
67:46 |
|
9 |
Magnus Andersson |
Sundbybergs IK |
74:59 |
|
10 |
Andreas Persson |
Domnarvets GOIF |
76:43 |
|
11 |
Gunnar Åhlén |
Rånäs OK |
78:48 |
|
12 |
Johan Kügler |
Sigtuna OK |
86:23 |
|
13 |
Jonas Hassel |
OK Triangeln |
92:43 |
|
14 |
Nic Kruys |
IF Thor |
95:11 |
|
|
Fredrik Lindell |
IF Thor |
|
Ej Start |
|
Johan Blomster |
IF Thor |
|
Ej Start |
|
Pål Jansson |
OK Roslagen |
|
Ej Start |
D45 |
D45: 19 anmälda, 19 startande, Banlängd= 4500 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Lina Berggren |
Tullinge SK |
43:02 |
|
2 |
Ammie Berglund |
IF Thor |
49:10 |
|
3 |
Charlotte Lindkvist |
Leksands OK |
49:13 |
|
4 |
Monica Boman |
Gävle OK |
50:26 |
|
5 |
Ingela Eriksson |
Gävle OK |
51:27 |
|
6 |
Madeleine Limpar |
Attunda OK |
55:46 |
|
7 |
Carina Nilsson |
Täby OK |
56:17 |
|
8 |
Lena Lindman |
Finspångs SOK |
57:09 |
|
9 |
Maria Cole |
Väsby OK |
58:13 |
|
10 |
Annika Lindberg |
Attunda OK |
58:24 |
|
11 |
Pia Gustås |
OK Linné |
60:01 |
|
12 |
Maria Hart |
OK Linné |
62:11 |
|
13 |
Maria Kvarnlöf |
OK Roslagen |
62:48 |
|
14 |
Camilla Adlerteg |
OK Enen |
63:44 |
|
15 |
Anette Arksand |
Vallentuna-Össeby OL |
63:51 |
|
16 |
Lena Grandin |
OK Linné |
63:55 |
|
17 |
Anna Forsgren |
Täby OK |
68:39 |
|
18 |
Anette Sjöberg |
Gävle OK |
69:23 |
|
|
Ann-Sofie Larsson |
Laxå OK |
|
Diskad |
H45 |
H45: 28 anmälda, 24 startande, Banlängd= 6300 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Rickard Ekman |
OK Roslagen |
47:51 |
|
2 |
Ola Hultin |
OK Roslagen |
48:04 |
|
3 |
Pär Ericson |
Nyköpings OK |
49:43 |
|
4 |
Jonas Giding |
Vallentuna-Össeby OL |
51:40 |
|
5 |
Magnus Sterner |
Strängnäs-Malmby OL |
52:18 |
|
6 |
Mikael Westerberg |
OK Kolmården |
54:15 |
|
7 |
Johan Hofstedt |
Vallentuna-Össeby OL |
55:34 |
|
8 |
Daniel Andersson-Olm |
IF Thor |
56:14 |
|
9 |
Johan Möller |
OK Linné |
56:32 |
|
10 |
Jan Moberg |
Gävle OK |
57:08 |
|
11 |
Christer Arksand |
Vallentuna-Össeby OL |
60:44 |
|
12 |
Patrik Ottosson |
Gävle OK |
60:54 |
|
13 |
Lars Olsson |
Väsby OK |
66:00 |
|
14 |
Michael Palm |
OK Triangeln |
66:44 |
|
15 |
Eric Roller |
Järfälla OK |
67:08 |
|
16 |
Ove Gustafsson |
Järfälla OK |
68:38 |
|
17 |
Stefan Nordström |
Sigtuna OK |
78:22 |
|
18 |
Patrik Steen |
OK Enen |
83:10 |
|
19 |
Staffan Broman |
OK Roslagen |
91:07 |
|
20 |
Anders Gustavsson |
OK Enen |
96:49 |
|
21 |
Thomas Wieland |
Sigtuna OK |
111:49 |
|
22 |
Michael Linde |
IF Åland |
127:58 |
|
|
Rob Hart |
OK Linné |
|
Ej Start |
|
Robert Haglund |
Haninge SOK |
|
Ej Start |
|
Ove Näslund |
OK Roslagen |
|
Ej Start |
|
Petter Ranefall |
IF Thor |
|
Ej Start |
|
Thomas Roos |
IF Thor |
|
Diskad |
|
Roland Sannicolo |
Täby OK |
|
Diskad |
D50 |
D50: 17 anmälda, 16 startande, Banlängd= 3800 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Elisabet Enmark |
Gävle OK |
35:53 |
|
2 |
Anita Seger-Wehlin |
Skogspojkarnas OK |
40:19 |
|
3 |
Anette Lantz |
OK Österåker |
42:18 |
|
4 |
Cathrine Johansson |
Tierps SOK |
44:39 |
|
5 |
Marie Öhman |
Vallentuna-Össeby OL |
49:06 |
|
6 |
Rose-Marie Hamelius |
Säterbygdens OK |
52:48 |
|
7 |
Agneta Karlsson |
Rånäs OK |
58:47 |
|
8 |
Lena Nilsson |
OK Linné |
63:12 |
|
9 |
Maria Hallmans |
Väsby OK |
65:12 |
|
10 |
Karin Jansson |
OK Rodhen |
67:05 |
|
11 |
Madelene Bjernulf |
Sundbybergs IK |
68:36 |
|
12 |
Malin Broman |
Länna IF |
71:30 |
|
13 |
Inger Skantz |
Länna IF |
91:42 |
|
14 |
Annika Zetterqvist |
Sigtuna OK |
104:51 |
|
|
Marie Enoksson |
OK Österåker |
|
Diskad |
|
Mia Gustafsson |
OK Kåre |
|
Ej Start |
|
Anki Gustafsson |
Säterbygdens OK |
|
Diskad |
H50 |
H50: 39 anmälda, 37 startande, Banlängd= 6000 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Lars Palmqvist |
Järfälla OK |
47:34 |
|
2 |
Johan Hallgren |
Bjursås OK |
49:28 |
|
3 |
Jan-Olof Bogren |
Sundbybergs IK |
50:36 |
|
4 |
Anders Enmark |
Gävle OK |
51:31 |
|
5 |
Jonas Nylund |
Centrum OK |
51:46 |
|
6 |
Thomas Pettersson |
Bromma-Vällingby SOK |
53:08 |
|
7 |
Jörgen Axelsson |
Tullinge SK |
54:35 |
|
8 |
Piero Sannicolo |
Täby OK |
54:42 |
|
9 |
Mats Sundbüe |
Strängnäs-Malmby OL |
56:23 |
|
10 |
Lars Spånberg |
Gävle OK |
57:57 |
|
11 |
Anders Jönsson |
OK Triangeln |
59:24 |
|
12 |
Johan Oskarsson |
Laxå OK |
60:30 |
|
13 |
Johan Palmgren |
Täby OK |
60:59 |
|
14 |
Rolf Larsson |
OK Linné |
62:03 |
|
15 |
Hans Thor |
OK Linné |
62:58 |
|
16 |
Kent Berggren |
Tullinge SK |
63:06 |
|
17 |
Ulf K. Rask |
Sigtuna OK |
65:11 |
|
18 |
Magnus Hoppe |
IF Thor |
65:29 |
|
19 |
Bosse Wigge |
Säterbygdens OK |
67:19 |
|
20 |
Janne Nilsson |
Centrum OK |
68:44 |
|
21 |
Tryggve Rönnqvist |
OK Linné |
70:51 |
|
22 |
Per Edenhamn |
Länna IF |
70:52 |
|
23 |
Thomas Nilsson |
Stora Tuna OK |
72:09 |
|
24 |
Hans Malmberg |
Waxholms OK |
72:53 |
|
25 |
Magnus Axelsson |
Strängnäs-Malmby OL |
73:29 |
|
26 |
Magnus Thor |
OK Bävern |
75:09 |
|
27 |
Kenneth Hermansson |
Sigtuna OK |
76:12 |
|
28 |
Jan Nylund |
Mariestads FK |
79:05 |
|
29 |
Mats Aronsson |
Bromma-Vällingby SOK |
84:39 |
|
30 |
Ronny Nordgren |
Sundbybergs IK |
85:16 |
|
31 |
Johan Karlsson |
Norbergs OK |
86:56 |
|
32 |
Mats Bernerson |
OK Enen |
104:37 |
|
33 |
Per-Olof Svensson |
Länna IF |
110:48 |
|
|
Ola Mårtensson |
Väsby OK |
|
Ej Start |
|
Johan Sköld |
Järfälla OK |
|
Ej Start |
|
Thomas Källberg |
OK Roslagen |
|
Diskad |
|
Christer Östlund |
Strängnäs-Malmby OL |
|
Diskad |
|
Anders Lundh |
Järfälla OK |
|
Diskad |
|
Leif Nyholm |
OK Linné |
|
Diskad |
D55 |
D55: 12 anmälda, 11 startande, Banlängd= 3800 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Ylva Grape Andersson |
Dalaportens OL |
39:31 |
|
2 |
Elisabeth Hedlöf |
Rånäs OK |
49:58 |
|
3 |
My Rönnols |
Täby OK |
50:13 |
|
4 |
Eva Olsson |
Rånäs OK |
54:16 |
|
5 |
Anne-Chr Schunnesson |
Attunda OK |
55:58 |
|
6 |
Brita Nilsson |
OK Linné |
67:57 |
|
7 |
Christina Ohlin |
Rånäs OK |
72:18 |
|
8 |
Eva Elnerud |
Sigtuna OK |
78:54 |
|
9 |
Maria Skantz |
OK Triangeln |
83:27 |
|
10 |
Birgitta Petersen |
OK Enen |
83:50 |
|
|
Lise-Lott Almgren |
OK Rodhen |
|
Ej Start |
|
Karin Mokvist |
Länna IF |
|
Diskad |
H55 |
H55: 21 anmälda, 19 startande, Banlängd= 5600 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Jörgen Karlsson |
Attunda OK |
49:04 |
|
2 |
Anders Löfgren |
Järfälla OK |
49:52 |
|
3 |
Peter Lundberg |
Järfälla OK |
51:15 |
|
4 |
Andreas Hjertson |
OK Linné |
53:49 |
|
5 |
Lars Ohlin |
Rånäs OK |
54:13 |
|
6 |
Lars Rönnols |
Täby OK |
57:59 |
|
7 |
Leif Gustafsson |
Säterbygdens OK |
61:11 |
|
8 |
Björn Söderbäck |
OK Linné |
63:33 |
|
9 |
Lars Hörnström |
Täby OK |
65:12 |
|
10 |
Hans-Olof Fröjd |
Oslättforspojkarnas IK |
66:07 |
|
11 |
Sten-Olof Mattsson |
Leksands OK |
67:13 |
|
12 |
Eddie Bjärrenholt |
Rånäs OK |
71:04 |
|
13 |
Christer Segerqvist |
Gävle OK |
73:18 |
|
14 |
Tommy Eriksson |
Länna IF |
74:37 |
|
15 |
Stefan Mokvist |
Länna IF |
79:13 |
|
16 |
Torbjörn Eriksson |
OK Linné |
83:22 |
|
17 |
Reinhold Lennebo |
IF Thor |
108:25 |
|
|
Roland Bäcklin |
Sigtuna OK |
|
Ej Start |
|
Peter Karlberg |
Snättringe SK |
|
Ej Start |
|
Tommy Holmér |
Väsby OK |
|
Diskad |
|
Claes Landqvist |
Vallentuna-Össeby OL |
|
Diskad |
D60 |
D60: 11 anmälda, 10 startande, Banlängd= 3800 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Christina Hjertson |
OK Linné |
43:36 |
|
2 |
Gunlis Larsson |
OK Enen |
50:54 |
|
3 |
Lena Johnsson |
Rånäs OK |
58:23 |
|
4 |
Marita Berg |
Sigtuna OK |
64:44 |
|
5 |
Britt Larsson |
Länna IF |
65:48 |
|
6 |
Annika Gillgren |
Gävle OK |
67:54 |
|
7 |
Margareta Hallmén |
Attunda OK |
76:48 |
|
|
Gudrun Elvhage |
IF Thor |
|
Ej Start |
|
Kristina Wåhlin |
OK Enen |
|
Diskad |
|
Helena Hemström |
Gävle OK |
|
Diskad |
|
Kerstin Gustafsson |
OK Gränsen |
|
Diskad |
H60 |
H60: 19 anmälda, 17 startande, Banlängd= 5000 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Stig Andersson |
OK Linné |
47:49 |
|
2 |
Lars Boudrie |
Väsby OK |
48:08 |
|
3 |
Peter Sundgren |
Vallentuna-Össeby OL |
50:28 |
|
4 |
Mats Hemström |
Gävle OK |
52:43 |
|
5 |
Tor-Olof Blomster |
IF Åland |
53:21 |
|
6 |
Svend Erik Mathiassen |
OK Linné |
54:59 |
|
7 |
Lars Janlöv |
IF Åland |
56:01 |
|
8 |
Anders Hallmén |
Attunda OK |
56:05 |
|
9 |
Lars Erik Hermansson |
OK Linné |
56:37 |
|
10 |
Lars Gustafsson |
OK Gränsen |
58:36 |
|
11 |
Kjell Lindblom |
Järfälla OK |
61:38 |
|
12 |
Per-Åke Holm |
Sigtuna OK |
63:33 |
|
13 |
Carl-Gunnar Boström |
Enebybergs IF |
69:34 |
|
14 |
Kenneth Larsson |
OK Enen |
71:33 |
|
15 |
Kurt Maxé |
Sundbybergs IK |
97:44 |
|
|
Leif Erik Karlsson |
Rånäs OK |
|
Ej Start |
|
Magnus Lundberg |
Gävle OK |
|
Diskad |
|
Stig Löfgren |
Attunda OK |
|
Ej Start |
|
Jan Åsberg |
Häverödals SK |
|
Diskad |
D65 |
D65: 6 anmälda, 6 startande, Banlängd= 3800 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Kerstin Rosengren |
Attunda OK |
51:13 |
|
2 |
Solveig Svahn |
Ockelbo OK |
62:04 |
|
3 |
Ylva Nilsson |
Vallentuna-Össeby OL |
64:49 |
|
4 |
Ewa Nordlund |
Länna IF |
72:26 |
|
5 |
Birgitta Norlin |
Rimbo SOK |
78:56 |
|
6 |
Elke Wilke-Günther |
Tierps SOK |
84:07 |
|
H65 |
H65: 24 anmälda, 23 startande, Banlängd= 4500 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Stig Johansson |
Falköpings AIK OK |
45:06 |
|
2 |
Per-Johan Wikfors |
OK Österåker |
48:09 |
|
3 |
Leif Nordin |
Attunda OK |
51:53 |
|
4 |
Leif Eriksson |
Heby AIF |
54:02 |
|
5 |
Leif Nordlund |
Länna IF |
55:30 |
|
6 |
Ebbe Adolfsson |
Sundbybergs IK |
60:51 |
|
7 |
Sven-Erik Kempe |
Oslättforspojkarnas IK |
61:12 |
|
8 |
Bengt-Göran Stjerna |
Länna IF |
64:28 |
|
9 |
Jan Olov Jonsson |
Tierps SOK |
64:40 |
|
10 |
Gunnar Eriksson |
Järfälla OK |
65:12 |
|
11 |
Boris Holmberg |
IF Åland |
65:23 |
|
12 |
Bernt Löfkvist |
Bjursås OK |
67:40 |
|
13 |
Tommy Wåhlin |
OK Enen |
71:48 |
|
14 |
Lennart Gardelius |
IF Hansa-Hoburg |
72:31 |
|
15 |
Jan-Olof Wåhlberg |
IBM-Klubben |
73:53 |
|
16 |
Rolf Hjort |
Rånäs OK |
75:24 |
|
17 |
Bengt Friberg |
Järfälla OK |
83:05 |
|
18 |
Leif Berg |
Sigtuna OK |
85:31 |
|
19 |
Ulf Skogtjärn |
OK Linné |
87:30 |
|
20 |
Jan-Erik Sundholm |
OK Nolaskogsarna |
88:01 |
|
|
Conny Husén |
OK Roslagen |
|
Ej Start |
|
Per-Erik Wåhlberg |
OK Linné |
|
Diskad |
|
Lennart Gustafsson |
OK Tisaren |
|
Diskad |
|
Styrbjörn Jansson |
IF Hagen |
|
Diskad |
D70 |
D70: 11 anmälda, 9 startande, Banlängd= 3000 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Dagny Gustavsson |
Sigtuna OK |
41:43 |
|
2 |
Lillemor Forsberg |
Gävle OK |
54:53 |
|
3 |
Doris Wiberg |
Gävle OK |
62:05 |
|
4 |
Britt-Marie Bengtsson |
OK Linné |
67:26 |
|
5 |
Margaretha Nyström |
Länna IF |
68:56 |
|
6 |
Marianne Hamilton |
Enebybergs IF |
70:24 |
|
7 |
Gunnel Balck |
IFK Enskede |
75:52 |
|
8 |
Yvonne Roos |
Attunda OK |
89:58 |
|
|
Eva von Heijne |
Sigtuna OK |
|
Ej Start |
|
Ann-Margret Persson |
Gävle OK |
|
Ej Start |
|
Margareta Wallén |
Täby OK |
|
Diskad |
H70 |
H70: 19 anmälda, 13 startande, Banlängd= 3800 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Leif Strandberg |
Gustavsbergs OK |
44:55 |
|
2 |
Bertil Holmgren |
Gävle OK |
50:17 |
|
3 |
Kjell Andersson |
Eskilstuna OL |
51:22 |
|
4 |
Bengt-Olov Törnqvist |
Sigtuna OK |
51:36 |
|
5 |
Bernt Johansson |
Häverödals SK |
52:17 |
|
6 |
Henrik Bergman |
OK Linné |
53:58 |
|
7 |
Sören Winge |
Upsala IF |
55:36 |
|
8 |
Thord Rådberg |
OK Roslagen |
62:39 |
|
9 |
Lennart Sturesson |
Linköpings OK |
63:18 |
|
10 |
Sven-Olov Norlin |
Rimbo SOK |
65:06 |
|
11 |
Torbjörn Atterbrand |
Tierps SOK |
67:17 |
|
12 |
Sven Jacobsson |
IF Thor |
83:06 |
|
13 |
Kurt Boström |
OK Linné |
83:30 |
|
|
Sverre Jonsson |
OK Ravinen |
|
Ej Start |
|
Göran Andersson |
Täby OK |
|
Ej Start |
|
Gunnar Bramsten |
Sundbybergs IK |
|
Ej Start |
|
Rune Thuren |
Vallentuna-Össeby OL |
|
Ej Start |
|
Kjell Tancred |
IBM-Klubben |
|
Ej Start |
|
Lennart Torstensson |
OK Rodhen |
|
Ej Start |
H75 |
H75: 19 anmälda, 17 startande, Banlängd= 3800 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Rolf Andersson |
Rimbo SOK |
49:37 |
|
2 |
Sigurd Wallén |
Täby OK |
52:54 |
|
3 |
Torbjörn Ericsson |
Hagaby GOIF |
53:31 |
|
4 |
Roland Löwgren |
Spårvägens OK |
57:09 |
|
5 |
Jan-Olof Malm |
Sigtuna OK |
57:19 |
|
6 |
Roine Mattsson |
Häverödals SK |
59:37 |
|
7 |
Ulf Åström |
OK Roslagen |
60:49 |
|
8 |
Stig Jaremalm |
Vallentuna-Össeby OL |
64:39 |
|
9 |
Bertil Karlsson |
OK Linné |
70:53 |
|
10 |
Sivert Söderbärg |
OK Roslagen |
71:33 |
|
11 |
Lars-Erik Lindell |
Väsby OK |
73:30 |
|
12 |
Stig Larsson |
Tullinge SK |
75:00 |
|
13 |
Gunnar Dahlström |
Fredrikshofs IF Skid & OK |
75:08 |
|
14 |
Lennart Eriksson |
OK Enen |
77:46 |
|
15 |
Tord Lind |
Valbo AIF |
77:55 |
|
|
Folke Lindblom |
Heby AIF |
|
Diskad |
|
Per-Urban Bengtsson |
OK Linné |
|
Diskad |
|
Kurt Lindblom |
Järfälla OK |
|
Ej Start |
|
Lars Roos |
Attunda OK |
|
Ej Start |
Insk |
Insk: 17 anmälda, 15 startande, Banlängd= 2200 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Isak Warvelin |
Långhundra IF |
0:00 |
|
1 |
Birk Löthman |
IF Thor |
0:00 |
|
1 |
Hanna Wiklund |
klubblös |
0:00 |
|
1 |
Linnéa Sand |
Tullinge SK |
0:00 |
|
1 |
Anton Åberg |
OK Linné |
0:00 |
|
1 |
Mathilda Gustafsson |
IF Thor |
0:00 |
|
1 |
Olle Gavelin |
OK Linné |
0:00 |
|
1 |
Erik Balck |
Vallentuna-Össeby OL |
0:00 |
|
1 |
Emelinda Löthman |
IF Thor |
0:00 |
|
1 |
Julia Pettersson |
Bromma-Vällingby SOK |
0:00 |
|
1 |
Ellen Hedin |
OK Linné |
0:00 |
|
1 |
Ingmar Westfeldt |
IF Thor |
0:00 |
|
1 |
Eskil Amneus |
klubblös |
0:00 |
|
1 |
Olga Bertilsson Skog |
OK Linné |
0:00 |
|
1 |
Noah Meyerson |
OK Linné |
0:00 |
|
|
Idun Andersson |
Länna IF |
|
Ej Start |
|
Nora Svedin Jakobsson |
Långhundra IF |
|
Ej Start |
U1 |
U1: 61 anmälda, 56 startande, Banlängd= 2200 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Elis Quistberg |
IF Thor |
18:00 |
|
2 |
Rasmus Görl |
OK Enen |
18:21 |
|
3 |
Hugo Blomster |
IF Thor |
19:43 |
|
4 |
Viggo Ingwessen |
OK Enen |
21:09 |
|
5 |
Sixten Åhlin |
Långhundra IF |
22:12 |
|
6 |
Tilda Atkinson |
IF Thor |
22:33 |
|
7 |
Elina Hedenius |
Sigtuna OK |
22:43 |
|
8 |
Hampus Persson |
OK Enen |
22:57 |
|
9 |
Tove Karlsson |
OK Rodhen |
23:19 |
|
10 |
Hanna Granberg |
IF Thor |
23:28 |
|
11 |
Emelie Wilhelm |
Sigtuna OK |
24:12 |
|
12 |
Cornelia Gustafsson |
IF Thor |
24:32 |
|
13 |
Svante Nelander |
OK Linné |
25:31 |
|
14 |
Alfons Westerbergh |
Rasbo IK |
25:58 |
|
15 |
Jessica Svärd |
IF Thor |
26:18 |
|
16 |
Emmy Roos |
IF Thor |
26:23 |
|
17 |
Mathias Nordlinder |
OK Linné |
26:28 |
|
18 |
William Hämäläinen |
Länna IF |
26:49 |
|
18 |
Theo Risto |
OK Linné |
26:49 |
|
20 |
Melvin Sjöberg |
IF Thor |
26:56 |
|
21 |
Edvin Johansson |
Väsby OK |
27:27 |
|
22 |
Jonatan Meyerson |
OK Linné |
27:36 |
|
23 |
Viktor Nilsson |
OK Linné |
28:00 |
|
24 |
Viktor Nordenholm |
IF Thor |
28:18 |
|
25 |
Elsa Jansson |
OK Rodhen |
28:35 |
|
26 |
Linnéa Larsson |
OK Rodhen |
28:37 |
|
27 |
Nils Stråle |
Länna IF |
28:45 |
|
28 |
Alve Berglund |
Länna IF |
28:57 |
|
29 |
Edvin Wilmar |
IF Thor |
29:11 |
|
30 |
Agnes Bergvall |
Länna IF |
29:29 |
|
31 |
Elliot Harrysson |
Länna IF |
29:36 |
|
32 |
Arvid Tögenmark |
OK Linné |
29:43 |
|
33 |
Ida Palm |
OK Linné |
30:08 |
|
34 |
Sara Roos |
OK Linné |
30:11 |
|
35 |
Vera Zäll |
OK Linné |
30:32 |
|
36 |
Signe Palm |
OK Linné |
30:34 |
|
37 |
Martin Dicksved |
IF Thor |
31:11 |
|
38 |
Axel Åkerud |
OK Linné |
31:22 |
|
39 |
Noah Umlandt |
Länna IF |
31:41 |
|
40 |
Tuva Ekmyr |
Rasbo IK |
32:18 |
|
41 |
Erik Nyström |
OK Linné |
32:52 |
|
42 |
Hugo Berglund |
Länna IF |
33:18 |
|
43 |
Jelmer Selling |
Länna IF |
33:26 |
|
44 |
Albin Önerud |
Länna IF |
33:43 |
|
45 |
Ceasar Martinell |
IF Thor |
34:27 |
|
46 |
Albin Jemth |
IF Thor |
34:40 |
|
47 |
Ellen Aarnio |
OK Linné |
35:39 |
|
48 |
Märta Örtqvist |
OK Linné |
36:43 |
|
49 |
Signe Palmqvist-Mattsson |
IF Thor |
36:54 |
|
50 |
Hanna Olm |
IF Thor |
38:07 |
|
51 |
Tommy Johansson |
OK Enen |
39:52 |
|
52 |
Rickard Jemth |
IF Thor |
39:58 |
|
53 |
Sheldon Nealis |
Länna IF |
40:13 |
|
54 |
Matilda Servin |
Långhundra IF |
40:51 |
|
55 |
Alma Andersson |
IF Thor |
48:42 |
|
|
Märta Säfsten |
OK Linné |
|
Ej Start |
|
Albin Johansson |
Rasbo IK |
|
Ej Start |
|
Simon Widerlund Therus |
IF Thor |
|
Ej Start |
|
Arvid Samuelsson |
OK Enen |
|
Ej Start |
|
Felix Wilhelm |
Sigtuna OK |
|
Diskad |
U2 |
U2: 53 anmälda, 41 startande, Banlängd= 2500 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Tilde Söderlund |
OK Rodhen |
20:51 |
|
2 |
Oscar Forngren |
Vallentuna-Össeby OL |
21:30 |
|
3 |
Frida Melin |
OK Rodhen |
21:44 |
|
4 |
Emma Wiklund |
klubblös |
23:09 |
|
5 |
Rebecka Javehed |
Vallentuna-Össeby OL |
23:48 |
|
6 |
Valle Larsson |
IF Thor |
24:48 |
|
7 |
Lukas Anjou |
OK Linné |
25:04 |
|
8 |
Nadine Huss Landström |
OK Linné |
25:52 |
|
9 |
Love Umegård |
Långhundra IF |
25:58 |
|
10 |
Miro Mårtensson |
IF Thor |
26:19 |
|
11 |
Signe Örtqvist |
OK Linné |
26:32 |
|
12 |
Matilda Weiselius |
OK Linné |
26:37 |
|
13 |
Erica Karlsson |
OK Rodhen |
28:45 |
|
14 |
Frida Westfeldt |
IF Thor |
29:03 |
|
15 |
Jennifer Sand |
Tullinge SK |
29:23 |
|
16 |
Hannes Hämäläinen |
Länna IF |
30:20 |
|
17 |
Ebba Sjögren |
Rasbo IK |
30:27 |
|
18 |
Fabian Nilsson |
IF Thor |
30:28 |
|
19 |
Johannes Skogtjärn-Lundstein |
OK Linné |
31:05 |
|
20 |
Anton Laier |
OK Linné |
31:11 |
|
21 |
Axel Thornberg |
OK Linné |
31:39 |
|
22 |
Fredrik Medhage |
IF Thor |
32:45 |
|
23 |
Kevin Bernhed |
Rånäs OK |
32:47 |
|
23 |
Erik Wadstedt |
Länna IF |
32:47 |
|
25 |
Johanna Blomberg |
Sigtuna OK |
33:01 |
|
26 |
Theo Sjöberg |
IF Thor |
33:43 |
|
27 |
Skarpi Freyrsson |
Vallentuna-Össeby OL |
34:08 |
|
28 |
Emily Kruys |
IF Thor |
34:30 |
|
29 |
Felicia Krafft |
Länna IF |
34:57 |
|
30 |
Ida Warvelin |
Långhundra IF |
35:19 |
|
31 |
Alva Olá |
Rånäs OK |
35:53 |
|
32 |
Mya Berglund |
Länna IF |
37:31 |
|
33 |
Gabriel Nilsson |
Rasbo IK |
39:00 |
|
34 |
Adam Korsfeldt |
OK Linné |
39:07 |
|
35 |
Frida Österman |
Rasbo IK |
41:01 |
|
36 |
Emelie Svärd |
IF Thor |
44:06 |
|
37 |
Astrid Lindén |
IF Thor |
44:12 |
|
38 |
Jonna Taxén |
Länna IF |
47:16 |
|
39 |
Konrad Koren |
Långhundra IF |
47:35 |
|
40 |
Daniel Wahlnäs |
OK Linné |
53:21 |
|
|
Vera Zäll |
OK Linné |
|
Återbud |
|
Olle Rosén Berecz |
Rånäs OK |
|
Ej Start |
|
Love Tillaeus |
Rånäs OK |
|
Ej Start |
|
Frida Önerud |
Länna IF |
|
Ej Start |
|
Edvin Tögenmark |
OK Linné |
|
Ej Start |
|
Emily Gray |
Rånäs OK |
|
Ej Start |
|
Eira Andersson |
Länna IF |
|
Ej Start |
|
Gustav Svensson |
Rånäs OK |
|
Ej Start |
|
Sandra Johansson |
Rånäs OK |
|
Ej Start |
|
Harry Gray |
Rånäs OK |
|
Ej Start |
|
Oliver Johansson |
Rasbo IK |
|
Ej Start |
|
Maria von Essen |
OK Linné |
|
Ej Start |
|
Lucas Forsberg |
Rånäs OK |
|
Ej Start |
|
Elliot Petersson |
OK Roslagen |
|
Diskad |
|
Skarpi Freyrsson |
Vallentuna-Össeby OL |
|
Återbud |
ÖM1 |
ÖM1: 3 anmälda, 3 startande, Banlängd= 2500 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Lisa Hallgren |
Bjursås OK |
19:58 |
|
2 |
Katarina Selling |
Länna IF |
33:22 |
|
3 |
Irina Nilsson |
Gävle OK |
39:25 |
|
ÖM2 |
ÖM2: 3 anmälda, 3 startande, Banlängd= 3600 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Martin Engqvist |
Upsala IF |
43:47 |
|
2 |
Malin Bromark |
Långhundra IF |
55:21 |
|
3 |
Elina Rönnemaa |
OK Linné |
58:54 |
|
|
Staffan Morén |
OK Linné |
|
Återbud |
ÖM3 |
ÖM3: 18 anmälda, 17 startande, Banlängd= 3000 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Claes Elvhammar |
OK Enen |
29:58 |
|
2 |
Damon Groot |
OK Enen |
33:19 |
|
3 |
Catrine Johansson |
Väsby OK |
35:56 |
|
4 |
Wilhelm Alness |
Långhundra IF |
37:18 |
|
5 |
uLRIKA Bohlin |
OK Triangeln |
37:37 |
|
6 |
Daniel Palm |
OK Linné |
38:29 |
|
7 |
Karin Lundin |
OK Linné |
43:13 |
|
8 |
Inger Sörlén |
Täby OK |
44:19 |
|
9 |
Gunilla Karlsson |
Säterbygdens OK |
52:28 |
|
10 |
Maria Karlsson |
IF Thor |
52:44 |
|
11 |
Johanna von Essen |
OK Linné |
54:00 |
|
12 |
Ola Arvidsson |
Rasbo IK |
58:20 |
|
13 |
Anita Rahmqvist |
IFK Lidingö SOK |
62:24 |
|
14 |
Monica Hedlund |
IF Thor |
63:22 |
|
15 |
Barbro Melvinger |
OK Enen |
78:34 |
|
16 |
Erika Keller |
OK Linné |
148:58 |
|
|
Elina Rönnemaa |
OK Linné |
|
Återbud |
|
Therése Nealis |
Länna IF |
|
Ej Start |
|
Ing-Marie Larsson |
IF Thor |
|
Diskad |
ÖM4 |
ÖM4: 5 anmälda, 5 startande, Banlängd= 4600 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Johan Stridh |
klubblös |
80:11 |
|
2 |
Ida Lindén |
IF Thor |
80:34 |
|
3 |
Staffan Morén |
OK Linné |
91:23 |
|
4 |
Anette Nilsson |
OK Linné |
123:58 |
|
5 |
Daniel Eberle |
klubblös |
124:06 |
|
ÖM5 |
ÖM5: 38 anmälda, 35 startande, Banlängd= 3800 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Per Jemth |
IF Thor |
34:56 |
|
2 |
Arne Bergens |
OK Linné |
36:05 |
|
3 |
Jesper Henriksson |
Rånäs OK |
36:56 |
|
4 |
Hans Gustafsson |
IF Thor |
38:15 |
|
5 |
Mikko Aarnio |
OK Linné |
41:54 |
|
6 |
Johan Kjellberg |
klubblös |
42:48 |
|
7 |
Gunnar Lindén |
klubblös |
43:29 |
|
8 |
Jonathan Nordenholm |
IF Thor |
43:35 |
|
9 |
Anna Skogtjärn |
OK Linné |
45:32 |
|
10 |
Tore Carlström |
OK Enen |
45:49 |
|
11 |
Ilse Dubbelboer |
OK Linné |
46:34 |
|
12 |
Per-Erik Åslund |
OK Linné |
46:40 |
|
13 |
Elisabet Lindblom-Larsson |
OK Enen |
47:08 |
|
14 |
Johan Karlsson |
IF Thor |
47:29 |
|
15 |
Kristin Numminen |
OK Linné |
50:14 |
|
16 |
Anders Falk |
IF Thor |
50:15 |
|
17 |
Sofia Åslund |
OK Linné |
50:58 |
|
18 |
Andreas Näslund |
OK Roslagen |
51:16 |
|
19 |
Johanna Frid |
OK Linné |
53:33 |
|
20 |
Marie Strand |
OK Österåker |
54:48 |
|
21 |
Anna Paulsson |
klubblös |
57:41 |
|
22 |
Gunnar Almkvist |
OK Linné |
58:18 |
|
23 |
Pernilla Eriksson |
Gävle OK |
59:12 |
|
24 |
Clary Bernerson |
OK Enen |
59:56 |
|
25 |
Anna Olsson |
IF Thor |
60:08 |
|
26 |
Tomas Eklund Wahlqvist |
OK Roslagen |
64:00 |
|
27 |
Susanne Wahlqvist |
OK Roslagen |
64:04 |
|
28 |
Sara Beskow |
Rasbo IK |
64:23 |
|
29 |
Roland Plahn |
OK Enen |
70:35 |
|
30 |
Anna_sara Johansson |
Rasbo IK |
72:20 |
|
31 |
Karin Palm |
OK Linné |
73:38 |
|
32 |
Karl-Filip Faxén |
OK Roslagen |
85:00 |
|
33 |
Åsa Mortensen |
Långhundra IF |
87:49 |
|
|
Gölin Wikstrand |
OK Linné |
|
Ej Start |
|
Kristoffer Berglund |
Länna IF |
|
Ej Start |
|
Cecilia Johansson |
IF Thor |
|
Ej Start |
|
Joachim Landström |
OK Linné |
|
Diskad |
|
Johan Bengtsson |
OK Linné |
|
Diskad |
ÖM6 |
ÖM6: 9 anmälda, 9 startande, Banlängd= 5700 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Jan Andersson |
Gävle OK |
52:14 |
|
2 |
Per Melin |
OK Rodhen |
53:25 |
|
3 |
Hana Hancikova |
Alfta-Ösa OK |
55:52 |
|
4 |
Robert Larsson |
IF Thor |
64:48 |
|
5 |
Andreas Persson |
Rasbo IK |
78:09 |
|
6 |
Terese Ohlsson |
IF Thor |
84:21 |
|
7 |
Bengt Koren |
OK Enen |
87:30 |
|
8 |
Barbara Skogtjärn |
Södertälje-Nykvarn OF |
101:20 |
|
|
Johanna Frid |
OK Linné |
|
Återbud |
|
Hans Gustafsson |
IF Thor |
|
Återbud |
|
Katarina Hoffsten Sundqvist |
OK Kåre |
|
Diskad |
ÖM7 |
ÖM7: 42 anmälda, 41 startande, Banlängd= 3000 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Fredrik Elwinger |
IF Thor |
25:48 |
|
2 |
Mikael Anttila-Eriksson |
OK Linné |
28:37 |
|
3 |
Jenny Hallman |
Attunda OK |
32:40 |
|
4 |
Hans Ohlin |
Rånäs OK |
33:28 |
|
5 |
Maria Björklund |
Leksands OK |
33:48 |
|
6 |
Kjell Risto |
OK Linné |
39:36 |
|
7 |
Tjelvar Otterbjörk |
Umeå OK |
39:46 |
|
8 |
Linda Lundberg |
OK Linné |
40:53 |
|
9 |
Marie Sigbo |
Hjärnarps GH OL |
41:09 |
|
10 |
Stina Åberg |
OK Linné |
43:30 |
|
11 |
Ulf Isaksson |
OK Linné |
44:23 |
|
12 |
Åsa Kruys |
IF Thor |
44:40 |
|
13 |
Anders Eklöf |
Järfälla OK |
44:55 |
|
14 |
Mari Fläck |
Grycksbo IF OK |
46:12 |
|
15 |
Karin Hannrup |
IF Thor |
47:29 |
|
16 |
Anders Eriksson |
Vallentuna-Össeby OL |
47:45 |
|
17 |
Torbjörn Johansson |
Upsala IF |
48:25 |
|
18 |
Erik Bjernulf |
Sundbybergs IK |
48:28 |
|
19 |
Robert Mårtensson |
OK Linné |
48:49 |
|
20 |
Håkan Wahlnäs |
OK Linné |
49:29 |
|
21 |
Per Andén |
Hässleholms OK |
49:38 |
|
22 |
Anne Löfgren |
klubblös |
49:46 |
|
23 |
Karin Lind |
Tierps SOK |
51:29 |
|
24 |
Ann-Charlotte Wallenhammar |
Hagaby GOIF |
52:02 |
|
25 |
Per Iko |
Vallentuna-Össeby OL |
52:12 |
|
26 |
Anna Westerbergh |
OK Linné |
53:10 |
|
27 |
Carl Lundkvist |
Länna IF |
54:35 |
|
28 |
Irene Eklöf |
Järfälla OK |
56:29 |
|
29 |
Evonne Strand |
OK Linné |
57:29 |
|
30 |
Stefan Andersson |
Rånäs OK |
58:03 |
|
31 |
Ann-Sofie Edenhamn |
Länna IF |
58:17 |
|
32 |
Mattias Thorsell |
Vattenfalls IF Stockholm |
61:55 |
|
33 |
Elin Lundkvist |
Länna IF |
63:40 |
|
34 |
Mari Nordenolm |
IF Thor |
64:30 |
|
35 |
Malin von Essen |
OK Linné |
70:19 |
|
36 |
Lotta Möller |
OK Linné |
70:37 |
|
|
Agneta Liljestam |
IF Thor |
|
Diskad |
|
Märit Gunneriusson Karlström |
OK Linné |
|
Diskad |
|
Roger Tynell |
Rånäs OK |
|
Ej Start |
|
Camilla Nygren |
IF Thor |
|
Diskad |
|
Joel Bohman |
Rånäs OK |
|
Diskad |
|
Torborg Sturesdotter-Hoppe |
IF Thor |
|
Diskad |
ÖM8 |
ÖM8: 33 anmälda, 33 startande, Banlängd= 4500 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Jesper Hedberg |
IF Thor |
37:40 |
|
2 |
Henrik Sundblom |
Rånäs OK |
43:27 |
|
3 |
Anders Rahmqvist |
IFK Lidingö SOK |
45:14 |
|
4 |
Sofie Bergendahl |
IF Thor |
47:55 |
|
5 |
Mats Lundman |
OK Roslagen |
49:23 |
|
6 |
Anders Bengtsson |
klubblös |
52:04 |
|
7 |
Peter Olofsson |
OK Gränsen |
53:53 |
|
8 |
Peter Nyström |
IF Thor |
54:17 |
|
9 |
Andreas Krafft |
Länna IF |
55:17 |
|
10 |
Niklas Svanberg |
OK Linné |
55:40 |
|
11 |
Bo Strand |
OK Linné |
55:43 |
|
12 |
Maja Dahlqvist |
Storviks IF |
55:59 |
|
13 |
Berit Aslaksen |
Järfälla OK |
56:17 |
|
14 |
Johan Sandberg |
Attunda OK |
58:47 |
|
15 |
Clas-Göran Herrgård |
Täby OK |
59:30 |
|
16 |
Petra Sundström |
Centrum OK |
60:44 |
|
17 |
Mia Dammvik |
Stora Tuna OK |
61:50 |
|
18 |
Peter Mortensen |
Långhundra IF |
66:22 |
|
19 |
Agneta Gustavsson |
OK Tyr |
67:28 |
|
20 |
Ian von Essen |
OK Linné |
67:43 |
|
21 |
Malin Alm |
Länna IF |
68:40 |
|
22 |
Charlotte Östlund |
OK Linné |
71:01 |
|
23 |
Torgny Undin |
klubblös |
72:25 |
|
24 |
Nils Flemström |
OK Linné |
74:27 |
|
25 |
Daniel Wikfors |
OK Österåker |
74:55 |
|
26 |
Anders Lavfors |
Centrum OK |
82:03 |
|
27 |
Tomas Sundqvist |
OK Kåre |
84:48 |
|
28 |
Helena Grennberg |
OK Linné |
85:23 |
|
29 |
Jens Andersson |
klubblös |
102:38 |
|
|
Olga Pasichna |
Stora Tuna OK |
|
Diskad |
|
Roger Uddmäre |
Sigtuna OK |
|
Diskad |
|
Tobias Valentin |
Göteborg-Majorna OK |
|
Diskad |
|
Stefan Önerud |
Länna IF |
|
Diskad |
ÖM9 |
ÖM9: 20 anmälda, 20 startande, Banlängd= 7500 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Lukas Peterson |
IFK Umeå |
48:16 |
|
2 |
Gustav Nordström |
Gävle OK |
55:55 |
|
3 |
Tomas Stenström |
OK Linné |
59:59 |
|
4 |
Nils Nedfors |
OK Linné |
64:40 |
|
5 |
Håkan Berglöf |
IF Thor |
66:20 |
|
6 |
Pontus Johansson |
OK Linné |
69:08 |
|
7 |
Mika Numminen |
OK Linné |
69:34 |
|
8 |
Krister Gumaelius |
Waxholms OK |
71:24 |
|
9 |
Sven Lundbäck |
Stora Tuna OK |
71:32 |
|
10 |
Kenneth Lantz |
OK Österåker |
72:52 |
|
11 |
Per Gustafsson |
Hjärnarps GH OL |
73:03 |
|
12 |
Ulf Hansson |
klubblös |
73:07 |
|
13 |
Carl-Johan Högberg |
OK Linné |
73:47 |
|
14 |
Jens Wicksén |
Centrum OK |
75:22 |
|
15 |
Jerker Boman |
Gävle OK |
76:38 |
|
16 |
Johannes Borgehammar |
klubblös |
76:57 |
|
17 |
Rebecka Olsson |
OK Linné |
81:19 |
|
18 |
Hanna Johansson |
Skattkärrs IF |
83:53 |
|
19 |
Torbjörn Norén |
OK Enen |
85:55 |
|
|
Andreas Krafft |
Länna IF |
|
Återbud |
|
Hanna Gustavsson |
OK Tyr |
|
Diskad |
D21E |
D21E: 24 anmälda, 21 startande, Banlängd= 9900 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Kajsa Risby |
OK Kåre |
71:41 |
|
2 |
Annika Billstam |
OK Linné |
74:09 |
|
3 |
Betty Ann Bjerkr Nilsen |
IL Tyrving |
74:15 |
|
4 |
Gunilla Svärd |
IF Thor |
79:42 |
|
5 |
Maria Sjölander |
OK Rodhen |
82:34 |
|
6 |
Rebecka Lindberg |
OK Roslagen |
84:07 |
|
7 |
Åsa Otterbjörk |
Umeå OK |
87:22 |
|
8 |
Linda Lindkvist |
Leksands OK |
88:37 |
|
9 |
Rasa Ptasekaite |
OK Linné |
88:42 |
|
10 |
Evelina Wickbom |
Vittjärvs IK |
89:56 |
|
11 |
Inga Kazlauskaite |
OK Linné |
91:51 |
|
12 |
Emma Pihl Skoog |
OK Linné |
92:13 |
|
13 |
Lisa Andersson |
Ärla IF |
93:23 |
|
14 |
Linnea Sundström |
OK Renen |
94:08 |
|
15 |
Fanny Fredriksson |
IF Thor |
94:16 |
|
16 |
Amanda Holmgren |
Vittjärvs IK |
95:49 |
|
17 |
Annika Ridell |
IF Thor |
99:11 |
|
18 |
Sara Lundsten |
OK Linné |
108:38 |
|
|
Betty Ann Bjerkr Nilsen |
IL Tyrving |
|
Återbud |
|
Helena Jansson |
Leksands OK |
|
Ej Start |
|
Lovisa Larsson |
OK Linné |
|
Diskad |
|
Moa Enmark |
Gävle OK |
|
Ej Start |
|
Linn Bränneby |
OK Kolmården |
|
Ej Start |
|
Josefine Tuoremaa |
Vittjärvs IK |
|
Diskad |
|
Marie Spångmyr |
Leksands OK |
|
Diskad |
H21E |
H21E: 38 anmälda, 36 startande, Banlängd= 13600 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Thierry Gueorgiou |
Kalevan Rasti |
84:05 |
|
2 |
Anton Östlin |
Malungs OK Skogsmårdarna |
86:26 |
|
3 |
Erik Rost |
Malungs OK Skogsmårdarna |
86:59 |
|
4 |
Thomas Carlsson |
Malungs OK Skogsmårdarna |
89:45 |
|
5 |
Oskar Andrén |
OK Tisaren |
89:46 |
|
6 |
Henrik Jonsson |
OK Rodhen |
90:33 |
|
7 |
Josef Nordlund |
OK Linné |
91:41 |
|
8 |
Tommy Lindberg |
OK Roslagen |
92:44 |
|
9 |
David Lingfors |
OK Linné |
93:17 |
|
10 |
Mathias Hallmén |
Attunda OK |
97:12 |
|
11 |
Pål Skogtjärn |
Södertälje-Nykvarn OF |
99:37 |
|
12 |
Per-Åke Olsson |
OK Ravinen |
100:16 |
|
13 |
Mikael Andersson |
Linköpings OK |
100:19 |
|
14 |
Lasse Jansson |
Gävle OK |
100:39 |
|
15 |
Johan Lindahl |
Täby OK |
102:09 |
|
16 |
Jakob Lööf |
Malungs OK Skogsmårdarna |
102:56 |
|
17 |
Robert Johansson |
Täby OK |
103:34 |
|
18 |
Anders Håkansson |
OK Linné |
104:55 |
|
19 |
Gunnar Holmgren |
Bergnäsets AIK |
105:27 |
|
20 |
Johan Lindqvist |
Täby OK |
106:44 |
|
21 |
Johan Hamelius |
OK Linné |
107:10 |
|
22 |
Anders Jansson |
Täby OK |
109:44 |
|
23 |
Fredrik Bjernulf |
Sundbybergs IK |
109:59 |
|
24 |
Olof Eriksson |
OK Linné |
118:21 |
|
25 |
Magnus Björk |
OK Borgen |
119:14 |
|
26 |
Emil Nilsson |
Umeå OK |
122:35 |
|
27 |
Thomas Pettersson |
IF Thor |
125:59 |
|
|
Carl-Johan Högberg |
OK Linné |
|
Återbud |
|
Ulrik Imberg |
OK Linné |
|
Diskad |
|
Viktor Larsson |
Hagaby GOIF |
|
Ej Start |
|
Erik Boman |
Gävle OK |
|
Ej Start |
|
Rasmus Palmqvist Aslaksen |
Järfälla OK |
|
Diskad |
|
Erik Pettersson |
OK Denseln |
|
Diskad |
|
Liutauras Bilevicius |
OK Linné |
|
Diskad |
|
Stefan Jonsson |
Malungs OK Skogsmårdarna |
|
Diskad |
|
Otto Lundman |
OK Roslagen |
|
Diskad |
|
Jens Rönnols |
Täby OK |
|
Diskad |
|
Simon Eklöv |
OK Linné |
|
Diskad |
|
Andreas Aronsson |
OK Roslagen |
|
Diskad |
D20E |
D20E: 2 anmälda, 1 startande, Banlängd= 6900 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Josefine Wallenhammar |
Hagaby GOIF |
88:28 |
|
|
Josefine Tuoremaa |
Vittjärvs IK |
|
Återbud |
|
Evelina Wickbom |
Vittjärvs IK |
|
Återbud |
|
Hanna Gustafsson |
OK Kåre |
|
Ej Start |
H20E |
H20E: 5 anmälda, 4 startande, Banlängd= 9900 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Simon Lundin |
Finspångs SOK |
67:16 |
|
2 |
Niklas Gustafsson |
OK Tisaren |
70:01 |
|
3 |
Johan Söderlund |
Leksands OK |
95:12 |
|
|
William Hultqvist |
Vallentuna-Össeby OL |
|
Ej Start |
|
Rasmus Steen |
OK Enen |
|
Diskad |
D18E |
D18E: 13 anmälda, 11 startande, Banlängd= 6000 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Fredrika von Essen |
OK Linné |
56:01 |
|
2 |
Rebecka Hoppe |
IF Thor |
65:33 |
|
3 |
Ellen Sarenmark |
Leksands OK |
66:52 |
|
4 |
Josefine Höög |
Hagaby GOIF |
68:05 |
|
5 |
Maja Enges |
Leksands OK |
68:58 |
|
5 |
Kristin Boman |
Gävle OK |
68:58 |
|
7 |
Engla Fläck |
Grycksbo IF OK |
69:03 |
|
8 |
Klara Yngvesson |
Umeå OK |
71:08 |
|
9 |
Elin Fältman |
Leksands OK |
71:39 |
|
10 |
Alice Frost |
OK Roslagen |
75:36 |
|
11 |
Olivia Kvarnlöf |
OK Roslagen |
84:47 |
|
|
Sigrid Holmgren |
OK Renen |
|
Ej Start |
|
Hanna Barkergren |
Stora Tuna OK |
|
Ej Start |
H18E |
H18E: 16 anmälda, 12 startande, Banlängd= 7500 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Harald Larsson |
Hagaby GOIF |
51:49 |
|
2 |
Albin Lillieström |
OK Roxen |
53:20 |
|
3 |
Per Lindman |
Finspångs SOK |
56:06 |
|
4 |
Fabian Steen |
OK Enen |
59:00 |
|
5 |
Sven Engström |
Linköpings OK |
60:15 |
|
6 |
Olle Nilsson |
OK Linné |
61:52 |
|
7 |
Anton Nilsson |
Umeå OK |
64:16 |
|
8 |
Alexander Wiklund |
Finspångs SOK |
73:04 |
|
9 |
Oskar Öqvist |
Bergnäsets AIK |
75:16 |
|
10 |
Viktor Janrik |
Bromma-Vällingby SOK |
75:20 |
|
11 |
Lucas Holgersson Rohdin |
Sigtuna OK |
80:22 |
|
|
Daniel Carlson Bjernald |
OK Linné |
|
Ej Start |
|
Johannes Ridefelt |
OK Linné |
|
Ej Start |
|
Lukas Eveborn |
OK Roxen |
|
Diskad |
|
Johan Stenström |
Linköpings OK |
|
Ej Start |
|
Anton Gumaelius |
Waxholms OK |
|
Ej Start |
H85 |
H85: 3 anmälda, 3 startande, Banlängd= 2600 meter |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Status |
1 |
Per Wester |
Gustavsbergs OK |
76:55 |
|
2 |
Gert Gyllbrand |
Gustavsbergs OK |
77:20 |
|
3 |
Henning Hamilton |
Enebybergs IF |
78:24 |
|