D10 | 2425 meter | 10 anmälda |
Pl | Namn | Förening | Tid | Tid+ |
1 | Alva Ringi | OK Kåre | 17:58 | 0:00 |
2 | Ella Olsson | Grycksbo IF OK | 18:39 | 0:41 |
3 | Sara Junevik | Leksands OK | 20:03 | 2:05 |
4 | Adelina Funke | Leksands OK | 20:04 | 2:06 |
5 | Karin Johansson | Gagnefs OK | 29:08 | 11:10 |
6 | Lilian Palm | HJS-Vansbro OK | 29:13 | 11:15 |
7 | Hanna Daniels | Avesta OK | 29:24 | 11:26 |
8 | Johanna Råstock | Svärdsjö IF | 31:30 | 13:32 |
9 | Elin Dicksved | Bjursås OK | 32:35 | 14:37 |
10 | Ronja Juhlin | Gagnefs OK | 49:23 | 31:25 |
D12 | 2875 meter | 24 anmälda |
Pl | Namn | Förening | Tid | Tid+ |
1 | Tova Olsson | Grycksbo IF OK | 25:19 | 0:00 |
2 | Lisa Dammvik | Stora Tuna OK | 25:50 | 0:31 |
3 | Erika Duhlbo | IFK Moras OK | 26:17 | 0:58 |
4 | Ellen Saras | Grycksbo IF OK | 26:32 | 1:13 |
5 | Carolina Olsson | Älvdalens IF OK | 26:49 | 1:30 |
6 | Madeleine Liljedahl | Västerbergslagens OL | 26:58 | 1:39 |
7 | Frida Peterson | Älvdalens IF OK | 28:09 | 2:50 |
8 | Vilma Von Krusenstierna | OK Kåre | 30:47 | 5:28 |
9 | Sofia I Eriksson | Stora Tuna OK | 32:30 | 7:11 |
10 | Isabelle Kruskopf | Korsnäs IF OK | 36:28 | 11:09 |
11 | Isa Halvarsson | Stora Tuna OK | 38:43 | 13:24 |
12 | Ida Hallgren | Bjursås OK | 39:23 | 14:04 |
13 | Elin Håll | HJS-Vansbro OK | 39:54 | 14:35 |
14 | Noa-Ristin C Lagerqvist | Grycksbo IF OK | 40:53 | 15:34 |
15 | Sara Eriksson | IFK Moras OK | 41:52 | 16:33 |
16 | Matilda Melén | OK Kåre | 42:46 | 17:27 |
17 | Wilma Berger | Domnarvets GOIF | 43:07 | 17:48 |
18 | Amanda Halvarsson | Leksands OK | 46:13 | 20:54 |
19 | Cornelia Lundén | Avesta OK | 53:35 | 28:16 |
20 | Elin Viker | OK Kåre | 68:50 | 43:31 |
Frida Fredriksson | Korsnäs IF OK | Ej godk. | ||
Alma Andersson | Domnarvets GOIF | Ej start | ||
Kristin Andersson | Bjursås OK | Ej start | ||
Maria Bergström | Grycksbo IF OK | Ej start |
D14 | 3525 meter | 18 anmälda |
Pl | Namn | Förening | Tid | Tid+ |
1 | Ellen Sarenmark | Leksands OK | 32:46 | 0:00 |
2 | Matilda Dammvik | Stora Tuna OK | 34:00 | 1:14 |
3 | Erica Edman | Korsnäs IF OK | 36:19 | 3:33 |
4 | Sara Wadman | IFK Moras OK | 37:35 | 4:49 |
5 | Elin Peterson | Älvdalens IF OK | 37:51 | 5:05 |
6 | Jessica Hallqvist | Malungs OK Skogsmårdarna | 38:46 | 6:00 |
7 | Hanna Fors | Kvarnsvedens GOIF OK | 39:09 | 6:23 |
8 | Hanna Barkegren | Stora Tuna OK | 39:39 | 6:53 |
9 | Kajsa Mattsson | OK Kåre | 41:18 | 8:32 |
10 | Amanda Daniels | Avesta OK | 42:42 | 9:56 |
11 | Elin Fältman | Leksands OK | 44:05 | 11:19 |
12 | Cecilia Kruskopf | Korsnäs IF OK | 49:24 | 16:38 |
13 | Emma Jansson | Stora Tuna OK | 50:27 | 17:41 |
14 | Linn Jansson | Västerbergslagens OL | 66:58 | 34:12 |
Karin Håll | HJS-Vansbro OK | Ej start | ||
Anna Lång | Stora Tuna OK | Ej start | ||
Elsa Andersson | Domnarvets GOIF | Ej start | ||
Isabelle G Lagerqvist | Grycksbo IF OK | Ej start |
D16 | 4100 meter | 17 anmälda |
Pl | Namn | Förening | Tid | Tid+ |
1 | Linnea Malmberg | Stora Tuna OK | 40:45 | 0:00 |
2 | Emma Backlund | Säterbygdens OK | 41:33 | 0:48 |
3 | Kajsa Engström | OK Kåre | 42:36 | 1:51 |
4 | Maria Andersson | Västerbergslagens OL | 44:21 | 3:36 |
5 | Hanna Gustafsson | OK Kåre | 44:48 | 4:03 |
6 | Sarah Hale | OK Kåre | 44:50 | 4:05 |
7 | Lovisa Danielsson | HJS-Vansbro OK | 45:15 | 4:30 |
8 | Hanna Sahlin | OK Kåre | 47:33 | 6:48 |
9 | Amelie Ekström | OK Kåre | 49:35 | 8:50 |
10 | Erika Mickelson | Avesta OK | 52:54 | 12:09 |
11 | Hanna Eriksson | IFK Moras OK | 54:38 | 13:53 |
12 | Elina Von Krusenstierna | OK Kåre | 57:06 | 16:21 |
13 | Hanna Berglund | OK Kåre | 57:22 | 16:37 |
14 | Sonja Palm | HJS-Vansbro OK | 59:57 | 19:12 |
15 | Linnéa Hahne | Insjöns IF OK | 67:17 | 26:32 |
Hanna Aspfors | Domnarvets GOIF | Ej godk. | ||
Maja Eriksson | Domnarvets GOIF | Ej start |
D18 E | 5675 meter | 9 anmälda |
Pl | Namn | Förening | Tid | Tid+ |
1 | Lisa Risby | OK Kåre | 51:50 | 0:00 |
2 | Marie Spångmyr | Leksands OK | 64:31 | 12:41 |
3 | Lisa Lindgren | Stora Tuna OK | 69:41 | 17:51 |
4 | Agnes Elfving | IFK Moras OK | 82:37 | 30:47 |
5 | Hanna Klaar | Säterbygdens OK | 94:45 | 42:55 |
Linnea Ekskog | Kvarnsvedens GOIF OK | Ej godk. | ||
Michaela Hallqvist | Malungs OK Skogsmårdarna | Ej godk. | ||
Malin Engström | OK Kåre | Ej start | ||
Ingrid Stigsmark | Kvarnsvedens GOIF OK | Ej start |
D20 E | 6525 meter | 6 anmälda |
Pl | Namn | Förening | Tid | Tid+ |
1 | Linnéa Wiking | OK Kåre | 64:10 | 0:00 |
2 | Kajsa Risby | OK Kåre | 65:53 | 1:43 |
3 | Linn Grälls | OK Kåre | 66:11 | 2:01 |
4 | Ellinor Sterner | IK Hakarpspojkarna | 70:18 | 6:08 |
5 | Maria Bois | Malungs OK Skogsmårdarna | 70:31 | 6:21 |
6 | Ulrika Lindstam | Sol Tranås | 75:24 | 11:14 |
D21 | 5225 meter | 4 anmälda |
Pl | Namn | Förening | Tid | Tid+ |
1 | Karin Ståhl | OK Kåre | 57:12 | 0:00 |
2 | Eva Tiselius | OK Kåre | 57:43 | 0:31 |
3 | Martina Arkåsen | OK Kåre | 66:16 | 9:04 |
4 | Sigrid Larsson | Leksands OK | 76:57 | 19:45 |
D21 E | 8000 meter | 18 anmälda |
Pl | Namn | Förening | Tid | Tid+ |
1 | Martina Karlsson | Stora Tuna OK | 63:52 | 0:00 |
2 | Anna Mårsell | Stora Tuna OK | 65:19 | 1:27 |
3 | Tove Alexandersson | Stora Tuna OK | 69:33 | 5:41 |
4 | Sofia Adolfsson | OK Kåre | 72:46 | 8:54 |
5 | Annica Gustafsson | IFK Lidingös Skid o OK | 73:57 | 10:05 |
6 | Lina Sundqvist | OK Kåre | 75:27 | 11:35 |
7 | Magdalena Olsson | IFK Moras OK | 75:54 | 12:02 |
8 | Johanna Lindberg | Domnarvets GOIF | 76:24 | 12:32 |
9 | Elin Ek | IFK Moras OK | 76:57 | 13:05 |
10 | Sofia Törnqvist | Alfta-Ösa OK | 77:14 | 13:22 |
11 | Charlotte Lindkvist | OK Denseln | 78:10 | 14:18 |
12 | Helena Norberg | Stora Tuna OK | 81:16 | 17:24 |
13 | Eva Elfving | Domnarvets GOIF | 88:04 | 24:12 |
14 | Jenny Sander | OK Kåre | 90:57 | 27:05 |
15 | Linda Lindkvist | OK Denseln | 91:18 | 27:26 |
Ida Lindkvist | OK Denseln | Ej start | ||
Lena Gillgren | Stora Tuna OK | Ej start | ||
Karin Ersson | IFK Moras OK | Ej start |
D21 M | 5375 meter | 1 anmälda |
Pl | Namn | Förening | Tid | Tid+ |
1 | Stina Franzon | Hofors OK | 70:05 | 0:00 |
D35 | 4450 meter | 5 anmälda |
Pl | Namn | Förening | Tid | Tid+ |
1 | Karin Möllerberg | Valbo Allmänna IF | 53:40 | 0:00 |
2 | Jenny Johansson | Valbo Allmänna IF | 55:22 | 1:42 |
3 | Karin Johnsson | OK Kåre | 56:18 | 2:38 |
4 | Helena Kruskopf | Korsnäs IF OK | 57:56 | 4:16 |
Marit Söderqvist | Leksands OK | Ej start |
D35 M | 4050 meter | 3 anmälda |
Pl | Namn | Förening | Tid | Tid+ |
1 | Kristin Ramsell | Leksands OK | 54:50 | 0:00 |
Annelie Liljedahl | Västerbergslagens OL | Ej godk. | ||
Anna Funke | Leksands OK | Ej start |
D40 | 3875 meter | 19 anmälda |
Pl | Namn | Förening | Tid | Tid+ |
1 | Maria Junevik | Leksands OK | 34:15 | 0:00 |
2 | Kersti Ringi | OK Kåre | 35:53 | 1:38 |
3 | Therese Fors | Kvarnsvedens GOIF OK | 37:56 | 3:41 |
4 | Stina Nordahl | Domnarvets GOIF | 38:34 | 4:19 |
5 | Siv Dahlström | Kvarnsvedens GOIF OK | 41:33 | 7:18 |
6 | Izabell Birklin | OK Kåre | 43:11 | 8:56 |
7 | Erica Håll | HJS-Vansbro OK | 44:16 | 10:01 |
8 | Berit Gummus | IFK Moras OK | 44:43 | 10:28 |
9 | Erika Fältman | Leksands OK | 45:47 | 11:32 |
10 | Eva-Lena Hahne | Insjöns IF OK | 46:54 | 12:39 |
11 | Ulrika Jansson | OK Kåre | 47:23 | 13:08 |
12 | Åsa Gahne Spik | Leksands OK | 49:26 | 15:11 |
13 | Maria Gustavsson | IFK Moras OK | 50:14 | 15:59 |
14 | Susanna Erikers Brandshage | IK Jarl Rättvik | 54:10 | 19:55 |
15 | Barbro Stigsmark | Kvarnsvedens GOIF OK | 54:45 | 20:30 |
16 | Cecilia Forslund | OK Kåre | 56:28 | 22:13 |
17 | Anna Wadman | IFK Moras OK | 61:28 | 27:13 |
Karin Svensk | Stora Tuna OK | Ej godk. | ||
Anette Palm | HJS-Vansbro OK | Ej start |
D45 | 3875 meter | 17 anmälda |
Pl | Namn | Förening | Tid | Tid+ |
1 | Maria Bergfält | Domnarvets GOIF | 32:02 | 0:00 |
2 | Ingrid Alexandersson | Stora Tuna OK | 33:26 | 1:24 |
3 | Ulrika Eriksson | Stora Tuna OK | 37:52 | 5:50 |
4 | Anna Von Krusenstierna | OK Kåre | 41:42 | 9:40 |
5 | Marianne Ottosson | Västerbergslagens OL | 44:06 | 12:04 |
6 | Anna Widström | Kvarnsvedens GOIF OK | 46:47 | 14:45 |
7 | Eva Peterson | Älvdalens IF OK | 47:55 | 15:53 |
8 | Katarina Hoffsten-Sundq | OK Kåre | 48:30 | 16:28 |
9 | Mia Gustafsson | OK Kåre | 49:54 | 17:52 |
10 | Åsa Nylander | Leksands OK | 50:31 | 18:29 |
11 | Christina Sterner | OK Njudung | 54:28 | 22:26 |
12 | Helena Thunström | Korsnäs IF OK | 56:18 | 24:16 |
13 | Lena Rosin | Västerbergslagens OL | 64:13 | 32:11 |
Anita Klaar | Säterbygdens OK | Ej godk. | ||
Anna-Karin Öhgren | Karlsbyhedens IK | Ej start | ||
Eva Lång | Stora Tuna OK | Ej start | ||
Gunilla Bergström | Grycksbo IF OK | Ej start |
D45 M | 3525 meter | 4 anmälda |
Pl | Namn | Förening | Tid | Tid+ |
1 | Inga Fredberg | Korsnäs IF OK | 65:41 | 0:00 |
2 | Karin Perérs | Korsnäs IF OK | 66:20 | 0:39 |
3 | Elisabeth Olsson | Älvdalens IF OK | 71:21 | 5:40 |
4 | Erica Jonsson | Domnarvets GOIF | 76:51 | 11:10 |
D50 | 3525 meter | 9 anmälda |
Pl | Namn | Förening | Tid | Tid+ |
1 | Kane Andersson | IFK Moras OK | 38:21 | 0:00 |
2 | Mona Åkerman | Gävle OK | 39:38 | 1:17 |
3 | Agneta Hammarström | Leksands OK | 40:58 | 2:37 |
4 | Marie Malmberg | Kvarnsvedens GOIF OK | 44:04 | 5:43 |
5 | Gunilla Gedin | OK Måsen | 47:04 | 8:43 |
6 | Sofie Nylander | OK Kåre | 48:22 | 10:01 |
7 | Kerstin Eriksson | OK Kåre | 51:59 | 13:38 |
8 | Laila Spångmyr | IK Jarl Rättvik | 53:31 | 15:10 |
9 | Jannike Wåhlberg | OK Kåre | 54:52 | 16:31 |
D60 | 3525 meter | 9 anmälda |
Pl | Namn | Förening | Tid | Tid+ |
1 | Eva Halvarson | OK Kåre | 42:09 | 0:00 |
2 | Inger Löfgren | Stora Tuna OK | 43:28 | 1:19 |
3 | Monica Holm | IFK Moras OK | 47:05 | 4:56 |
4 | Britt-Marie Dalin | Leksands OK | 47:10 | 5:01 |
5 | Pirkko Stenerhag | Västerbergslagens OL | 55:49 | 13:40 |
6 | Ing-Mari Holm | Storviks IF | 58:03 | 15:54 |
7 | Britt Marie Pers | IK Jarl Rättvik | 65:42 | 23:33 |
Karin Josefsson | IFK Hedemora OK | Ej start | ||
Lilly Britt Hanses | IK Jarl Rättvik | Ej start |
D65 | 2975 meter | 9 anmälda |
Pl | Namn | Förening | Tid | Tid+ |
1 | Lena Leandersson | Älvdalens IF OK | 34:14 | 0:00 |
2 | Ing-Marie Mozélius | Stora Tuna OK | 37:24 | 3:10 |
3 | Anita Morelius | Stora Skedvi IK SOFF | 41:24 | 7:10 |
4 | Gunvor Jonsson | Vänersborgs SK | 45:56 | 11:42 |
5 | Irma Bjärud | Västerbergslagens OL | 52:42 | 18:28 |
6 | Berit Ståhl | Avesta OK | 53:08 | 18:54 |
7 | Åsa Törnström | Storviks IF | 55:18 | 21:04 |
8 | Ingrid Andersson | IFK Moras OK | 56:26 | 22:12 |
Ann-Margret Persson | Gävle OK | Ej start |
D70 | 2475 meter | 4 anmälda |
Pl | Namn | Förening | Tid | Tid+ |
1 | Kerstin Johansson | IFK Hedemora OK | 38:42 | 0:00 |
2 | Barbro Blom | Frölunda OL | 43:15 | 4:33 |
3 | Anna Larsson | IK Jarl Rättvik | 47:56 | 9:14 |
4 | Inger Daniels-Östh | Korsnäs IF OK | 66:34 | 27:52 |
D75 | 2475 meter | 4 anmälda |
Pl | Namn | Förening | Tid | Tid+ |
1 | Laila Nygren | Säterbygdens OK | 56:25 | 0:00 |
2 | Ulla-Britt Åleberg | Attunda OK | 74:43 | 18:18 |
Gunborg Wåhlberg | OK Kåre | Ej godk. | ||
Inga-Lisa Eriksson | Hofors OK | Ej godk. |
H10 | 2475 meter | 7 anmälda |
Pl | Namn | Förening | Tid | Tid+ |
1 | Viktor Svensk | Stora Tuna OK | 15:27 | 0:00 |
2 | Johannes Öhgren | Karlsbyhedens IK | 18:08 | 2:41 |
3 | Rikard Bergström | Kvarnsvedens GOIF OK | 22:51 | 7:24 |
4 | Viktor Wallin | Korsnäs IF OK | 24:00 | 8:33 |
5 | Victor Berg | IK Jarl Rättvik | 27:23 | 11:56 |
6 | Zeb Palm | HJS-Vansbro OK | 28:11 | 12:44 |
Adam Hahne | Insjöns IF OK | Ej start |
H12 | 2900 meter | 15 anmälda |
Pl | Namn | Förening | Tid | Tid+ |
1 | Jesper Svensk | Stora Tuna OK | 19:27 | 0:00 |
2 | Isac Von Krusenstierna | OK Kåre | 22:11 | 2:44 |
3 | Isak Åberg | Korsnäs IF OK | 22:37 | 3:10 |
4 | Viktor Barkegren | Stora Tuna OK | 23:59 | 4:32 |
4 | Isak Bergkvist | Bjursås OK | 23:59 | 4:32 |
6 | Gustav Öhgren | Karlsbyhedens IK | 35:33 | 16:06 |
7 | Jonas Delbom | Domnarvets GOIF | 35:36 | 16:09 |
8 | Samuel Höjlind | IFK Moras OK | 36:52 | 17:25 |
9 | Isak Tegmark | OK Kåre | 40:51 | 21:24 |
10 | Alexander Råstock | Svärdsjö IF | 42:10 | 22:43 |
11 | Elias Fredriksson | Stora Skedvi IK SOFF | 45:01 | 25:34 |
12 | Jakob Bergman | OK Kåre | 51:32 | 32:05 |
13 | Niklas Fakt | Bjursås OK | 55:50 | 36:23 |
Henning Sjökvist | Stora Tuna OK | Ej start | ||
Byron Palm | HJS-Vansbro OK | Ej start |
H14 | 4075 meter | 16 anmälda |
Pl | Namn | Förening | Tid | Tid+ |
1 | Nils Alexandersson | Stora Tuna OK | 34:46 | 0:00 |
2 | Jonas Eriksson | Stora Tuna OK | 37:57 | 3:11 |
3 | André Andersson | Västerbergslagens OL | 38:51 | 4:05 |
4 | Filip Hahne | Insjöns IF OK | 41:31 | 6:45 |
5 | Emil Åberg | Korsnäs IF OK | 41:50 | 7:04 |
6 | Fredrik Bergstrand | Västerbergslagens OL | 43:11 | 8:25 |
7 | Jonathan Persson | Karlsbyhedens IK | 43:29 | 8:43 |
8 | Fredrik Persson | Domnarvets GOIF | 45:27 | 10:41 |
9 | Filip Bergström | Kvarnsvedens GOIF OK | 45:42 | 10:56 |
10 | Jonas Gustafsson | OK Kåre | 47:06 | 12:20 |
11 | Daniel Duhlbo | IFK Moras OK | 48:12 | 13:26 |
12 | Gabriel Höjlind | IFK Moras OK | 49:12 | 14:26 |
13 | Martin Bergman | OK Kåre | 54:19 | 19:33 |
14 | Andreas Brandow | Grycksbo IF OK | 84:56 | 50:10 |
15 | Magnus Östgren | OK Kåre | 85:36 | 50:50 |
Pontus Holst | Karlsbyhedens IK | Ej start |
H16 | 4800 meter | 18 anmälda |
Pl | Namn | Förening | Tid | Tid+ |
1 | Simon Fors | Kvarnsvedens GOIF OK | 39:06 | 0:00 |
2 | Johan Söderlund | Leksands OK | 44:45 | 5:39 |
3 | Johan Winther | Västerbergslagens OL | 45:18 | 6:12 |
4 | David Stigsmark | Kvarnsvedens GOIF OK | 46:50 | 7:44 |
5 | Torgny Palm | HJS-Vansbro OK | 47:14 | 8:08 |
6 | Wilhelm Finn Eriksson | Domnarvets GOIF | 51:36 | 12:30 |
7 | Viktor Lundén | Avesta OK | 56:42 | 17:36 |
8 | Fredrik Wallin | Stora Tuna OK | 64:24 | 25:18 |
9 | Per-Erik Fredberg | Korsnäs IF OK | 74:51 | 35:45 |
10 | Gustav Andersson | Avesta OK | 75:09 | 36:03 |
11 | Magnus Liljedahl | Västerbergslagens OL | 86:42 | 47:36 |
Rikard Mattsson | Leksands OK | Ej godk. | ||
Anton Gustafsson | Stora Tuna OK | Ej godk. | ||
Jonathan Helin | Ockelbo OK | Ej start | ||
Fredrik Hammarlund | Ockelbo OK | Ej start | ||
Jonatan Höjlind | IFK Moras OK | Ej start | ||
Petter Andersson | Ockelbo OK | Ej start | ||
Elias Öhgren | OK Kåre | Ej start |
H18 E | 7450 meter | 8 anmälda |
Pl | Namn | Förening | Tid | Tid+ |
1 | Jan Cermák | OK Kåre | 59:22 | 0:00 |
2 | Emil Svensk | Stora Tuna OK | 59:48 | 0:26 |
3 | Tomáš Kubelka | OK Kåre | 61:32 | 2:10 |
4 | Jonathan Winther | Västerbergslagens OL | 69:34 | 10:12 |
5 | Markus Wallin | Stora Tuna OK | 77:27 | 18:05 |
6 | Nils Erkers | Leksands OK | 80:32 | 21:10 |
7 | Filip Záveský | OK Kåre | 86:41 | 27:19 |
Jan Petržela | OK Kåre | Ej start |
H20 | 7225 meter | 2 anmälda |
Pl | Namn | Förening | Tid | Tid+ |
1 | Emil Brynfors | Västerbergslagens OL | 114:09 | 0:00 |
Filip Brynfors | Västerbergslagens OL | Ej godk. |
H20 E | 10300 meter | 1 anmälda |
Pl | Namn | Förening | Tid | Tid+ |
1 | Erik Fernlund | Säterbygdens OK | 95:23 | 0:00 |
H21 | 8000 meter | 6 anmälda |
Pl | Namn | Förening | Tid | Tid+ |
1 | Jonas Birgerson | Malungs OK Skogsmårdarna | 72:05 | 0:00 |
2 | Henrik Sandén | IFK Lidingös Skid o OK | 74:20 | 2:15 |
3 | Thomas Hermansson | IFK Moras OK | 80:00 | 7:55 |
Erik Åberg | Korsnäs IF OK | Ej start | ||
Anders Dalin | Leksands OK | Ej start | ||
Niclas Eriksson | OK Kåre | Ej start |
H21 E | 13900 meter | 15 anmälda |
Pl | Namn | Förening | Tid | Tid+ |
1 | Henrik Löfås | OK Linné | 96:03 | 0:00 |
2 | Stepan Kodeda | IFK Moras OK | 106:20 | 10:17 |
3 | Pelle Engstrand | Stora Tuna OK | 107:17 | 11:14 |
4 | Erik Ivarsson Sandberg | OK Denseln | 108:33 | 12:30 |
5 | Peter Arnesson | Ulricehamns OK | 111:02 | 14:59 |
6 | Björn Ljunggren | OK Hammaren | 115:18 | 19:15 |
7 | Erik Lind | IFK Umeå | 118:42 | 22:39 |
8 | Mattias Mårts | Stora Tuna OK | 119:15 | 23:12 |
9 | Martin Hederskog | Malungs OK Skogsmårdarna | 121:51 | 25:48 |
10 | Thomas Carlsson | Malungs OK Skogsmårdarna | 122:54 | 26:51 |
11 | Tobias Wahlgren | Leksands OK | 129:44 | 33:41 |
12 | Marcus Hylén | OK Kåre | 132:42 | 36:39 |
Johan Lindberg | Malungs OK Skogsmårdarna | Ej godk. | ||
Joakim Svensk | Stora Tuna OK | Ej godk. | ||
Erik Blomgren | Stora Tuna OK | Ej start |
H35 | 7225 meter | 5 anmälda |
Pl | Namn | Förening | Tid | Tid+ |
1 | Pontus Funke | Leksands OK | 53:18 | 0:00 |
2 | Niklas Aldin | Stora Tuna OK | 57:25 | 4:07 |
3 | Niklas Eriksson | Västerbergslagens OL | 60:01 | 6:43 |
4 | Patrik Johnsson | OK Kåre | 72:42 | 19:24 |
5 | Pär Höök | IFK Moras OK | 148:35 | 95:17 |
H35 L | 8000 meter | 4 anmälda |
Pl | Namn | Förening | Tid | Tid+ |
1 | Magnus Göras | Leksands OK | 68:22 | 0:00 |
2 | Anders Hellman | Leksands OK | 68:32 | 0:10 |
Thomas E Eriksson | Kexholms SK | Ej godk. | ||
Staffan Åkerblom | OK Linné | Ej godk. |
H35 M | 6425 meter | 2 anmälda |
Pl | Namn | Förening | Tid | Tid+ |
1 | Stefan Liljedahl | Västerbergslagens OL | 60:51 | 0:00 |
Jörgen Karlsson | Leksands OK | Ej start |
H40 | 5860 meter | 17 anmälda |
Pl | Namn | Förening | Tid | Tid+ |
1 | Anders Östberg | Leksands OK | 44:56 | 0:00 |
2 | Thomas Höjsgaard | Leksands OK | 45:40 | 0:44 |
3 | Per Spik | Leksands OK | 46:26 | 1:30 |
4 | Kennet Andersson | Grycksbo IF OK | 47:06 | 2:10 |
5 | Lars Öhgren | Karlsbyhedens IK | 49:34 | 4:38 |
6 | Peter Junevik | Leksands OK | 50:00 | 5:04 |
7 | Tomas Norman | Leksands OK | 50:10 | 5:14 |
8 | Stefan Jonsson | Domnarvets GOIF | 51:42 | 6:46 |
9 | Jonas Pettersson | OK Tisaren | 56:00 | 11:04 |
10 | Alf Nordanbro | Malungs OK Skogsmårdarna | 56:03 | 11:07 |
11 | Lars-Göran Karlsson | Leksands OK | 61:22 | 16:26 |
12 | Janne Skarner | Leksands OK | 61:31 | 16:35 |
13 | Rickard Lindkvist | OK Denseln | 61:41 | 16:45 |
14 | Fredrik Månsson | Lunds OK | 70:35 | 25:39 |
Martin Persson | OK Kåre | Ej godk. | ||
Johan Kruskopf | Korsnäs IF OK | Ej godk. | ||
Magnus Bergman | OK Kåre | Ej start |
H45 | 5860 meter | 22 anmälda |
Pl | Namn | Förening | Tid | Tid+ |
1 | Niklas Löwegren | Stora Tuna OK | 41:34 | 0:00 |
2 | Johan Östberg | Stora Tuna OK | 42:07 | 0:33 |
3 | Jonas Lång | Stora Tuna OK | 43:42 | 2:08 |
4 | Lars Nordin | Sundsvalls OK | 43:43 | 2:09 |
5 | Sören Villamo | Ornäs IK | 45:08 | 3:34 |
6 | Jonny Danielsson | HJS-Vansbro OK | 46:27 | 4:53 |
7 | Mikael Perérs | Korsnäs IF OK | 47:58 | 6:24 |
8 | Tomas Karlsson | OK Njudung | 50:35 | 9:01 |
9 | Thomas Hahne | Insjöns IF OK | 53:01 | 11:27 |
10 | Tomas Fors | Kvarnsvedens GOIF OK | 53:21 | 11:47 |
11 | Mats Eriksson | Domnarvets GOIF | 55:22 | 13:48 |
12 | Lars Gustafsson | OK Kåre | 55:34 | 14:00 |
12 | Lars Karlsson | OK Hammaren | 55:34 | 14:00 |
14 | Kalle Östgren | OK Kåre | 57:20 | 15:46 |
15 | Torbjörn Söderlund | Leksands OK | 58:29 | 16:55 |
16 | Olle Nordin | Oslättforspojkarnas IK | 59:03 | 17:29 |
17 | Magnus Backlund | Säterbygdens OK | 60:04 | 18:30 |
18 | Stefan Malmberg | Stora Tuna OK | 62:35 | 21:01 |
19 | Inge Andersson | Rembo IK | 70:17 | 28:43 |
20 | Robert Östlund | Säterbygdens OK | 73:52 | 32:18 |
Jan Lindberg | Korsnäs IF OK | Ej godk. | ||
Lars Johansson | Karlsbyhedens IK | Ej start |
H45 M | 5375 meter | 1 anmälda |
Pl | Namn | Förening | Tid | Tid+ |
1 | Peter Lagerqvist | Grycksbo IF OK | 77:33 | 0:00 |
H50 | 5525 meter | 14 anmälda |
Pl | Namn | Förening | Tid | Tid+ |
1 | Tryggve Ottosson | Västerbergslagens OL | 47:01 | 0:00 |
2 | Kjell Klaar | Säterbygdens OK | 48:46 | 1:45 |
3 | Lars Mattsson | OK Kåre | 51:01 | 4:00 |
4 | Thomas Östlund | IFK Moras OK | 51:28 | 4:27 |
5 | Stefan Nilsson | Stora Tuna OK | 52:29 | 5:28 |
6 | Hans-Peter Olsson | Älvdalens IF OK | 52:31 | 5:30 |
7 | Sten-Olof Mattsson | Leksands OK | 59:42 | 12:41 |
8 | Svante Lindgren | Korsnäs IF OK | 62:11 | 15:10 |
9 | Ola Hedin | OK Hammaren | 62:56 | 15:55 |
10 | Martin Råman | Kvarnsvedens GOIF OK | 63:20 | 16:19 |
11 | Erik Wadman | IFK Moras OK | 69:46 | 22:45 |
12 | Åke Sundin | Hällefors OK | 73:50 | 26:49 |
13 | Lars Spångmyr | IK Jarl Rättvik | 83:04 | 36:03 |
Roger Engman | NAIS Orienteringsklubb | Ej start |
H55 | 5225 meter | 18 anmälda |
Pl | Namn | Förening | Tid | Tid+ |
1 | Roger Lind | Leksands OK | 44:27 | 0:00 |
2 | Torbjörn Ottosson | Stora Tuna OK | 48:13 | 3:46 |
3 | Jan Bergström | Grycksbo IF OK | 51:18 | 6:51 |
4 | Olle Rönnols | Säterbygdens OK | 51:21 | 6:54 |
5 | Jan Lärfars | Leksands OK | 53:54 | 9:27 |
6 | Ulf Henriksson | Korsnäs IF OK | 56:26 | 11:59 |
7 | Kenneth Wåhlberg | OK Kåre | 57:25 | 12:58 |
8 | Anders Stefan Vestlund | OK Kåre | 57:50 | 13:23 |
9 | Örjan Stahl | Grycksbo IF OK | 58:50 | 14:23 |
10 | Hans-Olof Fröjd | Oslättforspojkarnas IK | 59:40 | 15:13 |
11 | Anders Malmberg | Kvarnsvedens GOIF OK | 60:15 | 15:48 |
12 | Dan Westerberg | OK Kåre | 66:17 | 21:50 |
13 | Stig Olof Asplund | Karlsbyhedens IK | 66:42 | 22:15 |
14 | Sven Larsson | Särna SK | 78:10 | 33:43 |
Sune Sisell | OK Södertörn | Ej start | ||
Roland Josefsson | IFK Hedemora OK | Ej start | ||
Karl-Erik Andersson | IFK Moras OK | Ej start | ||
Per Lindskog | Gotlands Bro Orienteringsklubb | Ej start |
H55 M | 4450 meter | 6 anmälda |
Pl | Namn | Förening | Tid | Tid+ |
1 | Lars Sahlberg | Leksands OK | 58:07 | 0:00 |
2 | Jan Delbom | Domnarvets GOIF | 59:03 | 0:56 |
3 | Yngve Frost | IFK Moras OK | 64:37 | 6:30 |
4 | Henning Waltgård | Domnarvets GOIF | 102:18 | 44:11 |
Björn Åhs | Leksands OK | Ej start | ||
Svante Gunnar Olsson | OK Kåre | Ej start |
H60 | 4450 meter | 16 anmälda |
Pl | Namn | Förening | Tid | Tid+ |
1 | Göran Fredberg | Korsnäs IF OK | 45:02 | 0:00 |
2 | Lasse Holm | Storviks IF | 47:40 | 2:38 |
3 | Hans Ove Johansson | Timrå SOK | 49:15 | 4:13 |
4 | John Johansson | HJS-Vansbro OK | 49:29 | 4:27 |
5 | Åke Dalin | Leksands OK | 49:44 | 4:42 |
6 | Bengt Stenerhag | Västerbergslagens OL | 53:32 | 8:30 |
7 | Leif Mathisen | Eskilstuna OL | 53:40 | 8:38 |
8 | Ola Karlsson | Storviks IF | 54:55 | 9:53 |
9 | Mats Mårtensson | Stora Tuna OK | 55:57 | 10:55 |
10 | Sven-Erik Carlsson | Alfta-Ösa OK | 59:35 | 14:33 |
11 | Vilho Rokka | Långshyttans AIK OK | 62:39 | 17:37 |
12 | Royne Lenngren | IK Jarl Rättvik | 63:35 | 18:33 |
13 | Sivar Cliffoord | Hofors OK | 64:07 | 19:05 |
14 | Kurt Nilsson | Grycksbo IF OK | 69:32 | 24:30 |
15 | Sven-Erik Kempe | Oslättforspojkarnas IK | 70:07 | 25:05 |
Lars-Erik Tjäder | IFK Moras OK | Ej godk. |
H65 | 3975 meter | 21 anmälda |
Pl | Namn | Förening | Tid | Tid+ |
1 | Olle Johansson | IFK Hedemora OK | 38:50 | 0:00 |
2 | Ulf Löfgren | Stora Tuna OK | 39:25 | 0:35 |
3 | Benny Rendalen | Korsnäs IF OK | 39:36 | 0:46 |
4 | Sören Gunnarsson | Gävle OK | 43:21 | 4:31 |
5 | Lennart Magnusson | IFK Hedemora OK | 45:03 | 6:13 |
5 | Hans Kruskopf | Korsnäs IF OK | 45:03 | 6:13 |
7 | Rolf Bjärud | Västerbergslagens OL | 46:44 | 7:54 |
8 | Sven-Olof Asp | Leksands OK | 47:18 | 8:28 |
9 | Gunnar Tiselius | OK Kåre | 47:34 | 8:44 |
10 | Nils Boremyr | Kvarnsvedens GOIF OK | 49:06 | 10:16 |
11 | Hans Grudd | Stora Tuna OK | 50:40 | 11:50 |
12 | Mats Andersson | Stora Skedvi IK SOFF | 52:12 | 13:22 |
13 | Hans Andersson | Stora Skedvi IK SOFF | 52:50 | 14:00 |
14 | Ronnie Gustavsson | Rembo IK | 53:57 | 15:07 |
15 | Per-Erik Thunström | OK Linné | 55:58 | 17:08 |
16 | Stig-Olof Ståhl | Avesta OK | 62:10 | 23:20 |
17 | Kenneth Jonsson | Vänersborgs SK | 62:50 | 24:00 |
18 | Stig Karlsson | Korsnäs IF OK | 75:32 | 36:42 |
19 | Anders Lyck | Leksands OK | 96:54 | 58:04 |
Olle Andersson | IFK Moras OK | Ej godk. | ||
Jan Åhs | Norbergs OK | Ej start |
H70 | 3975 meter | 14 anmälda |
Pl | Namn | Förening | Tid | Tid+ |
1 | Karl Johansson | IFK Hedemora OK | 34:57 | 0:00 |
2 | Torsten Löfgren | Karlsbyhedens IK | 46:44 | 11:47 |
3 | Karl-åke Dahlgren | Svärdsjö IF | 52:23 | 17:26 |
4 | Karl Gunnar Backlund | Ockelbo OK | 52:28 | 17:31 |
5 | Stig Östh | Korsnäs IF OK | 53:05 | 18:08 |
6 | Sven-Erik Widin | Domnarvets GOIF | 56:33 | 21:36 |
7 | Erik Lindberg | Karlsbyhedens IK | 58:58 | 24:01 |
8 | Jan-Anders Jansson | OK Kåre | 61:34 | 26:37 |
9 | Sven Leandersson | Älvdalens IF OK | 66:45 | 31:48 |
10 | Bror Nylund | Oslättforspojkarnas IK | 89:28 | 54:31 |
11 | Sune Erikers | IK Jarl Rättvik | 103:26 | 68:29 |
Åke Sundberg | Fagersta OK | Ej godk. | ||
Erik Svensson | Korsnäs IF OK | Ej godk. | ||
Allan Haglund | Gävle OK | Ej start |
H75 | 2975 meter | 7 anmälda |
Pl | Namn | Förening | Tid | Tid+ |
1 | Ingemar Johansson | IFK Hedemora OK | 36:40 | 0:00 |
2 | Arne Gustavsson | Säterbygdens OK | 42:45 | 6:05 |
3 | Bo Sandberg | IK Jarl Rättvik | 43:58 | 7:18 |
4 | Olle Olofsson | Storviks IF | 44:39 | 7:59 |
5 | Bengt Swenson | Säterbygdens OK | 53:11 | 16:31 |
6 | Rolf Blom | Frölunda OL | 54:46 | 18:06 |
7 | Sten Bergman | Korsnäs IF OK | 55:15 | 18:35 |
H80 | 2975 meter | 10 anmälda |
Pl | Namn | Förening | Tid | Tid+ |
1 | Inge Håkansson | OK Linné | 43:12 | 0:00 |
2 | Hans Eric Robertsson | OK Kåre | 48:01 | 4:49 |
3 | Ragnar Wahlström | OK Kåre | 58:34 | 15:22 |
4 | Olle Åkerlund | IK Jarl Rättvik | 58:36 | 15:24 |
5 | Nils Gösta Semneby | Orsa IF OK | 60:50 | 17:38 |
6 | Lennart Lind | IFK Moras OK | 65:44 | 22:32 |
7 | Göte Andersson | Leksands OK | 74:09 | 30:57 |
8 | Rune Mases | Leksands OK | 78:30 | 35:18 |
9 | Sven Wåhlberg | OK Kåre | 95:53 | 52:41 |
Bertil Norman | IFK Hedemora OK | Ej godk. |
INSK | 1925 meter | 39 anmälda |
Pl | Namn | Förening | Tid | Tid+ |
Adam Hansson | Stora Tuna OK | Godkänd | ||
Agnes Wallin | Korsnäs IF OK | Godkänd | ||
Alva Bäckman | Gagnefs OK | Godkänd | ||
Alva Viker | OK Kåre | Godkänd | ||
Anja Berger | Domnarvets GOIF | Godkänd | ||
Anja Mickelson | Avesta OK | Godkänd | ||
August Göras | Leksands OK | Godkänd | ||
Axel Hellström | Leksands OK | Godkänd | ||
Casper Norman | Leksands OK | Godkänd | ||
Christoffer Råstock | Svärdsjö IF | Godkänd | ||
Daniel Hansson | Stora Tuna OK | Godkänd | ||
Ella Brandshage | IK Jarl Rättvik | Godkänd | ||
Ellen Funke | Leksands OK | Godkänd | ||
Elsa Göras | Leksands OK | Godkänd | ||
Elsa Hermansson | IFK Moras OK | Godkänd | ||
Filip Isaksson | Grycksbo IF OK | Godkänd | ||
Gustav Ljunggren | OK Hammaren | Godkänd | ||
Gustav Möllerberg | Valbo Allmänna IF | Godkänd | ||
Hilma Brandshage | IK Jarl Rättvik | Godkänd | ||
Jonathan Nordahl Gahns | IK Jarl Rättvik | Godkänd | ||
Klara Hellström | Leksands OK | Godkänd | ||
Lea Börjes | IK Jarl Rättvik | Godkänd | ||
Leo Lagerqvist | Grycksbo IF OK | Godkänd | ||
Lina Tegmark | OK Kåre | Godkänd | ||
Linus Nilsson | OK Österåker | Godkänd | ||
Lisa Ekström | OK Kåre | Godkänd | ||
Lova Brandshage | IK Jarl Rättvik | Godkänd | ||
Lovisa Mases | Stora Tuna OK | Godkänd | ||
Max Dicksved | Bjursås OK | Godkänd | ||
Olle Dalin | Leksands OK | Godkänd | ||
Olle Ringi | OK Kåre | Godkänd | ||
Oscar A.Höjsgaard | Domnarvets GOIF | Godkänd | ||
Sebastian Råstock | Svärdsjö IF | Godkänd | ||
Theo Skarner | Leksands OK | Godkänd | ||
Tilda Berg | IK Jarl Rättvik | Godkänd | ||
Tove Ringi | OK Kåre | Godkänd | ||
Wille Söderqvist | OK Kåre | Godkänd | ||
William Fakt | Bjursås OK | Godkänd | ||
Nils Bergkvist | Bjursås OK | Ej start |
U1 | 2525 meter | 12 anmälda |
Pl | Namn | Förening | Tid | Tid+ |
1 | Mattias Östberg | Stora Tuna OK | 19:11 | 0:00 |
2 | Vendela Söderqvist | OK Kåre | 28:13 | 9:02 |
3 | Christoffer Lindgren | OK Kåre | 30:15 | 11:04 |
3 | Cecilia Lindgren | OK Kåre | 30:15 | 11:04 |
5 | Felicia Karls Knutsson | IK Jarl Rättvik | 32:36 | 13:25 |
6 | Emilia Johnsson | OK Kåre | 34:48 | 15:37 |
7 | Oskar Jonsson | Domnarvets GOIF | 36:00 | 16:49 |
8 | Agnes Jonsson | Domnarvets GOIF | 37:44 | 18:33 |
9 | Hilma Hammarström | Stora Skedvi IK SOFF | 42:43 | 23:32 |
10 | Elmer Öhgren | Karlsbyhedens IK | 43:00 | 23:49 |
11 | Eskil Nääs | Leksands OK | 47:26 | 28:15 |
12 | Nelli Nääs | Leksands OK | 59:01 | 39:50 |
U2 | 2675 meter | 10 anmälda |
Pl | Namn | Förening | Tid | Tid+ |
1 | Tilda Östberg | Stora Tuna OK | 21:09 | 0:00 |
2 | Fredrik Junevik | Leksands OK | 21:36 | 0:27 |
3 | Albin Berger | Domnarvets GOIF | 25:12 | 4:03 |
4 | Ida Johnsson | OK Kåre | 27:12 | 6:03 |
5 | Therese Nilsson | OK Österåker | 29:09 | 8:00 |
6 | Minda Helders | OK Kåre | 34:52 | 13:43 |
7 | Klara Spik | Leksands OK | 46:54 | 25:45 |
8 | Julia Funke | Leksands OK | 47:00 | 25:51 |
Hugo Hammarström | Stora Skedvi IK SOFF | Ej start | ||
Klara Andersson | Domnarvets GOIF | Ej start |
U3 | 2875 meter | 7 anmälda |
Pl | Namn | Förening | Tid | Tid+ |
1 | Fredrik Helders | OK Kåre | 32:27 | 0:00 |
2 | Erik Berglund | OK Kåre | 35:09 | 2:42 |
3 | Lina Fredriksson | Korsnäs IF OK | 35:56 | 3:29 |
4 | Simon Gustafsson | OK Kåre | 39:29 | 7:02 |
5 | David Tegmark | OK Kåre | 40:09 | 7:42 |
6 | Ella Halvarsson | Stora Tuna OK | 40:39 | 8:12 |
7 | Tobias Bäckman | Gagnefs OK | 53:04 | 20:37 |
Ö1 | 2675 meter | 9 anmälda |
Pl | Namn | Förening | Tid | Tid+ |
1 | Valter Pettersson | OK Tisaren | 23:21 | 0:00 |
2 | Anna-Maria Östlund | Västerbergslagens OL | 35:30 | 12:09 |
3 | Filippa Skarner | Leksands OK | 37:00 | 13:39 |
4 | Ulrika Daniels | Avesta OK | 37:22 | 14:01 |
5 | Markus Halvarson | Leksands OK | 38:34 | 15:13 |
6 | Margareta Nybelius | Korsnäs IF OK | 40:42 | 17:21 |
7 | Alfred Jansson | Västerbergslagens OL | 43:24 | 20:03 |
8 | Helena Lagerqvist | Grycksbo IF OK | 49:26 | 26:05 |
9 | Linnéa Sjögren | Karlsbyhedens IK | 53:52 | 30:31 |
Ö2 | 3325 meter | 12 anmälda |
Pl | Namn | Förening | Tid | Tid+ |
1 | Ylva Karlsson | Insjöns IF OK | 34:54 | 0:00 |
2 | Hanna Myhlback | Bjursås | 44:55 | 10:01 |
3 | Mia Sjösten Andersson | IFK Moras OK | 49:27 | 14:33 |
4 | Erica Berg | IK Jarl Rättvik | 50:01 | 15:07 |
5 | Cecilia Eriksson | Ornäs IK | 50:25 | 15:31 |
6 | Jonas Engberg | Korsnäs IF OK | 51:27 | 16:33 |
7 | Elisabeth Hansson | Stora Tuna OK | 52:19 | 17:25 |
8 | Ulf Gahns | IK Jarl Rättvik | 59:01 | 24:07 |
9 | Zara Hed | IK Jarl Rättvik | 59:08 | 24:14 |
10 | Håkan Elfving | IK Jarl Rättvik | 71:19 | 36:25 |
11 | Katarina Gustafsson | Klubblös | 84:45 | 49:51 |
12 | Marita Olhans | OK Kåre | 86:53 | 51:59 |
Ö3 | 4900 meter | 5 anmälda |
Pl | Namn | Förening | Tid | Tid+ |
1 | Mårten Lång | Kisa SK | 35:28 | 0:00 |
2 | Stefan Hed | IK Jarl Rättvik | 43:40 | 8:12 |
3 | Mattias Nääs | Leksands OK | 53:01 | 17:33 |
4 | Marie Jonsson | Korsnäs IF OK | 63:11 | 27:43 |
5 | Monica Jonsson | Korsnäs IF OK | 86:38 | 51:10 |
Ö4 | 3025 meter | 18 anmälda |
Pl | Namn | Förening | Tid | Tid+ |
1 | Gustaf Elfving | IK Jarl Rättvik | 31:22 | 0:00 |
2 | Christina Bäckman | Gagnefs OK | 37:27 | 6:05 |
3 | Hanne Marie Andersson | Västerbergslagens OL | 38:24 | 7:02 |
4 | Maj-Lis Bergström | Hofors OK | 39:58 | 8:36 |
5 | Annika Hale | OK Kåre | 47:43 | 16:21 |
6 | Emma Jonsson | Stigmännen Karlshamns OK | 48:23 | 17:01 |
7 | Birgitta Mattsson | OK Kåre | 48:32 | 17:10 |
8 | Arne Wiklund | Karlsbyhedens IK | 51:16 | 19:54 |
9 | Nils Jonsson | OK Kåre | 51:53 | 20:31 |
10 | Rolf Karlsson | OK Fjällstigen | 53:21 | 21:59 |
11 | Maria Johansson Liss | Gagnefs OK | 53:42 | 22:20 |
12 | Mikael Barkegren | Stora Tuna OK | 56:36 | 25:14 |
13 | Ann-Sofie Atterbrand | OK Kåre | 56:42 | 25:20 |
14 | Carina Åkerman | Grycksbo IF OK | 57:14 | 25:52 |
15 | Mats Sjögren | Karlsbyhedens IK | 57:56 | 26:34 |
16 | Eva Fredriksson | Stora Skedvi IK SOFF | 60:29 | 29:07 |
17 | Annica Berger | Domnarvets GOIF | 69:06 | 37:44 |
18 | Stig Eriksson | Avesta OK | 70:14 | 38:52 |
Ö5 | 4050 meter | 20 anmälda |
Pl | Namn | Förening | Tid | Tid+ |
1 | Erik Stigsmark | Kvarnsvedens GOIF OK | 38:46 | 0:00 |
2 | Anders Mases | Stora Tuna OK | 40:41 | 1:55 |
3 | Kristin Backåkers | Leksands OK | 40:54 | 2:08 |
4 | Mia Dammvik | Stora Tuna OK | 41:42 | 2:56 |
5 | Anna Nilsson | Gagnefs OK | 41:51 | 3:05 |
6 | Staffan Bergström | Hofors OK | 44:47 | 6:01 |
7 | Karin Jansson | Kisa SK | 49:05 | 10:19 |
8 | Karin Karlsson | Katrineholms OK | 52:34 | 13:48 |
9 | Karin Elfving | IK Jarl Rättvik | 53:28 | 14:42 |
10 | Lena Höjlind | IFK Moras OK | 54:39 | 15:53 |
11 | Anders Bobäck | Långshyttans AIK OK | 55:08 | 16:22 |
12 | Gunilla Lärfars | Leksands OK | 55:55 | 17:09 |
13 | Jonas Hellström | Leksands OK | 56:21 | 17:35 |
14 | Per Henrik Engberg | Korsnäs IF OK | 56:38 | 17:52 |
15 | Olga Pasichna | NAsh club | 57:54 | 19:08 |
16 | Thomas Jansson | Stora Tuna OK | 59:05 | 20:19 |
17 | Maria Engberg | Korsnäs IF OK | 60:43 | 21:57 |
18 | Per Nordahl | Domnarvets GOIF | 67:39 | 28:53 |
19 | Barbro Karlsson | Katrineholms OK | 67:48 | 29:02 |
20 | Per Gustafsson | OKänd | 69:31 | 30:45 |
Ö6 | 5525 meter | 4 anmälda |
Pl | Namn | Förening | Tid | Tid+ |
Jan Lund | OK Kåre | Ej godk. | ||
Lena Eriksson | OK Kåre | Ej godk. | ||
Björn Olhans | OK Kåre | Ej godk. | ||
Mikael Söderlund | Karlsbyhedens IK | Ej godk. |
Ö7 | 2975 meter | 29 anmälda |
Pl | Namn | Förening | Tid | Tid+ |
1 | Peter Edman | Korsnäs IF OK | 28:58 | 0:00 |
2 | Johanna Sarenmark | Leksands OK | 28:59 | 0:01 |
3 | Mikael Ringi | OK Kåre | 30:17 | 1:19 |
4 | Lennart Gustafsson | Stora Tuna OK | 32:20 | 3:22 |
5 | Anki Svärdby-Bergman | OK Kåre | 32:57 | 3:59 |
6 | Anna Börjes | IK Jarl Rättvik | 33:12 | 4:14 |
7 | Johan Nilsson | Stigmännen Karlshamns OK | 33:38 | 4:40 |
8 | Elin Franzon | Stora Tuna OK | 33:58 | 5:00 |
9 | Karina Östlund | IFK Moras OK | 34:42 | 5:44 |
10 | Åsa Rydell | Leksands OK | 34:56 | 5:58 |
11 | Anders Mattsson | Leksands OK | 35:38 | 6:40 |
12 | Martina Morell | OK Kåre | 36:13 | 7:15 |
13 | Anders Hansson | Stora Tuna OK | 36:26 | 7:28 |
14 | Jenny Lind Öhgren | Karlsbyhedens IK | 36:27 | 7:29 |
15 | Jens Åkerman | Gävle OK | 38:15 | 9:17 |
16 | Bo Carlsson | Katrineholms OK | 43:01 | 14:03 |
17 | Anna Liljegren | OK Kåre | 45:57 | 16:59 |
18 | Anna T Persson | OK Kåre | 45:58 | 17:00 |
19 | Stig Jansson | Domnarvets GOIF | 46:34 | 17:36 |
20 | Stig Bleckur | Korsnäs IF OK | 48:09 | 19:11 |
21 | Ewa Edman | Korsnäs IF OK | 48:36 | 19:38 |
22 | Petra Hurtig Halvarson | Leksands OK | 49:54 | 20:56 |
23 | Håkan Duhlbo | IFK Moras OK | 49:59 | 21:01 |
24 | Barbro Carlsson | Alfta-Ösa OK | 50:10 | 21:12 |
25 | Bo Pettersson | IK Jarl Rättvik | 50:56 | 21:58 |
26 | Ingvar Johannesson | Solna OK | 53:59 | 25:01 |
27 | Bernt Liljegren | OK Kåre | 67:15 | 38:17 |
28 | Elisabet Liljegren | OK Kåre | 68:21 | 39:23 |
Johan Lind | OK Kåre | Ej godk. |
Ö8 | 5225 meter | 21 anmälda |
Pl | Namn | Förening | Tid | Tid+ |
1 | Håkan Eriksson | Malungs OK Skogsmårdarna | 34:45 | 0:00 |
2 | Per Brandt | Malungs OK Skogsmårdarna | 40:20 | 5:35 |
3 | Sven Larsson | Leksands OK | 48:23 | 13:38 |
4 | Lars Eriksson | Stora Tuna OK | 49:15 | 14:30 |
5 | Torbjörn Nilsson | Stora Tuna OK | 49:20 | 14:35 |
6 | Lennart Knutsson | OK Tyr | 49:27 | 14:42 |
7 | Anders Haglund | Leksands OK | 49:45 | 15:00 |
8 | Per Winther | Västerbergslagens OL | 50:55 | 16:10 |
9 | Lars Saras | Grycksbo IF OK | 52:17 | 17:32 |
10 | Anders Atterbrand | OK Kåre | 53:17 | 18:32 |
11 | Mathias Westin | Kramfors-Alliansen | 56:04 | 21:19 |
12 | Kristin Karlsson | SOK Aneby | 60:57 | 26:12 |
13 | Susanne Lüscher | Stora Tuna OK | 63:01 | 28:16 |
14 | Gustav Karlsson | Katrineholms OK | 64:44 | 29:59 |
15 | Magnus Fredriksson | Korsnäs IF OK | 64:56 | 30:11 |
16 | Elenore André | Svärdsjö IF | 66:01 | 31:16 |
17 | Ulf Eriksson | IFK Moras OK | 72:40 | 37:55 |
18 | Bengt Andersson | IFK Moras OK | 73:22 | 38:37 |
19 | Stefan Andersson | IFK Moras OK | 74:40 | 39:55 |
20 | Peter Östlund | Smedjebackens OK | 84:10 | 49:25 |
Kajsa Richardson | Västvärmlands OK | Ej godk. |
Ö9 | 7225 meter | 11 anmälda |
Pl | Namn | Förening | Tid | Tid+ |
1 | Johan Nordlund | Leksands OK | 46:31 | 0:00 |
2 | Johan Granath | Leksands OK | 48:53 | 2:22 |
3 | Nils Olsson | Stora Tuna OK | 49:38 | 3:07 |
4 | Daniel Kaipe | Leksands OK | 50:39 | 4:08 |
5 | Mikael Kristensson | Leksands OK | 50:44 | 4:13 |
6 | Urban André | Hammarby IF | 51:24 | 4:53 |
7 | Sven Lundbäck | Stora Tuna OK | 65:14 | 18:43 |
8 | Anders Perman | OK Kåre | 69:07 | 22:36 |
9 | Niclas Nilsson | OK Österåker | 70:39 | 24:08 |
10 | Lena Nordlund | Leksands OK | 72:19 | 25:48 |
Linda Nääs | Stockholms Multisport | Ej godk. |