D21 | ||||
---|---|---|---|---|
D21: 4 anmälda, 3 startande, Banlängd= 0 meter | ||||
Plac | Namn | Klubb | Tid | Status |
1 | Elin Tysk | OK Kåre | 18:15 | |
2 | Carolina Olsson | Älvdalens IF OK | 18:58 | |
3 | Mathilda Ruus | Domnarvets GOIF | 20:29 | |
Maria Andersson | OK Kåre | Ej Start | ||
H21 | ||||
H21: 7 anmälda, 6 startande, Banlängd= 0 meter | ||||
Plac | Namn | Klubb | Tid | Status |
1 | Florian Attinger | IFK Mora OK | 15:55 | |
2 | Greger Tysk | OK Kåre | 16:35 | |
3 | Simon Karlsson Holmer | IFK Mora OK | 16:59 | |
4 | Gerardo Garcia | Leksands OK | 18:46 | |
5 | Fredrik Persson | Domnarvets GOIF | 18:51 | |
6 | Henrik Sparr | Ludvika OK | 20:25 | |
Gabriel Thorn | Älvdalens IF OK | Ej Start | ||
D20 | ||||
D20: 4 anmälda, 2 startande, Banlängd= 0 meter | ||||
Plac | Namn | Klubb | Tid | Status |
1 | Elsa Nilsson | Domnarvets GOIF | 19:58 | |
2 | Elsa Forsgren | Västerbergslagens OL | 24:35 | |
Kajsa Ivarsson | Västerbergslagens OL | Ej Start | ||
Maja Bergqvist | Korsnäs IF OK | Ej Start | ||
D18 | ||||
D18: 13 anmälda, 11 startande, Banlängd= 0 meter | ||||
Plac | Namn | Klubb | Tid | Status |
1 | Elsa Kaipe | OK Kåre | 14:58 | |
2 | Elsa Brandt | Domnarvets GOIF | 15:03 | |
3 | Sanna Hörnell | Domnarvets GOIF | 16:41 | |
4 | Sofie Karlsson Holmer | IFK Mora OK | 16:55 | |
5 | Olga Rindeskog | Ludvika OK | 17:16 | |
6 | Karolina Andersson | Dalaportens OL | 17:41 | |
7 | Alicia Bergkvist | Ludvika OK | 18:20 | |
8 | Saga Mattsson | Dalaportens OL | 18:51 | |
9 | Stina Dernfalk | Ludvika OK | 20:10 | |
10 | Felicia Eliasson | Dalaportens OL | 20:25 | |
11 | Tilde Blixt | Avesta OK | 29:34 | |
Matilda Pettersson | Domnarvets GOIF | Ej Start | ||
Alice Eriksson Björling | Domnarvets GOIF | Ej Start | ||
H18 | ||||
H18: 6 anmälda, 6 startande, Banlängd= 0 meter | ||||
Plac | Namn | Klubb | Tid | Status |
1 | Esbjörn Montelius Risberg | OK Kåre | 15:54 | |
2 | Jon Hansson | OK Kåre | 16:10 | |
3 | Eric Johansson | OK Kåre | 16:52 | |
4 | Nils Arvid Wedman | Ludvika OK | 18:33 | |
5 | Karl Forsgren | Västerbergslagens OL | 19:51 | |
Yehor Ivanov | IFK Mora OK | Felstämplat | ||
D16 | ||||
D16: 9 anmälda, 8 startande, Banlängd= 0 meter | ||||
Plac | Namn | Klubb | Tid | Status |
1 | Saga Källstrand | Åmåls OK | 15:05 | |
2 | Katya Kropyvnytska | Leksands OK | 15:16 | |
3 | Elin Gezelius | IFK Mora OK | 15:22 | |
4 | Tilde Sveder | Domnarvets GOIF | 15:43 | |
5 | Pauline Haglund | IFK Hedemora OK | 16:57 | |
6 | Smilla Andertoft | Västerås SOK | 17:04 | |
7 | Emma Christiansson | Uddevalla OK | 17:37 | |
8 | Tyra Elgesjö | Domnarvets GOIF | 18:40 | |
Elsa Golsäter | Korsnäs IF OK | Ej Start | ||
H16 | ||||
H16: 14 anmälda, 13 startande, Banlängd= 0 meter | ||||
Plac | Namn | Klubb | Tid | Status |
1 | William Oksvold | OK Kåre | 12:05 | |
2 | Frode Montelius Risberg | OK Kåre | 12:48 | |
3 | Walter Söderqvist | OK Kåre | 12:51 | |
4 | Axel Thybeck | Lindebygdens OK | 13:03 | |
5 | Noa Arkebäck | OK Kåre | 13:15 | |
6 | Olle Brandin | OK Kåre | 13:33 | |
7 | Olle Wallman | Västerbergslagens OL | 14:36 | |
8 | Axel Gräfnings | Grycksbo IF OK | 14:40 | |
9 | Malte Söderlund | OK Kåre | 14:53 | |
10 | Joel Allmungs | Leksands OK | 15:21 | |
11 | Oscar Alenius | IFK Hedemora OK | 16:58 | |
12 | Algot Norgren | Dalaportens OL | 17:41 | |
13 | Oskar Engström | Dalaportens OL | 19:06 | |
Alfred Danielsson | IFK Mora OK | Ej Start | ||
D14 | ||||
D14: 21 anmälda, 18 startande, Banlängd= 0 meter | ||||
Plac | Namn | Klubb | Tid | Status |
1 | Hilma Dalin | OK Kåre | 12:16 | |
2 | Elsa Norgren | Domnarvets GOIF | 12:50 | |
3 | Maja Sveder | Domnarvets GOIF | 13:11 | |
3 | Moa Jäderberg | Leksands OK | 13:11 | |
5 | Lovisa Thybeck | Lindebygdens OK | 13:20 | |
6 | Lova Wilén | Leksands OK | 14:21 | |
7 | Greta Brandin | OK Kåre | 15:23 | |
8 | Stella Stenman | OK Kåre | 16:17 | |
9 | Julia Jennische Péclard | OK Kåre | 16:35 | |
10 | Vilma Hagelberg Nordahl | OK Kåre | 17:27 | |
11 | Linnéa Persson | Domnarvets GOIF | 17:53 | |
12 | Elvira Buud | IFK Mora OK | 17:55 | |
13 | Alice Funke | Leksands OK | 18:27 | |
14 | Moa Sölscher | Korsnäs IF OK | 19:10 | |
15 | Tuva Hällsten | Leksands OK | 20:24 | |
16 | Frida Brudin | IFK Mora OK | 20:37 | |
17 | Ellen Forsgren | Västerbergslagens OL | 21:16 | |
18 | Olivia Hermansson | IFK Mora OK | 21:17 | |
Hilda Nygård | OK Kåre | Ej Start | ||
Julia Smids | IFK Mora OK | Ej Start | ||
Sandra Franz | Leksands OK | Ej Start | ||
H14 | ||||
H14: 21 anmälda, 18 startande, Banlängd= 0 meter | ||||
Plac | Namn | Klubb | Tid | Status |
1 | Jonatan Haglund | IFK Hedemora OK | 11:03 | |
2 | Ville Elgesjö | Domnarvets GOIF | 11:43 | |
3 | Walter Oksvold | OK Kåre | 11:49 | |
4 | Carl Bärwolf | Domnarvets GOIF | 12:15 | |
5 | Tim Thomson | OK Kåre | 12:27 | |
6 | Noah Tysk | OK Kåre | 13:00 | |
7 | Nils Ståbi | OK Kåre | 13:50 | |
8 | Erik Nordahl | Domnarvets GOIF | 14:03 | |
9 | Viktor Lindgren | OK Kåre | 14:29 | |
10 | Isak Stinessen | Dalaportens OL | 14:45 | |
11 | Sam Kransholm | OK Kåre | 14:46 | |
12 | Isak Flygar | OK Kåre | 15:09 | |
13 | Aron Anger Hyttinen | IFK Hedemora OK | 16:13 | |
14 | Karl Emilsson | Domnarvets GOIF | 18:23 | |
15 | Arvid Ström | Västerbergslagens OL | 18:46 | |
16 | Lucas Eliases | Dalaportens OL | 23:18 | |
17 | Kasper Amnéus | Dalaportens OL | 27:07 | |
18 | Adrian Ängegärd | Ludvika OK | 42:11 | |
Oskar Kaipe | OK Kåre | Ej Start | ||
Per Gustav Wedman | Ludvika OK | Ej Start | ||
Albin Östberg | Domnarvets GOIF | Ej Start | ||
D12 | ||||
D12: 29 anmälda, 26 startande, Banlängd= 0 meter | ||||
Plac | Namn | Klubb | Tid | Status |
1 | Lisen Nygård | OK Kåre | 11:09 | |
2 | Kajsa Wilén | Leksands OK | 13:04 | |
3 | Linnea Persson | OK Kåre | 13:29 | |
4 | Tilde Bolinder | OK Kåre | 13:37 | |
5 | Tove Dahlqvist | OK Kåre | 14:05 | |
6 | Lovisa Kajs | IFK Mora OK | 14:49 | |
7 | Frida Olsson | OK Kåre | 15:03 | |
8 | Vendela Bratt | IFK Mora OK | 15:13 | |
9 | Ebba Buskqvist | OK Kåre | 15:40 | |
10 | Elvira Norgren | Dalaportens OL | 16:01 | |
11 | Wilma Hermansson | IFK Mora OK | 16:05 | |
12 | Wilda Rydqvist | Älvdalens IF OK | 16:41 | |
13 | Lova Holmström | IFK Hedemora OK | 17:36 | |
14 | Olivia Stolt | Leksands OK | 17:49 | |
15 | Selma Thomson | OK Kåre | 18:22 | |
16 | Majken Karlsson | Stora Tuna OK | 18:28 | |
17 | Elin-Karin Johansson | OK Kåre | 18:57 | |
18 | Linnéa Hjortvall | Domnarvets GOIF | 20:23 | |
19 | Line Löfgren | Stora Tuna OK | 21:09 | |
20 | Anja Nordenström | Domnarvets GOIF | 21:13 | |
21 | Silje Skärhem | Domnarvets GOIF | 21:23 | |
22 | Melly Dahl | IFK Hedemora OK | 21:50 | |
23 | Linnea Blixt | Avesta OK | 22:18 | |
24 | Nelly Östberg | Stora Tuna OK | 22:32 | |
25 | Juni Lindström | Kvarnsvedens GOIF OK | 23:02 | |
26 | Tilly Eliases | Dalaportens OL | 37:58 | |
Wilda Vainionpää | Dalaportens OL | Ej Start | ||
Alva Jäderberg | Leksands OK | Ej Start | ||
Elna Johansson | OK Kåre | Ej Start | ||
H12 | ||||
H12: 18 anmälda, 17 startande, Banlängd= 0 meter | ||||
Plac | Namn | Klubb | Tid | Status |
1 | Axel Stolt | Leksands OK | 11:15 | |
2 | Melker Sundström | Leksands OK | 11:17 | |
3 | Ludvig Ståbi | OK Kåre | 11:45 | |
4 | Emrik Remning | Domnarvets GOIF | 13:12 | |
5 | Oskar Kullman | Stora Tuna OK | 13:38 | |
6 | William Hällsten | Leksands OK | 13:45 | |
7 | Hugo Forssten | OK Kåre | 14:02 | |
8 | Elliot Tysk | OK Kåre | 14:38 | |
9 | Pelle Bärwolf | Domnarvets GOIF | 15:21 | |
10 | Sixten Buud | IFK Mora OK | 15:30 | |
11 | Allfred Dalevall | Domnarvets GOIF | 16:06 | |
12 | Olle Stinessen | Dalaportens OL | 17:33 | |
13 | Wille Enberg | Ludvika OK | 18:59 | |
14 | Nils Forsgren | Västerbergslagens OL | 19:38 | |
15 | Victor Ängegärd | Ludvika OK | 23:52 | |
16 | Emil Lundqvist | Domnarvets GOIF | 26:05 | |
Atle Rytterkull | Stora Tuna OK | Felstämplat | ||
Gustav Granqvist | Ludvika OK | Ej Start | ||
D10 | ||||
D10: 9 anmälda, 8 startande, Banlängd= 0 meter | ||||
Plac | Namn | Klubb | Tid | Status |
1 | Signe Montelius Risberg | OK Kåre | 14:12 | |
2 | Minna Sjögren | OK Kåre | 15:19 | |
3 | Lina Enberg | Ludvika OK | 16:24 | |
4 | Klara Thybeck | Lindebygdens OK | 16:27 | |
5 | Kerstin Norgren | Domnarvets GOIF | 17:20 | |
6 | Charlize Rydqvist | Älvdalens IF OK | 19:16 | |
7 | Ellie Vainionpää | Dalaportens OL | 23:55 | |
Alva Aldin | Stora Tuna OK | Ej Start | ||
Stella Ribjer | OK Kåre | Återbud | ||
H10 | ||||
H10: 19 anmälda, 16 startande, Banlängd= 0 meter | ||||
Plac | Namn | Klubb | Tid | Status |
1 | Leonard Hörnell Öhlund | Säterbygdens OK | 12:00 | |
2 | Victor Haglund | IFK Hedemora OK | 12:37 | |
3 | Viktor Olsson | OK Kåre | 12:39 | |
4 | Malte Lind | IFK Hedemora OK | 12:45 | |
5 | Lucas Bagge Anlind | Leksands OK | 13:06 | |
6 | Olle Dahlqvist | OK Kåre | 13:27 | |
7 | Charlie Sveder | Domnarvets GOIF | 14:47 | |
8 | Arvid Stenman | OK Kåre | 15:00 | |
9 | Kevin Amnéus | Dalaportens OL | 15:19 | |
10 | Linus Hjortvall | Domnarvets GOIF | 16:44 | |
11 | Oskar Hagelberg Nordahl | OK Kåre | 17:05 | |
12 | Aron Söderlund | Karlsbyhedens OK | 17:17 | |
13 | Oscar BodÉN | OK Kåre | 22:05 | |
14 | August Holmström | IFK Hedemora OK | 42:51 | |
15 | Theo Lindell | Avesta OK | 48:05 | |
Jakob Långberg | Västerbergslagens OL | Felstämplat | ||
Viktor Kajs | IFK Mora OK | Ej Start | ||
Samuel Nääs | OK Kåre | Ej Start | ||
Olov Källgården | OK Kåre | Ej Start | ||
D40 | ||||
D40: 3 anmälda, 3 startande, Banlängd= 0 meter | ||||
Plac | Namn | Klubb | Tid | Status |
1 | Lena Hermansson | IFK Mora OK | 16:20 | |
2 | Helena Wallman | Västerbergslagens OL | 16:42 | |
3 | Frida Öhlund | Säterbygdens OK | 22:07 | |
H40 | ||||
H40: 10 anmälda, 9 startande, Banlängd= 0 meter | ||||
Plac | Namn | Klubb | Tid | Status |
1 | Karl Lindgren | OK Kåre | 15:39 | |
2 | Bengt Leandersson | Älvdalens IF OK | 15:41 | |
3 | Göran Anlind | Leksands OK | 15:56 | |
4 | Johan Höök | IK Jarl Rättvik | 16:25 | |
5 | Henrik Thomson | OK Kåre | 16:43 | |
6 | Björn Kajs | IFK Mora OK | 18:46 | |
7 | Mikael Wilén | Leksands OK | 25:19 | |
8 | Andreas Lindell | Avesta OK | 34:41 | |
9 | Henrik Norgren | vacant | 34:50 | |
Mattias Johansson | OK Kåre | Ej Start | ||
D45 | ||||
D45: 7 anmälda, 6 startande, Banlängd= 0 meter | ||||
Plac | Namn | Klubb | Tid | Status |
1 | Anna Haglund | Leksands OK | 13:36 | |
1 | Sofia Carlsson | Lindebygdens OK | 13:36 | |
3 | Anna Funke | Leksands OK | 14:53 | |
4 | Malena Dernfalk | Ludvika OK | 20:15 | |
5 | Britta Ivarsson | Västerbergslagens OL | 20:17 | |
6 | Anna Anåker | Domnarvets GOIF | 20:43 | |
Bodil Wilén | Leksands OK | Ej Start | ||
H45 | ||||
H45: 11 anmälda, 10 startande, Banlängd= 0 meter | ||||
Plac | Namn | Klubb | Tid | Status |
1 | Anders Oksvold | OK Kåre | 15:07 | |
2 | Pontus Funke | Leksands OK | 15:42 | |
3 | Jonas Hällsten | Leksands OK | 16:19 | |
4 | Ola Jäderberg | Leksands OK | 16:25 | |
5 | Emil Larsson | Domnarvets GOIF | 17:00 | |
6 | Dan Hörnell | Säterbygdens OK | 17:19 | |
7 | Jakob Wedman | Ludvika OK | 17:43 | |
8 | Andreas Dernfalk | Ludvika OK | 20:43 | |
9 | Hansi Kraus | Avesta OK | 36:42 | |
Martin Bratt | IFK Mora OK | Felstämplat | ||
Tobias Mårtensson Hjortvall | Domnarvets GOIF | Ej Start | ||
D50 | ||||
D50: 4 anmälda, 4 startande, Banlängd= 0 meter | ||||
Plac | Namn | Klubb | Tid | Status |
1 | Lena Karlsson Holmer | IFK Mora OK | 12:35 | |
2 | Madelene Allmungs | Leksands OK | 16:41 | |
3 | Maria Strömberg | Avesta OK | 17:06 | |
4 | Anna-Karin Lövgren | Avesta OK | 27:51 | |
H50 | ||||
H50: 5 anmälda, 5 startande, Banlängd= 0 meter | ||||
Plac | Namn | Klubb | Tid | Status |
1 | Jens Andertoft | Västerås SOK | 14:47 | |
2 | Janne Skarner | Leksands OK | 15:48 | |
3 | Per Nordahl | Domnarvets GOIF | 17:26 | |
4 | Fredrik N. Jansson | Ludvika OK | 17:31 | |
5 | Bernt Forsgren | Västerbergslagens OL | 26:28 | |
D55 | ||||
D55: 12 anmälda, 10 startande, Banlängd= 0 meter | ||||
Plac | Namn | Klubb | Tid | Status |
1 | Anna Von Krusenstierna | OK Kåre | 15:07 | |
2 | Åsa Spik | Leksands OK | 17:55 | |
3 | Anita Klar | Säterbygdens OK | 18:01 | |
4 | Berit Gummus | IFK Mora OK | 18:03 | |
5 | Lotta Stål | Västerbergslagens OL | 18:15 | |
6 | Gunnel Rask | IFK Mora OK | 18:26 | |
7 | Annlouise Almqvist | IFK Mora OK | 19:17 | |
8 | Elisabet Elmertoft | Norbergs OK | 20:30 | |
9 | Anna-Karin Rytther | Västerbergslagens OL | 20:39 | |
10 | Lena Liljefors | Avesta OK | 24:47 | |
Anki Gustafsson | Säterbygdens OK | Ej Start | ||
Marie Svalberg | Korsnäs IF OK | Ej Start | ||
H55 | ||||
H55: 8 anmälda, 8 startande, Banlängd= 0 meter | ||||
Plac | Namn | Klubb | Tid | Status |
1 | Ulf Magnusson | Leksands OK | 13:37 | |
2 | Pär Stål | Västerbergslagens OL | 13:51 | |
3 | Per Spik | Leksands OK | 13:53 | |
4 | Patrik Thybeck | Lindebygdens OK | 14:57 | |
5 | Tony Back | Dalaportens OL | 15:42 | |
6 | Thomas Andersson | Dalaportens OL | 16:27 | |
7 | Robert Östlund | Säterbygdens OK | 20:03 | |
8 | Ulf K. Rask | IFK Mora OK | 20:15 | |
D60 | ||||
D60: 3 anmälda, 3 startande, Banlängd= 0 meter | ||||
Plac | Namn | Klubb | Tid | Status |
1 | Kane Andersson | IFK Mora OK | 16:23 | |
2 | Mia Gustafsson | OK Kåre | 19:06 | |
3 | Marie Malmberg | Kvarnsvedens GOIF OK | 21:06 | |
H60 | ||||
H60: 6 anmälda, 6 startande, Banlängd= 0 meter | ||||
Plac | Namn | Klubb | Tid | Status |
1 | Hans-Peter Olsson | Älvdalens IF OK | 13:46 | |
2 | Lars Gustafsson | OK Kåre | 13:53 | |
3 | Kjell Klar | Säterbygdens OK | 14:38 | |
4 | Ulf Burman | Gustavsbergs OK | 15:05 | |
5 | Torbjörn Söderlund | Leksands OK | 15:15 | |
6 | Leif Gustafsson | Säterbygdens OK | 16:51 | |
D65 | ||||
D65: 1 anmälda, 1 startande, Banlängd= 0 meter | ||||
Plac | Namn | Klubb | Tid | Status |
1 | Anneli Lindqvist | Gustavsbergs OK | 17:12 | |
H65 | ||||
H65: 11 anmälda, 10 startande, Banlängd= 0 meter | ||||
Plac | Namn | Klubb | Tid | Status |
1 | Svante Lindgren | Korsnäs IF OK | 13:19 | |
2 | Håkan Danielsson | Korsnäs IF OK | 13:37 | |
3 | Thom Sandvik | Avesta OK | 13:55 | |
4 | Hans-Åke Hilding | IK Jarl Rättvik | 15:25 | |
5 | Ulf Henriksson | Korsnäs IF OK | 15:51 | |
6 | Janne Eriksson | Eds SK | 16:36 | |
7 | Johnny Nilsson | Stora Skedvi IK SOFF | 16:40 | |
8 | Lars Spångmyr | IK Jarl Rättvik | 16:51 | |
9 | Anders Matsson | Leksands OK | 21:35 | |
10 | Bengt Hansson | Säterbygdens OK | 31:47 | |
Anders Öberg | IFK Mora OK | Ej Start | ||
D70 | ||||
D70: 3 anmälda, 3 startande, Banlängd= 0 meter | ||||
Plac | Namn | Klubb | Tid | Status |
1 | Maud Nilsson | HJS-Vansbro OK | 18:55 | |
2 | Lena Wahss | Avesta OK | 19:10 | |
3 | Ingela Hurtig | Kvarnsvedens GOIF OK | 25:36 | |
H70 | ||||
H70: 6 anmälda, 6 startande, Banlängd= 0 meter | ||||
Plac | Namn | Klubb | Tid | Status |
1 | Johan Jungell | Korsnäs IF OK | 16:29 | |
2 | Ulf Kjellin | OK Hedströmmen | 16:57 | |
3 | Lennart Tägtström | Domnarvets GOIF | 22:34 | |
4 | Bernt Löfkvist | Bjursås OK | 25:20 | |
5 | Ingemar Lind | IFK Mora OK | 32:04 | |
6 | Michael Blixt | Avesta OK | 33:42 | |
H75 | ||||
H75: 6 anmälda, 6 startande, Banlängd= 0 meter | ||||
Plac | Namn | Klubb | Tid | Status |
1 | Yngve Karlsson | IFK Mora OK | 16:14 | |
2 | Anders Claesson | IFK Mora OK | 16:19 | |
3 | Anders Hurtig | Kvarnsvedens GOIF OK | 17:15 | |
4 | Hans Kruskopf | Korsnäs IF OK | 18:34 | |
5 | Lars Ivar Bergman | Malungs OK Skogsmårdarna | 22:02 | |
6 | Benny Rendalen | Korsnäs IF OK | 22:05 | |
D80 | ||||
D80: 4 anmälda, 4 startande, Banlängd= 0 meter | ||||
Plac | Namn | Klubb | Tid | Status |
1 | Lena Leandersson | Älvdalens IF OK | 15:18 | |
2 | Siv Hasselgrund | Bjursås OK | 16:40 | |
3 | Inger Daniels-Öst | Korsnäs IF OK | 26:12 | |
4 | Barbro Blom | Frölunda OL | 28:14 | |
H80 | ||||
H80: 3 anmälda, 2 startande, Banlängd= 0 meter | ||||
Plac | Namn | Klubb | Tid | Status |
1 | Karl Johansson | IFK Hedemora OK | 11:55 | |
Stig Öst | Korsnäs IF OK | Felstämplat | ||
John Vallin | OK Hedströmmen | Ej Start | ||
Mkt lätt 1,5 km | ||||
Mkt lätt 1,5 km: 37 anmälda, 35 startande, Banlängd= 0 meter | ||||
Plac | Namn | Klubb | Tid | Status |
1 | Rakel Stenbäck | Domnarvets GOIF | 14:13 | |
2 | Virve Olsson | Stora Tuna OK | 14:54 | |
3 | Ivar Claesson | Stora Tuna OK | 15:16 | |
4 | Maria Mathsson | Dalaportens OL | 15:35 | |
5 | Stina Björn Danmo | Stora Tuna OK | 15:42 | |
6 | Tore Nordin Rusback | Domnarvets GOIF | 16:11 | |
7 | Jenny Lundqvist | Domnarvets GOIF | 16:27 | |
8 | Melvin Sjögren | OK Kåre | 17:00 | |
9 | Jonatan Persson | OK Kåre | 17:33 | |
10 | Hannah Brandin | OK Kåre | 17:35 | |
11 | Edvin Holmström | IFK Hedemora OK | 17:50 | |
12 | Nils Gillgren | Stora Tuna OK | 18:03 | |
13 | Alma Dahlqvist | OK Kåre | 19:12 | |
14 | Meja Remning | Domnarvets GOIF | 19:40 | |
15 | Ida Wiklund | Stora Tuna OK | 20:12 | |
16 | Malte Lundqvist | Domnarvets GOIF | 20:15 | |
17 | Sixten Fredriksson | Stora Tuna OK | 20:18 | |
18 | Frej Stenbäck | Domnarvets GOIF | 21:29 | |
19 | Elvira Karlsson | Stora Tuna OK | 21:59 | |
20 | Valter Norrby-Granath | Stora Tuna OK | 22:02 | |
21 | Idun Lindén | Avesta OK | 22:03 | |
22 | Arvid Buskqvist | OK Kåre | 22:13 | |
23 | Ida Skärhem | Domnarvets GOIF | 22:22 | |
24 | Emma Björn Danmo | Stora Tuna OK | 24:31 | |
25 | Julia Engstrand | Stora Tuna OK | 24:42 | |
26 | Evelina Macúchová | Domnarvets GOIF | 27:45 | |
27 | Karolina Macúchová | Domnarvets GOIF | 28:55 | |
28 | Robin Bolinder | OK Kåre | 31:58 | |
29 | Majken Höök | IK Jarl Rättvik | 31:59 | |
30 | Lovisa Höök | IK Jarl Rättvik | 32:00 | |
31 | John Lille | Domnarvets GOIF | 32:34 | |
32 | Vera Eliases | Dalaportens OL | 33:19 | |
33 | Cleo Lundberg | Stora Tuna OK | 35:18 | |
34 | Disa Lundberg | Stora Tuna OK | 35:28 | |
Vilda LindÉN | Avesta OK | Felstämplat | ||
Wilhelm Johansson | OK Kåre | Ej Start | ||
Hilda Thomson | OK Kåre | Ej Start | ||
Med-svår 1,5 km | ||||
Med-svår 1,5 km: 12 anmälda, 10 startande, Banlängd= 0 meter | ||||
Plac | Namn | Klubb | Tid | Status |
1 | Emil Larsson | Älvdalens IF OK | 10:07 | |
2 | Anna Gruvris | IK Jarl Rättvik | 13:31 | |
3 | Kristofer Eriksson | 13:46 | ||
4 | Malin Algotsson | Leksands OK | 14:13 | |
5 | Ylva Lindström | Kvarnsvedens GOIF OK | 15:18 | |
6 | Amanda Lind | Dalaportens OL | 16:43 | |
7 | Elisabeth Olsson | Älvdalens IF OK | 17:19 | |
8 | Alvar Petersson | Dalaportens OL | 23:34 | |
9 | Mia Linden | Avesta OK | 27:18 | |
10 | Monica Ängegärd | Ludvika OK | 29:36 | |
Emil Li Eklund | Stora Tuna OK | Ej Start | ||
Niklas Olsson | Älvdalens IF OK | Ej Start | ||
Svår 2,5 km | ||||
Svår 2,5 km: 9 anmälda, 9 startande, Banlängd= 0 meter | ||||
Plac | Namn | Klubb | Tid | Status |
1 | Hugo Claesson | Stora Tuna OK | 14:44 | |
2 | Daniel Norgren | Domnarvets GOIF | 15:33 | |
3 | Gustav Norberg | Stora Tuna OK | 18:53 | |
4 | Albin Hedberg | Stora Tuna OK | 19:38 | |
5 | Nora Aldin | Stora Tuna OK | 20:00 | |
6 | Jesper Vainionpää | Dalaportens OL | 20:41 | |
7 | Rikard Lindén | Avesta OK | 28:30 | |
8 | Gustav Fernvik | Stora Tuna OK | 29:25 | |
Viktor Kullman | Stora Tuna OK | Felstämplat | ||
Svår 3 km | ||||
Svår 3 km: 10 anmälda, 10 startande, Banlängd= 0 meter | ||||
Plac | Namn | Klubb | Tid | Status |
1 | Henrik Löfås | Stora Tuna OK | 14:43 | |
2 | Andrei Kuzmin | Sundsvalls OK | 16:39 | |
3 | Håkan Nilsson | Domnarvets GOIF | 19:06 | |
4 | Emil Hammarström | OK Måsen | 20:42 | |
5 | Lisa Rönnols | Järla Orientering | 21:37 | |
6 | Mats Lindqvist | Kvarnsvedens GOIF OK | 23:26 | |
7 | Björn Helmersson | Avesta OK | 24:08 | |
8 | Marie Hammarström | OK Måsen | 24:32 | |
9 | Per Stinessen | Dalaportens OL | 28:36 | |
Lennart Andersson | Domnarvets GOIF | Felstämplat |