Bjursås OK tävlingsstatistik och resultat, år
2010
Startsida |
Tävlingar |
Medlemsresultat |
Poängserien |
Statistik |
Alla Tävlingskort (utskrift) |
Alla Medlemsresultat (utskrift) |
Byt år
Utskriftsdatum: 2011-02-22
Bjursås OK, Medlemsresultat, samtliga medlemmar, för utskrift, öppnas i t.ex Word, 2010
Bjursås OK medlemsresultat, 2010
Namn: |
Kristin Andersson |
Född: |
1999 |
Grupp: |
Grupp 4, Ungdom |
Totalpoäng: |
179 |
Datum: |
2010-06-01 |
Tävling: |
Falu u-kretstävling 2 |
Arrangör: |
Karlsbyhedens IK |
Kategori: |
Distrikt |
Distans: |
Lång |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Ronja Jungåker |
Korsnäs IF OK |
17:48 |
7,42 |
- |
- |
2 |
Jonna Jungåker |
Korsnäs IF OK |
18:17 |
7,62 |
- |
- |
3 |
Vilma Von Krusenstierna |
OK Kåre |
20:30 |
8,54 |
- |
- |
10 |
Kristin Andersson |
Bjursås OK |
33:35 |
13,99 |
- |
29 |
11 |
Ida Hallgren |
Bjursås OK |
41:50 |
17,43 |
- |
21 |
Datum: |
2010-07-25 |
Tävling: |
E1 O-Ringen 5-dagars |
Arrangör: |
Örebro |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Lång |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Ronja Jungåker |
Korsnäs IF OK |
25:27 |
- |
- |
- |
2 |
Synne Strand |
Lierbygda O-lag |
28:58 |
- |
- |
- |
3 |
Isabella Lago |
Göteborg/Majorna OK |
31:49 |
- |
- |
- |
67 |
Kristin Andersson |
Bjursås OK |
54:29 |
- |
- |
34 |
Datum: |
2010-07-26 |
Tävling: |
E2 O-Ringen 5-dagars |
Arrangör: |
Örebro |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Medel |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Klara Ask |
Markbygdens OK |
22:40 |
- |
- |
- |
2 |
Klara Axelsson |
Markbygdens OK |
22:44 |
- |
- |
- |
3 |
Ronja Jungåker |
Korsnäs IF OK |
22:58 |
- |
- |
- |
89 |
Kristin Andersson |
Bjursås OK |
62:59 |
- |
- |
1 |
Datum: |
2010-07-27 |
Tävling: |
E3 O-Ringen 5-dagars |
Arrangör: |
Örebro |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Lång |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Klara Axelsson |
Markbygdens OK |
22:36 |
- |
- |
- |
2 |
Jenny Wegebro |
Vännäs OK |
23:51 |
- |
- |
- |
3 |
Synne Strand |
Lierbygda O-lag |
24:09 |
- |
- |
- |
63 |
Kristin Andersson |
Bjursås OK |
40:53 |
- |
- |
42 |
Datum: |
2010-07-29 |
Tävling: |
E4 O-Ringen 5-dagars |
Arrangör: |
Örebro |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Lång |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Ronja Jungåker |
Korsnäs IF OK |
21:10 |
- |
- |
- |
2 |
Anine Lome |
Hamar OK |
22:11 |
- |
- |
- |
3 |
Fanny J-Sundblad |
Eksjö SOK |
22:46 |
- |
- |
- |
72 |
Kristin Andersson |
Bjursås OK |
37:29 |
- |
- |
44 |
Datum: |
2010-08-15 |
Tävling: |
Bjursåsluffen |
Arrangör: |
Bjursås OK |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Lång |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Tova Olsson |
Grycksbo IF OK |
25:19 |
- |
- |
- |
2 |
Lisa Dammvik |
Stora Tuna OK |
25:50 |
- |
- |
- |
3 |
Erika Duhlbo |
IFK Moras OK |
26:17 |
- |
- |
- |
12 |
Ida Hallgren |
Bjursås OK |
39:23 |
- |
- |
46 |
|
Kristin Andersson |
Bjursås OK |
DidNotStart |
- |
- |
- |
Datum: |
2010-08-18 |
Tävling: |
Storviks Natt |
Arrangör: |
Storviks IF |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Lång |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Adam Hodin |
Årsunda IF |
18:36 |
- |
- |
- |
2 |
Linus Täck |
Järbo OK |
22:23 |
- |
- |
- |
3 |
Amanda Daniels |
Avesta OK |
22:52 |
- |
- |
- |
6 |
Ida Hallgren |
Bjursås OK |
35:27 |
- |
- |
1 |
7 |
Kristin Andersson |
Bjursås OK |
35:29 |
- |
- |
1 |
Datum: |
2010-08-27 |
Tävling: |
Öppna Falumästerskap Natt |
Arrangör: |
Svärdsjö IF |
Kategori: |
Distrikt |
Distans: |
Lång |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Kristin Andersson |
Bjursås OK |
20:42 |
3,61 |
- |
1 |
Datum: |
2010-08-29 |
Tävling: |
Öppna Falumästerskap dag |
Arrangör: |
OK Kåre |
Kategori: |
Distrikt |
Distans: |
Lång |
D12 |
Banlängd: 3,1 km |
22 tävlande |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Ronja Jungåker |
Korsnäs IF OK |
22:46 |
7,42 |
- |
- |
2 |
Jonna Jungåker |
Korsnäs IF OK |
23:02 |
7,50 |
- |
- |
3 |
Vilma Von Krusenstierna |
OK Kåre |
25:38 |
8,35 |
- |
- |
13 |
Kristin Andersson |
Bjursås OK |
40:10 |
13,08 |
- |
27 |
15 |
Ida Hallgren |
Bjursås OK |
43:08 |
14,05 |
- |
24 |
Datum: |
2010-10-17 |
Tävling: |
Daladubbeln Patrull |
Arrangör: |
Korsnäs IF OK |
Kategori: |
Patrull |
Distans: |
Ultra |
D12 |
Banlängd: 5,0 km |
109 tävlande |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Ronja Jungåke/Jonna Jungåker |
Korsnäs IF OK |
38:02 |
7,61 |
- |
- |
02 |
Johanna Hagström/Vilma Blennow |
Falköpings AIK OK |
38:48 |
7,76 |
- |
- |
3 |
Gabriella Bergander/Sophia Björnlinger |
Eksjö SOK/IK Vista |
40:15 |
8,05 |
- |
- |
96 |
Ida Hallgren/Kristin Andersson |
Bjursås OK |
103:19 |
20,66 |
- |
1 |
Bjursås OK medlemsresultat, 2010
Namn: |
Leif Andersson |
Född: |
1961 |
Grupp: |
Grupp 2, Yngre och Äldre Herrar |
Totalpoäng: |
280 |
Datum: |
2010-07-25 |
Tävling: |
E1 O-Ringen 5-dagars |
Arrangör: |
Örebro |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Lång |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Tomas Löfgren |
Stora Tuna OK |
33:37 |
- |
- |
- |
2 |
Ulf Magnusson |
Leksands OK |
35:26 |
- |
- |
- |
3 |
Janne Mattsson |
Trollhättans SOK |
36:25 |
- |
- |
- |
109 |
Leif Andersson |
Bjursås OK |
53:23 |
- |
- |
42 |
Datum: |
2010-07-26 |
Tävling: |
E2 O-Ringen 5-dagars |
Arrangör: |
Örebro |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Medel |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Tomas Löfgren |
Stora Tuna OK |
28:31 |
- |
- |
- |
2 |
Jonas Lång |
Stora Tuna OK |
28:52 |
- |
- |
- |
3 |
Ulf Magnusson |
Leksands OK |
29:07 |
- |
- |
- |
96 |
Leif Andersson |
Bjursås OK |
42:36 |
- |
- |
32 |
Datum: |
2010-07-27 |
Tävling: |
E3 O-Ringen 5-dagars |
Arrangör: |
Örebro |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Lång |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Tomas Löfgren |
Stora Tuna OK |
38:06 |
- |
- |
- |
2 |
Ulf Magnusson |
Leksands OK |
41:01 |
- |
- |
- |
3 |
Jonas Lång |
Stora Tuna OK |
42:32 |
- |
- |
- |
114 |
Leif Andersson |
Bjursås OK |
63:35 |
- |
- |
37 |
Datum: |
2010-07-29 |
Tävling: |
E4 O-Ringen 5-dagars |
Arrangör: |
Örebro |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Lång |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Tomas Löfgren |
Stora Tuna OK |
30:23 |
- |
- |
- |
2 |
Tomas Edström |
Sundsvalls OK |
31:52 |
- |
- |
- |
3 |
Mats Söderberg |
Kalmar OK |
32:24 |
- |
- |
- |
106 |
Leif Andersson |
Bjursås OK |
43:50 |
- |
- |
48 |
Datum: |
2010-07-30 |
Tävling: |
O-Ringen 5-dagars |
Arrangör: |
Örebro |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Lång |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Tomas Löfgren |
Stora Tuna OK |
164:58 |
- |
- |
- |
2 |
Ulf Magnusson |
Leksands OK |
171:30 |
- |
- |
- |
3 |
Jonas Lång |
Stora Tuna OK |
179:24 |
- |
- |
- |
103 |
Leif Andersson |
Bjursås OK |
256:45 |
- |
- |
1 |
Datum: |
2010-08-18 |
Tävling: |
Storviks Natt |
Arrangör: |
Storviks IF |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Lång |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Leif Andersson |
Bjursås OK |
33:34 |
- |
- |
56 |
2 |
Jan Kinsten |
Kvarnsvedens GOIF OK |
39:34 |
- |
- |
- |
3 |
Mats Olsson |
Kvarnsvedens GOIF OK |
43:13 |
- |
- |
- |
Datum: |
2010-08-27 |
Tävling: |
Öppna Falumästerskap Natt |
Arrangör: |
Svärdsjö IF |
Kategori: |
Distrikt |
Distans: |
Lång |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Kennet Andersson |
Grycksbo IF OK |
45:11 |
7,89 |
- |
- |
2 |
Kalle Östgren |
Orienteringsklubben Kåre |
58:30 |
10,21 |
- |
- |
3 |
Leif Andersson |
Bjursås Orienteringsklubb |
65:17 |
11,39 |
- |
38 |
Datum: |
2010-08-29 |
Tävling: |
Öppna Falumästerskap dag |
Arrangör: |
OK Kåre |
Kategori: |
Distrikt |
Distans: |
Lång |
H40 |
Banlängd: 6,8 km |
29 tävlande |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Niklas Löwegren |
Stora Tuna OK |
44:51 |
6,57 |
- |
- |
2 |
Johan Hallgren |
Bjursås OK |
48:11 |
7,05 |
- |
45 |
3 |
Mats Eriksson |
Domnarvets GOIF |
49:11 |
7,20 |
- |
- |
21 |
Leif Andersson |
Bjursås OK |
67:09 |
9,83 |
- |
26 |
Bjursås OK medlemsresultat, 2010
Namn: |
Rikard Andersson |
Född: |
1997 |
Grupp: |
Grupp 4, Ungdom |
Totalpoäng: |
209 |
Datum: |
2010-06-01 |
Tävling: |
Falu u-kretstävling 2 |
Arrangör: |
Karlsbyhedens IK |
Kategori: |
Distrikt |
Distans: |
Lång |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Albin Bergkvist |
Bjursås OK |
32:08 |
10,04 |
- |
52 |
2 |
Emil Åberg |
Korsnäs IF OK |
38:28 |
12,02 |
- |
- |
3 |
Jonathan Persson |
Karlsbyhedens IK |
45:49 |
14,32 |
- |
- |
7 |
Rikard Andersson |
Bjursås OK |
66:13 |
20,69 |
- |
17 |
|
Viktor Isaks |
Bjursås OK |
Disqualified |
- |
- |
- |
Datum: |
2010-07-25 |
Tävling: |
E1 O-Ringen 5-dagars |
Arrangör: |
Örebro |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Lång |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Johan Wennermark |
OK Skogsfalken |
28:50 |
- |
- |
- |
2 |
Sasha Chepelin |
Scottish Junior Squad |
29:59 |
- |
- |
- |
3 |
Simon Hector |
Snättringe SK |
32:00 |
- |
- |
- |
94 |
Rikard Andersson |
Bjursås OK |
57:01 |
- |
- |
32 |
Datum: |
2010-07-26 |
Tävling: |
E2 O-Ringen 5-dagars |
Arrangör: |
Örebro |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Medel |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Simon Hector |
Snättringe SK |
21:37 |
- |
- |
- |
2 |
Sasha Chepelin |
Scottish Junior Squad |
23:06 |
- |
- |
- |
3 |
Anton Forsberg |
Långhundra IF |
23:49 |
- |
- |
- |
77 |
Rikard Andersson |
Bjursås OK |
40:22 |
- |
- |
25 |
Datum: |
2010-07-27 |
Tävling: |
E3 O-Ringen 5-dagars |
Arrangör: |
Örebro |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Lång |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Nils Alexandersson |
Stora Tuna OK |
25:15 |
- |
- |
- |
2 |
Simon Hector |
Snättringe SK |
25:30 |
- |
- |
- |
3 |
Aleix Ferrer |
Catalonian Team |
25:40 |
- |
- |
- |
133 |
Rikard Andersson |
Bjursås OK |
62:50 |
- |
- |
22 |
Datum: |
2010-07-29 |
Tävling: |
E4 O-Ringen 5-dagars |
Arrangör: |
Örebro |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Lång |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Simon Hector |
Snättringe SK |
23:36 |
- |
- |
- |
2 |
Ville Johansson |
OK Kolmården |
25:15 |
- |
- |
- |
3 |
Anton Forsberg |
Långhundra IF |
25:25 |
- |
- |
- |
110 |
Rikard Andersson |
Bjursås OK |
48:11 |
- |
- |
37 |
Datum: |
2010-07-30 |
Tävling: |
O-Ringen 5-dagars |
Arrangör: |
Örebro |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Lång |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Simon Hector |
Snättringe SK |
130:15 |
- |
- |
- |
2 |
Johan Wennermark |
OK Skogsfalken |
134:35 |
- |
- |
- |
3 |
Sasha Chepelin |
Scottish Junior Squad |
136:51 |
- |
- |
- |
101 |
Rikard Andersson |
Bjursås OK |
260:17 |
- |
- |
1 |
Datum: |
2010-08-18 |
Tävling: |
Storviks Natt |
Arrangör: |
Storviks IF |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Lång |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Erik Hållström |
Gävle OK |
37:42 |
- |
- |
- |
2 |
Emil Åberg |
Korsnäs IF OK |
37:43 |
- |
- |
- |
3 |
Filip Ivarsson |
OK Hammaren |
40:07 |
- |
- |
- |
7 |
Rikard Andersson |
Bjursås OK |
68:40 |
- |
- |
29 |
Datum: |
2010-08-27 |
Tävling: |
Öppna Falumästerskap Natt |
Arrangör: |
Svärdsjö IF |
Kategori: |
Distrikt |
Distans: |
Lång |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Albin Bergkvist |
Bjursås Orienteringsklubb |
19:06 |
6,16 |
- |
49 |
2 |
Emil Åberg |
Korsnäs IF Orienteringsklubb |
22:39 |
7,31 |
- |
- |
3 |
Jonathan Persson |
Karlsbyhedens IK |
25:24 |
8,19 |
- |
- |
5 |
Rikard Andersson |
Bjursås OK |
44:30 |
14,35 |
- |
23 |
Datum: |
2010-08-29 |
Tävling: |
Öppna Falumästerskap dag |
Arrangör: |
OK Kåre |
Kategori: |
Distrikt |
Distans: |
Lång |
H14 |
Banlängd: 4,0 km |
12 tävlande |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Albin Bergkvist |
Bjursås OK |
27:52 |
7,04 |
- |
47 |
2 |
Emil Åberg |
Korsnäs IF OK |
28:58 |
7,31 |
- |
- |
3 |
Fredrik Persson |
Domnarvets GOIF |
34:58 |
8,83 |
- |
- |
6 |
Rikard Andersson |
Bjursås OK |
49:16 |
12,44 |
- |
24 |
Bjursås OK medlemsresultat, 2010
Namn: |
Albin Bergkvist |
Född: |
1996 |
Grupp: |
Grupp 4, Ungdom |
Totalpoäng: |
470 |
Datum: |
2010-04-17 |
Tävling: |
Kolmårdsdubbeln, Medeldistans |
Arrangör: |
Åby Skid o OK |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Medel |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Andreas Sundström |
Västerås SOK |
24:49 |
- |
- |
- |
2 |
Oskar Sandberg |
Säterbygdens OK |
25:44 |
- |
- |
- |
3 |
Emil Thellsén |
OK Roxen |
25:46 |
- |
- |
- |
26 |
Albin Bergkvist |
Bjursås OK |
43:13 |
- |
- |
25 |
Datum: |
2010-04-24 |
Tävling: |
Bergslagsträffen 2010 |
Arrangör: |
Fagersta OK |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Medel |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Andreas Sundström |
Västerås SOK |
20:35 |
- |
- |
- |
2 |
Nils Alexandersson |
Stora Tuna OK |
24:18 |
- |
- |
- |
3 |
Jonas Eriksson |
Stora Tuna OK |
25:37 |
- |
- |
- |
4 |
Albin Bergkvist |
Bjursås OK |
26:51 |
- |
- |
54 |
Datum: |
2010-05-08 |
Tävling: |
Dalaportens OL Högsberget- Medel |
Arrangör: |
Dalaportens OL |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Medel |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Oskar Sandberg |
Säterbygdens OK |
20:55 |
- |
- |
- |
2 |
Andreas Sundström |
Västerås SOK |
23:20 |
- |
- |
- |
3 |
Albin Bergkvist |
Bjursås OK |
26:21 |
- |
- |
53 |
Datum: |
2010-05-09 |
Tävling: |
Dalaportens OL Högsberget- Lång |
Arrangör: |
Dalaportens OL |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Lång |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Oskar Sandberg |
Säterbygdens OK |
30:58 |
- |
- |
- |
2 |
Andreas Sundström |
Västerås SOK |
32:06 |
- |
- |
- |
3 |
Albin Bergkvist |
Bjursås OK |
34:29 |
- |
- |
57 |
Datum: |
2010-05-13 |
Tävling: |
Årsundarundan Medel |
Arrangör: |
Årsunda IF |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Medel |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
August Mikaelsson |
Västerås SOK |
21:10 |
- |
- |
- |
2 |
Filip Ivarsson |
OK Hammaren |
22:05 |
- |
- |
- |
3 |
Emil Åberg |
Korsnäs IF OK |
22:24 |
- |
- |
- |
4 |
Albin Bergkvist |
Bjursås OK |
24:43 |
- |
- |
54 |
Datum: |
2010-05-16 |
Tävling: |
OL-Touren - Medeldistans |
Arrangör: |
OK Kåre |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Medel |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Andreas Sundström |
Västerås SOK |
23:46 |
- |
- |
- |
2 |
Jonas Eriksson |
Stora Tuna OK |
24:00 |
- |
- |
- |
3 |
Emil Åberg |
Korsnäs IF OK |
24:11 |
- |
- |
- |
5 |
Albin Bergkvist |
Bjursås OK |
26:19 |
- |
- |
55 |
Datum: |
2010-05-18 |
Tävling: |
Kretsungsdomsserie nr 1 |
Arrangör: |
Bjursås OK |
Kategori: |
Distrikt |
Distans: |
Lång |
H14 |
Banlängd: 3,2 km |
10 tävlande |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Albin Bergkvist |
Bjursås OK |
31:15 |
9,84 |
- |
50 |
2 |
Jonathan Persson |
Karlsbyhedens IK |
35:36 |
11,21 |
- |
- |
3 |
Emil Åberg |
Korsnäs IF OK |
37:27 |
11,80 |
- |
- |
|
Viktor Isaks |
Bjursås OK |
Ej start |
- |
- |
- |
Datum: |
2010-05-28 |
Tävling: |
MYC Sprint |
Arrangör: |
IFK Moras OK |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Sprint |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Andreas Sundström |
Västerås SOK |
14:55 |
- |
- |
- |
2 |
Anton Forsberg |
Långhundra IF |
15:39 |
- |
- |
- |
3 |
Jonas Eriksson |
Stora Tuna OK |
15:49 |
- |
- |
- |
5 |
Albin Bergkvist |
Bjursås OK |
16:19 |
- |
- |
57 |
Datum: |
2010-05-29 |
Tävling: |
MYC Lång |
Arrangör: |
IFK Moras OK |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Lång |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Anton Forsberg |
Långhundra IF |
32:08 |
- |
- |
- |
2 |
Andreas Sundström |
Västerås SOK |
32:20 |
- |
- |
- |
3 |
August Mikaelsson |
Västerås SOK |
33:13 |
- |
- |
- |
7 |
Albin Bergkvist |
Bjursås OK |
36:56 |
- |
- |
55 |
Datum: |
2010-06-01 |
Tävling: |
Falu u-kretstävling 2 |
Arrangör: |
Karlsbyhedens IK |
Kategori: |
Distrikt |
Distans: |
Lång |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Albin Bergkvist |
Bjursås OK |
32:08 |
10,04 |
- |
52 |
2 |
Emil Åberg |
Korsnäs IF OK |
38:28 |
12,02 |
- |
- |
3 |
Jonathan Persson |
Karlsbyhedens IK |
45:49 |
14,32 |
- |
- |
7 |
Rikard Andersson |
Bjursås OK |
66:13 |
20,69 |
- |
17 |
|
Viktor Isaks |
Bjursås OK |
Disqualified |
- |
- |
- |
Datum: |
2010-07-02 |
Tävling: |
3+3 Sprint 2010 |
Arrangör: |
Malungs OK Skogsmårdarna |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Sprint |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Oskar Sandberg |
Säterbygdens Orienteringsklubb |
9:46 |
4,93 |
- |
- |
2 |
Jonas Eriksson |
Stora Tuna Orienteringsklubb |
10:08 |
5,12 |
- |
- |
3 |
Nils Alexandersson |
Stora Tuna Orienteringsklubb |
10:23 |
5,24 |
- |
- |
5 |
Albin Bergkvist |
Bjursås OK |
11:00 |
5,56 |
- |
56 |
Datum: |
2010-07-03 |
Tävling: |
3+3 långdistans |
Arrangör: |
Malungs OK Skogsmårdarna |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Lång |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Nils Alexandersson |
Stora Tuna OK |
27:19 |
- |
- |
- |
2 |
Linus Landergren |
Hestra IF |
28:29 |
- |
- |
- |
3 |
Andreas Sundström |
Västerås SOK |
28:43 |
- |
- |
- |
10 |
Albin Bergkvist |
Bjursås OK |
36:12 |
- |
- |
52 |
Datum: |
2010-07-04 |
Tävling: |
3+3 Medeldistans |
Arrangör: |
Malungs OK Skogsmårdarna |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Medel |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Andreas Sundström |
Västerås SOK |
21:38 |
- |
- |
- |
2 |
August Mikaelsson |
Västerås SOK |
22:19 |
- |
- |
- |
3 |
Nils Alexandersson |
Stora Tuna OK |
22:21 |
- |
- |
- |
6 |
Albin Bergkvist |
Bjursås OK |
24:09 |
- |
- |
56 |
Datum: |
2010-07-20 |
Tävling: |
WUOC-Tour Lång, publiktävling Student-VM |
Arrangör: |
Stora Tuna OK |
Kategori: |
Distrikt |
Distans: |
Lång |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Jonas Gustafsson |
OK Kåre |
34:58 |
- |
- |
- |
2 |
Albin Bergkvist |
Bjursås OK |
35:56 |
- |
- |
45 |
3 |
Adrian Toth |
TOLF Berlin e.V. |
36:33 |
- |
- |
- |
Datum: |
2010-07-21 |
Tävling: |
DM Sprint Dalarna + WUOC-Tour Sprint publiktävling |
Arrangör: |
Domnarvets GOIF |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Sprint |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Oskar Sandberg |
Säterbygdens OK |
7:34 |
- |
- |
- |
2 |
Jonas Eriksson |
Stora Tuna OK |
8:58 |
- |
- |
- |
3 |
Nils Alexandersson |
Stora Tuna OK |
9:02 |
- |
- |
- |
4 |
Albin Bergkvist |
Bjursås OK |
9:11 |
- |
- |
59 |
Datum: |
2010-07-25 |
Tävling: |
E1 O-Ringen 5-dagars |
Arrangör: |
Örebro |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Lång |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Elias Mølnvik |
Fossum IF |
30:06 |
- |
- |
- |
2 |
Oskar Sandberg |
Säterbygdens OK |
30:13 |
- |
- |
- |
3 |
Filip Grahn |
Hestra IF |
32:10 |
- |
- |
- |
66 |
Albin Bergkvist |
Bjursås OK |
46:15 |
- |
- |
43 |
Datum: |
2010-07-26 |
Tävling: |
E2 O-Ringen 5-dagars |
Arrangör: |
Örebro |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Medel |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Olai Stensland Lillevold |
Ås-UMB Orientering |
20:22 |
- |
- |
- |
2 |
Oskar Sandberg |
Säterbygdens OK |
20:48 |
- |
- |
- |
3 |
Emil Åberg |
Korsnäs IF OK |
22:55 |
- |
- |
- |
23 |
Albin Bergkvist |
Bjursås OK |
27:44 |
- |
- |
46 |
Datum: |
2010-07-27 |
Tävling: |
E3 O-Ringen 5-dagars |
Arrangör: |
Örebro |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Lång |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Per Lindman |
Finspångs SOK |
28:36 |
- |
- |
- |
2 |
Oskar Sandberg |
Säterbygdens OK |
28:55 |
- |
- |
- |
3 |
Niklas Sundqvist |
Tullinge SK |
28:58 |
- |
- |
- |
25 |
Albin Bergkvist |
Bjursås OK |
35:15 |
- |
- |
53 |
Datum: |
2010-07-29 |
Tävling: |
E4 O-Ringen 5-dagars |
Arrangör: |
Örebro |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Lång |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Elias Mølnvik |
Fossum IF |
22:48 |
- |
- |
- |
2 |
Nils Gumaelius |
Waxholms OK |
25:19 |
- |
- |
- |
3 |
Henrik Eklund |
Växjö OK |
25:31 |
- |
- |
- |
24 |
Albin Bergkvist |
Bjursås OK |
29:33 |
- |
- |
55 |
Datum: |
2010-07-30 |
Tävling: |
O-Ringen 5-dagars |
Arrangör: |
Örebro |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Lång |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Oskar Sandberg |
Säterbygdens OK |
132:03 |
- |
- |
- |
2 |
Elias Mølnvik |
Fossum IF |
139:51 |
- |
- |
- |
3 |
Olai Stensland Lillevold |
Ås-UMB Orientering |
143:04 |
- |
- |
- |
23 |
Albin Bergkvist |
Bjursås OK |
168:35 |
- |
- |
31 |
Datum: |
2010-08-03 |
Tävling: |
Distriktsmatch Lång |
Arrangör: |
Forsa Orienteringsklubb |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Lång |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Andreas Sundström |
Västmanland |
29:57 |
7,41 |
- |
- |
2 |
Samuel Hedlund |
Västmanland |
31:50 |
7,88 |
- |
- |
3 |
Emil Åberg |
Dalarna |
32:31 |
8,05 |
- |
- |
4 |
Albin Bergkvist |
Bjursås OK |
32:57 |
8,16 |
- |
58 |
Datum: |
2010-08-04 |
Tävling: |
Distriktsmatch Sprint |
Arrangör: |
Forsa Orienteringsklubb |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Sprint |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Andreas Sundström |
Västmanland |
11:41 |
5,12 |
- |
- |
2 |
August Mikaelsson |
Västmanland |
12:18 |
5,39 |
- |
- |
3 |
Samuel Hedlund |
Västmanland |
12:19 |
5,40 |
- |
- |
4 |
Albin Bergkvist |
Bjursås OK |
12:26 |
5,45 |
- |
59 |
Datum: |
2010-08-27 |
Tävling: |
Öppna Falumästerskap Natt |
Arrangör: |
Svärdsjö IF |
Kategori: |
Distrikt |
Distans: |
Lång |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Albin Bergkvist |
Bjursås Orienteringsklubb |
19:06 |
6,16 |
- |
49 |
2 |
Emil Åberg |
Korsnäs IF Orienteringsklubb |
22:39 |
7,31 |
- |
- |
3 |
Jonathan Persson |
Karlsbyhedens IK |
25:24 |
8,19 |
- |
- |
5 |
Rikard Andersson |
Bjursås OK |
44:30 |
14,35 |
- |
23 |
Datum: |
2010-08-29 |
Tävling: |
Öppna Falumästerskap dag |
Arrangör: |
OK Kåre |
Kategori: |
Distrikt |
Distans: |
Lång |
H14 |
Banlängd: 4,0 km |
12 tävlande |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Albin Bergkvist |
Bjursås OK |
27:52 |
7,04 |
- |
47 |
2 |
Emil Åberg |
Korsnäs IF OK |
28:58 |
7,31 |
- |
- |
3 |
Fredrik Persson |
Domnarvets GOIF |
34:58 |
8,83 |
- |
- |
6 |
Rikard Andersson |
Bjursås OK |
49:16 |
12,44 |
- |
24 |
Datum: |
2010-08-31 |
Tävling: |
Falukretsens u-tävling |
Arrangör: |
Grycksbo IF OK |
Kategori: |
Distrikt |
Distans: |
Lång |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Albin Bergkvist |
Bjursås OK |
20:30 |
- |
- |
49 |
2 |
Emil Åberg |
Korsnäs IF OK |
23:41 |
- |
- |
- |
3 |
Isac von Krusenstierna |
OK Kåre |
26:39 |
- |
- |
- |
6 |
Viktor Isaks |
Bjursås OK |
47:45 |
- |
- |
20 |
Datum: |
2010-09-04 |
Tävling: |
Malmiafejden |
Arrangör: |
OK Malmia |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Medel |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Oskar Sandberg |
Säterbygdens OK |
19:46 |
- |
- |
- |
2 |
Albin Bergkvist |
Bjursås OK |
25:15 |
- |
- |
60 |
3 |
Emil Åberg |
Korsnäs IF OK |
26:21 |
- |
- |
- |
Datum: |
2010-09-05 |
Tävling: |
Malmiafejden |
Arrangör: |
OK Malmia |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Medel |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Nils Alexandersson |
Stora Tuna OK |
22:37 |
- |
- |
- |
2 |
Albin Bergkvist |
Bjursås OK |
23:31 |
- |
- |
60 |
3 |
Jonas Gustafsson |
OK Kåre |
27:37 |
- |
- |
- |
Datum: |
2010-09-11 |
Tävling: |
DM Medel Dalarna |
Arrangör: |
Ludvika OK |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Medel |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Oskar Sandberg |
Säterbygdens OK |
23:49 |
- |
- |
- |
2 |
Nils Alexandersson |
Stora Tuna OK |
27:25 |
- |
- |
- |
3 |
Jonas Eriksson |
Stora Tuna OK |
27:51 |
- |
- |
- |
4 |
Albin Bergkvist |
Bjursås OK |
29:24 |
- |
- |
56 |
Datum: |
2010-09-12 |
Tävling: |
DM Lång Dalarna |
Arrangör: |
Säterbygdens OK |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Lång |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Nils Alexandersson |
Stora Tuna OK |
28:25 |
- |
- |
- |
2 |
Albin Bergkvist |
Bjursås OK |
28:50 |
- |
- |
60 |
3 |
André Andersson |
Västerbergslagens OL |
32:02 |
- |
- |
- |
Datum: |
2010-09-18 |
Tävling: |
Kretskavle |
Arrangör: |
Korsnäs IF OK |
Kategori: |
Budkavle |
Distans: |
Medel |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Ronja Björklund Albin Bergkvist |
Bjursås OK |
58:12 |
- |
- |
1 |
2 |
Jonas Gustafsson Martin Bergman |
OK Kåre Lag 2 |
64:25 |
- |
- |
- |
3 |
Hanna Berglund Elina Von Krusenstierna |
OK Kåre Lag 1 |
66:07 |
- |
- |
- |
Datum: |
2010-09-25 |
Tävling: |
Dalaportens OL Liljansberg-Lång |
Arrangör: |
Dalaportens OL |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Lång |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Harald Larsson |
Hagaby GOIF |
23:30 |
- |
- |
- |
2 |
Oskar Sandberg |
Säterbygdens OK |
24:27 |
- |
- |
- |
3 |
Anton Forsberg |
Långhundra IF |
25:21 |
- |
- |
- |
6 |
Albin Bergkvist |
Bjursås OK |
28:37 |
- |
- |
55 |
Datum: |
2010-10-16 |
Tävling: |
Daladubbeln Stafett |
Arrangör: |
Korsnäs IF OK |
Kategori: |
Budkavle |
Distans: |
Medel |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Andreas Sundström/Oskar Sandberg |
Västerås SOK/Säterbygdens OK |
40:57 |
- |
- |
- |
2 |
Edvin Smedberg/Johan Wennermark |
OK Skogsfalken |
41:11 |
- |
- |
- |
3 |
Markus Larsso/Filip Grahn |
Hestra IF |
41:31 |
- |
- |
- |
16 |
Albin Bergkvist/August Mikaelsson |
Bjursås OK |
45:10 |
- |
- |
1 |
Datum: |
2010-10-17 |
Tävling: |
Daladubbeln Patrull |
Arrangör: |
Korsnäs IF OK |
Kategori: |
Patrull |
Distans: |
Ultra |
H14 |
Banlängd: 7,8 km |
129 tävlande |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Markus Larsson/Filip Grahn |
Hestra IF |
53:58 |
6,92 |
- |
- |
2 |
Andreas Sundström/Oskar Sandberg |
Västerås SOK/Säterbygdens OK |
54:22 |
6,97 |
- |
- |
3 |
Harald Larsson/Filip Wadsten OK Landehof |
Hagaby GoIF/OK Landehof |
55:56 |
7,17 |
- |
- |
7 |
Albin Bergkvist/August Mikaelsson |
Bjursås OK |
59:16 |
7,60 |
- |
1 |
Datum: |
2010-11-12 |
Tävling: |
O-Event 2010 - Sprint By Night |
Arrangör: |
Borås GIF |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Sprint |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Markus Larsson |
Hestra IF |
12:12 |
- |
- |
- |
2 |
Filip Grahn |
Hestra IF |
13:28 |
- |
- |
- |
3 |
Heino Ollin |
Sävedalens AIK |
13:55 |
- |
- |
- |
5 |
Albin Bergkvist |
Bjursås OK |
14:06 |
- |
- |
57 |
Datum: |
2010-11-13 |
Tävling: |
O-Event 2010 - Downhill sprint |
Arrangör: |
Hestra IF |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Sprint |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Markus Larsson |
Hestra IF |
10:30 |
- |
- |
- |
2 |
Filip Grahn |
Hestra IF |
11:07 |
- |
- |
- |
3 |
Nils Alexandersson |
Stora Tuna OK |
11:21 |
- |
- |
- |
4 |
Albin Bergkvist |
Bjursås OK |
12:05 |
- |
- |
56 |
Datum: |
2010-11-14 |
Tävling: |
O-event 2010 - Zoorienteringen |
Arrangör: |
IK Ymer |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Sprint |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Oskar Sandberg |
Säterbygdens OK |
13:50 |
- |
- |
- |
2 |
Markus Larsson |
Hestra IF |
13:58 |
- |
- |
- |
3 |
Heino Ollin |
Sävedalens AIK |
14:37 |
- |
- |
- |
9 |
Albin Bergkvist |
Bjursås OK |
16:06 |
- |
- |
51 |
Bjursås OK medlemsresultat, 2010
Namn: |
Isak Bergkvist |
Född: |
1999 |
Grupp: |
Grupp 4, Ungdom |
Totalpoäng: |
447 |
Datum: |
2010-05-13 |
Tävling: |
Årsundarundan Medel |
Arrangör: |
Årsunda IF |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Medel |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Simon Sjöberg |
Gävle OK |
17:59 |
- |
- |
- |
2 |
Andreas Persson |
OK Hammaren |
18:44 |
- |
- |
- |
3 |
Isac Von Krusenstierna |
OK Kåre |
19:36 |
- |
- |
- |
8 |
Isak Bergkvist |
Bjursås OK |
25:24 |
- |
- |
46 |
Datum: |
2010-05-16 |
Tävling: |
OL-Touren - Medeldistans |
Arrangör: |
OK Kåre |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Medel |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Jesper Svensk |
Stora Tuna OK |
16:09 |
- |
- |
- |
2 |
Isac Von Krusenstierna |
OK Kåre |
17:04 |
- |
- |
- |
3 |
Isak Åberg |
Korsnäs IF OK |
19:21 |
- |
- |
- |
10 |
Isak Bergkvist |
Bjursås OK |
24:47 |
- |
- |
44 |
Datum: |
2010-05-18 |
Tävling: |
Kretsungsdomsserie nr 1 |
Arrangör: |
Bjursås OK |
Kategori: |
Distrikt |
Distans: |
Lång |
H12 |
Banlängd: 2,5 km |
9 tävlande |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Isac Von Krusenstierna |
OK Kåre |
17:01 |
6,88 |
- |
- |
2 |
Gustav Öhgren |
Karlsbyhedens IK |
20:48 |
8,40 |
- |
- |
3 |
Isak Bergkvist |
Bjursås OK |
23:26 |
9,47 |
- |
42 |
Datum: |
2010-06-01 |
Tävling: |
Falu u-kretstävling 2 |
Arrangör: |
Karlsbyhedens IK |
Kategori: |
Distrikt |
Distans: |
Lång |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Isac Von Krusenstierna |
OK Kåre |
17:24 |
7,25 |
- |
- |
2 |
Gustav Öhgren |
Karlsbyhedens IK |
20:03 |
8,35 |
- |
- |
3 |
Isak Bergkvist |
Bjursås OK |
21:05 |
8,78 |
- |
43 |
10 |
Niklas Fakt |
Bjursås OK |
31:45 |
13,23 |
- |
33 |
Datum: |
2010-07-02 |
Tävling: |
3+3 Sprint 2010 |
Arrangör: |
Malungs OK Skogsmårdarna |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Sprint |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Isak Åberg |
Korsnäs IF Orienteringsklubb |
7:53 |
6,06 |
- |
- |
2 |
Isak Bergkvist |
Bjursås Orienteringsklubb |
8:03 |
6,19 |
- |
60 |
3 |
Måns Olm |
Kils Orienteringsklubb |
8:10 |
6,28 |
- |
- |
Datum: |
2010-07-03 |
Tävling: |
3+3 långdistans |
Arrangör: |
Malungs OK Skogsmårdarna |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Lång |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Rikard Holmström |
Västerbergslagens OL |
26:28 |
- |
- |
- |
2 |
Andreas Uller |
Kils OK |
28:12 |
- |
- |
- |
3 |
Ilari Visuri |
OK-77 |
28:36 |
- |
- |
- |
7 |
Isak Bergkvist |
Bjursås OK |
32:06 |
- |
- |
56 |
Datum: |
2010-07-04 |
Tävling: |
3+3 Medeldistans |
Arrangör: |
Malungs OK Skogsmårdarna |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Medel |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Andreas Uller |
Kils OK |
18:39 |
- |
- |
- |
2 |
Rikard Holmström |
Västerbergslagens OL |
19:13 |
- |
- |
- |
3 |
Isak Bergkvist |
Bjursås OK |
19:17 |
- |
- |
59 |
Datum: |
2010-07-21 |
Tävling: |
DM Sprint Dalarna + WUOC-Tour Sprint publiktävling |
Arrangör: |
Domnarvets GOIF |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Sprint |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Jesper Svensk |
Stora Tuna OK |
7:57 |
- |
- |
- |
2 |
Isac Von Krusenstierna |
OK Kåre |
8:03 |
- |
- |
- |
3 |
Henning Sjökvist |
Stora Tuna OK |
8:06 |
- |
- |
- |
4 |
Isak Bergkvist |
Bjursås OK |
9:02 |
- |
- |
56 |
Datum: |
2010-07-25 |
Tävling: |
E1 O-Ringen 5-dagars |
Arrangör: |
Örebro |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Lång |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Oscar Johansson |
OK Dacke |
21:36 |
- |
- |
- |
2 |
August Mollén |
OK Denseln |
21:43 |
- |
- |
- |
3 |
Albin Andersson |
Tullinge SK |
23:55 |
- |
- |
- |
34 |
Isak Bergkvist |
Bjursås OK |
36:07 |
- |
- |
45 |
Datum: |
2010-07-26 |
Tävling: |
E2 O-Ringen 5-dagars |
Arrangör: |
Örebro |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Medel |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
August Mollén |
OK Denseln |
17:00 |
- |
- |
- |
2 |
Andreas Jonsson |
OK Orion |
18:53 |
- |
- |
- |
3 |
Johan Lindman |
Finspångs SOK |
18:55 |
- |
- |
- |
41 |
Isak Bergkvist |
Bjursås OK |
28:14 |
- |
- |
41 |
Datum: |
2010-07-27 |
Tävling: |
E3 O-Ringen 5-dagars |
Arrangör: |
Örebro |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Lång |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Andreas Jonsson |
OK Orion |
18:38 |
- |
- |
- |
2 |
Axel Granqvist |
OK Ravinen |
19:23 |
- |
- |
- |
3 |
Carl Carlsson |
Nyköpings OK |
19:48 |
- |
- |
- |
16 |
Isak Bergkvist |
Bjursås OK |
22:48 |
- |
- |
56 |
Datum: |
2010-07-29 |
Tävling: |
E4 O-Ringen 5-dagars |
Arrangör: |
Örebro |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Lång |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
August Mollén |
OK Denseln |
17:02 |
- |
- |
- |
2 |
Filip Trofast |
Bredaryds SOK |
18:02 |
- |
- |
- |
3 |
Andreas Jonsson |
OK Orion |
18:43 |
- |
- |
- |
15 |
Isak Bergkvist |
Bjursås OK |
21:50 |
- |
- |
56 |
Datum: |
2010-07-30 |
Tävling: |
O-Ringen 5-dagars |
Arrangör: |
Örebro |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Lång |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Oscar Johansson |
OK Dacke |
100:12 |
- |
- |
- |
2 |
Andreas Jonsson |
OK Orion |
100:19 |
- |
- |
- |
3 |
Carl Carlsson |
Nyköpings OK |
100:41 |
- |
- |
- |
19 |
Isak Bergkvist |
Bjursås OK |
127:42 |
- |
- |
32 |
Datum: |
2010-08-15 |
Tävling: |
Bjursåsluffen |
Arrangör: |
Bjursås OK |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Lång |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Jesper Svensk |
Stora Tuna OK |
19:27 |
- |
- |
- |
2 |
Isac von Krusenstierna |
OK Kåre |
22:11 |
- |
- |
- |
3 |
Isak Åberg |
Korsnäs IF OK |
22:37 |
- |
- |
- |
4 |
Isak Bergkvist |
Bjursås OK |
23:59 |
- |
- |
58 |
13 |
Niklas Fakt |
Bjursås OK |
55:50 |
- |
- |
26 |
Datum: |
2010-08-29 |
Tävling: |
Öppna Falumästerskap dag |
Arrangör: |
OK Kåre |
Kategori: |
Distrikt |
Distans: |
Lång |
H12 |
Banlängd: 3,1 km |
14 tävlande |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Isac von Krusenstierna |
OK Kåre |
20:52 |
6,80 |
- |
- |
2 |
Isak Bergkvist |
Bjursås OK |
23:37 |
7,69 |
- |
45 |
3 |
Isak Åberg |
Korsnäs IF OK |
23:49 |
7,76 |
- |
- |
6 |
Niklas Fakt |
Bjursås OK |
32:20 |
10,53 |
- |
36 |
Datum: |
2010-08-31 |
Tävling: |
Falukretsens u-tävling |
Arrangör: |
Grycksbo IF OK |
Kategori: |
Distrikt |
Distans: |
Lång |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Gustav Öhgren |
Karlsbyhedens IK |
19:13 |
- |
- |
- |
2 |
Isak Bergkvist |
Bjursås OK |
21:27 |
- |
- |
45 |
3 |
Johannes Öhgren |
Karlsbyhedens IK |
24:30 |
- |
- |
- |
5 |
Niklas Fakt |
Bjursås OK |
35:06 |
- |
- |
31 |
Datum: |
2010-09-11 |
Tävling: |
DM Medel Dalarna |
Arrangör: |
Ludvika OK |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Medel |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Jesper Svensk |
Stora Tuna OK |
19:43 |
- |
- |
- |
2 |
Isac von Krusenstierna |
OK Kåre |
21:17 |
- |
- |
- |
3 |
Henning Sjökvist |
Stora Tuna OK |
23:25 |
- |
- |
- |
8 |
Isak Bergkvist |
Bjursås OK |
34:35 |
- |
- |
33 |
Datum: |
2010-09-18 |
Tävling: |
Kretskavle |
Arrangör: |
Korsnäs IF OK |
Kategori: |
Budkavle |
Distans: |
Medel |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Isak Åberg Isak Von Krusenstierna |
Korsnäs IF OK/OK Kåre |
50:27 |
- |
- |
- |
2 |
Maria Bergström Martin Mörsell |
OK Kåre/Grycksbo IF OK |
68:29 |
- |
- |
- |
3 |
John Granath Alexander Råstock |
Svärdsjö IF |
76:41 |
- |
- |
- |
4 |
Niklas Fakt Isak Bergkvist |
Bjursås OK |
81:33 |
- |
- |
1 |
Datum: |
2010-10-16 |
Tävling: |
Daladubbeln Stafett |
Arrangör: |
Korsnäs IF OK |
Kategori: |
Budkavle |
Distans: |
Medel |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Oliwer Lundber/Rasmus Lundberg |
OK Bävern |
27:53 |
- |
- |
- |
2 |
Melker Johansson/Henrik Johannesson |
OK Orion/Ronneby OK |
27:56 |
- |
- |
- |
3 |
Anders Magnusson/Johan Lamm |
OK Landehof/Frölunda OL |
28:24 |
- |
- |
- |
41 |
Isak Bergkvist/Isak Åberg |
Bjursås OK |
37:58 |
- |
- |
1 |
Datum: |
2010-10-17 |
Tävling: |
Daladubbeln Patrull |
Arrangör: |
Korsnäs IF OK |
Kategori: |
Patrull |
Distans: |
Ultra |
H12 |
Banlängd: 5,9 km |
126 tävlande |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Oliwer Lundberg/Rasmus Lundberg |
OK Bävern |
38:48 |
6,58 |
- |
- |
2 |
Henning Sjökvist/Jesper Svensk |
Stora Tuna OK |
40:59 |
6,95 |
- |
- |
3 |
Melker Johansso/Henrik Johannesson |
OK Orion/Ronneby OK |
42:29 |
7,20 |
- |
- |
26 |
Isak Bergkvist/Isak Åberg |
Bjursås OK |
57:48 |
9,80 |
- |
1 |
Bjursås OK medlemsresultat, 2010
Namn: |
Nils Bergkvist |
Född: |
2004 |
Grupp: |
Grupp 4, Ungdom |
Totalpoäng: |
8 |
Datum: |
2010-05-08 |
Tävling: |
Dalaportens OL Högsberget- Medel |
Arrangör: |
Dalaportens OL |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Medel |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Nils Bergkvist |
Bjursås OK |
Godkänd |
- |
- |
1 |
Datum: |
2010-05-09 |
Tävling: |
Dalaportens OL Högsberget- Lång |
Arrangör: |
Dalaportens OL |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Lång |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Nils Bergkvist |
Bjursås OK |
Godkänd |
- |
- |
1 |
Datum: |
2010-05-13 |
Tävling: |
Årsundarundan Medel |
Arrangör: |
Årsunda IF |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Medel |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Nils Bergkvist |
Bjursås OK |
Godkänd |
- |
- |
1 |
Datum: |
2010-05-16 |
Tävling: |
OL-Touren - Medeldistans |
Arrangör: |
OK Kåre |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Medel |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Nils Bergkvist |
Bjursås OK |
Godkänd |
- |
- |
1 |
Datum: |
2010-07-02 |
Tävling: |
3+3 Sprint 2010 |
Arrangör: |
Malungs OK Skogsmårdarna |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Sprint |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
7 |
Gustav Löfkvist |
Bjursås OK |
12:13 |
6,20 |
- |
1 |
26 |
Nils Bergkvist |
Bjursås OK |
22:17 |
11,31 |
- |
1 |
Datum: |
2010-07-04 |
Tävling: |
3+3 Medeldistans |
Arrangör: |
Malungs OK Skogsmårdarna |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Medel |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Nils Bergkvist |
Bjursås OK |
Godkänd |
- |
- |
1 |
Datum: |
2010-07-26 |
Tävling: |
E2 O-Ringen 5-dagars |
Arrangör: |
Örebro |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Medel |
INSKOLNING |
Banlängd: 2,1 km |
205 tävlande |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
|
Nils Bergkvist |
Bjursås OK |
Godkänd |
- |
- |
1 |
Datum: |
2010-08-15 |
Tävling: |
Bjursåsluffen |
Arrangör: |
Bjursås OK |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Lång |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
|
Nils Bergkvist |
Bjursås OK |
DidNotStart |
- |
- |
- |
1 |
Max Dicksved |
Bjursås OK |
Godkänd |
- |
- |
1 |
1 |
William Fakt |
Bjursås OK |
Godkänd |
- |
- |
1 |
Datum: |
2010-08-31 |
Tävling: |
Falukretsens u-tävling |
Arrangör: |
Grycksbo IF OK |
Kategori: |
Distrikt |
Distans: |
Lång |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
William Fakt |
Bjursås OK |
Godkänd |
- |
- |
1 |
1 |
Nils Bergkvist |
Bjursås OK |
Godkänd |
- |
- |
1 |
1 |
Max Dicksved |
Bjursås OK |
Godkänd |
- |
- |
1 |
Bjursås OK medlemsresultat, 2010
Namn: |
Ulrika Bergkvist |
Född: |
1980 |
Grupp: |
Grupp 3, Damer |
Totalpoäng: |
2 |
Datum: |
2010-07-03 |
Tävling: |
3+3 långdistans |
Arrangör: |
Malungs OK Skogsmårdarna |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Lång |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Ann-Sofie Täck |
Järbo OK |
33:40 |
- |
- |
- |
2 |
Åsa Blixt |
Järbo OK |
37:12 |
- |
- |
- |
3 |
Ewa Larsson-Snygg |
Njurunda OK |
38:44 |
- |
- |
- |
8 |
Ulrika Bergkvist |
Bjursås OK |
60:33 |
- |
- |
1 |
Datum: |
2010-07-27 |
Tävling: |
E3 O-Ringen 5-dagars |
Arrangör: |
Örebro |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Lång |
OPEN 2 |
Banlängd: 3,4 km |
230 tävlande |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Walter Bjernulf |
IK Jarl Rättvik |
27:05 |
8,04 |
- |
- |
2 |
Håkan Broman |
Sveaskogs IF |
27:20 |
8,11 |
- |
- |
3 |
Simon Söderqvist |
Karlstad |
32:17 |
9,58 |
- |
- |
153 |
Ulrika Bergkvist |
Bjursås OK |
84:25 |
25,05 |
- |
1 |
Bjursås OK medlemsresultat, 2010
Namn: |
Anna Björklund |
Född: |
1996 |
Grupp: |
Grupp 4, Ungdom |
Totalpoäng: |
415 |
Datum: |
2010-04-24 |
Tävling: |
Bergslagsträffen 2010 |
Arrangör: |
Fagersta OK |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Medel |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Erica Edman |
Korsnäs IF OK |
27:57 |
- |
- |
- |
2 |
Rebecca Mårtensson |
Köping-Kolsva OK |
31:11 |
- |
- |
- |
3 |
Matilda Eriksson |
Västerbergslagens OL |
33:28 |
- |
- |
- |
6 |
Ronja Björklund |
Bjursås OK |
38:44 |
- |
- |
44 |
11 |
Anna Björklund |
Bjursås OK |
56:35 |
- |
- |
9 |
Datum: |
2010-04-25 |
Tävling: |
NOK:s Nationella |
Arrangör: |
Norbergs OK |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Lång |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Hanna Barkegren |
Stora Tuna OK |
44:23 |
- |
- |
- |
2 |
Erica Edman |
Korsnäs IF OK |
47:50 |
- |
- |
- |
3 |
Emma Jansson |
Stora Tuna OK |
54:52 |
- |
- |
- |
6 |
Anna Björklund |
Bjursås OK |
61:27 |
- |
- |
46 |
Datum: |
2010-05-08 |
Tävling: |
Dalaportens OL Högsberget- Medel |
Arrangör: |
Dalaportens OL |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Medel |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Sara Wadman |
IFK Moras OK |
21:19 |
- |
- |
- |
2 |
Hanna Barkegren |
Stora Tuna OK |
22:31 |
- |
- |
- |
3 |
Matilda Dammvik |
Stora Tuna OK |
23:35 |
- |
- |
- |
7 |
Ronja Björklund |
Bjursås OK |
24:50 |
- |
- |
55 |
13 |
Anna Björklund |
Bjursås OK |
30:54 |
- |
- |
43 |
Datum: |
2010-05-09 |
Tävling: |
Dalaportens OL Högsberget- Lång |
Arrangör: |
Dalaportens OL |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Lång |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Ellen Sarenmark |
Leksands OK |
31:03 |
- |
- |
- |
2 |
Sara Wadman |
IFK Moras OK |
31:37 |
- |
- |
- |
3 |
Matilda Dammvik |
Stora Tuna OK |
31:40 |
- |
- |
- |
6 |
Ronja Björklund |
Bjursås OK |
34:00 |
- |
- |
57 |
22 |
Anna Björklund |
Bjursås OK |
46:27 |
- |
- |
45 |
Datum: |
2010-05-13 |
Tävling: |
Årsundarundan Medel |
Arrangör: |
Årsunda IF |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Medel |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Ronja Björklund |
Bjursås OK |
20:19 |
- |
- |
65 |
2 |
Victoria Byman |
Västerås SOK |
22:25 |
- |
- |
- |
3 |
Erica Edman |
Korsnäs IF OK |
23:41 |
- |
- |
- |
9 |
Anna Björklund |
Bjursås OK |
32:06 |
- |
- |
40 |
Datum: |
2010-05-16 |
Tävling: |
OL-Touren - Medeldistans |
Arrangör: |
OK Kåre |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Medel |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Sara Wadman |
IFK Moras OK |
20:41 |
- |
- |
- |
2 |
Matilda Dammvik |
Stora Tuna OK |
22:32 |
- |
- |
- |
3 |
Erica Edman |
Korsnäs IF OK |
23:36 |
- |
- |
- |
17 |
Anna Björklund |
Bjursås OK |
37:50 |
- |
- |
29 |
|
Ronja Björklund |
Bjursås OK |
DidNotStart |
- |
- |
- |
Datum: |
2010-05-18 |
Tävling: |
Kretsungsdomsserie nr 1 |
Arrangör: |
Bjursås OK |
Kategori: |
Distrikt |
Distans: |
Lång |
D14 |
Banlängd: 3,0 km |
8 tävlande |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Erica Edman |
Korsnäs IF OK |
32:34 |
11,04 |
- |
- |
2 |
Ronja Björklund |
Bjursås OK |
38:08 |
12,93 |
- |
45 |
3 |
Anna Björklund |
Bjursås OK |
46:11 |
15,66 |
- |
36 |
Datum: |
2010-05-28 |
Tävling: |
MYC Sprint |
Arrangör: |
IFK Moras OK |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Sprint |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Erica Edman |
Korsnäs IF OK |
16:27 |
- |
- |
- |
2 |
Anna Dahlgren-Rosén |
Järla Orientering |
16:53 |
- |
- |
- |
3 |
Sanna Stenholm |
Kils OK |
17:08 |
- |
- |
- |
11 |
Ronja Björklund |
Bjursås OK |
18:47 |
- |
- |
52 |
30 |
Anna Björklund |
Bjursås OK |
34:21 |
- |
- |
1 |
Datum: |
2010-05-29 |
Tävling: |
MYC Lång |
Arrangör: |
IFK Moras OK |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Lång |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Melina Carlsson |
Köping-Kolsva OK |
26:15 |
- |
- |
- |
2 |
Erica Edman |
Korsnäs IF OK |
27:11 |
- |
- |
- |
3 |
Malin Helgman |
OK Tyr |
28:31 |
- |
- |
- |
7 |
Ronja Björklund |
Bjursås OK |
30:33 |
- |
- |
56 |
25 |
Anna Björklund |
Bjursås OK |
58:05 |
- |
- |
29 |
Datum: |
2010-05-30 |
Tävling: |
MYC Medel |
Arrangör: |
IFK Moras OK |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Medel |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Melina Carlsson |
Köping-Kolsva OK |
22:32 |
- |
- |
- |
2 |
Malin Helgman |
OK Tyr |
22:46 |
- |
- |
- |
3 |
Ellen Sarenmark |
Leksands OK |
23:34 |
- |
- |
- |
5 |
Ronja Björklund |
Bjursås OK |
24:46 |
- |
- |
56 |
21 |
Anna Björklund |
Bjursås OK |
36:01 |
- |
- |
33 |
Datum: |
2010-06-01 |
Tävling: |
Falu u-kretstävling 2 |
Arrangör: |
Karlsbyhedens IK |
Kategori: |
Distrikt |
Distans: |
Lång |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Erica Edman |
Korsnäs IF OK |
30:23 |
10,48 |
- |
- |
2 |
Ronja Björklund |
Bjursås OK |
37:13 |
12,83 |
- |
45 |
3 |
Kari Koskinen |
Grycksbo IF OK |
39:05 |
13,48 |
- |
- |
4 |
Anna Björklund |
Bjursås OK |
54:50 |
18,91 |
- |
27 |
Datum: |
2010-06-05 |
Tävling: |
ÖSA Träffen Medel |
Arrangör: |
Alfta-Ösa OK |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Medel |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Sara Wadman |
IFK Moras OK |
24:20 |
- |
- |
- |
2 |
Anna Lång |
Stora Tuna OK |
25:49 |
- |
- |
- |
3 |
Matilda Dammvik |
Stora Tuna OK |
26:40 |
- |
- |
- |
13 |
Anna Björklund |
Bjursås OK |
34:56 |
- |
- |
41 |
Datum: |
2010-06-13 |
Tävling: |
Rehns nationella |
Arrangör: |
Rehns BK |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Medel |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Ellen Sjögren |
Sundsvalls OK |
29:46 |
- |
- |
- |
2 |
Anna Lång |
Stora Tuna OK |
30:13 |
- |
- |
- |
3 |
Anna Björklund |
Bjursås OK |
41:26 |
- |
- |
37 |
|
Ronja Björklund |
Bjursås OK |
DidNotStart |
- |
- |
- |
Datum: |
2010-06-27 |
Tävling: |
Idre Fjäll-OL |
Arrangör: |
Idrefjällens OK |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Lång |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Sanna Stenholm |
Kils OK |
40:26 |
- |
- |
- |
2 |
Alva Karlsson |
Snättringe SK |
45:35 |
- |
- |
- |
3 |
Sara Wadman |
IFK Moras OK |
46:13 |
- |
- |
- |
5 |
Anna Björklund |
Bjursås OK |
52:37 |
- |
- |
52 |
Datum: |
2010-06-28 |
Tävling: |
Idre Sprinten |
Arrangör: |
Idrefjällens OK |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Sprint |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Erica Edman |
Korsnäs IF OK |
14:08 |
- |
- |
- |
2 |
Amanda Johansson |
OK Dacke |
16:46 |
- |
- |
- |
3 |
Klara Holmgård |
Kils OK |
18:37 |
- |
- |
- |
5 |
Anna Björklund |
Bjursås OK |
21:23 |
- |
- |
41 |
Datum: |
2010-06-29 |
Tävling: |
IDRE 3-DAGARS 2010 - ETAPP 1 |
Arrangör: |
Idrefjällens Orienteringsklubb |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Lång |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Amanda Johansson |
Orienteringsklubben Dacke |
38:39 |
11,11 |
- |
- |
2 |
Erica Edman |
Korsnäs IF Orienteringsklubb |
41:59 |
12,06 |
- |
- |
3 |
Anna Björklund |
Bjursås Orienteringsklubb |
48:06 |
13,82 |
- |
53 |
Datum: |
2010-06-30 |
Tävling: |
IDRE 3-DAGARS 2010 - ETAPP 2 |
Arrangör: |
Idrefjällens Orienteringsklubb |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Medel |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Erica Edman |
Korsnäs IF Orienteringsklubb |
29:43 |
11,30 |
- |
- |
2 |
Line Cederberg |
Vänersborgs Skidklubb |
35:36 |
13,54 |
- |
- |
3 |
Anna Björklund |
Bjursås Orienteringsklubb |
35:48 |
13,61 |
- |
59 |
Datum: |
2010-07-01 |
Tävling: |
Idre 3-dagars Totalt |
Arrangör: |
Idrefjällens OK |
Kategori: |
Sammanlagt etappresultat |
Distans: |
Lång |
D14 |
Banlängd: 2,5 km |
10 tävlande |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Erica Edman |
Korsnäs IF OK |
111:40 |
45,12 |
- |
- |
2 |
Amanda Johansson |
OK Dacke |
120:47 |
48,80 |
- |
- |
3 |
Anna Björklund |
Bjursås OK |
131:02 |
52,94 |
- |
1 |
Datum: |
2010-07-01 |
Tävling: |
IDRE 3-DAGARS 2010 - ETAPP 3 |
Arrangör: |
Idrefjällens Orienteringsklubb |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Lång |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Erica Edman |
Korsnäs IF Orienteringsklubb |
39:58 |
11,16 |
- |
- |
2 |
Line Cederberg |
Vänersborgs Skidklubb |
40:39 |
11,35 |
- |
- |
3 |
Maja Enges |
Leksands Orienteringsklubb |
41:38 |
11,63 |
- |
- |
6 |
Anna Björklund |
Bjursås OK |
47:08 |
13,17 |
- |
53 |
Datum: |
2010-07-21 |
Tävling: |
DM Sprint Dalarna + WUOC-Tour Sprint publiktävling |
Arrangör: |
Domnarvets GOIF |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Sprint |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Amanda Falck Weber |
Tisvilde Hegn OK |
9:31 |
- |
- |
- |
1 |
Erica Edman |
Korsnäs IF OK |
9:31 |
- |
- |
- |
3 |
Sara Wadman |
IFK Moras OK |
9:41 |
- |
- |
- |
6 |
Ronja Björklund |
Bjursås OK |
10:55 |
- |
- |
54 |
15 |
Anna Björklund |
Bjursås OK |
14:41 |
- |
- |
39 |
Datum: |
2010-07-25 |
Tävling: |
E1 O-Ringen 5-dagars |
Arrangör: |
Örebro |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Lång |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Josefine Kristiansson |
Trollhättans SOK |
29:03 |
- |
- |
- |
2 |
Jeanette Jönsson Hellstadius |
Södertälje-Nykvarn OF |
30:41 |
- |
- |
- |
3 |
Sanna Stenholm |
Kils OK |
30:43 |
- |
- |
- |
142 |
Anna Björklund |
Bjursås OK |
54:57 |
- |
- |
35 |
Datum: |
2010-07-26 |
Tävling: |
E2 O-Ringen 5-dagars |
Arrangör: |
Örebro |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Medel |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Andrea Svensson |
Finspångs SOK |
22:50 |
- |
- |
- |
2 |
Amanda Falck Weber |
Tisvilde Hegn OK |
22:59 |
- |
- |
- |
3 |
Pim Hedberg |
Lunds OK |
23:17 |
- |
- |
- |
|
Anna Björklund |
Bjursås OK |
Ej godk. |
- |
- |
- |
Datum: |
2010-07-27 |
Tävling: |
E3 O-Ringen 5-dagars |
Arrangör: |
Örebro |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Lång |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Andrea Svensson |
Finspångs SOK |
27:03 |
- |
- |
- |
2 |
Sara Wadman |
IFK Moras OK |
27:39 |
- |
- |
- |
3 |
Moa Gustavsson |
Uddevalla OK |
27:43 |
- |
- |
- |
129 |
Anna Björklund |
Bjursås OK |
48:31 |
- |
- |
39 |
Datum: |
2010-07-29 |
Tävling: |
E4 O-Ringen 5-dagars |
Arrangör: |
Örebro |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Lång |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Sara Wadman |
IFK Moras OK |
25:52 |
- |
- |
- |
2 |
Amanda Falck Weber |
Tisvilde Hegn OK |
25:57 |
- |
- |
- |
3 |
Josefine Kristiansson |
Trollhättans SOK |
26:12 |
- |
- |
- |
112 |
Anna Björklund |
Bjursås OK |
42:42 |
- |
- |
43 |
Datum: |
2010-07-30 |
Tävling: |
O-Ringen 5-dagars |
Arrangör: |
Örebro |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Lång |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Andrea Svensson |
Finspångs SOK |
133:54 |
- |
- |
- |
2 |
Sara Wadman |
IFK Moras OK |
134:12 |
- |
- |
- |
3 |
Josefine Kristiansson |
Trollhättans SOK |
134:21 |
- |
- |
- |
|
Anna Björklund |
Bjursås OK |
Ej godk. |
- |
- |
- |
Datum: |
2010-08-03 |
Tävling: |
Distriktsmatch Lång |
Arrangör: |
Forsa Orienteringsklubb |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Lång |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Sara Wadman |
Dalarna |
28:54 |
8,14 |
- |
- |
2 |
Rebecca Mårtensson |
Västmanland |
33:51 |
9,54 |
- |
- |
3 |
Ellen Forsgren |
Hälsingland |
34:43 |
9,78 |
- |
- |
15 |
Anna Björklund |
Bjursås OK |
49:29 |
13,94 |
- |
44 |
Datum: |
2010-08-04 |
Tävling: |
Distriktsmatch Sprint |
Arrangör: |
Forsa Orienteringsklubb |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Sprint |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Sara Wadman |
Dalarna |
11:08 |
5,62 |
- |
- |
2 |
Ellen Sarenmark |
Dalarna |
12:10 |
6,14 |
- |
- |
3 |
Melina Carlsson |
Västmanland |
12:29 |
6,30 |
- |
- |
14 |
Anna Björklund |
Bjursås OK |
18:04 |
9,12 |
- |
36 |
Datum: |
2010-08-14 |
Tävling: |
Svealandsmästerskapen / OL-rounden lång |
Arrangör: |
OK Hedströmmen |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Lång |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Anna Dahlgren-Rosén |
Järla Orientering |
29:51 |
- |
- |
- |
2 |
Sara Tynong |
Tullinge SK |
32:43 |
- |
- |
- |
3 |
Hanna Korhonen |
Haninge SOK |
33:08 |
- |
- |
- |
17 |
Anna Björklund |
Bjursås OK |
40:53 |
- |
- |
51 |
Datum: |
2010-08-18 |
Tävling: |
Storviks Natt |
Arrangör: |
Storviks IF |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Lång |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Sara Wadman |
IFK Moras OK |
31:21 |
- |
- |
- |
2 |
Erica Edman |
Korsnäs IF OK |
33:37 |
- |
- |
- |
3 |
Maja Enges |
Leksands OK |
45:05 |
- |
- |
- |
4 |
Anna Björklund |
Bjursås OK |
51:40 |
- |
- |
41 |
Datum: |
2010-08-21 |
Tävling: |
Barkenträffen Medel |
Arrangör: |
Smedjebackens OK |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Medel |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Erica Edman |
Korsnäs IF OK |
23:19 |
- |
- |
- |
2 |
Karin Håll |
HJS-Vansbro OK |
25:16 |
- |
- |
- |
3 |
Jonna Ramsell |
Leksands OK |
29:27 |
- |
- |
- |
9 |
Anna Björklund |
Bjursås OK |
36:47 |
- |
- |
36 |
Datum: |
2010-08-22 |
Tävling: |
Barkenträffen Lång |
Arrangör: |
Smedjebackens OK |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Lång |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Sara Wadman |
IFK Moras OK |
32:13 |
- |
- |
- |
2 |
Erica Edman |
Korsnäs IF OK |
35:16 |
- |
- |
- |
3 |
Jonna Ramsell |
Leksands OK |
39:25 |
- |
- |
- |
12 |
Anna Björklund |
Bjursås OK |
54:28 |
- |
- |
40 |
Datum: |
2010-08-29 |
Tävling: |
Öppna Falumästerskap dag |
Arrangör: |
OK Kåre |
Kategori: |
Distrikt |
Distans: |
Lång |
D14 |
Banlängd: 3,6 km |
13 tävlande |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Ronja Björklund |
Bjursås OK |
29:10 |
8,08 |
- |
46 |
2 |
Erica Edman |
Korsnäs IF OK |
30:00 |
8,31 |
- |
- |
3 |
Cajsa Martinsson |
Västerbergslagens OL |
33:09 |
9,18 |
- |
- |
8 |
Anna Björklund |
Bjursås OK |
48:20 |
13,39 |
- |
26 |
Datum: |
2010-08-31 |
Tävling: |
Falukretsens u-tävling |
Arrangör: |
Grycksbo IF OK |
Kategori: |
Distrikt |
Distans: |
Lång |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Erica Edman |
Korsnäs IF OK |
22:24 |
- |
- |
- |
2 |
Ronja Björklund |
Bjursås OK |
23:57 |
- |
- |
45 |
3 |
Cecilia Kruskopf |
Korsnäs IF OK |
33:34 |
- |
- |
- |
7 |
Anna Björklund |
Bjursås OK |
45:03 |
- |
- |
23 |
Datum: |
2010-09-04 |
Tävling: |
Malmiafejden |
Arrangör: |
OK Malmia |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Medel |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Sara Wadman |
IFK Moras OK |
21:59 |
- |
- |
- |
2 |
Ellen Sarenmark |
Leksands OK |
22:35 |
- |
- |
- |
3 |
Matilda Dammvik |
Stora Tuna OK |
23:02 |
- |
- |
- |
7 |
Ronja Björklund |
Bjursås OK |
24:57 |
- |
- |
55 |
12 |
Anna Björklund |
Bjursås OK |
29:07 |
- |
- |
46 |
Datum: |
2010-09-05 |
Tävling: |
Malmiafejden |
Arrangör: |
OK Malmia |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Medel |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Ronja Björklund |
Bjursås OK |
26:35 |
- |
- |
61 |
2 |
Ella Wallinder |
Göteborg/Majorna OK |
26:48 |
- |
- |
- |
3 |
Anna Lång |
Stora Tuna OK |
29:32 |
- |
- |
- |
4 |
Anna Björklund |
Bjursås OK |
30:18 |
- |
- |
53 |
Datum: |
2010-09-11 |
Tävling: |
DM Medel Dalarna |
Arrangör: |
Ludvika OK |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Medel |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Hanna Barkegren |
Stora Tuna OK |
27:46 |
- |
- |
- |
2 |
Erica Edman |
Korsnäs IF OK |
27:52 |
- |
- |
- |
3 |
Sara Wadman |
IFK Moras OK |
29:25 |
- |
- |
- |
7 |
Ronja Björklund |
Bjursås OK |
32:40 |
- |
- |
50 |
16 |
Anna Björklund |
Bjursås OK |
42:34 |
- |
- |
30 |
Datum: |
2010-09-12 |
Tävling: |
DM Lång Dalarna |
Arrangör: |
Säterbygdens OK |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Lång |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Sara Wadman |
IFK Moras OK |
29:55 |
- |
- |
- |
2 |
Ellen Sarenmark |
Leksands OK |
31:05 |
- |
- |
- |
3 |
Ronja Björklund |
Bjursås OK |
31:29 |
- |
- |
59 |
13 |
Anna Björklund |
Bjursås OK |
42:43 |
- |
- |
48 |
Datum: |
2010-09-17 |
Tävling: |
DM Natt Dalarna |
Arrangör: |
Domnarvets GOIF |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Lång |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Ronja Björklund |
Bjursås OK |
33:07 |
- |
- |
62 |
2 |
Sara Wadman |
IFK Moras OK |
34:23 |
- |
- |
- |
3 |
Emma Jansson |
Stora Tuna OK |
35:00 |
- |
- |
- |
10 |
Anna Björklund |
Bjursås OK |
53:48 |
- |
- |
40 |
Datum: |
2010-09-25 |
Tävling: |
Dalaportens OL Liljansberg-Lång |
Arrangör: |
Dalaportens OL |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Lång |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Sara Wadman |
IFK Moras OK |
25:33 |
- |
- |
- |
2 |
Erica Edman |
Korsnäs IF OK |
28:25 |
- |
- |
- |
3 |
Karin Håll |
HJS-Vansbro OK |
29:26 |
- |
- |
- |
4 |
Ronja Björklund |
Bjursås OK |
29:34 |
- |
- |
58 |
|
Anna Björklund |
Bjursås OK |
DidNotStart |
- |
- |
- |
Datum: |
2010-10-16 |
Tävling: |
Daladubbeln Öppna klassser |
Arrangör: |
Korsnäs IF OK |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Lång |
Öppen 7 |
Banlängd: 3,4 km |
79 tävlande |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Petra Baljeu |
Leksands OK |
26:55 |
7,92 |
- |
- |
2 |
Olle Rönnols |
Säterbygdens OK |
28:22 |
8,34 |
- |
- |
3 |
Lars Rönnols |
Täby OK |
29:36 |
8,71 |
- |
- |
34 |
Anna Björklund |
Bjursås OK |
41:59 |
12,35 |
- |
1 |
Datum: |
2010-10-24 |
Tävling: |
Bjursås O-Games |
Arrangör: |
Maria Björklund |
Kategori: |
Lokal |
Distans: |
Sprint |
D13-16 Svår |
Banlängd: 1,9 km |
1 tävlande |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Anna Björklund |
Bjursås OK |
32:06 |
17,35 |
- |
1 |
Datum: |
2010-11-12 |
Tävling: |
O-Event 2010 - Sprint By Night |
Arrangör: |
Borås GIF |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Sprint |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Erica Edman |
Korsnäs IF OK |
12:28 |
- |
- |
- |
2 |
Hanna Karlsson |
Markbygdens OK |
12:35 |
- |
- |
- |
3 |
Linnéa Golsäter |
Eksjö SOK |
12:37 |
- |
- |
- |
40 |
Anna Björklund |
Bjursås OK |
19:05 |
- |
- |
34 |
|
Ronja Björklund |
Bjursås OK |
DidNotStart |
- |
- |
- |
Datum: |
2010-11-13 |
Tävling: |
O-Event 2010 - Downhill sprint |
Arrangör: |
Hestra IF |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Sprint |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Erica Edman |
Korsnäs IF OK |
13:25 |
- |
- |
- |
2 |
Hanna Karlsson |
Markbygdens OK |
13:39 |
- |
- |
- |
3 |
Louise Lundgren |
Värend GN OL |
13:43 |
- |
- |
- |
39 |
Anna Björklund |
Bjursås OK |
23:03 |
- |
- |
22 |
|
Ronja Björklund |
Bjursås OK |
DidNotStart |
- |
- |
- |
Datum: |
2010-11-14 |
Tävling: |
O-event 2010 - Zoorienteringen |
Arrangör: |
IK Ymer |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Sprint |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Sara Wadman |
IFK Moras OK |
13:43 |
- |
- |
- |
2 |
Linnéa Golsäter |
Eksjö SOK |
14:53 |
- |
- |
- |
3 |
Gabriella Gustafsson |
IK Hakarpspojkarna |
14:59 |
- |
- |
- |
99 |
Anna Björklund |
Bjursås OK |
25:26 |
- |
- |
17 |
|
Ronja Björklund |
Bjursås OK |
DidNotStart |
- |
- |
- |
Bjursås OK medlemsresultat, 2010
Namn: |
Britt Björklund |
Född: |
1958 |
Grupp: |
Grupp 3, Damer |
Totalpoäng: |
438 |
Datum: |
2010-04-24 |
Tävling: |
Bergslagsträffen 2010 |
Arrangör: |
Fagersta OK |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Medel |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Annika Brodin |
Lindebygdens OK |
25:34 |
- |
- |
- |
2 |
Lena Larsson |
Sala OK |
30:44 |
- |
- |
- |
3 |
Sussie Björkman |
Dalaportens OL |
39:47 |
- |
- |
- |
|
Britt Björklund |
Bjursås OK |
DidNotStart |
- |
- |
- |
Datum: |
2010-04-25 |
Tävling: |
NOK:s Nationella |
Arrangör: |
Norbergs OK |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Lång |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Lena Larsson |
Sala OK |
37:31 |
- |
- |
- |
2 |
Sussie Björkman |
Dalaportens OL |
45:09 |
- |
- |
- |
3 |
Kristina Eriksson |
Dalaportens OL |
49:00 |
- |
- |
- |
|
Britt Björklund |
Bjursås OK |
DidNotStart |
- |
- |
- |
Datum: |
2010-05-09 |
Tävling: |
Dalaportens OL Högsberget- Lång |
Arrangör: |
Dalaportens OL |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Lång |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Carina Jarl |
Domnarvets GOIF |
49:43 |
- |
- |
- |
2 |
Britt Björklund |
Bjursås OK |
50:27 |
- |
- |
50 |
3 |
Ingela Bengtsson |
Sala OK |
57:09 |
- |
- |
- |
Datum: |
2010-05-13 |
Tävling: |
Årsundarundan Medel |
Arrangör: |
Årsunda IF |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Medel |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Britt Björklund |
Bjursås OK |
31:24 |
- |
- |
52 |
2 |
Annika Östberg |
Gävle OK |
32:14 |
- |
- |
- |
3 |
Siv Gyllenhammar |
Gävle OK |
38:34 |
- |
- |
- |
Datum: |
2010-05-30 |
Tävling: |
MYC Medel |
Arrangör: |
IFK Moras OK |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Medel |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Lena Larsson |
Sala OK |
23:03 |
- |
- |
- |
2 |
Lotta Valentin-Larsson |
Gustavsbergs OK |
25:03 |
- |
- |
- |
3 |
Elisabeth Öström |
OK Tyr |
25:45 |
- |
- |
- |
11 |
Britt Björklund |
Bjursås OK |
35:45 |
- |
- |
38 |
Datum: |
2010-06-13 |
Tävling: |
Rehns nationella |
Arrangör: |
Rehns BK |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Medel |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Ylva Grape Andersson |
IFK Moras OK |
28:50 |
- |
- |
- |
2 |
Anna-Lena Tynong |
Gävle OK |
31:14 |
- |
- |
- |
3 |
Ewa Edejern |
IFK Bergvik |
33:38 |
- |
- |
- |
5 |
Britt Björklund |
Bjursås OK |
59:54 |
- |
- |
2 |
Datum: |
2010-06-29 |
Tävling: |
IDRE 3-DAGARS 2010 - ETAPP 1 |
Arrangör: |
Idrefjällens Orienteringsklubb |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Lång |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Monika Persson |
Skogsluffarnas OK |
67:41 |
16,88 |
- |
- |
2 |
Karin Ekebjär |
Kalmar Orienteringsklubb |
70:05 |
17,48 |
- |
- |
3 |
Britt Björklund |
Bjursås Orienteringsklubb |
72:35 |
18,10 |
- |
47 |
Datum: |
2010-06-30 |
Tävling: |
IDRE 3-DAGARS 2010 - ETAPP 2 |
Arrangör: |
Idrefjällens Orienteringsklubb |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Medel |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Bianca Dähnn |
MTK Bad Harzburg |
38:19 |
15,64 |
- |
- |
2 |
Britt Björklund |
Bjursås Orienteringsklubb |
39:40 |
16,19 |
- |
50 |
3 |
Christina Wibron |
Njurunda Orienteringsklubb |
43:48 |
17,88 |
- |
- |
Datum: |
2010-07-01 |
Tävling: |
Idre 3-dagars Totalt |
Arrangör: |
Idrefjällens OK |
Kategori: |
Sammanlagt etappresultat |
Distans: |
Lång |
D45 M |
Banlängd: 2,5 km |
7 tävlande |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Britt Björklund |
Bjursås OK |
166:04 |
67,10 |
- |
1 |
2 |
Bianca Dähnn |
MTK Bad Harzburg |
173:27 |
70,08 |
- |
- |
3 |
Monika Persson |
Skogsluffarnas OK |
192:47 |
77,89 |
- |
- |
Datum: |
2010-07-01 |
Tävling: |
IDRE 3-DAGARS 2010 - ETAPP 3 |
Arrangör: |
Idrefjällens Orienteringsklubb |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Lång |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Britt Björklund |
Bjursås Orienteringsklubb |
53:49 |
14,05 |
- |
55 |
2 |
Bianca Dähnn |
MTK Bad Harzburg |
58:35 |
15,30 |
- |
- |
3 |
Monika Persson |
Skogsluffarnas OK |
71:31 |
18,67 |
- |
- |
Datum: |
2010-07-25 |
Tävling: |
E1 O-Ringen 5-dagars |
Arrangör: |
Örebro |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Lång |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Laila Spångmyr |
IK Jarl Rättvik |
37:16 |
- |
- |
- |
2 |
Gunilla Lind |
OK Landehof |
41:14 |
- |
- |
- |
3 |
Anita Sundling |
Njurunda OK |
41:15 |
- |
- |
- |
4 |
Britt Björklund |
Bjursås OK |
43:30 |
- |
- |
47 |
Datum: |
2010-07-26 |
Tävling: |
E2 O-Ringen 5-dagars |
Arrangör: |
Örebro |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Medel |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Laila Spångmyr |
IK Jarl Rättvik |
44:22 |
- |
- |
- |
2 |
Eva Nordström |
OK Älvsjö-Örby |
44:23 |
- |
- |
- |
3 |
Eva Warenius |
Dalaportens OL |
45:02 |
- |
- |
- |
7 |
Britt Björklund |
Bjursås OK |
45:59 |
- |
- |
46 |
Datum: |
2010-07-27 |
Tävling: |
E3 O-Ringen 5-dagars |
Arrangör: |
Örebro |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Lång |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Laila Spångmyr |
IK Jarl Rättvik |
39:31 |
- |
- |
- |
2 |
Eva Emanuelsson |
IFK Lidingös Skid o OK |
45:50 |
- |
- |
- |
3 |
Gunilla Reinholdsson |
IF Thor |
47:13 |
- |
- |
- |
6 |
Britt Björklund |
Bjursås OK |
52:26 |
- |
- |
43 |
Datum: |
2010-07-29 |
Tävling: |
E4 O-Ringen 5-dagars |
Arrangör: |
Örebro |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Lång |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Britt Björklund |
Bjursås OK |
46:04 |
- |
- |
51 |
2 |
Eva Warenius |
Dalaportens OL |
46:41 |
- |
- |
- |
3 |
Irma Laakkio |
Angelniemen Ankkuri |
47:15 |
- |
- |
- |
Datum: |
2010-07-30 |
Tävling: |
O-Ringen 5-dagars |
Arrangör: |
Örebro |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Lång |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Laila Spångmyr |
IK Jarl Rättvik |
204:05 |
- |
- |
- |
2 |
Britt Björklund |
Bjursås OK |
229:35 |
- |
- |
50 |
3 |
Eva Warenius |
Dalaportens OL |
232:46 |
- |
- |
- |
Datum: |
2010-08-22 |
Tävling: |
Barkenträffen Lång |
Arrangör: |
Smedjebackens OK |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Lång |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Kristin Ramsell |
Leksands OK |
50:17 |
- |
- |
- |
2 |
Anneli Liljedahl |
Västerbergslagens OL |
55:48 |
- |
- |
- |
3 |
Ulrica Vidfelt |
Lindebygdens OK |
56:34 |
- |
- |
- |
4 |
Britt Björklund |
Bjursås OK |
70:55 |
- |
- |
34 |
Datum: |
2010-08-29 |
Tävling: |
Öppna Falumästerskap dag |
Arrangör: |
OK Kåre |
Kategori: |
Distrikt |
Distans: |
Lång |
D50 |
Banlängd: 4,2 km |
6 tävlande |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Rose-Marie Hamelius |
Säterbygdens OK |
49:03 |
11,79 |
- |
- |
2 |
Marie Rapp |
IFK Moras OK |
52:56 |
12,72 |
- |
- |
3 |
Inga Fredberg |
Korsnäs IF OK |
70:45 |
17,01 |
- |
- |
4 |
Britt Björklund |
Bjursås OK |
88:29 |
21,27 |
- |
9 |
Datum: |
2010-09-04 |
Tävling: |
Malmiafejden |
Arrangör: |
OK Malmia |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Medel |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Britt Björklund |
Bjursås OK |
40:18 |
- |
- |
66 |
2 |
Eva Korkeakoski |
OK Milan |
48:09 |
- |
- |
- |
Datum: |
2010-09-05 |
Tävling: |
Malmiafejden |
Arrangör: |
OK Malmia |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Medel |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Britt Björklund |
Bjursås OK |
42:14 |
- |
- |
64 |
2 |
Eva Korkeakoski |
OK Milan |
48:46 |
- |
- |
- |
Datum: |
2010-09-12 |
Tävling: |
DM Lång Dalarna |
Arrangör: |
Säterbygdens OK |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Lång |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Anna-Lena Andersson |
Västerbergslagens OL |
35:54 |
- |
- |
- |
2 |
Jannike Wåhlberg |
OK Kåre |
36:24 |
- |
- |
- |
3 |
Ylva Grape Andersson |
IFK Moras OK |
37:52 |
- |
- |
- |
10 |
Britt Björklund |
Bjursås OK |
78:48 |
- |
- |
17 |
Bjursås OK medlemsresultat, 2010
Namn: |
Elin Björklund |
Född: |
1994 |
Grupp: |
Grupp 4, Ungdom |
Totalpoäng: |
162 |
Datum: |
2010-04-24 |
Tävling: |
Bergslagsträffen 2010 |
Arrangör: |
Fagersta OK |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Medel |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Sarah Hale |
OK Kåre |
30:46 |
- |
- |
- |
2 |
Hanna Hellsing |
Lindebygdens OK |
31:34 |
- |
- |
- |
3 |
Maria Andersson |
Västerbergslagens OL |
33:06 |
- |
- |
- |
7 |
Elin Björklund |
Bjursås OK |
36:12 |
- |
- |
50 |
Datum: |
2010-05-08 |
Tävling: |
Dalaportens OL Högsberget- Medel |
Arrangör: |
Dalaportens OL |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Medel |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Frida Sandberg |
Säterbygdens OK |
27:44 |
- |
- |
- |
2 |
Hanna Eriksson |
IFK Moras OK |
29:04 |
- |
- |
- |
3 |
Johanna Larsson |
Köping-Kolsva OK |
30:21 |
- |
- |
- |
|
Elin Björklund |
Bjursås OK |
DidNotStart |
- |
- |
- |
Datum: |
2010-05-09 |
Tävling: |
Dalaportens OL Högsberget- Lång |
Arrangör: |
Dalaportens OL |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Lång |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Frida Sandberg |
Säterbygdens OK |
34:56 |
- |
- |
- |
2 |
Nathalie Rygh |
Mariestads FK |
37:45 |
- |
- |
- |
3 |
Julia Adolfsson |
OK Kåre |
39:11 |
- |
- |
- |
|
Elin Björklund |
Bjursås OK |
DidNotStart |
- |
- |
- |
Datum: |
2010-05-13 |
Tävling: |
Årsundarundan Medel |
Arrangör: |
Årsunda IF |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Medel |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Frida Sandberg |
Säterbygdens OK |
19:17 |
- |
- |
- |
2 |
Moa Enmark |
Gävle OK |
20:41 |
- |
- |
- |
3 |
Emma Backlund |
Säterbygdens OK |
22:57 |
- |
- |
- |
|
Elin Björklund |
Bjursås OK |
DidNotStart |
- |
- |
- |
Datum: |
2010-05-16 |
Tävling: |
OL-Touren - Medeldistans |
Arrangör: |
OK Kåre |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Medel |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Moa Enmark |
Gävle OK |
26:28 |
- |
- |
- |
2 |
Hanna Eriksson |
IFK Moras OK |
27:01 |
- |
- |
- |
3 |
Maria Bengtsson |
Långhundra IF |
28:05 |
- |
- |
- |
|
Elin Björklund |
Bjursås OK |
DidNotStart |
- |
- |
- |
Datum: |
2010-05-18 |
Tävling: |
Kretsungsdomsserie nr 1 |
Arrangör: |
Bjursås OK |
Kategori: |
Distrikt |
Distans: |
Lång |
D16 |
Banlängd: 4,3 km |
10 tävlande |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Amelie Ekström |
OK Kåre |
50:35 |
11,83 |
- |
- |
2 |
Elina Von Krusenstierna |
OK Kåre |
53:23 |
12,49 |
- |
- |
3 |
Julia Adolfsson |
OK Kåre |
57:45 |
13,51 |
- |
- |
|
Elin Björklund |
Bjursås OK |
Ej start |
- |
- |
- |
Datum: |
2010-05-29 |
Tävling: |
MYC Lång |
Arrangör: |
IFK Moras OK |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Lång |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Sanna Skoog |
Kils OK |
39:49 |
- |
- |
- |
2 |
Elin Håkansson |
Skogspojkarnas OK |
41:59 |
- |
- |
- |
3 |
Malin Leandersson |
OK Tyr |
42:00 |
- |
- |
- |
|
Elin Björklund |
Bjursås OK |
DidNotStart |
- |
- |
- |
Datum: |
2010-05-30 |
Tävling: |
MYC Medel |
Arrangör: |
IFK Moras OK |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Medel |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Malin Leandersson |
OK Tyr |
25:39 |
- |
- |
- |
2 |
Linnea Landfors |
Lustens OK |
27:43 |
- |
- |
- |
3 |
Sarah Hale |
OK Kåre |
27:45 |
- |
- |
- |
|
Elin Björklund |
Bjursås OK |
DidNotStart |
- |
- |
- |
Datum: |
2010-06-13 |
Tävling: |
Rehns nationella |
Arrangör: |
Rehns BK |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Medel |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Kristin Olovsson |
Rehns BK |
36:59 |
- |
- |
- |
2 |
Frida Lövgren |
IFK Moras OK |
38:51 |
- |
- |
- |
3 |
Hanna Gustafsson |
OK Kåre |
46:35 |
- |
- |
- |
|
Elin Björklund |
Bjursås OK |
DidNotStart |
- |
- |
- |
Datum: |
2010-07-25 |
Tävling: |
E1 O-Ringen 5-dagars |
Arrangör: |
Örebro |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Lång |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Frida Jönsson Hellstadius |
Södertälje-Nykvarn OF |
31:56 |
- |
- |
- |
2 |
Olivia Kollberg |
Eksjö SOK |
32:17 |
- |
- |
- |
3 |
Emmeli Glenn Axmalm |
Sävedalens AIK |
32:50 |
- |
- |
- |
111 |
Elin Björklund |
Bjursås OK |
59:01 |
- |
- |
33 |
Datum: |
2010-07-26 |
Tävling: |
E2 O-Ringen 5-dagars |
Arrangör: |
Örebro |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Medel |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Frida Sandberg |
Säterbygdens OK |
24:29 |
- |
- |
- |
2 |
Malin Leandersson |
OK Tyr |
24:59 |
- |
- |
- |
3 |
Linnea Adolfsson |
Tullinge SK |
25:02 |
- |
- |
- |
138 |
Elin Björklund |
Bjursås OK |
51:45 |
- |
- |
6 |
Datum: |
2010-07-27 |
Tävling: |
E3 O-Ringen 5-dagars |
Arrangör: |
Örebro |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Lång |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Lisa Holer |
Eksjö SOK |
44:53 |
- |
- |
- |
2 |
Frida Sandberg |
Säterbygdens OK |
44:57 |
- |
- |
- |
3 |
Annika Carlberg |
Vallentuna-Össeby OL |
45:35 |
- |
- |
- |
87 |
Elin Björklund |
Bjursås OK |
74:40 |
- |
- |
30 |
Datum: |
2010-07-29 |
Tävling: |
E4 O-Ringen 5-dagars |
Arrangör: |
Örebro |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Lång |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Frida Sandberg |
Säterbygdens OK |
28:29 |
- |
- |
- |
2 |
Linnea Adolfsson |
Tullinge SK |
30:28 |
- |
- |
- |
3 |
Agnes Leo |
Bredaryds SOK |
30:36 |
- |
- |
- |
100 |
Elin Björklund |
Bjursås OK |
47:43 |
- |
- |
42 |
Datum: |
2010-07-30 |
Tävling: |
O-Ringen 5-dagars |
Arrangör: |
Örebro |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Lång |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Frida Sandberg |
Säterbygdens OK |
171:10 |
- |
- |
- |
2 |
Frida Jönsson Hellstadius |
Södertälje-Nykvarn OF |
181:21 |
- |
- |
- |
3 |
Runa Fremstad |
Larvik OK |
181:26 |
- |
- |
- |
93 |
Elin Björklund |
Bjursås OK |
291:25 |
- |
- |
1 |
Bjursås OK medlemsresultat, 2010
Namn: |
Erik Björklund |
Född: |
1994 |
Grupp: |
Grupp 4, Ungdom |
Totalpoäng: |
482 |
Datum: |
2010-04-24 |
Tävling: |
Bergslagsträffen 2010 |
Arrangör: |
Fagersta OK |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Medel |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Kasper Westman |
Västerås SOK |
25:59 |
- |
- |
- |
2 |
Elias Öhgren |
OK Kåre |
27:01 |
- |
- |
- |
3 |
Glen Bales |
OK Kåre |
29:14 |
- |
- |
- |
7 |
Erik Björklund |
Bjursås OK |
33:28 |
- |
- |
47 |
Datum: |
2010-04-25 |
Tävling: |
NOK:s Nationella |
Arrangör: |
Norbergs OK |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Lång |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Carl Boman |
Västerås SOK |
41:41 |
- |
- |
- |
2 |
Elias Öhgren |
OK Kåre |
43:33 |
- |
- |
- |
3 |
Kristoffer Holmström |
Västerbergslagens OL |
45:53 |
- |
- |
- |
4 |
Erik Björklund |
Bjursås OK |
48:18 |
- |
- |
55 |
Datum: |
2010-05-08 |
Tävling: |
Dalaportens OL Högsberget- Medel |
Arrangör: |
Dalaportens OL |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Medel |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Simon Fors |
Kvarnsvedens GOIF OK |
27:29 |
- |
- |
- |
2 |
Elias Öhgren |
OK Kåre |
28:06 |
- |
- |
- |
3 |
Kristoffer Holmström |
Västerbergslagens OL |
29:05 |
- |
- |
- |
9 |
Erik Björklund |
Bjursås OK |
32:18 |
- |
- |
51 |
Datum: |
2010-05-09 |
Tävling: |
Dalaportens OL Högsberget- Lång |
Arrangör: |
Dalaportens OL |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Lång |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Kasper Westman |
Västerås SOK |
38:06 |
- |
- |
- |
2 |
Elias Öhgren |
OK Kåre |
38:59 |
- |
- |
- |
3 |
Carl Boman |
Västerås SOK |
41:20 |
- |
- |
- |
10 |
Erik Björklund |
Bjursås OK |
45:46 |
- |
- |
53 |
Datum: |
2010-05-13 |
Tävling: |
Årsundarundan Medel |
Arrangör: |
Årsunda IF |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Medel |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Oskar Sandberg |
Säterbygdens OK |
19:45 |
- |
- |
- |
2 |
Carl Boman |
Västerås SOK |
20:39 |
- |
- |
- |
3 |
Kevin Ståhl |
Järbo OK |
21:06 |
- |
- |
- |
7 |
Erik Björklund |
Bjursås OK |
24:15 |
- |
- |
52 |
Datum: |
2010-05-16 |
Tävling: |
OL-Touren - Medeldistans |
Arrangör: |
OK Kåre |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Medel |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Carl Boman |
Västerås SOK |
24:29 |
- |
- |
- |
2 |
Fredrik Ahnlén |
OK Hammaren |
26:26 |
- |
- |
- |
3 |
Wilhelm Finn Eriksson |
Domnarvets GOIF |
26:44 |
- |
- |
- |
|
Erik Björklund |
Bjursås OK |
DidNotStart |
- |
- |
- |
Datum: |
2010-05-18 |
Tävling: |
Kretsungsdomsserie nr 1 |
Arrangör: |
Bjursås OK |
Kategori: |
Distrikt |
Distans: |
Lång |
H16 |
Banlängd: 5,0 km |
3 tävlande |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Glen Bales |
OK Kåre |
59:49 |
12,02 |
- |
- |
2 |
Erik Björklund |
Bjursås OK |
62:24 |
12,54 |
- |
45 |
3 |
Per-Erik Fredberg |
Korsnäs IF OK |
89:17 |
17,95 |
- |
- |
Datum: |
2010-05-28 |
Tävling: |
MYC Sprint |
Arrangör: |
IFK Moras OK |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Sprint |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Johan Söderlund |
Leksands OK |
18:53 |
- |
- |
- |
2 |
Simon Fors |
Kvarnsvedens GOIF OK |
18:58 |
- |
- |
- |
3 |
Torgny Palm |
HJS-Vansbro OK |
19:08 |
- |
- |
- |
|
Erik Björklund |
Bjursås OK |
DidNotStart |
- |
- |
- |
Datum: |
2010-05-29 |
Tävling: |
MYC Lång |
Arrangör: |
IFK Moras OK |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Lång |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Ludvig Nilsson |
KFUM Örebro OK |
42:48 |
- |
- |
- |
2 |
Martin Ericson |
OK Tyr |
43:25 |
- |
- |
- |
3 |
Erik Lindgren |
KFUM Örebro OK |
43:54 |
- |
- |
- |
13 |
Erik Björklund |
Bjursås OK |
53:22 |
- |
- |
50 |
Datum: |
2010-05-30 |
Tävling: |
MYC Medel |
Arrangör: |
IFK Moras OK |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Medel |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Erik Lindgren |
KFUM Örebro OK |
25:41 |
- |
- |
- |
2 |
Simon Fors |
Kvarnsvedens GOIF OK |
25:45 |
- |
- |
- |
3 |
Kevin Ståhl |
Järbo OK |
27:42 |
- |
- |
- |
12 |
Erik Björklund |
Bjursås OK |
35:35 |
- |
- |
40 |
Datum: |
2010-06-05 |
Tävling: |
ÖSA Träffen Medel |
Arrangör: |
Alfta-Ösa OK |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Medel |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Oskar Sandberg |
Säterbygdens OK |
25:08 |
- |
- |
- |
2 |
Simon Fors |
Kvarnsvedens GOIF OK |
26:20 |
- |
- |
- |
3 |
Kevin Ståhl |
Järbo OK |
26:34 |
- |
- |
- |
6 |
Erik Björklund |
Bjursås OK |
31:31 |
- |
- |
49 |
Datum: |
2010-06-13 |
Tävling: |
Rehns nationella |
Arrangör: |
Rehns BK |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Medel |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Torgny Palm |
HJS-Vansbro OK |
30:26 |
- |
- |
- |
2 |
Oskar Sandberg |
Säterbygdens OK |
35:07 |
- |
- |
- |
3 |
Joakim Ramsell |
Leksands OK |
36:30 |
- |
- |
- |
4 |
Erik Björklund |
Bjursås OK |
36:42 |
- |
- |
56 |
Datum: |
2010-06-27 |
Tävling: |
Idre Fjäll-OL |
Arrangör: |
Idrefjällens OK |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Lång |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Torsten Molitor |
Katrineholms OK |
47:54 |
- |
- |
- |
2 |
Erik Björklund |
Bjursås OK |
52:53 |
- |
- |
60 |
3 |
Erik Lindgren |
KFUM Örebro OK |
55:50 |
- |
- |
- |
Datum: |
2010-06-28 |
Tävling: |
Idre Sprinten |
Arrangör: |
Idrefjällens OK |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Sprint |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Erik Lindgren |
KFUM Örebro OK |
18:03 |
- |
- |
- |
2 |
Erik Björklund |
Bjursås OK |
18:15 |
- |
- |
60 |
3 |
Torgny Palm |
HJS-Vansbro OK |
18:26 |
- |
- |
- |
Datum: |
2010-06-29 |
Tävling: |
IDRE 3-DAGARS 2010 - ETAPP 1 |
Arrangör: |
Idrefjällens Orienteringsklubb |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Lång |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Rasmus Larsson |
Orienteringsklubben Alehof |
50:47 |
10,04 |
- |
- |
2 |
Johan Söderlund |
Leksands Orienteringsklubb |
55:33 |
10,98 |
- |
- |
3 |
Ludvig Nilsson |
KFUM Örebro Orienteringsklubb |
55:56 |
11,05 |
- |
- |
8 |
Erik Björklund |
Bjursås OK |
70:21 |
13,90 |
- |
45 |
Datum: |
2010-06-30 |
Tävling: |
IDRE 3-DAGARS 2010 - ETAPP 2 |
Arrangör: |
Idrefjällens Orienteringsklubb |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Medel |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Rasmus Larsson |
Orienteringsklubben Alehof |
28:15 |
8,24 |
- |
- |
2 |
Björn Cederberg |
Vänersborgs Skidklubb |
29:50 |
8,70 |
- |
- |
3 |
Johan Söderlund |
Leksands Orienteringsklubb |
30:06 |
8,78 |
- |
- |
5 |
Erik Björklund |
Bjursås OK |
34:37 |
10,09 |
- |
50 |
Datum: |
2010-07-01 |
Tävling: |
Idre 3-dagars Totalt |
Arrangör: |
Idrefjällens OK |
Kategori: |
Sammanlagt etappresultat |
Distans: |
Lång |
H16 |
Banlängd: 2,5 km |
10 tävlande |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Björn Cederberg |
Vänersborgs SK |
133:35 |
53,97 |
- |
- |
2 |
Rasmus Larsson |
OK Alehof |
136:40 |
55,22 |
- |
- |
3 |
Torsten Molitor |
Katrineholms OK |
151:13 |
61,10 |
- |
- |
6 |
Erik Björklund |
Bjursås OK |
163:21 |
66,00 |
- |
1 |
Datum: |
2010-07-01 |
Tävling: |
IDRE 3-DAGARS 2010 - ETAPP 3 |
Arrangör: |
Idrefjällens Orienteringsklubb |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Lång |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Björn Cederberg |
Vänersborgs Skidklubb |
45:53 |
9,01 |
- |
- |
2 |
Torsten Molitor |
Katrineholms Orienteringsklubb |
55:40 |
10,94 |
- |
- |
3 |
Rasmus Larsson |
Orienteringsklubben Alehof |
57:38 |
11,32 |
- |
- |
4 |
Erik Björklund |
Bjursås OK |
58:23 |
11,47 |
- |
57 |
Datum: |
2010-07-21 |
Tävling: |
DM Sprint Dalarna + WUOC-Tour Sprint publiktävling |
Arrangör: |
Domnarvets GOIF |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Sprint |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Luis Sanchez Serrano |
Comunitat Valenciana |
14:34 |
- |
- |
- |
2 |
Jonas Falck Weber |
Tisvilde Hegn OK |
15:02 |
- |
- |
- |
3 |
Simon Fors |
Kvarnsvedens GOIF OK |
15:47 |
- |
- |
- |
11 |
Erik Björklund |
Bjursås OK |
19:01 |
- |
- |
44 |
Datum: |
2010-07-25 |
Tävling: |
E1 O-Ringen 5-dagars |
Arrangör: |
Örebro |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Lång |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Daniel Nilsson |
Nyköpings OK |
36:21 |
- |
- |
- |
2 |
Marcus Andersson |
OK Nolaskogsarna |
37:46 |
- |
- |
- |
3 |
Jonatan Aronsson |
OK Tisaren |
37:52 |
- |
- |
- |
75 |
Erik Björklund |
Bjursås OK |
52:36 |
- |
- |
45 |
Datum: |
2010-07-26 |
Tävling: |
E2 O-Ringen 5-dagars |
Arrangör: |
Örebro |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Medel |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Ludvig Åhlund |
OK Nolaskogsarna |
23:16 |
- |
- |
- |
2 |
Adam Granstedt |
IK Hakarpspojkarna |
24:14 |
- |
- |
- |
3 |
Thor Nørskov |
Spring Cup OK |
24:26 |
- |
- |
- |
51 |
Erik Björklund |
Bjursås OK |
33:25 |
- |
- |
41 |
Datum: |
2010-07-27 |
Tävling: |
E3 O-Ringen 5-dagars |
Arrangör: |
Örebro |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Lång |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Thor Nørskov |
Spring Cup OK |
43:08 |
- |
- |
- |
2 |
Assar Hellström |
OK Ravinen |
44:19 |
- |
- |
- |
3 |
Magne Haga |
Raumar OL |
45:04 |
- |
- |
- |
43 |
Erik Björklund |
Bjursås OK |
59:02 |
- |
- |
45 |
Datum: |
2010-07-29 |
Tävling: |
E4 O-Ringen 5-dagars |
Arrangör: |
Örebro |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Lång |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Assar Hellström |
OK Ravinen |
30:55 |
- |
- |
- |
2 |
Anton Johansson |
OK Orion |
31:13 |
- |
- |
- |
2 |
Elias Öhgren |
OK Kåre |
31:13 |
- |
- |
- |
60 |
Erik Björklund |
Bjursås OK |
41:33 |
- |
- |
49 |
Datum: |
2010-07-30 |
Tävling: |
O-Ringen 5-dagars |
Arrangör: |
Örebro |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Lång |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Assar Hellström |
OK Ravinen |
175:23 |
- |
- |
- |
2 |
Thor Nørskov |
Spring Cup OK |
176:14 |
- |
- |
- |
3 |
Ludvig Åhlund |
OK Nolaskogsarna |
178:26 |
- |
- |
- |
52 |
Erik Björklund |
Bjursås OK |
237:49 |
- |
- |
1 |
Datum: |
2010-08-03 |
Tävling: |
Distriktsmatch Lång |
Arrangör: |
Forsa Orienteringsklubb |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Lång |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Simon Fors |
Dalarna |
33:41 |
6,60 |
- |
- |
2 |
Simon Andersson |
Uppland |
35:32 |
6,97 |
- |
- |
3 |
Kasper Westman |
Västmanland |
35:45 |
7,01 |
- |
- |
7 |
Erik Björklund |
Bjursås OK |
40:42 |
7,98 |
- |
54 |
Datum: |
2010-08-04 |
Tävling: |
Distriktsmatch Sprint |
Arrangör: |
Forsa Orienteringsklubb |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Sprint |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Kasper Westman |
Västmanland |
12:55 |
5,11 |
- |
- |
2 |
Simon Andersson |
Uppland |
13:38 |
5,39 |
- |
- |
3 |
Kevin Ståhl |
Gästrikland |
14:26 |
5,70 |
- |
- |
9 |
Erik Björklund |
Bjursås OK |
16:42 |
6,60 |
- |
47 |
Datum: |
2010-08-14 |
Tävling: |
Svealandsmästerskapen / OL-rounden lång |
Arrangör: |
OK Hedströmmen |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Lång |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Jonathan Karlsson |
OK Tylöskog |
38:29 |
- |
- |
- |
2 |
Erik Björklund |
Bjursås OK |
41:21 |
- |
- |
60 |
3 |
Carl Boman |
Västerås SOK |
43:41 |
- |
- |
- |
Datum: |
2010-08-18 |
Tävling: |
Storviks Natt |
Arrangör: |
Storviks IF |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Lång |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Fredrik Ahnlén |
OK Hammaren |
37:03 |
- |
- |
- |
2 |
Simon Andersson |
OK Rodhen |
37:16 |
- |
- |
- |
3 |
Kevin Ståhl |
Järbo OK |
42:09 |
- |
- |
- |
|
Erik Björklund |
Bjursås OK |
DidNotFinish |
- |
- |
- |
Datum: |
2010-08-21 |
Tävling: |
Barkenträffen Medel |
Arrangör: |
Smedjebackens OK |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Medel |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Oskar Sandberg |
Säterbygdens OK |
28:36 |
- |
- |
- |
2 |
Erik Björklund |
Bjursås OK |
33:35 |
- |
- |
60 |
3 |
Viktor Lundén |
Avesta OK |
35:19 |
- |
- |
- |
Datum: |
2010-08-22 |
Tävling: |
Barkenträffen Lång |
Arrangör: |
Smedjebackens OK |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Lång |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Elias Öhgren |
OK Kåre |
44:33 |
- |
- |
- |
2 |
Erik Björklund |
Bjursås OK |
45:38 |
- |
- |
60 |
3 |
Kristoffer Holmström |
Västerbergslagens OL |
46:39 |
- |
- |
- |
Datum: |
2010-08-27 |
Tävling: |
USM Sprint |
Arrangör: |
OK Nolaskogsarna |
Kategori: |
SM, RM, Landslagstest |
Distans: |
Sprint |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Einar Johansson |
Linköpings OK |
14:30 |
- |
- |
- |
2 |
Jonatan Aronsson |
OK Tisaren |
14:49 |
- |
- |
- |
3 |
Niklas Gustafsson |
OK Tisaren |
14:50 |
- |
- |
- |
56 |
Erik Björklund |
Bjursås OK |
18:38 |
- |
- |
54 |
Datum: |
2010-08-28 |
Tävling: |
USM Lång |
Arrangör: |
OK Nolaskogsarna Sidensjö IK |
Kategori: |
SM, RM, Landslagstest |
Distans: |
Lång |
H16 |
Banlängd: 5,8 km |
89 tävlande |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Ludvig Åhlund |
OK Nolaskogsarna |
38:12 |
6,62 |
- |
- |
2 |
Jonatan Aronsson |
OK Tisaren |
38:50 |
6,73 |
- |
- |
3 |
Jakob Ivarsson |
Haninge SOK |
39:37 |
6,87 |
- |
- |
33 |
Erik Björklund |
Bjursås OK |
48:14 |
8,36 |
- |
60 |
Datum: |
2010-08-31 |
Tävling: |
Falukretsens u-tävling |
Arrangör: |
Grycksbo IF OK |
Kategori: |
Distrikt |
Distans: |
Lång |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Erik Björklund |
Bjursås OK |
32:50 |
- |
- |
1 |
Datum: |
2010-09-04 |
Tävling: |
Malmiafejden |
Arrangör: |
OK Malmia |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Medel |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Simon Fors |
Kvarnsvedens GOIF OK |
26:25 |
- |
- |
- |
2 |
Johan Söderlund |
Leksands OK |
26:36 |
- |
- |
- |
3 |
Ludvig Nilsson |
KFUM Örebro OK |
28:55 |
- |
- |
- |
4 |
Erik Björklund |
Bjursås OK |
29:00 |
- |
- |
55 |
Datum: |
2010-09-05 |
Tävling: |
Malmiafejden |
Arrangör: |
OK Malmia |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Medel |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Erik Björklund |
Bjursås OK |
34:47 |
- |
- |
1 |
Datum: |
2010-09-11 |
Tävling: |
DM Medel Dalarna |
Arrangör: |
Ludvika OK |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Medel |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Erik Björklund |
Bjursås OK |
30:23 |
- |
- |
61 |
2 |
Elias Öhgren |
OK Kåre |
30:37 |
- |
- |
- |
3 |
Viktor Lundén |
Avesta OK |
32:47 |
- |
- |
- |
Datum: |
2010-09-12 |
Tävling: |
DM Lång Dalarna |
Arrangör: |
Säterbygdens OK |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Lång |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Erik Björklund |
Bjursås OK |
45:40 |
- |
- |
61 |
2 |
Elias Öhgren |
OK Kåre |
45:59 |
- |
- |
- |
3 |
Wilhelm Finn Eriksson |
Domnarvets GOIF |
46:27 |
- |
- |
- |
Datum: |
2010-09-17 |
Tävling: |
DM Natt Dalarna |
Arrangör: |
Domnarvets GOIF |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Lång |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Elias Öhgren |
OK Kåre |
41:15 |
- |
- |
- |
2 |
Simon Fors |
Kvarnsvedens GOIF OK |
42:13 |
- |
- |
- |
3 |
Erik Björklund |
Bjursås OK |
45:03 |
- |
- |
57 |
Datum: |
2010-09-25 |
Tävling: |
Dalaportens OL Liljansberg-Lång |
Arrangör: |
Dalaportens OL |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Lång |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Fredrik Wigertz |
Långhundra IF |
38:19 |
- |
- |
- |
2 |
Jens Rönnols |
Täby OK |
38:38 |
- |
- |
- |
3 |
Fredrik Ahnlén |
OK Hammaren |
38:54 |
- |
- |
- |
11 |
Erik Björklund |
Bjursås OK |
44:59 |
- |
- |
53 |
Datum: |
2010-09-26 |
Tävling: |
Dalaportens OL Elitserien och Silva Junior Cup |
Arrangör: |
Dalaportens OL |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Sprint |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Johan Ek-Larsson |
Södertälje-Nykvarn OF |
12:31 |
- |
- |
- |
2 |
Fredrik Wigertz |
Långhundra IF |
12:38 |
- |
- |
- |
3 |
Carl Boman |
Västerås SOK |
12:41 |
- |
- |
- |
|
Erik Björklund |
Bjursås OK |
DidNotStart |
- |
- |
- |
Datum: |
2010-10-16 |
Tävling: |
Daladubbeln Stafett |
Arrangör: |
Korsnäs IF OK |
Kategori: |
Budkavle |
Distans: |
Medel |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Didrik Hall/Anton Johansson |
Nyköpings OK/OK Orion |
46:14 |
- |
- |
- |
2 |
Ludvig Åhlund/Marcus Andersson |
OK Nolaskogsarna |
47:31 |
- |
- |
- |
3 |
Daniel Nilsson/Ludwig Ljungqvist |
Nyköpings OK/Kexholms SK |
47:39 |
- |
- |
- |
39 |
Erik Björklund/Viktor Lundén |
Bjursås OK |
55:19 |
- |
- |
1 |
Datum: |
2010-10-17 |
Tävling: |
Daladubbeln Patrull |
Arrangör: |
Korsnäs IF OK |
Kategori: |
Patrull |
Distans: |
Ultra |
H16 |
Banlängd: 9,3 km |
113 tävlande |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Daniel Nilsson/Ludwig Ljungqvist |
Nyköpings OK/Kexholms SK |
57:55 |
6,23 |
- |
- |
2 |
Didrik Hall/Anton Johansson |
Nyköpings OK/OK Orion |
58:07 |
6,25 |
- |
- |
3 |
Erik Berzell/Jens Rönnols |
Attunda OK/Täby OK |
60:57 |
6,55 |
- |
- |
36 |
Erik Björklund/Viktor Lundén |
Bjursås OK |
78:43 |
8,46 |
- |
1 |
Bjursås OK medlemsresultat, 2010
Namn: |
Jan-Olof Björklund |
Född: |
1956 |
Grupp: |
Grupp 2, Yngre och Äldre Herrar |
Totalpoäng: |
497 |
Datum: |
2010-04-24 |
Tävling: |
Bergslagsträffen 2010 |
Arrangör: |
Fagersta OK |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Medel |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Lars Mattsson |
OK Kåre |
24:38 |
- |
- |
- |
2 |
Mikael Utter |
Västerås SOK |
26:37 |
- |
- |
- |
3 |
Stefan Nyberg |
Avesta OK |
26:58 |
- |
- |
- |
7 |
Per-Erik Björklund |
Bjursås OK |
30:52 |
- |
- |
51 |
10 |
Jan-Olof Björklund |
Bjursås OK |
32:48 |
- |
- |
47 |
Datum: |
2010-04-25 |
Tävling: |
NOK:s Nationella |
Arrangör: |
Norbergs OK |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Lång |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Jan-Olof Björklund |
Bjursås OK |
51:38 |
- |
- |
62 |
2 |
Per Winterås |
Västerbergslagens OL |
53:17 |
- |
- |
- |
3 |
Stefan Nyberg |
Avesta OK |
54:59 |
- |
- |
- |
Datum: |
2010-05-08 |
Tävling: |
Dalaportens OL Högsberget- Medel |
Arrangör: |
Dalaportens OL |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Medel |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Kjell Klaar |
Säterbygdens OK |
23:48 |
- |
- |
- |
2 |
Jan-Olof Björklund |
Bjursås OK |
24:45 |
- |
- |
60 |
3 |
Stefan Nyberg |
Avesta OK |
26:27 |
- |
- |
- |
8 |
Per-Erik Björklund |
Bjursås OK |
27:47 |
- |
- |
53 |
Datum: |
2010-05-09 |
Tävling: |
Dalaportens OL Högsberget- Lång |
Arrangör: |
Dalaportens OL |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Lång |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Per-Olov Sjöström |
Västerås SOK |
42:55 |
- |
- |
- |
2 |
Per Winterås |
Västerbergslagens OL |
43:21 |
- |
- |
- |
3 |
Jan-Olof Björklund |
Bjursås OK |
43:52 |
- |
- |
59 |
15 |
Per-Erik Björklund |
Bjursås OK |
53:47 |
- |
- |
49 |
Datum: |
2010-05-13 |
Tävling: |
Årsundarundan Medel |
Arrangör: |
Årsunda IF |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Medel |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Lars Lindgren |
OK Ödmården |
17:51 |
- |
- |
- |
2 |
Stefan Carlsson |
Alfta-Ösa OK |
18:18 |
- |
- |
- |
3 |
Harry Hietanen |
Gävle OK |
18:26 |
- |
- |
- |
5 |
Jan-Olof Björklund |
Bjursås OK |
19:21 |
- |
- |
57 |
8 |
Per-Erik Björklund |
Bjursås OK |
20:09 |
- |
- |
56 |
Datum: |
2010-05-16 |
Tävling: |
OL-Touren - Medeldistans |
Arrangör: |
OK Kåre |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Medel |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Hans Daniels |
Malungs OK Skogsmårdarna |
21:41 |
- |
- |
- |
2 |
Thomas Ericson |
Alfta-Ösa OK |
21:47 |
- |
- |
- |
3 |
Stefan Carlsson |
Alfta-Ösa OK |
22:10 |
- |
- |
- |
5 |
Jan-Olof Björklund |
Bjursås OK |
23:26 |
- |
- |
56 |
9 |
Per-Erik Björklund |
Bjursås OK |
25:26 |
- |
- |
52 |
Datum: |
2010-05-29 |
Tävling: |
MYC Lång |
Arrangör: |
IFK Moras OK |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Lång |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Christer Skoog |
Kils OK |
34:38 |
- |
- |
- |
2 |
Roine Andersson |
Rånäs OK |
36:50 |
- |
- |
- |
3 |
Sixten Westlund |
OK Tyr |
38:20 |
- |
- |
- |
5 |
Jan-Olof Björklund |
Bjursås OK |
40:34 |
- |
- |
56 |
25 |
Per-Erik Björklund |
Bjursås OK |
60:17 |
- |
- |
36 |
Datum: |
2010-05-30 |
Tävling: |
MYC Medel |
Arrangör: |
IFK Moras OK |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Medel |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Christer Skoog |
Kils OK |
22:45 |
- |
- |
- |
2 |
Rolf Wikström |
OK Tyr |
24:45 |
- |
- |
- |
3 |
Hans Daniels |
Malungs OK Skogsmårdarna |
25:31 |
- |
- |
- |
4 |
Jan-Olof Björklund |
Bjursås OK |
25:54 |
- |
- |
57 |
10 |
Per-Erik Björklund |
Bjursås OK |
28:45 |
- |
- |
52 |
Datum: |
2010-06-05 |
Tävling: |
ÖSA Träffen Medel |
Arrangör: |
Alfta-Ösa OK |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Medel |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Harry Hietanen |
Gävle OK |
34:20 |
- |
- |
- |
2 |
Andreas Hjertson |
OK Linné |
34:59 |
- |
- |
- |
3 |
Lars Lindgren |
OK Ödmården |
35:52 |
- |
- |
- |
5 |
Jan-Olof Björklund |
Bjursås OK |
36:33 |
- |
- |
56 |
Datum: |
2010-06-13 |
Tävling: |
Rehns nationella |
Arrangör: |
Rehns BK |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Medel |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Harry Hietanen |
Gävle OK |
24:51 |
- |
- |
- |
2 |
Lars Lindgren |
OK Ödmården |
24:53 |
- |
- |
- |
3 |
Ola Johansson |
Gävle OK |
25:51 |
- |
- |
- |
5 |
Jan-Olof Björklund |
Bjursås OK |
26:59 |
- |
- |
55 |
9 |
Per-Erik Björklund |
Bjursås OK |
33:34 |
- |
- |
42 |
Datum: |
2010-06-27 |
Tävling: |
Idre Fjäll-OL |
Arrangör: |
Idrefjällens OK |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Lång |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Håkan Palmfjord |
Katrineholms OK |
51:33 |
- |
- |
- |
2 |
Tommy Eriksson |
GOIF Tjalve |
54:48 |
- |
- |
- |
3 |
Ulf Meriheinä |
IF Sibbo-Vargarna |
58:45 |
- |
- |
- |
|
Jan-Olof Björklund |
Bjursås OK |
MisPunch |
- |
- |
- |
Datum: |
2010-06-28 |
Tävling: |
Idre Sprinten |
Arrangör: |
Idrefjällens OK |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Sprint |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Jan-Olof Björklund |
Bjursås OK |
14:35 |
- |
- |
69 |
2 |
Bo Pettersson |
KFUM Örebro OK |
16:42 |
- |
- |
- |
3 |
Arne Eriksson |
Tierps SOK |
18:09 |
- |
- |
- |
Datum: |
2010-06-29 |
Tävling: |
IDRE 3-DAGARS 2010 - ETAPP 1 |
Arrangör: |
Idrefjällens Orienteringsklubb |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Lång |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Arto Niemi |
Rajamäen Rykmentti |
45:40 |
8,18 |
- |
- |
2 |
Tommy Eriksson |
GOIF Tjalve |
49:32 |
8,88 |
- |
- |
3 |
Jan-Olof Björklund |
Bjursås Orienteringsklubb |
52:29 |
9,41 |
- |
57 |
Datum: |
2010-06-30 |
Tävling: |
IDRE 3-DAGARS 2010 - ETAPP 2 |
Arrangör: |
Idrefjällens Orienteringsklubb |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Medel |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Jan-Olof Björklund |
Bjursås Orienteringsklubb |
26:44 |
8,15 |
- |
61 |
2 |
Arto Niemi |
Rajamäen Rykmentti |
26:57 |
8,22 |
- |
- |
3 |
Håkan Palmfjord |
Katrineholms Orienteringsklubb |
29:53 |
9,11 |
- |
- |
Datum: |
2010-07-01 |
Tävling: |
Idre 3-dagars Totalt |
Arrangör: |
Idrefjällens OK |
Kategori: |
Sammanlagt etappresultat |
Distans: |
Lång |
H50 |
Banlängd: 2,5 km |
13 tävlande |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Jan-Olof Björklund |
Bjursås OK |
142:06 |
57,41 |
- |
1 |
2 |
Arto Niemi |
Rajamäen Rykmentti |
146:38 |
59,25 |
- |
- |
3 |
Tommy Eriksson |
GOIF Tjalve |
150:51 |
60,95 |
- |
- |
Datum: |
2010-07-01 |
Tävling: |
IDRE 3-DAGARS 2010 - ETAPP 3 |
Arrangör: |
Idrefjällens Orienteringsklubb |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Lång |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Jan-Olof Björklund |
Bjursås Orienteringsklubb |
62:53 |
10,68 |
- |
63 |
2 |
Tommy Eriksson |
GOIF Tjalve |
65:03 |
11,04 |
- |
- |
3 |
Björnar Tollefsen |
OK Öst |
67:36 |
11,48 |
- |
- |
Datum: |
2010-07-25 |
Tävling: |
E1 O-Ringen 5-dagars |
Arrangör: |
Örebro |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Lång |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Stefan Nyberg |
Avesta OK |
39:41 |
- |
- |
- |
2 |
Jon Bjørgum |
Kristiansand OK |
39:42 |
- |
- |
- |
3 |
Christer Skoog |
Kils OK |
39:52 |
- |
- |
- |
54 |
Jan-Olof Björklund |
Bjursås OK |
50:55 |
- |
- |
48 |
Datum: |
2010-07-26 |
Tävling: |
E2 O-Ringen 5-dagars |
Arrangör: |
Örebro |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Medel |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Hans Tarandi |
IFK Lidingös Skid o OK |
26:20 |
- |
- |
- |
2 |
Per Backlund |
Söders SOL Tyresö |
26:28 |
- |
- |
- |
3 |
Erik Svensson |
IFK Moras OK |
27:46 |
- |
- |
- |
34 |
Jan-Olof Björklund |
Bjursås OK |
33:47 |
- |
- |
45 |
Datum: |
2010-07-27 |
Tävling: |
E3 O-Ringen 5-dagars |
Arrangör: |
Örebro |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Lång |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Per Backlund |
Söders SOL Tyresö |
41:59 |
- |
- |
- |
2 |
Erik Svensson |
IFK Moras OK |
43:02 |
- |
- |
- |
3 |
Hans Tarandi |
IFK Lidingös Skid o OK |
44:26 |
- |
- |
- |
34 |
Jan-Olof Björklund |
Bjursås OK |
53:42 |
- |
- |
49 |
Datum: |
2010-07-29 |
Tävling: |
E4 O-Ringen 5-dagars |
Arrangör: |
Örebro |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Lång |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Lars Lönnkvist |
Tullinge SK |
31:49 |
- |
- |
- |
2 |
Jan Nordin |
Sundsvalls OK |
32:06 |
- |
- |
- |
3 |
Per Backlund |
Söders SOL Tyresö |
32:14 |
- |
- |
- |
26 |
Jan-Olof Björklund |
Bjursås OK |
36:22 |
- |
- |
55 |
Datum: |
2010-07-30 |
Tävling: |
O-Ringen 5-dagars |
Arrangör: |
Örebro |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Lång |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Per Backlund |
Söders SOL Tyresö |
180:19 |
- |
- |
- |
2 |
Erik Svensson |
IFK Moras OK |
183:43 |
- |
- |
- |
3 |
Hans Tarandi |
IFK Lidingös Skid o OK |
186:49 |
- |
- |
- |
37 |
Jan-Olof Björklund |
Bjursås OK |
222:36 |
- |
- |
21 |
Datum: |
2010-08-14 |
Tävling: |
Svealandsmästerskapen / OL-rounden lång |
Arrangör: |
OK Hedströmmen |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Lång |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Stefan Nyberg |
Avesta OK |
48:58 |
- |
- |
- |
2 |
Lars Lönnkvist |
Tullinge SK |
51:20 |
- |
- |
- |
3 |
Björn Rosendahl |
Västerås SOK |
53:02 |
- |
- |
- |
13 |
Jan-Olof Björklund |
Bjursås OK |
64:41 |
- |
- |
46 |
Datum: |
2010-08-18 |
Tävling: |
Storviks Natt |
Arrangör: |
Storviks IF |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Lång |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Lars Lindgren |
OK Ödmården |
47:28 |
- |
- |
- |
2 |
Leif Edejern |
IFK Bergvik |
47:59 |
- |
- |
- |
3 |
Anders Gedin |
OK Kåre |
48:26 |
- |
- |
- |
7 |
Jan-Olof Björklund |
Bjursås OK |
56:27 |
- |
- |
51 |
Datum: |
2010-08-21 |
Tävling: |
Barkenträffen Medel |
Arrangör: |
Smedjebackens OK |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Medel |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Kjell Klaar |
Säterbygdens OK |
26:05 |
- |
- |
- |
2 |
Lars Mattsson |
OK Kåre |
27:07 |
- |
- |
- |
3 |
Jan-Olof Björklund |
Bjursås OK |
28:30 |
- |
- |
57 |
Datum: |
2010-08-22 |
Tävling: |
Barkenträffen Lång |
Arrangör: |
Smedjebackens OK |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Lång |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Kjell Klaar |
Säterbygdens OK |
44:27 |
- |
- |
- |
2 |
Stefan Nyberg |
Avesta OK |
45:03 |
- |
- |
- |
3 |
Lars Mattsson |
OK Kåre |
46:10 |
- |
- |
- |
4 |
Jan-Olof Björklund |
Bjursås OK |
46:42 |
- |
- |
58 |
Datum: |
2010-08-29 |
Tävling: |
Öppna Falumästerskap dag |
Arrangör: |
OK Kåre |
Kategori: |
Distrikt |
Distans: |
Lång |
H50 |
Banlängd: 4,9 km |
12 tävlande |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Lars Harkman |
Malungs OK Skogsmårdarna |
37:17 |
7,59 |
- |
- |
2 |
Jan-Olof Björklund |
Bjursås OK |
37:48 |
7,70 |
- |
45 |
3 |
Lars Mattsson |
OK Kåre |
39:50 |
8,11 |
- |
- |
9 |
Per-Erik Björklund |
Bjursås OK |
48:24 |
9,86 |
- |
34 |
Datum: |
2010-09-04 |
Tävling: |
Malmiafejden |
Arrangör: |
OK Malmia |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Medel |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Jan-Olof Björklund |
Bjursås OK |
27:07 |
- |
- |
62 |
2 |
Kjell Klaar |
Säterbygdens OK |
27:48 |
- |
- |
- |
3 |
Tryggve Ottosson |
Västerbergslagens OL |
27:56 |
- |
- |
- |
Datum: |
2010-09-05 |
Tävling: |
Malmiafejden |
Arrangör: |
OK Malmia |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Medel |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Jan-Olof Björklund |
Bjursås OK |
28:57 |
- |
- |
61 |
2 |
Stefan Nyberg |
Avesta OK |
29:15 |
- |
- |
- |
3 |
Jan-Åke Karlsson |
Hagaby GOIF |
29:47 |
- |
- |
- |
Datum: |
2010-09-11 |
Tävling: |
DM Medel Dalarna |
Arrangör: |
Ludvika OK |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Medel |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Lars Mattsson |
OK Kåre |
25:54 |
- |
- |
- |
2 |
Kjell Klaar |
Säterbygdens OK |
26:31 |
- |
- |
- |
3 |
Stefan Nyberg |
Avesta OK |
27:22 |
- |
- |
- |
5 |
Jan-Olof Björklund |
Bjursås OK |
29:00 |
- |
- |
55 |
Datum: |
2010-09-12 |
Tävling: |
DM Lång Dalarna |
Arrangör: |
Säterbygdens OK |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Lång |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Stefan Nyberg |
Avesta OK |
46:20 |
- |
- |
- |
2 |
Lars Mattsson |
OK Kåre |
46:41 |
- |
- |
- |
3 |
Hans Daniels |
Malungs OK Skogsmårdarna |
48:31 |
- |
- |
- |
5 |
Jan-Olof Björklund |
Bjursås OK |
51:05 |
- |
- |
55 |
10 |
Per-Erik Björklund |
Bjursås OK |
60:04 |
- |
- |
46 |
Datum: |
2010-09-17 |
Tävling: |
DM Natt Dalarna |
Arrangör: |
Domnarvets GOIF |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Lång |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Kjell Klaar |
Säterbygdens OK |
54:47 |
- |
- |
- |
2 |
Erik Wadman |
IFK Moras OK |
71:28 |
- |
- |
- |
3 |
Svante Lindgren |
Korsnäs IF OK |
76:04 |
- |
- |
- |
4 |
Jan-Olof Björklund |
Bjursås OK |
76:11 |
- |
- |
55 |
Datum: |
2010-09-25 |
Tävling: |
Dalaportens OL Liljansberg-Lång |
Arrangör: |
Dalaportens OL |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Lång |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Stefan Nyberg |
Avesta OK |
42:49 |
- |
- |
- |
2 |
Mikael Utter |
Västerås SOK |
46:38 |
- |
- |
- |
3 |
Andreas Hjertson |
OK Linné |
46:40 |
- |
- |
- |
22 |
Jan-Olof Björklund |
Bjursås OK |
56:58 |
- |
- |
49 |
Datum: |
2010-10-24 |
Tävling: |
Bjursås O-Games |
Arrangör: |
Maria Björklund |
Kategori: |
Lokal |
Distans: |
Sprint |
Vuxen Svår |
Banlängd: 1,9 km |
5 tävlande |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Johan Hallgren |
Bjursås OK |
18:12 |
9,84 |
- |
1 |
2 |
Jan-Olof Björklund |
Bjursås OK |
18:38 |
10,07 |
- |
1 |
3 |
Per-Erik Björklund |
Bjursås OK |
19:39 |
10,62 |
- |
1 |
4 |
Lars Björklund |
Bjursås OK |
20:23 |
11,02 |
- |
1 |
5 |
Gunnar Löfkvist |
Bjursås OK |
25:08 |
13,59 |
- |
1 |
Bjursås OK medlemsresultat, 2010
Namn: |
Lars Björklund |
Född: |
1962 |
Grupp: |
Grupp 2, Yngre och Äldre Herrar |
Totalpoäng: |
1 |
Datum: |
2010-10-24 |
Tävling: |
Bjursås O-Games |
Arrangör: |
Maria Björklund |
Kategori: |
Lokal |
Distans: |
Sprint |
Vuxen Svår |
Banlängd: 1,9 km |
5 tävlande |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Johan Hallgren |
Bjursås OK |
18:12 |
9,84 |
- |
1 |
2 |
Jan-Olof Björklund |
Bjursås OK |
18:38 |
10,07 |
- |
1 |
3 |
Per-Erik Björklund |
Bjursås OK |
19:39 |
10,62 |
- |
1 |
4 |
Lars Björklund |
Bjursås OK |
20:23 |
11,02 |
- |
1 |
5 |
Gunnar Löfkvist |
Bjursås OK |
25:08 |
13,59 |
- |
1 |
Bjursås OK medlemsresultat, 2010
Namn: |
Maria Björklund |
Född: |
1992 |
Grupp: |
Grupp 3, Damer |
Totalpoäng: |
490 |
Datum: |
2010-04-24 |
Tävling: |
Bergslagsträffen 2010 |
Arrangör: |
Fagersta OK |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Medel |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Lisa Lindgren |
Stora Tuna OK |
29:59 |
- |
- |
- |
2 |
Jenny Eriksson |
OK Kåre |
30:48 |
- |
- |
- |
3 |
Frida Winterås |
Västerbergslagens OL |
33:30 |
- |
- |
- |
4 |
Maria Björklund |
Bjursås OK |
34:47 |
- |
- |
52 |
Datum: |
2010-04-25 |
Tävling: |
NOK:s Nationella |
Arrangör: |
Norbergs OK |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Lång |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Lisa Lindgren |
Stora Tuna OK |
55:44 |
- |
- |
- |
2 |
Jenny Eriksson |
OK Kåre |
59:22 |
- |
- |
- |
3 |
Maria Björklund |
Bjursås OK |
67:20 |
- |
- |
52 |
Datum: |
2010-05-08 |
Tävling: |
Dalaportens OL Högsberget- Medel |
Arrangör: |
Dalaportens OL |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Medel |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Lisa Risby |
OK Kåre |
26:44 |
- |
- |
- |
2 |
Lisa Lindgren |
Stora Tuna OK |
28:18 |
- |
- |
- |
3 |
Marie Spångmyr |
Leksands OK |
29:11 |
- |
- |
- |
10 |
Maria Björklund |
Bjursås OK |
33:36 |
- |
- |
54 |
Datum: |
2010-05-09 |
Tävling: |
Dalaportens OL Högsberget- Lång |
Arrangör: |
Dalaportens OL |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Lång |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Jenny Eriksson |
OK Kåre |
47:23 |
- |
- |
- |
2 |
Linnea Holmqvist |
Hagaby GOIF |
50:05 |
- |
- |
- |
3 |
Michaela Hallqvist |
Malungs OK Skogsmårdarna |
50:12 |
- |
- |
- |
8 |
Maria Björklund |
Bjursås OK |
57:39 |
- |
- |
57 |
Datum: |
2010-05-13 |
Tävling: |
SM Sprint final |
Arrangör: |
Orienteringsklubben Tyr |
Kategori: |
SM, RM, Landslagstest |
Distans: |
Sprint |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Marion Aebi |
Orienteringsklubben Tisaren |
12:56 |
4,70 |
- |
- |
2 |
Josefin Tjernlund |
Orienteringsklubben Vilse 87 |
13:21 |
4,85 |
- |
- |
3 |
Amilia Björklund |
Sävedalens Allmänna IK |
13:37 |
4,95 |
- |
- |
34 |
Maria Björklund |
Bjursås OK |
18:05 |
6,58 |
- |
51 |
Datum: |
2010-05-13 |
Tävling: |
SM Sprint kval |
Arrangör: |
Orienteringsklubben Tyr |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Sprint |
D18 Kval B |
Banlängd: 2,5 km |
- |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Josefina Almén |
Linköpings Orienteringsklubb |
12:57 |
5,29 |
- |
- |
2 |
Julia Bauer |
Eksjö Skid o Orienteringsklubb |
12:59 |
5,30 |
- |
- |
3 |
Helena Markstedt |
Orienteringsklubben Södertörn |
13:14 |
5,40 |
- |
- |
9 |
Maria Björklund |
Bjursås OK |
16:14 |
6,63 |
- |
52 |
Datum: |
2010-05-15 |
Tävling: |
Elitserien, Silva Junior Cup |
Arrangör: |
OK Jösse |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Lång |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Tove Alexandersson |
Stora Tuna OK |
49:00 |
- |
- |
- |
2 |
Josefin Tjernlund |
OK Vilse 87 |
52:29 |
- |
- |
- |
3 |
Frida Sandberg |
Säterbygdens OK |
52:50 |
- |
- |
- |
54 |
Maria Björklund |
Bjursås OK |
74:27 |
- |
- |
43 |
Datum: |
2010-05-16 |
Tävling: |
Elitserien, Silva Junior Cup |
Arrangör: |
OK Jösse |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Medel |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Tove Alexandersson |
Stora Tuna OK |
24:38 |
- |
- |
- |
2 |
Amilia Björklund |
Sävedalens AIK |
26:24 |
- |
- |
- |
3 |
Rebecka Heinrup |
Tullinge SK |
28:01 |
- |
- |
- |
56 |
Maria Björklund |
Bjursås OK |
43:48 |
- |
- |
30 |
Datum: |
2010-05-28 |
Tävling: |
MYC Sprint |
Arrangör: |
IFK Moras OK |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Sprint |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Michaela Hallqvist |
Malungs OK Skogsmårdarna |
18:30 |
- |
- |
- |
2 |
Jenny Eriksson |
OK Kåre |
19:03 |
- |
- |
- |
3 |
Lisa Lindgren |
Stora Tuna OK |
19:24 |
- |
- |
- |
7 |
Maria Björklund |
Bjursås OK |
22:05 |
- |
- |
47 |
Datum: |
2010-05-29 |
Tävling: |
MYC Lång |
Arrangör: |
IFK Moras OK |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Lång |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Lisa Lindgren |
Stora Tuna OK |
59:04 |
- |
- |
- |
2 |
Sara Lundsten |
Vittjärvs IK |
60:39 |
- |
- |
- |
3 |
Viktoria Helmersson |
Ockelbo OK |
63:15 |
- |
- |
- |
10 |
Maria Björklund |
Bjursås OK |
69:58 |
- |
- |
55 |
Datum: |
2010-05-30 |
Tävling: |
MYC Medel |
Arrangör: |
IFK Moras OK |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Medel |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Jenny Eriksson |
OK Kåre |
28:38 |
- |
- |
- |
2 |
Lisa Risby |
OK Kåre |
29:02 |
- |
- |
- |
3 |
Frida Erkers |
Leksands OK |
29:32 |
- |
- |
- |
4 |
Maria Björklund |
Bjursås OK |
30:08 |
- |
- |
62 |
Datum: |
2010-06-05 |
Tävling: |
ÖSA Träffen Medel |
Arrangör: |
Alfta-Ösa OK |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Medel |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Frida Sandberg |
Säterbygdens OK |
29:09 |
- |
- |
- |
2 |
Jenny Eriksson |
OK Kåre |
30:44 |
- |
- |
- |
3 |
Joline Ingelsson |
OK Hammaren |
30:51 |
- |
- |
- |
7 |
Maria Björklund |
Bjursås OK |
37:42 |
- |
- |
46 |
Datum: |
2010-06-13 |
Tävling: |
Rehns nationella |
Arrangör: |
Rehns BK |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Medel |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Frida Sandberg |
Säterbygdens OK |
27:36 |
- |
- |
- |
2 |
Lina Lång |
Stora Tuna OK |
33:26 |
- |
- |
- |
3 |
Anna Gunnars |
IFK Moras OK |
34:24 |
- |
- |
- |
4 |
Maria Björklund |
Bjursås OK |
36:50 |
- |
- |
53 |
Datum: |
2010-06-27 |
Tävling: |
Idre Fjäll-OL |
Arrangör: |
Idrefjällens OK |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Lång |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Elin Månsson |
OK Löftan |
50:33 |
- |
- |
- |
2 |
Hedvig Markgren |
Täby OK |
59:55 |
- |
- |
- |
3 |
Maria Johansson |
Torsås OK |
72:17 |
- |
- |
- |
4 |
Maria Björklund |
Bjursås OK |
76:27 |
- |
- |
43 |
Datum: |
2010-06-28 |
Tävling: |
Idre Sprinten |
Arrangör: |
Idrefjällens OK |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Sprint |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Maria Björklund |
Bjursås OK |
19:56 |
- |
- |
73 |
2 |
Annika Tollefsen |
OK Öst |
22:59 |
- |
- |
- |
3 |
Hanna Klaar |
Säterbygdens OK |
27:00 |
- |
- |
- |
Datum: |
2010-06-29 |
Tävling: |
IDRE 3-DAGARS 2010 - ETAPP 1 |
Arrangör: |
Idrefjällens Orienteringsklubb |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Lång |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Elin Månsson |
Orienteringsklubben Löftan |
50:16 |
10,60 |
- |
- |
2 |
Maria Björklund |
Bjursås Orienteringsklubb |
62:29 |
13,18 |
- |
60 |
3 |
Hedvig Markgren |
Täby Orienteringsklubb |
62:44 |
13,23 |
- |
- |
Datum: |
2010-06-30 |
Tävling: |
IDRE 3-DAGARS 2010 - ETAPP 2 |
Arrangör: |
Idrefjällens Orienteringsklubb |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Medel |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Elin Månsson |
Orienteringsklubben Löftan |
27:08 |
8,53 |
- |
- |
2 |
Hedvig Markgren |
Täby Orienteringsklubb |
31:24 |
9,87 |
- |
- |
3 |
Julia Modig Tjärnström |
Linköpings Orienteringsklubb |
31:57 |
10,05 |
- |
- |
4 |
Maria Björklund |
Bjursås OK |
35:04 |
11,03 |
- |
52 |
Datum: |
2010-07-01 |
Tävling: |
Idre 3-dagars Totalt |
Arrangör: |
Idrefjällens OK |
Kategori: |
Sammanlagt etappresultat |
Distans: |
Lång |
D18 |
Banlängd: 2,5 km |
10 tävlande |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Elin Månsson |
OK Löftan |
126:10 |
50,98 |
- |
- |
2 |
Hedvig Markgren |
Täby OK |
148:13 |
59,89 |
- |
- |
3 |
Maria Björklund |
Bjursås OK |
155:45 |
62,93 |
- |
1 |
Datum: |
2010-07-01 |
Tävling: |
IDRE 3-DAGARS 2010 - ETAPP 3 |
Arrangör: |
Idrefjällens Orienteringsklubb |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Lång |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Elin Månsson |
Orienteringsklubben Löftan |
48:46 |
9,83 |
- |
- |
2 |
Hedvig Markgren |
Täby Orienteringsklubb |
54:05 |
10,90 |
- |
- |
3 |
Maria Björklund |
Bjursås Orienteringsklubb |
58:12 |
11,73 |
- |
55 |
Datum: |
2010-07-21 |
Tävling: |
DM Sprint Dalarna + WUOC-Tour Sprint publiktävling |
Arrangör: |
Domnarvets GOIF |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Sprint |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Tove Alexandersson |
Stora Tuna OK |
15:20 |
- |
- |
- |
2 |
Jenny Eriksson |
OK Kåre |
18:29 |
- |
- |
- |
3 |
Lisa Lindgren |
Stora Tuna OK |
19:04 |
- |
- |
- |
7 |
Maria Björklund |
Bjursås OK |
21:41 |
- |
- |
47 |
Datum: |
2010-07-25 |
Tävling: |
E1 O-Ringen 5-dagars |
Arrangör: |
Örebro |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Lång |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Tove Alexandersson |
Stora Tuna OK |
39:26 |
- |
- |
- |
2 |
Rebecka Heinrup |
Tullinge SK |
44:02 |
- |
- |
- |
3 |
Helena Karlsson |
Bromma-Vällingby SOK |
44:44 |
- |
- |
- |
99 |
Maria Björklund |
Bjursås OK |
70:06 |
- |
- |
38 |
Datum: |
2010-07-26 |
Tävling: |
E2 O-Ringen 5-dagars |
Arrangör: |
Örebro |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Medel |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Amilia Björklund |
Sävedalens AIK |
29:07 |
- |
- |
- |
2 |
Linda Lindkvist |
OK Denseln |
31:58 |
- |
- |
- |
3 |
Maren Jansson Haverstad |
Konnerud IL |
33:20 |
- |
- |
- |
38 |
Maria Björklund |
Bjursås OK |
40:19 |
- |
- |
48 |
Datum: |
2010-07-27 |
Tävling: |
E3 O-Ringen 5-dagars |
Arrangör: |
Örebro |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Lång |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Helena Karlsson |
Bromma-Vällingby SOK |
56:14 |
- |
- |
- |
2 |
Ingjerd Myhre |
Kongsberg OL |
60:49 |
- |
- |
- |
3 |
Hilda Forsgren |
Täby OK |
61:42 |
- |
- |
- |
61 |
Maria Björklund |
Bjursås OK |
80:33 |
- |
- |
45 |
Datum: |
2010-07-29 |
Tävling: |
E4 O-Ringen 5-dagars |
Arrangör: |
Örebro |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Lång |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Tove Alexandersson |
Stora Tuna OK |
44:13 |
- |
- |
- |
2 |
Emma Klingenberg |
Faaborg OK |
46:05 |
- |
- |
- |
3 |
Maren Jansson Haverstad |
Konnerud IL |
47:01 |
- |
- |
- |
37 |
Maria Björklund |
Bjursås OK |
55:34 |
- |
- |
55 |
Datum: |
2010-07-30 |
Tävling: |
O-Ringen 5-dagars |
Arrangör: |
Örebro |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Lång |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Tove Alexandersson |
Stora Tuna OK |
233:27 |
- |
- |
- |
2 |
Helena Karlsson |
Bromma-Vällingby SOK |
250:40 |
- |
- |
- |
3 |
Maren Jansson Haverstad |
Konnerud IL |
250:50 |
- |
- |
- |
46 |
Maria Björklund |
Bjursås OK |
319:18 |
- |
- |
1 |
Datum: |
2010-08-21 |
Tävling: |
Barkenträffen Medel |
Arrangör: |
Smedjebackens OK |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Medel |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Lisa Risby |
OK Kåre |
28:49 |
- |
- |
- |
2 |
Frida Sandberg |
Säterbygdens OK |
30:09 |
- |
- |
- |
3 |
Johanna Sarenmark |
Leksands OK |
36:25 |
- |
- |
- |
4 |
Maria Björklund |
Bjursås OK |
36:34 |
- |
- |
47 |
Datum: |
2010-08-22 |
Tävling: |
Barkenträffen Lång |
Arrangör: |
Smedjebackens OK |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Lång |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Lisa Risby |
OK Kåre |
44:30 |
- |
- |
- |
2 |
Michaela Hallqvist |
Malungs OK Skogsmårdarna |
48:28 |
- |
- |
- |
3 |
Maria Björklund |
Bjursås OK |
52:40 |
- |
- |
55 |
Datum: |
2010-08-28 |
Tävling: |
SM Lång kval |
Arrangör: |
Orienteringsklubben Tyr |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Lång |
D18 Kval A |
Banlängd: 5,2 km |
- |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Tove Alexandersson |
Stora Tuna Orienteringsklubb |
41:54 |
8,10 |
- |
- |
2 |
Lovisa Adolfsson |
Tullinge Sportklubb |
46:08 |
8,92 |
- |
- |
3 |
Elin Svensson |
Nässjö Orienteringsklubb |
47:23 |
9,17 |
- |
- |
9 |
Maria Björklund |
Bjursås OK |
50:42 |
9,81 |
- |
60 |
Datum: |
2010-08-29 |
Tävling: |
SM Lång final |
Arrangör: |
Orienteringsklubben Tyr |
Kategori: |
SM, RM, Landslagstest |
Distans: |
Lång |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Tove Alexandersson |
Stora Tuna Orienteringsklubb |
49:52 |
7,50 |
- |
- |
2 |
Elin Månsson |
Orienteringsklubben Löftan |
56:55 |
8,56 |
- |
- |
3 |
Johanna Erlandsson |
OK Skogsfalken |
57:07 |
8,59 |
- |
- |
20 |
Maria Björklund |
Bjursås OK |
68:08 |
10,25 |
- |
58 |
Datum: |
2010-09-03 |
Tävling: |
SM Medel kval |
Arrangör: |
Umeå OK |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Medel |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Johanna Erlandsson |
OK Skogsfalken |
24:21 |
- |
- |
- |
2 |
Amilia Björklund |
Sävedalens AIK |
25:19 |
- |
- |
- |
3 |
Tove Lagerberg |
OK Södertörn |
25:53 |
- |
- |
- |
10 |
Maria Björklund |
Bjursås OK |
29:16 |
- |
- |
52 |
Datum: |
2010-09-04 |
Tävling: |
SM Medel final |
Arrangör: |
Umeå OK |
Kategori: |
SM, RM, Landslagstest |
Distans: |
Medel |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Tove Alexandersson |
Stora Tuna OK |
31:30 |
- |
- |
- |
2 |
Helena Karlsson |
Bromma-Vällingby SOK |
33:40 |
- |
- |
- |
3 |
Elin Månsson |
OK Löftan |
34:29 |
- |
- |
- |
23 |
Maria Björklund |
Bjursås OK |
43:49 |
- |
- |
49 |
Datum: |
2010-09-11 |
Tävling: |
DM Medel Dalarna |
Arrangör: |
Ludvika OK |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Medel |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Lina Lång |
Stora Tuna OK |
31:22 |
- |
- |
- |
2 |
Maria Björklund |
Bjursås OK |
32:26 |
- |
- |
60 |
3 |
Lisa Risby |
OK Kåre |
33:08 |
- |
- |
- |
Datum: |
2010-09-12 |
Tävling: |
DM Lång Dalarna |
Arrangör: |
Säterbygdens OK |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Lång |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Lisa Risby |
OK Kåre |
52:13 |
- |
- |
- |
2 |
Jenny Eriksson |
OK Kåre |
58:36 |
- |
- |
- |
3 |
Maria Björklund |
Bjursås OK |
64:31 |
- |
- |
54 |
Datum: |
2010-09-17 |
Tävling: |
DM Natt Dalarna |
Arrangör: |
Domnarvets GOIF |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Lång |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Lisa Lindgren |
Stora Tuna OK |
65:52 |
- |
- |
- |
2 |
Maria Björklund |
Bjursås OK |
65:59 |
- |
- |
60 |
3 |
Malin Engström |
OK Kåre |
89:35 |
- |
- |
- |
Datum: |
2010-09-25 |
Tävling: |
Dalaportens OL Elitserien och Silva Junior Cup |
Arrangör: |
Dalaportens OL |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Lång |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Tove Alexandersson |
Stora Tuna OK |
47:29 |
- |
- |
- |
2 |
Helena Karlsson |
Bromma-Vällingby SOK |
52:22 |
- |
- |
- |
3 |
Frida Sandberg |
Säterbygdens OK |
52:35 |
- |
- |
- |
|
Maria Björklund |
Bjursås OK |
Cancelled |
- |
- |
- |
Datum: |
2010-09-26 |
Tävling: |
Dalaportens OL Elitserien och Silva Junior Cup |
Arrangör: |
Dalaportens OL |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Sprint |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Tove Alexandersson |
Stora Tuna OK |
12:44 |
- |
- |
- |
2 |
Frida Sandberg |
Säterbygdens OK |
13:16 |
- |
- |
- |
3 |
Linnea Holmqvist |
Hagaby GOIF |
13:33 |
- |
- |
- |
|
Maria Björklund |
Bjursås OK |
DidNotStart |
- |
- |
- |
Bjursås OK medlemsresultat, 2010
Namn: |
Marianne Björklund |
Född: |
1962 |
Grupp: |
Grupp 3, Damer |
Totalpoäng: |
382 |
Datum: |
2010-04-24 |
Tävling: |
Bergslagsträffen 2010 |
Arrangör: |
Fagersta OK |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Medel |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Anna Von Krusenstierna |
OK Kåre |
29:45 |
- |
- |
- |
2 |
Anna-Karin Öhgren |
Karlsbyhedens IK |
30:23 |
- |
- |
- |
3 |
Lotta Jungåker |
Korsnäs IF OK |
32:19 |
- |
- |
- |
4 |
Marianne Björklund |
Bjursås OK |
33:52 |
- |
- |
53 |
Datum: |
2010-05-16 |
Tävling: |
OL-Touren - Medeldistans |
Arrangör: |
OK Kåre |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Medel |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Ulrika Eriksson |
Stora Tuna OK |
20:03 |
- |
- |
- |
2 |
Maria Bergfält |
Domnarvets GOIF |
20:36 |
- |
- |
- |
3 |
Marianne Björklund |
Bjursås OK |
21:57 |
- |
- |
57 |
Datum: |
2010-05-29 |
Tävling: |
Youth Challange-MTBO-Medel |
Arrangör: |
IFK Mora OK |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Medel |
D21 MOTION |
Banlängd: 6,1 km |
6 tävlande |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Maud Anglebrant |
IFK Moras OK |
57:55 |
9,49 |
- |
- |
2 |
Anna Isaksson-Forsgren |
OK Tyr |
64:43 |
10,61 |
- |
- |
3 |
Florence Berg |
Domnarvets GOIF |
68:14 |
11,19 |
- |
- |
4 |
Marianne Björklund |
Bjursås OK |
90:32 |
14,84 |
- |
1 |
Datum: |
2010-05-29 |
Tävling: |
MYC Lång |
Arrangör: |
IFK Moras OK |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Lång |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Maria Bergfält |
Domnarvets GOIF |
37:57 |
- |
- |
- |
2 |
Lotta Ransjö |
OK Tyr |
39:46 |
- |
- |
- |
3 |
Marianne Björklund |
Bjursås OK |
41:50 |
- |
- |
57 |
Datum: |
2010-05-30 |
Tävling: |
MYC Medel |
Arrangör: |
IFK Moras OK |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Medel |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Ingrid Alexandersson |
Stora Tuna OK |
20:43 |
- |
- |
- |
2 |
Ulrika Eriksson |
Stora Tuna OK |
22:26 |
- |
- |
- |
3 |
Lotta Ransjö |
OK Tyr |
23:38 |
- |
- |
- |
25 |
Marianne Björklund |
Bjursås OK |
31:33 |
- |
- |
41 |
Datum: |
2010-06-13 |
Tävling: |
Rehns nationella |
Arrangör: |
Rehns BK |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Medel |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Carina Sandberg |
Säterbygdens OK |
33:24 |
- |
- |
- |
2 |
Mia Gustafsson |
OK Kåre |
36:47 |
- |
- |
- |
3 |
Marita Östberg |
Alfta-Ösa OK |
36:49 |
- |
- |
- |
5 |
Marianne Björklund |
Bjursås OK |
41:12 |
- |
- |
51 |
Datum: |
2010-07-20 |
Tävling: |
WUOC-Tour Lång, publiktävling Student-VM |
Arrangör: |
Stora Tuna OK |
Kategori: |
Distrikt |
Distans: |
Lång |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Anne Grethe Rustad |
Raumar OL |
43:56 |
- |
- |
- |
2 |
Anette Palm |
HJS-Vansbro OK |
45:54 |
- |
- |
- |
3 |
Monica Boman |
Gävle OK |
52:47 |
- |
- |
- |
5 |
Marianne Björklund |
Bjursås OK |
54:00 |
- |
- |
36 |
Datum: |
2010-07-25 |
Tävling: |
E1 O-Ringen 5-dagars |
Arrangör: |
Örebro |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Lång |
O-Ringen Multi Kort mix |
- |
12 tävlande |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Per-Erik Björklund / Marianne Björklund |
Bjursås OK |
142:09 |
- |
- |
1 |
2 |
Åsa Johansson / Joel Christiansson |
OK Älvsjö-Örby |
145:25 |
- |
- |
- |
3 |
Helen Johansson / Mats Lagerblad |
Växjö OK |
155:19 |
- |
- |
- |
Datum: |
2010-07-26 |
Tävling: |
E2 O-Ringen 5-dagars |
Arrangör: |
Örebro |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Medel |
O-Ringen Multi Kort mix |
- |
12 tävlande |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Malin Jacobson Daniel Boström |
OK Milan |
210:52 |
- |
- |
- |
2 |
Per-Erik Björklund / Marianne Björklund |
Bjursås OK |
217:43 |
- |
- |
1 |
3 |
Hanna Kivijärvi / Mattias Björklund |
OK Renen/Storviks IF |
224:33 |
- |
- |
- |
Datum: |
2010-07-27 |
Tävling: |
E3 O-Ringen 5-dagars |
Arrangör: |
Örebro |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Lång |
O-Ringen Multi Kort mix |
- |
12 tävlande |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Per-Erik Björklund / Marianne Björklund |
Bjursås OK |
128:34 |
- |
- |
1 |
2 |
Helen Johansson / Mats Lagerblad |
Växjö OK |
138:02 |
- |
- |
- |
3 |
Åsa Lundegård / Lars Lundegård |
Karlstad Multisport |
141:50 |
- |
- |
- |
Datum: |
2010-07-29 |
Tävling: |
E4 O-Ringen 5-dagars |
Arrangör: |
Örebro |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Lång |
O-Ringen Multi Kort mix |
- |
12 tävlande |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Per-Erik Björklund / Marianne Björklund |
Bjursås OK |
236:24 |
- |
- |
1 |
2 |
Helen Johansson / Mats Lagerblad |
Växjö OK |
253:56 |
- |
- |
- |
3 |
Mats Kehlmeier / Johanna Karlsson |
Livsnjutarna |
254:45 |
- |
- |
- |
Datum: |
2010-07-30 |
Tävling: |
O-Ringen 5-dagars |
Arrangör: |
Örebro |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Lång |
O-Ringen Multi Kort mix |
- |
12 tävlande |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Per-Erik Björklund / Marianne Björklund |
Bjursås OK |
903:56 |
- |
- |
1 |
2 |
Helen Johansson / Mats Lagerblad |
Växjö OK |
955:50 |
- |
- |
- |
3 |
Åsa Lundegård / Lars Lundegård |
Karlstad Multisport |
973:14 |
- |
- |
- |
Datum: |
2010-08-29 |
Tävling: |
Öppna Falumästerskap dag |
Arrangör: |
OK Kåre |
Kategori: |
Distrikt |
Distans: |
Lång |
D40 |
Banlängd: 4,7 km |
13 tävlande |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Anna Von Krusenstierna |
OK Kåre |
43:47 |
9,32 |
- |
- |
2 |
Marianne Björklund |
Bjursås OK |
46:12 |
9,83 |
- |
45 |
3 |
Åsa Gahne Spik |
Leksands OK |
47:59 |
10,21 |
- |
- |
Datum: |
2010-09-12 |
Tävling: |
DM Lång Dalarna |
Arrangör: |
Säterbygdens OK |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Lång |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Ingrid Alexandersson |
Stora Tuna OK |
36:23 |
- |
- |
- |
2 |
Ulrika Eriksson |
Stora Tuna OK |
37:57 |
- |
- |
- |
3 |
Maria Bergfält |
Domnarvets GOIF |
39:35 |
- |
- |
- |
11 |
Marianne Björklund |
Bjursås OK |
55:53 |
- |
- |
42 |
Bjursås OK medlemsresultat, 2010
Namn: |
Per-Erik Björklund |
Född: |
1958 |
Grupp: |
Grupp 2, Yngre och Äldre Herrar |
Totalpoäng: |
401 |
Datum: |
2010-04-24 |
Tävling: |
Bergslagsträffen 2010 |
Arrangör: |
Fagersta OK |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Medel |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Lars Mattsson |
OK Kåre |
24:38 |
- |
- |
- |
2 |
Mikael Utter |
Västerås SOK |
26:37 |
- |
- |
- |
3 |
Stefan Nyberg |
Avesta OK |
26:58 |
- |
- |
- |
7 |
Per-Erik Björklund |
Bjursås OK |
30:52 |
- |
- |
51 |
10 |
Jan-Olof Björklund |
Bjursås OK |
32:48 |
- |
- |
47 |
Datum: |
2010-05-08 |
Tävling: |
Dalaportens OL Högsberget- Medel |
Arrangör: |
Dalaportens OL |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Medel |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Kjell Klaar |
Säterbygdens OK |
23:48 |
- |
- |
- |
2 |
Jan-Olof Björklund |
Bjursås OK |
24:45 |
- |
- |
60 |
3 |
Stefan Nyberg |
Avesta OK |
26:27 |
- |
- |
- |
8 |
Per-Erik Björklund |
Bjursås OK |
27:47 |
- |
- |
53 |
Datum: |
2010-05-09 |
Tävling: |
Dalaportens OL Högsberget- Lång |
Arrangör: |
Dalaportens OL |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Lång |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Per-Olov Sjöström |
Västerås SOK |
42:55 |
- |
- |
- |
2 |
Per Winterås |
Västerbergslagens OL |
43:21 |
- |
- |
- |
3 |
Jan-Olof Björklund |
Bjursås OK |
43:52 |
- |
- |
59 |
15 |
Per-Erik Björklund |
Bjursås OK |
53:47 |
- |
- |
49 |
Datum: |
2010-05-13 |
Tävling: |
Årsundarundan Medel |
Arrangör: |
Årsunda IF |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Medel |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Lars Lindgren |
OK Ödmården |
17:51 |
- |
- |
- |
2 |
Stefan Carlsson |
Alfta-Ösa OK |
18:18 |
- |
- |
- |
3 |
Harry Hietanen |
Gävle OK |
18:26 |
- |
- |
- |
5 |
Jan-Olof Björklund |
Bjursås OK |
19:21 |
- |
- |
57 |
8 |
Per-Erik Björklund |
Bjursås OK |
20:09 |
- |
- |
56 |
Datum: |
2010-05-16 |
Tävling: |
OL-Touren - Medeldistans |
Arrangör: |
OK Kåre |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Medel |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Hans Daniels |
Malungs OK Skogsmårdarna |
21:41 |
- |
- |
- |
2 |
Thomas Ericson |
Alfta-Ösa OK |
21:47 |
- |
- |
- |
3 |
Stefan Carlsson |
Alfta-Ösa OK |
22:10 |
- |
- |
- |
5 |
Jan-Olof Björklund |
Bjursås OK |
23:26 |
- |
- |
56 |
9 |
Per-Erik Björklund |
Bjursås OK |
25:26 |
- |
- |
52 |
Datum: |
2010-05-29 |
Tävling: |
MYC Lång |
Arrangör: |
IFK Moras OK |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Lång |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Christer Skoog |
Kils OK |
34:38 |
- |
- |
- |
2 |
Roine Andersson |
Rånäs OK |
36:50 |
- |
- |
- |
3 |
Sixten Westlund |
OK Tyr |
38:20 |
- |
- |
- |
5 |
Jan-Olof Björklund |
Bjursås OK |
40:34 |
- |
- |
56 |
25 |
Per-Erik Björklund |
Bjursås OK |
60:17 |
- |
- |
36 |
Datum: |
2010-05-30 |
Tävling: |
MYC Medel |
Arrangör: |
IFK Moras OK |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Medel |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Christer Skoog |
Kils OK |
22:45 |
- |
- |
- |
2 |
Rolf Wikström |
OK Tyr |
24:45 |
- |
- |
- |
3 |
Hans Daniels |
Malungs OK Skogsmårdarna |
25:31 |
- |
- |
- |
4 |
Jan-Olof Björklund |
Bjursås OK |
25:54 |
- |
- |
57 |
10 |
Per-Erik Björklund |
Bjursås OK |
28:45 |
- |
- |
52 |
Datum: |
2010-06-13 |
Tävling: |
Rehns nationella |
Arrangör: |
Rehns BK |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Medel |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Harry Hietanen |
Gävle OK |
24:51 |
- |
- |
- |
2 |
Lars Lindgren |
OK Ödmården |
24:53 |
- |
- |
- |
3 |
Ola Johansson |
Gävle OK |
25:51 |
- |
- |
- |
5 |
Jan-Olof Björklund |
Bjursås OK |
26:59 |
- |
- |
55 |
9 |
Per-Erik Björklund |
Bjursås OK |
33:34 |
- |
- |
42 |
Datum: |
2010-07-20 |
Tävling: |
WUOC-Tour Lång, publiktävling Student-VM |
Arrangör: |
Stora Tuna OK |
Kategori: |
Distrikt |
Distans: |
Lång |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Roger Lind |
Leksands OK |
46:46 |
- |
- |
- |
2 |
Anders Löfgren |
Järfälla OK |
50:26 |
- |
- |
- |
3 |
Anders Lundh |
Järfälla OK |
51:40 |
- |
- |
- |
8 |
Per-Erik Björklund |
Bjursås OK |
58:44 |
- |
- |
36 |
Datum: |
2010-07-25 |
Tävling: |
E1 O-Ringen 5-dagars |
Arrangör: |
Örebro |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Lång |
O-Ringen Multi Kort mix |
- |
12 tävlande |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Per-Erik Björklund / Marianne Björklund |
Bjursås OK |
142:09 |
- |
- |
1 |
2 |
Åsa Johansson / Joel Christiansson |
OK Älvsjö-Örby |
145:25 |
- |
- |
- |
3 |
Helen Johansson / Mats Lagerblad |
Växjö OK |
155:19 |
- |
- |
- |
Datum: |
2010-07-26 |
Tävling: |
E2 O-Ringen 5-dagars |
Arrangör: |
Örebro |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Medel |
O-Ringen Multi Kort mix |
- |
12 tävlande |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Malin Jacobson Daniel Boström |
OK Milan |
210:52 |
- |
- |
- |
2 |
Per-Erik Björklund / Marianne Björklund |
Bjursås OK |
217:43 |
- |
- |
1 |
3 |
Hanna Kivijärvi / Mattias Björklund |
OK Renen/Storviks IF |
224:33 |
- |
- |
- |
Datum: |
2010-07-27 |
Tävling: |
E3 O-Ringen 5-dagars |
Arrangör: |
Örebro |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Lång |
O-Ringen Multi Kort mix |
- |
12 tävlande |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Per-Erik Björklund / Marianne Björklund |
Bjursås OK |
128:34 |
- |
- |
1 |
2 |
Helen Johansson / Mats Lagerblad |
Växjö OK |
138:02 |
- |
- |
- |
3 |
Åsa Lundegård / Lars Lundegård |
Karlstad Multisport |
141:50 |
- |
- |
- |
Datum: |
2010-07-29 |
Tävling: |
E4 O-Ringen 5-dagars |
Arrangör: |
Örebro |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Lång |
O-Ringen Multi Kort mix |
- |
12 tävlande |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Per-Erik Björklund / Marianne Björklund |
Bjursås OK |
236:24 |
- |
- |
1 |
2 |
Helen Johansson / Mats Lagerblad |
Växjö OK |
253:56 |
- |
- |
- |
3 |
Mats Kehlmeier / Johanna Karlsson |
Livsnjutarna |
254:45 |
- |
- |
- |
Datum: |
2010-07-30 |
Tävling: |
O-Ringen 5-dagars |
Arrangör: |
Örebro |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Lång |
O-Ringen Multi Kort mix |
- |
12 tävlande |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Per-Erik Björklund / Marianne Björklund |
Bjursås OK |
903:56 |
- |
- |
1 |
2 |
Helen Johansson / Mats Lagerblad |
Växjö OK |
955:50 |
- |
- |
- |
3 |
Åsa Lundegård / Lars Lundegård |
Karlstad Multisport |
973:14 |
- |
- |
- |
Datum: |
2010-08-29 |
Tävling: |
Öppna Falumästerskap dag |
Arrangör: |
OK Kåre |
Kategori: |
Distrikt |
Distans: |
Lång |
H50 |
Banlängd: 4,9 km |
12 tävlande |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Lars Harkman |
Malungs OK Skogsmårdarna |
37:17 |
7,59 |
- |
- |
2 |
Jan-Olof Björklund |
Bjursås OK |
37:48 |
7,70 |
- |
45 |
3 |
Lars Mattsson |
OK Kåre |
39:50 |
8,11 |
- |
- |
9 |
Per-Erik Björklund |
Bjursås OK |
48:24 |
9,86 |
- |
34 |
Datum: |
2010-09-12 |
Tävling: |
DM Lång Dalarna |
Arrangör: |
Säterbygdens OK |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Lång |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Stefan Nyberg |
Avesta OK |
46:20 |
- |
- |
- |
2 |
Lars Mattsson |
OK Kåre |
46:41 |
- |
- |
- |
3 |
Hans Daniels |
Malungs OK Skogsmårdarna |
48:31 |
- |
- |
- |
5 |
Jan-Olof Björklund |
Bjursås OK |
51:05 |
- |
- |
55 |
10 |
Per-Erik Björklund |
Bjursås OK |
60:04 |
- |
- |
46 |
Datum: |
2010-10-24 |
Tävling: |
Bjursås O-Games |
Arrangör: |
Maria Björklund |
Kategori: |
Lokal |
Distans: |
Sprint |
Vuxen Svår |
Banlängd: 1,9 km |
5 tävlande |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Johan Hallgren |
Bjursås OK |
18:12 |
9,84 |
- |
1 |
2 |
Jan-Olof Björklund |
Bjursås OK |
18:38 |
10,07 |
- |
1 |
3 |
Per-Erik Björklund |
Bjursås OK |
19:39 |
10,62 |
- |
1 |
4 |
Lars Björklund |
Bjursås OK |
20:23 |
11,02 |
- |
1 |
5 |
Gunnar Löfkvist |
Bjursås OK |
25:08 |
13,59 |
- |
1 |
Bjursås OK medlemsresultat, 2010
Namn: |
Ronja Björklund |
Född: |
1997 |
Grupp: |
Grupp 4, Ungdom |
Totalpoäng: |
484 |
Datum: |
2010-04-24 |
Tävling: |
Bergslagsträffen 2010 |
Arrangör: |
Fagersta OK |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Medel |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Erica Edman |
Korsnäs IF OK |
27:57 |
- |
- |
- |
2 |
Rebecca Mårtensson |
Köping-Kolsva OK |
31:11 |
- |
- |
- |
3 |
Matilda Eriksson |
Västerbergslagens OL |
33:28 |
- |
- |
- |
6 |
Ronja Björklund |
Bjursås OK |
38:44 |
- |
- |
44 |
11 |
Anna Björklund |
Bjursås OK |
56:35 |
- |
- |
9 |
Datum: |
2010-05-08 |
Tävling: |
Dalaportens OL Högsberget- Medel |
Arrangör: |
Dalaportens OL |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Medel |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Sara Wadman |
IFK Moras OK |
21:19 |
- |
- |
- |
2 |
Hanna Barkegren |
Stora Tuna OK |
22:31 |
- |
- |
- |
3 |
Matilda Dammvik |
Stora Tuna OK |
23:35 |
- |
- |
- |
7 |
Ronja Björklund |
Bjursås OK |
24:50 |
- |
- |
55 |
13 |
Anna Björklund |
Bjursås OK |
30:54 |
- |
- |
43 |
Datum: |
2010-05-09 |
Tävling: |
Dalaportens OL Högsberget- Lång |
Arrangör: |
Dalaportens OL |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Lång |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Ellen Sarenmark |
Leksands OK |
31:03 |
- |
- |
- |
2 |
Sara Wadman |
IFK Moras OK |
31:37 |
- |
- |
- |
3 |
Matilda Dammvik |
Stora Tuna OK |
31:40 |
- |
- |
- |
6 |
Ronja Björklund |
Bjursås OK |
34:00 |
- |
- |
57 |
22 |
Anna Björklund |
Bjursås OK |
46:27 |
- |
- |
45 |
Datum: |
2010-05-13 |
Tävling: |
Årsundarundan Medel |
Arrangör: |
Årsunda IF |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Medel |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Ronja Björklund |
Bjursås OK |
20:19 |
- |
- |
65 |
2 |
Victoria Byman |
Västerås SOK |
22:25 |
- |
- |
- |
3 |
Erica Edman |
Korsnäs IF OK |
23:41 |
- |
- |
- |
9 |
Anna Björklund |
Bjursås OK |
32:06 |
- |
- |
40 |
Datum: |
2010-05-16 |
Tävling: |
OL-Touren - Medeldistans |
Arrangör: |
OK Kåre |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Medel |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Sara Wadman |
IFK Moras OK |
20:41 |
- |
- |
- |
2 |
Matilda Dammvik |
Stora Tuna OK |
22:32 |
- |
- |
- |
3 |
Erica Edman |
Korsnäs IF OK |
23:36 |
- |
- |
- |
17 |
Anna Björklund |
Bjursås OK |
37:50 |
- |
- |
29 |
|
Ronja Björklund |
Bjursås OK |
DidNotStart |
- |
- |
- |
Datum: |
2010-05-18 |
Tävling: |
Kretsungsdomsserie nr 1 |
Arrangör: |
Bjursås OK |
Kategori: |
Distrikt |
Distans: |
Lång |
D14 |
Banlängd: 3,0 km |
8 tävlande |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Erica Edman |
Korsnäs IF OK |
32:34 |
11,04 |
- |
- |
2 |
Ronja Björklund |
Bjursås OK |
38:08 |
12,93 |
- |
45 |
3 |
Anna Björklund |
Bjursås OK |
46:11 |
15,66 |
- |
36 |
Datum: |
2010-05-28 |
Tävling: |
MYC Sprint |
Arrangör: |
IFK Moras OK |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Sprint |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Erica Edman |
Korsnäs IF OK |
16:27 |
- |
- |
- |
2 |
Anna Dahlgren-Rosén |
Järla Orientering |
16:53 |
- |
- |
- |
3 |
Sanna Stenholm |
Kils OK |
17:08 |
- |
- |
- |
11 |
Ronja Björklund |
Bjursås OK |
18:47 |
- |
- |
52 |
30 |
Anna Björklund |
Bjursås OK |
34:21 |
- |
- |
1 |
Datum: |
2010-05-29 |
Tävling: |
MYC Lång |
Arrangör: |
IFK Moras OK |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Lång |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Melina Carlsson |
Köping-Kolsva OK |
26:15 |
- |
- |
- |
2 |
Erica Edman |
Korsnäs IF OK |
27:11 |
- |
- |
- |
3 |
Malin Helgman |
OK Tyr |
28:31 |
- |
- |
- |
7 |
Ronja Björklund |
Bjursås OK |
30:33 |
- |
- |
56 |
25 |
Anna Björklund |
Bjursås OK |
58:05 |
- |
- |
29 |
Datum: |
2010-05-30 |
Tävling: |
MYC Medel |
Arrangör: |
IFK Moras OK |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Medel |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Melina Carlsson |
Köping-Kolsva OK |
22:32 |
- |
- |
- |
2 |
Malin Helgman |
OK Tyr |
22:46 |
- |
- |
- |
3 |
Ellen Sarenmark |
Leksands OK |
23:34 |
- |
- |
- |
5 |
Ronja Björklund |
Bjursås OK |
24:46 |
- |
- |
56 |
21 |
Anna Björklund |
Bjursås OK |
36:01 |
- |
- |
33 |
Datum: |
2010-06-01 |
Tävling: |
Falu u-kretstävling 2 |
Arrangör: |
Karlsbyhedens IK |
Kategori: |
Distrikt |
Distans: |
Lång |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Erica Edman |
Korsnäs IF OK |
30:23 |
10,48 |
- |
- |
2 |
Ronja Björklund |
Bjursås OK |
37:13 |
12,83 |
- |
45 |
3 |
Kari Koskinen |
Grycksbo IF OK |
39:05 |
13,48 |
- |
- |
4 |
Anna Björklund |
Bjursås OK |
54:50 |
18,91 |
- |
27 |
Datum: |
2010-06-13 |
Tävling: |
Rehns nationella |
Arrangör: |
Rehns BK |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Medel |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Ellen Sjögren |
Sundsvalls OK |
29:46 |
- |
- |
- |
2 |
Anna Lång |
Stora Tuna OK |
30:13 |
- |
- |
- |
3 |
Anna Björklund |
Bjursås OK |
41:26 |
- |
- |
37 |
|
Ronja Björklund |
Bjursås OK |
DidNotStart |
- |
- |
- |
Datum: |
2010-07-05 |
Tävling: |
Trekvällars 2010 Etapp 1 lång |
Arrangör: |
OK Ravinen |
Kategori: |
Distrikt |
Distans: |
Lång |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Hanna Korhonen |
Haninge Skid o Orienteringsklubb |
40:44 |
11,01 |
- |
- |
2 |
Ronja Björklund |
Bjursås Orienteringsklubb |
48:33 |
13,12 |
- |
45 |
3 |
Matilda Renlund |
Orienteringsklubben Södertörn |
52:23 |
14,16 |
- |
- |
Datum: |
2010-07-06 |
Tävling: |
Trekvällars 2010 Etapp 2 medel |
Arrangör: |
OK Ravinen |
Kategori: |
Distrikt |
Distans: |
Medel |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Ronja Björklund |
Bjursås Orienteringsklubb |
16:30 |
8,15 |
- |
58 |
2 |
Milla Hjort |
Orienteringklubben Ravinen |
22:45 |
11,23 |
- |
- |
3 |
Ida Torbiörnsson |
Järla IF Orienteringsklubb |
23:49 |
11,76 |
- |
- |
Datum: |
2010-07-07 |
Tävling: |
Trekvällars 2010 Etapp 3 lång |
Arrangör: |
OK Ravinen |
Kategori: |
Distrikt |
Distans: |
Lång |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Ronja Björklund |
Bjursås Orienteringsklubb |
36:11 |
10,34 |
- |
49 |
2 |
Hanna Korhonen |
Haninge Skid o Orienteringsklubb |
39:56 |
11,41 |
- |
- |
3 |
Matilda Renlund |
Orienteringsklubben Södertörn |
42:36 |
12,17 |
- |
- |
Datum: |
2010-07-20 |
Tävling: |
WUOC-Tour Lång, publiktävling Student-VM |
Arrangör: |
Stora Tuna OK |
Kategori: |
Distrikt |
Distans: |
Lång |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Ronja Björklund |
Bjursås OK |
31:36 |
- |
- |
49 |
2 |
Amanda Falck Weber |
Tisvilde Hegn OK |
35:34 |
- |
- |
- |
3 |
Kristin Boman |
Gävle OK |
35:47 |
- |
- |
- |
Datum: |
2010-07-21 |
Tävling: |
DM Sprint Dalarna + WUOC-Tour Sprint publiktävling |
Arrangör: |
Domnarvets GOIF |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Sprint |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Amanda Falck Weber |
Tisvilde Hegn OK |
9:31 |
- |
- |
- |
1 |
Erica Edman |
Korsnäs IF OK |
9:31 |
- |
- |
- |
3 |
Sara Wadman |
IFK Moras OK |
9:41 |
- |
- |
- |
6 |
Ronja Björklund |
Bjursås OK |
10:55 |
- |
- |
54 |
15 |
Anna Björklund |
Bjursås OK |
14:41 |
- |
- |
39 |
Datum: |
2010-07-25 |
Tävling: |
E1 O-Ringen 5-dagars |
Arrangör: |
Örebro |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Lång |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Linnéa Golsäter |
Eksjö SOK |
28:32 |
- |
- |
- |
2 |
Nikoline Tillingsøe |
Tisvilde Hegn OK |
29:15 |
- |
- |
- |
3 |
Ronja Björklund |
Bjursås OK |
29:32 |
- |
- |
59 |
Datum: |
2010-07-26 |
Tävling: |
E2 O-Ringen 5-dagars |
Arrangör: |
Örebro |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Medel |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Emma Bränneby |
OK Kolmården |
21:01 |
- |
- |
- |
2 |
Gabriella Gustafsson |
IK Hakarpspojkarna |
21:14 |
- |
- |
- |
3 |
Tove Rönnbäck |
Visborgs OK |
23:17 |
- |
- |
- |
7 |
Ronja Björklund |
Bjursås OK |
25:41 |
- |
- |
51 |
Datum: |
2010-07-27 |
Tävling: |
E3 O-Ringen 5-dagars |
Arrangör: |
Örebro |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Lång |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Nikoline Tillingsøe |
Tisvilde Hegn OK |
28:25 |
- |
- |
- |
2 |
Dorte Narum |
OL Vallset/Stange |
30:12 |
- |
- |
- |
3 |
Emma Bränneby |
OK Kolmården |
30:45 |
- |
- |
- |
5 |
Ronja Björklund |
Bjursås OK |
31:15 |
- |
- |
58 |
Datum: |
2010-07-29 |
Tävling: |
E4 O-Ringen 5-dagars |
Arrangör: |
Örebro |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Lång |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Linnéa Golsäter |
Eksjö SOK |
25:02 |
- |
- |
- |
2 |
Gabriella Gustafsson |
IK Hakarpspojkarna |
26:32 |
- |
- |
- |
3 |
Alina Kramarenko |
SRD SK |
26:35 |
- |
- |
- |
29 |
Ronja Björklund |
Bjursås OK |
35:01 |
- |
- |
51 |
Datum: |
2010-07-30 |
Tävling: |
O-Ringen 5-dagars |
Arrangör: |
Örebro |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Lång |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Emma Bränneby |
OK Kolmården |
137:27 |
- |
- |
- |
2 |
Nikoline Tillingsøe |
Tisvilde Hegn OK |
137:46 |
- |
- |
- |
3 |
Linnéa Golsäter |
Eksjö SOK |
142:15 |
- |
- |
- |
7 |
Ronja Björklund |
Bjursås OK |
151:41 |
- |
- |
46 |
Datum: |
2010-08-03 |
Tävling: |
Distriktsmatch Lång |
Arrangör: |
Forsa Orienteringsklubb |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Lång |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Ronja Björklund |
Dalarna |
27:38 |
7,96 |
- |
62 |
2 |
Jessica Hallqvist |
Dalarna |
29:28 |
8,49 |
- |
- |
3 |
Erica Edman |
Dalarna |
29:40 |
8,55 |
- |
- |
Datum: |
2010-08-04 |
Tävling: |
Distriktsmatch Sprint |
Arrangör: |
Forsa Orienteringsklubb |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Sprint |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Erica Edman |
Dalarna |
11:12 |
5,86 |
- |
- |
2 |
Sandra Näslund |
Västmanland |
11:51 |
6,20 |
- |
- |
3 |
Jenny Lindberg |
Västmanland |
12:45 |
6,68 |
- |
- |
5 |
Ronja Björklund |
Bjursås OK |
13:06 |
6,86 |
- |
55 |
Datum: |
2010-08-29 |
Tävling: |
Öppna Falumästerskap dag |
Arrangör: |
OK Kåre |
Kategori: |
Distrikt |
Distans: |
Lång |
D14 |
Banlängd: 3,6 km |
13 tävlande |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Ronja Björklund |
Bjursås OK |
29:10 |
8,08 |
- |
46 |
2 |
Erica Edman |
Korsnäs IF OK |
30:00 |
8,31 |
- |
- |
3 |
Cajsa Martinsson |
Västerbergslagens OL |
33:09 |
9,18 |
- |
- |
8 |
Anna Björklund |
Bjursås OK |
48:20 |
13,39 |
- |
26 |
Datum: |
2010-08-31 |
Tävling: |
Falukretsens u-tävling |
Arrangör: |
Grycksbo IF OK |
Kategori: |
Distrikt |
Distans: |
Lång |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Erica Edman |
Korsnäs IF OK |
22:24 |
- |
- |
- |
2 |
Ronja Björklund |
Bjursås OK |
23:57 |
- |
- |
45 |
3 |
Cecilia Kruskopf |
Korsnäs IF OK |
33:34 |
- |
- |
- |
7 |
Anna Björklund |
Bjursås OK |
45:03 |
- |
- |
23 |
Datum: |
2010-09-04 |
Tävling: |
Malmiafejden |
Arrangör: |
OK Malmia |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Medel |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Sara Wadman |
IFK Moras OK |
21:59 |
- |
- |
- |
2 |
Ellen Sarenmark |
Leksands OK |
22:35 |
- |
- |
- |
3 |
Matilda Dammvik |
Stora Tuna OK |
23:02 |
- |
- |
- |
7 |
Ronja Björklund |
Bjursås OK |
24:57 |
- |
- |
55 |
12 |
Anna Björklund |
Bjursås OK |
29:07 |
- |
- |
46 |
Datum: |
2010-09-05 |
Tävling: |
Malmiafejden |
Arrangör: |
OK Malmia |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Medel |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Ronja Björklund |
Bjursås OK |
26:35 |
- |
- |
61 |
2 |
Ella Wallinder |
Göteborg/Majorna OK |
26:48 |
- |
- |
- |
3 |
Anna Lång |
Stora Tuna OK |
29:32 |
- |
- |
- |
4 |
Anna Björklund |
Bjursås OK |
30:18 |
- |
- |
53 |
Datum: |
2010-09-11 |
Tävling: |
DM Medel Dalarna |
Arrangör: |
Ludvika OK |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Medel |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Hanna Barkegren |
Stora Tuna OK |
27:46 |
- |
- |
- |
2 |
Erica Edman |
Korsnäs IF OK |
27:52 |
- |
- |
- |
3 |
Sara Wadman |
IFK Moras OK |
29:25 |
- |
- |
- |
7 |
Ronja Björklund |
Bjursås OK |
32:40 |
- |
- |
50 |
16 |
Anna Björklund |
Bjursås OK |
42:34 |
- |
- |
30 |
Datum: |
2010-09-12 |
Tävling: |
DM Lång Dalarna |
Arrangör: |
Säterbygdens OK |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Lång |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Sara Wadman |
IFK Moras OK |
29:55 |
- |
- |
- |
2 |
Ellen Sarenmark |
Leksands OK |
31:05 |
- |
- |
- |
3 |
Ronja Björklund |
Bjursås OK |
31:29 |
- |
- |
59 |
13 |
Anna Björklund |
Bjursås OK |
42:43 |
- |
- |
48 |
Datum: |
2010-09-17 |
Tävling: |
DM Natt Dalarna |
Arrangör: |
Domnarvets GOIF |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Lång |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Ronja Björklund |
Bjursås OK |
33:07 |
- |
- |
62 |
2 |
Sara Wadman |
IFK Moras OK |
34:23 |
- |
- |
- |
3 |
Emma Jansson |
Stora Tuna OK |
35:00 |
- |
- |
- |
10 |
Anna Björklund |
Bjursås OK |
53:48 |
- |
- |
40 |
Datum: |
2010-09-18 |
Tävling: |
Kretskavle |
Arrangör: |
Korsnäs IF OK |
Kategori: |
Budkavle |
Distans: |
Medel |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Ronja Björklund Albin Bergkvist |
Bjursås OK |
58:12 |
- |
- |
1 |
2 |
Jonas Gustafsson Martin Bergman |
OK Kåre Lag 2 |
64:25 |
- |
- |
- |
3 |
Hanna Berglund Elina Von Krusenstierna |
OK Kåre Lag 1 |
66:07 |
- |
- |
- |
Datum: |
2010-09-25 |
Tävling: |
Dalaportens OL Liljansberg-Lång |
Arrangör: |
Dalaportens OL |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Lång |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Sara Wadman |
IFK Moras OK |
25:33 |
- |
- |
- |
2 |
Erica Edman |
Korsnäs IF OK |
28:25 |
- |
- |
- |
3 |
Karin Håll |
HJS-Vansbro OK |
29:26 |
- |
- |
- |
4 |
Ronja Björklund |
Bjursås OK |
29:34 |
- |
- |
58 |
|
Anna Björklund |
Bjursås OK |
DidNotStart |
- |
- |
- |
Datum: |
2010-10-16 |
Tävling: |
Daladubbeln Stafett |
Arrangör: |
Korsnäs IF OK |
Kategori: |
Budkavle |
Distans: |
Medel |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Ellen Sarenmark/Sara Wadman |
Leksands OK/IFK Moras OK |
48:12 |
- |
- |
- |
2 |
Moa Pettersson/Tilda Johansson |
OK Dacke/OK Orion |
48:21 |
- |
- |
- |
3 |
Anna Dahlgren-Rosén/Andrea Svensson |
Järla IF OK/Finspångs SOK |
49:20 |
- |
- |
- |
5 |
Ronja Björklund/Erica Edman |
Bjursås OK |
49:35 |
- |
- |
1 |
Datum: |
2010-10-17 |
Tävling: |
Daladubbeln Patrull |
Arrangör: |
Korsnäs IF OK |
Kategori: |
Patrull |
Distans: |
Ultra |
D14 |
Banlängd: 7,1 km |
123 tävlande |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Anna Dahlgren-Rosén/Andrea Svensson |
Järla IF OK/Finspångs SOK |
57:22 |
8,08 |
- |
- |
2 |
Elina Rönnlund/Clara Lundgren |
Stöcksjö IS/Umeå OK |
59:29 |
8,38 |
- |
- |
3 |
Moa Pettersson/Tilda Johansson |
OK Dacke/OK Orion |
59:33 |
8,39 |
- |
- |
10 |
Ronja Björklund/Erica Edman |
Bjursås OK |
68:06 |
9,59 |
- |
1 |
Datum: |
2010-11-12 |
Tävling: |
O-Event 2010 - Sprint By Night |
Arrangör: |
Borås GIF |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Sprint |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Erica Edman |
Korsnäs IF OK |
12:28 |
- |
- |
- |
2 |
Hanna Karlsson |
Markbygdens OK |
12:35 |
- |
- |
- |
3 |
Linnéa Golsäter |
Eksjö SOK |
12:37 |
- |
- |
- |
40 |
Anna Björklund |
Bjursås OK |
19:05 |
- |
- |
34 |
|
Ronja Björklund |
Bjursås OK |
DidNotStart |
- |
- |
- |
Datum: |
2010-11-13 |
Tävling: |
O-Event 2010 - Downhill sprint |
Arrangör: |
Hestra IF |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Sprint |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Erica Edman |
Korsnäs IF OK |
13:25 |
- |
- |
- |
2 |
Hanna Karlsson |
Markbygdens OK |
13:39 |
- |
- |
- |
3 |
Louise Lundgren |
Värend GN OL |
13:43 |
- |
- |
- |
39 |
Anna Björklund |
Bjursås OK |
23:03 |
- |
- |
22 |
|
Ronja Björklund |
Bjursås OK |
DidNotStart |
- |
- |
- |
Datum: |
2010-11-14 |
Tävling: |
O-event 2010 - Zoorienteringen |
Arrangör: |
IK Ymer |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Sprint |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Sara Wadman |
IFK Moras OK |
13:43 |
- |
- |
- |
2 |
Linnéa Golsäter |
Eksjö SOK |
14:53 |
- |
- |
- |
3 |
Gabriella Gustafsson |
IK Hakarpspojkarna |
14:59 |
- |
- |
- |
99 |
Anna Björklund |
Bjursås OK |
25:26 |
- |
- |
17 |
|
Ronja Björklund |
Bjursås OK |
DidNotStart |
- |
- |
- |
Bjursås OK medlemsresultat, 2010
Namn: |
Anita Carlsson |
Född: |
1944 |
Grupp: |
Grupp 3, Damer |
Totalpoäng: |
278 |
Datum: |
2010-04-24 |
Tävling: |
Bergslagsträffen 2010 |
Arrangör: |
Fagersta OK |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Medel |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Ing-Marie Mozélius |
Stora Tuna OK |
24:04 |
- |
- |
- |
2 |
Ethel Nord |
Lindebygdens OK |
26:40 |
- |
- |
- |
3 |
Ingalill Westberg |
SK Trim/Virsbo |
27:00 |
- |
- |
- |
7 |
Margareta Löfkvist |
Bjursås OK |
29:11 |
- |
- |
54 |
|
Anita Carlsson |
Bjursås OK |
MisPunch |
- |
- |
- |
Datum: |
2010-05-02 |
Tävling: |
Veteranträffen |
Arrangör: |
Österfärnebo IF |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Lång |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Anita Johansson |
OK Tor |
29:03 |
- |
- |
- |
2 |
Lena Leandersson |
Älvdalens IF OK |
29:36 |
- |
- |
- |
3 |
Dagny Gustavsson |
Sigtuna OK |
29:51 |
- |
- |
- |
10 |
Margareta Löfkvist |
Bjursås OK |
36:19 |
- |
- |
53 |
13 |
Anita Carlsson |
Bjursås OK |
39:18 |
- |
- |
50 |
Datum: |
2010-05-08 |
Tävling: |
Roslagshelg, lång |
Arrangör: |
OK Roslagen |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Lång |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Birgitta Klang |
Långhundra IF |
37:00 |
- |
- |
- |
2 |
Dagny Gustavsson |
Sigtuna OK |
38:14 |
- |
- |
- |
3 |
Anita Carlsson |
Bjursås OK |
44:54 |
- |
- |
53 |
Datum: |
2010-05-09 |
Tävling: |
Roslagshelg, medel |
Arrangör: |
OK Roslagen |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Medel |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Birgitta Klang |
Långhundra IF |
30:23 |
- |
- |
- |
2 |
Margareta Haraldsson |
Sigtuna OK |
30:25 |
- |
- |
- |
3 |
Anita Carlsson |
Bjursås OK |
41:36 |
- |
- |
37 |
Datum: |
2010-05-16 |
Tävling: |
OL-Touren - Medeldistans |
Arrangör: |
OK Kåre |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Medel |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Lena Leandersson |
Älvdalens IF OK |
23:25 |
- |
- |
- |
2 |
Anita Morelius |
Stora Skedvi IK SOFF |
25:54 |
- |
- |
- |
3 |
Margareta Skoog |
Valbo AIF |
27:26 |
- |
- |
- |
5 |
Margareta Löfkvist |
Bjursås OK |
28:00 |
- |
- |
55 |
10 |
Anita Carlsson |
Bjursås OK |
31:26 |
- |
- |
48 |
Datum: |
2010-06-05 |
Tävling: |
ÖSA Träffen Medel |
Arrangör: |
Alfta-Ösa OK |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Medel |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Lena Leandersson |
Älvdalens IF OK |
30:47 |
- |
- |
- |
2 |
Inga Johansson |
Nyköpings OK |
31:17 |
- |
- |
- |
3 |
Ingrid Jansson |
Säterbygdens OK |
33:54 |
- |
- |
- |
|
Anita Carlsson |
Bjursås OK |
DidNotStart |
- |
- |
- |
Datum: |
2010-07-21 |
Tävling: |
DM Sprint Dalarna + WUOC-Tour Sprint publiktävling |
Arrangör: |
Domnarvets GOIF |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Sprint |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Ing-Marie Mozélius |
Stora Tuna OK |
14:47 |
- |
- |
- |
2 |
Lena Leandersson |
Älvdalens IF OK |
17:42 |
- |
- |
- |
3 |
Margareta Löfkvist |
Bjursås OK |
22:23 |
- |
- |
41 |
4 |
Anita Carlsson |
Bjursås OK |
24:27 |
- |
- |
33 |
Datum: |
2010-08-29 |
Tävling: |
Öppna Falumästerskap dag |
Arrangör: |
OK Kåre |
Kategori: |
Distrikt |
Distans: |
Lång |
D60 |
Banlängd: 4,2 km |
9 tävlande |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Lena Leandersson |
Älvdalens IF OK |
46:16 |
11,12 |
- |
- |
2 |
Ing-Marie Mozélius |
Stora Tuna OK |
47:48 |
11,49 |
- |
- |
3 |
Monica Holm |
IFK Moras OK |
48:34 |
11,67 |
- |
- |
7 |
Anita Carlsson |
Bjursås OK |
73:43 |
17,72 |
- |
19 |
|
Margareta Löfkvist |
Bjursås OK |
ej start |
- |
- |
- |
Datum: |
2010-09-04 |
Tävling: |
Malmiafejden |
Arrangör: |
OK Malmia |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Medel |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Lena Leandersson |
Älvdalens IF OK |
19:15 |
- |
- |
- |
2 |
Ing-Marie Mozélius |
Stora Tuna OK |
21:20 |
- |
- |
- |
3 |
Ingrid Jansson |
Säterbygdens OK |
24:25 |
- |
- |
- |
|
Anita Carlsson |
Bjursås OK |
DidNotStart |
- |
- |
- |
Datum: |
2010-09-11 |
Tävling: |
DM Medel Dalarna |
Arrangör: |
Ludvika OK |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Medel |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Lena Leandersson |
Älvdalens IF OK |
22:13 |
- |
- |
- |
2 |
Ing-Marie Mozélius |
Stora Tuna OK |
24:21 |
- |
- |
- |
3 |
Ingrid Jansson |
Säterbygdens OK |
29:27 |
- |
- |
- |
6 |
Margareta Löfkvist |
Bjursås OK |
34:48 |
- |
- |
39 |
7 |
Anita Carlsson |
Bjursås OK |
35:35 |
- |
- |
37 |
Datum: |
2010-10-24 |
Tävling: |
Bjursås O-Games |
Arrangör: |
Maria Björklund |
Kategori: |
Lokal |
Distans: |
Sprint |
Vuxen Lätt |
Banlängd: 1,2 km |
1 tävlande |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Anita Carlsson |
Bjursås OK |
28:51 |
24,04 |
- |
1 |
Bjursås OK medlemsresultat, 2010
Namn: |
Hans Carlsson |
Född: |
1943 |
Grupp: |
Grupp 2, Yngre och Äldre Herrar |
Totalpoäng: |
419 |
Datum: |
2010-05-02 |
Tävling: |
Veteranträffen |
Arrangör: |
Österfärnebo IF |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Lång |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Lars Malmberg |
Gävle OK |
35:44 |
- |
- |
- |
2 |
Anders Sellgren |
Sigtuna OK |
36:07 |
- |
- |
- |
3 |
Kurt Andersson |
Storviks IF |
37:19 |
- |
- |
- |
5 |
Gunnar Löfkvist |
Bjursås OK |
38:46 |
- |
- |
57 |
6 |
Jan Olof Dahlström |
Bjursås OK |
40:04 |
- |
- |
56 |
10 |
Hans Carlsson |
Bjursås OK |
41:32 |
- |
- |
54 |
Datum: |
2010-05-08 |
Tävling: |
Roslagshelg, lång |
Arrangör: |
OK Roslagen |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Lång |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Leif Nordlund |
Länna IF |
39:12 |
- |
- |
- |
2 |
Rolf Skoglund |
SOIK Hellas |
39:54 |
- |
- |
- |
3 |
Bernt Johansson |
Häverödals SK |
41:20 |
- |
- |
- |
5 |
Hans Carlsson |
Bjursås OK |
43:11 |
- |
- |
56 |
Datum: |
2010-05-09 |
Tävling: |
Roslagshelg, medel |
Arrangör: |
OK Roslagen |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Medel |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Leif Nordlund |
Länna IF |
26:50 |
- |
- |
- |
2 |
Kurt Boström |
OK Linné |
27:29 |
- |
- |
- |
3 |
Sören Eriksson |
Länna IF |
28:16 |
- |
- |
- |
13 |
Hans Carlsson |
Bjursås OK |
34:11 |
- |
- |
46 |
Datum: |
2010-05-16 |
Tävling: |
OL-Touren - Medeldistans |
Arrangör: |
OK Kåre |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Medel |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Ulf Löfgren |
Stora Tuna OK |
22:56 |
- |
- |
- |
2 |
Gunnar Löfkvist |
Bjursås OK |
23:15 |
- |
- |
60 |
3 |
Olle Johansson |
IFK Hedemora OK |
23:51 |
- |
- |
- |
9 |
Hans Carlsson |
Bjursås OK |
25:14 |
- |
- |
56 |
Datum: |
2010-05-29 |
Tävling: |
MYC Lång |
Arrangör: |
IFK Moras OK |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Lång |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Elis Åberg |
Storviks IF |
43:18 |
- |
- |
- |
2 |
Rune Sandberg |
Uddevalla OK |
45:14 |
- |
- |
- |
3 |
Runo Johansson |
Kristinehamns OK |
46:37 |
- |
- |
- |
19 |
Hans Carlsson |
Bjursås OK |
57:52 |
- |
- |
47 |
|
Jan Olof Dahlström |
Bjursås OK |
Disqualified |
- |
- |
- |
Datum: |
2010-06-05 |
Tävling: |
ÖSA Träffen Medel |
Arrangör: |
Alfta-Ösa OK |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Medel |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Owe Edström |
Kovlands IF |
29:13 |
- |
- |
- |
2 |
Leif Magnusson |
Skogsluffarnas OK |
30:37 |
- |
- |
- |
3 |
Olle Johansson |
IFK Hedemora OK |
31:36 |
- |
- |
- |
5 |
Hans Carlsson |
Bjursås OK |
33:52 |
- |
- |
53 |
17 |
Gunnar Löfkvist |
Bjursås OK |
40:22 |
- |
- |
40 |
Datum: |
2010-07-21 |
Tävling: |
DM Sprint Dalarna + WUOC-Tour Sprint publiktävling |
Arrangör: |
Domnarvets GOIF |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Sprint |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Gunnar Löfkvist |
Bjursås OK |
11:40 |
- |
- |
64 |
2 |
Lennart Magnusson |
IFK Hedemora OK |
12:36 |
- |
- |
- |
3 |
Sven-Olof Asp |
Leksands OK |
12:54 |
- |
- |
- |
5 |
Hans Carlsson |
Bjursås OK |
13:55 |
- |
- |
54 |
Datum: |
2010-08-29 |
Tävling: |
Öppna Falumästerskap dag |
Arrangör: |
OK Kåre |
Kategori: |
Distrikt |
Distans: |
Lång |
Öppen 7 |
Banlängd: 3,1 km |
22 tävlande |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Mikael Ringi |
OK Kåre |
27:55 |
8,95 |
- |
- |
2 |
Lina Börjes |
Almby IK |
29:02 |
9,31 |
- |
- |
3 |
Karin Ståhl |
OK Kåre |
30:20 |
9,72 |
- |
- |
8 |
Hans Carlsson |
Bjursås OK |
34:21 |
11,01 |
- |
1 |
Datum: |
2010-09-04 |
Tävling: |
Malmiafejden |
Arrangör: |
OK Malmia |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Medel |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Jan Olof Dahlström |
Bjursås OK |
26:47 |
- |
- |
68 |
2 |
Hans Grudd |
Stora Tuna OK |
30:44 |
- |
- |
- |
3 |
Gunnar Tiselius |
OK Kåre |
32:08 |
- |
- |
- |
|
Hans Carlsson |
Bjursås OK |
DidNotStart |
- |
- |
- |
Datum: |
2010-09-11 |
Tävling: |
DM Medel Dalarna |
Arrangör: |
Ludvika OK |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Medel |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Sture Björk |
OK Kåre |
21:39 |
- |
- |
- |
2 |
Lennart Magnusson |
IFK Hedemora OK |
23:41 |
- |
- |
- |
3 |
Jan Johansson |
IFK Hedemora OK |
23:47 |
- |
- |
- |
5 |
Gunnar Löfkvist |
Bjursås OK |
25:42 |
- |
- |
55 |
7 |
Hans Carlsson |
Bjursås OK |
27:05 |
- |
- |
53 |
11 |
Jan Olof Dahlström |
Bjursås OK |
30:46 |
- |
- |
45 |
Bjursås OK medlemsresultat, 2010
Namn: |
Jan Olof Dahlström |
Född: |
1944 |
Grupp: |
Grupp 2, Yngre och Äldre Herrar |
Totalpoäng: |
446 |
Datum: |
2010-04-24 |
Tävling: |
Bergslagsträffen 2010 |
Arrangör: |
Fagersta OK |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Medel |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Alf Lindberg |
Köping-Kolsva OK |
29:26 |
- |
- |
- |
2 |
Håkan Mossberg |
OK Järnbärarna |
31:36 |
- |
- |
- |
3 |
Jan Johansson |
IFK Hedemora OK |
32:38 |
- |
- |
- |
4 |
Jan Olof Dahlström |
Bjursås OK |
33:03 |
- |
- |
57 |
8 |
Gunnar Löfkvist |
Bjursås OK |
34:53 |
- |
- |
53 |
Datum: |
2010-04-25 |
Tävling: |
NOK:s Nationella |
Arrangör: |
Norbergs OK |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Lång |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Alf Lindberg |
Köping-Kolsva OK |
45:34 |
- |
- |
- |
2 |
Olle Johansson |
IFK Hedemora OK |
49:22 |
- |
- |
- |
3 |
Jan Johansson |
IFK Hedemora OK |
49:58 |
- |
- |
- |
9 |
Gunnar Löfkvist |
Bjursås OK |
56:14 |
- |
- |
53 |
12 |
Jan Olof Dahlström |
Bjursås OK |
60:53 |
- |
- |
48 |
Datum: |
2010-05-01 |
Tävling: |
Silverjakten |
Arrangör: |
OK Norden |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Medel |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Per-Ivar Möllberg |
Arboga OK |
22:18 |
- |
- |
- |
2 |
Anders Sellgren |
Sigtuna OK |
23:49 |
- |
- |
- |
3 |
Alf Lindberg |
Köping-Kolsva OK |
23:57 |
- |
- |
- |
16 |
Gunnar Löfkvist |
Bjursås OK |
31:14 |
- |
- |
45 |
|
Jan Olof Dahlström |
Bjursås OK |
DidNotStart |
- |
- |
- |
Datum: |
2010-05-02 |
Tävling: |
Veteranträffen |
Arrangör: |
Österfärnebo IF |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Lång |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Lars Malmberg |
Gävle OK |
35:44 |
- |
- |
- |
2 |
Anders Sellgren |
Sigtuna OK |
36:07 |
- |
- |
- |
3 |
Kurt Andersson |
Storviks IF |
37:19 |
- |
- |
- |
5 |
Gunnar Löfkvist |
Bjursås OK |
38:46 |
- |
- |
57 |
6 |
Jan Olof Dahlström |
Bjursås OK |
40:04 |
- |
- |
56 |
10 |
Hans Carlsson |
Bjursås OK |
41:32 |
- |
- |
54 |
Datum: |
2010-05-08 |
Tävling: |
Dalaportens OL Högsberget- Medel |
Arrangör: |
Dalaportens OL |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Medel |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Alf Lindberg |
Köping-Kolsva OK |
21:05 |
- |
- |
- |
2 |
Elis Åberg |
Storviks IF |
21:14 |
- |
- |
- |
3 |
Olle Johansson |
IFK Hedemora OK |
23:26 |
- |
- |
- |
6 |
Jan Olof Dahlström |
Bjursås OK |
24:43 |
- |
- |
53 |
8 |
Gunnar Löfkvist |
Bjursås OK |
24:53 |
- |
- |
52 |
Datum: |
2010-05-09 |
Tävling: |
Dalaportens OL Högsberget- Lång |
Arrangör: |
Dalaportens OL |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Lång |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Leif Eriksson |
Heby AIF |
37:59 |
- |
- |
- |
2 |
Lennart Magnusson |
IFK Hedemora OK |
41:21 |
- |
- |
- |
3 |
Hans Kruskopf |
Korsnäs IF OK |
42:01 |
- |
- |
- |
17 |
Jan Olof Dahlström |
Bjursås OK |
49:17 |
- |
- |
52 |
Datum: |
2010-05-13 |
Tävling: |
Årsundarundan Medel |
Arrangör: |
Årsunda IF |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Medel |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Elis Åberg |
Storviks IF |
17:22 |
- |
- |
- |
2 |
Rolf Öhrn |
Nynäshamns OK |
17:38 |
- |
- |
- |
3 |
Gunnar Löfkvist |
Bjursås OK |
20:24 |
- |
- |
54 |
8 |
Jan Olof Dahlström |
Bjursås OK |
21:40 |
- |
- |
51 |
Datum: |
2010-05-29 |
Tävling: |
MYC Lång |
Arrangör: |
IFK Moras OK |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Lång |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Elis Åberg |
Storviks IF |
43:18 |
- |
- |
- |
2 |
Rune Sandberg |
Uddevalla OK |
45:14 |
- |
- |
- |
3 |
Runo Johansson |
Kristinehamns OK |
46:37 |
- |
- |
- |
19 |
Hans Carlsson |
Bjursås OK |
57:52 |
- |
- |
47 |
|
Jan Olof Dahlström |
Bjursås OK |
Disqualified |
- |
- |
- |
Datum: |
2010-05-30 |
Tävling: |
MYC Medel |
Arrangör: |
IFK Moras OK |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Medel |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Elis Åberg |
Storviks IF |
22:48 |
- |
- |
- |
2 |
Rune Sandberg |
Uddevalla OK |
24:16 |
- |
- |
- |
3 |
Jan Olof Dahlström |
Bjursås OK |
25:26 |
- |
- |
57 |
4 |
Gunnar Löfkvist |
Bjursås OK |
25:55 |
- |
- |
56 |
Datum: |
2010-08-18 |
Tävling: |
Storviks Natt |
Arrangör: |
Storviks IF |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Lång |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Leif Eriksson |
Heby AIF |
34:54 |
- |
- |
- |
2 |
Olle Johansson |
IFK Hedemora OK |
37:34 |
- |
- |
- |
3 |
Hans Kruskopf |
Korsnäs IF OK |
40:32 |
- |
- |
- |
5 |
Gunnar Löfkvist |
Bjursås OK |
46:19 |
- |
- |
51 |
|
Jan Olof Dahlström |
Bjursås OK |
DidNotStart |
- |
- |
- |
Datum: |
2010-08-21 |
Tävling: |
Barkenträffen Medel |
Arrangör: |
Smedjebackens OK |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Medel |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Tord Halvarson |
OK Kåre |
28:05 |
- |
- |
- |
2 |
Sven-Olof Asp |
Leksands OK |
28:07 |
- |
- |
- |
3 |
Jörgen Bergström |
Norbergs OK |
30:06 |
- |
- |
- |
5 |
Gunnar Löfkvist |
Bjursås OK |
32:08 |
- |
- |
51 |
6 |
Jan Olof Dahlström |
Bjursås OK |
32:32 |
- |
- |
51 |
Datum: |
2010-08-22 |
Tävling: |
Barkenträffen Lång |
Arrangör: |
Smedjebackens OK |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Lång |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Olle Johansson |
IFK Hedemora OK |
37:34 |
- |
- |
- |
2 |
P-G Jansson |
Säterbygdens OK |
39:09 |
- |
- |
- |
3 |
Jörgen Bergström |
Norbergs OK |
40:08 |
- |
- |
- |
9 |
Jan Olof Dahlström |
Bjursås OK |
46:18 |
- |
- |
52 |
Datum: |
2010-09-04 |
Tävling: |
Malmiafejden |
Arrangör: |
OK Malmia |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Medel |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Jan Olof Dahlström |
Bjursås OK |
26:47 |
- |
- |
68 |
2 |
Hans Grudd |
Stora Tuna OK |
30:44 |
- |
- |
- |
3 |
Gunnar Tiselius |
OK Kåre |
32:08 |
- |
- |
- |
|
Hans Carlsson |
Bjursås OK |
DidNotStart |
- |
- |
- |
Datum: |
2010-09-05 |
Tävling: |
Malmiafejden |
Arrangör: |
OK Malmia |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Medel |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Jan Johansson |
IFK Hedemora OK |
33:50 |
- |
- |
- |
2 |
Hans L Andersson |
Västerbergslagens OL |
37:23 |
- |
- |
- |
3 |
P-G Jansson |
Säterbygdens OK |
38:16 |
- |
- |
- |
|
Jan Olof Dahlström |
Bjursås OK |
DidNotStart |
- |
- |
- |
Datum: |
2010-09-11 |
Tävling: |
DM Medel Dalarna |
Arrangör: |
Ludvika OK |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Medel |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Sture Björk |
OK Kåre |
21:39 |
- |
- |
- |
2 |
Lennart Magnusson |
IFK Hedemora OK |
23:41 |
- |
- |
- |
3 |
Jan Johansson |
IFK Hedemora OK |
23:47 |
- |
- |
- |
5 |
Gunnar Löfkvist |
Bjursås OK |
25:42 |
- |
- |
55 |
7 |
Hans Carlsson |
Bjursås OK |
27:05 |
- |
- |
53 |
11 |
Jan Olof Dahlström |
Bjursås OK |
30:46 |
- |
- |
45 |
Datum: |
2010-09-12 |
Tävling: |
DM Lång Dalarna |
Arrangör: |
Säterbygdens OK |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Lång |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Sture Björk |
OK Kåre |
48:50 |
- |
- |
- |
2 |
Lennart Magnusson |
IFK Hedemora OK |
50:52 |
- |
- |
- |
3 |
Benny Rendalen |
Korsnäs IF OK |
52:30 |
- |
- |
- |
|
Gunnar Löfkvist |
Bjursås OK |
MisPunch |
- |
- |
- |
|
Jan Olof Dahlström |
Bjursås OK |
MisPunch |
- |
- |
- |
Datum: |
2010-10-31 |
Tävling: |
OK Enen Oktoberracet |
Arrangör: |
OK Enen |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Medel |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Leif Eriksson |
Heby AIF |
25:10 |
- |
- |
- |
2 |
Bengt Eriksson |
Väsby OK |
25:19 |
- |
- |
- |
3 |
Leif Nordlund |
Länna IF |
26:19 |
- |
- |
- |
14 |
Jan Olof Dahlström |
Bjursås OK |
30:54 |
- |
- |
48 |
Bjursås OK medlemsresultat, 2010
Namn: |
Maria Danielsson |
Född: |
1981 |
Grupp: |
Grupp 3, Damer |
Totalpoäng: |
57 |
Datum: |
2010-05-13 |
Tävling: |
Tour de Medelpad - Uvtrampen |
Arrangör: |
VK Uvarna |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Medel |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Maria Danielsson |
Bjursås OK |
31:06 |
- |
- |
1 |
Datum: |
2010-05-14 |
Tävling: |
Tour de Medelpad – Sundsvallsträffen medel |
Arrangör: |
Sundsvalls OK |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Medel |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Åsa Jönsson |
Järla Orientering |
49:33 |
- |
- |
- |
2 |
Ulrika Aspnäs |
Sidensjö IK |
49:45 |
- |
- |
- |
3 |
Maria Danielsson |
Bjursås OK |
51:43 |
- |
- |
56 |
Bjursås OK medlemsresultat, 2010
Namn: |
Elin Dicksved |
Född: |
2001 |
Grupp: |
Grupp 4, Ungdom |
Totalpoäng: |
145 |
Datum: |
2010-05-18 |
Tävling: |
Kretsungsdomsserie nr 1 |
Arrangör: |
Bjursås OK |
Kategori: |
Distrikt |
Distans: |
Lång |
D10 |
Banlängd: 2,2 km |
10 tävlande |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Alva Ringi |
OK Kåre |
14:30 |
6,74 |
- |
- |
2 |
Ella Olsson |
Grycksbo IF OK |
20:34 |
9,57 |
- |
- |
3 |
Ida Andersson |
Grycksbo IF OK |
21:09 |
9,84 |
- |
- |
4 |
Lisa Hallgren |
Bjursås OK |
22:04 |
10,26 |
- |
43 |
8 |
Elin Dicksved |
Bjursås OK |
31:50 |
14,81 |
- |
33 |
9 |
Maja Staffas |
Bjursås OK |
34:39 |
16,12 |
- |
30 |
10 |
Maja Isaks |
Bjursås OK |
39:58 |
18,59 |
- |
25 |
Datum: |
2010-06-01 |
Tävling: |
Falu u-kretstävling 2 |
Arrangör: |
Karlsbyhedens IK |
Kategori: |
Distrikt |
Distans: |
Lång |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Alva Ringi |
OK Kåre |
13:47 |
7,25 |
- |
- |
2 |
Moa Göransson |
Karlsbyhedens IK |
19:57 |
10,50 |
- |
- |
3 |
Lisa Hallgren |
Bjursås OK |
21:07 |
11,11 |
- |
43 |
8 |
Elin Dicksved |
Bjursås OK |
28:43 |
15,11 |
- |
36 |
10 |
Maja Isaks |
Bjursås OK |
39:24 |
20,74 |
- |
25 |
Datum: |
2010-08-15 |
Tävling: |
Bjursåsluffen |
Arrangör: |
Bjursås OK |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Lång |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Alva Ringi |
OK Kåre |
17:58 |
- |
- |
- |
2 |
Ella Olsson |
Grycksbo IF OK |
18:39 |
- |
- |
- |
3 |
Sara Junevik |
Leksands OK |
20:03 |
- |
- |
- |
9 |
Elin Dicksved |
Bjursås OK |
32:35 |
- |
- |
46 |
Datum: |
2010-08-31 |
Tävling: |
Falukretsens u-tävling |
Arrangör: |
Grycksbo IF OK |
Kategori: |
Distrikt |
Distans: |
Lång |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Ella Olsson |
Grycksbo IF OK |
15:37 |
- |
- |
- |
2 |
Alva Ringi |
OK Kåre |
16:16 |
- |
- |
- |
3 |
Moa Göransson |
Karlsbyhedens IK |
17:18 |
- |
- |
- |
7 |
Elin Dicksved |
Bjursås OK |
31:23 |
- |
- |
29 |
8 |
Maja Isaks |
Bjursås OK |
38:43 |
- |
- |
22 |
Datum: |
2010-09-18 |
Tävling: |
Kretskavle |
Arrangör: |
Korsnäs IF OK |
Kategori: |
Budkavle |
Distans: |
Medel |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Moa Göransson Johannes Öhgren |
Karlsbyhedens IK |
38:09 |
- |
- |
- |
2 |
Johannes Brännst Mika Koskinen |
Grycksbo IF OK |
46:55 |
- |
- |
- |
3 |
Elin Dicksved Viktor Wallin |
Bjursås OK/Korsnäs IF OK |
62:02 |
- |
- |
1 |
Bjursås OK medlemsresultat, 2010
Namn: |
Max Dicksved |
Född: |
2004 |
Grupp: |
Grupp 4, Ungdom |
Totalpoäng: |
3 |
Datum: |
2010-08-15 |
Tävling: |
Bjursåsluffen |
Arrangör: |
Bjursås OK |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Lång |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
|
Nils Bergkvist |
Bjursås OK |
DidNotStart |
- |
- |
- |
1 |
Max Dicksved |
Bjursås OK |
Godkänd |
- |
- |
1 |
1 |
William Fakt |
Bjursås OK |
Godkänd |
- |
- |
1 |
Datum: |
2010-08-31 |
Tävling: |
Falukretsens u-tävling |
Arrangör: |
Grycksbo IF OK |
Kategori: |
Distrikt |
Distans: |
Lång |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
William Fakt |
Bjursås OK |
Godkänd |
- |
- |
1 |
1 |
Nils Bergkvist |
Bjursås OK |
Godkänd |
- |
- |
1 |
1 |
Max Dicksved |
Bjursås OK |
Godkänd |
- |
- |
1 |
Datum: |
2010-09-18 |
Tävling: |
Kretskavle |
Arrangör: |
Korsnäs IF OK |
Kategori: |
Budkavle |
Distans: |
Medel |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Elmer Öhgren |
Karlsbyhedens IK |
10:38 |
- |
- |
- |
2 |
Olle Ringi |
OK Kåre |
10:45 |
- |
- |
- |
3 |
Axel Lindwall |
Svärdsjö IF |
17:37 |
- |
- |
- |
21 |
Max Dicksved |
Bjursås OK |
32:48 |
- |
- |
1 |
22 |
William Fakt |
Bjursås OK |
32:50 |
- |
- |
1 |
Bjursås OK medlemsresultat, 2010
Namn: |
Tyra Eriksson |
Född: |
1934 |
Grupp: |
Grupp 3, Damer |
Totalpoäng: |
452 |
Datum: |
2010-05-08 |
Tävling: |
Dalaportens OL Högsberget- Medel |
Arrangör: |
Dalaportens OL |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Medel |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Inga-Lena Bergfält |
Hudiksvalls OK |
30:24 |
- |
- |
- |
2 |
Irma Andersson |
Rimbo SOK |
32:28 |
- |
- |
- |
3 |
Tyra Eriksson |
Bjursås OK |
34:51 |
- |
- |
55 |
Datum: |
2010-05-16 |
Tävling: |
OL-Touren - Medeldistans |
Arrangör: |
OK Kåre |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Medel |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Majlis Gren |
Stora Skedvi IK SOFF |
33:50 |
- |
- |
- |
2 |
Tyra Eriksson |
Bjursås OK |
35:37 |
- |
- |
60 |
3 |
Britta Daniels |
Malungs OK Skogsmårdarna |
35:55 |
- |
- |
- |
Datum: |
2010-05-29 |
Tävling: |
MYC Lång |
Arrangör: |
IFK Moras OK |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Lång |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Britta Daniels |
Malungs OK Skogsmårdarna |
45:37 |
- |
- |
- |
2 |
Inga-Lisa Johansson |
Fjärås AIK |
48:14 |
- |
- |
- |
3 |
Inga-Lisa Eriksson |
Hofors OK |
60:38 |
- |
- |
- |
|
Tyra Eriksson |
Bjursås OK |
71:17 |
- |
- |
36 |
Datum: |
2010-05-30 |
Tävling: |
MYC Medel |
Arrangör: |
IFK Moras OK |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Medel |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Inga-Lisa Johansson |
Fjärås AIK |
37:06 |
- |
- |
- |
2 |
Majlis Gren |
Stora Skedvi IK SOFF |
38:50 |
- |
- |
- |
3 |
Britta Daniels |
Malungs OK Skogsmårdarna |
42:07 |
- |
- |
- |
5 |
Tyra Eriksson |
Bjursås OK |
45:53 |
- |
- |
45 |
Datum: |
2010-08-21 |
Tävling: |
Barkenträffen Medel |
Arrangör: |
Smedjebackens OK |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Medel |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Majlis Gren |
Stora Skedvi IK SOFF |
34:28 |
- |
- |
- |
2 |
Laila Nygren |
Säterbygdens OK |
38:36 |
- |
- |
- |
3 |
Tyra Eriksson |
Bjursås OK |
42:31 |
- |
- |
52 |
Datum: |
2010-09-04 |
Tävling: |
Malmiafejden |
Arrangör: |
OK Malmia |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Medel |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Laila Nygren |
Säterbygdens OK |
40:35 |
- |
- |
- |
|
Tyra Eriksson |
Bjursås OK |
DidNotStart |
- |
- |
- |
Datum: |
2010-09-05 |
Tävling: |
Malmiafejden |
Arrangör: |
OK Malmia |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Medel |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Tyra Eriksson |
Bjursås OK |
31:35 |
- |
- |
70 |
2 |
Majlis Gren |
Stora Skedvi IK SOFF |
36:07 |
- |
- |
- |
3 |
Gunborg Wåhlberg |
OK Kåre |
38:37 |
- |
- |
- |
Datum: |
2010-09-11 |
Tävling: |
DM Medel Dalarna |
Arrangör: |
Ludvika OK |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Medel |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Majlis Gren |
Stora Skedvi IK SOFF |
36:22 |
- |
- |
- |
2 |
Tyra Eriksson |
Bjursås OK |
41:14 |
- |
- |
60 |
3 |
Laila Nygren |
Säterbygdens OK |
46:08 |
- |
- |
- |
Datum: |
2010-09-12 |
Tävling: |
DM Lång Dalarna |
Arrangör: |
Säterbygdens OK |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Lång |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Maj Lis Knutsson |
Kvarnsvedens GOIF OK |
43:49 |
- |
- |
- |
2 |
Majlis Gren |
Stora Skedvi IK SOFF |
47:16 |
- |
- |
- |
3 |
Tyra Eriksson |
Bjursås OK |
49:45 |
- |
- |
57 |
Datum: |
2010-09-25 |
Tävling: |
Dalaportens OL Liljansberg-Lång |
Arrangör: |
Dalaportens OL |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Lång |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Sonja Sundell |
Sundbybergs IK |
41:29 |
- |
- |
- |
2 |
Irma Andersson |
Rimbo SOK |
43:27 |
- |
- |
- |
3 |
Ulla Bengtsson |
Årsunda IF |
46:20 |
- |
- |
- |
4 |
Tyra Eriksson |
Bjursås OK |
49:57 |
- |
- |
53 |
Bjursås OK medlemsresultat, 2010
Namn: |
Daniel Fakt |
Född: |
1993 |
Grupp: |
Grupp 2, Yngre och Äldre Herrar |
Totalpoäng: |
1 |
Datum: |
2010-08-29 |
Tävling: |
Öppna Falumästerskap dag |
Arrangör: |
OK Kåre |
Kategori: |
Distrikt |
Distans: |
Lång |
Öppen 4 |
Banlängd: 4,0 km |
13 tävlande |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Peo Berg |
IK Jarl Rättvik |
33:00 |
8,33 |
- |
- |
2 |
Daniel Fakt |
Bjursås OK |
40:42 |
10,28 |
- |
1 |
3 |
Karin Elfving |
IK Jarl Rättvik |
44:37 |
11,27 |
- |
- |
Bjursås OK medlemsresultat, 2010
Namn: |
Niklas Fakt |
Född: |
1999 |
Grupp: |
Grupp 4, Ungdom |
Totalpoäng: |
127 |
Datum: |
2010-06-01 |
Tävling: |
Falu u-kretstävling 2 |
Arrangör: |
Karlsbyhedens IK |
Kategori: |
Distrikt |
Distans: |
Lång |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Isac Von Krusenstierna |
OK Kåre |
17:24 |
7,25 |
- |
- |
2 |
Gustav Öhgren |
Karlsbyhedens IK |
20:03 |
8,35 |
- |
- |
3 |
Isak Bergkvist |
Bjursås OK |
21:05 |
8,78 |
- |
43 |
10 |
Niklas Fakt |
Bjursås OK |
31:45 |
13,23 |
- |
33 |
Datum: |
2010-08-15 |
Tävling: |
Bjursåsluffen |
Arrangör: |
Bjursås OK |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Lång |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Jesper Svensk |
Stora Tuna OK |
19:27 |
- |
- |
- |
2 |
Isac von Krusenstierna |
OK Kåre |
22:11 |
- |
- |
- |
3 |
Isak Åberg |
Korsnäs IF OK |
22:37 |
- |
- |
- |
4 |
Isak Bergkvist |
Bjursås OK |
23:59 |
- |
- |
58 |
13 |
Niklas Fakt |
Bjursås OK |
55:50 |
- |
- |
26 |
Datum: |
2010-08-29 |
Tävling: |
Öppna Falumästerskap dag |
Arrangör: |
OK Kåre |
Kategori: |
Distrikt |
Distans: |
Lång |
H12 |
Banlängd: 3,1 km |
14 tävlande |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Isac von Krusenstierna |
OK Kåre |
20:52 |
6,80 |
- |
- |
2 |
Isak Bergkvist |
Bjursås OK |
23:37 |
7,69 |
- |
45 |
3 |
Isak Åberg |
Korsnäs IF OK |
23:49 |
7,76 |
- |
- |
6 |
Niklas Fakt |
Bjursås OK |
32:20 |
10,53 |
- |
36 |
Datum: |
2010-08-31 |
Tävling: |
Falukretsens u-tävling |
Arrangör: |
Grycksbo IF OK |
Kategori: |
Distrikt |
Distans: |
Lång |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Gustav Öhgren |
Karlsbyhedens IK |
19:13 |
- |
- |
- |
2 |
Isak Bergkvist |
Bjursås OK |
21:27 |
- |
- |
45 |
3 |
Johannes Öhgren |
Karlsbyhedens IK |
24:30 |
- |
- |
- |
5 |
Niklas Fakt |
Bjursås OK |
35:06 |
- |
- |
31 |
Datum: |
2010-09-18 |
Tävling: |
Kretskavle |
Arrangör: |
Korsnäs IF OK |
Kategori: |
Budkavle |
Distans: |
Medel |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Isak Åberg Isak Von Krusenstierna |
Korsnäs IF OK/OK Kåre |
50:27 |
- |
- |
- |
2 |
Maria Bergström Martin Mörsell |
OK Kåre/Grycksbo IF OK |
68:29 |
- |
- |
- |
3 |
John Granath Alexander Råstock |
Svärdsjö IF |
76:41 |
- |
- |
- |
4 |
Niklas Fakt Isak Bergkvist |
Bjursås OK |
81:33 |
- |
- |
1 |
Bjursås OK medlemsresultat, 2010
Namn: |
William Fakt |
Född: |
2004 |
Grupp: |
Grupp 4, Ungdom |
Totalpoäng: |
3 |
Datum: |
2010-08-15 |
Tävling: |
Bjursåsluffen |
Arrangör: |
Bjursås OK |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Lång |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
|
Nils Bergkvist |
Bjursås OK |
DidNotStart |
- |
- |
- |
1 |
Max Dicksved |
Bjursås OK |
Godkänd |
- |
- |
1 |
1 |
William Fakt |
Bjursås OK |
Godkänd |
- |
- |
1 |
Datum: |
2010-08-31 |
Tävling: |
Falukretsens u-tävling |
Arrangör: |
Grycksbo IF OK |
Kategori: |
Distrikt |
Distans: |
Lång |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
William Fakt |
Bjursås OK |
Godkänd |
- |
- |
1 |
1 |
Nils Bergkvist |
Bjursås OK |
Godkänd |
- |
- |
1 |
1 |
Max Dicksved |
Bjursås OK |
Godkänd |
- |
- |
1 |
Datum: |
2010-09-18 |
Tävling: |
Kretskavle |
Arrangör: |
Korsnäs IF OK |
Kategori: |
Budkavle |
Distans: |
Medel |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Elmer Öhgren |
Karlsbyhedens IK |
10:38 |
- |
- |
- |
2 |
Olle Ringi |
OK Kåre |
10:45 |
- |
- |
- |
3 |
Axel Lindwall |
Svärdsjö IF |
17:37 |
- |
- |
- |
21 |
Max Dicksved |
Bjursås OK |
32:48 |
- |
- |
1 |
22 |
William Fakt |
Bjursås OK |
32:50 |
- |
- |
1 |
Bjursås OK medlemsresultat, 2010
Namn: |
Christian Gerhen |
Född: |
1980 |
Grupp: |
Grupp 1, Herrar |
Totalpoäng: |
4 |
Datum: |
2010-06-27 |
Tävling: |
Idre Fjäll-OL |
Arrangör: |
Idrefjällens OK |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Lång |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Mattias Westin |
Kramfors-Alliansen |
51:22 |
- |
- |
- |
2 |
Angelica Jörnling |
Eksjö SOK |
72:24 |
- |
- |
- |
3 |
Marita Henriksson |
Eksjö CK |
72:32 |
- |
- |
- |
5 |
Christian Gerhen |
Bjursås OK |
112:50 |
- |
- |
1 |
Datum: |
2010-06-28 |
Tävling: |
Idre Sprinten |
Arrangör: |
Idrefjällens OK |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Sprint |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Mattias Westin |
Kramfors-Alliansen |
19:06 |
- |
- |
- |
2 |
Christer Eriksson |
Tierps SOK |
21:48 |
- |
- |
- |
3 |
Tommy Olsson |
Torsås OK |
29:00 |
- |
- |
- |
7 |
Christian Gerhen |
Bjursås OK |
30:53 |
- |
- |
1 |
|
Karin Gerhen |
Bjursås OK |
MisPunch |
- |
- |
- |
Datum: |
2010-06-29 |
Tävling: |
IDRE 3-DAGARS 2010 - ETAPP 1 |
Arrangör: |
Idrefjällens Orienteringsklubb |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Lång |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Marianne Axelsson |
Tjällmo-Godegårds OK |
75:47 |
15,34 |
- |
- |
2 |
Christian Gerhen |
Bjursås Orienteringsklubb |
84:34 |
17,12 |
- |
1 |
Datum: |
2010-06-30 |
Tävling: |
IDRE 3-DAGARS 2010 - ETAPP 2 |
Arrangör: |
Idrefjällens Orienteringsklubb |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Medel |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
|
Christian Gerhen |
Bjursås OK |
MisPunch |
- |
- |
- |
Datum: |
2010-07-01 |
Tävling: |
IDRE 3-DAGARS 2010 - ETAPP 3 |
Arrangör: |
Idrefjällens Orienteringsklubb |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Lång |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Christian Gerhen |
Bjursås Orienteringsklubb |
73:19 |
14,96 |
- |
1 |
2 |
Kerstin Åberg |
Korsnäs IF Orienteringsklubb |
117:12 |
23,92 |
- |
- |
3 |
Jessica Wallén |
- |
126:12 |
25,76 |
- |
- |
Bjursås OK medlemsresultat, 2010
Namn: |
Karin Gerhen |
Född: |
1980 |
Grupp: |
Grupp 3, Damer |
Totalpoäng: |
4 |
Datum: |
2010-06-27 |
Tävling: |
Idre Fjäll-OL |
Arrangör: |
Idrefjällens OK |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Lång |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Rune Jungbjer |
Göteborgs SK |
36:27 |
- |
- |
- |
2 |
Karin Gerhen |
Bjursås OK |
38:49 |
- |
- |
1 |
3 |
Anna Bohman |
Klubblös |
42:34 |
- |
- |
- |
Datum: |
2010-06-28 |
Tävling: |
Idre Sprinten |
Arrangör: |
Idrefjällens OK |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Sprint |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Mattias Westin |
Kramfors-Alliansen |
19:06 |
- |
- |
- |
2 |
Christer Eriksson |
Tierps SOK |
21:48 |
- |
- |
- |
3 |
Tommy Olsson |
Torsås OK |
29:00 |
- |
- |
- |
7 |
Christian Gerhen |
Bjursås OK |
30:53 |
- |
- |
1 |
|
Karin Gerhen |
Bjursås OK |
MisPunch |
- |
- |
- |
Datum: |
2010-06-29 |
Tävling: |
IDRE 3-DAGARS 2010 - ETAPP 1 |
Arrangör: |
Idrefjällens Orienteringsklubb |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Lång |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Marie Eriksson |
Linköpings Orienteringsklubb |
37:29 |
12,84 |
- |
- |
2 |
Tommy Olsson |
Torsås Orienteringsklubb |
38:40 |
13,24 |
- |
- |
3 |
Mårten Vidlund |
KFUM Örebro Orienteringsklubb |
40:16 |
13,79 |
- |
- |
8 |
Karin Gerhen |
Bjursås OK |
42:55 |
14,70 |
- |
1 |
Datum: |
2010-06-30 |
Tävling: |
IDRE 3-DAGARS 2010 - ETAPP 2 |
Arrangör: |
Idrefjällens Orienteringsklubb |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Medel |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Mari Fläck |
Grycksbo IF Orienteringsklubb |
25:20 |
9,90 |
- |
- |
2 |
Karin Gerhen |
Bjursås Orienteringsklubb |
28:51 |
11,27 |
- |
1 |
3 |
Johan Lind |
Orienteringsklubben Kåre |
32:58 |
12,88 |
- |
- |
Datum: |
2010-07-01 |
Tävling: |
IDRE 3-DAGARS 2010 - ETAPP 3 |
Arrangör: |
Idrefjällens Orienteringsklubb |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Lång |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Karolina Olsson |
Grycksbo IF Orienteringsklubb |
39:56 |
12,76 |
- |
- |
2 |
Johan Lind |
Orienteringsklubben Kåre |
40:48 |
13,04 |
- |
- |
3 |
Caroline Westbom |
Orienteringsklubben Hammaren |
41:17 |
13,19 |
- |
- |
7 |
Karin Gerhen |
Bjursås OK |
47:56 |
15,31 |
- |
1 |
Bjursås OK medlemsresultat, 2010
Namn: |
Ida Hallgren |
Född: |
1998 |
Grupp: |
Grupp 4, Ungdom |
Totalpoäng: |
241 |
Datum: |
2010-05-16 |
Tävling: |
OL-Touren - Medeldistans |
Arrangör: |
OK Kåre |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Medel |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Frida Peterson |
Älvdalens IF OK |
20:26 |
- |
- |
- |
2 |
Tova Olsson |
Grycksbo IF OK |
20:33 |
- |
- |
- |
3 |
Erika Duhlbo |
IFK Moras OK |
21:40 |
- |
- |
- |
16 |
Ida Hallgren |
Bjursås OK |
32:18 |
- |
- |
36 |
Datum: |
2010-05-18 |
Tävling: |
Kretsungsdomsserie nr 1 |
Arrangör: |
Bjursås OK |
Kategori: |
Distrikt |
Distans: |
Lång |
D12 |
Banlängd: 2,5 km |
14 tävlande |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Ronja Jungåker |
Korsnäs IF OK |
19:06 |
7,72 |
- |
- |
2 |
Jonna Jungåker |
Korsnäs IF OK |
19:31 |
7,89 |
- |
- |
3 |
Tova Olsson |
Grycksbo IF OK |
21:13 |
8,57 |
- |
- |
|
Ida Hallgren |
Bjursås OK |
Ej start |
- |
- |
- |
Datum: |
2010-06-01 |
Tävling: |
Falu u-kretstävling 2 |
Arrangör: |
Karlsbyhedens IK |
Kategori: |
Distrikt |
Distans: |
Lång |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Ronja Jungåker |
Korsnäs IF OK |
17:48 |
7,42 |
- |
- |
2 |
Jonna Jungåker |
Korsnäs IF OK |
18:17 |
7,62 |
- |
- |
3 |
Vilma Von Krusenstierna |
OK Kåre |
20:30 |
8,54 |
- |
- |
10 |
Kristin Andersson |
Bjursås OK |
33:35 |
13,99 |
- |
29 |
11 |
Ida Hallgren |
Bjursås OK |
41:50 |
17,43 |
- |
21 |
Datum: |
2010-07-25 |
Tävling: |
E1 O-Ringen 5-dagars |
Arrangör: |
Örebro |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Lång |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Jonna Jungåker |
Korsnäs IF OK |
24:06 |
- |
- |
- |
2 |
Vilma Blennow |
Falköpings AIK OK |
24:58 |
- |
- |
- |
3 |
Gabriella Bergander |
Eksjö SOK |
26:26 |
- |
- |
- |
132 |
Ida Hallgren |
Bjursås OK |
58:07 |
- |
- |
26 |
Datum: |
2010-07-26 |
Tävling: |
E2 O-Ringen 5-dagars |
Arrangör: |
Örebro |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Medel |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Vilma Blennow |
Falköpings AIK OK |
18:32 |
- |
- |
- |
2 |
Jonna Jungåker |
Korsnäs IF OK |
19:55 |
- |
- |
- |
3 |
Elin Granstedt |
IK Hakarpspojkarna |
21:39 |
- |
- |
- |
81 |
Ida Hallgren |
Bjursås OK |
37:25 |
- |
- |
25 |
Datum: |
2010-07-27 |
Tävling: |
E3 O-Ringen 5-dagars |
Arrangör: |
Örebro |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Lång |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Sanna Fasth |
Boxholm-Mjölby OL |
21:05 |
- |
- |
- |
2 |
Jonna Jungåker |
Korsnäs IF OK |
21:15 |
- |
- |
- |
3 |
Stina Nordin |
Sundsvalls OK |
21:43 |
- |
- |
- |
128 |
Ida Hallgren |
Bjursås OK |
49:25 |
- |
- |
31 |
Datum: |
2010-07-29 |
Tävling: |
E4 O-Ringen 5-dagars |
Arrangör: |
Örebro |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Lång |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Stina Nordin |
Sundsvalls OK |
19:53 |
- |
- |
- |
2 |
Jonna Jungåker |
Korsnäs IF OK |
20:12 |
- |
- |
- |
3 |
Vilma Blennow |
Falköpings AIK OK |
21:10 |
- |
- |
- |
130 |
Ida Hallgren |
Bjursås OK |
47:48 |
- |
- |
32 |
Datum: |
2010-08-15 |
Tävling: |
Bjursåsluffen |
Arrangör: |
Bjursås OK |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Lång |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Tova Olsson |
Grycksbo IF OK |
25:19 |
- |
- |
- |
2 |
Lisa Dammvik |
Stora Tuna OK |
25:50 |
- |
- |
- |
3 |
Erika Duhlbo |
IFK Moras OK |
26:17 |
- |
- |
- |
12 |
Ida Hallgren |
Bjursås OK |
39:23 |
- |
- |
46 |
|
Kristin Andersson |
Bjursås OK |
DidNotStart |
- |
- |
- |
Datum: |
2010-08-18 |
Tävling: |
Storviks Natt |
Arrangör: |
Storviks IF |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Lång |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Adam Hodin |
Årsunda IF |
18:36 |
- |
- |
- |
2 |
Linus Täck |
Järbo OK |
22:23 |
- |
- |
- |
3 |
Amanda Daniels |
Avesta OK |
22:52 |
- |
- |
- |
6 |
Ida Hallgren |
Bjursås OK |
35:27 |
- |
- |
1 |
7 |
Kristin Andersson |
Bjursås OK |
35:29 |
- |
- |
1 |
Datum: |
2010-08-29 |
Tävling: |
Öppna Falumästerskap dag |
Arrangör: |
OK Kåre |
Kategori: |
Distrikt |
Distans: |
Lång |
D12 |
Banlängd: 3,1 km |
22 tävlande |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Ronja Jungåker |
Korsnäs IF OK |
22:46 |
7,42 |
- |
- |
2 |
Jonna Jungåker |
Korsnäs IF OK |
23:02 |
7,50 |
- |
- |
3 |
Vilma Von Krusenstierna |
OK Kåre |
25:38 |
8,35 |
- |
- |
13 |
Kristin Andersson |
Bjursås OK |
40:10 |
13,08 |
- |
27 |
15 |
Ida Hallgren |
Bjursås OK |
43:08 |
14,05 |
- |
24 |
Datum: |
2010-10-17 |
Tävling: |
Daladubbeln Patrull |
Arrangör: |
Korsnäs IF OK |
Kategori: |
Patrull |
Distans: |
Ultra |
D12 |
Banlängd: 5,0 km |
109 tävlande |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Ronja Jungåke/Jonna Jungåker |
Korsnäs IF OK |
38:02 |
7,61 |
- |
- |
02 |
Johanna Hagström/Vilma Blennow |
Falköpings AIK OK |
38:48 |
7,76 |
- |
- |
3 |
Gabriella Bergander/Sophia Björnlinger |
Eksjö SOK/IK Vista |
40:15 |
8,05 |
- |
- |
96 |
Ida Hallgren/Kristin Andersson |
Bjursås OK |
103:19 |
20,66 |
- |
1 |
Bjursås OK medlemsresultat, 2010
Namn: |
Johan Hallgren |
Född: |
1964 |
Grupp: |
Grupp 2, Yngre och Äldre Herrar |
Totalpoäng: |
376 |
Datum: |
2010-05-16 |
Tävling: |
OL-Touren - Medeldistans |
Arrangör: |
OK Kåre |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Medel |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Tomas Löfgren |
Stora Tuna OK |
26:26 |
- |
- |
- |
2 |
Niklas Löwegren |
Stora Tuna OK |
26:42 |
- |
- |
- |
3 |
Johan Hallgren |
Bjursås OK |
28:02 |
- |
- |
57 |
Datum: |
2010-07-25 |
Tävling: |
E1 O-Ringen 5-dagars |
Arrangör: |
Örebro |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Lång |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Håkan Svensson |
Bredaryds SOK |
37:44 |
- |
- |
- |
2 |
Anders Berg |
Linköpings OK |
38:14 |
- |
- |
- |
3 |
Lars Johansson |
Karlsbyhedens IK |
39:14 |
- |
- |
- |
61 |
Johan Hallgren |
Bjursås OK |
51:31 |
- |
- |
46 |
Datum: |
2010-07-26 |
Tävling: |
E2 O-Ringen 5-dagars |
Arrangör: |
Örebro |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Medel |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Anders Berg |
Linköpings OK |
25:52 |
- |
- |
- |
2 |
Joakim Ingelsson |
OK Hammaren |
26:18 |
- |
- |
- |
3 |
Håkan Svensson |
Bredaryds SOK |
26:26 |
- |
- |
- |
32 |
Johan Hallgren |
Bjursås OK |
34:13 |
- |
- |
44 |
Datum: |
2010-07-27 |
Tävling: |
E3 O-Ringen 5-dagars |
Arrangör: |
Örebro |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Lång |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Mats Hellstadius |
Södertälje-Nykvarn OF |
44:28 |
- |
- |
- |
2 |
Anders Berg |
Linköpings OK |
44:37 |
- |
- |
- |
3 |
Lasse Jansson |
Gävle OK |
45:44 |
- |
- |
- |
19 |
Johan Hallgren |
Bjursås OK |
53:19 |
- |
- |
51 |
Datum: |
2010-07-29 |
Tävling: |
E4 O-Ringen 5-dagars |
Arrangör: |
Örebro |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Lång |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Håkan Svensson |
Bredaryds SOK |
33:48 |
- |
- |
- |
2 |
Anders Berg |
Linköpings OK |
35:25 |
- |
- |
- |
3 |
Conny Forsberg |
IF Thor |
36:07 |
- |
- |
- |
15 |
Johan Hallgren |
Bjursås OK |
39:15 |
- |
- |
56 |
Datum: |
2010-07-30 |
Tävling: |
O-Ringen 5-dagars |
Arrangör: |
Örebro |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Lång |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Anders Berg |
Linköpings OK |
182:24 |
- |
- |
- |
2 |
Håkan Svensson |
Bredaryds SOK |
183:59 |
- |
- |
- |
3 |
Mats Hellstadius |
Södertälje-Nykvarn OF |
189:27 |
- |
- |
- |
14 |
Johan Hallgren |
Bjursås OK |
220:01 |
- |
- |
23 |
Datum: |
2010-08-18 |
Tävling: |
Storviks Natt |
Arrangör: |
Storviks IF |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Lång |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Anders Dahlin |
Leksands OK |
47:17 |
- |
- |
- |
2 |
Joakim Ingelsson |
OK Hammaren |
50:30 |
- |
- |
- |
3 |
Johan Hallgren |
Bjursås OK |
55:10 |
- |
- |
1 |
Datum: |
2010-08-29 |
Tävling: |
Öppna Falumästerskap dag |
Arrangör: |
OK Kåre |
Kategori: |
Distrikt |
Distans: |
Lång |
H40 |
Banlängd: 6,8 km |
29 tävlande |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Niklas Löwegren |
Stora Tuna OK |
44:51 |
6,57 |
- |
- |
2 |
Johan Hallgren |
Bjursås OK |
48:11 |
7,05 |
- |
45 |
3 |
Mats Eriksson |
Domnarvets GOIF |
49:11 |
7,20 |
- |
- |
21 |
Leif Andersson |
Bjursås OK |
67:09 |
9,83 |
- |
26 |
Datum: |
2010-09-12 |
Tävling: |
DM Lång Dalarna |
Arrangör: |
Säterbygdens OK |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Lång |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Niklas Löwegren |
Stora Tuna OK |
48:12 |
- |
- |
- |
2 |
Lars Johansson |
Karlsbyhedens IK |
49:16 |
- |
- |
- |
3 |
Tord Hederskog |
HJS-Vansbro OK |
52:41 |
- |
- |
- |
4 |
Johan Hallgren |
Bjursås OK |
54:20 |
- |
- |
54 |
Datum: |
2010-10-17 |
Tävling: |
Daladubbeln Öppna klasser |
Arrangör: |
Korsnäs IF OK |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Ultra |
Öppen 9 |
Banlängd: 8,3 km |
84 tävlande |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Johan Israelsson |
Stora Tuna OK |
47:44 |
5,75 |
- |
- |
2 |
Johan Enges |
Leksands OK |
54:29 |
6,56 |
- |
- |
3 |
Johan Samuelsson |
IK Trenne Ullared |
54:44 |
6,59 |
- |
- |
6 |
Johan Hallgren |
Bjursås OK |
57:38 |
6,94 |
- |
1 |
Datum: |
2010-10-24 |
Tävling: |
Bjursås O-Games |
Arrangör: |
Maria Björklund |
Kategori: |
Lokal |
Distans: |
Sprint |
Vuxen Svår |
Banlängd: 1,9 km |
5 tävlande |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Johan Hallgren |
Bjursås OK |
18:12 |
9,84 |
- |
1 |
2 |
Jan-Olof Björklund |
Bjursås OK |
18:38 |
10,07 |
- |
1 |
3 |
Per-Erik Björklund |
Bjursås OK |
19:39 |
10,62 |
- |
1 |
4 |
Lars Björklund |
Bjursås OK |
20:23 |
11,02 |
- |
1 |
5 |
Gunnar Löfkvist |
Bjursås OK |
25:08 |
13,59 |
- |
1 |
Bjursås OK medlemsresultat, 2010
Namn: |
Lisa Hallgren |
Född: |
2001 |
Grupp: |
Grupp 4, Ungdom |
Totalpoäng: |
89 |
Datum: |
2010-05-16 |
Tävling: |
OL-Touren - Medeldistans |
Arrangör: |
OK Kåre |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Medel |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Tilda Östberg |
Stora Tuna OK |
19:36 |
- |
- |
- |
2 |
Fredrik Junevik |
Leksands OK |
19:48 |
- |
- |
- |
3 |
Klara Gustafsson |
Stora Tuna OK |
20:03 |
- |
- |
- |
15 |
Lisa Hallgren |
Bjursås OK |
37:25 |
- |
- |
1 |
Datum: |
2010-05-18 |
Tävling: |
Kretsungsdomsserie nr 1 |
Arrangör: |
Bjursås OK |
Kategori: |
Distrikt |
Distans: |
Lång |
D10 |
Banlängd: 2,2 km |
10 tävlande |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Alva Ringi |
OK Kåre |
14:30 |
6,74 |
- |
- |
2 |
Ella Olsson |
Grycksbo IF OK |
20:34 |
9,57 |
- |
- |
3 |
Ida Andersson |
Grycksbo IF OK |
21:09 |
9,84 |
- |
- |
4 |
Lisa Hallgren |
Bjursås OK |
22:04 |
10,26 |
- |
43 |
8 |
Elin Dicksved |
Bjursås OK |
31:50 |
14,81 |
- |
33 |
9 |
Maja Staffas |
Bjursås OK |
34:39 |
16,12 |
- |
30 |
10 |
Maja Isaks |
Bjursås OK |
39:58 |
18,59 |
- |
25 |
Datum: |
2010-06-01 |
Tävling: |
Falu u-kretstävling 2 |
Arrangör: |
Karlsbyhedens IK |
Kategori: |
Distrikt |
Distans: |
Lång |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Alva Ringi |
OK Kåre |
13:47 |
7,25 |
- |
- |
2 |
Moa Göransson |
Karlsbyhedens IK |
19:57 |
10,50 |
- |
- |
3 |
Lisa Hallgren |
Bjursås OK |
21:07 |
11,11 |
- |
43 |
8 |
Elin Dicksved |
Bjursås OK |
28:43 |
15,11 |
- |
36 |
10 |
Maja Isaks |
Bjursås OK |
39:24 |
20,74 |
- |
25 |
Datum: |
2010-08-29 |
Tävling: |
Öppna Falumästerskap dag |
Arrangör: |
OK Kåre |
Kategori: |
Distrikt |
Distans: |
Lång |
U2 |
Banlängd: 2,8 km |
12 tävlande |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Johan Nordahl |
Domnarvets GOIF |
26:16 |
9,25 |
- |
- |
2 |
Lisa Hallgren |
Bjursås OK |
32:57 |
11,60 |
- |
1 |
3 |
Klara Andersson |
Domnarvets GOIF |
34:28 |
12,14 |
- |
- |
Datum: |
2010-10-24 |
Tävling: |
Bjursås O-Games |
Arrangör: |
Maria Björklund |
Kategori: |
Lokal |
Distans: |
Sprint |
D12Lätt |
Banlängd: 1,2 km |
2 tävlande |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Maja Isaks |
Bjursås OK |
28:38 |
23,86 |
- |
1 |
2 |
Lisa Hallgren |
Bjursås OK |
28:40 |
23,89 |
- |
1 |
Bjursås OK medlemsresultat, 2010
Namn: |
Malin Hallgren |
Född: |
1972 |
Grupp: |
Grupp 3, Damer |
Totalpoäng: |
2 |
Datum: |
2010-07-27 |
Tävling: |
E3 O-Ringen 5-dagars |
Arrangör: |
Örebro |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Lång |
OPEN 5 |
Banlängd: 3,9 km |
184 tävlande |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Lars Holmgård |
Kils OK |
37:54 |
9,64 |
- |
- |
2 |
John-Erik Palm |
NAIS Orienteringsklubb |
38:22 |
9,76 |
- |
- |
3 |
Anders Strömbäck |
Ankarsrums OK |
39:41 |
10,10 |
- |
- |
51 |
Malin Hallgren |
Bjursås OK |
57:01 |
14,51 |
- |
1 |
Datum: |
2010-07-29 |
Tävling: |
E4 O-Ringen 5-dagars |
Arrangör: |
Örebro |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Lång |
OPEN 6 |
Banlängd: 5,4 km |
79 tävlande |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Magnus Hellberg |
Eskilstuna OL |
39:41 |
7,34 |
- |
- |
2 |
Ola Andertoft |
Markaryds FK |
46:26 |
8,58 |
- |
- |
3 |
Malin Hallgren |
Bjursås OK |
47:13 |
8,73 |
- |
1 |
Bjursås OK medlemsresultat, 2010
Namn: |
Siv Hasselgrund |
Född: |
1939 |
Grupp: |
Grupp 3, Damer |
Totalpoäng: |
512 |
Datum: |
2010-04-24 |
Tävling: |
Bergslagsträffen 2010 |
Arrangör: |
Fagersta OK |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Medel |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Asta Sjöberg |
Lindebygdens OK |
24:05 |
- |
- |
- |
2 |
Maud Bengtsson |
Sala OK |
27:37 |
- |
- |
- |
3 |
Siv Hasselgrund |
Bjursås OK |
27:47 |
- |
- |
59 |
Datum: |
2010-04-25 |
Tävling: |
NOK:s Nationella |
Arrangör: |
Norbergs OK |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Lång |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Kerstin Johansson |
IFK Hedemora OK |
41:29 |
- |
- |
- |
2 |
Asta Sjöberg |
Lindebygdens OK |
46:36 |
- |
- |
- |
3 |
Gertrud Asplund |
Västerås SOK |
56:40 |
- |
- |
- |
|
Siv Hasselgrund |
Bjursås OK |
MisPunch |
- |
- |
- |
Datum: |
2010-05-01 |
Tävling: |
Silverjakten |
Arrangör: |
OK Norden |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Medel |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Kerstin Johansson |
IFK Hedemora OK |
31:15 |
- |
- |
- |
2 |
Berit Lindunger |
Haninge SOK |
32:45 |
- |
- |
- |
3 |
Eva von Heijne |
Sigtuna OK |
33:52 |
- |
- |
- |
5 |
Siv Hasselgrund |
Bjursås OK |
38:29 |
- |
- |
48 |
Datum: |
2010-05-02 |
Tävling: |
Veteranträffen |
Arrangör: |
Österfärnebo IF |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Lång |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Doris Wiberg |
Gävle OK |
25:20 |
- |
- |
- |
2 |
Inger Olsson |
Sala OK |
25:49 |
- |
- |
- |
3 |
Kerstin Johansson |
IFK Hedemora OK |
27:42 |
- |
- |
- |
|
Siv Hasselgrund |
Bjursås OK |
MisPunch |
- |
- |
- |
Datum: |
2010-05-08 |
Tävling: |
Dalaportens OL Högsberget- Medel |
Arrangör: |
Dalaportens OL |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Medel |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Inger Olsson |
Sala OK |
27:43 |
- |
- |
- |
2 |
Kerstin Johansson |
IFK Hedemora OK |
30:04 |
- |
- |
- |
3 |
Maud Bengtsson |
Sala OK |
32:29 |
- |
- |
- |
4 |
Siv Hasselgrund |
Bjursås OK |
35:32 |
- |
- |
49 |
Datum: |
2010-05-09 |
Tävling: |
Dalaportens OL Högsberget- Lång |
Arrangör: |
Dalaportens OL |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Lång |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Asta Sjöberg |
Lindebygdens OK |
35:47 |
- |
- |
- |
2 |
Inger Olsson |
Sala OK |
40:14 |
- |
- |
- |
3 |
Kerstin Johansson |
IFK Hedemora OK |
41:44 |
- |
- |
- |
4 |
Siv Hasselgrund |
Bjursås OK |
43:54 |
- |
- |
56 |
Datum: |
2010-05-13 |
Tävling: |
Närkekvartetten tävl 1 |
Arrangör: |
KFUM Örebro OK |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Lång |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Kerstin Johansson |
IFK Hedemora OK |
39:18 |
- |
- |
- |
2 |
Solveig Dillman |
Hammarby IF OF |
40:27 |
- |
- |
- |
3 |
Gudrun Broman |
Göteborg/Majorna OK |
43:53 |
- |
- |
- |
6 |
Siv Hasselgrund |
Bjursås OK |
47:55 |
- |
- |
52 |
Datum: |
2010-05-14 |
Tävling: |
Närkekvartetten tävl 2 |
Arrangör: |
KFUM Örebro OK |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Medel |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Solveig Dillman |
Hammarby IF OF |
26:04 |
- |
- |
- |
2 |
Britt Ericson |
Hammarby IF OF |
26:13 |
- |
- |
- |
3 |
Eva von Heijne |
Sigtuna OK |
30:23 |
- |
- |
- |
6 |
Siv Hasselgrund |
Bjursås OK |
35:26 |
- |
- |
41 |
Datum: |
2010-05-16 |
Tävling: |
OL-Touren - Medeldistans |
Arrangör: |
OK Kåre |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Medel |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Doris Wiberg |
Gävle OK |
26:34 |
- |
- |
- |
2 |
Kerstin Johansson |
IFK Hedemora OK |
26:55 |
- |
- |
- |
3 |
Anna Hellgren |
Stora Tuna OK |
30:34 |
- |
- |
- |
|
Siv Hasselgrund |
Bjursås OK |
MisPunch |
- |
- |
- |
Datum: |
2010-05-29 |
Tävling: |
MYC Lång |
Arrangör: |
IFK Moras OK |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Lång |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Solveig Dillman |
Hammarby IF OF |
37:25 |
- |
- |
- |
2 |
Siv Hasselgrund |
Bjursås OK |
39:59 |
- |
- |
60 |
3 |
Kerstin Johansson |
IFK Hedemora OK |
40:46 |
- |
- |
- |
Datum: |
2010-05-30 |
Tävling: |
MYC Medel |
Arrangör: |
IFK Moras OK |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Medel |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Siv Hasselgrund |
Bjursås OK |
31:05 |
- |
- |
62 |
2 |
Kerstin Johansson |
IFK Hedemora OK |
31:59 |
- |
- |
- |
3 |
Solveig Dillman |
Hammarby IF OF |
32:06 |
- |
- |
- |
Datum: |
2010-07-02 |
Tävling: |
3+3 Sprint 2010 |
Arrangör: |
Malungs OK Skogsmårdarna |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Sprint |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Asta Sjöberg |
Lindebygdens Orienteringsklubb |
18:00 |
9,14 |
- |
- |
2 |
Eva von Heijne |
Sigtuna Orienteringsklubb |
20:01 |
10,16 |
- |
- |
3 |
Britt Pettersson |
Orienteringsklubben Roxen |
23:32 |
11,95 |
- |
- |
|
Siv Hasselgrund |
Bjursås OK |
MisPunch |
- |
- |
- |
Datum: |
2010-07-03 |
Tävling: |
3+3 långdistans |
Arrangör: |
Malungs OK Skogsmårdarna |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Lång |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Solveig Dillman |
Hammarby IF OF |
28:58 |
- |
- |
- |
2 |
Britt Ericson |
Hammarby IF OF |
30:23 |
- |
- |
- |
3 |
Eva von Heijne |
Sigtuna OK |
31:21 |
- |
- |
- |
6 |
Siv Hasselgrund |
Bjursås OK |
44:49 |
- |
- |
45 |
Datum: |
2010-07-04 |
Tävling: |
3+3 Medeldistans |
Arrangör: |
Malungs OK Skogsmårdarna |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Medel |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Eva von Heijne |
Sigtuna OK |
23:58 |
- |
- |
- |
2 |
Siv Hasselgrund |
Bjursås OK |
25:50 |
- |
- |
60 |
3 |
Asta Sjöberg |
Lindebygdens OK |
26:53 |
- |
- |
- |
Datum: |
2010-07-21 |
Tävling: |
DM Sprint Dalarna + WUOC-Tour Sprint publiktävling |
Arrangör: |
Domnarvets GOIF |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Sprint |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Kerstin Johansson |
IFK Hedemora OK |
16:57 |
- |
- |
- |
2 |
Siv Hasselgrund |
Bjursås OK |
17:52 |
- |
- |
60 |
Datum: |
2010-07-31 |
Tävling: |
Veteran VM WMOC Sprint Kval |
Arrangör: |
Schweiz |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Sprint |
W70-1 |
Banlängd: 1,2 km |
53 tävlande |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Unni Drage |
Haugesund IF |
11:57 |
9,96 |
- |
- |
2 |
Asta Sjöberg |
Lindebygdens O |
12:34 |
10,47 |
- |
- |
3 |
Valentina Zhukova |
RUS-Veteran |
12:49 |
10,68 |
- |
- |
22 |
Siv Hasselgrund |
Bjursås OK |
17:02 |
14,19 |
- |
42 |
Datum: |
2010-08-01 |
Tävling: |
Veteran VM WMOC Sprint Final |
Arrangör: |
Schweiz |
Kategori: |
VM, EM, NoM |
Distans: |
Sprint |
W70-A |
Banlängd: 1,2 km |
60 tävlande |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Eila Pekkarinen |
Keravan Urheil |
13:39 |
11,38 |
- |
- |
2 |
Gudveig Jørundland |
OK Sør |
13:46 |
11,47 |
- |
- |
3 |
Birgitta Thunell |
IFK Lidingö SO |
14:09 |
11,79 |
- |
- |
|
Siv Hasselgrund |
Bjursås OK |
Po.f. |
- |
- |
- |
Datum: |
2010-08-03 |
Tävling: |
Veteran VM WMOC Lång Kval 1 |
Arrangör: |
Schweiz |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Lång |
W70-1 |
Banlängd: 2,8 km |
57 tävlande |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Valentina Zhukova |
RUS-Veteran |
29:49 |
10,65 |
- |
- |
2 |
Pirkko Tahvanainen |
Hollolan Urhei |
30:30 |
10,89 |
- |
- |
3 |
Ilse Uus |
OK TON |
32:11 |
11,49 |
- |
- |
34 |
Siv Hasselgrund |
Bjursås OK |
52:23 |
18,71 |
- |
38 |
Datum: |
2010-08-04 |
Tävling: |
Veteran VM WMOC Lång Kval 2 |
Arrangör: |
Schweiz |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Lång |
W70-1 |
Banlängd: 2,4 km |
56 tävlande |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1. |
Pirkko Tahvanainen |
Hollolan Urhei |
34:27 |
14,35 |
- |
- |
2 |
Inger E. Vamnes |
Hamar OK |
35:15 |
14,69 |
- |
- |
3 |
Gudveig Jørundland |
OK Sør |
37:53 |
15,78 |
- |
- |
32 |
Siv Hasselgrund |
Bjursås OK |
55:20 |
23,06 |
- |
39 |
Datum: |
2010-08-06 |
Tävling: |
Veteran VM WMOC Lång Final |
Arrangör: |
Schweiz |
Kategori: |
VM, EM, NoM |
Distans: |
Lång |
W70-A |
Banlängd: 2,6 km |
60 tävlande |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Asta Sjöberg |
Lindebygdens O |
39:18 |
15,12 |
- |
- |
2 |
Kiira Tarassova |
OK TON |
40:37 |
15,62 |
- |
- |
3 |
Birgitta Thunell |
IFK Lidingö SO |
41:51 |
16,10 |
- |
- |
|
Siv Hasselgrund |
Bjursås OK |
Po.f. |
- |
- |
- |
Datum: |
2010-08-14 |
Tävling: |
Svealandsmästerskapen / OL-rounden lång |
Arrangör: |
OK Hedströmmen |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Lång |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Asta Sjöberg |
Lindebygdens OK |
41:05 |
- |
- |
- |
2 |
Siv Hasselgrund |
Bjursås OK |
44:02 |
- |
- |
60 |
3 |
Inger Olsson |
Sala OK |
48:51 |
- |
- |
- |
Datum: |
2010-08-21 |
Tävling: |
Barkenträffen Medel |
Arrangör: |
Smedjebackens OK |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Medel |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Siv Hasselgrund |
Bjursås OK |
30:51 |
- |
- |
62 |
2 |
Kerstin Johansson |
IFK Hedemora OK |
31:47 |
- |
- |
- |
3 |
Elvy Wetterskoog |
Hällefors OK |
41:34 |
- |
- |
- |
Datum: |
2010-08-22 |
Tävling: |
Barkenträffen Lång |
Arrangör: |
Smedjebackens OK |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Lång |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Siv Hasselgrund |
Bjursås OK |
39:35 |
- |
- |
61 |
2 |
Kerstin Johansson |
IFK Hedemora OK |
40:09 |
- |
- |
- |
3 |
Elvy Wetterskoog |
Hällefors OK |
42:03 |
- |
- |
- |
Datum: |
2010-08-29 |
Tävling: |
Öppna Falumästerskap dag |
Arrangör: |
OK Kåre |
Kategori: |
Distrikt |
Distans: |
Lång |
D70 |
Banlängd: 3,1 km |
4 tävlande |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Siv Hasselgrund |
Bjursås OK |
38:57 |
12,48 |
- |
56 |
2 |
Anita Asp |
Ockelbo OK |
49:45 |
15,95 |
- |
- |
3 |
Ulla Nykvist |
Rembo IK |
62:39 |
20,08 |
- |
- |
Datum: |
2010-09-04 |
Tävling: |
Malmiafejden |
Arrangör: |
OK Malmia |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Medel |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Elvy Wetterskoog |
Hällefors OK |
25:29 |
- |
- |
- |
2 |
Inger Olsson |
Sala OK |
26:28 |
- |
- |
- |
3 |
Kerstin Johansson |
IFK Hedemora OK |
27:16 |
- |
- |
- |
5 |
Siv Hasselgrund |
Bjursås OK |
29:02 |
- |
- |
54 |
Datum: |
2010-09-05 |
Tävling: |
Malmiafejden |
Arrangör: |
OK Malmia |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Medel |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Siv Hasselgrund |
Bjursås OK |
24:24 |
- |
- |
62 |
2 |
Kerstin Johansson |
IFK Hedemora OK |
25:17 |
- |
- |
- |
3 |
Berit Bäckman |
Säterbygdens OK |
30:28 |
- |
- |
- |
Datum: |
2010-09-11 |
Tävling: |
DM Medel Dalarna |
Arrangör: |
Ludvika OK |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Medel |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Siv Hasselgrund |
Bjursås OK |
31:58 |
- |
- |
85 |
2 |
Berit Bäckman |
Säterbygdens OK |
44:26 |
- |
- |
- |
3 |
Inger Daniels-Östh |
Korsnäs IF OK |
47:21 |
- |
- |
- |
Datum: |
2010-09-12 |
Tävling: |
DM Lång Dalarna |
Arrangör: |
Säterbygdens OK |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Lång |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Kerstin Johansson |
IFK Hedemora OK |
43:49 |
- |
- |
- |
2 |
Anna Hellgren |
Stora Tuna OK |
46:50 |
- |
- |
- |
3 |
Siv Hasselgrund |
Bjursås OK |
53:02 |
- |
- |
53 |
Datum: |
2010-09-25 |
Tävling: |
Dalaportens OL Liljansberg-Lång |
Arrangör: |
Dalaportens OL |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Lång |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Kerstin Johansson |
IFK Hedemora OK |
36:25 |
- |
- |
- |
2 |
Siv Hasselgrund |
Bjursås OK |
47:04 |
- |
- |
60 |
3 |
Inger Olsson |
Sala OK |
51:18 |
- |
- |
- |
Bjursås OK medlemsresultat, 2010
Namn: |
Maja Isaks |
Född: |
2002 |
Grupp: |
Grupp 4, Ungdom |
Totalpoäng: |
73 |
Datum: |
2010-05-18 |
Tävling: |
Kretsungsdomsserie nr 1 |
Arrangör: |
Bjursås OK |
Kategori: |
Distrikt |
Distans: |
Lång |
D10 |
Banlängd: 2,2 km |
10 tävlande |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Alva Ringi |
OK Kåre |
14:30 |
6,74 |
- |
- |
2 |
Ella Olsson |
Grycksbo IF OK |
20:34 |
9,57 |
- |
- |
3 |
Ida Andersson |
Grycksbo IF OK |
21:09 |
9,84 |
- |
- |
4 |
Lisa Hallgren |
Bjursås OK |
22:04 |
10,26 |
- |
43 |
8 |
Elin Dicksved |
Bjursås OK |
31:50 |
14,81 |
- |
33 |
9 |
Maja Staffas |
Bjursås OK |
34:39 |
16,12 |
- |
30 |
10 |
Maja Isaks |
Bjursås OK |
39:58 |
18,59 |
- |
25 |
Datum: |
2010-06-01 |
Tävling: |
Falu u-kretstävling 2 |
Arrangör: |
Karlsbyhedens IK |
Kategori: |
Distrikt |
Distans: |
Lång |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Alva Ringi |
OK Kåre |
13:47 |
7,25 |
- |
- |
2 |
Moa Göransson |
Karlsbyhedens IK |
19:57 |
10,50 |
- |
- |
3 |
Lisa Hallgren |
Bjursås OK |
21:07 |
11,11 |
- |
43 |
8 |
Elin Dicksved |
Bjursås OK |
28:43 |
15,11 |
- |
36 |
10 |
Maja Isaks |
Bjursås OK |
39:24 |
20,74 |
- |
25 |
Datum: |
2010-08-31 |
Tävling: |
Falukretsens u-tävling |
Arrangör: |
Grycksbo IF OK |
Kategori: |
Distrikt |
Distans: |
Lång |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Ella Olsson |
Grycksbo IF OK |
15:37 |
- |
- |
- |
2 |
Alva Ringi |
OK Kåre |
16:16 |
- |
- |
- |
3 |
Moa Göransson |
Karlsbyhedens IK |
17:18 |
- |
- |
- |
7 |
Elin Dicksved |
Bjursås OK |
31:23 |
- |
- |
29 |
8 |
Maja Isaks |
Bjursås OK |
38:43 |
- |
- |
22 |
Datum: |
2010-10-24 |
Tävling: |
Bjursås O-Games |
Arrangör: |
Maria Björklund |
Kategori: |
Lokal |
Distans: |
Sprint |
D12Lätt |
Banlängd: 1,2 km |
2 tävlande |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Maja Isaks |
Bjursås OK |
28:38 |
23,86 |
- |
1 |
2 |
Lisa Hallgren |
Bjursås OK |
28:40 |
23,89 |
- |
1 |
Bjursås OK medlemsresultat, 2010
Namn: |
Viktor Isaks |
Född: |
1997 |
Grupp: |
Grupp 4, Ungdom |
Totalpoäng: |
20 |
Datum: |
2010-05-18 |
Tävling: |
Kretsungsdomsserie nr 1 |
Arrangör: |
Bjursås OK |
Kategori: |
Distrikt |
Distans: |
Lång |
H14 |
Banlängd: 3,2 km |
10 tävlande |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Albin Bergkvist |
Bjursås OK |
31:15 |
9,84 |
- |
50 |
2 |
Jonathan Persson |
Karlsbyhedens IK |
35:36 |
11,21 |
- |
- |
3 |
Emil Åberg |
Korsnäs IF OK |
37:27 |
11,80 |
- |
- |
|
Viktor Isaks |
Bjursås OK |
Ej start |
- |
- |
- |
Datum: |
2010-06-01 |
Tävling: |
Falu u-kretstävling 2 |
Arrangör: |
Karlsbyhedens IK |
Kategori: |
Distrikt |
Distans: |
Lång |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Albin Bergkvist |
Bjursås OK |
32:08 |
10,04 |
- |
52 |
2 |
Emil Åberg |
Korsnäs IF OK |
38:28 |
12,02 |
- |
- |
3 |
Jonathan Persson |
Karlsbyhedens IK |
45:49 |
14,32 |
- |
- |
7 |
Rikard Andersson |
Bjursås OK |
66:13 |
20,69 |
- |
17 |
|
Viktor Isaks |
Bjursås OK |
Disqualified |
- |
- |
- |
Datum: |
2010-08-31 |
Tävling: |
Falukretsens u-tävling |
Arrangör: |
Grycksbo IF OK |
Kategori: |
Distrikt |
Distans: |
Lång |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Albin Bergkvist |
Bjursås OK |
20:30 |
- |
- |
49 |
2 |
Emil Åberg |
Korsnäs IF OK |
23:41 |
- |
- |
- |
3 |
Isac von Krusenstierna |
OK Kåre |
26:39 |
- |
- |
- |
6 |
Viktor Isaks |
Bjursås OK |
47:45 |
- |
- |
20 |
Bjursås OK medlemsresultat, 2010
Namn: |
Nils Kjellberg |
Född: |
2005 |
Grupp: |
Grupp 4, Ungdom |
Totalpoäng: |
1 |
Datum: |
2010-08-29 |
Tävling: |
Öppna Falumästerskap dag |
Arrangör: |
OK Kåre |
Kategori: |
Distrikt |
Distans: |
Lång |
INSKOLNING |
Banlängd: 2,8 km |
3 tävlande |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
|
Nils Kjellberg |
Bjursås OK |
Godk. |
- |
- |
1 |
Bjursås OK medlemsresultat, 2010
Namn: |
Bengt Lock |
Född: |
1940 |
Grupp: |
Grupp 2, Yngre och Äldre Herrar |
Totalpoäng: |
47 |
Datum: |
2010-05-08 |
Tävling: |
Dalaportens OL Högsberget- Medel |
Arrangör: |
Dalaportens OL |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Medel |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Kuno Österlund |
Västerås SOK |
19:47 |
- |
- |
- |
2 |
Ragnar Eriksson |
OK Hedströmmen |
19:53 |
- |
- |
- |
3 |
Karl Johansson |
IFK Hedemora OK |
20:00 |
- |
- |
- |
|
Bengt Lock |
Bjursås OK |
DidNotStart |
- |
- |
- |
Datum: |
2010-05-16 |
Tävling: |
OL-Touren - Medeldistans |
Arrangör: |
OK Kåre |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Medel |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Kuno Österlund |
Västerås SOK |
22:26 |
- |
- |
- |
2 |
Karl Johansson |
IFK Hedemora OK |
22:30 |
- |
- |
- |
3 |
Torsten Löfgren |
Karlsbyhedens IK |
23:26 |
- |
- |
- |
5 |
Göte Rickardsson |
Bjursås OK |
25:41 |
- |
- |
53 |
7 |
Bengt Lock |
Bjursås OK |
28:32 |
- |
- |
47 |
Bjursås OK medlemsresultat, 2010
Namn: |
Tommy Lundqvist |
Född: |
1948 |
Grupp: |
Grupp 2, Yngre och Äldre Herrar |
Totalpoäng: |
391 |
Datum: |
2010-05-02 |
Tävling: |
Veteranträffen |
Arrangör: |
Österfärnebo IF |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Lång |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Hasse Åberg |
Valbo AIF |
30:30 |
- |
- |
- |
2 |
Ove Åberg |
Storviks IF |
34:01 |
- |
- |
- |
3 |
Göran Larsson |
Sala OK |
34:49 |
- |
- |
- |
7 |
Tommy Lundqvist |
Bjursås OK |
39:58 |
- |
- |
54 |
17 |
Örjan Persson |
Bjursås OK |
63:18 |
- |
- |
30 |
Datum: |
2010-05-08 |
Tävling: |
Dalaportens OL Högsberget- Medel |
Arrangör: |
Dalaportens OL |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Medel |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Bengt Stenerhag |
Västerbergslagens OL |
20:18 |
- |
- |
- |
2 |
Göran Larsson |
Sala OK |
22:41 |
- |
- |
- |
3 |
Paul Erik Glasberg |
Västerbergslagens OL |
23:32 |
- |
- |
- |
8 |
Tommy Lundqvist |
Bjursås OK |
27:26 |
- |
- |
50 |
Datum: |
2010-05-09 |
Tävling: |
Dalaportens OL Högsberget- Lång |
Arrangör: |
Dalaportens OL |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Lång |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Bengt Stenerhag |
Västerbergslagens OL |
39:14 |
- |
- |
- |
2 |
Ove Åberg |
Storviks IF |
42:36 |
- |
- |
- |
3 |
Ulf Kjellin |
OK Hedströmmen |
42:54 |
- |
- |
- |
|
Tommy Lundqvist |
Bjursås OK |
DidNotStart |
- |
- |
- |
Datum: |
2010-07-25 |
Tävling: |
E1 O-Ringen 5-dagars |
Arrangör: |
Örebro |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Lång |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Hasse Åberg |
Valbo Allmänna IF |
32:45 |
- |
- |
- |
2 |
Ola Karlsson |
Storviks IF |
33:26 |
- |
- |
- |
3 |
Christer Eriksson |
OK Linné |
33:38 |
- |
- |
- |
33 |
Tommy Lundqvist |
Bjursås OK |
45:07 |
- |
- |
48 |
Datum: |
2010-07-26 |
Tävling: |
E2 O-Ringen 5-dagars |
Arrangör: |
Örebro |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Medel |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Göran Davidsson |
OK Klemmingen |
27:14 |
- |
- |
- |
2 |
Conny Jidetoft |
Stångenäs AIS |
29:35 |
- |
- |
- |
3 |
Hasse Åberg |
Valbo Allmänna IF |
30:27 |
- |
- |
- |
56 |
Tommy Lundqvist |
Bjursås OK |
52:30 |
- |
- |
14 |
Datum: |
2010-07-27 |
Tävling: |
E3 O-Ringen 5-dagars |
Arrangör: |
Örebro |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Lång |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Göran Davidsson |
OK Klemmingen |
43:34 |
- |
- |
- |
2 |
Christer Eriksson |
OK Linné |
43:54 |
- |
- |
- |
3 |
Hasse Åberg |
Valbo Allmänna IF |
44:57 |
- |
- |
- |
15 |
Tommy Lundqvist |
Bjursås OK |
50:19 |
- |
- |
53 |
Datum: |
2010-07-29 |
Tävling: |
E4 O-Ringen 5-dagars |
Arrangör: |
Örebro |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Lång |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Ola Karlsson |
Storviks IF |
29:09 |
- |
- |
- |
2 |
Christer Eriksson |
OK Linné |
29:44 |
- |
- |
- |
3 |
Bo Seger |
Eskilstuna OL |
30:04 |
- |
- |
- |
6 |
Tommy Lundqvist |
Bjursås OK |
31:10 |
- |
- |
58 |
Datum: |
2010-07-30 |
Tävling: |
O-Ringen 5-dagars |
Arrangör: |
Örebro |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Lång |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Christer Eriksson |
OK Linné |
175:59 |
- |
- |
- |
2 |
Göran Davidsson |
OK Klemmingen |
179:35 |
- |
- |
- |
3 |
Ola Karlsson |
Storviks IF |
183:09 |
- |
- |
- |
23 |
Tommy Lundqvist |
Bjursås OK |
226:02 |
- |
- |
13 |
Datum: |
2010-09-11 |
Tävling: |
DM Medel Dalarna |
Arrangör: |
Ludvika OK |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Medel |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Bengt Stenerhag |
Västerbergslagens OL |
25:01 |
- |
- |
- |
2 |
Paul Erik Glasberg |
Västerbergslagens OL |
25:39 |
- |
- |
- |
3 |
Tommy Lundqvist |
Bjursås OK |
25:43 |
- |
- |
59 |
9 |
Ingvar Svensson |
Bjursås OK |
29:41 |
- |
- |
51 |
Datum: |
2010-09-25 |
Tävling: |
Dalaportens OL Liljansberg-Lång |
Arrangör: |
Dalaportens OL |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Lång |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Bengt Stenerhag |
Västerbergslagens OL |
41:44 |
- |
- |
- |
2 |
Göran Fredberg |
Korsnäs IF OK |
44:00 |
- |
- |
- |
3 |
Johan Källman |
Norbergs OK |
45:35 |
- |
- |
- |
4 |
Ingvar Svensson |
Bjursås OK |
45:37 |
- |
- |
58 |
7 |
Tommy Lundqvist |
Bjursås OK |
48:54 |
- |
- |
55 |
Bjursås OK medlemsresultat, 2010
Namn: |
Gunnar Löfkvist |
Född: |
1944 |
Grupp: |
Grupp 2, Yngre och Äldre Herrar |
Totalpoäng: |
470 |
Datum: |
2010-04-24 |
Tävling: |
Bergslagsträffen 2010 |
Arrangör: |
Fagersta OK |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Medel |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Alf Lindberg |
Köping-Kolsva OK |
29:26 |
- |
- |
- |
2 |
Håkan Mossberg |
OK Järnbärarna |
31:36 |
- |
- |
- |
3 |
Jan Johansson |
IFK Hedemora OK |
32:38 |
- |
- |
- |
4 |
Jan Olof Dahlström |
Bjursås OK |
33:03 |
- |
- |
57 |
8 |
Gunnar Löfkvist |
Bjursås OK |
34:53 |
- |
- |
53 |
Datum: |
2010-04-25 |
Tävling: |
NOK:s Nationella |
Arrangör: |
Norbergs OK |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Lång |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Alf Lindberg |
Köping-Kolsva OK |
45:34 |
- |
- |
- |
2 |
Olle Johansson |
IFK Hedemora OK |
49:22 |
- |
- |
- |
3 |
Jan Johansson |
IFK Hedemora OK |
49:58 |
- |
- |
- |
9 |
Gunnar Löfkvist |
Bjursås OK |
56:14 |
- |
- |
53 |
12 |
Jan Olof Dahlström |
Bjursås OK |
60:53 |
- |
- |
48 |
Datum: |
2010-05-01 |
Tävling: |
Silverjakten |
Arrangör: |
OK Norden |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Medel |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Per-Ivar Möllberg |
Arboga OK |
22:18 |
- |
- |
- |
2 |
Anders Sellgren |
Sigtuna OK |
23:49 |
- |
- |
- |
3 |
Alf Lindberg |
Köping-Kolsva OK |
23:57 |
- |
- |
- |
16 |
Gunnar Löfkvist |
Bjursås OK |
31:14 |
- |
- |
45 |
|
Jan Olof Dahlström |
Bjursås OK |
DidNotStart |
- |
- |
- |
Datum: |
2010-05-02 |
Tävling: |
Veteranträffen |
Arrangör: |
Österfärnebo IF |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Lång |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Lars Malmberg |
Gävle OK |
35:44 |
- |
- |
- |
2 |
Anders Sellgren |
Sigtuna OK |
36:07 |
- |
- |
- |
3 |
Kurt Andersson |
Storviks IF |
37:19 |
- |
- |
- |
5 |
Gunnar Löfkvist |
Bjursås OK |
38:46 |
- |
- |
57 |
6 |
Jan Olof Dahlström |
Bjursås OK |
40:04 |
- |
- |
56 |
10 |
Hans Carlsson |
Bjursås OK |
41:32 |
- |
- |
54 |
Datum: |
2010-05-08 |
Tävling: |
Dalaportens OL Högsberget- Medel |
Arrangör: |
Dalaportens OL |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Medel |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Alf Lindberg |
Köping-Kolsva OK |
21:05 |
- |
- |
- |
2 |
Elis Åberg |
Storviks IF |
21:14 |
- |
- |
- |
3 |
Olle Johansson |
IFK Hedemora OK |
23:26 |
- |
- |
- |
6 |
Jan Olof Dahlström |
Bjursås OK |
24:43 |
- |
- |
53 |
8 |
Gunnar Löfkvist |
Bjursås OK |
24:53 |
- |
- |
52 |
Datum: |
2010-05-13 |
Tävling: |
Årsundarundan Medel |
Arrangör: |
Årsunda IF |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Medel |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Elis Åberg |
Storviks IF |
17:22 |
- |
- |
- |
2 |
Rolf Öhrn |
Nynäshamns OK |
17:38 |
- |
- |
- |
3 |
Gunnar Löfkvist |
Bjursås OK |
20:24 |
- |
- |
54 |
8 |
Jan Olof Dahlström |
Bjursås OK |
21:40 |
- |
- |
51 |
Datum: |
2010-05-16 |
Tävling: |
OL-Touren - Medeldistans |
Arrangör: |
OK Kåre |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Medel |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Ulf Löfgren |
Stora Tuna OK |
22:56 |
- |
- |
- |
2 |
Gunnar Löfkvist |
Bjursås OK |
23:15 |
- |
- |
60 |
3 |
Olle Johansson |
IFK Hedemora OK |
23:51 |
- |
- |
- |
9 |
Hans Carlsson |
Bjursås OK |
25:14 |
- |
- |
56 |
Datum: |
2010-05-28 |
Tävling: |
MYC Sprint |
Arrangör: |
IFK Moras OK |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Sprint |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Elis Åberg |
Storviks IF |
17:45 |
- |
- |
- |
2 |
Rune Sandberg |
Uddevalla OK |
19:21 |
- |
- |
- |
3 |
Gunnar Löfkvist |
Bjursås OK |
20:19 |
- |
- |
56 |
Datum: |
2010-05-30 |
Tävling: |
MYC Medel |
Arrangör: |
IFK Moras OK |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Medel |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Elis Åberg |
Storviks IF |
22:48 |
- |
- |
- |
2 |
Rune Sandberg |
Uddevalla OK |
24:16 |
- |
- |
- |
3 |
Jan Olof Dahlström |
Bjursås OK |
25:26 |
- |
- |
57 |
4 |
Gunnar Löfkvist |
Bjursås OK |
25:55 |
- |
- |
56 |
Datum: |
2010-06-05 |
Tävling: |
ÖSA Träffen Medel |
Arrangör: |
Alfta-Ösa OK |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Medel |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Owe Edström |
Kovlands IF |
29:13 |
- |
- |
- |
2 |
Leif Magnusson |
Skogsluffarnas OK |
30:37 |
- |
- |
- |
3 |
Olle Johansson |
IFK Hedemora OK |
31:36 |
- |
- |
- |
5 |
Hans Carlsson |
Bjursås OK |
33:52 |
- |
- |
53 |
17 |
Gunnar Löfkvist |
Bjursås OK |
40:22 |
- |
- |
40 |
Datum: |
2010-07-02 |
Tävling: |
3+3 Sprint 2010 |
Arrangör: |
Malungs OK Skogsmårdarna |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Sprint |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Tore Martinsson |
Degerfors Orienteringsklubb |
14:01 |
7,08 |
- |
- |
2 |
Anders Björnberg |
Frölunda Orienteringslöpare |
14:05 |
7,11 |
- |
- |
3 |
Runo Johansson |
Kristinehamns OK |
14:22 |
7,26 |
- |
- |
5 |
Gunnar Löfkvist |
Bjursås OK |
15:10 |
7,66 |
- |
55 |
Datum: |
2010-07-21 |
Tävling: |
DM Sprint Dalarna + WUOC-Tour Sprint publiktävling |
Arrangör: |
Domnarvets GOIF |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Sprint |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Gunnar Löfkvist |
Bjursås OK |
11:40 |
- |
- |
64 |
2 |
Lennart Magnusson |
IFK Hedemora OK |
12:36 |
- |
- |
- |
3 |
Sven-Olof Asp |
Leksands OK |
12:54 |
- |
- |
- |
5 |
Hans Carlsson |
Bjursås OK |
13:55 |
- |
- |
54 |
Datum: |
2010-07-31 |
Tävling: |
Veteran VM WMOC Sprint Kval |
Arrangör: |
Schweiz |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Sprint |
M65-5 |
Banlängd: 1,8 km |
65 tävlande |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Henrik Hvoslef |
IK Stern |
14:04 |
7,81 |
- |
- |
2 |
Roland Alsen |
OK Roxen |
14:36 |
8,11 |
- |
- |
3 |
Timo Rapakko |
Lounais-Hämeen |
15:23 |
8,55 |
- |
- |
12 |
Gunnar Löfkvist |
Bjursås OK |
16:28 |
9,15 |
- |
52 |
Datum: |
2010-08-01 |
Tävling: |
Veteran VM WMOC Sprint Final |
Arrangör: |
Schweiz |
Kategori: |
VM, EM, NoM |
Distans: |
Sprint |
M65-A |
Banlängd: 1,5 km |
80 tävlande |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Hans Ulrich Mutti |
ol.biel.seelan |
13:48 |
9,20 |
- |
- |
2 |
Roland Alsen |
OK Roxen |
14:02 |
9,36 |
- |
- |
3 |
Kurt Huber |
OLG Zürinord 0 |
14:06 |
9,40 |
- |
- |
65 |
Gunnar Löfkvist |
Bjursås OK |
20:08 |
13,42 |
- |
55 |
Datum: |
2010-08-03 |
Tävling: |
Veteran VM WMOC Lång Kval 1 |
Arrangör: |
Schweiz |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Lång |
M65-1 |
Banlängd: 5,3 km |
70 tävlande |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1. |
Olavi Junttila |
Helsinki |
43:56 |
8,29 |
- |
- |
2 |
Juhani Mäkinen |
Saloisten Reip |
44:45 |
8,44 |
- |
- |
3 |
Anders Sellgren |
Sigtuna OK |
46:29 |
8,77 |
- |
- |
27 |
Gunnar Löfkvist |
Bjursås OK |
60:21 |
11,39 |
- |
44 |
Datum: |
2010-08-04 |
Tävling: |
Veteran VM WMOC Lång Kval 2 |
Arrangör: |
Schweiz |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Lång |
M65-1 |
Banlängd: 4,1 km |
70 tävlande |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Geir Hosteland |
TT-TUR / Botne |
42:50 |
10,45 |
- |
- |
2 |
Anders Sellgren |
Sigtuna OK |
48:26 |
11,81 |
- |
- |
3 |
Olavi Junttila |
Helsinki |
49:09 |
11,99 |
- |
- |
11 |
Gunnar Löfkvist |
Bjursås OK |
53:49 |
13,13 |
- |
54 |
Datum: |
2010-08-06 |
Tävling: |
Veteran VM WMOC Lång Final |
Arrangör: |
Schweiz |
Kategori: |
VM, EM, NoM |
Distans: |
Lång |
M65-A |
Banlängd: 4,6 km |
80 tävlande |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Stefan Larsson |
OK Njudung |
45:23 |
9,87 |
- |
- |
2. |
Heimo Hongisto |
LoJa-Helsinki |
46:53 |
10,19 |
- |
- |
3 |
Kurt Huber |
OLG Zürinord |
47:01 |
10,22 |
- |
- |
46 |
Gunnar Löfkvist |
Bjursås OK |
66:17 |
14,41 |
- |
60 |
Datum: |
2010-08-18 |
Tävling: |
Storviks Natt |
Arrangör: |
Storviks IF |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Lång |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Leif Eriksson |
Heby AIF |
34:54 |
- |
- |
- |
2 |
Olle Johansson |
IFK Hedemora OK |
37:34 |
- |
- |
- |
3 |
Hans Kruskopf |
Korsnäs IF OK |
40:32 |
- |
- |
- |
5 |
Gunnar Löfkvist |
Bjursås OK |
46:19 |
- |
- |
51 |
|
Jan Olof Dahlström |
Bjursås OK |
DidNotStart |
- |
- |
- |
Datum: |
2010-08-21 |
Tävling: |
Barkenträffen Medel |
Arrangör: |
Smedjebackens OK |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Medel |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Tord Halvarson |
OK Kåre |
28:05 |
- |
- |
- |
2 |
Sven-Olof Asp |
Leksands OK |
28:07 |
- |
- |
- |
3 |
Jörgen Bergström |
Norbergs OK |
30:06 |
- |
- |
- |
5 |
Gunnar Löfkvist |
Bjursås OK |
32:08 |
- |
- |
51 |
6 |
Jan Olof Dahlström |
Bjursås OK |
32:32 |
- |
- |
51 |
Datum: |
2010-08-29 |
Tävling: |
Öppna Falumästerskap dag |
Arrangör: |
OK Kåre |
Kategori: |
Distrikt |
Distans: |
Lång |
H60 |
Banlängd: 4,2 km |
23 tävlande |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Åke Dalin |
Leksands OK |
37:39 |
9,05 |
- |
- |
2 |
Bengt Stenerhag |
Västerbergslagens OL |
38:07 |
9,16 |
- |
- |
3 |
Elis Åberg |
Storviks IF |
38:41 |
9,30 |
- |
- |
5 |
Gunnar Löfkvist |
Bjursås OK |
41:49 |
10,05 |
- |
41 |
Datum: |
2010-09-04 |
Tävling: |
Veteran RM Medeldistans |
Arrangör: |
OK Skogsfalken |
Kategori: |
SM, RM, Landslagstest |
Distans: |
Medel |
H65 |
Banlängd: 3,1 km |
69 tävlande |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Roland Nilsson |
Falköpings AIK OK |
28:55 |
9,39 |
- |
- |
2 |
Per-Ivar Möllberg |
Arboga OK |
29:03 |
9,43 |
- |
- |
3 |
Rune Rådeström |
Snättringe SK |
29:05 |
9,44 |
- |
- |
51 |
Gunnar Löfkvist |
Bjursås OK |
48:04 |
15,61 |
- |
31 |
Datum: |
2010-09-05 |
Tävling: |
Veteran RM Långdistans |
Arrangör: |
OK Skogsfalken |
Kategori: |
SM, RM, Landslagstest |
Distans: |
Lång |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Karl Johansson |
OK Skogshjortarna |
33:50 |
- |
- |
- |
2 |
Per-Ivar Möllberg |
Arboga OK |
34:39 |
- |
- |
- |
3 |
Sören Andersson |
IK Dran |
35:47 |
- |
- |
- |
28 |
Gunnar Löfkvist |
Bjursås OK |
42:28 |
- |
- |
62 |
Datum: |
2010-09-11 |
Tävling: |
DM Medel Dalarna |
Arrangör: |
Ludvika OK |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Medel |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Sture Björk |
OK Kåre |
21:39 |
- |
- |
- |
2 |
Lennart Magnusson |
IFK Hedemora OK |
23:41 |
- |
- |
- |
3 |
Jan Johansson |
IFK Hedemora OK |
23:47 |
- |
- |
- |
5 |
Gunnar Löfkvist |
Bjursås OK |
25:42 |
- |
- |
55 |
7 |
Hans Carlsson |
Bjursås OK |
27:05 |
- |
- |
53 |
11 |
Jan Olof Dahlström |
Bjursås OK |
30:46 |
- |
- |
45 |
Datum: |
2010-09-12 |
Tävling: |
DM Lång Dalarna |
Arrangör: |
Säterbygdens OK |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Lång |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Sture Björk |
OK Kåre |
48:50 |
- |
- |
- |
2 |
Lennart Magnusson |
IFK Hedemora OK |
50:52 |
- |
- |
- |
3 |
Benny Rendalen |
Korsnäs IF OK |
52:30 |
- |
- |
- |
|
Gunnar Löfkvist |
Bjursås OK |
MisPunch |
- |
- |
- |
|
Jan Olof Dahlström |
Bjursås OK |
MisPunch |
- |
- |
- |
Datum: |
2010-09-17 |
Tävling: |
DM Natt Dalarna |
Arrangör: |
Domnarvets GOIF |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Lång |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Sture Björk |
OK Kåre |
37:37 |
- |
- |
- |
2 |
Rolf Bjärud |
Västerbergslagens OL |
40:25 |
- |
- |
- |
3 |
Gunnar Tiselius |
OK Kåre |
44:41 |
- |
- |
- |
6 |
Gunnar Löfkvist |
Bjursås OK |
53:00 |
- |
- |
47 |
Datum: |
2010-09-25 |
Tävling: |
Dalaportens OL Liljansberg-Lång |
Arrangör: |
Dalaportens OL |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Lång |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Elis Åberg |
Storviks IF |
37:08 |
- |
- |
- |
2 |
Olle Johansson |
IFK Hedemora OK |
39:58 |
- |
- |
- |
3 |
Leif Eriksson |
Heby AIF |
40:34 |
- |
- |
- |
31 |
Gunnar Löfkvist |
Bjursås OK |
65:21 |
- |
- |
34 |
Datum: |
2010-10-24 |
Tävling: |
Bjursås O-Games |
Arrangör: |
Maria Björklund |
Kategori: |
Lokal |
Distans: |
Sprint |
Vuxen Svår |
Banlängd: 1,9 km |
5 tävlande |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Johan Hallgren |
Bjursås OK |
18:12 |
9,84 |
- |
1 |
2 |
Jan-Olof Björklund |
Bjursås OK |
18:38 |
10,07 |
- |
1 |
3 |
Per-Erik Björklund |
Bjursås OK |
19:39 |
10,62 |
- |
1 |
4 |
Lars Björklund |
Bjursås OK |
20:23 |
11,02 |
- |
1 |
5 |
Gunnar Löfkvist |
Bjursås OK |
25:08 |
13,59 |
- |
1 |
Bjursås OK medlemsresultat, 2010
Namn: |
Gustav Löfkvist |
Född: |
2005 |
Grupp: |
Grupp 4, Ungdom |
Totalpoäng: |
1 |
Datum: |
2010-07-02 |
Tävling: |
3+3 Sprint 2010 |
Arrangör: |
Malungs OK Skogsmårdarna |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Sprint |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
7 |
Gustav Löfkvist |
Bjursås OK |
12:13 |
6,20 |
- |
1 |
26 |
Nils Bergkvist |
Bjursås OK |
22:17 |
11,31 |
- |
1 |
Bjursås OK medlemsresultat, 2010
Namn: |
Margareta Löfkvist |
Född: |
1944 |
Grupp: |
Grupp 3, Damer |
Totalpoäng: |
433 |
Datum: |
2010-04-24 |
Tävling: |
Bergslagsträffen 2010 |
Arrangör: |
Fagersta OK |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Medel |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Ing-Marie Mozélius |
Stora Tuna OK |
24:04 |
- |
- |
- |
2 |
Ethel Nord |
Lindebygdens OK |
26:40 |
- |
- |
- |
3 |
Ingalill Westberg |
SK Trim/Virsbo |
27:00 |
- |
- |
- |
7 |
Margareta Löfkvist |
Bjursås OK |
29:11 |
- |
- |
54 |
|
Anita Carlsson |
Bjursås OK |
MisPunch |
- |
- |
- |
Datum: |
2010-04-25 |
Tävling: |
NOK:s Nationella |
Arrangör: |
Norbergs OK |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Lång |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Helen Andertoft |
Markaryds FK |
37:01 |
- |
- |
- |
2 |
Ethel Nord |
Lindebygdens OK |
39:43 |
- |
- |
- |
3 |
Ing-Marie Mozélius |
Stora Tuna OK |
40:40 |
- |
- |
- |
5 |
Margareta Löfkvist |
Bjursås OK |
43:27 |
- |
- |
56 |
Datum: |
2010-05-01 |
Tävling: |
Silverjakten |
Arrangör: |
OK Norden |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Medel |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Dagny Gustavsson |
Sigtuna OK |
27:03 |
- |
- |
- |
2 |
Ingrid Jansson |
Säterbygdens OK |
35:05 |
- |
- |
- |
3 |
Eva Kjellman |
Vandrarringen |
39:16 |
- |
- |
- |
4 |
Margareta Löfkvist |
Bjursås OK |
39:22 |
- |
- |
51 |
Datum: |
2010-05-02 |
Tävling: |
Veteranträffen |
Arrangör: |
Österfärnebo IF |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Lång |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Anita Johansson |
OK Tor |
29:03 |
- |
- |
- |
2 |
Lena Leandersson |
Älvdalens IF OK |
29:36 |
- |
- |
- |
3 |
Dagny Gustavsson |
Sigtuna OK |
29:51 |
- |
- |
- |
10 |
Margareta Löfkvist |
Bjursås OK |
36:19 |
- |
- |
53 |
13 |
Anita Carlsson |
Bjursås OK |
39:18 |
- |
- |
50 |
Datum: |
2010-05-08 |
Tävling: |
Dalaportens OL Högsberget- Medel |
Arrangör: |
Dalaportens OL |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Medel |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Lena Leandersson |
Älvdalens IF OK |
22:50 |
- |
- |
- |
2 |
Inger Lund |
OK Norden |
31:56 |
- |
- |
- |
3 |
Gurli Back |
Fagersta OK |
32:18 |
- |
- |
- |
10 |
Margareta Löfkvist |
Bjursås OK |
34:04 |
- |
- |
55 |
Datum: |
2010-05-13 |
Tävling: |
Årsundarundan Medel |
Arrangör: |
Årsunda IF |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Medel |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Kaarina Voudinmäki |
Mullsjö SOK |
23:01 |
- |
- |
- |
2 |
Britt-Marie Sjöberg |
OK Tor |
23:42 |
- |
- |
- |
3 |
Margareta Löfkvist |
Bjursås OK |
23:46 |
- |
- |
59 |
Datum: |
2010-05-16 |
Tävling: |
OL-Touren - Medeldistans |
Arrangör: |
OK Kåre |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Medel |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Lena Leandersson |
Älvdalens IF OK |
23:25 |
- |
- |
- |
2 |
Anita Morelius |
Stora Skedvi IK SOFF |
25:54 |
- |
- |
- |
3 |
Margareta Skoog |
Valbo AIF |
27:26 |
- |
- |
- |
5 |
Margareta Löfkvist |
Bjursås OK |
28:00 |
- |
- |
55 |
10 |
Anita Carlsson |
Bjursås OK |
31:26 |
- |
- |
48 |
Datum: |
2010-05-28 |
Tävling: |
MYC Sprint |
Arrangör: |
IFK Moras OK |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Sprint |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Birgitta Johansson |
Kristinehamns OK |
19:31 |
- |
- |
- |
2 |
Lena Leandersson |
Älvdalens IF OK |
23:42 |
- |
- |
- |
3 |
Gunvor Jonsson |
Vänersborgs SK |
24:47 |
- |
- |
- |
4 |
Margareta Löfkvist |
Bjursås OK |
26:55 |
- |
- |
47 |
Datum: |
2010-05-30 |
Tävling: |
MYC Medel |
Arrangör: |
IFK Moras OK |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Medel |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Birgitta Johansson |
Kristinehamns OK |
24:17 |
- |
- |
- |
2 |
Lena Leandersson |
Älvdalens IF OK |
25:43 |
- |
- |
- |
3 |
Ingrid Jansson |
Säterbygdens OK |
29:30 |
- |
- |
- |
10 |
Margareta Löfkvist |
Bjursås OK |
34:44 |
- |
- |
41 |
Datum: |
2010-07-21 |
Tävling: |
DM Sprint Dalarna + WUOC-Tour Sprint publiktävling |
Arrangör: |
Domnarvets GOIF |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Sprint |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Ing-Marie Mozélius |
Stora Tuna OK |
14:47 |
- |
- |
- |
2 |
Lena Leandersson |
Älvdalens IF OK |
17:42 |
- |
- |
- |
3 |
Margareta Löfkvist |
Bjursås OK |
22:23 |
- |
- |
41 |
4 |
Anita Carlsson |
Bjursås OK |
24:27 |
- |
- |
33 |
Datum: |
2010-07-31 |
Tävling: |
Veteran VM WMOC Sprint Kval |
Arrangör: |
Schweiz |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Sprint |
W65-1 |
Banlängd: 1,4 km |
62 tävlande |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Christina Schedwin |
IK Stern |
12:17 |
8,77 |
- |
- |
2 |
Ulla Lindhe |
IK Stern |
12:29 |
8,92 |
- |
- |
3 |
Ann Ingwersen |
Parawanga Orie |
12:49 |
9,15 |
- |
- |
44 |
Margareta Löfkvist |
Bjursås OK |
25:10 |
17,98 |
- |
9 |
Datum: |
2010-08-01 |
Tävling: |
Veteran VM WMOC Sprint Final |
Arrangör: |
Schweiz |
Kategori: |
VM, EM, NoM |
Distans: |
Sprint |
W65-B |
Banlängd: 1,1 km |
80 tävlande |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Katharina Berge |
Freidi SPK |
12:51 |
11,68 |
- |
- |
2 |
Inga-Lill Wikingsson |
Stigmännen Kar |
13:10 |
11,97 |
- |
- |
3 |
Theres Althaus |
OLG Bern |
13:13 |
12,02 |
- |
- |
42 |
Margareta Löfkvist |
Bjursås OK |
19:48 |
18,00 |
- |
43 |
Datum: |
2010-08-03 |
Tävling: |
Veteran VM WMOC Lång Kval 1 |
Arrangör: |
Schweiz |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Lång |
W65-1 |
Banlängd: 3,1 km |
65 tävlande |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Sharon Crawford |
RMOC Rocky Mou |
32:23 |
10,45 |
- |
- |
2 |
Gullevi Svensson |
Ronneby OK |
34:05 |
10,99 |
- |
- |
3 |
Leena Paatero |
Espoon Suunta |
34:39 |
11,18 |
- |
- |
15 |
Margareta Löfkvist |
Bjursås OK |
43:25 |
14,01 |
- |
50 |
Datum: |
2010-08-04 |
Tävling: |
Veteran VM WMOC Lång Kval 2 |
Arrangör: |
Schweiz |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Lång |
W65-1 |
Banlängd: 2,6 km |
64 tävlande |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Galina Vershinina |
RUS-Veteran |
31:30 |
12,12 |
- |
- |
2 |
Sharon Crawford |
RMOC Rocky Mou |
31:49 |
12,24 |
- |
- |
3 |
Leena Paatero |
Espoon Suunta |
34:43 |
13,35 |
- |
- |
11 |
Margareta Löfkvist |
Bjursås OK |
43:28 |
16,72 |
- |
48 |
Datum: |
2010-08-06 |
Tävling: |
Veteran VM WMOC Lång Final |
Arrangör: |
Schweiz |
Kategori: |
VM, EM, NoM |
Distans: |
Lång |
W65-A |
Banlängd: 3,1 km |
81 tävlande |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Galina Vershinina |
RUS-Veteran |
38:44 |
12,49 |
- |
- |
2 |
Birgitta Olsson |
Ronneby OK |
41:29 |
13,38 |
- |
- |
3 |
Gunnel Svensson |
IK Ymer Borås |
42:45 |
13,79 |
- |
- |
60 |
Margareta Löfkvist |
Bjursås OK |
76:19 |
24,62 |
- |
45 |
Datum: |
2010-08-21 |
Tävling: |
Barkenträffen Medel |
Arrangör: |
Smedjebackens OK |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Medel |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Lena Leandersson |
Älvdalens IF OK |
21:41 |
- |
- |
- |
2 |
Anita Morelius |
Stora Skedvi IK SOFF |
26:52 |
- |
- |
- |
3 |
Ing-Marie Mozélius |
Stora Tuna OK |
27:43 |
- |
- |
- |
6 |
Margareta Löfkvist |
Bjursås OK |
34:02 |
- |
- |
45 |
Datum: |
2010-08-29 |
Tävling: |
Öppna Falumästerskap dag |
Arrangör: |
OK Kåre |
Kategori: |
Distrikt |
Distans: |
Lång |
D60 |
Banlängd: 4,2 km |
9 tävlande |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Lena Leandersson |
Älvdalens IF OK |
46:16 |
11,12 |
- |
- |
2 |
Ing-Marie Mozélius |
Stora Tuna OK |
47:48 |
11,49 |
- |
- |
3 |
Monica Holm |
IFK Moras OK |
48:34 |
11,67 |
- |
- |
7 |
Anita Carlsson |
Bjursås OK |
73:43 |
17,72 |
- |
19 |
|
Margareta Löfkvist |
Bjursås OK |
ej start |
- |
- |
- |
Datum: |
2010-09-04 |
Tävling: |
Veteran RM Medeldistans |
Arrangör: |
OK Skogsfalken |
Kategori: |
SM, RM, Landslagstest |
Distans: |
Medel |
D65 |
Banlängd: 2,5 km |
44 tävlande |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Birgitta Johansson |
Kristinehamns OK |
28:18 |
11,37 |
- |
- |
2 |
Birgitta Olsson |
Ronneby OK |
28:25 |
11,41 |
- |
- |
3 |
Gunnel Svensson |
IK Ymer |
30:29 |
12,24 |
- |
- |
29 |
Margareta Löfkvist |
Bjursås OK |
46:22 |
18,62 |
- |
34 |
Datum: |
2010-09-11 |
Tävling: |
DM Medel Dalarna |
Arrangör: |
Ludvika OK |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Medel |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Lena Leandersson |
Älvdalens IF OK |
22:13 |
- |
- |
- |
2 |
Ing-Marie Mozélius |
Stora Tuna OK |
24:21 |
- |
- |
- |
3 |
Ingrid Jansson |
Säterbygdens OK |
29:27 |
- |
- |
- |
6 |
Margareta Löfkvist |
Bjursås OK |
34:48 |
- |
- |
39 |
7 |
Anita Carlsson |
Bjursås OK |
35:35 |
- |
- |
37 |
Bjursås OK medlemsresultat, 2010
Namn: |
Per Ola Palm |
Född: |
1955 |
Grupp: |
Grupp 2, Yngre och Äldre Herrar |
Totalpoäng: |
208 |
Datum: |
2010-05-13 |
Tävling: |
Årsundarundan Medel |
Arrangör: |
Årsunda IF |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Medel |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Roger Lind |
Leksands OK |
18:37 |
- |
- |
- |
2 |
Mats Lundberg |
Dalaportens OL |
19:18 |
- |
- |
- |
3 |
Rolf Lundberg |
OK Ödmården |
19:56 |
- |
- |
- |
|
Per Ola Palm |
Bjursås OK |
DidNotStart |
- |
- |
- |
Datum: |
2010-05-16 |
Tävling: |
OL-Touren - Medeldistans |
Arrangör: |
OK Kåre |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Medel |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Roger Lind |
Leksands OK |
21:02 |
- |
- |
- |
2 |
Jan Lärfars |
Leksands OK |
22:10 |
- |
- |
- |
3 |
Mats Lundberg |
Dalaportens OL |
22:41 |
- |
- |
- |
|
Per Ola Palm |
Bjursås OK |
DidNotStart |
- |
- |
- |
Datum: |
2010-07-25 |
Tävling: |
E1 O-Ringen 5-dagars |
Arrangör: |
Örebro |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Lång |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Jan Kinsten |
Kvarnsvedens GOIF OK |
39:51 |
- |
- |
- |
2 |
Seth Persson |
Fältjägarnas IF |
41:44 |
- |
- |
- |
3 |
Hans Öberg |
Grycksbo IF OK |
43:24 |
- |
- |
- |
12 |
Per Ola Palm |
Bjursås OK |
55:17 |
- |
- |
36 |
Datum: |
2010-07-26 |
Tävling: |
E2 O-Ringen 5-dagars |
Arrangör: |
Örebro |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Medel |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Seth Persson |
Fältjägarnas IF |
27:07 |
- |
- |
- |
2 |
Per Ola Palm |
Bjursås OK |
28:12 |
- |
- |
50 |
3 |
Jan Kinsten |
Kvarnsvedens GOIF OK |
28:14 |
- |
- |
- |
Datum: |
2010-07-27 |
Tävling: |
E3 O-Ringen 5-dagars |
Arrangör: |
Örebro |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Lång |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Lennart Widerström |
IK Ymer |
42:19 |
- |
- |
- |
2 |
Jan Kinsten |
Kvarnsvedens GOIF OK |
45:27 |
- |
- |
- |
3 |
Mats Olsson |
Kvarnsvedens GOIF OK |
47:29 |
- |
- |
- |
5 |
Per Ola Palm |
Bjursås OK |
48:05 |
- |
- |
47 |
Datum: |
2010-07-29 |
Tävling: |
E4 O-Ringen 5-dagars |
Arrangör: |
Örebro |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Lång |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Lennart Widerström |
IK Ymer |
39:24 |
- |
- |
- |
2 |
Seth Persson |
Fältjägarnas IF |
39:44 |
- |
- |
- |
3 |
Kjell Wilhelmsson |
Andrarums IF |
41:00 |
- |
- |
- |
7 |
Per Ola Palm |
Bjursås OK |
48:08 |
- |
- |
41 |
Datum: |
2010-07-30 |
Tävling: |
O-Ringen 5-dagars |
Arrangör: |
Örebro |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Lång |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Jan Kinsten |
Kvarnsvedens GOIF OK |
201:36 |
- |
- |
- |
2 |
Seth Persson |
Fältjägarnas IF |
203:17 |
- |
- |
- |
3 |
Lennart Widerström |
IK Ymer |
216:20 |
- |
- |
- |
5 |
Per Ola Palm |
Bjursås OK |
218:55 |
- |
- |
34 |
Bjursås OK medlemsresultat, 2010
Namn: |
Örjan Persson |
Född: |
1947 |
Grupp: |
Grupp 2, Yngre och Äldre Herrar |
Totalpoäng: |
141 |
Datum: |
2010-05-02 |
Tävling: |
Veteranträffen |
Arrangör: |
Österfärnebo IF |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Lång |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Hasse Åberg |
Valbo AIF |
30:30 |
- |
- |
- |
2 |
Ove Åberg |
Storviks IF |
34:01 |
- |
- |
- |
3 |
Göran Larsson |
Sala OK |
34:49 |
- |
- |
- |
7 |
Tommy Lundqvist |
Bjursås OK |
39:58 |
- |
- |
54 |
17 |
Örjan Persson |
Bjursås OK |
63:18 |
- |
- |
30 |
Datum: |
2010-05-13 |
Tävling: |
Årsundarundan Medel |
Arrangör: |
Årsunda IF |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Medel |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Gert Lundquist |
Gotlands Bro Orienteringsklubb |
16:49 |
- |
- |
- |
2 |
Hasse Åberg |
Valbo AIF |
18:34 |
- |
- |
- |
3 |
Ola Karlsson |
Storviks IF |
19:15 |
- |
- |
- |
10 |
Ingvar Svensson |
Bjursås OK |
21:20 |
- |
- |
54 |
24 |
Örjan Persson |
Bjursås OK |
35:05 |
- |
- |
26 |
Datum: |
2010-05-16 |
Tävling: |
OL-Touren - Medeldistans |
Arrangör: |
OK Kåre |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Medel |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Gert Lundquist |
Gotlands Bro Orienteringsklubb |
22:50 |
- |
- |
- |
2 |
Bengt Stenerhag |
Västerbergslagens OL |
24:01 |
- |
- |
- |
3 |
Hans Käck |
Dalaportens OL |
25:14 |
- |
- |
- |
8 |
Ingvar Svensson |
Bjursås OK |
28:21 |
- |
- |
51 |
19 |
Örjan Persson |
Bjursås OK |
41:50 |
- |
- |
24 |
Datum: |
2010-05-29 |
Tävling: |
MYC Lång |
Arrangör: |
IFK Moras OK |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Lång |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Christer Sandh |
OK Roxen |
40:38 |
- |
- |
- |
2 |
Kjell Eriksson |
OK Djerf |
43:52 |
- |
- |
- |
3 |
Christer Elfsberg |
Kristinehamns OK |
45:44 |
- |
- |
- |
10 |
Ingvar Svensson |
Bjursås OK |
49:50 |
- |
- |
54 |
22 |
Örjan Persson |
Bjursås OK |
71:43 |
- |
- |
32 |
Datum: |
2010-08-22 |
Tävling: |
Barkenträffen Lång |
Arrangör: |
Smedjebackens OK |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Lång |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Paul Erik Glasberg |
Västerbergslagens OL |
46:14 |
- |
- |
- |
2 |
Lars Erik Orvendal |
Heby AIF |
48:16 |
- |
- |
- |
3 |
Åke Dalin |
Leksands OK |
50:11 |
- |
- |
- |
|
Örjan Persson |
Bjursås OK |
78:44 |
- |
- |
29 |
Datum: |
2010-09-05 |
Tävling: |
Malmiafejden |
Arrangör: |
OK Malmia |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Medel |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Bengt Stenerhag |
Västerbergslagens OL |
29:54 |
- |
- |
- |
2 |
John Johansson |
HJS-Vansbro OK |
31:37 |
- |
- |
- |
3 |
Christer Elfsberg |
Kristinehamns OK |
33:11 |
- |
- |
- |
|
Örjan Persson |
Bjursås OK |
DidNotStart |
- |
- |
- |
Bjursås OK medlemsresultat, 2010
Namn: |
Göte Rickardsson |
Född: |
1940 |
Grupp: |
Grupp 2, Yngre och Äldre Herrar |
Totalpoäng: |
326 |
Datum: |
2010-05-16 |
Tävling: |
OL-Touren - Medeldistans |
Arrangör: |
OK Kåre |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Medel |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Kuno Österlund |
Västerås SOK |
22:26 |
- |
- |
- |
2 |
Karl Johansson |
IFK Hedemora OK |
22:30 |
- |
- |
- |
3 |
Torsten Löfgren |
Karlsbyhedens IK |
23:26 |
- |
- |
- |
5 |
Göte Rickardsson |
Bjursås OK |
25:41 |
- |
- |
53 |
7 |
Bengt Lock |
Bjursås OK |
28:32 |
- |
- |
47 |
Datum: |
2010-07-31 |
Tävling: |
Veteran VM WMOC Sprint Kval |
Arrangör: |
Schweiz |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Sprint |
M70-3 |
Banlängd: 1,7 km |
59 tävlande |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Alfred Steiner |
OLC Kapreolo |
15:41 |
9,23 |
- |
- |
2 |
Gunnar Österbö |
Freidig Spk |
16:59 |
9,99 |
- |
- |
3 |
Hans Baumann |
OLK Wiggertal |
17:29 |
10,28 |
- |
- |
31 |
Göte Rickardsson |
Bjursås OK |
24:39 |
14,50 |
- |
29 |
Datum: |
2010-08-01 |
Tävling: |
Veteran VM WMOC Sprint Final |
Arrangör: |
Schweiz |
Kategori: |
VM, EM, NoM |
Distans: |
Sprint |
M70-B |
Banlängd: 1,4 km |
78 tävlande |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Jon Tyldum |
Rudsbygd IL |
12:55 |
9,23 |
- |
- |
2 |
Rune Arvidsson |
Markbygdens OK |
13:42 |
9,79 |
- |
- |
3 |
Robin Campbell |
Chigwell |
14:18 |
10,21 |
- |
- |
9 |
Göte Rickardsson |
Bjursås OK |
15:15 |
10,89 |
- |
63 |
Datum: |
2010-08-03 |
Tävling: |
Veteran VM WMOC Lång Kval 1 |
Arrangör: |
Schweiz |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Lång |
M70-4 |
Banlängd: 4,4 km |
51 tävlande |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Jon Tyldum |
-Rudsbygd IL |
40:20 |
9,17 |
- |
- |
2 |
Olav Totland |
Fana IL |
40:32 |
9,21 |
- |
- |
3 |
Kosti Salmela |
PihtTu |
40:46 |
9,27 |
- |
- |
4 |
Göte Rickardsson |
Bjursås OK |
41:33 |
9,44 |
- |
58 |
Datum: |
2010-08-04 |
Tävling: |
Veteran VM WMOC Lång Kval 2 |
Arrangör: |
Schweiz |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Lång |
M70-4 |
Banlängd: 3,8 km |
51 tävlande |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Knud Sørensen |
OK Pan AArhus |
48:50 |
12,85 |
- |
- |
2 |
Hans Östlund |
OK Kroppefjäll |
49:39 |
13,07 |
- |
- |
3 |
Rune Carlsson |
Sundbybergs IK |
50:18 |
13,24 |
- |
- |
5 |
Göte Rickardsson |
Bjursås OK |
55:08 |
14,51 |
- |
54 |
Datum: |
2010-08-06 |
Tävling: |
Veteran VM WMOC Lång Final |
Arrangör: |
Schweiz |
Kategori: |
VM, EM, NoM |
Distans: |
Lång |
M70-A |
Banlängd: 4,3 km |
80 tävlande |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1. |
Helmut Conrad |
-USV TU Dresden |
41:29 |
9,65 |
- |
- |
2 |
Tassilo Schmalfeld |
SSV Planeta Ra |
45:23 |
10,55 |
- |
- |
3 |
Morten Sveberg |
-Verdal o-klubb |
47:01 |
10,93 |
- |
- |
16 |
Göte Rickardsson |
Bjursås OK |
55:31 |
12,91 |
- |
69 |
Bjursås OK medlemsresultat, 2010
Namn: |
Maja Staffas |
Född: |
2001 |
Grupp: |
Grupp 4, Ungdom |
Totalpoäng: |
30 |
Datum: |
2010-05-18 |
Tävling: |
Kretsungsdomsserie nr 1 |
Arrangör: |
Bjursås OK |
Kategori: |
Distrikt |
Distans: |
Lång |
D10 |
Banlängd: 2,2 km |
10 tävlande |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Alva Ringi |
OK Kåre |
14:30 |
6,74 |
- |
- |
2 |
Ella Olsson |
Grycksbo IF OK |
20:34 |
9,57 |
- |
- |
3 |
Ida Andersson |
Grycksbo IF OK |
21:09 |
9,84 |
- |
- |
4 |
Lisa Hallgren |
Bjursås OK |
22:04 |
10,26 |
- |
43 |
8 |
Elin Dicksved |
Bjursås OK |
31:50 |
14,81 |
- |
33 |
9 |
Maja Staffas |
Bjursås OK |
34:39 |
16,12 |
- |
30 |
10 |
Maja Isaks |
Bjursås OK |
39:58 |
18,59 |
- |
25 |
Bjursås OK medlemsresultat, 2010
Namn: |
Ronja Staffas |
Född: |
1999 |
Grupp: |
Grupp 4, Ungdom |
Totalpoäng: |
1 |
Datum: |
2010-05-18 |
Tävling: |
Kretsungsdomsserie nr 1 |
Arrangör: |
Bjursås OK |
Kategori: |
Distrikt |
Distans: |
Lång |
U3 |
Banlängd: 2,5 km |
9 tävlande |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Ronja Staffas |
Bjursås OK |
25:41 |
10,38 |
- |
1 |
2 |
Lina Fredriksson |
Korsnäs IF OK |
31:45 |
12,83 |
- |
- |
3 |
Emma Forsberg |
OK Kåre |
36:47 |
14,86 |
- |
- |
Bjursås OK medlemsresultat, 2010
Namn: |
Birgitta Stenberg |
Född: |
1962 |
Grupp: |
Grupp 3, Damer |
Totalpoäng: |
1 |
Datum: |
2010-07-25 |
Tävling: |
E1 O-Ringen 5-dagars |
Arrangör: |
Örebro |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Lång |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Anna-Lena Gustafsson |
Gagnefs OK |
34:28 |
- |
- |
- |
2 |
Anna Johansson |
Jönköpings OK |
34:38 |
- |
- |
- |
3 |
Carina Rosén Eriksson |
Annebergs GIF |
37:16 |
- |
- |
- |
|
Birgitta Stenberg |
Bjursås OK |
Ej start |
- |
- |
- |
Datum: |
2010-07-26 |
Tävling: |
E2 O-Ringen 5-dagars |
Arrangör: |
Örebro |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Medel |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Anna-Lena Gustafsson |
Gagnefs OK |
30:13 |
- |
- |
- |
2 |
Susanne Domby |
OK Stigen |
33:04 |
- |
- |
- |
3 |
Carina Rosén Eriksson |
Annebergs GIF |
34:34 |
- |
- |
- |
66 |
Birgitta Stenberg |
Bjursås OK |
58:31 |
- |
- |
1 |
Datum: |
2010-07-27 |
Tävling: |
E3 O-Ringen 5-dagars |
Arrangör: |
Örebro |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Lång |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Anna-Lena Gustafsson |
Gagnefs OK |
32:43 |
- |
- |
- |
2 |
Anna Johansson |
Jönköpings OK |
34:54 |
- |
- |
- |
3 |
Carina Rosén Eriksson |
Annebergs GIF |
36:58 |
- |
- |
- |
|
Birgitta Stenberg |
Bjursås OK |
Ej start |
- |
- |
- |
Datum: |
2010-07-29 |
Tävling: |
E4 O-Ringen 5-dagars |
Arrangör: |
Örebro |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Lång |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Anna Johansson |
Jönköpings OK |
33:06 |
- |
- |
- |
2 |
Anna-Lena Gustafsson |
Gagnefs OK |
34:40 |
- |
- |
- |
3 |
Carina Rosén Eriksson |
Annebergs GIF |
36:43 |
- |
- |
- |
|
Birgitta Stenberg |
Bjursås OK |
Ej start |
- |
- |
- |
Datum: |
2010-07-30 |
Tävling: |
O-Ringen 5-dagars |
Arrangör: |
Örebro |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Lång |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Anna-Lena Gustafsson |
Gagnefs OK |
165:07 |
- |
- |
- |
2 |
Anna Johansson |
Jönköpings OK |
172:49 |
- |
- |
- |
3 |
Carina Rosén Eriksson |
Annebergs GIF |
179:59 |
- |
- |
- |
|
Birgitta Stenberg |
Bjursås OK |
Ej start |
- |
- |
- |
Bjursås OK medlemsresultat, 2010
Namn: |
Ingvar Svensson |
Född: |
1946 |
Grupp: |
Grupp 2, Yngre och Äldre Herrar |
Totalpoäng: |
485 |
Datum: |
2010-05-08 |
Tävling: |
Mörtsjödubbeln |
Arrangör: |
Snättringe SK |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Lång |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Ingemar Gard |
Söders SOL Tyresö |
52:42 |
- |
- |
- |
2 |
Magnus Haraldsson |
Gustavsbergs OK |
55:14 |
- |
- |
- |
3 |
Per-Erik Carlenius |
Attunda OK |
56:44 |
- |
- |
- |
|
Ingvar Svensson |
Bjursås OK |
DidNotStart |
- |
- |
- |
Datum: |
2010-05-09 |
Tävling: |
Mörtsjödubbeln |
Arrangör: |
Skogsluffarnas OK |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Medel |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Ingemar Gard |
Söders SOL Tyresö |
28:45 |
- |
- |
- |
2 |
Åke Wansölin |
Söders SOL Tyresö |
29:34 |
- |
- |
- |
3 |
Karl-Erik Johansson |
OK Södertörn |
30:01 |
- |
- |
- |
4 |
Ingvar Svensson |
Bjursås OK |
30:56 |
- |
- |
57 |
Datum: |
2010-05-13 |
Tävling: |
Årsundarundan Medel |
Arrangör: |
Årsunda IF |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Medel |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Gert Lundquist |
Gotlands Bro Orienteringsklubb |
16:49 |
- |
- |
- |
2 |
Hasse Åberg |
Valbo AIF |
18:34 |
- |
- |
- |
3 |
Ola Karlsson |
Storviks IF |
19:15 |
- |
- |
- |
10 |
Ingvar Svensson |
Bjursås OK |
21:20 |
- |
- |
54 |
24 |
Örjan Persson |
Bjursås OK |
35:05 |
- |
- |
26 |
Datum: |
2010-05-16 |
Tävling: |
OL-Touren - Medeldistans |
Arrangör: |
OK Kåre |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Medel |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Gert Lundquist |
Gotlands Bro Orienteringsklubb |
22:50 |
- |
- |
- |
2 |
Bengt Stenerhag |
Västerbergslagens OL |
24:01 |
- |
- |
- |
3 |
Hans Käck |
Dalaportens OL |
25:14 |
- |
- |
- |
8 |
Ingvar Svensson |
Bjursås OK |
28:21 |
- |
- |
51 |
19 |
Örjan Persson |
Bjursås OK |
41:50 |
- |
- |
24 |
Datum: |
2010-05-29 |
Tävling: |
MYC Lång |
Arrangör: |
IFK Moras OK |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Lång |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Christer Sandh |
OK Roxen |
40:38 |
- |
- |
- |
2 |
Kjell Eriksson |
OK Djerf |
43:52 |
- |
- |
- |
3 |
Christer Elfsberg |
Kristinehamns OK |
45:44 |
- |
- |
- |
10 |
Ingvar Svensson |
Bjursås OK |
49:50 |
- |
- |
54 |
22 |
Örjan Persson |
Bjursås OK |
71:43 |
- |
- |
32 |
Datum: |
2010-06-29 |
Tävling: |
IDRE 3-DAGARS 2010 - ETAPP 1 |
Arrangör: |
Idrefjällens Orienteringsklubb |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Lång |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Ingvar Svensson |
Bjursås Orienteringsklubb |
45:25 |
10,16 |
- |
64 |
2 |
Juhani Nippala |
Rasti-Jyry |
48:39 |
10,88 |
- |
- |
3 |
Ulf Kjellin |
OK Hedströmmen |
52:49 |
11,82 |
- |
- |
Datum: |
2010-06-30 |
Tävling: |
IDRE 3-DAGARS 2010 - ETAPP 2 |
Arrangör: |
Idrefjällens Orienteringsklubb |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Medel |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Juhani Nippala |
Rasti-Jyry |
24:26 |
9,19 |
- |
- |
2 |
Jan Åsberg |
Häverödals Sportklubb |
25:19 |
9,52 |
- |
- |
3 |
Ulf Kjellin |
OK Hedströmmen |
26:29 |
9,96 |
- |
- |
4 |
Ingvar Svensson |
Bjursås OK |
27:35 |
10,37 |
- |
55 |
Datum: |
2010-07-01 |
Tävling: |
Idre 3-dagars Totalt |
Arrangör: |
Idrefjällens OK |
Kategori: |
Sammanlagt etappresultat |
Distans: |
Lång |
H60 |
Banlängd: 2,5 km |
17 tävlande |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Juhani Nippala |
Rasti-Jyry |
125:31 |
50,71 |
- |
- |
2 |
Ingvar Svensson |
Bjursås OK |
129:35 |
52,36 |
- |
1 |
3 |
Jan Åsberg |
Häverödals SK |
155:08 |
62,68 |
- |
- |
Datum: |
2010-07-01 |
Tävling: |
IDRE 3-DAGARS 2010 - ETAPP 3 |
Arrangör: |
Idrefjällens Orienteringsklubb |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Lång |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Juhani Nippala |
Rasti-Jyry |
52:26 |
11,32 |
- |
- |
2 |
Ingvar Svensson |
Bjursås Orienteringsklubb |
56:35 |
12,22 |
- |
60 |
3 |
Lars Persson |
Orienteringsklubben Kompassen |
69:44 |
15,06 |
- |
- |
Datum: |
2010-07-20 |
Tävling: |
WUOC-Tour Lång, publiktävling Student-VM |
Arrangör: |
Stora Tuna OK |
Kategori: |
Distrikt |
Distans: |
Lång |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Åke Dalin |
Leksands OK |
48:46 |
- |
- |
- |
2 |
Ulric Carlsson |
IFK Lidingös Skid o OK |
49:19 |
- |
- |
- |
3 |
Paul Erik Glasberg |
Västerbergslagens OL |
52:42 |
- |
- |
- |
4 |
Ingvar Svensson |
Bjursås OK |
56:18 |
- |
- |
38 |
Datum: |
2010-07-21 |
Tävling: |
DM Sprint Dalarna + WUOC-Tour Sprint publiktävling |
Arrangör: |
Domnarvets GOIF |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Sprint |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Göran Larsson |
Sala OK |
9:45 |
- |
- |
- |
2 |
Ulric Carlsson |
IFK Lidingös Skid o OK |
10:26 |
- |
- |
- |
3 |
Bengt Stenerhag |
Västerbergslagens OL |
10:54 |
- |
- |
- |
4 |
Ingvar Svensson |
Bjursås OK |
10:58 |
- |
- |
57 |
Datum: |
2010-07-22 |
Tävling: |
WUOC-Tour Medel, publiktävling Student-VM |
Arrangör: |
Stora Tuna OK |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Medel |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Bengt Stenerhag |
Västerbergslagens OL |
23:19 |
- |
- |
- |
2 |
Åke Dalin |
Leksands OK |
24:54 |
- |
- |
- |
3 |
Kjell Sandström |
Bodens BK |
26:23 |
- |
- |
- |
5 |
Ingvar Svensson |
Bjursås OK |
27:18 |
- |
- |
55 |
Datum: |
2010-08-10 |
Tävling: |
Stigfinnarcup - dag |
Arrangör: |
OK Stigfinnarna |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Lång |
H60 |
Banlängd: 2,5 km |
10 tävlande |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Ingvar Svensson |
Bjursås OK |
58:04 |
23,32 |
- |
66 |
2 |
Paul Norén |
OK Södertörn |
63:40 |
25,57 |
- |
- |
3 |
Magnus Haraldsson |
Gustavsbergs OK |
66:04 |
26,53 |
- |
- |
Datum: |
2010-08-17 |
Tävling: |
Stigfinnarcup - natt |
Arrangör: |
OK Stigfinnarna |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Lång |
H60 |
Banlängd: 2,5 km |
5 tävlande |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Magnus Haraldsson |
Gustavsbergs OK |
66:22 |
26,65 |
- |
- |
2 |
Ingvar Svensson |
Bjursås OK |
66:23 |
26,66 |
- |
60 |
3 |
Ulric Carlsson |
IFK Lidingös Skid o OK |
92:39 |
37,21 |
- |
- |
Datum: |
2010-08-21 |
Tävling: |
Attundarundan - Lång |
Arrangör: |
Rotebro IS OK |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Lång |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Gunnar Ehn |
Tullinge SK |
42:21 |
- |
- |
- |
2 |
Magnus Haraldsson |
Gustavsbergs OK |
45:41 |
- |
- |
- |
3 |
Per-Erik Carlenius |
Attunda OK |
46:05 |
- |
- |
- |
7 |
Ingvar Svensson |
Bjursås OK |
49:13 |
- |
- |
56 |
Datum: |
2010-08-22 |
Tävling: |
Attundarundan - Medel |
Arrangör: |
Rotebro IS OK |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Medel |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Magnus Haraldsson |
Gustavsbergs OK |
29:25 |
- |
- |
- |
2 |
Per Johan Wikfors |
OK Österåker |
30:26 |
- |
- |
- |
3 |
Leif Nordin |
Attunda OK |
30:43 |
- |
- |
- |
4 |
Ingvar Svensson |
Bjursås OK |
31:13 |
- |
- |
58 |
Datum: |
2010-08-28 |
Tävling: |
Hellasdubbeln medel |
Arrangör: |
OK Hellas |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Medel |
H60 |
Banlängd: 2,5 km |
17 tävlande |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Ingemar Gard |
Söders SOL Tyresö 15 |
19:32 |
7,69 |
G |
- |
2 |
Lars-Åke Wall |
OK Tisaren 12 |
20:33 |
8,09 |
G |
- |
3 |
Ingvar Svensson |
Bjursås OK 3 |
20:36 |
8,11 |
G |
59 |
Datum: |
2010-08-29 |
Tävling: |
Hellasdubbeln lång |
Arrangör: |
OK Hellas |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Lång |
H60 |
Banlängd: 4,5 km |
25 tävlande |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Ingemar Gard |
Söders SOL Tyresö 15 |
34:39 |
7,73 |
G |
- |
2 |
Gunnar Ehn |
Tullinge SK 15 |
38:25 |
8,58 |
G |
- |
3 |
Per-Erik Carlenius |
Attunda OK 15 |
38:44 |
8,65 |
G |
- |
6 |
Ingvar Svensson |
Bjursås OK |
40:16 |
8,99 |
S |
58 |
Datum: |
2010-09-05 |
Tävling: |
Bromma-Vällingby SOK Medeldistans |
Arrangör: |
Bromma-Vällingby SOK |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Medel |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Håkan Gustafsson |
Boxholm-Mjölby OL |
24:45 |
- |
- |
- |
2 |
Magnus Haraldsson |
Gustavsbergs OK |
25:55 |
- |
- |
- |
3 |
Ingvar Svensson |
Bjursås OK |
26:57 |
- |
- |
57 |
Datum: |
2010-09-11 |
Tävling: |
DM Medel Dalarna |
Arrangör: |
Ludvika OK |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Medel |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Bengt Stenerhag |
Västerbergslagens OL |
25:01 |
- |
- |
- |
2 |
Paul Erik Glasberg |
Västerbergslagens OL |
25:39 |
- |
- |
- |
3 |
Tommy Lundqvist |
Bjursås OK |
25:43 |
- |
- |
59 |
9 |
Ingvar Svensson |
Bjursås OK |
29:41 |
- |
- |
51 |
Datum: |
2010-09-12 |
Tävling: |
DM Lång Dalarna |
Arrangör: |
Säterbygdens OK |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Lång |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
John Johansson |
HJS-Vansbro OK |
43:10 |
- |
- |
- |
2 |
Erik Johansson |
Avesta OK |
46:50 |
- |
- |
- |
3 |
Bengt Stenerhag |
Västerbergslagens OL |
47:48 |
- |
- |
- |
4 |
Ingvar Svensson |
Bjursås OK |
50:41 |
- |
- |
56 |
Datum: |
2010-09-17 |
Tävling: |
DM Natt Dalarna |
Arrangör: |
Domnarvets GOIF |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Lång |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Roland Berg |
Säterbygdens OK |
50:14 |
- |
- |
- |
2 |
Ingvar Svensson |
Bjursås OK |
59:43 |
- |
- |
60 |
3 |
Erik Johansson |
Avesta OK |
60:29 |
- |
- |
- |
Datum: |
2010-09-25 |
Tävling: |
Dalaportens OL Liljansberg-Lång |
Arrangör: |
Dalaportens OL |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Lång |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Bengt Stenerhag |
Västerbergslagens OL |
41:44 |
- |
- |
- |
2 |
Göran Fredberg |
Korsnäs IF OK |
44:00 |
- |
- |
- |
3 |
Johan Källman |
Norbergs OK |
45:35 |
- |
- |
- |
4 |
Ingvar Svensson |
Bjursås OK |
45:37 |
- |
- |
58 |
7 |
Tommy Lundqvist |
Bjursås OK |
48:54 |
- |
- |
55 |
Datum: |
2010-10-10 |
Tävling: |
25mannakorten |
Arrangör: |
Väsby OK |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Medel |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Gert Lundquist |
Gotlands Bro Orienteringsklubb |
24:22 |
- |
- |
- |
2 |
Ingemar Gard |
Söders SOL Tyresö |
24:42 |
- |
- |
- |
3 |
Hans Aurell |
Gävle OK |
25:16 |
- |
- |
- |
|
Ingvar Svensson |
Bjursås OK |
DidNotStart |
- |
- |
- |
Datum: |
2010-10-20 |
Tävling: |
DM Natt Stockholm |
Arrangör: |
Väsby OK |
Kategori: |
Distrikt |
Distans: |
Lång |
H60 |
Banlängd: 5,1 km |
15 tävlande |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Sven-Inge Nylund |
Järfälla OK |
49:09 |
9,69 |
S |
- |
2 |
Leif Nordin |
Attunda OK |
52:53 |
10,43 |
S |
- |
3 |
Ingvar Svensson |
Bjursås OK |
59:26 |
11,72 |
S |
38 |
Datum: |
2010-10-29 |
Tävling: |
HaningeNatten |
Arrangör: |
Haninge SOK |
Kategori: |
Nationell |
Distans: |
Medel |
Plac |
Namn |
Klubb |
Tid |
Min/km |
Märke |
Poäng |
1 |
Per-Åke Carlenstam |
Väsby OK |
37:58 |
- |
- |
- |
2 |
Ingemar Lindqvist |
Snättringe SK |
47:28 |
- |
- |
- |
3 |
Anders Stenback |
Bromma-Vällingby SOK |
47:43 |
- |
- |
- |
4 |
Ingvar Svensson |
Bjursås OK |
55:40 |
- |
- |
43 |
Copyright©2011 Bjursås Orienteringsklubb